Регионална лига - за и против

Део форума посвећен ФК Црвена звезда
Locked
dr.nele
Новајлија
Posts: 31
Joined: Sat Mar 16, 2013 6:35 pm

Re: Регионална лига - за и против

Post by dr.nele »

Ako se gledaju cisto sportski razlozi bez politike apsolutno da.Ne mozes ti od javora praviti ekipu ovako razmislja prosjecan navijac.Zvezda dobije javora-ma indijanci igraju sa javorom to nije ozbiljna ekipa samo kradu pare... Javor dobije Zvezdu uuuu jebote na sta smo mi spali nece me marakana vidjeti dugo to nije vise Zvezda sve lopovi... . I tako od te lige nema nista.Javor da napravi strasnu ekipu niko to nece postovati nema napredka tu.Onda da gostovanje bude gostovanje kad odes u Zg Split Sarajevo da ti ne bude kao kod kuce(mislim na igrace ne navijace).
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: Регионална лига - за и против

Post by Dennis Rodman »

Sportski gledano svi razlozi su tu, naši igrači vrlo malo mogu da napreduju u domaćem prvenstvu protiv bunkeraša, tu se brzo upada u stagnaciju. Ostaje problem bezbjednosti koji je realno OGROMAN.
Zvezdaš. Robista.
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Регионална лига - за и против

Post by Ганац »

Bezbednost se postiže (zabranom) ne dolaskom gostujućih navijača prvih 5/6 sezona, zatim na gostovanja u tolerantnijim sredinma dozvoliti gostujuće navijače ali ne organizovano itime su sprečeni sukobi...
Kasnije kada stasaju neke nove generacije klinaca koje ne budu opterećene izmima i ratovima, moći će i gostovanja grupa.
regionalna liga će pomoći koliko klubovima toliko i reprezentativnom fudbalu zemalja u regionu
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
dr.nele
Новајлија
Posts: 31
Joined: Sat Mar 16, 2013 6:35 pm

Re: Регионална лига - за и против

Post by dr.nele »

Ma nije problem bezbjednost kada se moze na evro gostovanja moze i ovdje.To mi dodje kao opravdanje pa kakva su sranja bila na evropskom pa sta.Ako dodjes u grad normalno da ce ti biti sranje,ako dodjes pod pratnjom organizovano ne moze ti niko nista.Problem ce biti ako krenu bojkoti a vec vidim da hoce.Od loseg kvaliteta je jedino gori fudbal bez publike.
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Регионална лига - за и против

Post by Ганац »

Tačno je da se fudbal igra zbog publike, u današnje vreme su sponori ti koji diktiraju sve u i oko fudbala, ako bude bojkota to će samo pokazati upletenost politike u sport a samim tim i politike u organzovnim navijačkim grupama. Bilo bi manje navijača ali očekujem vremenom "osvešćivanje" i povratak na tribine.
Uostalom takva organizovana grupa više šteti klubu takvim činjenjem (nečinjenjem) nego što pomaže, očigledan primer je košarka gde je grupa bojkotovala ABA ligu, tu nisu oštećeni ni ABA liga ni gosti, tu je oštećena Zvezda jer je uskraćena za određeni broj navijača koji bi im dali dodatnu žišku u nekim težim utakmicaama.
E sada ti zamisli opravdanost poteza kojim štetiš samo svom klubu (manja poseta, manji prihod, slabije navijanje...)
Politika je za neke druge trenutke i neka druga mesta, ne za tribine i teren.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Регионална лига - за и против

Post by dacha od bosne »

Ako možete, podjelite ovu anketu na svojim fb i tviter profilima. Za sada je mali broj ljudi glasao, ali je velika većina od tog broja ZA ligu. Bilo bi interesantno vidjeti na većem broju uzoraka, mada je dosta ljudi na godišnjem i vidim da je na fb-u dosta manje pregleda.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: Регионална лига - за и против

Post by МоСа ВерСе »

Апсолтно сам за кад сам чуо формат. Играла би се од фебруара, не би умањила значај домаћих лига, првом би донела лепе паре и пласман у Лигу Шампиона. Ако офулаш, буди први у својој лиги па се бори за улазак. Ништа не би узело, само би додало једну јачу лигу где би се ипак крљали са озбиљнијим противницима, а и мислим да би привукло људе на стадион. Национализам решити тако што се забране гостовања и воздра. Урлаће две прве сезоне: убиј усташу, четника, балију... после ће и то нестати.

Е да, само да напоменем за Звезду, ми смо били највећи клуб у Југи, самим тим верујем да би наставили тамо где смо стали 1991.
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
dr.nele
Новајлија
Posts: 31
Joined: Sat Mar 16, 2013 6:35 pm

Re: Регионална лига - за и против

Post by dr.nele »

Pricam sa gazdom kafica gdje radim.Covjek je ono simpatizer fudbala klasicni.On sam kaze da bi prvi isao u Zagreb (300km) da gleda Dinamo Zvezda.Cisto radi fudbala ne voli ni jedne ni druge.Sigurno da bi takva liga vratila publiku na zapad i istok svih stadiona tacnije simpatizere ljubitelje fudbala.U svim sada ligama na stadionima su uglavnom navijacke grupe obicne publike nema.Ma ja sam siguran da je ogromna vecina sa svih strana za.Problem je naravno sto su ovi ekstremni uvijek daleko glasniji od ovih obicnih pa se stvara pogresna slika.Jedino pravi problem i razloge zasto je neko protiv treba gledati u sudbini ovih nesrecnih naroda.Sigurno neko ko je izgubio drzavu ili nekog najmilijeg nije mu potrebno da na fudbalu slusa kako neko slavi taj njegov gubitak.Nebitno sa koje je strane to je ono sto razlikuje nas ovdje i ove druge moguce regionalizacije po evropi.Zato kazem sto se tice politickih razloga a nasi zivoti ovdje su usko vezani za politiku htjeli mi to ili ne,tu sam neutralan. Sto se tice sportskih razloga pa Zvezda Hajduk bi privlacio vise ljudi nego Zvezda Real.Ja bih prvo okupio sve uprave klubova i predstavnike navijaca.Tada obaviti razgovor lijepo svima predociti sta ta liga donosi zasto je to dobro za sve.Nista na silu kada ti objasnis iskrenom navijacu da je to zaista dobro za njegov klub i jedini realan izlaz iz agonije mislim da bi svi popustili.
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Регионална лига - за и против

Post by dacha od bosne »

Jučer Delije kažu da Zvezda NEĆE igrati regionalnu ligu. Na našoem tviter profilu kao i fb stranici, više je zastupnika iste, nego li protivnika. Ista stvar je i na sajtu. Nije to velik broj glasača, ali je ipak značajno pomenuti da mnogi vide Zvezdin boljitak igranjem u tom takmičenju.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: Регионална лига - за и против

Post by МоСа ВерСе »

Мени би било у дуре да су јуче написали: Север неће подржати регионалну лигу. Њихов став, поштујем и све ок. Али када напишу Црвена звезда, е ту ми се дигне свака длака на коси. Чекај бре, када је Бог умр'о па је Север овластио да они причају Црвена звезда?

Ово ствара огроман револт јер, ако Звезда види финансијски добитак, ко сме Звезди да спречи да исти оствари? Да ли то моји пријатељи са Севера имају да дају клубу 4-5 милиона еура колика је добит ако си први плуст карте и маркетинг? Ако имају, нека плате па онда да кажем, е браво момци и извините што сам ономад јео го*на код Даче на форуму. Ако немају, могу само да бојкотују лигу, ионако се већина мојих другара разуме у фудбал као моја покојна нана у компјутере. Доћи ће друга гарнитура људи, оних који знају да је Звезда најсрпскији клуб, али у оквирима бивше Југославије што ће показати и доказати на терену.

Ово све пишем под условом да је Кокеза рекао истину и да ће се и даље играти српско првенство, и да ће се и даље из тих лига имати проходност, а ово да буде само један степеник више да наш оронули клуб вратимо где му је и место.
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Регионална лига - за и против

Post by dacha od bosne »

Evo, i sarajevski Avaz piše da skoro svi klubovi daju podršku regionalnij liZi. nadam se uskorom ostvarenju iste.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Регионална лига - за и против

Post by Ганац »

Ma regionalna liga će dovesti do rasta kvaliteta igrača u klubovima, samim tim i do boljih, lepših igara. I svako ko misli drugačije je nablaže rečeo "slep kod očiju".
Beneft od toga će biti i kvalitetniji nastupi u Evro takmičenjima, pa tako nećemo završavati u Julu/Avgustu.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Регионална лига - за и против

Post by dacha od bosne »

Moj Ganac...vidiš i sam (tamo na mcz forumu) da ima onih koji uvijek i u svemu samo vide prepreke, nemogućnosti...razlog? Navijači. Muka mi je više od toga.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: Регионална лига - за и против

Post by Либурнија »

Pa šta ako vide prepreke? U čemu je problem? Ja ga ne vidim dok se barata argumentima i diskutuje pristojno.
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Регионална лига - за и против

Post by Ганац »

Pa tek sa podizanjem kvaliteta, sa igrama, kada ti dođe Dinamo, Hajduk, Sarajevo... doći će i semenkari koji će popuniti Zapad i istok (pričam o Zvezdi i zvezdinim navijačima)...da li će spočetka dolaziti Delije ili će bojkotovati, koga briga?

Kada prvi put Zvezda bude zaigrala grupnu fazu oni će kao i oko KK-a biti na tribinama.

Što se tiče izama i ostalih sranja, pa većina njih je ratove gledalo na TV-u ali zato mrzi onog što se klanja ili što koristi pet prsta kada se krsti, koga briga?
Sport je u pitanju, ne bojno polje...ali bih samo napomenuo da je za klub (koji volimo) bolja liga gde će imati desetak derbija, nego liga gde imaš par ozbiljnih klubova i gde bi realno da nije ovog trokružnog sistema bilo 5/6 jakih utakmica u sezoni.
Zato, svako ko poseduje "gram" mozga zna da je regionalna liga spas ne samo za klupski fudbal u regionu, već i reprezentativni.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
Locked