Други пишу... како Танјуг јавља... вести, вести, вести

Део форума посвећен ФК Црвена звезда
Locked
Николај Кузњецов

Други пишу... како Танјуг јавља... вести, вести, вести

Post by Николај Кузњецов »

Ово је наше виртуелно место гдје ћемо качити вести из штампе и са Интернета. Немојте коментарисати на овој теми, а молимо вас да увек наведете извор информација.
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Други пишу... како Танјуг јавља... вести, вести, вести

Post by crazynorth75 »

Састав Звезде за Раднички
Шеф стручног штаба црвено-белих одабрао је 19 фудбалера који ће конкурисати за утакмицу са Радничким из Ниша.

Image
Након убедљиве победе остварене прошлог викенда против Новог Пазара, изабраници Александра Јанковића покушаће да наставе победнички низ и у недељу 17. марта, на гостовању у Нишу.
Пред ову утакмицу нема повређених играча, па су се на списку фудбалера који ће конкурисати за стартних 11 у недељној утакмици нашли:

Бајковић, Кировски,
Пантић, Петковић, Спајић, Микић, Младеновић, Вешовић,
Лазовић, Милијаш, Каду, Миливојевић, Гаридо, Савићевић,
Дауда, Касалица, Милуновић, Мудрински, Михајловић

http://crvenazvezdafk.com/vesti/najvazn ... %8Dki.html
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Други пишу... како Танјуг јавља... вести, вести, вести

Post by dacha od bosne »

http://www.mozzartsport.com/vesti/stoja ... e-lazovica

Stojadinović priznao: Istina je, Valensija hoće Lazovića
15.03.2013 22:45 | novosti.rs

Sportski direktor Crvene zvezde potvrdio za Novosti da su Slepi Miševi zainteresovani za Čačanina



Španski mediji su otkrili, a sportski direktor Crvene zvezde Zoran Stojadinović potvrdio: Valensija želi Darka Lazovića! U razgovoru za Večernje Novosti, Stojadinović je priznao da se brzonogi Čačanin nalazi na radaru slavnog kluba sa Mestalje.
“Tačno je da sam se tokom boravka u Španiji sreo sa sportskim direktorom Valensije Braulijom Vaskezom. Poznajemo se još iz igračkih dana, kada smo bili zajedno u La Korunji. Obratio mi se u vezi sa Darkom Lazovićem, jer je Valensija veoma zainteresovana za našeg fudbalera. Vaskez je najavio da će doći u Beograd da gleda Lazovića na nekoj od narednih utakmica”, otkriva Zoran Stojadinović.

Podsetimo da su španski mediji preneli da se Braulio uzda u Stojadinovićevu pomoć pri realizaciji transfera.

Lazović je trenutno najvredniji Zvezdin fudbaler i bez obzira što nije u formi, njegov transfer bi koliko-toliko ugasio finansijski požar na Marakani, a pretpostavlja se da bu Zvezda aminovala prodaju ukoliko bi joj neko ponudio četiri miliona evra za Čačanina.

Sada je na Lazoviću da se dobrim igrama vrati u formu i približi se dresu Valensije.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
gazda
Site Admin
Posts: 136
Joined: Thu Aug 30, 2012 5:35 pm

Re: Други пишу... како Танјуг јавља... вести, вести, вести

Post by gazda »

http://sport.blic.rs/Fudbal/Domaci-fudb ... -o-ostavci

Trener Crvene zvezde Aleksandar Janković posle poraza od 2:1 u Nišu od Radničkog u 19. kolu Jelen superlige nije želeo da komentariše potencijalni odlazak sa klupe.

"Od utakmice sa Radom nije bilo dana da me neko podseća na to, ili da postavi pitanje o ostavci. Ne želim da umanjujem pobedu Radničkog, o svemu će se pričati u klubu, pa i o tome. Čestitao bih Radničkom na boljoj igri i pobedi. Mi danas nismo bili dobri, ništa nismo pokazali od onog što Zvezdu treba da krasi da bi pobeđivala iz kola u kolo. Grešili smo u igri, pasu, ušli u nervozu posle gola u finišu poluvremena", rekao je Janković.

Zvezda na prva dva prolećna gostovanja ne zna za pobedu, prvo je tim remizirao na Vračaru protiv Rada, da bi u Nišu izgubio od Radničkog. Nasledniku Roberta Prosinečkog postavljeno je i pitanje da li vidi svoju odgovornost za igru tima.

"Naravno, trener je uvek prvi odgovoran, zna se redosled. Ovo nije ni vrreme ni mesto da se analizira to, to ćemo u našem klubu iza zatvorenih da rešimo, razgovaraćemo", dodao je Janković.

Redovna sednica Upravnog odbora kluba održaće se već u ponedeljak, kada će verovatno tačka dnevnog reda biti i status trenera. O tome se već dva puta do sada diskutovalo, kada posle katastrofalne polusezone nije prihvaćena ostavka, zatim i na početku proleća, ali nije doneta odluka o smeni.
User avatar
Najdoski dr. Ilija
Стара гарда
Posts: 2983
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:37 pm

Re: Други пишу... како Танјуг јавља... вести, вести, вести

Post by Najdoski dr. Ilija »

Smena, ili ostavka, pitanje je sad...

Posle još jednog neuspeha u Superligi i definitivno izgubljene trke za titulu, trener Crvene zvezde Aleksandar Janković nije želeo da već u Nišu govori o svom daljem statusu, ali uz podsećanje da je ''odgovornost trenera uvek na prvom mestu''. Već se oglasili i pojedini članovi uprave.

Obzirom na veoma loš start prolećnog dela sezone i najnoviji poraz u Nišu, utisak je da su dani Aleksandra Jankovića na klupi Crvene zvezde ''odbrojani''.

I on sam je posle meča naglasio da je odgovornost trenera najveća, ali je svoju odluku o eventualnom odlasku još malo odložio, bar do povratka ekipe u Beograd.

Što se tiče utisaka o samoj igri njegovog tima na ''Čairu'', posle gubitka sva tri boda, ne može se govoriti ni o čemu pozitivnom.

''Moji igrači nisu pružili ništa, ili skoro ništa od onoga što se očekuje od Crvene zvezde. Protivnik je bio bolji u svim segmentima fudbalske igre, i potpuno nas je nadigrao. Čestitam mom kolegi Mrkiću'', istakao je Janković posle meča.

Za to vreme već se oglasio i potpredsednik kluba Slaviša Kokeza, koji očekuje brzu reakciju Jankovića, ali i uprave.

''Sportskom direktoru Stojadinoviću biće date odrešene ruke da dovede novog trenera, ako on to bude želeo. A lična stvar trenera Jankovića je da li će podneti ostavku'', istakao je Kokeza u izjavi za ''Mondo''.

http://www.sportske.net/vest/domaci-fud ... 20018.html
И на небу том на које идем ја, сија моја Звезда Црвена!
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Други пишу... како Танјуг јавља... вести, вести, вести

Post by dacha od bosne »

http://www.sportal.rs/news.php?news=96424



SPORTAL.RS: Sa Pinto novi trener Zvezde!


18 mart 2013 | 16:06(0)
Twitter
SPORTAL.RS: Sa Pinto novi trener Zvezde!
"Srpskog Murinja" Aleksandra Jankovića zameniće Žozeov zemljak Rikardo Sa Pinto, saznaje SPORTAL.RS. Ovo je konačan izbor sportskog direktora Crvene zvezde Zorana Stojadinovića koji je sa bivšim trenerom lisabonskog Sportinga razgovarao u Barseloni, dan posle utakmice Barselona - Milan kojoj je prisustvovao. U tom prvom kontaktu nije bilo dogovora, pošto je nekadašnji reprezentativac Portugala tražio basnoslovnu sumu novca i dva svoja pomoćnika koje bi poveo sa sobom.

Posle utakmice sa Radničkim, gde je otklonjena i poslednja sumnja oko ostanka Jankovića na klupi crveno-belih, Stojadinović je ponovo pozvao Sa Pinta i rekao mu da ima još dva kandidata ponudivši mu podnođljivih 220.000 evra po godini. Ovaj je posle kraćeg razmišljanja pristao i u utorak stiže u Beograd. Već u sredu Portugalac bi trebalo da održi prvi trening sa ekipom. Tako su prekinuta nagađanja oko imena novog šefa stručnog štaba Crvene zvezde, a Sa Pinto potpisaće ugovor do kraja sezone plus godinu dana ukoliko u Zvezdi budu zadovoljni njegovim radom.

Promenu trenera potvrdiće na večerašnjem sastanku Upravni odbor kluba.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Други пишу... како Танјуг јавља... вести, вести, вести

Post by dacha od bosne »

http://www.mondo.rs/s282705/Sport/Fudba ... vezde.html

Sa Pinto trener Crvene zvezde!



18. mart 2013. 15:43 > 21:55

U danu kada je Upravni odbor sporazumno raskinuo ugovor sa trenerom Aleksandrom Jankovićem, u njegovog naslednika imenovan je Rikardo Sa Pinto.

Kao što je MONDO u ponedeljak popodne najavio, Rikardo Sa Pinto (41) novi je trener Crvene zvezde, potvrđeno je u klubu iz Ljutice Bogdana! Portugalac u utorak stiže u Beograd.

Bivši reprezentativac Portugala bio je dovođen u vezu sa klupom crveno-belih od kad se ime sportskog direktora Zorana Stojadinovića prošle godine našlo na spisku članova Radne grupe koja je preuzela klub po odlasku prošlog rukovodstva.

Stvari su postale konkretne tek kada je Janković sa ekipom nastavio jesenje posrtanje i u prvim prolećnim kolima i tako definitivno izgubio uporište u delu Uprave, pre svega u predsedniku Draganu Džajiću.

Posle sporazumnog raskida ugovora sa Jankovićem, ispostavilo se da je Stojadinović od ranije imao uveliko spremno rešenje, jer je u roku od samo dva sata, dok je Upravni odbor još trajao, Portugalac postao novi šef stručnog štaba crveno-belih.

Rikardo Sa Pinto, bivši fudbaler Salgeiroša, Sportinga, Sosijedada, belgijskog Standarda i reprezentativac Portugala (45 nastupa), sedeo je tokom trenerske karijere na klupi dva tima. U sezoni 2010/11 bio je pomoćnik u Leiriji, a 2012. godine je bio šef struke Sportinga.

Prošle zime postavljen je na mesto prvog trenera "lavova" direktno sa klupe omladinskog tima. U maju je potpisao dvogodišnji ugovor, a u oktobru napustio klub posle poraza od Videotona (0:3) u Ligi Evrope.

(J. T. i N. J. - MONDO, foto: Guliver/Getty images)
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Ivan Vasev
Стара гарда
Posts: 2662
Joined: Sat Mar 16, 2013 11:34 pm

Re: Други пишу... како Танјуг јавља... вести, вести, вести

Post by Ivan Vasev »

Stojadinović: Sa Pinto jednoglasno!

Image

Nakon što je raskinuta saradnja sa dosadašnjim trenerom Aleksandrom Jankovićem, novinarima se obratio sportski direktor FK Crvena zvezda-Zoran Stojadinović.

-“Sastančili smo 3 sata, trener je bio glavna tema. Sporazumno se raskida ugovor na obostrano zadovoljstvo i uz njegovu saglasnost. Istovremeno sam predložio novog, koji je jednoglasno prihvaćen. To je Sa Pinto.“

Usledila su novinarska pitanja.

Da li možete nešto više da kažete o detaljima ugovora?

-“Ugovor je na tri meseca plus godina, fiksno sa opcijom na još godinu dana, koja zavisi od Zvezde. Stav kluba je da niko ne može da prima više od 200 000, sutra ćemo napraviti konačan dogovor. Niko do sada nije pričao sa njim, tako da nije upoznat od ranije sa situacijom. Upoznat je u kratkom roku i nije se uplašio. Odlučio sam se za njega zato što ima samopouzdanje i hrabrost. Igrao je na visokom nivou, radio u velikom klubu.“

O bivšem treneru Jankoviću Stojadinović je rekao:

-“Splet raznih okolnosti, ne treba kriviti nikoga. Možda nije imao sreće, možda ni uprava nije vukla dobre poteze. Dolazak Pinta se očekuje sutra, ne znam tačno kad. Zamoljen je da dođe što pre.“

Kako su obezbeđena sredstva za novog trenera?

-“Postoje ljudi koji će to regulisati, verovatno van klupske kase. Našli su ih ljudi iz UO.“

Ko je držao Jankovića?

-“UO je tako smatrao.“

Da li je sad kasno za novog trenera?

-“U titulu sad niko ne veruje, neozbiljno je. Zato je izabran ovaj profil trenera. Da konsoliduje ekipu, da se vidi šta treba za kvalifikacije i da uđemo u njih i borbu za titulu.“

Da li vas plaši to što se stranci nisu proslavili?

-“Imamo Mateusa i Zengu kao dobre primere. Videćete Sa Pinta, odaje pozitivnu energiju, samopouzdanje. Ako grešim neka ide na moja leđa. Pričali smo i o domaćim trenerima, nije odmah presečeno. Insistirao je da dovede jednog saradnika, radiće za 3 000 mesečeno, minimalac. Lično ga ne poznajem, jednom smo se videli. Govori portugalski i engleski. Imamo i Nemanju Filipovića kao prevodica, Sa Pinto se time oduševio, on je veliko ime u Portugalu.
Sta je sest godina bez titule kraj sest decenija njihove patnje?!
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Други пишу... како Танјуг јавља... вести, вести, вести

Post by dacha od bosne »

http://www.mondo.rs/s282759/Sport/Fudba ... _moja.html

Stojadinović: Odgovornost za Rikarda je moja!


18. mart 2013. 22:27 > 22:29

Sa Pinto sa platom od 200.000 evra, ugovor na tri meseca plus godinu dana. "Niko nije smenjen, niko nije oteran", naglasio Stojadinović.

Burana nedelja u Crvenoj zvezdi i još burniji ponedeljak u Ljutice Bogdana završeni su smenom na klupi trofejnog kluba.

Aleksandra Janković sporazumno je raskinuo ugovor sa crveno-belima, koji su vrlo brzo doneli odluku da Rikardo Sa Pinto bude novi šef stručno štaba. Posle višečasovnog zasedanja Uprave Zvezde novinarima se obratio sportski direktor Zoran Stojadinović.

"Ne bi trebalo kriviti nikoga, splet okolnosti doveo je da budemo na '-11' i nešto je moralo da se menja", počeo je operativac Zvezde.

Glavna tema sastanka Upravnog odbora bila je trenersko mesto u prvom timu. Stojadinović je naglasio da niko nije smenjen, niti da je neko oteran iz kluba.

"Predložio sam trenera koji je jednoglasno prihvaćen i to je Rikardo Sa Pinto! Ugovor je potpisan na tri meseca do kraja sezone plus još godinu dana, uz opciju da ako budemo zadovoljni produžimo saradnju na još jednu godinu pod istim uslovima".

S obzirom na finansijsku krizu koja potresa "Marakanu", novinare je zanimalo na koji način će se naći sredstva za angažovanje stranog trenera i koliko će Sa Pinto zarađivati u Beogradu.

"Stav kluba je da niko ne može da prima više od 200.000 evra godišnje, pa će tako biti i sa Sa Pintom. U utorak kada dođe dogovorićemo tačnu cifru. Ne znam kako će to pravno da bude regulisano, ali biće sve po zakonu. Ljudi iz Uprave pronašli su one koji će donirati novac za dovođenje stranca", objasnio je Stojadinović.

Portugalac zna šta ga čeka i kakve su ambicije Crvene zvezde.

"Više je nego upoznat sa situacijom u Zvezdi. Svesno dolazi u klub i baš to samopouzdanje i hrabrost koje je imao, uticalo je na to ga dovedem. Mislim da Rikardo odaje poverenje i samopouzdanje, mislim da je trener koji je potreban Zvezdi. Ako sam pogrešio, neka ide po mojim leđima".

Ispred Sa Pinta već su izloženi i ciljevi koji se od njega očekuju.

"Cilj je da se u tri meseca konsoliduje ekipa i napravi osnova za iduću sezonu u kojoj ćemo napasti titulu, koja je sada izuzetno daleko", rekao je direktor Zvezde.

Stojadinović je nameravao da angažuje Portugalca bez pomoćnika, ali je bez novi trener crveno-belih insistirao na jednom saradniku. Dogovoreno da on zarađuje 3.000 evra na mesečnom nivou.

Portugalac u utorak u 12 sati dolazi u Beograd, a dan kasnije, u prepodnevnim satima, odradiće prvi trening sa novom ekipom.

(J. T. MONDO - foto: MN Press)
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Други пишу... како Танјуг јавља... вести, вести, вести

Post by crazynorth75 »

Đuričić o novom treneru Zvezde: Ne muči igrače, ali ne voli nedisciplinovane
pre 2 sata | mozzartsport.com
Golman Borca za MOZZART Sport govori o iskustvima sa Sa Pintom iz dana provedenih u Leiriji

Luka Stojanović nam je već govorio o tome da mu je disciplina prva asocijacija na pomen Rikarda Sa Pinta, a posle razgovora sa Anđelkom Đuričićem više nemamo dilemu – neposlušni se neće lepo provesti kada Portugalac sedne na klupu Crvene zvezde. Međutim, kao i Stojanović, i Đuričić tvrdi da se kod novog trenera crveno-belih predan radn izuzetno ceni.
“Sarađivali smo skoro godinu dana i ostavio je dobar utisak na mene. Izuzetno je harizmatičan čovek, tokom utakmice non stop komentariše zbivanja pored aut linije, daje maksimalnu podršku igračima, čak i kada pogreše. Aktivno vodi ekipu tokom meča. Voli discplinu i ne voli igrače koji je ne poštuje. Ali nije tip čoveka koji ima običaj da muči igrače i da se iživljava na njima. Jedino što zahteva je pozitivna atmosfera, ali on je taj koji je uglavnom i kreira”, rekao je Đuričić za MOZZART Sport.

Golman Borca, koji je Sa Pinta upoznao u portugalskoj Leiriji, uveren je da je Zvezda napravila pravi potez kada je borala naslednika Aleksandra Jankovića.
“Siguran sam da će Sa Pinto uspeti da razdrma ekipu, jer je kranje vreme da počne da igra onako kako se očekuje od kluba takvog renomea. Samo je pitanje da li će igrači Zvezde uspeti da se prilagode njegovom stilu igre, jer on forsira baš napadački stil. Bio je dobar igrač, a verujte takav je i trener”, zaključio je Đuričić.

Piše: Vedrana Nikolić; Foto: Star Sport.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Ivan Vasev
Стара гарда
Posts: 2662
Joined: Sat Mar 16, 2013 11:34 pm

Re: Други пишу... како Танјуг јавља... вести, вести, вести

Post by Ivan Vasev »

Potez vredan poštovanja!

Sale Janković poklonio 150 hiljada evra Omladinskoj školi

Image

Sada već bivši trener našeg fudbalskog kluba, Aleksandar Janković, je danas u klubu obavio poslednje dogovore u vezi sa raskidom ugovora. Ukupna dugovanja prema bivšem treneru ukupno su iznosila, gledano u dva dela, 120 hiljada evra i 150 hiljada evra.

Prema usmenom dogovoru koji je postignut, a biće potpisan narednih dana, ukupna suma od 270 hiljada evra, koliko iznose neisplaćene obaveze prema Jankoviću, neće biti isplaćena u potpunosti,

Naime, Janković je odlučio da deo tog iznosa, 150 hiljada evra, pokloni klubu. Preciznije, uslov otpisa tog dela novca je bio da ta suma ode u kasu Omladinske škole gde će isključivo biti namenjena ulaganju u postavljanje reflektora i popravku veštačke trave.

Niti jedan trener nije večan na klupi, a Bog zna koliko smo ih oterali za poslednjih 10 godina. NEKI nam i danas blokiraju račune, a NEKIM drugima je to kuća, kao meni ili vama.

Hvala Sale! Srećno!

http://www.mojacrvenazvezda.net/58331/2 ... koj-skoli/
Sta je sest godina bez titule kraj sest decenija njihove patnje?!
User avatar
Rajko
Члан клуба
Posts: 622
Joined: Sun Mar 17, 2013 4:29 pm

Re: Други пишу... како Танјуг јавља... вести, вести, вести

Post by Rajko »

MOZZART u poseti Robiju u Zagrebu: Zvezda? To je bolest kojoj leka nema…


Prosinečki želi sve najbolje Sa Pintu, ali poručuje: "neka mu je Bog u pomoći!”. Da može, ceo dan bi pričao o Zvezdi. On ne razmišlja o meču na Maksimiru, već samo o onome što se dešava sa njegovim klubom...

(Od specijalnog izveštača MOZZART Sport iz Zagreba)

Ne može Robert Prosinečki bez Srba ni u Zagrebu. Iako je jedva uhvatio dva dana da poseti hrvatsku prestonicu tokom pauze u Kajzeriju i iako je u Zagrebu njegova porodica i njemu mnogo bliskih osoba koji su ga se uželeli, Robi nije “iskulirao” srpske novinare. Velikog Žutog smo posetili u njegovoj piceriji Prosikito, gde je već od ranog jutra ispijao kafu i družio se porodicom, rodbinom, prijateljima…

Bilo mu je drago kada je video novinare iz Srbije. Ali, raspoloženje mu nije bilo baš u takvom tonu. Ne zbog nas, već zbog Crvene zvezde. Dok čovek svojim očima ne vidi, ne može da veruje koliko taj Robert Prosinečki voli Zvezdu! To je bolest! Proveli smo sat vremena sa njim i 90 odsto razgovora je bilo posvećeno Crvenoj zvezdi. Ali, kako reče Robi:
“Nije za novine, ne treba još ja sada da nešto tu pričam po novinama i dolivam ulje na vatru”.

Robi nije razočaran, Robi je ljut i nervozan zbog Crvene zvezde i zbog onoga što se dešava sa njegovim voljenim klubom. Dok priča o njoj, oči su mu užagrene, gestikluira, ustaje sa stolice, mesto ga ne drži i iskočio bi iz kože da može. Poklonili smo mu primerak MOZART Sporta sa velikim intervjuom Dejana Savićevića i sa zadovoljstvom ga je prihvatio, shvatajući da će tu pročitati nešto što i on sam misli. Zna on dobro da i njegov prijatelj Dejo, iako je daleko od Marakane, poput njega voli taj klub “do koske”. Mnogo više od onih koji su se učili ili i dan danas se uče na Crvenoj zvezdi…

“Navijači Zvezde imaju izreku i ona glasi: ‘Zvezda je bolest kojoj leka nema’, i to vam je najveća istina. Što si gori, to su navijači sve privrženiji. To je mazohizam kakvog nema nigde na svetu. Ni ja se po tome ne razlikujem od njih”, objašnjavao je Robi svojim prijateljima “kako to ide” sa Crvenom zvezdom.

Ono što je pričao o bivšem i sadašnjem rukovodstvu Crvene zvezde nije za novine, ali nagovestićemo vam da uopšte nije pozitivno i što je najvažnije: to je istina koju zna svaki navijač Zvezde. I koliko god voleo Zvezdu, evidentno je da Prosinečki ne vidi svom klubu svetlu budućnost…

Prokomentarisao je i dolazak Sa Pinta na klupu crveno-belih.
“Ma, tom frajeru želim sve najbolje, kao što bi svakome ko je na klupi Crvene zvezde. Ali, neka mu je Bog u pomoći!”

Zbog te ljubavi prema Zvezdi nas je i zamolio da ne širimo tu priču, pa smo se koncentrisali na utakmicu Hrvatske i Srbije u Maksimiru. Jedva smo ga nagovorili! Da ima vremena, čovek bi o Zvezdi pričao ceo dan. Stvarno je tužno, duša da zaboli, kako je ovakav fanatik i zvezdaš sada daleko od svog kluba… Ali, Zvezda je zato tu gde jeste jer je trošila zvezdaše.


http://www.mozzartsport.com/vesti/mozza ... -leka-nema
User avatar
uskee1512
Новајлија
Posts: 54
Joined: Tue Mar 19, 2013 11:04 pm
Location: ТРСТЕНИК БРАТЕ

Re: Други пишу... како Танјуг јавља... вести, вести, вести

Post by uskee1512 »

Sale za MONDO: Znao sam za Pinta pre Niša
"Znao sam da su se dogovorili sa novim trenerom, ali nisam čekao da me UO smeni. Oprostio sam klubu 150.000 evra, uz zahtev da se taj novac iskoristi za izgradnju reflektora i renoviranje terena Omladinske škole", otkriva bivši trener Crvene zvezde.
Image
Drugi boravak Aleksandra Jankovića na klupi Crvene zvezde biće do kraja nedelje i formalno-pravno okončan.

Sa ekipom se definitivno rastao posle poraza od Radničkog u Nišu, a rukovodostvo kluba reagovalo je ekspresno i već dan posle, u ponedeljak, otkrilo da će ga naslediti Rikardo Sa Pinto.

Portugalac je u utorak doputovao u Beograd, a u sredu ujutro vodiće prvi trening.

Munjevit tok događaja na "Marakani" pomalo je i iznenadio javnost. Ne i Pintovog prethodnika.

U intervjuu za MONDO, Aleksandar Janković prvi put je otkrio kada je definitivno "prelomio" i odlučio da napusti radno mesto.

"Odluku sam doneo pre Niša. Tačnije, onog momenta kada sam saznao da je postignut dogovor sa novim trenerom. Sportski direktor je ranije otputovao u Španiju da razgovara sa kandidatima, iako je nekoliko dana pre toga hteo da sedne na klupu pored mene protiv Novog Pazara...", rekao je bivši trener crveno-belih i u dahu nastavio:

"Kroz sve to sam prošao i 2008. godine i mislim da nijedan lični odnos ne sme da utiče na rezultate ekipe. Zato mi je žao što su ljudi iz samog kluba, u želji da sruše mene direktno uništavali instituciju trenera Crvene zvezde i sa te strane mi je odluka kluba da počne da traži novog trenera bila dovoljan signal".

Prve detalje rastanka bivšeg trenera i Zvezde otkrio je u ponedeljak uveče potpredsednik kluba Slaviša Kokeza. Novinarima okupljenim ispred stadiona otkrio je da je ugovor sa trenerom sporazumno raskinut.

Dugo je spekulisano da Janković ne planira da napusti klub zbog želje da sačeka otkaz i tako stekne pravo na isplatu celokupne neisplaćene zarade.

Slične navode demantovao je i bez pitanja.

"Mogao sam da čekam da me Upravni odbor (UO) smeni i da po inerciji dobijem sve pare koje mi sleduju do kraja ugovora. Nisam hteo da završimo na taj način, već sam se odrekao 150.000 evra, kao i 2008, kada sam oprostio 120.000. Takođe, izneo sam i zahtev i želju da taj novac bude investiran u izgradnju reflektora i u veštačke terene Omladinske škole, iza južne tribine. To sam shvatio kao svoju obavezu prema klubu, jer ja drugi nemam".
Na mestu trenera Crvene zvezde boravio je od 23. avgusta do 17. marta. Predvodio je ekipu na 23 utakmice i ostvario 14 pobeda i sedam poraza.

Tim je napustio posle bolnog poraza na Čairu, koji je označio i praktičan kraj trke za titulu.
Prema njegovim rečima, otišao je zbog moralne obaveze.

"Hteo sam da sam povučem crtu, jer prema ekipi imam vrstu obaveze. Igrači osećaju taj pritisak koji je stajao iznad mene i reflektovao se na njih. Kada trener radi pod pritiskom mesecima to oseti i tim. Mislim da je mojim odlaskom sklonjen veliki deo pritiska sa njih".

Kao prelomni momenat svog drugog boravka u Zvezdi nekoliko puta je istakao dugo prepričavanu konferenciju za novinare uoči utakmice sa Vojvodinom.

Grmeo je pred novinarima, ukazivao na probleme u klubu, a potom doživao i težak poraz od "lala", 0:3.

Dva dana od poslednje utakmice na klupi ističe da mu glava nije vruća i da je tog 30. novembra rekao sve što je imao da kaže.

"Stav koji sam zastupao tada zastupam i danas. Znam koja je tendencija bila prisutna kad je ekipa u pitanju i na to sam tad ukazao. Zato sam i ponudio ostavku, kao moralni čin, koju UO nije verifikovao... Video sam u kojem pravcu se ide, ali sam rešio da ostanem i ne napustim klub kad nije hteo da me smeni. Pare nisu bile odlučujuća stavka. Mene za Crvenu zvezdu ne vezuju pare već nešto što je mnogo važnije".

Rukovodstvo je bilo zaduženo za finansije, a on za igru ekipe. Kritike usmerene prema rukovodiocima opravdano su posle priprema postajale sve oštrije i u drugom smeru.

Crveno-beli su teško pobedili Javor (2:1), potom remizirali sa Radom (1:1), pa pobedom nad Novim Pazarom (3:0), očigledno, samo privremeno ublažili činjenicu da ni posle treninga i kontrolnih utakmica u Turskoj nisu bili u stanju da pruže ono što se od njih očekuje.

"Kad se podvuče crta, moj čin odlaska je preuzimanje odgovornosti na sebe. Automatski, za sve što je loše. Ima dosta pehova i mojih i tuđih, ne bih previše ulazio u detalje. Pripremni period se odvijao pozitivno po ekipu, dobro smo igrali, ispoljili su se kvaliteti koji jesenas nisu... Zašto se to poremetilo na kraju priprema i na početku sezone pitanje je za malo dublju analizu..." .
Uprkos čestim posrtanjima, nije izgubio veru u igrače. Nekoliko puta tokom razgovora oslovio ih je rečima "moji momci" i ponovio da sa mnogima sarađuje od 2010. godine i boravka u U-21 reprezentaciji.

"Dobro se znamo. Znam, kao i oni, da mogu mnogo bolje. Na njijma je da preuzmu odgovornost. Dug prema timu bio je da se povučem. Mislim da su dobri, da zaista mogu bolje i zaslužuju dres Crvene zvezde".

Posle svega izrečenog, u kakvim se odnosima rastao sa članovima najužeg rukovodstva?

"Ne insistiram na izgradnji ličnih stavova. Moj odnos sa Zvezdom je isti, bez obzira na to ko je u Upravi. Drugi put mi se događa da dolazim u klub kada je aktuelna jedna, a odlazim kada vlada druga...".

Posle burnih sedam meseci, kako gleda na odluku da kao selektor mlade reprezentacije dođe u uzdrmani klub, par dana pre utakmice sa Bordoom? Da li mu je takav "vruć krompir" bio neophodan?

"Klub je procenio da sam u tom trenutku neophodan, zato sam i došao. Bez mnogo pitanja. Odbio sam sve što sam imao i uskočio u voz koji je jurio 200 kilometara na sat. Kada je tako i kada vas pozove Crvena zvezda, onda sva priča o zvezdaštvu pada u vodu. Ili ćete doći ili nećete..." .

Posle odlaska iz Ljutice Bogdana, očekuje da uskoro opet počne da radi.

"Nikad se ne zna i nikad ne mogu da dugoročno planiram. Kada ste trener možete da planitate bezbroj stvari, ali jedan poziv menja sve. Uvek imam šta da radim, tako da očekujem brzo da se ponovo aktiviram", podvukao je Janković.

Njegov naslednik, Rikardo Sa Pinto, biće zvezdaškog javnosti zvanično predstavljen kao trener u sredu na konferenciji za novinare na stadionu Crvene zvezde.
http://www.mondo.rs/s282879/Sport/Fudba ... _Nisa.html
И КРВ ТЕЧЕ МОЈА ЦРВЕНО-БЕЛИХ БОЈА
User avatar
carapan
Стара гарда
Posts: 2930
Joined: Mon Mar 18, 2013 10:28 pm

Re: Други пишу... како Танјуг јавља... вести, вести, вести

Post by carapan »

ZVEZDA: Vamos, vamos!

5 komentara OdštampajMake font size smaller Make font size default Make font size larger 20. mart 2013. 12:18 > 12:48
Rikardo Sa Pinto od prvog treninga u Crvenoj zvezdi rešen da pokaže autoritet i trgne ekipu. Na terenu i Zoran Stojadinović.


"Vamos, vamos!", povikao je portugalski trener ka igračima još dok su na stepenicama silazili na pomoćno igralište iza severne tribine "Marakane".

Na travnjaku su ih dočekale spremne lopte i čunjevi i bukvalno od prve sekunde počeli su da rade.

Iza Rikarda Sa Pinta, novog trenera crveno-belih, u sportskoj opremi i u kopačkama, iz svlačionice je izašao i sportski direktor Zoran Stojadinović.

Komunicirajući sa igračima na engleskom jeziku, pokazivajući im pojedine vežbe ličnim primerom, Portugalac je tražio žestok ritam i "kvalitet".

"Quality, quality, Red Star quality. Don't forget the quality", konstantno je ponavljao bivši trener Leirije i Sportinga.

Prvog radnog dana u novom klubu došao je na trening bez pomoćnika i najavljenog prevodioca Nemanje Filipovića, sina bivšeg centarfora i trenera Crvene zvezde Zorana Filipovića.

Posle zagrevanja, 16 raspoloživih igrača, uključujući i golmane, Sa Pinto je podelio u tri ekipe i naredio da igraju "ševu", a trening je okončan igrom na dva gola.

Sa Pinto je u prvom susretu sa igračima već pokazao da je naučio neka imena.

"Vamos Mudrinski, gol", bodrio je centarfora dok je slao loptu iza leđa Bobana Bajkovića.

Pored prvotimaca koji su odsutni zbog reprezentativnih obaveza na terenu nisu bili Darko Lazović, zbog intervencije na zubu i Nikola Petković, koji će pauzirati do dve nedelje zbog povrede zadnje lože.

Treningu je prisustvovao veliki broj novinara, fotoreportera i nekoliko desetina gledalaca, dok je igralištem odzvanjalo:

"Hoću kvalitet! Vi ste veliki tim i ne zaboravite to!"

Novi trener Crvene zvezde javnosti će se obratiti na promociji u 13 časova.

http://www.mondo.rs/s282964/Sport/Fudba ... vamos.html
"Odlazak Roberta Prosinečkog je najveća tragedija za naš klub od raspada Jugoslavije naovamo". Cort0 Maltese
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Други пишу... како Танјуг јавља... вести, вести, вести

Post by crazynorth75 »

Sa Pinto: Sećam se Barija i Tokija (FOTO)
| mozzartsport.com
“Svidelo mi se ono što sam video od igrača”, dodaje novi trener Zvezde posle prvog treninga i kaže da će računati i na precrtane Maksimovića i Jovanovića
Image
Već šest sušnih godina na Marakani, ali Rikardu Sa Pintu to nije smetalo da pristane da u teškom trenutku za klub preuzme dirigentsku palicu u Crvenoj zvezdi. Portugalac je, naime, uveren da će mu crveno-beli omogućiti da radi ono što najviše voli – pobeđuje i osvaja trofeje, iako će na tako nešto, sva je prilika, morati da sačeka barem do sledeće sezone.
“Prvi motiv zbog kojeg sam došao ovde je taj što je Zvezda veliki klub, koji želi da osvaja titule, da pobeđuje, osvaja, a to je i u mom karakteru”, rekao je Sa Pinto na zvaničnoj promociji koja je na stadionu u Ljutice Bogdana počela sa 40 minuta zakašnjenja zbog prvog treninga i sastanka sa povređenim igračima i medicinskim timom.
“Slučajnost je i da je moj prvi trener bio Zoran Filipović, koji je dugo igrao za Zvezdu, i to baš u godini kad je klub ostvario najveći uspeh (1991. godina i osvajanje Kupa Evropskih šampiona i kasniji trijumf na Interkontinentalnom kupu u Tokiju, prim aut). Pamtim dobro tu generaciju i sećam se asova kao što su Savićević i Prosinečki”, dodao je novi kormilar Zvezde.

Sa Pinto se novinarima, iako govori i engleski, francuski i španski jezik, obratio na portugalskom, pa je ulogu prevodioca preuzeo sportski direktor Zoran Stojadinović na čiji je predlog i izabran novi trener.
Image
Predstavnike medija je, naravno, interesovalo i šta je Portugalac video na prvom treningu sa ekipom?
“Prvo, prezadovoljan sam načinom na koji su me primili predsednik i direktor, a svidelo mi se šta sam video od igrača”, odgovorio je Sa Pinto, ali uz ogradu da će tek posle subote, kada će biti organizovana kontrolna utakmica moći da kaže nešto više.

Međutim, to ne znači da je nespreman došao u Beograd, odgledao je nekoliko utakmica, a upoznat je i sa situacijom Nikole Maksimovića i Milana Jovanovića, koji su zbog nekih ranijih “grehova” bili precrtani.
“Računam na njih kao i na sve druge igrače. Ko se pokaže igraće, nikome mesto nije zagarantovano, a to sam im i rekao u svlačionici pre treninga. Jovanovića, doduše, još nisam video jer je s reprezentacijom. Naravno, prvo treba da vidim u kakvom su fizičkom stanju jer su bili dugo van ekipe”.
Govoreći o stilu igre Sa Pinto je rekao da voli ofanzivu i sistem 4-3-3, ali i da je svestan da će morati da se prilagodi materijalu koji ima na raspolaganju.
“Rekao sam i da sam po prirodi pobednik. Volim da pravim igru i da dobijam s lepom igrom. Ali, ako ne može lepo i dobro da se igra, važno je da pobedimo pre svega. Igram napadački, ofanzivno, uvek na pobedu, iako se to ne može stalno. Volim sistem 4-3-3, ali ću se prilagoditi prema igračima ako vidim da ne mogu da iznesu ono što praktikujem. Fudbal je toliko napredovao da se sistem menja i u toku utakmice, u fazi napada, odbrane, prilagođava se protivniku. Tako radim i ja. Ne držim se po svaku cenu jednog sistema”.

Stručni štab će ostati u istom sastavu dok ih Sa Pinto ne upozna sve s tim da će se u naredna dva dana ekipu priključiti i Tijago Mutinjo.
“Nas dvojica imamo drugačije fudbalsko razmišljanje, nema klasičnog kondicionog trenera. On i kroz taktiku i analize pomaže da dođemo do optimalne fizičke pripremljenosti za sistem koji želimo. On je ‘tri u jednom’, ne samo kondicioni trener”, predstavio je budućeg saradnika Sa Pinto.
Novina je i da će crveno-beli, tačnije oni koji ne budu igrali takmičarske utakmice, ubuduće sredom ili četvrtom igrati test mečeve.
“To će se najčešće praktikovati s omladincima zvezde, sa 94’ i 95’ godište, da vidimo i njih na delu. Nije tajna da volim mlade igrače, ali moraju da imaju kvalitet za prvi tim. Neću ih gurati po svaku cenu, samo da bih rekao da igraju i mladi. Ali, ekonomska situacija je svuda teška i mladi se guraju u prvi plan u mnogim klubovima, a mi pritom 11 kola pre kraja mnogo zaostajemo, titula nam je daleko, pa imamo i vremena da probamo neke igrače, koji možda ne bi dobili priliku da je tri boda razlike u pitanju. To, međutim, ne znači da nećemo na svakom meču ići na pobedu, ali prvi cilj je da ekipu spremimo za jul”.

Obzirom na aktuelni trenutak u Ljutice Bogdana mnogi su skloni mišljenju da bi plasman u grupnu fazu Lige Evropa bi ravan polufinalu koje je Sa Pinto prošle sezone igrao sa Sportingom?
"Zbog toga sam i došao. Da Zvezdu uvedem u Ligu Evropa. Ali, ne bih pravio poređenja. Zvezde je preveliki klub da bih to radio. Samo želim da krene da se vraća tamo gde pripada".

I za kraj koja reč o navijačima.
"Dolazim iz kluba u kojem je navijačka grupa jaka kao Zvezdina, smatraju se za ekstremne tako da neće tu biti ničeg nepoznatog. Znam za Zvezdine navijače, da su uz ekipu i kada ide i kada ne ide i srećam sam zbog toga. Treba da iskoristimo to", zaključio je Sa Pinto, koji će u Zvezdi zarađivati 200.000 evra godišnje.

Novać će obezbediti "donatori", ali Stojadinović nije želeo da potvrdi, niti demantuje, da će to učiniti Ivica Tončev, član Upravnog odbora Zvezde osumnjičen za neke privredne mahinacije.
"Platiće vrlo poznata i ozbiljna firma iz Srbije. Neukusno je pričati o tome da li je u pitanju Tončev, Kokeza ili neko treći. Sasvim je nebitno. Firma je želela da ostane anonimna, ali pojaviće se na Marakani", odgovorio je Stojadinović.

(FOTO: Star Sport)
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
Locked