"Не треба нам плаћена титула" -Звезда, ФСС, систем такмичења

Део форума посвећен ФК Црвена звезда
Locked
User avatar
Rajko
Члан клуба
Posts: 622
Joined: Sun Mar 17, 2013 4:29 pm

Re: "Не треба нам плаћена титула" -Звезда, ФСС, систем такми

Post by Rajko »

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=2VboSPaC_ag[/youtube]


Svaka cast momku za trud!
User avatar
Il genio
Стара гарда
Posts: 2241
Joined: Sun Mar 17, 2013 2:47 pm

Re: "Не треба нам плаћена титула" -Звезда, ФСС, систем такми

Post by Il genio »

Poledica o dvostrukim arsinima Komisije za zalbe FSS.

Poledica: Zvezdu bi masakrirali da je Jokić na Marakani

Zanimljiva odluka Zajednice superligasa da nagradu za najboljeg strelca dodeli Pesicu iz Jagodine koji je postigao 6 golova u prvenstvu i 3 u kupu ispred Mrdje koje je postigao 10+1.

JSL: Nagrade Jojiću i Milanoviću

I posle mi neko kaze da sam paranoican.
User avatar
carapan
Стара гарда
Posts: 2930
Joined: Mon Mar 18, 2013 10:28 pm

Re: "Не треба нам плаћена титула" -Звезда, ФСС, систем такми

Post by carapan »

Video covek sa kime ce da ima posla, i nije lud.. Ko zna sta se tu sve desavalo, ovih dana.. Ovo je zemlja Srbija !
"Odlazak Roberta Prosinečkog je najveća tragedija za naš klub od raspada Jugoslavije naovamo". Cort0 Maltese
User avatar
andres86esp
Новајлија
Posts: 16
Joined: Mon Oct 21, 2013 10:55 pm

Re: "Не треба нам плаћена титула" -Звезда, ФСС, систем такми

Post by andres86esp »

Racionalan potez Dekija...
User avatar
carapan
Стара гарда
Posts: 2930
Joined: Mon Mar 18, 2013 10:28 pm

Re: "Не треба нам плаћена титула" -Звезда, ФСС, систем такми

Post by carapan »

Sada, posto nisu hteli (oni koji su eto kao hteli da imaju svog kandidata), mirnim putem da prihvate smene, odmah nocas u sve regione, poslati policiju finansijku, pa lepo papir po papir.. Tu ima takvog pranja para, da to nije normalno.. Milanovic, pa onaj Borovnica.. sve to njegova govna, koja su zelela da dodje ime, a da sve ostane isto..Pa nije Dejan mutav, da se peca na tako nesto.. Zamislite, dodje Dejan Stankovic, a lopovi ostanu isti po sudijskim organizacijama, pa nema namestanja, deviznih dnevnica, kurvi.. Uigran je to sistem godinam, mafija povezana, i tezak mac moras da imas da raseces taj cvor prljav..

Sve bih ja to u istragu, da vidimo sta papiri kazu.. Kako je gradjena kuca fudbala, recimo..
"Odlazak Roberta Prosinečkog je najveća tragedija za naš klub od raspada Jugoslavije naovamo". Cort0 Maltese
User avatar
Najdoski dr. Ilija
Стара гарда
Posts: 2983
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:37 pm

Re: "Не треба нам плаћена титула" -Звезда, ФСС, систем такми

Post by Najdoski dr. Ilija »

http://www.mozzartsport.com/vesti/rakoc ... -fss/66939

Браво за Игора!
Буди се уснули Звездашки дух!
Говна су покренула лавину коју нико неће моћи да заустави!
И на небу том на које идем ја, сија моја Звезда Црвена!
lucky#13
Члан клуба
Posts: 1734
Joined: Sun May 26, 2013 7:05 pm

Re: "Не треба нам плаћена титула" -Звезда, ФСС, систем такми

Post by lucky#13 »

Dzomba, dokaz da je nasa liga namestena vec godinama!
Mnogi su skloni tumačenju ste takav potez povukli kako bi uživali eventualnu korist od Trajkovićevog transfera?
„Čujem takve komentare i slatko se smejem! Ljudi, pa ja sam tog dečka praktično izmislio. On je kod mene i debitovao za prvi tim Hajduka, imao je samo 16 godina i dva meseca kad je na stadionu Partizana odigrao prvu utakmicu za seniorski pogon. I to odlično. Od tad osećam obavezu da mu pomognem, jer je zajedno sa Ljubomirom Fejsom i Aleksandrom Davidovim bio deo projekta našeg kluba, planiran da zajedno sa pomenutom dvojicom pređe u Partizan još pre nekoliko godina“.
User avatar
carapan
Стара гарда
Posts: 2930
Joined: Mon Mar 18, 2013 10:28 pm

Re: "Не треба нам плаћена титула" -Звезда, ФСС, систем такми

Post by carapan »

A PPV se bese bori protiv mafije?
"Odlazak Roberta Prosinečkog je najveća tragedija za naš klub od raspada Jugoslavije naovamo". Cort0 Maltese
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: "Не треба нам плаћена титула" -Звезда, ФСС, систем такми

Post by Либурнија »

Il genio wrote: Mi, kao i nas fudbal smo zreli za jedan veliki remont. Imamo podrsku vlasti, preuzeli smo savez, moramo iskoristiti situaciju i sprovesti velike reforme. Ako to ne uradimo, ova titula, kao i sve buduce,nece imati nikakvog smisla. Fudbal je trenutno mrtav. O tome vise na kraju sezone
Ствар је врло једноставна - ако ваистину постоји воља (политичка) да уреде фудбал и лигу, узму и препишу (тако раде људи без сујете који не знају а добронамјерни су):
Све што премашује 12 клубова је у случају Србије потпуна бесмислица. Нити је ту квалитете нити публике нити инфраструктуре а кош и још мафијашких клубова и филијала.

12 клубова двокружно па плеј оф од по 6 за првака и за опстанак. Зашто плеј оф? Зато да би се смањио утицај филијала брисањем бодова из првог дијела лиге против екипа из доње половине. Е онда дођу још 4 дербија и тако се могућност намјештања смањује на минимум. То би значило када би се ове године играло да би гробље имало још по двије утакмице против нас, Војводине, Радничког, Слободе и Спартака, значи нема филијала нити бодова од њих. Оно што би остало су бодови који су освојени у међусобним дуелима ових екипа у првом дјелу такмичења. Ово је перфектан модел за Србију али мафија неће дати да се овако нешто здраво и логично организује.

И не само да би се смањио утицај филијала него би оне готово изгубиле смисао постојања зато што модел 3 за 3 више не би пио воду.


Гробље не може да погура пола лиге у првих 6 а ако то буде радило мораће још безобзирније да пљачка а то ће изазвати одијум оштећених страна, рецимо Војводине или Спартака а онда и јавног мнијења. Ако гробље жели да угура своје филијале у првих 6 тако што ће им пуштати у првом дијелу првенства само напријед - по мом приједлогу бодови освојени у међусобним дуелима прве шесторице из првог дијела првенства се преносе у плеј-оф.

Опет, ови из других 6 преносе бодове из међусобних дуела у првом дијелу лиге у тај плеј-аут. Па нека онда слободно Металац освоји 0 бодова. А Партизан нека слободно пушта бодове овима што иду у плеј-аут зато што би се ти бодови освојених против првих 6 у првом дијелу такмичења такођер брисали!
Кажем, рецепт је једноставан - само препишеш под условом да те сујета не спријечава у томе. Па не би нико морао превише да лупа главу око затварања осим тсва и Беаре пошто би им пропали астрономски добици на кладионицама. Елем, нема од тога ништа.

Да би Звезда била "као некад пре" као што се овдје призива, потребно је и да држава постане бар приближно организована и јака као "она пре". "Пре тога" бићемо, и то у најпозитивнијем сценарију, канте за пуњење у ЛШ и ЛЕ (ко је рекао Динамо а гдје је Динамо од нас и то само захваљујући једном способном лопову који је одлично умрежен у сусједној банана држави).
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
User avatar
Константин
Члан клуба
Posts: 1989
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:11 pm

Re: "Не треба нам плаћена титула" -Звезда, ФСС, систем такми

Post by Константин »

Либурнија wrote: Да би Звезда била "као некад пре" као што се овдје призива, потребно је и да држава постане бар приближно организована и јака као "она пре". "Пре тога" бићемо, и то у најпозитивнијем сценарију, канте за пуњење у ЛШ и ЛЕ (ко је рекао Динамо а гдје је Динамо од нас и то само захваљујући једном способном лопову који је одлично умрежен у сусједној банана држави).
Стално нека алиби прича а најлакше се скривати иза неке више силе попут државе. Нико нормалан и не очекује да Звезда буде као некада пре по резултатима нити множи са нулом фактор државе. Међутим "као некад пре" клубу се може и мора тежити, да на челу клуба буду људи који то заслужују а на терену буду играчи и тренери који заслужују свети дрес. Након деда Тане су растјерани гомила играча који су могли бити костур за вађење из буле која је била много мања него сада а довучена гомила дрва због провизија која нам се вукла по клубу годинама, залијеван је и коров у управи годинама, а навијачи су прогутали и Јанкосана без по муке. Е па хбг то кошта.
п.с. иако је мнооого лакше, нека питају Јеленића како се од нуле дође до шамиона Европе, рад са младима, селекција играча, изградња повјерења између управе и играча, све у истој држави
Врста која изумире
User avatar
Najdoski dr. Ilija
Стара гарда
Posts: 2983
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:37 pm

Re: "Не треба нам плаћена титула" -Звезда, ФСС, систем такми

Post by Najdoski dr. Ilija »

Ја невидим да су Румунија или Бугарска, па чак и Грчка нешто много уређеније државе од нас па имамо неки Лудогорец, Клуж итд.
Овом клубу треба домаћин човек, исто као и држави.
Као што су државу довде довели квази-патриоте и квази-поштењаци тако су и наш клуб довде довели квази-звездаши!
Јел нам држава довлачила дрвну грађу у клуб, јер нам држава доводила Кратка и Саленцета на клупу?
Мишковић хтео да отме Звезду!!!
Па јел сад отео Напредак?
Јел уместо стадиона направио Делта-центар у Крушевцу?
Јел Напредак постао солидно организован и стабилан клуб макар и у овако скромној лиги од како их воде Горан Карић, Матијашевић а видимо да је и Добривоје са њима?
Јел Пикси потписивао лапо-лапо уговоре?
Кога су бојкотовали Мики, Коки и екипа?
Јер су за то испаштали они сами или ми, наши пријатељи који су и здравље нарушили због Звезде?
Ко је Земана и Бајевића прозвао за излапеле и сенилне старце?
Исто и Душана Маравића који је годинама у УЕФА репрезентовао и нашу земљу и Звезду као клуб и борио се за наше интересе?
Али је зато "харизматични Дебељко" постао синоним за Звездаштво, "љубав према клубу" и "способност"!
Па јел могуће да је држава крива и за то?
Или ће држава да доведе у ред спорт и клуб а ми ћемо да се питамо дал ће да се приватизује или не?
Вероватно ће да буде тако!
Приче о томе да се нама намешта титула су смешне јер је чињеница да су се Звезда и смрадови увек протежирали.
Ове године је то ни више ни мање само што смо коначно ми дошли у колико толико пристојно играчко стање.
И чим је свима видљиво да ми имамо и боље играче од других и да играмо колико толико пристојно ми смо заслужено први.
Ако је по мом мишљењу да смо ми у односу на предходне године направили напредак од само пола корака ви замислите где би били да смо направили искорака за један цео?
Да је било тако и предходних година ни смрадови ни држава нам не би могли ништа.
А већину од дербија који су одлучивали о титули смо одиграли срамотно.
Зато ми је овај пораз тако тешко и пао, јер смо бољи а изгубили смо ко сисице!
И држава са тим нема ништа!
И на небу том на које идем ја, сија моја Звезда Црвена!
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: "Не треба нам плаћена титула" -Звезда, ФСС, систем такми

Post by Либурнија »

Тотално буквално сте схватили мој пост и ставили су у неку "заштиту" државе. Нема ту алибија, морални суноврат и свааки могући суноврат, изопачени и накарадни систем вриједности - то је окружење, то је "држава". То што ви мени сад причате о Кокијима, Микијима, Буцкилију и Земанима...јбг, прије такво што није било могуће зато што се знало ко коси а ко воду носи. Ви можете да затворите очи пред чињеницом да ово сада није ни приближно оно тада (далеко од тога да је онда било све блиставо али није поента у томе), међутим то је тако. Ви сте раја која се диви Пиксију а и Робију, је ли тако? Е па што нису успјели, што се нису "примили"?! Није могло, једноставно, није могло јербо је ситуација и окружење таково. Пикси је побјегао пред криминалцима спашавајући живу главу, Роби је отишао у сузама пошто је морао од олоша. Није ту сада битно који олоши су мањи а који већи већ да у друштву коло воде олоши и полусвијет. Оно што још покушавам да објасним да сте се неки од вас много примили на актуелну владајућу гарнитуру као на "коначно оно право". Међутим, моје је мишљење да од тога нема ништа. Све ће остати на козметици и маркетингу. Уосталом, живи били па видјели.

Лудогорец и Клуж су звјезде падалице, сад их видиш, сад их не видиш. ТО није аргумент. Много јачи клуб и бољи примјер је Динамо који је не само канта за пуњење у Европи већ и хрватска верзија ергеле. То је максимум који се може постићи у оваквој констелацији.
Najdoski dr. Ilija wrote: Као што су државу довде довели квази-патриоте и квази-поштењаци тако су и наш клуб довде довели квази-звездаши!
Изоставио си врло битну сорту - квази-демократе.
Константин wrote:
Либурнија wrote:
п.с. иако је мнооого лакше, нека питају Јеленића како се од нуле дође до шамиона Европе, рад са младима, селекција играча, изградња повјерења између управе и играча, све у истој држави
Ватерполо и фудбал су врло слични спортови иначе, и по количини пара које се обрћу, и по профилу људи који су интересно везани. :roll: Можда да питамо и куглаше за рецепт?! :nene:
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
User avatar
Najdoski dr. Ilija
Стара гарда
Posts: 2983
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:37 pm

Re: "Не треба нам плаћена титула" -Звезда, ФСС, систем такми

Post by Najdoski dr. Ilija »

Либурнија wrote: Ви сте раја која се диви Пиксију а и Робију, је ли тако? Е па што нису успјели, што се нису "примили"?! Није могло, једноставно, није могло јербо је ситуација и окружење таково.
Није могло зато што су им леђа прво окренули Звезда и звездаши!

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=QuT-VsAl2w8[/youtube]

Либурнија wrote:Изоставио си врло битну сорту - квази-демократе.
Знам нашта циљаш и могу ти рећи, промашио си 101%! ;)
И на небу том на које идем ја, сија моја Звезда Црвена!
User avatar
Il genio
Стара гарда
Posts: 2241
Joined: Sun Mar 17, 2013 2:47 pm

Re: "Не треба нам плаћена титула" -Звезда, ФСС, систем такми

Post by Il genio »

Голман Новог Пазара се клади на утакмице свог клуба?! (ВИДЕО)

Igrači Sloge namestili utakmicu sa Dolinom!

Ovo dva primera su samo kap u moru. U poslednje vreme svedoci smo sumnjivih pobeda timova sa dna tabele JSL, Prva liga je potpuno neregularna, ove nize da ne spominjem. O infrastukturi ne treba trositi reci, u celoj Srbiji ne postoji vise od 10 terena na kojima moze da se igra fudbal posle kise, a mi se zanosimo pricama o tribinama i reflektorima. Struka nam je ocajna, nas trenerski krem ne moze vise ni u Kini da nadje angazman. Ko ce da radi i u kakvim uslovima sa talentovanim klincima kojih nekim cudom jos uvek ima?

Leto je idealna prilika da klub postavimo na zdrave temelje i da prekinemo pogubnu politiku koja nas je dovela do minusa od 50 miliona evra. Da bi taj proces ozdravljenja kluba isao zeljenom putanjom i dinamikom, pored nas samih, veoma bitnu ulogu igra i okruzenje. Ne moze neregularna i nekvalitetna liga poput nase da izbaci uspesan tim u evropskim okvirima. Primeri su Partizan i Dinamo.
Locked