Регионална лига - за и против

Део форума посвећен ФК Црвена звезда
Locked
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Регионална лига - за и против

Post by Ганац »

Ja mislim da i nije bitno da li navijači vide "prepreke" ostvarenju neke regionalne lige ili ne, bitni su političari i uprave(koje slušaju politiku). Ako one odluče da je RL ono što nam treba, lige će biti a ako kažu da nije vreme, nje neće biti - dok ne bude vreme.
Preveliki značaj navijači daju sebi (generalno).
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
Поповић
Новајлија
Posts: 34
Joined: Mon Mar 18, 2013 8:48 pm

Re: Регионална лига - за и против

Post by Поповић »

Hajde da ne ulazim ni u politiku,ni u bezbjednost,niti vandalizam već da govorimo samo o kvalitetu.Šta nam u pogledu kvaliteta donosi takva liga?Ako je samo EX-ju liga onda bi Hajduk,Dinamo i Rijeke donijeli kvalitet.I niko više.Samo bi umjesto Lučana,Surdulice i sličnih iz JSL dobili takve iste iz regiona.Druga stvar je ako bi u toj ligi učestvovali klubovi iz Austrije,Grčke,Bugarske i Mađarske (teško za povjerovati ali hajde) e onda bi svako normalan i ko voli fudbal bio za takvu ligu.Samo EX-ju mislim da nam ne donosi ništa.
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: Регионална лига - за и против

Post by Либурнија »

Dobro. A liga će biti bez obzira ko šta pričao. Ima ljudi koji se ne oduševljavaju što će je biti i to je tako iako će je prećutno tolerisati zbog interesa i koristi kluba. Ja samo mislim da se mnogo zanosite idejom "bratstva i jedinstva" ne zato što je to nešto mnogo loše, već zato što je historija pokazala da to nije bilo iskreno i obostrano i da je to zabluda. Čast onima koji su iskreno zivjeli to ali takvih (nas) je manjina. I ta liga se pravi iz čistog interesa, neka ljubav tu ne stanuje.
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Регионална лига - за и против

Post by dacha od bosne »

Поповић wrote:Hajde da ne ulazim ni u politiku,ni u bezbjednost,niti vandalizam već da govorimo samo o kvalitetu.Šta nam u pogledu kvaliteta donosi takva liga?Ako je samo EX-ju liga onda bi Hajduk,Dinamo i Rijeke donijeli kvalitet.I niko više.Samo bi umjesto Lučana,Surdulice i sličnih iz JSL dobili takve iste iz regiona.Druga stvar je ako bi u toj ligi učestvovali klubovi iz Austrije,Grčke,Bugarske i Mađarske (teško za povjerovati ali hajde) e onda bi svako normalan i ko voli fudbal bio za takvu ligu.Samo EX-ju mislim da nam ne donosi ništa.
Brate, ne bih se složio sa tobom. ja vjerujem da bi u toj ligi bili i Olimpija i Maribpr, a oni bi sigurno donjeli kvalitet. Sarajevo ima (ili bi trebalo da ima) onog finansijera koji bi sigurno ulagao više ako do te lige dođe. Mislim (nisam siguran) da bi i Željo imao nekoga ko bi ih dobro izfinansirao. Tako da je to malo više od onoga što si pomenuo. Opet, bolje i 3 bolja kluba (što je 6 boljih i jačih utakmica više) nego li da ih nema. A opet kažem da bi tu bilo mnogo više jačih utakmica.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Регионална лига - за и против

Post by dacha od bosne »

Либурнија wrote:Dobro. A liga će biti bez obzira ko šta pričao. Ima ljudi koji se ne oduševljavaju što će je biti i to je tako iako će je prećutno tolerisati zbog interesa i koristi kluba. Ja samo mislim da se mnogo zanosite idejom "bratstva i jedinstva" ne zato što je to nešto mnogo loše, već zato što je historija pokazala da to nije bilo iskreno i obostrano i da je to zabluda. Čast onima koji su iskreno zivjeli to ali takvih (nas) je manjina. I ta liga se pravi iz čistog interesa, neka ljubav tu ne stanuje.
ma nema ovo veze s bratstvom i jedinstvom nego sa koliko toliko boljom ligom. Eto, neka se obuhvati njom i Mađarska, Austrija, Bugarska...ja bi bio prezadovoljan.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Регионална лига - за и против

Post by Ганац »

Поповић wrote:Hajde da ne ulazim ni u politiku,ni u bezbjednost,niti vandalizam već da govorimo samo o kvalitetu.Šta nam u pogledu kvaliteta donosi takva liga?Ako je samo EX-ju liga onda bi Hajduk,Dinamo i Rijeke donijeli kvalitet.I niko više.Samo bi umjesto Lučana,Surdulice i sličnih iz JSL dobili takve iste iz regiona.Druga stvar je ako bi u toj ligi učestvovali klubovi iz Austrije,Grčke,Bugarske i Mađarske (teško za povjerovati ali hajde) e onda bi svako normalan i ko voli fudbal bio za takvu ligu.Samo EX-ju mislim da nam ne donosi ništa.
Dinamo, Hajduk, Rijeka, Olimpija, Maribor, Sarajevo, Partizan, Zvezda, Vojvodina, Budućnost, na to još dodaj dva kluba iz MK i BiH po jedan i onda reci da je tvoj upis tačanu delu koji objašnjava kvalitet timova.
Ja bih rekao da ovih 10 navedenih timova imaš (trenutno) 8 derbija u kojima Zvezda sigurno nije favorit protiv Rijeke i Dinama, Sarajeva i Maribora (moj utisak) i utisak da kada bi igrao sezonu sa takvim timovima i igrači tima za koji navijaš bi napredovali.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
Поповић
Новајлија
Posts: 34
Joined: Mon Mar 18, 2013 8:48 pm

Re: Регионална лига - за и против

Post by Поповић »

Dačo i Ganac moja crveno-bela braćo možda ste vi i u pravu,ali ja i dalje mislim da što se tiče kvaliteta ne bi puno dobili.Kakav crni Željo i Sarajevo,Olimpija i Budućnost ma to je kvalitet ravan nuli.Kada bi se radilo kako treba igrao bi se u Srbiji trokružni sistem sa 12 klubova.Da se uradi infrastruktura (neka se privatizuje sve osim Zvezde i Partizana).Pošteno suđenje i regularna liga kao što je recimo sada u Slovačkoj,prvih pet na kraju prvenstva u šest bodova.A ostali neka igraju svoju ligu do mile volje!
Znam,da bi Dača volio da Zvezdu gleda u Zenici,a ja u Mostaru ali to je samo utopija u ovakvim uslovima.Na mnogim tim stadionima sam bio kada bi gostovala Zvezda u sretnoj državi i znam šta sam sve preživio.A možeš misliti sada.Regionalna liga sa Srbijom,Hrvatskom,Austrijom,Mađarskom,Bugarskom e to svaka čast.
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Регионална лига - за и против

Post by dacha od bosne »

Brate, ali zar sve ove godine nisu dokazale da je u Srbiji nemoguće očekivati to što pišeš? zvezdi treba da se desi da barem ima neku konkurenciju. Mislim, ovo će zvučati smješno, ali dok je pored Partizana barem Obilić bio konkurent (sad ne bitno kako i na koji način), vladala je neka neizvjesnost, napetost. Sve ostalo je samo Zvezda i Partizan. Tu se nikako ne podiže kvalitet, a da će biti drugačije u dogledno vrijeme...teško.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
Locked