Доћи ће, неће доћи...потенцијалне бомбе прелазног рока

Део форума посвећен ФК Црвена звезда
Locked
harper lee
Звездаш
Posts: 139
Joined: Wed May 08, 2013 2:32 am

Re: Doći će, neće doći...potencijalne bombe prelaznog roka

Post by harper lee »

Valter wrote:Pa to i jeste suština naka. Ja se slažem sa tobom. Ali bih se ogradio da ta tri stranca svakako ne treba da budu kao Garido. Igrač na poziciji na kojoj smo imali vrlo pristojno rešenje, čak i bolje od njega (Mićko), i koji ne košta čas 200k čas 400k obeštećenje. Zna se gde se dovode - štoper, plej i špic.
Garido je do poslednjih par utakmica bio najbolji igrac Zvezde i to prilicno ubedljivo. Zavrsavao je posao za trojicu u vezi.

Nije kod nas problem u kvalitetu ovog ili onog igraca vec nacin na koji se sa igracima radi. Kad budemo radili kako treba sa igracima koje imamo onda cemo znati i gde su nam potrebna pojacanja. Prosle godine smo znali ne samo gde bi nam dobro dosla pojacanja vec sta je svakom igracu tacno potrebno da unapredi kako bi doprineo timu. Sad se nista ne vidi.
User avatar
Najdoski dr. Ilija
Стара гарда
Posts: 2983
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:37 pm

Re: Doći će, neće doći...potencijalne bombe prelaznog roka

Post by Najdoski dr. Ilija »

Када се помиње случај Гаридо заборавља се да је зимус постојала велика шанса да се продају Мићко или Миливојевић а можда и оба.
Гаридо је доведен као замена са завидним педигреом и под повољним условима.
Плус добар потенцијал за солидну зараду у будућности.
Па испоставило се да нама трећеразредни бразилац доведен из Милове Горе, Каду, буде понајбољи играч у тиму а замислите тек шта се очекивало од једног репрезентативца па макар и Хондураса који уопште није банана репрезентација.
Мићко дуго пре доласка Гарида није био у првом плану, ем није наш играч и врло лако може да се прода летос а Гаридо је требало да буде дугорочна замена и то јевтина уз кога би могао да стасава неки клинац.
Како год окренемо нама је место задњег везног са дефанзивним карактеристикама дефицитарно јер су се за ту позицију често везивали капитен и Миливојевич а добро је познато каква дефанзива краси њих двојицу.
Што се мене тиче довиђења и срећан пут.
Пошто се ово са Гаридом несрећно завршили ја небих имао ништа против да Мићко остане а да се као подршка доведе-врати Ковачевић из Спартака.
А Гаридо?
Верујем да ћемо у скоријој будућности опет са сетом да се бијемо шаком по челу шта смо имали а лако упропастили!
Већ виђено, зар не?
И на небу том на које идем ја, сија моја Звезда Црвена!
Valter
Члан клуба
Posts: 214
Joined: Sat Mar 16, 2013 7:04 pm

Re: Doći će, neće doći...potencijalne bombe prelaznog roka

Post by Valter »

Ne mislim da je Garido bolji od Mićka imalo. Čak je Mićko u derbijima bio među najboljima, a ovaj možda i najgori. Ali da i to zanemarimo. Možda dečko i ima kvalitet. Nije to poenta.

Govorim o strategiji dovođenja, u kojoj klub na štoperima i krilima ima 2 igrača od 4 (o rezervama je smešno i pričati) a ne dovodi se niko.

I da, Mićka je prvi upropastio Janković jer ga je čovek odmah po dolasku škartirao. I to je i razlog zašto ne možemo da uradimo to što kaže Najdoski, da ga prodamo pa kupimo ovog iz Hondurasa.


edit: hm, nešto sam uradio pa mi nestade druga poruka :?
User avatar
Najdoski dr. Ilija
Стара гарда
Posts: 2983
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:37 pm

Re: Doći će, neće doći...potencijalne bombe prelaznog roka

Post by Najdoski dr. Ilija »

Слажем се за штопера и крило али можда у датом тренутку није могао да буде доведен играч на тим позицијама квалитетан играч под условима под којима су доведени Гаридо и Дауда.
Врло брзо се заборавило да је прво на мети 101 био крилни нападач Келвин из Порта који им је скоро донео титулу па онда она тројица из Јужне Америке где је у пакету био и штопер и везњак и нападач и на крају и штопер Елано.
Значи да није баш истина да 101 није хтео да доведе играче на дефицитарним позицијама!
И на небу том на које идем ја, сија моја Звезда Црвена!
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Doći će, neće doći...potencijalne bombe prelaznog roka

Post by crazynorth75 »

Bez obzira što imam dosta zamjerki na račun Stojadina, mora se naglasiti da je od početka bio za otpuštanje jankosana, a to je bio glavni uslov za stvaranje nečega od čega bismo sada imali višestruku korist i što se tiče cijene naših igrača i prodaje, a samim tim dolazaka novih igrača. što se tiče Garida, pa igračima koji prvi put igraju u Evropi je neophodan period adaptacije, ne može baš preko noći sve. Pokazao je kvalitet, e sad, mislim da u uslovima kad su 3 stranca dozvoljena, nema potrebe jednog trošiti na zadnjeg veznog pored živog Mićka, kojem treba pridodati ili D.Srnića ili Acu Kovačevića (ukoliko Spartak ne zacijepi cijenu za naše dijete :nene: ). Doduše, pitanje je dal' ćemo imati para i ova dva stranca dovedemo, te Daudu zadžimo.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
Valter
Члан клуба
Posts: 214
Joined: Sat Mar 16, 2013 7:04 pm

Re: Doći će, neće doći...potencijalne bombe prelaznog roka

Post by Valter »

Ne znam šta sam uradio pa mi je nestao upis za štopere :? .

Elem, izgleda da je Spajić prodat. Ovo će sad biti možda i najveći izazov pred trustom mozgova koji će da vode prelazni rok, ko god to bude. Ako računamo da će Pantić biti štoper, potrebno je minimum 2, od čega jedan skoro sigurno stranac. Kako će to da odrade, živo me zanima.
Mandrak
Новајлија
Posts: 38
Joined: Fri Apr 12, 2013 8:24 am

Re: Doći će, neće doći...potencijalne bombe prelaznog roka

Post by Mandrak »

Koliko me pamcenje sluzi nas SD je hteo da dovede LEVO krilo, ali je izostala podrska u vidu UO. Za stopera kojeg je Stojadinovic nasao nismo imali para, a Daudu smo doveli u zadnji cas bez saglasnosti UO.
Ova komisija koja ce nadgledati SD sama po sebi moze da bude dobra. Dobra moze biti zbog donosenja brzih odluka jer nece biti potrebno sazivanje UO i vreme za donosenje odluka u prelaznom roku ce biti nmogo krace. Nasa situacija je takva da mi moramo reagovati jako brzo jer para nema i moraju se dovoditi slobodni igraci koji ne kostaju puno i koji ce pristati da igraju na nasim livadama.
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Doći će, neće doći...potencijalne bombe prelaznog roka

Post by dacha od bosne »

Mandrače, ova komisija može da bude dobra samo onda ako bude odobravala odluke SD-a, a ne samostalno odlučivala ko će doći, ko ne. Nadam se da će se jednom za svagda donjeti odluke ko kosi, a ko vodu nosi, tj. ko je stručan da odlučuje ko nam treba, a ko samo lovu daje.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
harper lee
Звездаш
Posts: 139
Joined: Wed May 08, 2013 2:32 am

Re: Doći će, neće doći...potencijalne bombe prelaznog roka

Post by harper lee »

dacha od bosne wrote:Mandrače, ova komisija može da bude dobra samo onda ako bude odobravala odluke SD-a, a ne samostalno odlučivala ko će doći, ko ne. Nadam se da će se jednom za svagda donjeti odluke ko kosi, a ko vodu nosi, tj. ko je stručan da odlučuje ko nam treba, a ko samo lovu daje.
Apsolutno. Komisija koja je u sastavu Kokeza, Antic i Raosavljevic moze da bude dobra samo za potpalu.
lucky#13
Члан клуба
Posts: 1734
Joined: Sun May 26, 2013 7:05 pm

Re: Doći će, neće doći...potencijalne bombe prelaznog roka

Post by lucky#13 »

Valter wrote:Ne mislim da je Garido bolji od Mićka imalo. Čak je Mićko u derbijima bio među najboljima, a ovaj možda i najgori. Ali da i to zanemarimo.
Za par godina kad Garido zaigra u nekoj najjacoj ligi,seti se ovoga. U derbiju Garido je odigrao lose tj uplaseno,ali takav je drzao nasu odbranu i malo povezivao sredinu terena,cim je izasao nismo presli pola terena i ovi su nam se setali po terenu. Micka smo izvikali kao i svako zvezdino dete jer smo na njih slabi! Garido igra bez pauze za klub i reprezentaciju,forma mu je pala zbog toga i zato je bio slabiji.Trener je taj koji je morao da kaze HOCU GA ILI NECU,a ne Kokeza i ostala fudbalska elita
naka
Члан клуба
Posts: 854
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:56 pm

Re: Doći će, neće doći...potencijalne bombe prelaznog roka

Post by naka »

Obzirom da je Garido od najvećeg pojačanja prešao put do katastrofe, a vidim i da odjednom Stojadinović predstavlja najveći problem kluba, zamolio bih te Valtere za pojašnjenje šta se to desilo. Vidim da odjednom počinje takav stav da se potencira, pa ako može...
naka
Члан клуба
Posts: 854
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:56 pm

Re: Doći će, neće doći...potencijalne bombe prelaznog roka

Post by naka »

da sam na mestu uprave a uzimajući u obzir situaciju razmišljao bih u ovom pravcu.

Golmani-naći rešenje iz sopstvenih redova. Bajko ako ode, Kirovskog na gol. Vesić mi ne uliva poverenje. priključiti klinca i OBAVEZNO oterati Maksimovića. Mogli bi da pokrenemo akciju u tom smeru.

Bekovi-nekad je uloga beka bila da dođe do centra i da preda loptu veznom igraču. U suprotnom da je izbaci u aut. A da, i da bije krila. Danas je bek jedna od bitnijih stavci u fudbalu. Dovoljno je pogledati šta Alveš radi. Naravno i da je krilima lakše ako im se nude bekovi kao opcije. Naravno da bi bilo idealno da se dovede neko na tu poziciju ali imajući u obzir "situaciju", na žalost Mladenović i Vešović će predstavljati prve opcije a onu decu koja ne liče ni na šta druge. Sa Mladenovićem obaviti razgovor u stilu "ili ćeš biti čovek pre svega ili ću ti nalupati šamare". Naravno da bi pre uzeo nekog stranog levog beka kao što je onaj Jagodinac (ili njega konkretno) ali..Dakle ako se ukaže šansa uzeti levog beka jer smo sa levonogima tanki

Štoperi- ključna pozicija a rak rana. Kao da treba da dovedemo Mesija. Tu treba isusan stranac a kačiti mlade. Bata đorina škola tu može i izbaciti nekog. Obzirom da je Spajić na izlaznim vratima, ovde MORA stranac da bude doveden. Stranac sa Maksom bi činio neprelazan tandem ali..s Spajić je izbacio konkurenciju, sebe prodao i sad.. Obzirom da su bekovi slabi, oba štopera bi trebala biti ok, ali naravno nema para..Mislim da Pantić i Krneta mogu uz ozbiljnog stranca napredovati, ali ne verujem da će uprava po tom pitanju nešto uraditi. Trenutno po njima je samo Pantić opcija jer na Maksu, Krnetu, spajića ne računaju...dobro, kad dođu sa odmora nešto će im se javiti. Domaće grlo od 27 godina.

Zadnji vezni-bitna pozicija, posebno imajući u vidu užas pozadi. To mora igrati JEDAN igrač. ne dva ili tri kako je dosad bilo. Mićko je slab u predaji ali je korektan u defanzivi. Luka je očajan u defanzivi ali ima potencijal za napred gde je sad očajan. Garido se istakao u defanzivi. Napred nbismo ni mogli da vidimo jer mu je rečeno da svaku loptu da onom što se naziva kapiten. Iako mi se Luka najviše sviđa, on defanzivu neće nikad naučiti a i zbog para njega treba prodati. Ako možemo naći dobrog stranca onda se i drugoj dvojici zahvaliti, ali to će ići malo teže. Krivo mi je samo što nisam mogao videti Garida bar jednom gde sam igra na toj poziciji. dakle, verovatno jedan od Mićko-garido + pojačanje.

levo-OBAVEZNO pojačanje stranac sa levom nogom. Za alternativu ćemo se na žalost "snaći". Ili staviti desnonogog kao i dosad ili priključiti klinca.

desno-najgora moguća vest je povreda Laze. Pre bih poklonio ceo tim nego što nam se ovo desilo. Mi se tu teško možemo oporaviti. Ako nađu desnog beka očekujem da Vešovića poguraju napred. Žalosno je što Tomina škola ni beka nije napravila.Obzirom da lazu tek očekujemo od sledeće polusezone, možda je opcija levo naći zver a desno gurnuti nažalost Vešovića i raditi sa njim. Para nemamo za alternativu Lazi.

Plej.- STRANAC. + još jedan stranac. Savićević da uči. Kadu zahvalnost. Milijaš motka.

centarfor- dauda (+ eventualno Mihajlović uz razgovor). Milunović može biti tu koristan ako se odluče za 4-4-2.

Dakle, ovo je minimum, za pristojnije igranje. Činjenica je da će prodati bilo kog za koga se javi interesovanje. Mada ne znam koga može zainteresovati onakva igra. Očajna situacija. Mislim da ni ovaj minimum ne mogu ispuniti, a ako Daudu ne zadrže, bolje da ne jure pare za licencu nego podnesu kolektivnu ostavku. A ako ostave kapitena treba podneti krivične prijave.

Nikad gora situacija što se tekućeg kadra tiče, nikad manje vremena, nikad manje para, a neznanje prati u stopu prethodnu upravu. Jedini viškovi su višak poluigrača i višak vremena kojima naša uprava očigledno raspolaže. Srećno nam bilo. Bolje da dovedemo neke iz Afrike da zakopavaju kosti pored stativa, samo nam je to preostalo.
Valter
Члан клуба
Posts: 214
Joined: Sat Mar 16, 2013 7:04 pm

Re: Doći će, neće doći...potencijalne bombe prelaznog roka

Post by Valter »

naka wrote:Obzirom da je Garido od najvećeg pojačanja prešao put do katastrofe, a vidim i da odjednom Stojadinović predstavlja najveći problem kluba, zamolio bih te Valtere za pojašnjenje šta se to desilo. Vidim da odjednom počinje takav stav da se potencira, pa ako može...
Pa napisao sam sve na prethodnim stranama. Prvo je Dauda bio 0 evra, na kraju se ispostavilo da treba platiti menadžersku proviziju 150.000 evra. Čovek je odbio angažovanje Miloša Ninkovića uz reči da on "ima bolju kombinaciju iz inostranstva". Miloš je inače odavno pristao da igra za 240k godišnje kod nas od leta. Odbijati angažovanje takvog domaćeg igrača može samo neko ko je ili bezobrazan, ili... Ima toga još, ali o drugim stvarima zaista ne bih ovaj put.
User avatar
tsva
Члан клуба
Posts: 1776
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:13 pm

Re: Doći će, neće doći...potencijalne bombe prelaznog roka

Post by tsva »

http://www.novosti.rs/vesti/sport.294.h ... c-u-Tuluzu" onclick="window.open(this.href);return false;

jos jedan manje

Mene nije dojmio i mislim da smo na njemu fantasticno zaradili tj uplatili za licencu za narednu sezonu

Tragicno je da nismo u stanju svake sezone prodati nekoliko ovakvih stabala
“Navijači Zvezde imaju izreku i ona glasi: ‘Zvezda je bolest kojoj leka nema’, i to vam je najveća istina. Što si gori, to su navijači sve privrženiji. To je mazohizam kakvog nema nigde na svetu. Ni ja se po tome ne razlikujem od njih”,-Robi
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Doći će, neće doći...potencijalne bombe prelaznog roka

Post by crazynorth75 »

Još jedan manje, ode i ovaj džiber... Al' da bi se vratio
Petković: Žalim što odlazim ovako
B. Cvetojević | 29. maj 2013. 20:53 |
Tolko smo želeli i nismo uspeli - sve što smo radili u poslednjih pola godine palo je u vodu za samo 90 minuta derbija, kaže defanzivac Zvezde kome je ugovor istekao

Image
Nikola Petković


NIKOLA Petković je stavio tačku i na treću saradnju s Crvenom zvezdom. Šest meseci ugovora je isteklo, klauzula za produžetak nije aktivirana i iskusni defanzivac je slobodan u izboru nove sredine. Kao veliki zvezdaš i beogradsko dete, Petković napušta klub s osećajem gorčine jer je još jedna sezona završena bez trofeja.


- Žao mi je što odlazim ovako. Toliko smo želeli titulu, ali nismo uspeli. Sve što smo radili u poslednjih pola godine palo je u vodu za samo 90 minuta derbija. Celu tu situaciju i ambijent koji se stvorio oko tima, očigledno nismo bili u stanju da iznesemo. Pre svega mi kao ekipa nismo imali snage - smatra Nikola.

Petković kaže da nije zažalio što se vratio na „Marakanu“.

- Ne mogu da se kajem što sam još jednom pokušao da ostvarim nešto veliko sa svojim klubom. Kad sam se zimus vraćao, bio sam uveren da tadašnji minus od šest bodova može da se prestigne i zaista smo bili blizu. Ipak, nešto malo, ali izuzetno bitno nam je nedostajalo i izgleda da na kraju nije bilo realno da preokrenemo sezonu.

Sa 27 godina i velikim iskustvom, Petković je jedini iz Zvezde koji u ovom momentu može da bira ponude. Interesuju se klubovi iz Švajcarske, Koreje, Saudijske Arabije...

- Tačno je da imam ponude, ali zasada ne bih o tome. Jedino je sigurno da se rastajem od Zvezde, a gde ću nastaviti karijeru, znaće se za desetak dana - kaže Nikola.

http://www.novosti.rs/vesti/sport.294.h ... azim-ovako" onclick="window.open(this.href);return false;
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
Locked