Регионална лига - за и против

Део форума посвећен ФК Црвена звезда
Locked
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Регионална лига - за и против

Post by dacha od bosne »

Ja ne znam šta je bilo sa onom idejom o regionalnoj ligi, ali mi se čini da od nje (nažalost) neće biti ništa.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Ivan Vasev
Стара гарда
Posts: 2662
Joined: Sat Mar 16, 2013 11:34 pm

Re: Регионална лига - за и против

Post by Ivan Vasev »

Svi argumenti, finansijki, ekonomski, fudbalski, civilizacijski...su na strani te nekakve regionalne lige. Ali dok je Delija, Grobara, BBB, Hordi zla...Zavetnika, Samoopredeljenja...Haškog tribunala, Helsinških odbora, Žena u crnom, Majki Srebrenice...i drugih nevladinih organizacija i paravojnih formacija koji svoje postojanje i opstanak baziraju na mržnji, podelama, ličnim privilegijama, sujeti i egu...od te lige neće biti ništa. Jer dobro znaju vođe navijača, samozvani komandanti da bi van tih svojih paravojnih formacija bili tek obični redovi, niko i ništa, i oni se tih svojih privilegija neće odreći ni po cenu novog Barija i Tokija

Uređujući stranicu o istoriji ex yu fudbala, upoznao sam mnogo pametnih, kulturnih ljudi svih nacionalnosti, iz svih krajeva bivše države od Vardara do Triglava. Svi su oni srcem za regionalnu ligu, ali razumom protiv, jer su svesni poteškoća, prepreka, implikacija i posledica. Da je do normalne, kulturne i civilizovane većine, ta liga bi mogla da startuje koliko sutra, ali dok nasilna i agresivna manjina diktira i određuje istorijske tokove, nema nade za bilo kakav civilizacijski iskorak. A bez te jake lige nema ni velike Zvezde, nema Lige šampiona, nema novog Piksija i Džaje. Bez nekakve ex yugoslovenske lige, osuđeni smo na bedno životarenje gde je najveći domet osvajanje domaće lige i igranje evropskih pretkvalifikacija. Tako su profesionalni Srbi i profesionalni navijači postali najveća prepreka prosperitetu i boljitku kluba po principu: Zvezda,Srbija, nikada Evropa...

Zapričah se ja...
Sta je sest godina bez titule kraj sest decenija njihove patnje?!
User avatar
Beara_Vladimir
Члан клуба
Posts: 1828
Joined: Sat Mar 16, 2013 2:10 pm

Re: Регионална лига - за и против

Post by Beara_Vladimir »

Pozdrav Ivane, jako mi je drago što te ponovo vidim na forumu. Nadam se da ćeš češće pisati, jer sam siguran da imaš šta da kažeš.
Što se regionalne lige tiče, apsolutno se slažem sa tobom. Nema dileme da bi nam ta liga donela napredak, gledajući sa sportskog i finansijskog aspekta. Privukli bi sponzore, geografski prostor sa koga bi crpili igrače bi se povećao. Osim toga, što reče Kule Aćimović u intervjuu za naš sajt, ta liga bi sigurno doprinela da se ljudi povežu i zbliže opet. Pratim tvoju stranicu i stvarno mislim da radite sjajan posao. Vidim da se ljudi, komentarišući vaše objave, prisećaju te lige i siguran sam da je većina za to. Međutim, problem je sprega države, mafijaša i huligana. Zna se gde je mesto kriminalcima i ljudima koji šire mržnju. Sigurno ne na stadionu. Ali za rešavanje tog problema je neophodna politička volja, koje nema. Prema tome, to što si ti rekao apsolutno stoji. To bedno životarenje, o kome govoriš, odgovara gore pomenutom ološu da ostvaruje svoje lične interese.
Last edited by Beara_Vladimir on Wed Apr 20, 2016 6:36 pm, edited 1 time in total.
IDOLOPOKLONIK VELIKOG ŽUTOG!
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Регионална лига - за и против

Post by Ганац »

Obojica ste u pravu, po meni ste rekli skoro sve što je trebalo reći, tako da je meni ostalo samo da se složim sa obojicom i da kažem da za tu ligu treba samo malo hrabrosti i političk volje tzv političke elite svih nahija.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: Регионална лига - за и против

Post by Либурнија »

Поздрав Иване! :ziveli:

Одмах да ти кажем да сте дебело заглибили у политику па онда и одговор мора имати такву конотацију. Рат нису изазвали "хулигани, Криминалци, Заветници..." и тсл. већ западне обавјештајне службе преко својих домаћих агената овдје. Коме би иначе цијели војни арсенал бивше Источне Њемачке био продан и ко би на њему обрнуо масне паре?! Да је ово што кажем тачно потврђују и врло озбиљни извори и свједоци времена из самих врхова тадашње хрватске власти попут Јосипа Бољковца, Јосипа Манолића итд. Дакле, ово овдје су били само извршиоци, лутке на концу...а таквог једног западног агента задуженог за прљаве посове имали смо, заправо имамо и у својим звездашким редовима - иницијли су му Г.В.

Што се тиче нормалних људи тј. људи који нису задојени неком ирационалном мржњом, има их свуда. У Хрватској понајмање, то је лако доказива чињеница и то на дневном нивоу. А мржња према Србима је и даље уносан бизнис и средство политичког профита. А газде сједе и даље далеко одавде (а тако близу) и ако им они нареде да праве регионалну лигу, правиће је. А ако не, вјероватно од ње нема ништа. Нема братства и јединства више, само у траговима и треба се коначно помирити с тиме и видјети како да се ограничи већ направљена штета и како се вадити из ових го..на. А слободе нема док нам животом и државама дрмају лутке на концу. Ово је грозоморна истина и реалност, друга је ствар што се она многима не свиђа или не желе да је чују.
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Регионална лига - за и против

Post by dacha od bosne »

Đe ste raja...vidim biće belaja :mrgreen:
Ako vidim da će biti povuci-potegni, ode sve na "Razonodu"...znate gdje već.
:whistle:
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: Регионална лига - за и против

Post by Либурнија »

Ево нас! :mrgreen:

Шташ, мора се искористити прилика сад кад је Ивана ваљда нека велика мука натјерала на ово виртуално острво преживјелих губаваца. :mrgreen: ;)

Иване, само се опусти, знаш да ми Копре Недри имамо јако специфичан и неистанчан смисао за хумор. :smeh:
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Регионална лига - за и против

Post by Ганац »

Sportski motivi bi trebali biti glavni pokretač i motiv kod stvaranja regionalne lige, smatram da bi se kvalitet igrara našeg tima podigao igrama sa Rijekom, Dinamom, Hajdukom, Sarajevom...makar se igralo bez gostujućih navijača prvo vreme.
Sigurno bi se kvalitet igara odrazio i na nastupe u evro kupovima i na reprezentativnom planu, zatim takođe jako bitna stvar jeste što bi se igralo na kvalitetnijim podlogama nego što je sada slučaj, recimo u Čačku...
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
Ivan Vasev
Стара гарда
Posts: 2662
Joined: Sat Mar 16, 2013 11:34 pm

Re: Регионална лига - за и против

Post by Ivan Vasev »

Либурнија wrote:Ево нас! :mrgreen:

Шташ, мора се искористити прилика сад кад је Ивана ваљда нека велика мука натјерала на ово виртуално острво преживјелих губаваца. :mrgreen: ;)

Иване, само се опусти, знаш да ми Копре Недри имамо јако специфичан и неистанчан смисао за хумор. :smeh:
Nema muke, nađoh link na fb, pogodih lozinku iz trećeg pokušaja, pročitah par upisa...videh da još uvek postoje dve oprečne struje i izložih neko svoje mišljenje.

Kakva je razlika između navijača u Srbiji i navijača u Engleskoj. Dok srpski navijač odere grlo na stadionu, od čega klub nema praktičnu korist, već može da ima i štetu u vidu finansijskih kazni, dotle navijači u Engleskoj oderu džepove, od čega njihovi klubovi prihoduju milione evra, što ulažu u igrački kadar i infrastrukturu. Dok i u sportu ne zaživi taj ekonomski patriotizam mesto verbalnog, naša Zvezda će biti zatočena u prošlosti, bez mogućnosti da bude konkurentna na evropskom nivou.
Sta je sest godina bez titule kraj sest decenija njihove patnje?!
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: Регионална лига - за и против

Post by Либурнија »

Brate, Srbija i ekonomski patriotizam?? :ovca: Pa cijela država je na izvolte, kad dođu stranci skidaju se gaće, a domaći privrednik zadnja rupa na svirali. Kakav crni ekonomski patriotizam, sve što može gleda da pobjegne bilo kuda odatle, o čemu pričamo?!
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: Регионална лига - за и против

Post by МоСа ВерСе »

Ivan Vasev wrote:Svi argumenti, finansijki, ekonomski, fudbalski, civilizacijski...su na strani te nekakve regionalne lige. Ali dok je Delija, Grobara, BBB, Hordi zla...Zavetnika, Samoopredeljenja...Haškog tribunala, Helsinških odbora, Žena u crnom, Majki Srebrenice...i drugih nevladinih organizacija i paravojnih formacija koji svoje postojanje i opstanak baziraju na mržnji, podelama, ličnim privilegijama, sujeti i egu...od te lige neće biti ništa.
Хорде зла су званично за регионалну лигу, у понедељак смо баш причали на ту тему. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Регионална лига - за и против

Post by dacha od bosne »

Lijepo od njih :mrgreen:
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: Регионална лига - за и против

Post by Либурнија »

И Здравко Мамић је за регионалну лигу. Он је дакако велики Рват и финансијер ХДЗ али...Срби као средство за пуњење Здравкове, што не значи обавезно и Динамове, кесе, е то може. Уосталом он тако цијени Џају и обожава Брену. :mrgreen:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=1jZLtdz6FhE[/youtube]

Хрватска култура, кај не?! :mrgreen:

А онда за унутрашње потребе кад га БББ који му годинама не долазе на стадион ни на ЛШ, прцну (свака им част на томе!), ето ватреног излива домољубља:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=G3xQRQ6cZf4[/youtube]

:matis:

Е сад ће неко рећи, па Мамић је ментол. Па да, али је и предсједник Динама. Слиједеће, управи Хајдука не пада на памет да иде, не контра Торциде, него јавног мијења у Далмацији које углавном Србе очима не жели видјети. Пустите баскет, друго је то. Фудбал без политике никад није ишао нити ће. Дајте људи, пробудите се више, па аути са БГ регистрацијама су већ 1980.-е на Риви бацани у море а било братство и јединство, партија, СУБНОР и све што иде уз то. Није то отишло све к врагу тек тако. Ја сам се барем напланинарио по хрватским стадионима (и халама) у другој половини 80-их и јасно ми је било да неће све изаћи на добро. Не мрзим ни ја Хрвате али треба бити мало реалан.
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: Регионална лига - за и против

Post by Либурнија »


Sve je došlo na naplatu

Image

Foto: FAH, Index

ODMAH da se razumijemo; jučerašnji navijački neredi na stadionu u St.Etiennu nisu niti slučajni, a bome niti neopravdani. Ispalo je neugodno, glupo i sramotno, ali poučno. Ipak, prije nego prolijemo katran & perje po vinovnicima nereda, zapitajmo se što je studenta Ivana iz zagorskog zaselka Klanjec i konobara Antu iz splitskog geta spojilo u zajedničkoj namjeri da sruše šampionske ambicije hrvatske reprezentacije?

Dok sam kupovao zalihe piva i grickalica u lokalnom dućanu, pristizali su mi brojni upiti u inbox tipa „šta će stvarno Torcida prekinuti utakmicu?“. Iskreno, nisam vjerovao u taj rasplet, ali sam nakon nevjerojatnih prizora na stadionu nazvao dobrog poznanika u Split, nazovimo ga Miše, nekadašnjeg mladog cara splitskog podzemlja i jednog od bivših vođa navijačke frakcije „Torcide“ da mi pojasni „stanje uma nacije“. I pogledajte što mi je iskreno rekao, prenosim u sažetom obliku: „Nema ti to veze s Torcidom ili BBB, oni se samo tako predstavljaju u užem smislu. Riječ je o Ultrasima, ima ih svakakvih tamo, ali to su zajebani ljudi. Navijačka infrastruktura im je logistika, toj ekipi ne možeš ništa odbiti. Na brzinu se skupi lova, baklje, kombi, pravi organizatori i nisu bili tamo jer ne mogu ući na utakmicu zbog liste zabrana koje je HNS proslijedio UEFA-i, sjede u kafiću, gledaju telku i guštaju.“

Zašto to rade?

„Jbga Neno, nema posla, nema se para, njima je nogomet, Hajduk, Dinamo ili Rijeka sve u životu, a to su im šupci poput Šukera ili Mamića zgadili svojim bahatlukom i stalnim prcanjem u mozak. Oni ne žele povrijediti hrvatsku reprezentaciju nego tu bagru u HNS-u, simbol svih nedaća koje su ih zadesile u proteklih 20 godina. Meni je isto ža' što smo ispustili pobjedu, ali s druge strane, ja ih razumin, svaki dan ih gledam, gadno se s tim pomirit'“.

I doista, razumijem i ja njega. No, ne razumijem hrvatsku policiju, pravosuđe i svekoliku javnost koja dopušta sustavno srozavanje hrvatskog sporta u proteklih dvadeset godina. Primjer, iscrtana svastika na Poljudu? Evo, ponovno citiram našeg Mišu: „Ma svatko u Splitu zna tko je to moga' napraviti, ali po tom pitanju ti vlada omerta. Nikad nećeš čuti imena u javnosti pa to niti splitski policijoti ne žele reći purgerima, to ide u grob i legendu“. A naša politička elita drvi o „orjunašima“, a policija o „nepoznatim počiniteljima“. Samo što im spomenik ne dignu.

Jednostavno, ne postoji prava volja da se nagomilani problemi u nogometu riješe: Mamić je od reprezentacije napravio trgovački izlog i sredstvo političke manipulacije – nisam valjda samo ja vidio kako Zdravko Boss sugerira selektoru hrvatske reprezentacije Ante Čačiću što mu je za činiti? – Šuker od HNS-a bankomat i platformu za osobnu promociju, nedvojbeno korumpirana sudačka organizacija je u rasulu, nemamo pošten stadion izuzev oronulog Poljuda i grdobine Maksimira te osim 200 legionara u platežno boljim europskim ligama, svi hrvatski nogometaši van Dinama i Rijeke posuđuju od lokalnog kamatara za kavu...

I jasno, treba se pobuniti protiv toga, nogomet kao voljena i sveprisutna tema Hrvata odraz je stanja u društvu. No, postoji i druga strana priče koja me gotovo podjednako smeta, a ona se tiče ljudi koji su svjesni „prisutnosti Mamića“, ali vole nogomet kao sport, kao razbibrigu, priliku da se druže s obitelji ili posjete starog prijatelja. Ljudi koji su žrtvovani i zakinuti za veliki užitak jer je XY iz Zagreba ili Splita odlučio da „ne jebe živu silu“.

Sami smo si krivi

Netom nakon utakmice, jučer sam vodio puno telefonskih razgovora, nazvao me očevidac nereda na stadionu St. Etienna koji je dragu odveo na sportsko-romantično putovanje u Francusku.

Muškarci znaju smisliti tako podmukli plan, „gledamo super tekmu, pa večera u malom bistrou, što veliš draga?'“. Ništa od toga, draga mu leži u hotelu s lookom „smoke eye“. Jedan od navijača koji je bacio baklju, „mulac, nemaš ga što vidjeti“, kad je vidio pokret francuskih specijalaca prema tribini, nagnao se laktareći u bijeg. Naravno, lakat je završio na arkadi njegove supruge i zatvorio joj oko.

Čovjek je lud, propalo mu sve uloženo zbog budale.

I upravo u tom momentu leži smisao dileme koja prožima većinu Hrvata; zar su doista Mamić & Šuker dovoljan povod da „normalne ljude“ izbaciš iz životnih ležišta, ubaciš u žrvanj niskih strasti i zagorčaš im sudbinu? Zar pokraj svih Karamarka, Reinera, Čorića i Ilčića, moramo strepiti i od ljudi za koje mislimo da dijelimo sličan svjetonazor?

Jasno, organizatori navijačkih nereda ne razmišljaju u tim kategorijama, njima su to „kolateralne žrtve“. Strategija je čak i smislena unutar definicija terora: ukoliko želiš srušiti državu, nećeš ubiti domara Sabora nego predsjednika države, ukoliko želiš srušiti postojeću vlast u nogometnim institucijama, nećeš napasti suca na utakmici „Marsonije“ nego reprezentaciju na jednoj od najvažnijih nogometnih smotri. No, postoje i drugi načini osim uličnih prevrata kako se korigiraju odnosi u društvu, pa i u nogometu, nasilje nikad nije konačno rješenje.

Ipak, činjenica da su svi sve znali, a nitko ništa nije poduzeo, govori da podsvjesno znamo o čemu je riječ i da nam je na stanovit način bilo neugodno zaustaviti ljude koji se ipak bore za opći interes.

Pogrešno, ali bore se. Bijes većinskog navijačkog puka je shvatljiv, ljudi su se došli zabavljati, skupo to platili i desetak anarholiberala u ime „viših ciljeva“ nepovratno im je pokvario gušt utakmice u kojoj smo razvaljivali Čehe. Utakmice u kojoj je svaki dobar potez bio posvećen kapetanu nogometne reprezentacije Dariju Srni uslijed gubitka oca. Heeej, šta stvarno ništa nije sveto? Dobro, nije.

I na koncu, hrvatska reprezentacija je neprikosnoven pojam u urbanom svijetu vrijednosti, u nju se ne dira. Da, Mamića i Šukera & co. treba odstraniti iz hrvatskog nogometa, s čime god da su nas zadužili već su sto puta obilato naplatili. Treba li žrtvovati jednu od rijetko dobrih stvari u hrvatskom životu – btw., iskazi reprezentativaca USKOK-u su Mamića spremili u zatvor i omogućili optužnicu – da bi se hrvatsko društvo promijenilo u cjelini? Otvorena dilema će postojati sve dok smo podjednako benevolentni prema anomalijama u hrvatskom nogometu, kao i prema reprezentaciji.

Oni ne idu u istu rečenicu, otud i neredi. Sve je došlo na naplatu, sami smo si krivi.

*Stavovi izneseni u kolumnama i komentarima su osobni stavovi autora i ne odražavaju nužno stav redakcije Index.hr portala

*Nenad Bunjac je istraživački novinar, kolumnist i reporter. Završio je Grafičku školu u Zagrebu i studirao psihologiju na Filozofskom fakultetu u Rijeci. Pisao je za više hrvatskih medija, uključujući Nacional i Feral Tribune.




Inače, za neupućene, za incidente u Sent Etjenu odgovorna je ORJUNA. :valjanje:

http://www.index.hr/vijesti/clanak/koli ... 00537.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Регионална лига - за и против

Post by dacha od bosne »

Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
Locked