"Не треба нам плаћена титула" -Звезда, ФСС, систем такмичења

Део форума посвећен ФК Црвена звезда
Locked
User avatar
Najdoski dr. Ilija
Стара гарда
Posts: 2983
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:37 pm

Re: "Не треба нам плаћена титула" -Звезда, ФСС, систем такми

Post by Najdoski dr. Ilija »

Нормално је да промене крену из базе јер морају да буду темељне и корените.
Мислим да је наш клуб заузео исправан став и било би паметно да док иницијатива буде путовала ка врху наш клуб искористи за заузимање што боље позиције у новим структурама!
И на небу том на које идем ја, сија моја Звезда Црвена!
User avatar
carapan
Стара гарда
Posts: 2930
Joined: Mon Mar 18, 2013 10:28 pm

Re: "Не треба нам плаћена титула" -Звезда, ФСС, систем такми

Post by carapan »

Ono sto sam video danas, prilikom stavljanja pecata i mog potpisa je to da je prvi potpisao Dragisa Binic, pa posle muski i zenski FK Napredak, sto znaci da se ide ozbiljno...Moj klub je bio pod rednim brojem 10 danas, i ide se u dalje sakupljanje potpisa.
"Odlazak Roberta Prosinečkog je najveća tragedija za naš klub od raspada Jugoslavije naovamo". Cort0 Maltese
User avatar
carapan
Стара гарда
Posts: 2930
Joined: Mon Mar 18, 2013 10:28 pm

Re: "Не треба нам плаћена титула" -Звезда, ФСС, систем такми

Post by carapan »

Priča se da Karadžić ima jake lobije u svim centrima u Srbiji. Mislite li da će da izgubi na novim izborima, ako do njih dođe?

- Siguran sam u to. Lavina je pokrenuta i tu više nema povratka.
Kazem Vam ja da se nesto pokrece.. Ovaj kreten iz mog grada koji je sada predsednik saveza, Toletov covek..Ali nece ni on dugo, jer cim je Binic stao na nasu stranu, kao i FK Napredak, ovaj ovde je bivsi...
"Odlazak Roberta Prosinečkog je najveća tragedija za naš klub od raspada Jugoslavije naovamo". Cort0 Maltese
User avatar
Il genio
Стара гарда
Posts: 2241
Joined: Sun Mar 17, 2013 2:47 pm

Re: "Не треба нам плаћена титула" -Звезда, ФСС, систем такми

Post by Il genio »

Stojadinovic o ogranicenju stranaca:
"Pokušaćemo da pokrenemo inicijativu za promenu takvog pravila, jer ja ne mogu da naparavim evropsku Zvezdu samo sa trojicom stranaca"
Ako padne tele, pasce i njegova besmislena pravila...
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: "Не треба нам плаћена титула" -Звезда, ФСС, систем такми

Post by crazynorth75 »

Ovo o ograničenju stranaca je jako bitno i mislim da mora klub snažnije izaći sa tim prijedlogom. Ovo sve je nekako stidljivo. Džaja bi tu mogao odigrati bitnu ulogu, kad bi pokrenuo tu inicijativu, ipak njegova riječ ima određenu težinu, ako bi on to htio naravno...
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
naka
Члан клуба
Posts: 854
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:56 pm

Re: "Не треба нам плаћена титула" -Звезда, ФСС, систем такми

Post by naka »

ma kakvi, ne bi to toletu predstavljalo problem. Uvek je vukao populističke poteze i kad su treneri i kad je "struka" u pitanju. Sad zna da je slab zbog reprezentacije tako da pošaljemo dopis njegovoj sekretarici u pogledu 5 stranaca ne bi bio problem. On je trenutno zauzet osluškivanjem i lobiranjem ko stoji iza (ako neko stoji). Zvezda ne treba da ima kandidata, nego treba da podrži nekog (vošinog na primer).
User avatar
Il genio
Стара гарда
Posts: 2241
Joined: Sun Mar 17, 2013 2:47 pm

Re: "Не треба нам плаћена титула" -Звезда, ФСС, систем такми

Post by Il genio »

Idealno bi bilo da naka napise saopstenje kao najveci borac protiv ogranicenja stranaca, pa da poturimo Dzaji da potpise... :D Mene najvise brine "struka", kako ce oni prihvatiti da su zli stranci bolji od domacih igraca, Tole je sklon kompromisima.

Sto se tice kandidata, ja ne bih imao nista protiv Terzica, imao je dobrih poteza kao predsednik FSS-a, a ni nama nije bilo lose. :D

Image
User avatar
Ivan Vasev
Стара гарда
Posts: 2662
Joined: Sat Mar 16, 2013 11:34 pm

Re: "Не треба нам плаћена титула" -Звезда, ФСС, систем такми

Post by Ivan Vasev »

Uboli smo par stranaca u dve decenije i odmah bi da menjamo pravila? Ili smo, poput RSB-ovaca zaslepljeni i impresionirani Stojadinovićem, pa sve njegove ideje uzimamo zdravo za gotovo?Videli smo šta je povećanje broja stranaca donelo srpskoj košarci - od nekadašnje velesile postali smo drugorazredna selekcija. Niko nama nije kriv što nemamo dobru omladinsku školu i dobar skauting, pa moramo da trpimo ucene i preplaćujemo domaće talente. Dakle rešenje nije u povećanju broja stranaca nego u izgradnji fudbalske imfrastrukture i ulaganju u sopstvene kadrove, u stručno osposobljavanje istih.

Jedva čekam večiti derbi jer će to biti meč naše istine i u pogledu novog trenera i u pogledu igračke vrednosti naših pojačanja i u pogledu realnosti naših ambicija.
Sta je sest godina bez titule kraj sest decenija njihove patnje?!
User avatar
ajkula
Члан клуба
Posts: 1282
Joined: Sun Mar 17, 2013 8:12 pm

Re: "Не треба нам плаћена титула" -Звезда, ФСС, систем такми

Post by ajkula »

sa tim pravilom smo ozbiljno hendikepirani jer i bolji timovi ne bi mogli nista sa samo 3 stranca.
izuzetak od vecih klubova su donekle barselona i mancester mozda.
mi smo u kosarci pukli jer je kosarka postala bizniz koji prevazilazi nasu plateznu moc i nikome se vise ne isplati da stvara igrace.
a istovremeno smo odustali od naseg recepta za stvaranje igraca vec patimo da imamo atletski jake igrace opterecene taktikom i forsiramo visoke igrace jer se najlakse prodaju.
Znas,velika je razlika u navijanju za Zvezdu i u navijanju za Zvezdinu pobedu.
by belaggio
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: "Не треба нам плаћена титула" -Звезда, ФСС, систем такми

Post by crazynorth75 »

Ivan Vasev wrote:Uboli smo par stranaca u dve decenije i odmah bi da menjamo pravila? Ili smo, poput RSB-ovaca zaslepljeni i impresionirani Stojadinovićem, pa sve njegove ideje uzimamo zdravo za gotovo?Videli smo šta je povećanje broja stranaca donelo srpskoj košarci - od nekadašnje velesile postali smo drugorazredna selekcija. Niko nama nije kriv što nemamo dobru omladinsku školu i dobar skauting, pa moramo da trpimo ucene i preplaćujemo domaće talente. Dakle rešenje nije u povećanju broja stranaca nego u izgradnji fudbalske imfrastrukture i ulaganju u sopstvene kadrove, u stručno osposobljavanje istih.

Jedva čekam večiti derbi jer će to biti meč naše istine i u pogledu novog trenera i u pogledu igračke vrednosti naših pojačanja i u pogledu realnosti naših ambicija.
Nema to veze sa zaslijepljenošću Stojadinovićem, jednostavno su strani igrači jeftiniji, a kvalitetniji od domaćih. A da čekamo rezultate iz potpuno devastirane omladinske škole nemamo vremena. Srpsku košarku nisu sjebali stranci, nego nerad, rezultata je bilo dok su se oslanjali na igrače ponikle i formirane u SFRJ, stranci sa tim nemaju veze. Svakako da je rješenje za budućnost omladinska škola plus stranci, ali ne i da nas do tada, razni stojići čerupaju i uvaljuju nam preskupu bofl robu. E sad, kad će se i da li će uopšte promijeniti nešto u radu sa djecom, to je pitanje...
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Ivan Vasev
Стара гарда
Posts: 2662
Joined: Sat Mar 16, 2013 11:34 pm

Re: "Не треба нам плаћена титула" -Звезда, ФСС, систем такми

Post by Ivan Vasev »

Nije Dauda trenutno kvalitetniji niti će ikada to biti od Lazara Markovića, niti je Garido klasa jednog Ivanovića, Kolarova, Nastasića...Sad pitanje je kako takvi talenti uvek završe s druge strane Topčiderskog brda. Nama će trebati jedno desetak takvih transfera da bismo dobili novac koji će crno-beli zaraditi prodajom Markovića. Ne slažem se da je ograničenje broja stranaca ikakav hendikep po nas, jer mi nemamo ni uslova ni mogućnosti da zadržimo iole kvalitetnijeg stranca čim se pojavi prva iole ozbiljnija ponuda, makar i iz Kine, Koreje, Kipra, Uzbekistana...Tunguzije. Tolika smo fudbalska Nedođija postali...

Jedino pravo rešenje vidim u privatizaciji, u dolasku bogatog kupca, tipa Cepter, koji će poslovati po tržišnim principima, kupovati najbolje domaće igrače i dovoditi kvalitetne strance. Nešto kao srpska verzija Šahtjora, Anžija, pa čak i zagrebačkog Dinama. Sve ostalo je golo preživljavanje, od danas do sutra.
Sta je sest godina bez titule kraj sest decenija njihove patnje?!
РС Либурнија

Re: "Не треба нам плаћена титула" -Звезда, ФСС, систем такми

Post by РС Либурнија »

Promena će biti i u omladinskoj školi, ali tu se misli na direktora Srđana Vasiljević.
"On nije sporan, jer radi dobar posao, ali sam se ovih dana naslušao priča o podmićivanju i korupciji u omladinskoj školi, pa ćemo izvršiti potpunu rekonstrukciju trenerskog kadra. Čim ima dima i vatre", zaključio je Stojadinović razgovor za MOZZART Sport.


Врло контроверзна изјава. Како може директор ОШ да ради "добар посао" ако му у погону којим управља влада мито и корупција?!

Искрено, квота странаца је премала и требало би је повисити на 5 плус 1. Не и на више пошто ипак треба тежити "исушивању мочваре", како у нашој омладинској школи, тако и у српском фудбалу и , као посљедици тога, стварању играча али и увођењу система игре коме се тежи у сениорима. Сада ћемо да видимо шта ће Стојадиновић да подузме по овом питању тј. да ли ће доћи заиста до суштинских резова или само до козметичких промјена. У сваком случају, повећање броја странаца је неминовно ако желимо да нешто урадимо у скорије вријеме пошто омладинска школа не може да избаци онолико и онда колико и када би нама требало.

Највећи проблем српског фудбала, а тиме и Црвене звезде, је уништена струка. Ми немамо правих тренера и то је питање свих питања будућности српског фудбала и Звезде. Засада је рјешење да се доводе странци али ускоро ће се морати почети производити добри тренери ако не желимо да заиста завршимо као Мађарска.
User avatar
Ivan Vasev
Стара гарда
Posts: 2662
Joined: Sat Mar 16, 2013 11:34 pm

Re: "Не треба нам плаћена титула" -Звезда, ФСС, систем такми

Post by Ivan Vasev »

Privatizacija kluba, regionalna liga to su koraci kojim treba da težimo. Bez regionalne lige nema tržišta, jer se nikome ne isplati da uloži stotine miliona evra u ovu našu kaljugu. Bez regionalne lige nema kvaliteta, konkurencije, afirmacije. Čak i da imamo novac da kupimo najbolje svetske igrače, nedostajao bi im sportski motiv. A to svakako nije igranje u Ovči, Borči i sličnim selendrama. Primer su naši bivši igrači poput Stankovića, Pantelića, Vidića...kojima je, i pored nesumnjive ljubavi prema crveno-belom dresu, ispod časti da karijeru završe u ovoj našoj Nedođiji. Primer su naša deca koja glavom bez obzira beže odavde čim im se ukaže prva iole ozbiljnija prilika. Možemo mi da teramo naš srpski inat, ali time ćemo sami sebe osuditi na bedno tavorenje ili još grđe propadanje.
Sta je sest godina bez titule kraj sest decenija njihove patnje?!
User avatar
Константин
Члан клуба
Posts: 1989
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:11 pm

Re: "Не треба нам плаћена титула" -Звезда, ФСС, систем такми

Post by Константин »

Није суштина хоће ли број странаца да спадне на 3 или се повећа на 5+1. Битна је стратегија које нема ни на видику , а прича о броју странаца треба само да прати динамику глобалног пројекта и да се прилагођава томе. Ми тренутно имамо криминално политичке структуре у симбиози са пропалом струком (који држе фудбал на апарату за дисање), и продавање магле навијачима који су отишли у неке своје крајности а неки до њих имају задатак да представе маглу као нешто велико и опипљиво. Тако нам је скоро Весићева магла (читај чланство и избори) представљана са разних страна па и навијачких портала као епохалан догађај који омогућава навијачима да држе ствар у својим рукама. Испало је нажалост да држе ствар у својим рукама једино кад пишају...

Обавезно прочитати овај текст везан за уздизање њемачког фудбала, сигуран сам ко већ није ако воли фудбал, да ће уживати:
http://www.b92.net/sport/teme/novakovic ... _id=670527" onclick="window.open(this.href);return false;
Врста која изумире
РС Либурнија

Re: "Не треба нам плаћена титула" -Звезда, ФСС, систем такми

Post by РС Либурнија »

Регионална лига је велико питање на кога нема једноставних и брзих одговора. Да не бих сада понављао оно што сам већ много пута рекао о недостацима такве лиге, навешћу примјер кошарке. Значи наш КК је ушао у јадранску лигу и из године у годину назадовао и пропадао док није дефакто банкротирао. Хрватска кошарка - ево већ колико година се игра та лига а сви традиционални центри хрватске кошарке и даље не постоје не мапи, нити Шибеник, нити Сплит нити Задар а богами ни Цибона а некада су то били фабрике талената и европске велесиле, прије свих Сплит и Загреб. Гдје је Босна? Нема је! Све то је пластичан примјер да нека регионална удруживања у лиге нису гарант ничега.

Значи, знам да звучи илузорно и свјетлосним годинама удаљено али једини могући пут је "исушивање домаће мочваре". Јасно ми је да то изгледа скоро па немогуће у једној банана-држави као што је Србија гдје ништа није искључено као објекат продаје па чак ни сама државна територија и устав, али без темељитог преуређења државе гдје ће се знати ред и у држави и у спорту, напретка неће бити, барем не дугорочног.

Узмимо хипотетичку ситуацију да Звезда постане српски Динамо а Стојадиновић српски Мамињо. Све то неће бити довољно за дугорочни искорак пошто једна ласта не чини прољеће, како у Србији тако и у Хрватској. Лига и даље остаје смјешна и на нивоу Мађарске и ту љеба нема пошто ћемо бити само успјешна фабрика намијењена извозу на западно тржиште недовољна да повуче фудбал у цијелој земљи да начини одлучујући искорак.

Што се тиче Њемачке - текст о Бундеслиги је глорификаторски на трагу западноцентричног а задњих година и германофилског свјетоназора који Б92 жели да усади у дезоријентисане мозгове просјечног Србина. Рецепт успјеха је слиједећи - ИДЕЈА, ред у држави , ред у клубу, свако ради свој посао и наравно и лова. Све то није ни у Њемачкој идеално али је , наравно, свјетлосним годинама испред Србије. За то све је најбољи примјер Борусија Дортмунд која је изградила СИСТЕМ и у клубу и на терену. Бајерн је друга прича - то је њемачки државни пројекат са способним и бескруполозним менаџментом без обзира да ли је он оличен у лику Хенеса, Бекенбауера или Руменигеа. Телеком, Сименс, БМВ...све су то гиганти који су иза Бајерна годинама а захваљујући и државној подршци и то не само власти Баварске. Бајерн је мало шта произвео и скаутовао сам већ је циљано куповао готове играче, по прафвилу купујући најбољег играча из редова директних конкурената за титулу (задњи примјери Мануел Нојер и Марио Геце). При томе није се либио да брутално нападне кључне противнике и личности помоћу медијске машинерије коју има иза себе (Алофс, Рајнер Калмунд, Кристоф Даум, сада и Клоп). Пластично речено - Бајерн је њемачки Реал а Дортмунд њемачка Барселона. . Ово што сада Бајерн игра прекопирао је баш од Борусије, ово удвајање, пресинг и тд. То им је Клоп и рекао - направиш нешто сопственим снагама, онда дође Бајерн ископира то и произведе исто али са много више лове . Зато су га брутално напали, поготово "чистунац" Хенес али је човјек у праву. Међутим, остатак лиге је ипак још увијек друга европска лига без обзира на лову, академије и слично. Талијани, Шпанци и Енглези су ипак у предности -зато што те неке ствари ипак постоје дуже него у Њемачкој и те лиге су још увијек јаче од њемачке а тако ће вјероватно и да остане пошто се не секирајте да ће нестати лове у фудбалу у тим земљама без обзира на кризу. Њихови клубови који су у другом ешалону и даље су доста јачи од другог ешалона њемачких клубова. Примјер Лацио који је рутински избацио Штутгарт, примјер Малага коју су дијелиле секунде од избацивања Дортмунда итд. Немојте да вас заварава криза форме која се десила сада Барци и Реалу, као и релативно неуспјешна сезона Енглеза и Талијана. Колико су баварско и дортмундско чудо дугорочно показаће тек наредне године.

Да се вратимо Србији - дај ми прво да отјерамо Толета, повећамо квоту странаца, очистимо своју омладинску школу, направимо неки тим и игру. Пустимо камионе-авионе, васионе и чаробне штапиће и добре виле у виду нке регионалне лиге. Има да се црнчи. Или да се пропадне, брзо или на рате, свеједно је.
Locked