Доћи ће, неће доћи...потенцијалне бомбе прелазног рока

Део форума посвећен ФК Црвена звезда
Locked
naka
Члан клуба
Posts: 854
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:56 pm

Re: Doći će, neće doći...potencijalne bombe prelaznog roka

Post by naka »

Valter wrote:
naka wrote:Obzirom da je Garido od najvećeg pojačanja prešao put do katastrofe, a vidim i da odjednom Stojadinović predstavlja najveći problem kluba, zamolio bih te Valtere za pojašnjenje šta se to desilo. Vidim da odjednom počinje takav stav da se potencira, pa ako može...
Pa napisao sam sve na prethodnim stranama. Prvo je Dauda bio 0 evra, na kraju se ispostavilo da treba platiti menadžersku proviziju 150.000 evra. Čovek je odbio angažovanje Miloša Ninkovića uz reči da on "ima bolju kombinaciju iz inostranstva". Miloš je inače odavno pristao da igra za 240k godišnje kod nas od leta. Odbijati angažovanje takvog domaćeg igrača može samo neko ko je ili bezobrazan, ili... Ima toga još, ali o drugim stvarima zaista ne bih ovaj put.
Dauda da je i 300.000 je jeftin, mada još nije potvrđena ta informacija o menadžerskim provizijama.

kakvo crno odbijanje "ninkovića"!? Da li bi ti pristao da igraš za 240.000 ako imaš 29 godina i uspešnu polusezonu iza sebe, tj da li bi došao u raspalu zvezdu gde se ne zna šta će biti sutra? Ne znam ko ima interes da progura takve stvari...

Stojadin je verovatno mogao više, ali je ubedljivo najmanji problem tj ograničavajući faktor. Hteo je da se smeni Jankosan. Doveo je Pinta, Daudu i Garida, jedine tri svetle tačke trenutno i postaje glavni neprijatelj. Interesantno.
Valter
Члан клуба
Posts: 214
Joined: Sat Mar 16, 2013 7:04 pm

Re: Doći će, neće doći...potencijalne bombe prelaznog roka

Post by Valter »

naka wrote: kakvo crno odbijanje "ninkovića"!? Da li bi ti pristao da igraš za 240.000 ako imaš 29 godina i uspešnu polusezonu iza sebe, tj da li bi došao u raspalu zvezdu gde se ne zna šta će biti sutra? Ne znam ko ima interes da progura takve stvari...
Gostovao je sam Miloš na radiju B92 i rekao za godinu dana igranja. Stojadinović je to rekao što sam napisao i to tvrdim odgovorno, da li ćeš da mi veruješ ili ne, tvoja je stvar.

Dalje, on je čovek jedan od najzaslužnijih za ovu partizanovu "dominaciju". Protiv čega nemam ništa protiv, to je posao. Ali da vidimo kako.

Doveo im je Moreiru, Žuku i Dijaru. Sve zajedno trebalo je samo za Dijaru platiti obeštećenje od smešnih 60k. Samo je Moreira imao jaku platu. Ostala dvojica vrlo malu.

Šta smo mi dobili? Obeštećenje za Daudu od 150.000 plus plata 200.000. Obeštećenje za Garida 400.000 plus (koje je u prvim njegovim izjavama bilo 200.000) plata od 60k (to je na pozajmici, ugovor bi sigurno bio više). To je 800.000 evra za prvih godinu dana igranja DVA igrača. Otprilike duplo više nego za grobarska TRI, od kojih nijedan nije slabiji od naših.

Prodavao im je igrače godinama, protiv čega isto nemam ništa protiv. Posao. A šta smo mi dobili? Rečenicu - "ljudi, pa nema faksa za naše igrače". Za njihova drva je uvek bilo "faksa".
harper lee
Звездаш
Posts: 139
Joined: Wed May 08, 2013 2:32 am

Re: Doći će, neće doći...potencijalne bombe prelaznog roka

Post by harper lee »

Valter wrote:
naka wrote: kakvo crno odbijanje "ninkovića"!? Da li bi ti pristao da igraš za 240.000 ako imaš 29 godina i uspešnu polusezonu iza sebe, tj da li bi došao u raspalu zvezdu gde se ne zna šta će biti sutra? Ne znam ko ima interes da progura takve stvari...
Gostovao je sam Miloš na radiju B92 i rekao za godinu dana igranja. Stojadinović je to rekao što sam napisao i to tvrdim odgovorno, da li ćeš da mi veruješ ili ne, tvoja je stvar.

Dalje, on je čovek jedan od najzaslužnijih za ovu partizanovu "dominaciju". Protiv čega nemam ništa protiv, to je posao. Ali da vidimo kako.

Doveo im je Moreiru, Žuku i Dijaru. Sve zajedno trebalo je samo za Dijaru platiti obeštećenje od smešnih 60k. Samo je Moreira imao jaku platu. Ostala dvojica vrlo malu.

Šta smo mi dobili? Obeštećenje za Daudu od 150.000 plus plata 200.000. Obeštećenje za Garida 400.000 plus (koje je u prvim njegovim izjavama bilo 200.000) plata od 60k (to je na pozajmici, ugovor bi sigurno bio više). To je 800.000 evra za prvih godinu dana igranja DVA igrača. Otprilike duplo više nego za grobarska TRI, od kojih nijedan nije slabiji od naših.

Prodavao im je igrače godinama, protiv čega isto nemam ništa protiv. Posao. A šta smo mi dobili? Rečenicu - "ljudi, pa nema faksa za naše igrače". Za njihova drva je uvek bilo "faksa".
Znaci, ukratko Stojadin je grobar a i ovaj Sa Pinto je nesto sumnjiv. :lol:

Mnogo 800.000 evra sa sve platama za reprezentativca Hondurasa i spica koji je Drogba licno za ostale nase napadace, a nije mnogo 600.000, 40% od prodaje + plata za Stojicevog pulena Milivojevica ili, koliko bese, 500.000 i 30% od prodaje za Kasalicu i Maksimovica . Drugo, ako u racunicu ubacujes i plate onda ubaci i plate Zuke, Moreire i Dijare da znamo koliko je to "dzabe" za koje su oni igrali.

Dajte da pisemo ozbiljne stvari. 5.000 evra mesecno velika plata za reprezentativca Hondurasa!? Ja znam menadzere po bankama u Beogradu koji imaju toliku platu.
naka
Члан клуба
Posts: 854
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:56 pm

Re: Doći će, neće doći...potencijalne bombe prelaznog roka

Post by naka »

Sećam se da je gostovao ali se ne sećam da je pominjao 240.000. Doduše nisam slušao celu, ali ću se raspitati.

Za dominaciju gde je doveo Diaru iz Zrinjskog, nemam šta da komentarišem. Da je ponudio nama (a mislim da jeste) slatko bismo mu se nasmejali, kao što je i bila sprdnja kad su ga doveli.

Dauda 200.000 plata (150.000 još nepotvrđena provizija. Mudrinski plata+150000+50% transfera. dauda naš i zna fudbal. Mudri nije i ne zna. Po meni dobar posao.

Garido-60000. reprezentativac zemlje koja je čest učesnik SP. Rekao je da ga cene 400000 ali da misli da se može dobiti za 200.000. Dakle 120.000 plata (Mićko i Milivojević imaju veću). Mićko ima kod Steve procenat, a Luka plaćen 600.000 + 40%. Da ne govorim o kapitenu od 360000 platom i 50% od transfera. Po meni dobar posao.
Valter
Члан клуба
Posts: 214
Joined: Sat Mar 16, 2013 7:04 pm

Re: Doći će, neće doći...potencijalne bombe prelaznog roka

Post by Valter »

harper lee wrote:Znaci, ukratko Stojadin je grobar a i ovaj Sa Pinto je nesto sumnjiv. :lol:
Stvarno ne razumem čemu ovo? Mislio sam da može normalno da se diskutuje. Nigde nisam spominjao Stojića. O platama tih igrača sam i govorio kada sam rekao da je 800k duplo više. Dobro, nije duplo više, jer su njihove plate zbirno 600k za tri igrača.

Zaboravi da sam išta pisao. Nema ništa gore nego kad ti neko spočitava pola stvari koje nisi ni pomislio, a kamoli rekao kako bi te spustio...

naka - nije spominjao platu. To je Čović rekao da je Nine rekao u Švajcarskoj zimus kad su pregovarali da bi odigrao za toliko. Plus su i od Ninkovića mnogi čuli sve to. Ako svi lažu, lažem i ja. Ovo za Stojadinovića i odbijanje Ninkovića na leto ti tvrdim. Ako to nije istina, onda sam ja lažov. Eto. To je rekao negde pre mesec i po dana.
harper lee
Звездаш
Posts: 139
Joined: Wed May 08, 2013 2:32 am

Re: Doći će, neće doći...potencijalne bombe prelaznog roka

Post by harper lee »

Valter wrote:
harper lee wrote:Znaci, ukratko Stojadin je grobar a i ovaj Sa Pinto je nesto sumnjiv. :lol:
Stvarno ne razumem čemu ovo? Mislio sam da može normalno da se diskutuje. Nigde nisam spominjao Stojića. O platama tih igrača sam i govorio kada sam rekao da je 800k duplo više. Dobro, nije duplo više, jer su njihove plate zbirno 600k za tri igrača.

Zaboravi da sam išta pisao. Nema ništa gore nego kad ti neko spočitava pola stvari koje nisi ni pomislio, a kamoli rekao kako bi te spustio...

naka - nije spominjao platu. To je Čović rekao da je Nine rekao u Švajcarskoj zimus kad su pregovarali da bi odigrao za toliko. Plus su i od Ninkovića mnogi čuli sve to. Ako svi lažu, lažem i ja. Ovo za Stojadinovića i odbijanje Ninkovića na leto ti tvrdim. Ako to nije istina, onda sam ja lažov. Eto. To je rekao negde pre mesec i po dana.
Dobro, druze, nisam ja napisao da je Stojadinovic jedan od najzasluznijih za Partizanovu dominaciju i obrazlagao nasiroko i nadugacko na potpuno neadekvatnom primeru zasto je zasluzan, vec ti. Ne treba biti narocito mudar pa zakljuciti sta mislis o njemu ako si ga, kao naseg sportskog direktora, stavio u kontekst zasluga za Partizan i to jos u ovakvoj atmosferi koja vlada izmedju nasa dva kluba.

Za ostalo ti je objasnio Naka, vrlo precizno. I Garido i Dauda su dobar posao u odnosu na bilo koju kupovinu koje ja mogu da se setim unazad nekoliko godina. Sto je i prirodno, posto je jedan od najvecih razloga zasto smo u ovoj buli to sto smo zbog lose politike kluba i jos goreg strucnog rada pristajali na to da nas gule razni novokomponovani menadzeri i isplacivali ili "isplacivali" drugim klubovima neverovatne procente koje sad moramo da vracamo da se ne bismo oprostili od licence.
User avatar
Stenly
Члан клуба
Posts: 632
Joined: Thu Apr 11, 2013 12:44 am

Re: Doći će, neće doći...potencijalne bombe prelaznog roka

Post by Stenly »

бишоп wrote:Очекујемо од СД да одради посао, а банку жуту му нису обезбедили. Сада ће све на његова леђа, а комисије нека заседају и нека траже домаће играче од 30 година, ти ће нас сигурно извадити из буле. Зхваљујући њему ми у тиму осим Лазе имамо још два фудбалера, а то су гле чуда управо играчи које је он довео, Дауда и Гаридо, момци који у односу на наше аматере делују као ванземаљци. Немој да се зајебавамо, нека смене СаПија и 101 и нека доведу кога хоће, ти исти ће се суочити са исим проблемима као и ова двојица , недостатак квалитета у постојећем играчком кадру и хронична несташица новца. Али битно је кривицу пребацити на другог, крив ти тренер, крив ти СД, а ти сам (читај управа) си све засрао, остављањем Јанковића на клупу, а онда пуштај утакмицу у Нишу да би могли њега да отпусте. Ко кога овде зајебава, управо-управљај и обезбеди новац или се сви колективно терајте у 3лпм.
Tako je. Mislim da im 101 mnogo i dopušta u smislu da ga ovi stručnjaci zezaju. Već je jednom lepo rekao pre neki dan, parafraziram - idite pitajte ove stručnjake (Kokezu i Tončeva).

Umesto da je još tada rekao, ja dajem ostavku a stručnjaci :konjanik: jedni neka Vam prave tim. U stvari bi se ova dvojica ubacivala za svaki transver gde mogu, a ne neko drugi.

101 nije bio ni za to da Spaju daju za 1, a verujem da nije ni za ovo sada 1.5. Oni su prodali igrača zbog licence!
Bojim se da tu ne bude Vidićev scenario, nemojte me ismejati, ali verujem da dečko može dosta pa će Tuluz njeg mnogo više tj bolje prodati, više zaraditi. A mi nekih 1.2 miliona. Otišlo je džaba ono koska!

I ko je uopšte vodio pregovore 101 ili stručna nam komisija, jadno.

@naka

Je objasnio gde nam šta nedostaje i isto lepo obajsnio šta će biti i čime će se sve sretati stručnjaci kada i ako oteraju 101 i Pintua.

Ma čim Anđus pljuje i baca vatru, i brani nekog Kokezu i Tončeva, jasno mi je!
Dakle, nemamo Vesica i Bucka, imamo Kokezu i Tončeva, da, zbog toga smo oterali Vesića, da nam dođu ovakvi likovi. Bože, šta smo ti skrivili !!! ???
Stenly come back!
Shuger, thank you!
Liburnija, thank you, too!

https://www.youtube.com/channel/UCwsqqc ... ZHn5oGyDfQ" onclick="window.open(this.href);return false;
lucky#13
Члан клуба
Posts: 1734
Joined: Sun May 26, 2013 7:05 pm

Re: Doći će, neće doći...potencijalne bombe prelaznog roka

Post by lucky#13 »

Valter wrote:
naka wrote: kakvo crno odbijanje "ninkovića"!? Da li bi ti pristao da igraš za 240.000 ako imaš 29 godina i uspešnu polusezonu iza sebe, tj da li bi došao u raspalu zvezdu gde se ne zna šta će biti sutra? Ne znam ko ima interes da progura takve stvari...
Gostovao je sam Miloš na radiju B92 i rekao za godinu dana igranja. Stojadinović je to rekao što sam napisao i to tvrdim odgovorno, da li ćeš da mi veruješ ili ne, tvoja je stvar.

Dalje, on je čovek jedan od najzaslužnijih za ovu partizanovu "dominaciju". Protiv čega nemam ništa protiv, to je posao. Ali da vidimo kako.

Doveo im je Moreiru, Žuku i Dijaru. Sve zajedno trebalo je samo za Dijaru platiti obeštećenje od smešnih 60k. Samo je Moreira imao jaku platu. Ostala dvojica vrlo malu.

Šta smo mi dobili? Obeštećenje za Daudu od 150.000 plus plata 200.000. Obeštećenje za Garida 400.000 plus (koje je u prvim njegovim izjavama bilo 200.000) plata od 60k (to je na pozajmici, ugovor bi sigurno bio više). To je 800.000 evra za prvih godinu dana igranja DVA igrača. Otprilike duplo više nego za grobarska TRI, od kojih nijedan nije slabiji od naših.

Prodavao im je igrače godinama, protiv čega isto nemam ništa protiv. Posao. A šta smo mi dobili? Rečenicu - "ljudi, pa nema faksa za naše igrače". Za njihova drva je uvek bilo "faksa".
zamolio bih te da ne pises neistine,pogotovo sto zakljucujes iz novina! Prica o proviziji,400k za garida i td.
Sto se tice vladavine partizana,taj dijara je prvo nudjen nama,ali smo rekli pali isto kao sto smo i oterali Oumarua!

zalosno je sto svaki strucnjak zeli da dovede nekog.Od Dzajica do Kokeze! Iskreno ocekujem ostavku SD ni Vucic vise nece moci molbama da ga zadrzi

p.s. nemoj da mislis da zelim da se raspravljam s tobom il nesto slicno. Vec jednostavno u danima kad svaki novinar napada zvezdu i pljuje u clancima,pritom izaziva sukobe na relaciji trener-igrac,izmislja odgovore pojedinih igraca glupo je da im mi dodajemo teme stvarima koje zaista nisu istinite! Ne moramo i mi ovde biti ono sto je Dule Savic u klubu KRTICE!
musemic
Члан клуба
Posts: 1088
Joined: Mon Mar 18, 2013 8:44 am

Re: Doći će, neće doći...potencijalne bombe prelaznog roka

Post by musemic »

http://www.sportal.rs/news.php?news=102129" onclick="window.open(this.href);return false;

Meni ovaj nije izgledao lose jesenas(malo sam ga gledao 4-5 utakmica) - ni, eventualna, pozajmica nije losa, dok se ne vrati Laza.

Levo obavezno stranac, u spicu Dauda i to moze izgledati pristojno.
U sredini Micko / Milivojevic / neko kao Ninkovic,
u odbrani Libijac / stoper stranac (najskuplji i najbolji igrac u ekipi) / Maksimovic (insistirao bih da ostane godinu na pozajmici) / Vesovic
Golman Kirovski.
Valter
Члан клуба
Posts: 214
Joined: Sat Mar 16, 2013 7:04 pm

Re: Doći će, neće doći...potencijalne bombe prelaznog roka

Post by Valter »

Pored Mudrog, i Milijašu (između ostalih) je rečeno da će "imati manju minutažu" u sledećoj sezoni. Zna se šta to znači - traži drugi klub. Zašto je "neko" dao novinarima Žurnala pre 2 dana da naprave naslovnu za Mudrog, pitanje je za istog tog koji je dojavio novinarima posle 2 minuta za sukob Džajić-Čović i mnoge druge stvari. A što onda "grande frajer" nije rekao i za Milijaša? Jbt, kakav ološ, kakva moralna nakaza :nindza: . To je moglo i u tišini da se uradi, a ne da se pljuje momak i izbijaju pare Zvezdi iz džepa!
User avatar
Najdoski dr. Ilija
Стара гарда
Posts: 2983
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:37 pm

Re: Doći će, neće doći...potencijalne bombe prelaznog roka

Post by Najdoski dr. Ilija »

И после нам криви Толе, Дачић, Ружић, ЦИА, БИА, НКВД...
И на небу том на које идем ја, сија моја Звезда Црвена!
Valter
Члан клуба
Posts: 214
Joined: Sat Mar 16, 2013 7:04 pm

Re: Doći će, neće doći...potencijalne bombe prelaznog roka

Post by Valter »

Mislim da su sva trojica smešni šta smo mi u stanju da uradimo sami sebi. Da ne idem dalje, samo od 2000. godine na ovamo klub propada zbog goveda koja su obitavala u njemu!
User avatar
Ivan Vasev
Стара гарда
Posts: 2662
Joined: Sat Mar 16, 2013 11:34 pm

Re: Doći će, neće doći...potencijalne bombe prelaznog roka

Post by Ivan Vasev »

Valter wrote:Pored Mudrog, i Milijašu (između ostalih) je rečeno da će "imati manju minutažu" u sledećoj sezoni. Zna se šta to znači - traži drugi klub. Zašto je "neko" dao novinarima Žurnala pre 2 dana da naprave naslovnu za Mudrog, pitanje je za istog tog koji je dojavio novinarima posle 2 minuta za sukob Džajić-Čović i mnoge druge stvari. A što onda "grande frajer" nije rekao i za Milijaša? Jbt, kakav ološ, kakva moralna nakaza :nindza: . To je moglo i u tišini da se uradi, a ne da se pljuje momak i izbijaju pare Zvezdi iz džepa!

To sam i ja malo pre pomislio čitajući vest o odlasku Mudrinskog. Škartiraš čoveka, staviš ga na transfer listu i očekuješ da ga sutra prodaš za milion evra? Nije dovoljno dobar za ovakvu Zvezdu, a hoćeš da ga uvališ Nemcima? Taktički odrađeno, nema šta.

Jedna zanimljiva priča o tome kako je čuveni Ramon Mendoza prodavao igrače. Npr. dođe predsednik Sevilje i hoće da kupi nekog talentovanog klinca. Mendoza ga ubeđuje kako kraljevski klub najozbiljnije računa na tog igrača i da je on budućnost Reala i da će ga prodati jedino za velike pare. Sledi natezanje, cenjkanje i dvojica predsednika na kraju postignu dogovor. Predsednik Sevilje odlazi sav srećan zbog ostvarenog transfera, a Mendoza ostaje zadovoljan zbog zarađenog novca. Potom Mendoza zove trenera Realove omladinske škole da bi ga pitao ko je uopšte taj igrač koga je on upravo uvalio Andalužanima?!
Sta je sest godina bez titule kraj sest decenija njihove patnje?!
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Doći će, neće doći...potencijalne bombe prelaznog roka

Post by crazynorth75 »

Ja ne razumijem sav taj hajp oko Mudrinskog, jer realno takav profil centarfora nam ne treba iduće sezone. Plus i ugovor je prilično problematičan, gdje procenti od prodaje idu svuda pomalo. Osim toga, jel ga stavio Pinto u izlog zadnja dva kola - jeste, jel dao 1 gol - jeste, jel pokazao malo - jeste. I šta ako mu je ovaj rekao da će imati manju minutažu? Ja ne znam dal' iko živi misli da on treba igrati prije Daude. Naše je da svim silama zadržimo Daudu, koji bi mogao na iduće ljeto biti zlatna koka ako budemo pametno radili, da nam rezervi špicevi budu Mihajlović i Milunović, eventualno Jović. E sad, drugi problem je što informacije iz kluba cure, i veći je problem što su novinari dobili sastav 2 dana prije derbija, nego ovo sa Mudrinskim. Meni je i bez novinara bilo jasno da nam on ne treba za iduću sezonu, a ne vidim da ga iko pljuje. Jednostavno - igrački nam ne treba i to je to. A može ga i jankosan ponovo povući sa sobom u svoj sledeći klub gdje bude radio...
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
Valter
Члан клуба
Posts: 214
Joined: Sat Mar 16, 2013 7:04 pm

Re: Doći će, neće doći...potencijalne bombe prelaznog roka

Post by Valter »

crazynorth75 wrote:Ja ne razumijem sav taj hajp oko Mudrinskog
Nema hajpa. Ne treba nam igrački, sve jasno.
crazynorth75 wrote:I šta ako mu je ovaj rekao da će imati manju minutažu?
Ni to nije nikakav problem, čak pošteno. Ali nije pošteno ni prema klubu ni prema igraču da se govori to novinarima kako bi ceo svet gledao naslovnu stranu da smo ga šutnuli. Mogao je njegov menadžer u tišini da traži novi klub i to je to. Ne da mu se spušta cena jer je Zvezdi svaki dinar danas bitan. Tako se radi u normalnim klubovima.
Locked