Регионална лига - за и против

Део форума посвећен ФК Црвена звезда
Locked
User avatar
uskee1512
Новајлија
Posts: 54
Joined: Tue Mar 19, 2013 11:04 pm
Location: ТРСТЕНИК БРАТЕ

Re: "Не треба нам плаћена титула" -Звезда, ФСС, систем такми

Post by uskee1512 »

Ма како неће да се угасе...паз да није!јадни...немају пара...ево и ФК Трстеник грца у дуговима па се планира нови стадион у скорије време.Не зезај!А и боли ме уво за те што ће да се угасе!Боље они него Звезда јер мене само она интересује и ни један други клуб и брига ме за спортске центре и за јаке Мишковиће и остале мамлазе!Звезда бре!А Звезди је регионална лига најпотребнија и све остало је ни мало битно!
И КРВ ТЕЧЕ МОЈА ЦРВЕНО-БЕЛИХ БОЈА
User avatar
Константин
Члан клуба
Posts: 1989
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:11 pm

Re: "Не треба нам плаћена титула" -Звезда, ФСС, систем такми

Post by Константин »

Ајде да кажем и ја нешто на ову тему иако сам већ подсјетио на вијест од прије годину и по дана гдје је "договорена" балканска лига.
Image
Нисам случајно подсјетио на стручњаке са слике јер дискутујемо о нечему што није ни у најави. Тадашњи стручњаци су покушали са снижавањем критеријума (као и за све чега су се дохватили) па су покушали договарати са другоразредним екипама из окружења, а богами и без подршке домаћих клубова и савеза. Од њих смо већ и навикли на спрдњу, него Васев је фино примјетио да за неку озбиљнију Балканску лигу нема спремности највећих, да нас приме, небитна је ту наша жеља.
Дакле остаје прича модификоване ексЈу, али и ту није ништа познато. Нема сумње да оном ко жели да буде квалитетан, појачани квалитет (макар и мало као у том случају) не може да штети, али све је ту непознаница. Који су бенифити што се Европе тиче, како безбједност ријешити, која је финансијска конструкција у питању, власничка структура, правила исл. Тек након апсолвирања ових тема озбиљно размотрити ову причу.
Ја бих више волио да смо се ми све ове године борили за оно што нам је пред носом. Да узмемо како знамо титулу и да покушамо ући у ЛШ у коју је лакше ући него прије 5 година нпр. јер је то прави начин и да се финансијски консолидујемо па нам је онда лакше и преговарати о евентуалним регионалним лигама.
http://www.zurnal.rs/2013/03/24/danilov ... index.html
Читам данас, ових дана се разматра чак варијанта да се квалификације за ЛШ и ЛЕ одигравају између клубова из региона и ту се мијењају ствари а ми дискутујемо о нечему што је још увијек црна кутија.
Врста која изумире
User avatar
EmptyClip
Члан клуба
Posts: 748
Joined: Sat Mar 16, 2013 3:40 pm
Location: Рума (нови сад)

Re: "Не треба нам плаћена титула" -Звезда, ФСС, систем такми

Post by EmptyClip »

uskee1512 wrote:Ма како неће да се угасе...паз да није!јадни...немају пара...ево и ФК Трстеник грца у дуговима па се планира нови стадион у скорије време.Не зезај!А и боли ме уво за те што ће да се угасе!Боље они него Звезда јер мене само она интересује и ни један други клуб и брига ме за спортске центре и за јаке Мишковиће и остале мамлазе!Звезда бре!А Звезди је регионална лига најпотребнија и све остало је ни мало битно!
Јбга имам дијаметрално супротан став, итекако су ми важни остали клубови.
User avatar
uskee1512
Новајлија
Posts: 54
Joined: Tue Mar 19, 2013 11:04 pm
Location: ТРСТЕНИК БРАТЕ

Re: "Не треба нам плаћена титула" -Звезда, ФСС, систем такми

Post by uskee1512 »

Па ево краљу,двадесет година слушамо о важности других клубова и због те важности Звезда је пред гашењем а лига нам је никад гора и нема назнаке да ће бити боље.То је реалност
И КРВ ТЕЧЕ МОЈА ЦРВЕНО-БЕЛИХ БОЈА
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: "Не треба нам плаћена титула" -Звезда, ФСС, систем такми

Post by dacha od bosne »

Zvezdi definitivno treba jača liga. Koja liga je realnost je već drugo pitanje. Moj glas uvijek ide ovoj našoj (bivšoj), ali razumijem i one koji su protiv. Ono sa čim se slažem sa ušketom (ko bi to rekao :mrgreen: ) je to da mene iskreno interesuje samo dobrobit naše Zvezde. Iskreno, ni o kome drugom ne želim da vodim računa ni brigu.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
EmptyClip
Члан клуба
Posts: 748
Joined: Sat Mar 16, 2013 3:40 pm
Location: Рума (нови сад)

Re: "Не треба нам плаћена титула" -Звезда, ФСС, систем такми

Post by EmptyClip »

uskee1512 wrote:Па ево краљу,двадесет година слушамо о важности других клубова и због те важности Звезда је пред гашењем а лига нам је никад гора и нема назнаке да ће бити боље.То је реалност
Звезда је пред гашењем због саме себе односно због незналица које су њом упрaвљале.
Николај Кузњецов

Регионална лига - за и против

Post by Николај Кузњецов »

Овдје ћемо дискутовати о овој замисли.
User avatar
uskee1512
Новајлија
Posts: 54
Joined: Tue Mar 19, 2013 11:04 pm
Location: ТРСТЕНИК БРАТЕ

Re: "Не треба нам плаћена титула" -Звезда, ФСС, систем такми

Post by uskee1512 »

EmptyClip wrote:
uskee1512 wrote:Па ево краљу,двадесет година слушамо о важности других клубова и због те важности Звезда је пред гашењем а лига нам је никад гора и нема назнаке да ће бити боље.То је реалност
Звезда је пред гашењем због саме себе односно због незналица које су њом упрaвљале.
Није истина!Звезда је пред гашењем зато што до 2010 није имала крштеног спонзора.зато што до 2009 није имала просек гледаности ни 5 000 људи,зато што нам је лига нула па смо због тога и ми постали никакви!Без јаких утакмица и без тешког првенства нема нам бољитка...ја сам сигуран у то!Постоји још једна верзија а то је да неки мултимилионери купе 7,8 домаћих клубова па почну да доводе неке екстра играче...па се сви оне боре за прво место и за пробој у евро такмичења-али то је машта а регионална лига може да буде реална!Овако стање нас не доводи нигде!
Можда за нијансу би побољшао квалитет систем какав је неко једном приликом предложио на оваквој теми на РСБу-да се првенство игра свако са сваким 12 тимова а онда први шест иду у плеј оф где би им се избрисали бодови од доњих шест тимова и кренули опет свако са сваким по два пута а да би се доњим шест избрисале бодови који су узели од горње шестице и они играју плеј аут међу собом по две утакмице и да на крају задњи испада а да се предзадњи бори у баражу.сјајна идеја која би доста смањила шансу намештању а и била би скроз фер и сигурно би било занимљиво све до краја!
Али далеко најбоља солуција би била да се игра екс-ју лига јер би по квалитету сигурно у кратко време избила на топ десет места у Европи!
Погледај баскет...АБА лига је једно од најбољих првенстава у Европи!Уз мало корекције и са још мало сазревања могло би да буде и далеко боље од свих осталих!
И КРВ ТЕЧЕ МОЈА ЦРВЕНО-БЕЛИХ БОЈА
User avatar
ajkula
Члан клуба
Posts: 1282
Joined: Sun Mar 17, 2013 8:12 pm

Re: Регионална лига - за и против

Post by ajkula »

od kojih je to evropskih liga bolja aba?

zvezda se gasi jer se nije prlagodila vremenu u kome zivi.

nije se adaptirala na nova vremena i pojela je sopstvena velicina. kao sto su svi privredni goiganti iz sfrj propali ako se nisu na vrijeme modernizovali.
trebalo je vise proizvodit,a manje trgovat.
dva puta se zeznes u trgovini i ne mozes nadoknadit 3 godine to,a mi smo se zajebali jedno 33 puta.
Znas,velika je razlika u navijanju za Zvezdu i u navijanju za Zvezdinu pobedu.
by belaggio
User avatar
Константин
Члан клуба
Posts: 1989
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:11 pm

Re: "Не треба нам плаћена титула" -Звезда, ФСС, систем такми

Post by Константин »

uskee1512 wrote: Није истина!Звезда је пред гашењем зато што до 2010 није имала крштеног спонзора.зато што до 2009 није имала просек гледаности ни 5 000 људи,зато што нам је лига нула па смо због тога и ми постали никакви!
Ушке, имаш ли снаге да погледаш истини у очи?
Да узмемо само комшије и Вошу, остале да не помињемо:
1. ко је од њих имао крштеног спонзора? Глодари једва преко политике на'ватали ЕПС за ЛШ када су играли и то само ту годину, прије и послије без генералног спонзора.. Воши је тада био чини ми се Александар градња.
2. Од 2009. на овамо, ни комшије ни новосађани немају просјек ни тих 5.000 људи

На нашим просторима још увијек се гро буџета попуњава од зараде на продаји фудбалера. Сада узми извјештаје у руке и погелдај колико смо играча довели а да нисмо ни динар узели за њих, многе нисмо ни продали. Преброј их и сабери кумулативно дуг. Тај дуг је прва ставка везано за евро лиценцу! Присјети се за које су суме продати играчи комшија и лала, значајан дио играча поникао у матичним омладинским школама...
Ми смо 1992. највише оштећени ратом и распадом државе, нико ни близу нас јер смо били на путу да можда и трајно останемо у крему европског фудбала. Нисмо били ни миљеници политике која је све више пружала пипке у српском спорту. Али то нису најважнији разлози за наш суноврат, све се то дало амортизовати да смо као клуб били на висини задатка. Нама би се 1992. година и вратила у позитивном смислу, али је треба заслужити радом, како вријеме одмиче, све више и више...
Врста која изумире
User avatar
uskee1512
Новајлија
Posts: 54
Joined: Tue Mar 19, 2013 11:04 pm
Location: ТРСТЕНИК БРАТЕ

Re: "Не треба нам плаћена титула" -Звезда, ФСС, систем такми

Post by uskee1512 »

Константин wrote:
uskee1512 wrote: Није истина!Звезда је пред гашењем зато што до 2010 није имала крштеног спонзора.зато што до 2009 није имала просек гледаности ни 5 000 људи,зато што нам је лига нула па смо због тога и ми постали никакви!
Ушке, имаш ли снаге да погледаш истини у очи?
Да узмемо само комшије и Вошу, остале да не помињемо:
1. ко је од њих имао крштеног спонзора? Глодари једва преко политике на'ватали ЕПС за ЛШ када су играли и то само ту годину, прије и послије без генералног спонзора.. Воши је тада био чини ми се Александар градња.
2. Од 2009. на овамо, ни комшије ни новосађани немају просјек ни тих 5.000 људи

На нашим просторима још увијек се гро буџета попуњава од зараде на продаји фудбалера. Сада узми извјештаје у руке и погелдај колико смо играча довели а да нисмо ни динар узели за њих, многе нисмо ни продали. Преброј их и сабери кумулативно дуг. Тај дуг је прва ставка везано за евро лиценцу! Присјети се за које су суме продати играчи комшија и лала, значајан дио играча поникао у матичним омладинским школама...
Ми смо 1992. највише оштећени ратом и распадом државе, нико ни близу нас јер смо били на путу да можда и трајно останемо у крему европског фудбала. Нисмо били ни миљеници политике која је све више пружала пипке у српском спорту. Али то нису најважнији разлози за наш суноврат, све се то дало амортизовати да смо као клуб били на висини задатка. Нама би се 1992. година и вратила у позитивном смислу, али је треба заслужити радом, како вријеме одмиче, све више и више...
Краљу,јел ти то мене зезаш!?
комшије немају стадион и ни динар не улажу у њега!Комшије траву нису мењали од настанка па на овамо!О трибинама нећу ни да причам!
Звезда није много улагала али су бар неке ствари одржавали а све то кошта!Крени само од тога а о томе да су 92.кад смо ми били шампиона света и европе они имали најјачи спонзорски пулт уз себе и све то из државне касе!сећаш ли се"шампиони уз шампионе"?Играчи им се гурају кроз новине да би им се дигла цена већ по дуже време...значи-немој да поредиш Звезду са њима!Од Звезде су давали народу и партизану направили земунелу бре!
О Војводини ни не желим да коменатаришем-има ови старији па нек ти они појасне какав је Гигант Црвена Звезда а какав је клуб Војводина и шта и колко треба за оджавање гиганта а колико за остале бораније
И КРВ ТЕЧЕ МОЈА ЦРВЕНО-БЕЛИХ БОЈА
User avatar
Константин
Члан клуба
Posts: 1989
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:11 pm

Re: Регионална лига - за и против

Post by Константин »

Питам се да ли уопште знаш на шта сам ја одговарао помињући комшије и новосађане за које ме иначе баш брига? :lol:
Све у свему, за сада спонзорски пулт, утисак поста. :srbinosm:
Врста која изумире
imam situaciju
Новајлија
Posts: 4
Joined: Fri Apr 19, 2013 12:39 am

Re: Регионална лига - за и против

Post by imam situaciju »

Ako me secanje ne vara, ispravicete me vec ako gresim, dug SFRJ je pred raspad iznosio oko 12 milijardi americkih dolara. Dvadeset i kusur godina kasnije, taj dug je uvecan vise od deset puta, kada saberemo dugovanja svih bivsih republika.

Kada se tome doda da je i trziste znatno umanjeno, dolazimo do cinjenice da je vazalski status svih clanica bivse federacije, sto prema Evropskoj uniji, sto prema Sjedinjenim Drzavama, Svetskoj banci i MMF-u, najvaznija tekovina raspada Juge. S tim u vezi je i zeleno svetlo koje bi UEFA sigurno pustila savezima u regionu za zajednicku ligu, samo da joj je to od nekog interesa.

Ali nije. Pa zasto bi bogatiji dozvolio siromasnom da se opari na TV pravima, da podigne kvalitet fudbala i osnazi infrastrukturu, kad im je bolje da odvode igrace iz propalih klubova za sitan novac. Regionalna liga bi svakako osnazila i Zvezdu, i Hajduk, i Partizan, a pogotovo Dinamo, koji vec svima u regionu mase iz svemirskog broda, pa bi oni onda uzimali decu s prostora eks Jugoslavije, a ne Bolonja, Fiorentina ili Herenven. Drugim recima, UEFA bi timovima iz najjacih liga uskratila bitan segment poslovanja ako bi dozvolila formiranje regionalne lige, pa ne bi mogli da pazare talentovane klince za 150.000 evra.

Zato se ta liga nece igrati dok to ne bude u interesu "gospodara lutaka". A da je, kojim slucajem, drugacije, mislite da bi neko pitao Delije, BBB i Torcidu sta misle o tome?! Naravno da ne. Samo bi rekli: "Od sledeceg leta igrate svi zajedno. Hvala na paznji i do vidjenja".
РС Либурнија

Re: Регионална лига - за и против

Post by РС Либурнија »

imam situaciju wrote:Ako me secanje ne vara, ispravicete me vec ako gresim, dug SFRJ je pred raspad iznosio oko 12 milijardi americkih dolara. Dvadeset i kusur godina kasnije, taj dug je uvecan vise od deset puta, kada saberemo dugovanja svih bivsih republika.
Износио је више, око 20 и кусур милијарди долара, али схватио сам поенту.

Да, ми смо колонија а ако рачунамо и Косово окупирани териториј. "Ту нема Бога, нема правде", јасно је то. Да то јесмо, види се и по медијском небу на коме влада евроунијатско једноумље баш као некад у титоизму. Постоје и неке алтернативе?! Па и Тито је имао опозицију а за Слобу да не причамо..

Углавном, не пише нам се добро. То није ипак изговор да се дигну руке од свега и да се не ради. Проблем је што су људи који добро мисле, уморни и омеђени свакаквим неким околностима и нико није више у стању да ради било што што није кратког даха. Додај на то у фудбалу сав шљам који се ту смјестио, и све је јасно.
imam situaciju
Новајлија
Posts: 4
Joined: Fri Apr 19, 2013 12:39 am

Re: Регионална лига - за и против

Post by imam situaciju »

РС Либурнија wrote:
imam situaciju wrote:Ako me secanje ne vara, ispravicete me vec ako gresim, dug SFRJ je pred raspad iznosio oko 12 milijardi americkih dolara. Dvadeset i kusur godina kasnije, taj dug je uvecan vise od deset puta, kada saberemo dugovanja svih bivsih republika.
Износио је више, око 20 и кусур милијарди долара, али схватио сам поенту.

Да, ми смо колонија а ако рачунамо и Косово окупирани териториј. "Ту нема Бога, нема правде", јасно је то. Да то јесмо, види се и по медијском небу на коме влада евроунијатско једноумље баш као некад у титоизму. Постоје и неке алтернативе?! Па и Тито је имао опозицију а за Слобу да не причамо..

Углавном, не пише нам се добро. То није ипак изговор да се дигну руке од свега и да се не ради. Проблем је што су људи који добро мисле, уморни и омеђени свакаквим неким околностима и нико није више у стању да ради било што што није кратког даха. Додај на то у фудбалу сав шљам који се ту смјестио, и све је јасно.
Tako ti je to, brate moj. Kao i svaka radikalna promena, sto osnivanje regionalne lige u fudbalu svakako jeste, imamo naramak "za" i naramak "protiv" ucesca u tom projektu. Svestan mogucih kosenkvenci, priznajem da sam blizi opciji "za" iz dva osnovna razloga.

Prvi je taj sto je nas klub najveci u regionu, pa bi kao takav mogao da izvuce finansijsku i organizacionu korist ma kakva ona bila. Drugim recima, jedan je vise od nula. Drugi razlog je cinjenica da Crvena zvezda u domacim okvirima ne stoji dobro niti u jednom segmentu. Nasi protivnici i zagovornici ideje da Zvezda mora da se opljacka i upropasti su odlicno segmentirani u svim porama drustva, pa se zato komotno moze ustvrditi da je propast Zvezde pokazna vezba za propast Srbije. FSS otvoreno radi protiv nas, Zajednica ligasa i sudijska organizacija takodje, tajkuni su hteli da naprave luna-park na mestu gde je Marakana, a politicari su drenirali teren za dominaciju kluba koji ima manjinsku podrsku u ovdasnjem stanovnistvu.

Na drugoj temi pomenuo sam da su i nase bivse uprave, mahom greskom i neznanjem, delom ucestvovale u pozicioniranju Zvezdinih dzelata. Uzimali su vlast uz pomoc politicara, koji su, opet svesno, slali politicke drugopozivce i trecepozivce na Marakanu, dok su prave igrace uputili u Humsku. Do odlaska Cvetkovica iz kluba nikad se nije dogodilo da Zvezda ima vise neprijatelja nego prijatelja u srpskom fudbalu, a i ti koji su se nominalno prema nama odnosili kao prijatelji, to svakako nisu (vidi pod Ranko Stojic).

Bivse uprave, dakle, jednostavno nisu imale snage ni znanja da razbucaju to leglo kriminalno-tajkunsko-politicke malverzacije, a cinjenica je da su se i sami isprljali tokom rukovodjenja klubom. Jednostavno, u kaljuzi niko ne moze da ostane cist.

Zato bi regionalna liga jednim udarcem mogla da vrati Zvezdu na stare pozicije tako sto u njoj ne bi bilo mesta za Stojice, Dzombe i Kostice, koji su nam pili krv na slamku. Ne bi bilo mesta ni za Karadziceve ljude, koji zive tako sto nose manjerku sa sobom i hrane se raspalim delovima srpskog fudbala, a svakako ne za Miskovice, Dacice i ostale Marjanovice, koji su nas umalo likvidirali.

Nazalost, bilo koji napor i cin ostvaren u tom pravcu pada u vodu pred osnovanom pretpostavkom da UEFA nece regionalnu ligu, jer je mnogo lakse kontrolisati banana-saveze i smesna takmicenja na prostoru bivse SFRJ. Ocigledno je da nas Platini i Blater zele bas ovakve kakvi smo - nikakve.

Ocajan sam zbog cinjenice da Zvezdina energija i sve sto nas klub moze da ponudi trenutno podseca na radio lampas u svetu haj-tek tehnologije, i to samo zbog toga sto nam domaci i belosvetski kurcipalci ne daju da zamahnemo. Ali izdrzacemo i to.

Svaka generacija ima svoju ulogu u socioloskim kretanjima. Nasoj je Svevisnji namenio borbu za ocuvanje zvezdastva, sto je, ubedjen sam, u najtesnjoj vezi i sa ocuvanjem nacionalnog identiteta.
Locked