Други пишу... како Танјуг јавља... вести, вести, вести

Део форума посвећен ФК Црвена звезда
Locked
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Други пишу... како Танјуг јавља... вести, вести, вести

Post by crazynorth75 »

Muslin: Džajić je majstor da potroši klupske pare!
DSL - M. T. | 14. jun 2014. 07:33 | Komentara: 0
Ništa ne radi, samo statira i dok je on tu sreće neće i ne može da bude – tvrdi trofejni trener da je eliminacija Crvene zvezde sa evropske scene prava katastrofa za klub

Image
Nikola Žigić i Slavoljub Musli Foto Arhiv VN

Slavoljub Muslin iz Francuske pomno prati šta se sve zbiva ovih dana u njegovoj Crvenoj zvezdi. Najlepše fudbalske godine darovao je timu sa „Marakane”, kao igrač i trener, a sada teško preživljava najteže dane crveno-belih u istoriji kluba.

- Prava katastrofa je Zvezdina eliminacija iz kvalifikacija za Ligu šampiona - komentariše za "Sport" Slavoljub Muslin. - I to posle osvojene titule, koja se čekala šest sušnih godina. To je veliki udar na klub, igrače i naše navijače

UEFA nikome ne prašta?

- Evropska kuća fudbala je dugo žmurila kada su u pitanju Zvezdini brojni propusti. I kazna je sada stigla jer je jednostavno morala da dođe. Mnogo mi je žao igrača. Dali su maksimum, osvojili titulu, ali šta to sada vredi.

Ko je krivac za Zvezdin brodolom?

- Zna se krivac. Uostalom, svi ga dobro znaju.

Želimo da čujemo pod Vas?

- Dragan Džajić. On je režiser stranputice crveno-belog tima. Ništa ne radi. Samo statira. A majstor je da potroši klupske pare.

Gde je spas?

- Zvezda je u velikom minusu. Sadašnja uprava je pokušala da ga smanji, ali dok je tu Džajić, sreće neće i ne može da bude. Mora se pod hitno naći neki čovek koji bi pokrio minus. Ili neki jaki sponzor. I da se krene od nule. Drugu varijantu ne vidim - smatra na kraju Slavoljub Muslin.


Zvezda o žalbi u ponedeljak
B. C. | 13. jun 2014. 22:51 | Komentara: 2
Na „Marakani još nisu rešili da li će se obratiti sudu u Lozani zbog odluke UEFA da ih na godinu dana isključi iz evrospkih takmičenja

Image
Dragan Džajić

NA “Marakani“ još nisu doneli odluku da li će Arbitražnom sudu za sport u Lozani uputiti žalbu na kaznu UEFA. Odbor za hitna pitanja Crvene zvezde, koji je zasedao danas u nedostatku kvoruma za sednicu Upravnog odbora, konstatovao je da pravni tim nastavi s pripremom argumentacije protiv presude Kontrolnog finansijskog tela (CFCB) evropske „kuće fudbala“, ali tek u ponedeljak će biti rešeno da li će dokumentacija uopšte biti poslata.

Rok za žalbu na jednogodišnju suspenziju iz evropskih takmičenja ističe upravo prvog radnog dana iduće sedmice, a čelnicima srpskog šampiona je sa više strana sugerisano da se ne obraćaju Sudu u Lozani, jer je klub kažnjen zbog prekršaja koje će biti teško opravdati.

Da su u Zvezdi blizu odluke o odustajanju potvrđuje i podatak da je formalno potvrđeno da je okupljanje ekipe tek 27. juna, umesto 11 dana ranije kako je prvobitno bilo predviđeno. To praktično znači da niko na „Marakani“ ne veruje u učešće u kvalifikacijama za Ligu šampiona, koje za predstavnika naše zemlje počinju već 15. jula.

Na sednici kojoj su pored predsednika Džajića i potpredsednika Čovića, Kokeze i Tončeva prisustvovali još član UO Predrag Ćulibrk, generalni sekretar Zečević i njegov zamenik Pantović, razgovaralo se i o tekućim finansijskim pitanjima i statusu fudbalera, koji još čekaju pozive na razgovor s upravom. U ponedeljak bi trebalo da bude poznato i kada će ekipa dobiti novac za deo zaostalih zarada, koji je obezbeđen pre nekoliko dana ali iz nepoznatih razloga još nije uplaćen.

Image


Касимпаша хоће да купи Александра Ковачевића

14 јун, 2014
Црвена звезда би могла да остане и без Александра Ковачевића.
Image
(ФОТО: И. Милутиновић)
Добре игре младог репрезентативца Србије на Маракани изазивају пажњу иностраних клубова, па би ускоро требало да стигне и конкретна понуда из Турске. За борбеног везисту интересовање је показала Касимпаша.
Већ дуго је Ковачевић на радару шестопласираног клуба у турском шампионату, постојала је и зимус могућност да се пресели у Истанбул.
Играч није желео ни да улази у озбиљније преговоре, зато што му је основни мотив био да са Црвеном звездом постане шампион.
Кад је испунио дечачки сан, после забране учешћа у квалификацијама за Лигу шампиона, ситуација би могла да се промени.
Ковачевић неће добити дозволу за одлазак без обештећења од милион евра, Звездин проблем је и што ће јој припасти само половина суме. Суботички Спартак има право на 40 одсто од наредног трансфера.

Image


Одређен распоред утакмица за наредну сезону
Данас је у просторијама Спортског центра Фудбалског савеза Србије у Старој Пазови одређен распоред утакмица за сезону 2014/2015 у оквиру Јелен Супер лиге Србије.

Image
Црвена звезда ће прву првенствену утакмицу одиграти 9. августа, на Маракани, против екипе Радничког из Ниша.
Први вечити дерби биће одигран у оквиру 9. кола, 18. октобра, а Црвена звезда ће након дугог низа година, "јесењи" дерби одиграти у гостима. У другом делу сезоне, Црвена звезда ће свог највећег ривала дочекати у оквиру 24. кола, и то 18. априла.
Шампионат се завршава утакмицама 30. кола које ће бити одигране 30. маја, а Црвена звезда ће у последњој утакмици дочекати екипу Младости.

Комплетан распоред Црвене звезде за сезону 2014/2015:
1. коло, 9. август, Црвена звезда - Раднички (Н);
2. коло, 16. август, Црвена звезда - Јагодина;
3. коло, 23. август, Војводина - Црвена звезда;
4. коло, 30. август, Црвена звезда - Спартак;
5. коло, 13. септембар, Напредак - Црвена звезда;
6. коло, 20. септембар, Црвена звезда - Нови Пазар;
7. коло, 28. септембар, Борац - Црвена звезда;
8. коло, 04. октобар, Црвена звезда - Вождовац;
9. коло, 18. октобар, Партизан - Црвена звезда;
10. коло, 25. октобар, Црвена звезда - Доњи Срем;
11. коло, 02. новембар, Рад - Црвена звезда;
12. коло, 08. новембар, Црвена звезда - Чукарички;
13. коло, 22. новемвар, Раднички 1923 - Црвена звезда;
14. коло, 29. новембар, Црвена звезда - ОФК Београд;
15. коло, 03. децембар, Младост - Црвена звезда;
16. коло, 21. фебруар, Раднички (Н) - Црвена звезда;
17. коло, 28. фебруар, Јагодина - Црвена звезда;
18. коло, 04. март, Црвена звезда - Војводина;
19. коло, 08. март, Спартак - Црвена звезда;
20. коло, 14. март, Црвена звезда - Напредак;
21. коло, 21. март, Нови Пазар - Црвена звезда;
22. коло, 05. април, Црвена звезда - Борац;
23. коло, 12. април, Вождовац - Црвена звезда;
24. коло, 18. април, Црвена звезда - Партизан;
25. коло, 25. април, Доњи Срем - Црвена звезда;
26. коло, 02. мај, Црвена звезда -Рад;
27. коло, 08. мај, Чукарички - Црвена звезда;
28. коло, 16. мај, Црвена звезда -Раднички 1923;
29. коли, 23. мај, ОФК Београд - Црвена звезда;
30. коло, 30. мај, Црвена звезда - Младост;

http://crvenazvezdafk.com/vesti/najvazn ... ezonu.html" onclick="window.open(this.href);return false;
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Други пишу... како Танјуг јавља... вести, вести, вести

Post by crazynorth75 »

Lalatović za MONDO: Hoću da Zvezda igra kao Čile!
Autor: Nikola Janković
"Hoću da mi udarimo prvi, jer ako ne udariš prvi, nećeš ni udariti... Biće obrnuto", kaže novi trener Crvene zvezde Nenad Lalaović u intervjuu za naš portal.

23.06.2014. | 21:42 > 21:50

Image
lalatovićFoto: MONDO/Goran Sivački

Crvena zvezda izabrala je Nenada Lalatovića.

Međutim, osim imena i prezimena, šta je dobila takvim izborom?

Nešto se može naslutiti iz onoga kako su ove sezone igrali Voždovac i Napredak, nešto će se naslutiti i iz ovog intervjua, a prvi obrisi moći će da se uoče kada počnu pripreme i stignu prve utakmice... Do tada, razgovor o fudbalu nije loš način da se neko predstavi publici na pravi način.

Ima trenera koji ne vole da mešaju fudbal, tj. posao i emocije, ali Lalatović taj luskuz neće imati kada u petak okupi ekipu i ponovo obuče trenerku kluba u kojem je...

"Proveo sam 18 godina u crveno-belim trenerkama i dresovima, od 7. do 25. sam svaki dan bio na stadionu. Sada sa suprugom Ivom, kćerkom Inom i sinovima Markom i Vanjom živim na 500 metara od stadiona i mogu da kažem da se vraćam u svoj drugi dom. Možda fizički nisam bio prisutan, ali psihički jesam bio uz Zvezdu. Tu sam potrošio mladost, a voleo bih da mi tu prođe i starost", kaže Lalatović u razgovoru za MONDO.

Nešto poput Aleksa Fergusona?

"Eh, pa ne bih odmah da 'upadnem' u poređenje sa takvim trenerom, ali iskren sam kad kažem da bih voleo da i u starosti budem uz Zvezdu, jer sve što sam u životu stekao, sve što sam zaradio i postigao, bilo je zahvaljujući Zvezdi i tome što sam igrao na 'Marakani'", rekao je Lalatović i spontano prešao na narednu temu...


PROMENE U STRUČNOM ŠTABU

Lalatović za sada zna da će sa sobom iz Napretka povesti i asistenta Dragana Šarca, takođe bivšeg igrača Crvene zvezde, koji je pod vođstvom Slavoljuba Muslina osvajao titule u Ljutice Bogdana. I to je, za sada, to. Kaže da će biti razgovora i promena u stručnom štabu koji je radio sa Slavišom Stojanovićem jer "tako mora i to je normalno".

"To bi, kad već pominjem, bio i moj savet mladim igračima. Oni bi trebalo da znaju da u Evropi ne postoji bolji klub za njih za sazrevanje. Dođi ovde, igraj, uči, shvati šta je pritisak, radi na sebi, pa onda posle dve, tri godine idi preko i zaradi novac. Ne kažem, treba pare zarađivati i u Zvezdi, ali ono što taj klub, najveći na Balkanu i za mene jedan od najvećih u Evropi, može da pruži mladom igraču... To nema cenu".

I...

"I, zato oni koji budu dolazili u klub ne bi trebalo da traže nenormalne sume, već da kažu šta su spremni da daju. Da li su spremni da ostave srce i dušu na terenu, da uzmu titulu, da uđu u Ligu šampiona i da onda to naplate. To je pravi put".

Tu smo se i zadržali, kratko. Na mladima. Lalatović je bez ustezanja otkrio koju dvojicu iskusnih igrača bi voleo da ima u timu, istakao je Nikolu Žigića i Aleksndra Lukovića, ali o mlađima, koji su po njegovom ukusu, nije želeo da govori iz poslovnih razloga. Tu priču smo slušali i ranije i ona zaista pije vodu.

Image
lalatović lalatovic.jpgFoto: MN Press

Čim se nečije ime pojavi u medijima, dogode se dve stvari - skoči mu cena i uključi se i konkurencija.

Međutim, Lalatović ne krije nešto drugo, da će u timu za sezonu 2014/15, u kojoj neće biti Evrope, biti mesta za četiri, pet mladih igrača u startnoj postavi.

"Ima dobrih klinaca i u Zvezdi i u ligi. Spisak sam dao, ali nećemo otkrivati imena. Lično, biću okrenut prema Omladinskoj školi, i zbog toga što će klub na taj način moći da pronađe put iz krize, koju ova Uprava nije napravila, ali koju će ti ljudi pokušati da 'ispeglaju'. Takođe, biću okrenut školi, jer sam je ja prošao, jer znam kako sam tamo vaspitan, da ne kažem 'dresiran' i znam kako sam posle toga ulazio u svaku utakmicu koju sam igrao za prvi tim. To mi treba, takvi će igrati", govori u dahu bivši kapiten kluba.

"Zato i osećam da sam spreman da se nosim sa ogromnim pritiskom, jer sam ga već jednom imao na leđima, dok sam igrao. Tako će biti i sada, uvek na pobedu!"

Da li će renovirani tim takođe moći da se nosi s tom vrstom pritiska? Odmah, od starta...

"Svi bismo morali da imamo razumevanja, da ti momci koji se budu okupili i ostali, osete podršku Severa i kompletne publike na svakoj utakmici, da im navijači budu vetar u leđa. Mi ćemo, ko god bude igrao za Zvezdu, dati sve od sebe da osvojimo titulu odmah, ali ako se to ne daj Bože ne dogodi u prvoj sezoni, to će biti tim koji će biti napravljen tako da uveća tržišnu vrednost deset puta za godinu dana", kaže Lalatović.

"I ne kažem to kao alibi, već kao činjenicu, jer je to jedini put da klub stane na zdrave noge, da bude stabilan. Onda će sve biti mnogo lakše".

Kako će taj tim igrati?

"Tražiću da udare prvi! Ako ne udariš prvi, udariće tebe, ato nije dobro... Hoću da protiv svakoga daju, ne 100, već 120 odsto svojih mogućnosti, jer sam kao trener Voždovca i Napretka shvatio da Crvena zvezda i Partizan nisu duplo bolji od ostalih, bolji su možda 10, 15 odsto. To znači da moraš svakoga da doživiš kao protivnika u kvalifikacijama za Ligu šampiona da bi svakog vikenda uzeo bodove", priča Lalatović i vraća se na stil igre.

"Voleo bih da budemo solidni, stabilni i čvrsti pozadi, da bismo mogli da idemo 'gore' i sa šest igrača, da bismo mogli da pritiskamo sve vreme. Tako ćemo i formirati tim, tako ćemo i trenirati. Ja sam takav, drugačije ne umem. Kažu možda da sam preglasan, da previše gestikuliram i u pravu su, jer često moram brufen da popijem posle utakmice, ali igraće samo oni koji će biti spremni da i njih boli glava od umora, i fizičkog i psihičkog".

Aktuelno je Svetsko prvenstvo. Da budemo praktični, u igri koje reprezentacije prepoznajete ono što biste voleli da vidite od svojih igrača?

"Nađite utakmicu Španija - Čile. Eto, to kako je odigrao Čile, tako ja vidim Crvenu zvezdu. S jedne strane imate majstore fudbala, ekipu koja može sve s loptom, a s druge strane ekipu koja svojim stavom, motivom i požrtvovanjem nadoknađuje svaki nedostatak i čini da igra protivnika bude nemoguća. Taj pristup ću tražiti od prvog dana".

"TAKAV SAM KAKAV SAM"

Dugo Crvena zvezda nije imala trenera koji je sebe predstavio na takav način, otvoreno i eksplicitno.

"Ja sam takav i neću se menjati. Dok sam tu, tražiću agresivnost, napadački fudbal i mnogo šuteva na gol".

Koga biste iz aktuelnog tima voleli da zadržite?

"To što bih ja voleo nije izvodljivo, jer Mrđa i Dauda idu. A verujem da bi isto voleo i gospodin Stojanović da je ostao, da bi isto voleli i gospoda Rajevac i Krunić da su došli na moje mesto. To je 32 gola. To ćemo morati negde da nadoknadimo".


Kako to misli da nadoknadi, Lalatović je rekao: "Nikolom Žigićem".

"Tu je Milijaš, tu je Mijailović, tu je Pavićević... Iskusni su, znaju da igraju na rezultat, bili su nosioci igre. Voleo bih da ostanu i da se oko njih formira krug mladih igrača od kojih ćemo praviti nove Vidiće, Stankoviće, Pjanoviće... Voleo bih da ostane i Petković i da onda uz jednog pravog štopera, recimo Lukovića, imamo vrhunsku odbranu i da onda bezbrižno možemo da 'gazimo gore'".

Pripreme počinju u petak...

Image


Кокеза: Млађи играчи у првом плану да бисмо зарадили

23 јун, 2014
Потпредседник Црвене звезде Славиша Кокеза изјавио је да је политика тог фудбалског клуба промењена и да ће се сада заснивати на млађим играчима, али је казао да је одбрана титуле приоритет.
Image
(ФОТО: Д. Жарковић)
Он је новинарима испред стадиона Звезде рекао и да је управа разговарала са „90 одсто” играча и да ће „већина” оних који су тужили клуб или ће га тужити због неисплаћених зарада одустати од тога:
– Мења се политика клуба. Састав ће чинити млађи играчи, уз помоћ четири-пет старијих. То ће бити у склопу опоравка клуба, јер ће на њима моћи да се заради… Без обзира на подмлађивање, приоритет остаје титула. Не сумњам да ћемо је одбранити.
Потпредседник Звезде казао је да ће играчима бити нуђени знатно мањи уговори него до сада:
– Ако смо до сада издвајали четири-четири и по милиона евра за плате, сада ће то бити преполовљено, или чак три пута мање. Раније нам је буџет био 11 милиона евра, а сада, са свим корекцијама, неће прећи седам. А трудићемо се да се и то не пређе.
Један број играча већ је тужи клуб због заосталих дуговања, а недки су најавили тужбу.
– Почели смо да разговарамо са играчима и причали смо са 90 одсто њих. За дан–два ће се знати ко остаје, а ко не. Мислим и да ће већина оних који су тужили или најавили тужбе одустати од њих.
Он је казао да ће клуб доводити појачања, и да је могуће да ће их бити већ на почетку припрема, у петак.

Image


MOZZART Sport saznaje: Luković bio na Marakani, Žigić nemoguća misija

mozzartsport
Bogdan Planić na listi čekanja, prvi pik iz Superlige Mijat Gaćinović

Image
LUKOVIĆ I ŽIGIĆ

Izgleda da će letnji prelazni rok u Crvenoj zvezdi biti dramatičniji nego što je bilo ko očekivao. Kako saznaje MOZZART Sport, Aleksandar Luković je pred vratima Crvene zvezde. Bivši reprezentativac Srbije i doskorašnji štoper Zenita je čak tokom ponedeljka boravio na Marakani, gde se sastao sa Zvezdanom Terzićem i Slavišom Kokezom, trenutno najvišim funkcionerima crveno-belih.

Zvaničnih informacija nema, ali neformalno se moglo čuti da je rođeni Kraljevčanin pokazao spremnost da ponovo zaduži crveno-beli dres. Na ruku rukovodstvu srpskog prvaka ide činjenica je je Lukoviću istekla ugovorna obaveza prema Zenitu i da bi se posle osam godina pečalbarskog života vratio u Srbiju. Između ostalog, i zbog porodičnih razloga.

Nema sumnje da bi to bila bomba prelaznog roka u Crvenoj zvezdi, a kako saznajemo, usled inteziviranih pregovora sa Lukovićem na čekanje je stavljen dolazak štopera OFK Beograda Bogdan Planić. U slučaju da Luković dođe, a Savo Pavićević ostane u klubu (što je izvesno), Planić bi se pomirio sa sudbinom rezerviste, što mu nikako ne ide u prilog.

Rasplet ove situacije očlekuje se brzo.

Istovremeno, ohrabreni situacijom povodom mogućeg dolaska Aleksandra Lukovića, čelnici Crvene zvezde okrenuli su se ka – Nikoli Žigiću. Ime visokog centarfora spominjano je na sednici Upravnog odbora, ali po svoj prilici, njegov dolazak biće nemoguća misija. Iz prostog razloga što doskorašnji napadač Birmingema ima dve finansijski ozbiljne ponude iz Rusije, čime su njegove šanse da se vrati na Marakanu daleko manje nego Lukovićeve.

Slaviša Kokeza i Zvezdan Terzić su po pitanju prelaznog roka bili rezervisani, ali saznajemo da je njihov prvi pik, kad je reč o ougračima iz Superlige, Mijat Gaćinović, krilni vezista Vojvodine.

Image
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Други пишу... како Танјуг јавља... вести, вести, вести

Post by crazynorth75 »

Zvezdan Terzić za Kurir: Ne možemo uzeti kredit

FUDBAL
23:16, 27.06.2014.Autor: Miloš Bjelinić,Foto: Reuters


Vladimir Cvetković mi je rekao: „Sine moj, nije Zvezda došla na ove grane zato što se kralo, nego zato što se arčilo“

Image
Zvezdan Terzić
Da je situacija zaista dramatična, vidi se iz uvodnih reči Zvezdana Terzića.
- Ovo što se desilo sa UEFA je samo mali šamar u poređenju s onim što može da nas zadesi. Moraćemo da nađemo način da to sprečimo - rekao je za Kurir Terzić.

Džin u živom blatu

Prva pretnja dolazi već 6. jula, do kada je rok da se isplati milion evra, inače će u predstojeći šampionat Zvezda ući sa minus šest bodova.
- Ne smemo to da dozvolimo. Moramo pronaći novac. Imamo sedam-osam ideja, razrađujemo ih već danima sa ciljem da dođemo do rešenja. Legendarni Vladimir Cvetković mi je rekao: „Sine moj, nije Zvezda došla na ove grane zato što se kralo, nego zato što se arčilo.“ Arčile se su državne, tuđe i Zvezdine pare.

Veliki minus u kasi nije pokriven adekvatnom vrednošću igrača, pa će crveno-beli teško do kredita od banke.
- Realno, nemamo šta da ponudimo u zamenu, ali imamo neke planove. Najveće bogatstvo Crvene zvezde trebalo bi da budu igrači. Kad oni budu imali vrednost, onda ćemo i dobiti kredit.

Slikovito je Terzić objasnio stanje u klubu.
- Sad je Crvena zvezda kao džin koji se zaglavio u živom blatu. Svi vole tog džina, ali on je zaglavljen i tone svakog dana sve dublje i dublje. Radikalni rezovi su na redu, nema mesta sentimentalnosti. Takođe, vodiće se i potpuno drugačija sportska politika. Imamo kapacitete ako uparimo kvalitetne ljude, a sujetu, komplekse i lične interese ostavimo sa strane, možemo da se izvučemo.

Kao Dortmund

S jasnim planom Zvezda će dovoditi igrače.
- Potrebno je da budu reprezentativci, mladi i brzi. Igrači koji su spori kao traktor su prošlost fudbala. Mi smo danas kao Borusija od pre deset godina, ako napravimo pravu selekciju, kao oni tada, možemo da uspeha. Neću da pričam o imenima, da mi sutra ne bi bila duplo veća cena. Ovi dušebrižnici što pričaju da smo dužni sedam miliona, a dovodimo nove igrače neka ne brinu za nas - rekao je Terzić.

Image
Jasna želja
PRIORITET DOLAZAK LUKOVIĆA

Imaće crveno-beli sledeće sezone respektibilan tim.
- Prioritet je dolazak Lukovića. Odbrana s njim, Petkovićem, Mijailovićem i Pavićevićem bila bi jača nego prošle sezone. Što bi rekao profesor Nikolić: „Odbrana je osnov svega.“ Kad imaš dobru odbranu, lako je napraviti kvalitetan napad. Odlaze nam Dauda i Mrđa. Oni su dali 31 gol. Imamo Rakića, dovešćemo i mladog napadača koji može dati deset golova. Tu je i Luka Jović. Može da bude novi Falkao. Prati ga glas da je malo lenčuga, ali ako se na pravi način bude radilo s njim, biće vrhunski igrač.

http://www.kurir-info.rs/zvezdan-terzic ... ak-1438363" onclick="window.open(this.href);return false;
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Други пишу... како Танјуг јавља... вести, вести, вести

Post by crazynorth75 »

Lučić za B92: Volim Crvenu zvezdu
IZVOR. B92
Milan Lučić, jedini Srbin koji je osvojio Stenli Kup, rekao je za B92 da je veliki navijač Crvene zvezde od malih nogu.


Image
Foto: Željko Čačija
Lučić, inače član legendarnih Boston Bruinsa, izrazio je veliku želju da poseti Marakanu po dolasku u Beograd.

On je dodao i da bi igrao za Srbiju kada bi za to postojali uslovi.

Jedini si Srbin koji je osvojio Stenli kup. Kakav je osećaj?

„To je najbolji osećaj koji sam ikada imao. Kada sam bio mali, uvek sam želeo da igram hokej i osvojim Stenli kup. Moj ujak je takođe igrao u NHL za Vankuver, Pitsburg i Tampa Bej. Za mene je osvajanje Kupa bilo kao kada bi ovde neko osvojio Ligu šampiona u fudbalu. To je bilo posebno, jer smo pobedili u Vankuveru gde sam rođen i gde sam odrastao. Kada smo osvojili Kup, otišao sam sa porodicom u pravoslavnu crkvu da proslavimo“, kaže Lučić za B92.

Lučić važi za hokejaša koji je uvek spreman za tuču na ledu. Kaže da mu ta reputacija ne smeta.

„Ne smeta, tako igram. Ja igram na snagu i meni to ne smeta.“

Bio je kapiten juniorske selekcije Kanade.

„Kada bi igrali na Svetskom prvenstvu i Olimpijskim igrama. Svi znaju šta je hokej u Kanadi. Igrao bih za Srbiju kada bi imala jaku ligu.“
Image

Lučić je imao veliku želju da poseti stadion Crvene zvezde jer je veliki navijač crveno-belih.

„Kada sam bio mali, uvek sam voleo crvenu boju. Tako sam zavoleo Crvenu zvezdu. Moji prijatelji i porodica isto vole Crvenu zvezdu.“

U Bostonu je većina stanovništva irskog porekla.

„Dobro se slažu. Oni vole da piju i sve je dobro kada uz priču malo popiješ. Ali u Bostonu nema mnogo nas Srba.“

Lučić je posetio Beograd prvi put posle 16 godina.

„Poslednji put sam ovde bio 1998. kada sam bio mali. Grad mi se baš sviđa, volim našu hranu. Tu sam sa porodicom pošto moj brat ima svadbu sada. Sviđa mi se sve što sam video, tu sam još nekoliko dana i uživaću u Beogradu.“

[youtube]https://www.youtube.com/watch?feature=p ... thQD9W1Pnw[/youtube]

http://www.b92.net/sport/zimski/hokej.p ... _id=875586" onclick="window.open(this.href);return false;
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Други пишу... како Танјуг јавља... вести, вести, вести

Post by dacha od bosne »

Bogdan Planić i definitivno u Zvezdi

Autor: mondo.rs

Talentovani defanzivac napustio OFK Beograd i potpisao trogodišnji ugovor po kojem će mesečno zarađivati 4.000 evra.

Image

Dugo se "krčkalo", a ove srede i konačno skuvalo - Bogdan Planić je novi fudbaler Crvene zvezde.

Posle samo jedne sezone u plavo-belom dresu, 22-godišnji štoper je napustio OFK Beograd i potpisao trogodišnji ugovor sa šampionom Srbije, po kojem će imati mesečnu platu od 4.000 evra, saznaje MONDO.

Tim potezom Zvezda je dobila ono što je i želela, mladog igrača, solidnog kvaliteta, sa prihvatljivim primanjima.

Planić je prošle sezone bio standardan u timu "romantičara", a prethodno je nastupao za Jedinstvo Puteve, Žarkovo, Slobodu iz Užica i Zlatibor, u kojem je počeo profesionalnu karijeru 2010. godine.

Mladi fudbaler bi u Crvenoj zvezdi trebalo da nadomesti odlazak Dejana Kelhara, ali mu predstoji borba za mesto u timu sa Darkom Lazićem, koji se dobro pokazao u dosadašnjem toku priprema.

Planić je, inače, šesto pojačanje crveno-belih ovog leta. Prethodno su na "Marakanu" došli Nenad Gavrić, Đorđe Despotović, Predrag Đorđević, Stefan Đorđević i golman Damir Kahriman, a videćemo kakav će biti epilog sa Milošem Bosančićem.

Image
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Други пишу... како Танјуг јавља... вести, вести, вести

Post by crazynorth75 »

Miloš Ninković: Samo još ja falim u Zvezdi

FUDBAL07:05, 03.08.2014.Autor: Aleksandar Radonić,Foto: Dado Đilas,Foto: Saša Pavlić

Drago mi je što se ekipa opet okuplja. Stalno sam na vezi s Džonijem Mijailovićem, Nenadom Milijašem i Pečnikom, tvrdi iskusni fudbaler.
Image
Miloš Ninković
Među navijačima Crvene zvezde i dalje tinja nada da će se Miloš Ninković priključiti pripremama prvog tima. Iako je iskusni fudbaler pre nekoliko nedelja rekao da od toga nema ništa, popularni Nine u razgovoru za Kurir otkriva da se i dalje lomi.

- Drago mi je što se stara ekipa ponovo okuplja (smeh)! Još im samo ja falim (smeh)! Šalim se, naravno. Čujem se s Mijailovićem, Milijašem i Pečnikom skoro svaki dan. Nejc je izuzetan momak. Imam mnogo prijatelja u Crvenoj zvezdi. Treniraću s njima narednih šest meseci. Družićemo se, ali neću igrati - priča otvoreno Ninković i dodaje:

Image
Znaju se u dušu... Mijailović, Ninković i Milijaš

- Kakav bih to čovek bio da pogazim ono što sam nedavno rekao. I dalje stojim iza svojih reči. Nije u pitanju Crvena zvezda, mnogo volim taj klub, već sveukupno stanje u srpskom fudbalu. Te stalne priče o nekakvom nameštanju... Meni su gostovanja bila smrt, a i ne bih da gušim mlade igrače.

Jedino što bi moglo da promeni odluku Miloša Ninkovića je da Crvenoj zvezdi ne krene dobro u Superligi.

- Voleo bih da ne kaskaju u prvenstvu. Da im dobro krene od prvog kola. Ne znam... Eto i vi, kao i mnogi moji prijatelji, sada insistirate na povratku. Nije ni meni lako. Stalno se borim sa sobom, ali neću igrati do zime.

Definitivno! Ako i tada ne bude prave ponude, biće onako kako biti mora. Ništa ne znam da radim osim fudbala i tu ću i ostati - rekao je Miloš Ninković, koji u decembru puni 30 godina.

Image
O prijatelju
VUJADIN BI BIO POJAČANJE

Miloš Ninković veruje da Crvena zvezda može da napadne duplu krunu. Ipak, voleo bi da se još pojača odbrana, po mogućstvu njegovim prijateljem Vujadinom Savićem.

- Vujadin je poslednjih godina, kao Luković i ja, često povezivan sa Zvezdom. Mnogo bismo dobili ako bi došao. Ima iskustvo, igrao je godinama preko, a znam da mnogo voli Crvenu zvezdu. Ne znam šta uprava misli o njemu, ali ja mislim da bi bio veliko pojačanje.

http://www.kurir-info.rs/sport/fudbal/m ... ak-1492371" onclick="window.open(this.href);return false;
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Други пишу... како Танјуг јавља... вести, вести, вести

Post by crazynorth75 »

“Sport”: Zvezda nudi “otvoren” ugovor Ninkoviću
DSL M. Marković | 13. avgust 2014. 09:28 | Komentara: 3
Na fudbaleru je da se izjasni, a čelnici crveno-belih nude ugovor po kome bi bio slobodan čim se pojavi dobra inostrana ponuda

Image

Miloš Ninković foto arhiva VN


Vratio se nedavno Slovenac Nejc Pečnik (29), a želja rukovodstva Crvene zvezde je da naredne sezone u istim bojama nastupa i Miloš Ninković (29). Izgleda da je prvi bitan korak, ali ne i presudan da se obnovi saradnja bar na još godinu dana, napravljen dogovorom kojim je iskusni vezista krenuo da trenira sa crveno-belima.

Bivši član Dinama iz Kijeva odlučio je u maju da potraži ponovo inostrani angažman, smatrajući da je posle osvojene titule završio misiju na „Marakani”. Ali, nekoliko ponuda nije bilo zadovoljavajuće.

Radio je nekoliko dana sa OFK Beogradom na Karaburmi, ali se vratio u omiljene boje, da se narednih dana sprema pod palicom šefa stručnog štaba šampiona Nenada Lalatovića.

Odluka kapitena Nenada Milijaša da se od 24. avgusta preseli u Vestel Manisu, „naterala” je čelnike na čelu sa v.d generalnog sekretara Zvezdanom Terzićem, da ubede popularnog Nineta da bude deo ekipe, a da u svakom trenutku može da ode ukoliko mu se otvori priča za Evropu.

Sada je na igraču da prelomi i da se narednih dana definitivno izjasni, postoji li još takmičarskih motiva kod njega na srpskoj pozornici, ili jednostavno želi mini odmor sa porodicom.

Premijerni meč sa Radničkim iz Niša Ninković je ispratio sa mnogo emocija iza gola kod tunela na našem najvećem stadionu, u društvu Novaka Martinovića i Stefana Mihajlovića.

Image


Печник - Постављамо добре темеље
Црвена звезда је славила у првом колу новог шампионата, а један од играча који је допринео победи је и нови-стари фудбалер црвено-белих, Нејц Печник.

Image
Иако је пропустио први део припрема, искусном Печнику није много требало да уђе у ритам, и прилагоди се новом стилу и замислима тренера Ненада Лалатовића.

- Носим са собом веома позитивне утиске од суботе. Све је било на нивоу, одиграли смо добар меч и заслужено победили. Мислим да ће нам требати још мало времена да се прилагодимо новом концепту и додатно унапредимо игру, али верујем да смо поставили добре темеље за будућност - мишљење је Печника, који се екипи придружио у јеку припрема у Словенији.

-Физички се добро осећам, иако сам се нешто касније прикључио друговима. У суботу се у једном тренутку, вероватно услед велике врућине, нисам осетио најбоље, али до тог момента нисам имао никаквих проблема. Осећам се потпуно спремно - јасан је Печник.

У суботу ће на Маракани гостовати екипа Јагодине, према речима Печника, неугодан ривал.

- Јагодина је искусан тим, екипа која сваке године покаже да је заслужено у горњем делу табеле. Очекујем тешку утакмицу, по можда изузетно спарном времену, али како буде нама, тако ће бити и њима. Добро би било да наши навијачи поново дођу у великом броју и помогну нам, јер нам њихова подршка много значи, нарочито млађим играчима, и овим путем их позивам да присуствују утакмици јер ће заиста имати шта и да виде - каже Печник.

Управо су млађи играчи показали велику жељу и труд током припрема, али и на самој утакмици против Радничког.

- Гледам их, и видим у њима много потенцијала, и ту не мислим само на оне који су наступили у суботу. Али, треба бити паметан и усмерити их на прави пут. Ако буду вредно тренирали и и слушали, сигурно ће направити велике каријере - сматра Печник.

http://crvenazvezdafk.com/vesti/najvazn ... melje.html" onclick="window.open(this.href);return false;
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Други пишу... како Танјуг јавља... вести, вести, вести

Post by crazynorth75 »

“Sport”: U generalnom štrajku 50 radnika na „Marakani”
DSL M.Marković | 27. avgust 2014. 09:34 | Komentara: 0
Trenutno je kasa prazna i pokušava da se pronađe kratkoročna pozajmica, dok ne bude stigao novac od sponzora ili prodaje nekog igrača u finišu prelaznog roka na čemu se radi veoma intezivno

Image

Nema plata, nema ni odrađivanja radnih obaveza na „Marakani“. Manji sindikat po brojnosti Crvene zvezde je prošlog četvrtka dao rok rukovodstvu da izmiri deo dugovanja i do juče isplati bar tri plate pošto je poslednja uplata legla na račune tek za februar 2014. godine.

Pošto uslovi nisu ispunjeni pedesetak radnika je posle dolaska na radno mesto stupila u generalni štrajk. U pitalju su radnici na održavanju terena, zatim oni koji rade u hotelu i od osam časova su zaseli i čekali da im se do kraja radnog vremena u „Medija centru“ obrati v.d. generalnog sekretara Crvene zvezde Zvezdan Terzić.

Prvi operativac je pojedinačno pokušao da pronađe kompromis sa štrajkačima da se od danas nastavi sa poslom, uz obećanje da će klub do kraja nedelje da završi misiju oko uplate plata.

Ipak, zaposleni traže da se reši njihovo pitanje egzistencije, pogotovo što se bliži start nove školske godine i potrebna su sredstva za decu.

Strpljenje je na izdisaju i pored toga što svi svesni teške finansijske situacije u klubu, koji je u minusu oko pedeset miliona evra! Posle nekoliko razgovora čelnici kluba su nagovestili povoljan rasplet mada je zastoj nastao zbog isplate licenci (novac pozajmili lično članovi rukovodstva na čelu potpredsednikom Slavišom Kokezom).

Trenutno je kasa prazna i pokušava da se pronađe kratkoročna pozajmica, dok ne bude stigao novac od sponzora ili prodaje nekog igrača u finišu prelaznog roka na čemu se radi veoma intezivno. I zaposlenima je dosta obećanja mada brojniji Sindikat još ima tolerancije prema rukovodstvu, pa za sada nema najava da će se i administracija odlučiti na ovako radikalan korak.


Mbođ u OFK Beogradu?
S. I. | 27. avgust 2014. 06:11 | Komentara: 0
“Romantičari” su veoma zainteresovan da senegalskog štopera pozajme od Crvene zvezde na godinu dana, kontakti postoje, očekuje se realizacija do petka


Image
Mamadu Mbođ foto: M. Vukadinović

SENEGALAC Mamadu Mbođ i u meču sa Kolubarom potvrdio je da uprava Crvene zvezde nije pogrešila kad je s njim potpisala ugovor.

Lakša povreda ligamenta kolena odvojiće ga od terena dan-dva, ali je trener Nenad Lalatović nagovestio da će stameni Senegalac šest meseci na pozajmicu jer u ovom času Pavićević, Lazić, Planić i Jovanović imaju prednost.

OFK Beograd je veoma zainteresovan da ga pozajmi na godinu dana, kontakti postoje, očekuje se realizacija do petka.

Image


Steaua nudi 800.000 evra za Kovačevića, Gogića traže Izraelci

mozzartsport.com, žurnal.rs, sport
Tandem zadnjih veznih na izlaznim vratima Marakane, a transfer mladog reprezentativca će zavisiti i od večerašnjeg meča u Bugarskoj

Image

Vezni red Crvene zvezde bi uskoro mogao da ostane siromašniji za dvojicu članova. Aleksandar Kovačević je i dalje na meti Steaue, dok bi Goran Gogić karijeru mogao da nastavi u Izraelu.

Prema pisanju Žurnala, šampion Rumunije nije odustao od Kovačevića i spreman je da Zvezdi ponudi 800.000 evra na ime obeštećenje za mladog reprezentativca.

Interesovanje Rumuna za Kovačevića traje još od prošle sezone i sada je ta priča opet aktuelna. Mnogo toga će zavisiti i od večerašnjeg meča Steaue protiv Ludogoreca. Ako se Rumuni plasiraju u Ligu šampiona, dobiće finansijsku injekciju i Kovačević će im biti još neophodniji. Obeštećenje od 800.000 evra je ponuda koju će uprava Zvezde teško moći da odbije s obzirom na očajnu finansijsku situaciju u klubu. Problem je što Zvezdi ne ide cela suma jer je prilikom Kovačevićevog transfera iz Spartaka prošlog leta dogovoreno da subotički superligaš dobije 40 odsto sume od naredne prodaje beskompromisnog veziste.

Još bliži odlasku sa Marakane je iskusni vezista Goran Gogić koji je izgubio mesto u timu dolaskom novog trenera Lalatovića. Za razliku od Slaviše Stojanovića koji je imao veliko poverenje u Gogića, Lalatović ga ne vidi u planovima i gotovo je izvesno da će visoki vezista posle godinu dana napsutiti Zvezdu. Prvo se za njega interesovao subotički Spartaka, a sada su i dva izraelska kluba zainteresovana za mogućnost da angažuju Gogića.

Image


Николи Мијаиловићу ускоро капитенска трака

26 август, 20140
Нови капитен Црвене звезде биће Никола Мијаиловић. Нису на Маракани саопштили ко преузима траку од Ненада Милијаша, али је извесно да ће част припасти левом беку.
Image
ФОТО: М. Рашић
Као кандидати аз капитена Црвене звезде спомињани су: Дарко Лазовић (шеста сезона у клубу), Саво Павићевић (најстарији играч у екипи) и Александар Ковачевић (Звездино дете и млади репрезентативац Србије).

Image
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Други пишу... како Танјуг јавља... вести, вести, вести

Post by crazynorth75 »

Ракић паузира против Спартака, чекају се Катаи, Луковић и Нине
авг 28, 201411

Ђорђе Ракић ће ипак прескочити утакмици против Спартака, пишу „Новости“. Искусни нападач се повредио у Новом Саду, те напустио терен након постигнутог победничког гола. Њега ће заменити Деспотовић или Јовић на утакмици против „голубова“.
Image
Са друге стране, како се ближи крај прелазног рока, а Александар Катаи није пронашао нови клуб, „Журнал“ пише да би могао на Маракану обзиром да су контакти поново успостављени. Звезда је све договорила још пре месец дана са Олимпијакосом, али играч није желео поново у Србију. Ипак, сада је другачија ситуација и трансфер би могао да се реализује.

Лалатовић би могао да ојача тим и потписима Милоша Нинковића и Александра Луковића који тренирају са екипом већ неко време. Искусни двојац би много значио подмлађеном тиму, иако постоји могућност да остану у клубу само до краја јесењег дела сезоне.

Image


Катаи и даље у преговорима са Звездом

27 август, 20149
Финиш прелазног рока могао би да обележи потпис Александра Катаија за Црвену звезду! Уколико наредних дана не настави каријеру у Немачкој, очекује се да прихвати понуду са Маракане

Image
Руководство шампиона Србије је још пре месец дана постигло договор са Олимпијакосом о једногодишњој позајмици Катаија, уз дефинисану цену откупа за наредно лето.

Проблем је био што играчу није било интересантно да се врати у Србију. Време цури и позиције су се промениле, па неће бити изненађење уколико задужи дрес на Маракани. Преговори и даље трају.

Катаи је жеља Ненада Лалатовића од тренутка кад је и постао шеф стручног штаба Црвене звезде.

У том тренутку се чинило да ће клуб сигурно да напусте Нејц Печник или Дарко Лазовић, па је у вештом дриблеру из Србобрана млади тренер видео идеалну замену.

И даље постоје шансе да се репрезентативац Србије са Маракане пресели у иностранство, па је потреба за ангажовањем појачања актуелна.

Image


Kapiten Zvezde očekivan, zamenik i ne baš
Autor: mondo.rs
Posle odlaska Nenada Milijaša traka ide oko ruke Nikole Mijailovića, što je i moglo da se pretpostavi. Izbor zamenika, međutim, ostavlja prostor za nagađanja kada je u pitanju završnica prelaznog roka.

Image
Foto: MN Press

Novi kapiten Crvene zvezde je Nikola Mijailović.

Iskusni levi bek nasledio je traku od Nenada Milijaša, koji je prešao u tursku Manisu, a u novoj ulozi debitovaće u subotu na "Marakani" (19.30), protiv Spartaka iz Subotice u meču četvrtog kola Jelen Superlige.

Ovakva odluka trenera Nenada Lalatovića nije čudna i mogla je da se nasluti, s obzirom na Mijailovićevo iskustvo, status u timu i uticaj na saigrače, ali je interesantan izbor njegovog zamenika.

Očekivalo se da to bude Darko Lazović, igrač koji je ušao u šestu sezonu kao član Crvene zvezde, međutim, mladi strateg odlučio je da u slučaju odsustva Mijailovića sa terena, traku nosi Aleksandar Kovačević.

"Zvezdino dete", koje se prošle sezone vratilo u klub iz Spartaka, standardno je i u crveno-belom dresu i u mladoj reprezentaciji Srbije, tako da nema ničeg lošeg u tome što mu je trener ukazao čast, međutim, ovakav potez Lalatovića nagoveštava i mogući finiš letnjeg prelaznog roka kada su u pitanju odlasci iz Crvene zvezde.

Poslednjih dana pisalo o ponudi Steaue za Kovačevića, ali od njegove prodaje očigledno nema ništa, dok izostavljanje Lazovića u izboru kapitena, nagoveštava da će 23-godišnji krilni fudbaler uskoro napustiti "Marakanu".

Videćemo samo da li do kraja ovog ili u sledećem prelaznom roku.

Lazoviću ugovor ističe u junu 2015. godine, tako da je naredna zima poslednji period kada bi Zvezda mogla da zaradi na njegovom odlasku (ili, kao u slučaju Milijaša, da ga pusti bez obeštećenja, u zamenu za oproštaj dela duga).

Image


Gogić definitivno ide iz Zvezde, šansa za Marka Grujića

mozzartsport.com
Mbođ zbog poteškoća u komunikaciji na pozajmici, Lazović sve bliži ostanku, kaže za MOZZART Sport Zvezdan Terzić. Prelazni rok u Ljutice Bogdana, barem što se tiče dolazaka, po svemu sudeći je okončan

Image
GORAN GOGIĆ

Nema u Ljutice Bogdana vreline tako svojestvene za poslednje dane prelaznog roka. Na stolu vršioca dužnosti generalnog sekretara Crvene Zvezde Zvezdana Terzića uglavnom su papiri vezani za najavljenu sistematizaciju radnih mesta. Utihule su priče o dovođenju još jednog napadača i krilnog veziste, deluje da je što se tiče dolazaka za crveno-bele prelazni rok završen, pa tako glavna vest iz tabora šampiona glasi da će u narednih nekoliko dana Goran Gogić definitivno napustiti crveno-bele. Iskusni vezista je prošle godine bio važan šraf u sistemu Slaviše Stojanovića, odigrao utakmicu života na jesenjem večitom derbiju, ali je procena odgovornih sa "Marakane" da bi u ovom trenutku bio greh Gogića zakucati na klupu za rezerve... Kao prva opcija na poziciji zadnjeg veznog nametnuo se Aleksandar Kovačević, dok je šansu zaslužio i talentovani Marko Grujić koji je odlično delovao na poslednjem testu meču protiv Kolubare.
"Pokušavamo da pomognemo Gogiću i pronađemo mu angažman u Izraelu. On je dobar momak i dobar igrač. Međutim, doneli smo stratešku odluku da podmladimo tim i sigurno je da bi Kovačević, pa i Grujić imali prednost u odnosu na Gorana. U njegovim godinama ne bi mu prijalo sedi na klupi. Biće kako on bude želeo. Takođe, Kovačević nije na prodaju. Priča oko Steaue bila je aktulena pre mesec, dva. Sad nam je potreban, igra dobro. Ne smemo i ne možemo da ga prodamo", jasan je Terzić u kraćem razgovoru sa novinarom MOZZART Sporta u kojem se osvrnuo na aktuelni trenutak u Ljutice Bogdana kada je igrački kada u pitanju.

Crveno-beli su se nadali da će konačno, posle šest godina, unovčiti kvalitet Darka Lazovića. Ipak, vihorni Čačanin će, po svojoj prilici, ostati u Ljutiuce Bogdana još najmanje šest meseci. Kako kaže prvi čovek crveno-belih ponude koje su stigle za Lazovića nisu adekvatne njegovom renomeu. Zvezda je možda tako dobila pojačanje, ali je pitanje kako će se još polusezona u Srbiji odraziti na psihu potencijalnog reprezentativca. Njegova forma varira i na početku prvenstva.
"Da je sigurno da će da ostane Lazović bi sigurno bio kapiten. On je jednom nogom na izlaznim vratima, i zato je traka data Mijailoviću, dok je zamenik Aca Kovačević. Bilo bi malo neozbiljno od velikog kluba da danas damo igraču kapitensku traku, a da on ode već sutra. Mi imao dogovor sa njim da može da ide čim mu se ukaže prilika. Prelazni rok se završava 2. septembra, u Rusiji, u Švajcarskoj traje duže... E sad, neće imati opravdanje ako psihički padne".

Image
Darko Lazović

Imao je Terzić spreman odgovor i na konstataciju da je Lazović prevazišao ligu.
"Nemoj da ti pričam priče ko je šta prevazišao, padao, pa ustajao. Mora da veruje u sebe, ima 24 godine i može još deset sezona da igra na vrhunskom nivou. Rano je za njega da pada. Nema 28, pa da ga hvata panika što još nije u inostranstvu. On je imao tešku povredu, uspeo je da se vrati. Sad mora da bude jak u glavi, da igra dobro, jer ako ostane mora da daje golove u Zvezdi i da se nametne selektoru Advokatu. Nek ide u januaru, sledećeg leta, bože moj. U ovom momentu nemamu adekvatnu ponudu za Lazovića u skladu sa njegovim kvalitetima”.

Samim tim, priča o dolasku Aleksandra Kataija postala je sasvim suvišna.
"On jeste i dalje interesantan, ali samo ako Lazović ode. Katai je bio velika želja u momentu kada je Pečnik otišao iz kluba. Onda se Nejc vratio, Lazović je ostao, Gavrić je doveden... Dakle, Katai bi bio četvrti igrač na krilnim pozicijama. Opet bi došlo do pretrpavanja".

Što se tiče samog špica, na Rakićevu bombu u Novom Sadu nadovezale su se i partije Đorđa Despotovića u prijateljskim mečevima. Uz standardnu tezu da je Luka Jović budućnost kluba, jasno je da Crvena zvezda nema potrebu da angažuje još jednog napadača.
"Bilo bi neprimereno da dovedemo još jednog špica. Prvo, pratim Despotovića. Na svakom treningu i utakmici je sve bolji. Takođe, Rakić nije otišao, a Jović je budućnost kluba. Nema potrebe da gomilamo kvalitetne igrače na toj poziciji, pogotovo što Lalatović igra sa jednim centralnim napadačem".

Kad je reč o poslednjoj liniji, Nigerijac Mamadu Mbođ će posle dominantnih partija u prijateljskim mečevima na kratko napustiti redove Crvene zvezde.
"Mamadu je dobar igrač. Pokazao je fizičke predispozicije, pokazao je moć i mirnoću, tehniku. Nismo ga videli u jačim utakmicama. Sa druge strane nezgodno je da igrač iz poslednje linije ne zna jezik saigrača. Biće mu potreban period adaptacije i verovatno ćemo ga u toku dana ustupiti na pozajmicu u OFK Beograd ili Napredak. Njemu trerba šest meseci adaptacije na nov način života, da upozna jezik. On ne zna kad mu kažu izađi, preuzmi, leđa. On ne zna ni engleski", zaključio je Terzić.

Image


"Gasprom" kupuje Crvenu zvezdu za 100 miliona evra
Tanjug | 28. avgust 2014. 09:38 | Komentara: 58
Fudbalski klub Crvena zvezda uskoro će biti privatizovan, a novi vlasnik - kompanija "Gasprom" u ovaj posao uložiće 100 miliona evra, piše današnji "Blic"

Image

Fudbalski klub Crvena zvezda uskoro će biti privatizovan, a novi vlasnik - kompanija "Gasprom" u ovaj posao uložiće 100 miliona evra, piše današnji "Blic". Nešto tako je najavio i Stevan Stojanović u izjavi za belgijske medije.

Kako navodi list, dolazak ruskog predsednika Vladimira Putina u Srbiju 19. oktobra, povodom 70 godina od oslobođenja Beograda, označiće i početak nove ere u poslovanju nekadašnjeg prvaka Evrope i tada će biti saopšteno kada će Crvena zvezda otvoriti novu stranicu u svojoj istoriji.

"Gasprom" je već generalni sponzor Crvene zvezde od 2010. godine a aktuelni ugovor ističe 2015, dok je Putin počasni predsednik FK Crvena zvezda.

Prema pisanju "Blica", ruski energetski gigant želi stoprocentno vlasništvo nad klubom što znači da želi da pod kontrolom ima sve. U to je uključena kupovina zemljišta na kojem se nalazi stadion i objekti koji se nalaze u ulici Ljutice Bogdana.

Država Srbija će na ime kompenzacije dobiti 40 miliona, a grad Beograd za zemljište 20 miliona evra dok će za dugovanja kluba "Gasprom" izdvojiti 40 miliona evra, navodi list.

Rusi će u klubu postaviti svoj menadžment s tim da visokopozicioniranog žele Petra Škundrića, nekadašnjeg ministra energetike i aktuelnog predsednika Sportskog društva Crvena zvezda.

Image


Саопштење ФК Црвена звезда
Управни одбор ФК Црвена звезда, на челу са вршиоцем дужности председника Управног одбора, Светозаром Мијаиловићем, издао је саопштење поводом последњих дешавања у клубу. Саопштење вам преносимо у целости.

Image
Имамо пуно разумевање за тешкоће са којима се сусрећу сви запослени у ФК Црвена звезда због кашњења у исплати зарада, као и одлуку једног мањег дела запослених да ступе у штрајк због неисплаћених обавеза. Такође се овом приликом захваљујемо већем делу запослених који се суочавају са истим проблемима као и мања група незадовољних, али је њихова професионална свест и љубав према Црвеној звезди превагнула у односу на личне проблеме.

Морамо још једном подсетити и запослене и целокупну јавност да неисплаћене зараде нису једини финансијски проблем са којим се суочава наш клуб. ФК Црвена звезда има дуг од скоро 50 милиона евра и сви наши повериоци имају право да буду и незадовољни и љути на Црвену звезду. У разговорима са повериоцима, видели смо огромно разумевање и толеранцију везано за њихова потраживања. А свесни смо да многи наши повериоци нису могли да исплате зараде својим запосленима због неиспуњених обавеза које Црвена звезда има према њима.

Запослени у Црвеној звезди морају да схвате да раде у фирми која послује са губитком од 50 милиона евра и да није економски логично да у се губиташу зарада редовно исплаћује. Осим тога, у завршној фази је нова систематизација послова у клубу која предвиђа да се број запослених преполови, јер је оволики број непотребан и нефункционалан, и против је интереса Црвене звезде. А сви ми морамо схватити да смо само сервис играча, да су они најважнији јер они праве резултат и стварају нову вредност за Црвену звезду.

Управни одбор чини све што је могуће у овим тешким временима да обезбеди средства за нормално функционисање клуба, па и за исплату зарада запосленима. Подсећамо да је у последња два месеца учињено много на стабилизацији клуба, пре свега на формирању тима, добијању лиценце за такмичење, укидању забране регистрације играча, унутрашњој организацији клуба, обезбеђивању нових спонзорских уговора итд.

Много наслеђених проблема има ФК Црвена звезда и ми смо ту да решавамо те проблеме, један по један у складу са приоритетима. Нико нема чаробни штапић да за два месеца реши проблеме који су се нагомилавали годинама. Зато овом приликом позивамо све запослене у клубу да засуку рукаве и дају свој пуни лични допринос да сви заједно стабилизујемо и подигнемо наш клуб на ниво који прижељкује сваки искрени Звездаш. А управа клуба ће учинити све да се зараде исплати у што краћем року, само тражимо разумевање и стрпљење.

И за крај као закључак: поставили смо три стратешка циља у овој години - стабилизација клуба, подмлађивање тима и освајање шампионске титуле. Знамо да је изузетно храбро у оваквој ситуацији поставити овако високе циљеве и исте остварити, али ћемо уложити сву расположиву енергију, капацитете и знање да испунимо оно што смо зацртали.

Управни одбор
ФК Црвена звезда
Светозар Мијаиловић,
в.д. председника УО
ФК Црвена звезда

http://crvenazvezdafk.com/vesti/najvazn ... vezda.html" onclick="window.open(this.href);return false;
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Други пишу... како Танјуг јавља... вести, вести, вести

Post by crazynorth75 »

Lalatović šalje četvoricu na 'pečalbu'
29. avgust 2014.
10:44
Izvor: Sportske.net

Izuzetno je aktivna bila Crvena zvezda u prelaznom roku, dolasci mnogobrojnih fudbalera usloviće i određenu regulaciju broja igrača na koje će u sezoni računati Nenad Lalatović.

Image
Foto: Beta/FKCrvenaZvezda

Dolazak Miloša Ninkovića, kao i najavljene aktivnosti u finišu prelaznog roka u vidu Lukovića i Kataija, i definitivno će usloviti smanjivanje takmičarskog pogona.
Kako je i najavljeno, pojedini igrači biće prosleđeni na pozajmice, a za sada je poznato i četiri imena, koja će uskoro napustiti Marakanu.
Milan Jokić, piše Sport, ide na pečalbu u BSK iz Borče, dok se Nikola Karaklajić nalazi između Sinđelića i Voždovca.
Takođe, Marko Grujić najverovatnije ide u Kolubaru, gde će za ovu ekipu iz lazarevca igrati vikendom a trenirati na Marakani, obzirom da kreće školska godina.
Kada je u pitanju Senegalac Mamadu Mbođ, Senegalac je pokazao svoje jasne kvalitete, impresionirao Lalatovića i zaradio ugovor na Marakani, ali će i sam morati da bude prosleđen na kaljenje, kako bi se što bolje navikao na srpski fudbal i bio pripremljen na naredni period igranja u JSL.
Iako se govorilo da će Senegalac otići u kruševački Napredak, sve je izvesnije da će ostati u Beogradu, i to u ekipi OFK, gde bi trebalo da nastupa u narednih šest meseci. On inače ima manju povredu kolena, ali očekuje se da će uspešno biti prosleđen na pozajmicu.

Image


Iz Gazproma poručuju: Ne kupujemo Crvenu zvezdu!

mozzartsport.com, sportska centrala
Sergej Kuprijanov, ofiscijalni predstavnik ruskog giganta, ekspresno je demantovao navode srpskih medija u kratkoj izjavi za Sportsku centralu

Image
STADION CRVENE ZVEZDE

Vest da je ruski Gazprom spremio 100.000.000 evra za kupovinu Crvene zvezde na momenat je vratio osmeh na lica svih onih koji u srcu nose crveno-belu boju i veliki optimizam. Ipak, kako stvari stoje, od tog posla neće biti ništa.
"Mogu samo da demantujem da kupujemo Crvenu zvezdu", kratko je rekao Sergej Kuprijanov, oficijalni predstavnik Gasproma u kratkoj izjavi za Sportsku centralu.

Time je ruski energetski gigant po ko zna koji put demantovao bombastičnu vest, koju je pre nekoliko dana najavio Stevan Dika Stojanović u razgovoru sa belgijskim medijima.

Image


Синдикат запослених у Звезди прекинуо штрајк

28 август, 20149
Синдикат запослених у Црвеној звезди прекинуо је штрајк. У саопштењу су образложени разлози

Image
– У среду, у поподневним сатима, радници који одржавају терене у штрајку, добили су по 200 евра на руке од директора стадиона Ћоровића, по налогу в.д. генералног секретара Звездана Терзића, уз образложење да је то позајмица и да им се даје „да преживе“.

Напустили су стадион, а да нису обавестили остале колеге у штрајку шта се дешава. Одмах после тога жене које одржавају хигијену стадиона, хотела и из вешераја омладинског погона, обавештене су да им се Уговор о раду на привременим и повременим пословима неће продужити и да нема потребе за њиховим даљим ангажовањем.

Од 31. јула радиле су без уговора, обављале уредно посао, али су подржале штрајк радника. За разлику од осталих, четири запослене жене у вешерају првог тима, које имају исти статус у клубу, остале су на радним местима јер нису учествовале у штрајку.

После наше одлуке да обуставимо штрајк, Звездан Терзић је позвао управника хотела и саопштио му да се ресторан затвара и да свих осам запослених иду на принудни одмор од 45 дана. Сви запослени у хотелу учествовали су у штрајку.

Види се да је на раднике у штрајку вршен притисак. Део запослених је заплашен, део је примио новац да „преживи“, а један део радника добио отказ – стоји у саопштењу Синдиката запослених у Црвеној звезди.

Image


I u Pragu parola: UEFA mafia, Legia, Red Star!
Autor: mondo.rs
Navijači iz istočne Evrope dižu glas protiv UEFA. Beograd pre osam godina, danas Varšava, Prag...

28.08.2014. | 22:03 > 22:08

Image
Tek što je iz Varšave stigla slika sa porukom navijača Legije upućena na račun UEFA, zanimljiva fotografija dolazi i iz Praga, sa utakmice Sparta - Cvole, takođe u kvalifikacijama za Ligu Evrope.

Pristalice češkog kluba vređale su Evropsku fudbalsku uniju, pre svega zbog mišljenja da ima dvostruke aršine prema finansijski jačim klubovima.

Poruka navijača Sprate je glasila: "UEFA mafija: Legija, Crvena zvezda!".

Image
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Други пишу... како Танјуг јавља... вести, вести, вести

Post by crazynorth75 »

“Sport”: Lalatović ide putem Muslina
DSL M.Marković | 09. septembar 2014.
Zvezda čeka nastavak prvenstva s četiri uzastopne pobede na startu, prvi put posle 2000. kada je aktuelni šef bio u timu. Rajković juri rekord prethodnika Bajkovića od 855 minuta bez primljenog gola


Image
Nenad Lalatović


Učenik je stigao učitelja, a u Kruševcu, na „svom” terenu protiv bivšeg kluba Napretka, ima priliku da napravi i korak više. Zvezdin strateg Nenad Lalatović je, naime, izjednačio učinak kormilar crveno-belih iz doba kada je on nosio kapitensku traku. Prvi put posle 2000. godine i šampionske ere Slavoljuba Muslina, trener tima sa „Marakane” ima četiri vezana trijumfa.

Sadašnja generacija iz Ljutice Bogdana može da se diči još jednim podatkom za klupsku istoriju: 360 minuta nije primljen pogodak u prvenstvenim bitkama. Golman Predrag Rajković sada juri rekord prethodnika Bajkovića, čija je mreža mirovala 855 minuta u nizu.

Ovakvu statistiku mnogi na „Marakani” nisu očekivali, usled brojnih promena u takmičarskom pogonu. Zvezdu su minulog leta, podsećamo, napustili Boban Bajković, Miloš Ninković, Dragan Mrđa, Abiola Dauda, a posle derbija u Novom Sadu i kapiten Nenad Milijaš. Borac, kakav je bio i dok je znojem natapao crveno-beli dres, Lalatović se nije predavao, već je izabrao put kojim, pokazalo se, uspešno korača. I sada, u prvenstvenoj pauzi, kada na raspolaganju nema reprezentativce.

- Imamo sistem od kojeg ne želimo da odstupimo. I pored teške situacije, trudili smo se da uklopimo pojačanja. Igrači su shvatili zahteve, a ja znam put na kojem je važno da istrajemo. Poslednji meč je dobijen zahvaljujući odgovornosti koju imamo u igri i jasnom strategijom koju spremamo za svakog rivala - priča Lalatović.

Glavna snaga je presing i čvrsta igra u poslednjoj liniji, bez komplikovanja.

- Iskustvo Pavićevića i Mijailovića su pomogli ostalima da budu mirniji, ali naša namera je i dalje da odbrana počinje od vrha napada. Vrlo je važno da na centru spustimo rampu. Istina, pojavljivali su se problemi, međutim, generalno, momci za odrađeno zaslužuju pluseve.

Mlađe snage su doprinele dodatnoj energiji, kao i konkurenciji za mesto u timu.

- Uvek insistiram na tome da imamo više rešenja. Uspeli smo da „pokrijemo” sve pozicije, a sada treba da spustimo loptu i, naravno, nastavimo u istom ritmu. Rezultat je imperativ od kojeg ne bežimo.

Jedan od „zakona” je da tim koji pobeđuje se ne menja, sem ako postoji problem sa povredama ili kartonima.

- Rotacija uloga je normalna, pogotovo na pozicijama na kojima dođe do zamora. Ovu pauzu smo iskoristili za osvežavanje, a posle kompletiranja pogons predstoje nam finese da pokušamo da budemo još bolji - poručuje trener crveno-belih Nenad Lalatović.

Darko Lazović se oporavio, formu jure Miloš Bosančić i Aleksandar Katai, pa će biti interesantan odabir startera za subotnje gostovanje u gradu pod Bagdalom.

Image


Дамир Кахриман: Комичан гол у Москви, али и небитан

09 септембар, 20142
Боље је што нам се ово догодило у пријатељској него првенственој утакмици – поручује голман Дамир Кахриман

Image
ФОТО: ФК Црвена звезда
Бранио је Дамир Кахриман на стотине утакмица у Србији, Украјини и Турској, али гол као у Москви није раније примио.

Док је голман Црвене звезде покушавао да распореди саиграче, Дмитри Комбаров је видео да је мрежа празна и без чекања звиждука судије послао лопту преко гол–црте.

Навијачи Спартака почели су стидљиво да славе гол, репрезентативац Русије одушевљено ширио руке што је ушао у историју као први стрелац на новом стадиону московских црвено-белих. Пријатељска утакмица добила је, неочекивано, заплет као да је реч о финалу Лиге шампиона.

– Гол је комичан, али и небитан. Такви детаљи су саставни део фудбала. У првом плану је био амбијент, сусрет пријатељских клубова – коментар је Дамира Кахримана, голмана Црвене звезде.

Прекаљени голман је био концентрисан на давање савета саиграча, не слутећи да су у Спартаку спремни на трик.

– Млади су момци из дефанзивне линије, хтео сам да се што пре боље поставимо. Грешка није само моја, не осећам се кривцем. Тачно се зна ко би шта требало да ради код прекида. Боље је што нам се ово догодило у пријатељској, него првенственој утакмици.

Image


Igrači Zvezde napnite mišiće, stiže Vidak Bratić
Autor: Jovan Terzić
Crveno-beli brzo pronašli zamenu za Bratislava Živkovića. Još jedan bivši defanzivac u stručnom štabu.

08.09.2014.

Image
Foto: MN Press

U istom danu kada se pojavila vest da Bratislav Živković odlazi iz Crvene zvezde u Lirs kod Slaviše Stojanovića, saznalo se i ko će ga zameniti u stručnom štabu Nenada Lalatovića.

Biće to još jedan bivši defanzivac crveno-belih, Vidak Bratić, koji je pre nešto više od godinu dana okončao igračku karijeru u dresu Spartaka iz Subotice, a potom u istom klubu sticao trenersko iskustvo kao pomoćnik Dragog Kanatlarovskog.

Bratić će se novim saradnicima priključiti u utorak.

"Jeste, tačno je da se vraćam u Crvenu zvezdu. U utorak ćemo imati još jedan sastanak, posle kojeg bi trebalo da se pojavim na popodnevnom treningu", rekao je Bratić za MONDO.

"Ne treba posebno trošiti reči o mojim osećanjima. Vraćam se u naš najveći klub i presrećan sam zbog toga", dodao je nekadašnji štoper srpskog šampiona.

Image
Foto: MN Press

Bratić je tokom igračke karijere bio saigrač sa sadašnjim šefom Nenadom Lalatovićem, koji mu je svojevremeno bio kapiten, a od članova stručnog štaba igrao je i sa Draganom Šarcem, takođe u Zvezdi. Zanimljivo, i među igračima ima onih koji su delili svlačionicu sa 37-godišnjim Novosađaninom. To su Aleksandar Kovačević, Đorđe Despotović i Stefan Đorđević, bivši igrači Spartaka.

"Svi oni moraće da 'zapnu' i više od ostalih na treninzima. Neće biti nikakvog popusta na račun poznanstva", našalio se Bratić.

Novog Lalatovićevog asistenta prati glas da je fizički i dalje odlično pripremljen. Može se čuti da na treninzima voli da se nadmeće sa igračima u sklekovima i sličnim vežbama.

"Bitno je da bude dobra atmosfera, pa se i sam trudim da doprinesem tome. Videćemo koga ću izazvati na megdan, moram prvo da ih vidim kako rade", dodao je Bratić.

Image


Stojanović i Živković ponovo zajedno

mozzartsport.com
Dojučerašnji saradnici u Zvezdi nastavljaju zajedno u Lirsu

Image
STOJANOVIĆ I ŽIVKOVIĆ

Slaviša Stojanović očigledno je prezadovoljan saradnjom s Bratislavom Živkovićem u Crvenoj zvezdi prošle sezone, s obzirom na to da je samo nekoliko dana pošto je postao trener belgijskog Lirsa, uputio poziv dojučerašnjem saradniku da mu se pridruži u novom klubu.

Živković je ponudu prihvatio, i do kraja nedelje će biti kooptiran u stručni štab Lirsa. Njih dvojicu očekuje težak posao, s obzirom na to da je ovaj klub trenutno poslednjeplasiran u belgijskoj eliti.

Inače, Živković je dosad bio član i stručnog štaba Nenada Lalatovića, koji će nastaviti da sarađuje s Nebojšom Miloševićem i Draganom Šarcem, i nije poznato da li će tražiti zamenu za Živkovića. Ako do toga bude došlo, na Marakani se pominje da će u stručni štab biti raspoređen Marko Mitrović, koji s Lalatovićem igrao još u omladincima Zvezde, a trenutno radi u mlađim kategorijama crveno-belih.

Image


Lalatović za SPORTAL.RS: Ristić, Grujić i Jović su ostavili najbolji utisak u Moskvi
08 septembar 2014 |
Fudbaleri Crvene zvezde i moskovskog Spartaka odigrali su u petak u prijateljskoj utakmici u Moskvi nerešeno 1:1. Strelci su bili Dimitri Kombarov u devetom za Spartak, a mladi Luka Jović u 84. minutu za Crvenu zvezdu.
Image
Trener Zvezde Nenad Lalatović zbog reprezentativnih obaveza i povreda nije mogao da računa na nekolicinu fudbalera, pa je šansu ukazao mladim snagama i novajlijama. Prema rečima stratega crveno-belih najlepši utisak ostavili su najmlađi prvotimci.
- Mihailo Ristić, Marko Grujić i Luka Jović ostavili su najbolji utisak protiv Moskovljana, uz nešto malo iskusnijeg Darka Lazića. Ostavili su lep utisak, oni su budućnost Crvene zvezde, a što je interesantno, reč je o igračima koji svi mogu da igraju za omladince, a Jović i za kadete - rekao je Lalatović za SPORTAL.RS.
Lep utisak ostavila je zadnja linija Zvezde, koja je prvi put igrala zajedno, a koju su činili: golman Damir Kahriman te Predrag Đorđević, Vukašin Jovanović, Darko Lazić i Nikola Antić.
- Ti igrači su prvi put igrali zajedno u odbrani, ali su dobro delovali. Imali su par grešaka, kao i kod primljenog gola, ali su se i prikazali u dobrom svetlu - dodao je trener crveno-belih.
Trofejni ruski klub ugostio je šampiona Srbije povodom otvaranja svog novog stadiona "Otkritje Arena", na kojem će biti igrane utakmice svetskog prvenstva 2018. godine.

Image


Телеграм захвалности Спартаку
ФК Црвена звезда упутио је ФК Спартак телеграм захвалности за гостопримство у Москви, следеће садржине:

Image
Драги пријатељи, браћо,

Изражавамо вам велику захвалност због учињене части и привилегије да баш наш клуб, ФК Црвена звезда, увелича отварање вашег дома, стадиона „Откритије арена“.

Ваш позив и ваше гостопримство, током боравка у Москви, су још једном доказали пријатељство два клуба, Спартака и Црвене звезде, и два народа, руског и српског.

Желимо вам у будућности много прослава трофеја у вашем новом дому, много великих европских утакмица и много радости, а ми ћемо увек бити ту да као пријатељи помогнемо и подржимо.

С поштовањем,

ФК Црвена звезда

http://crvenazvezdafk.com/vesti/najvazn ... rtaku.html" onclick="window.open(this.href);return false;
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Други пишу... како Танјуг јавља... вести, вести, вести

Post by crazynorth75 »

Grujić za MOZZART Sport: Ponoviću partiju iz Moskve, a sad me izvinite, žurim na sociologiju! (VIDEO)

mozzartsport.com
Talentovani Zvezdin fudbaler, koji je protiv Spartaka oduševio sve navijače crveno-belih, svestan je da će u narednom periodu morati da čeka svoju šansu pored Kovačevića i Gogića, ali i da završi školu

Image
MARKO GRUJIĆ

Ako nam je Nemanja Matić pobegao, ovaj mali nikako ne sme, zavapili su pojedini Srbi prošlog petka na Otkrtije Areni pošto je mladi Marko Grujić igrače Spartaka nanizao kao ražnjiće i slalomu sam sebi napravio idealnu šansu za gol. Zvezdaška javnost je sklona euforiji, ali predvodnik "klase 1996" definitivno je u glavnom gradu Rusije pokazao da ima potencijal da u ekspresnom roku preskoči tešku rutu veliki talenat – gotov igrač.

Vezista lakog koraka da sada nije dobio šansu u zvaničnim mečevima, pre svega zbog činjenice da ima jaku konkurenciju u iskusnim igračima Aleksandru Kovačeviću i Goranu Gogiću. Ipak, partije u Moskvi možda će naterati čelnike i stručni štab Crvene zvezde da stopiraju njegov odlazak na dvojnu registraciju u Kolubaru.
"Ta utakmica u Moskvi bila je sjajno iskustvo za nas mlađe igrače. Igrali smo pred punim stadionom, meč je je bio revijalnog karaktera bez mnogo taktičkih zamisli, pa smo mogli da se razmehnemo i pokažemo šta znamo. Znam da sam zbog onog prodora skrenuo pažnju na sebe i da sad šira javnost priča o meni. Imao sam sličnih poduhvata i u mlađim kategorijama, ali ovo je nešto drugo... Nekako mi se otvorilo, njihovi štoperi su stajali široko. Brzo sam došao do gola, posle se desilo to što se desilo. Stvarno ne zameram Despotoviću, imao je najbolju nameru. Neka uđe lopta u mrežu u zvaničnim mečevima", kaže za MOZZART Sport Marko Grujić.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?feature=p ... CZar3F8dKo[/youtube]

Odmah posle duela sa Spartakom Nenad Lalatović je raširio euforiju zvezdaša rečima da je visoki vezista jedan od bisera kluba na kojem u dogledno vreme mora da počiva igra crveno–belih. Svestan je, ipak, Marko da mora trenutno da čeka šansu i polako počne da krade minute Kovačeviću i Gogiću.
"Igramo u sistemu s jednim zadnjim veznim. Oni su dugo u klubu, iskusni su i odlični igrači, normalno je da imaju prednost. Zbog minuta trebalo je odem na dvojnu registraciju u Kolubaru, ali posle Moskve pojedini ljudi u klubu su mi rekli da ću možda ovde ozbiljnije konkurisati za prvi tim. Videćemo, s Kolubarom sam čak odradio i jedan trening."

Kada ga vide na terenu obično kažu da je Marko Grujić prototip savremenog zadnjeg veznog isklesan u nekoj modernoj fudbalskoj labaratoriji. Visina od 192 centimetra, duge noge, i već apostrofirani lak korak su aduti kojima će omladinski reprezentativac Srbije juriti ka fudbalskom sazvežđu.
"Igrao sam u mlađim kategorijama i na mestu prednjeg veznog. Međutim, baš sam nedavno pričao s trenerom Lalatovićem i Zvezdanom Terzićem. Rekli su mi da sam prototip savremenog zadnjeg veznog nešto kao Matić ili Jaja Ture, a-ha-ha... Ali da ne ispadne kako se hvalim. Drugi kažu da su mi osećaj za igru, kontrola lopte i skok osnovni kvaliteti. Videćemo šta će na kraju da ispadne."

Posle jedne od prijateljskih utakmica protiv niželigaša Zvezdan Terzić je prišao našem sagovorniku i doslovce ga upitao: "Marko, koliko sklekova možeš da uradiš?". Poruka je bila jasna, prvi čovek kluba je hteo da mu stavi do znanja da mora da radi na masi i snazi.
"Dobro, to dolazi sa godinama... Nemam toliko problem s masom, nego sam prošle godine naglo izrastao. Čini mi se da sam za jedno leto dobio šest centimetara. Možda je to uticalo da izgubim na koordinaciji. Ali radim na tome."

Image
RAJKOVIĆ, JOVANOVIĆ, GRUJIĆ, RISTIĆ, JOVIĆ I SAVIĆEVIĆ

Imao je Grujić peh u aprilu ove godine da polomi ruku tokom jedne reprezentativne akcije.
"Imam i dalje ožiljak. Doktori su mi savetovali da ne padam na tu ruku. A pao sam sigurno jedno deset puta od tad, i sad u Moskvi je bila jedna situacija... Dobro je, ne osećam nikakve posledice. Eto dao sam i gol u finalu turnira Ćele Vilotić protiv Izraela."

Marko Grujić je učenik trećeg razreda sportske gimnazije. Naš poziv zatekao ga je na prvom času, na šta je uljudno odgovorio da ga pozovemo u 14:45, kada počinje mali odmor.
"Evo sad imam socijologiju. Novi predmet za mene. Ali mora da se uči", poručuje Marko Grujić.

Image


Crvena zvezda i Rijeka uskoro u Banjaluci
Autor: mondo.ba
Posle gostovanja Spartaku u Moskvi, poznato je i gde će crveno-beli gostovati tokom naredne pauze za utakmice kvalifikacija za EURO 2016.

09.09.2014.

Image
crvena zvezda luka jovicFoto: crvenazvezdafk.com
Utakmica je završena bez pobednika, a konačnih 1:1 postavio je Luka Jović, golom u 84. minutu. Fudbaleri Crvene zvezde odigraće prijateljsku utakmicu sa Borcem u Banjaluci tokom oktobarske pauze u nacionalnim šampionatima.

Dolazak šampiona Srbije u najveći grad Srpske već je potvrđen, a u narednih nekoliko dana znaće se i tačan termin odigravanja utakmice, piše "EuroBlic".
"Zvezdan Terzić je pismeno potvrdio da će Crvena zvezda biti gost Borca i Banjaluke početkom oktobra. U narednih nekoliko dana dva kluba će utanačiti termin odigravanja ovog meča, ali sigurno je da će to biti u prvoj polovini oktobra. Crvena zvezda je ovu prvenstvenu pauzu iskoristila da bi gostovala kod Spartaka u Moskvi, a narednu pauzu će doći u Banjaluku da odigra utakmicu sa Borcem", rekao je predsednik Borca Draško ilić.

Delegacija banjalučkog kluba u proteklih nekoliko dana boravila je u Beogradu i Zagrebu gde su bili gosti nacionalnih fudbalskih saveza Srbije i Hrvatske, a predsednik Borca najavio je i mogućnost odigravanja prijateljske utakmice sa Rijekom.

"Želimo da u narednom periodu u Banjaluku dovedemo jake rivale iz okruženja. Crvena zvezda će doći u naš grad u oktobru, a u toku su i razgovori sa Rijekom. I na Kantridi su pokazali veliko razumevanje i rekli su da će biti gosti našeg kluba. Želimo da u Banjaluku vratimo velike utakmice, jer Borac to zaslužuje. Hoćemo da i na ovaj način reprezentujemo naš grad i Republiku Srpsku", rekao je Ilić.

Čelnici Borca u Beogradu su se sastali sa predsednikom FSS Tomislavom Karadžićem, a u Zagrebu su bili gosti predsednika HNS Davora Šukera.

"Fudbal je bio neazaobilazna tema razgovora, a u Zagreb smo otišli na poziv upravo predsednika HNS Davora Šukera. Imali smo priliku i da razgovaramo i sa prvim čovekom Dinama Zdravkom Mamićem. Želeli smo da se upoznamo sa načinom na koji Dinamo vrši skauting i prodaje svoje igrače. Mi, sa druge strane, za naše fudbalere dobijamo mizerne ponude i želimo nešto da promenimo u tom smeru", rekao je Ilić.

Image


Živković za “Sport”: Lepo je kada dolaziš u Zvezdu, ali teško kada odlaziš
DSL M.Marković | 09. septembar 2014. 14:33
Otvoreno sam predočio šefu Lalatoviću i ljudima iz kluba da želim da se oprobam u inostranstvu. Sporazumno smo raskinuli ugovor, a Zvezda ostaje za mene druga kuća, govori Bratislav Živković


Image
Bratislav Živković i Dragan Džajić

Bratislav Živković (43) juče je, posle šest godina, završio trenersku misiju na „Marakani”. Nekadašnji prvotimac, koji je posle rada u mlađim selekcijama, nekoliko godina bio član stručnog štaba najboljeg tima, prihvatio je poziv Slaviše Stojanovića da, posle šampionske sezone sa beogradskim crveno-belima, nastave saradnju u Lirsu.

- Otvoreno sam predočio šefu Lalatoviću i ljudima iz kluba da želim da se oprobam u inostranstvu i zahvaljujem im se na razumevanju. Sporazumno smo raskinuli ugovor, a Zvezda ostaje za mene druga kuća. Uvek će i biti - ističe Živković. - Lepo je kada dolaziš, a teško kada odlaziš, ali, tako je u karijeri profesionalaca...

Nekadašnji vihorni bek sutra putuje u Brisel, a popodne za njega kreće nova misija.

- Pričao sam sa Stojanovićem, koji je optimista da možemo da ispunimo ciljeve. Prvi je da se osigura opstanak posle slabog starta, a zatim, ako je moguće, da plasman bude u sredini tabele.

Saradnja je planirana do kraja sezone.

- U ovom poslu nema planova na duže staze. Radićemo mnogo i pokušati da ostvarimo zacrtano. A Zvezdi želim da ponovo osvoji titulu - poručuje Živković.

Image


Lalatović: Nekoliko igrača Napretka ima kvalitet za Zvezdu i Partizan
09 septembar 2014 | 11:37(12) Twitter
Zvezdin savršen učinak u prva četiri kola nove sezone biće na novom ispitu, najtežem kako tvrdi trener Lalatović, u Kruševcu gde crveno-beli igraju meč protiv Napretka (subota, 19:30).
Image
Mladi stručnjak odlično poznaje narednog protivnika, jer kao što je poznato, u Kruševcu je proveo šest meseci i u velikoj meri omogućio Zvezdi da pobedi u šampionskoj trci sa Partizanom, pobedivši crno-bele na stadionu "Mladost" u prolećnom delu sezone. Uoči povratka na mesto uspeha Lalatović je pun komplimenata na račun bivšeg kluba.
- To je klub koji izuztno cenim, gde sam proveo prelepih šest meseci. Imaju odličan tim sa sjajnim trenerom i ovo je najteža utakmica za Zvezdu do sada. Napredak ima sastav da bude među prvih pet u ligi, dobro poznajem te igrače, reč je o odličnim fudbalerima, a mnogi od njih bi mogli da ifgraju u Zvezdi i Partizanu - rekao je Lalatović za naš portal.

Image


Уочи дуела са Звездом Напредак суспендовао најбољег играча!

09 септембар, 201476
Без проблема, изгледа да, ипак не може. Један од кључних играча, искусни везиста Душан Мићић је суспендован и напустио је припреме. Незванично, дошло је до инцидента и сукоба са гостима у хотелском холу
Image
ФОТО: И. Милутиновић
– Мићић је прекршио клупску дисциплину, а без обзира на играчки квалитет, то се неће толерисати ником, па ни њему. То је прича на коју смо ставили тачку, јер желимо мир у кући пред утакмицу са шампионом – категоричан је Недељко Остојић, спортски директор Крушевљана

Мићић већ тражи нови клуб и нада се ино ангажману. Суспензију је само кратко прокоментарисао:

– Не бих о томе, осим да нисам крив!

Image
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Други пишу... како Танјуг јавља... вести, вести, вести

Post by crazynorth75 »

Kup Srbije: Zvezda protiv Borca, Partizan sa Bežanijom
Tanjug | 10. septembar 2014.
Fudbaleri Crvene zvezde dočekaće čačanski Borac u šesnaestini finala Kupa Srbije, dok će Partizan gostovati Bežaniji, odlučeno je danas žrebom u Kući fudbala u Staroj Pazovi


Fudbaleri Crvene zvezde dočekaće čačanski Borac u šesnaestini finala Kupa Srbije, dok će Partizan gostovati Bežaniji, odlučeno je danas žrebom u Kući fudbala u Staroj Pazovi.

Parovi šesnaestine finala Kupa Srbije:

Proleter - Donji Srem, Sloboda - Sinđelić, Dorćol - Radnički Kragujevac, Predstavnik KiM - Vojvodina, Semendrija - OFK Beograd, Jedinstvo Užice - Rad, Napredak - Metalac, Inđija - Javor, Spartak - Radnički Surdulica, Jagodina - BSK Borča, Čukarički - Mladost Lučani, Moravac Mrštane - Radnički Niš, Crvena zvezda - Borac Čačak, Sloga (Petrovac na Mlavi) - Novi Pazar, Voždovac - Sloga (Kraljevo) i Bežanija - Partizan.

Utakmica šesnaestine finala Kupa Srbije na programu su 24. septembra. Trofej brani novosadska Vojvodina.

Finalni meč biće odigran 20. maja sledeće godine.

Image


Lalatović posle žreba za 1/16 finala Kupa Srbije: Izvukli smo najtežeg protivnika
10 septembar 2014 | 13:29(2) Twitter
Fudbaleri Crvene zvezde će u šesnaestini finala Kupa Srbije igrati protiv čačanskog Borca odlučeno je u sredu žrebom u Sportskom centru Fudbalskog saveza Srbije u Staroj Pazovi. Utakmice šesnaestine finala na programu su 24. septembra, a trener crveno-belih, Nenad Lalatović, ocenio je u razgovoru za SPORTAL.RS neposredno nakon žreba da je njegov tim izvukao vrlo neugodnog rivala, jednog od najtežih, s obzirom na ostale učesnike ove runde najmasovnijeg takmičenja.
Image
- U odnosu na to koga smo mogli da izvučemo, drugoligaše ili trećeligaše, dobili smo najteži zadatak pošto je reč o ekipi iz Superlige. U tom smislu smatram da smo dobili najtežeg rivala - istakao je Lalatović i nastavio sa analizom prvog rivala u Kupu Srbije.
- Borac je pokazao u ova protekla četiri kola da je veoma dobra ekipa. Pobedili su Radnički iz Kragujevca (1:0) i Donji Srem (2:0), a remizirali sa Čukaričkim (0:0), uz poraz od Rada (2:1). Imaju odličan tim, dobrog trenera Bogića Bogićevića koga izuzetno cenim, odličnu polukontru i svakako su jedno od najprijatnijih iznenađenja dosadašnjeg dela šampionata. Ipak, daleko je ta utakmica, ali voleo bih da smo izvukli malo slabijeg protivnika. U svakom sličaju daćemo sve od sebe da prođemo u osminu finala Kupa Srbije.

Image


10.09.2014
Катаи - Волим рад са лоптом
Стигао је у Црвену звезду последњег дана летњег прелазног рока, а пет дана касније је уписао и прве минуте у црвено-белом дресу.

Image
Од Александра Катаиа се свакако очекује да буде играч који ће појачати квалитет екипе у фази напада. Управо је Катаи унео додатну живост свом тиму у дуелу против Спартака, и у два наврата је покушао и да савлада голмана домаћина.

- Утисци из Москве су стварно феноменални. Дебитовао сам за Црвену звезду, додуше на пријатељској утакмици, али и утакмици која ми је много значила. Играли смо у феноменалном амбијенту, а о самом стадиону и о томе како су нас дочекали, излишно је и причати - рекао је Катаи.

Након нешто више од недељу дана од како се прикључио тренинзима Црвене звезде, Катаи истиче да су га сви лепо прихватили.

- Веома сам задовољан. Играчи су ме јако лепо прихватили, као и стручни штаб и управа. Тренинзи су по мени јако добри, занимљиви, ради се много са лоптом што је управо оно што ја волим. На мени остаје да сваки тренинг максимално искористим, како бих се пре свега потпуно спремио - напомиње Катаи, који поред редовних тренинга има и додатна трчања.

Крушевац ће у суботу бити поприште борбе за бодове, а актери ће бити фудбалери Напретка и Црвене звезде.

- Мислим да ће Црвена звезда наставити са овим низом победа, али наравно биће тешко, као што ће бити свако гостовање до краја првенства. Не знам да ли ћу дебитовати и у званичној утакмици, све зависи од тренера, али свакако постоји могућност да се то деси, што бих и ја највише волео - закључио је Катаи.

http://crvenazvezdafk.com/vesti/najvazn ... optom.html" onclick="window.open(this.href);return false;


Lazović: Doći će taj dan i za rastanak

Sport
"Kada sve sagledam dolazim do zaključka da je sve bio splet nesrećnih okolnosti na koje ne možeš da utičeš. Pokušavao sam da se posvetim samo poslu na terenu gde i dalje pozitivno gledam na moj status", poručio je brzonogi Čačanin

Image
LAZOVIĆ

Iako se očekivalo da će u toku letnjeg prelaznog roka u Evropi sasvim sigurno pronaći inostrani angažman, jedan od najboljih igrača Crvene zvezde Darko Lazović ipak je ostao na Marakani i tako će po svemu sudeći biti do zime.

Čini se da se brzonogi Čačanin nimalo ne kaje zbog takvog ishoda.
"Kada sve sagledam dolazim do zaključka da je sve bio splet nesrećnih okolnosti na koje ne možeš da utičeš. Pokušavao sam da se posvetim samo poslu na terenu gde i dalje pozitivno gledam na moj status. Ovde sam se afirmisao i doći će taj dan i za rastanak", kaže Lazović za Sport.

Dakle, još uvek se čeka interesovanje i ponuda "pravog" kluba.
"Prošao sam mnoga iskušenja, a svestan sam da žurba i odlazak po svaku cenu uvek donose rizik. Kockice treba da se slože i da izabereš sredinu u kojoj možeš da ostvariš svoje planove. Ići negde pošto poto i sedeti na klupi nije rešenje u mojim godinama. Bitno je da sam zdrav i da sam već devet meseci neprekidno u takmičarskom pogonu. Nemam više straha u duelima, a mogu samo da napredujem igrajući u kontinuitetu. Start je dobar i uspeo sam posle kraće pauze zbog problema sa ložom da se vratim u pravi ritam."

Na nedavnom prijateljskom meču u Moskvi bilo je jasno da je Lazović spreman za iskušenje u nekom daleko kvalitetnijem takmičenju od Jelen Superlige.
"Često i dodatno radim. Svaki ispit donosi inspiraciju, a utakmica sa Spartakom nama igračima je dosta značila. Pokazali smo veliku borbenost kao da je krajnji rezultat bio bitan i nosio osvajanje bodova."

Novi selektor Srbije Dik Advokat preskočio je Zvezdinog vezistu na prvoj prozivci.
"Kvalifikacije startuju za mesec dana, a do tada ima niz takmičarskih mečeva. Naše ambicije su da nastavimo uspešnu seriju mada dolazi uvek neugodno iskušenje u Kruševcu."

Odlaskom Nenada Milijaša odgovornost Darka Lazovića i nekolicine iskusnijih igrača sada je još veća.
"Mlađe snage se uklapaju i često se setim leta 2009. godine kada sam ja kao klinac stigao iz Čačka. Ispratio sam mnoge kolege, a poslednji u nizu su veliki prijatelji Bajković i Milijaš. Meni ostaje da nastavim sa Zvezdom da pobeđujem u trci za prvo mestu", zaključio je Lazović.

Image


Dragan Džajić se vratio u Zvezdu

M. Milošević | 10. 09. 2014. - 13:51h | Foto: M. Metlaš

Dragan Džajić, bivši predsednik Crvene zvezde juče se prvi put vratio na Marakanu od kako je u junu napustio klub.

Image
Džajić se praktično vratio u svoju staru kancelariju koja je od njegovog odlaska prazna, odnosno niko u njoj ne sedi. Tamo ga je dočekao v.d generalnog sekretara crveno-belih Zvezdan Terzić.

On je, još ranije, izrazio želju da se Džajić uključi u rad kluba na način na koji mu odgovara, ali zbog turbulentnog perioda treća Zvezdina zvezda to nije učinila do danas.

Iako je razgovor bio krajnje prijateljski, uz par saveta Terzić je sa popularnim Džajom razgovarao i o mogućnostima da se on i formalno vrati u klub, a najverovatnija opcija bi mogla da bude funkcija počasnog predsednika kluba.

"Rekao sam ranije da Zvezda ne može i ne treba da bude bez Dragana Džajića. Veoma mi je drago da je došao u klub i nadam se da će ubuduće tu i biti. Naravno, razgovor je bio krajnje prijateljski, pa nismo pokretali tematiku njegove buduće uloge" , rekao je Terzić za Blicsport.

U svakom slučaju, činjenica da je Džajić opet na Marakani, može samo da doprinese daljoj stabilizaciji kluba.

Image
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Други пишу... како Танјуг јавља... вести, вести, вести

Post by crazynorth75 »

Raosavljević za “Sport”: Odbranićemo titulu i izbrusiti bisere!
DSL M.Marković | 12. septembar 2014. 10:13 | Komentara: 0
Rezultat je uvek primaran, a u pogonu ima vrhunskih igrača koji tek treba da potvrde potencijal, kaže Blažo Raosavljević zamenik sportskog direktora Crvene zvezde


Image
Blažo Raosavljević foto arhiva Vn


Nema vremena za odmor posle dugog prelaznog roka i odrađenog posla na polju angažovanja pojačanja i formiranja novog tima. Pomoćnik sportskog direktora Crvene zvezde Blažo Raosavljević, koji ovaj posao obavlja već duži niz godina u klubu sa „Marakane” smatra da je u teškim finansijskim uslovima napravljeno nekoliko ključnih poteza za budućnost kluba.

- S obzirom na odlazak iskusnih igrača koji su bili temelj u prošloj sezoni i ograničenih mogućnosti sa budžetom smatram da smo ispunili plan. Nije bilo lako, boriti se za pojedine talente sa bogatijim klubovima, a pogotovo kada se znalo da ne moćemo igrati u Evropi. Mi pokušavamo da polako vratimo imidž, a Crvena zvezda ima viziju poslovanja i takmičenja na duže staze - kaže Raosavljević.

Potrebno je bilo izabrati momke koji prepoznaju veličinu srpskog giganta.
U razgovorima smo bili pre svega iskreni. Nijednog trenutka, niko od nas na čelu sa potpredsednikom Kokezom ili generalnim sekretarom Terzićem nije obećavao kule i gradove. Plate su u takvom rasponu da se mogu isplatiti iz planiranog budžeta, a da se kroz rad stvaraju asovi za evropsko tržište.

Nije se išlo do kraja sa podmlađivanjem pogona pošto su ambicije sasvim jasne.

- Rezultat je uvek primaran kao i odbrana titule uz pečat mladih. U našem pogonu ima kvalitetnih igrača, koji treba da potvrde potencijal: Jović, Grujić, Ristić, Antić, Avramovski... Golman Rajković je posle godinu dana stasavanja na početku sezone dokazao da može da postane bitan oslonac. Uz iskusne Pavićevića i Mijailovića dobili smo sigurnost u poslednjoj liniji.

Individualni napredak je prikazan u prethodnim utakmicama.

- Trener Nenad Lalatović traži maksimalan odnos na treninzima, a onda se na utakmici pored mobilnosti pokaže želja za uspesima. Upornost mora da se naplati i kada ne ide po planu. Na primer protiv Spartaka smo pogađali stative i prečke, a zatim je ekipa nagrađena za velika odricanja i samo tako treba da nastave u trci za bodove.

Pauza je iskorišćenja za doradu pojedinih detalja.

- Oporavio se Lazović, a Katai tek treba da uhvati ritam. Mlade snage imaju energiju i optimizam, a moramo da idemo od meča do meča kao u prethodna četiri kruga. Važno je verovati u sopstvene mogućnosti.

Na kraju se uspelo i u redukciji takmičarskog pogona na 25 igrača.

- Obiman posao smo završili, a pre toga smo dugo sastančili sa igračima da ih ubedimo da od sedenja na klupi ili tribinama samo oni gube. Treba da igraju i da pokušaju da se nametnu za povratak i niko od nas neće da ih precrta preko noći. Imamo strpljenja za poteze koje smo odradili - rekao je na kraju Raosavljević.

IGRAČI VOLE ZVEZDU
Prilikom potpisivanja ugovora, nije bilo povuci-potegni kada su u pitanju plate, već su novajlije na prvu loptu prihvatile ponuđene uslove.
- Mnogo je dokaza da igrači vole Zvezdu, a svesni su da ako vrede odavde lakše otvaraju vrata Evrope - jasan je Raosavljević.

KARANTIN U KRUŠEVCU
Trening, a zatim odlazak u Kruševac. U klubu su organizovali boravk ekipe u karantinu do meča sa Napretkom, a ostaje samo da se trener Nenad Lalatović danas odluči za 18 igrača. Problema sa povredama, registracijom i kartonima nema i kormilar šampiona protiv svoje bivše ekipe može da izvede najbolji sastav.

NIŠTA OD PRELASKA U IZRAEL: OSTAO I GOGIĆ
U sredu je istekla mogućnost da igrači pojačaju neki klub u Izraelu i ova mogućnost je definitivno propala za Gorana Gogića. Iskusni vezista ostaje u istim bojama do zime kada treba da pokuša da pronađe inostrani angažman pošto na njegovoj poziciji prednost imaju Aleksandar Kovačević i mladi Marko Grujić.
Još jedan iskusni igrač ima probleme. Mada je putovao u Moskvu Novak Martinović nije mogao da igra zbog problema sa povredom. Narednih dana iskusni štoper mora na operaciju u Nemačku, a posle prepona ovog puta je u pitanju „čišćenje” kolena, pošto postoje problemi sa hrskavicom.

DAUDA JE ISPAO KOREKTAN
Želja rukovodstva da rastanci sa igračima ne budu više preko „nišana” ostvarila se ovog leta. Potvrda da je na ovom polju napravljen ogroman pomak je odlazak Abiole Daude u Vitese, kao i rastanci sa Mrđom, Ninkovićem i Milijašom.
- Dauda se, i pored toga što je stranac, pokazao kao korektan čovek. Mogao je da spakuje kofere i ode, ali je želeo da zaradi i Zvezda - ističe Raosavljević.

Image


Дарко Лазић: Не привлаче ме ноћни клубови и кафане, тамо ме нећете наћи!

12 септембар, 20145
Командант одбране шампиона Саво Павићевић га описује кратко и јасно – Спартанац. Кондициони тренер Михајло-Бата Радуловић каже да ће се ретко срести већи радник. Разговор са Дарком Лазићем и поглед у објаве на Фејсбук профилу Звездиног штопера јасно осликавају животну филозофију момка решеног да успе!

Image
ФОТО: И. Милутиновић
Следи своје снове, веруј у себе и никада не одустај! Биће тешко, захтеваће време, посвећеност и одрицање, али на крају биће вредно свега тога! Оно што те боли данас, чини те јачим сутра! Позабави се слабостима, ради на њима док не постану део твоје снаге! – само су неке од објављених порука Дарка Лазића.

Кад је киксом на Врачару постао кривац за победоносни гол Вождовца водио се мислима да у животу није битно колико јак ударац можеш да задаш, већ колико јак ударац можеш да примиш и наставиш напред. А издржао је много мука да би данас био део Звездине одбране која може да се похвали да једина у историји клуба није примила гол у прва четири кола шампионата.
- Фасцинантан податак. Пре нас су играле много веће и боље генерације на Маракани, а ми смо ушли у историју. Најважније је да побеђујемо, чињеница је да једном морамо и да примимо гол – истакао је Дарко Лазић.

Фејсбук профил играча рођеног 1994. године открива да му је идол Хавијер Занети. Зашто?

- Ценим га јер води миран живот. Ниједан инцидент се не везује за њега, сто одсто је посвећен спорту. Зато је и играо до 41б. године на високом нивоу, нема много таквих.

Хоћете ли играти фудбал дуго колико и славни Аргентинац?

- Планирам да оборим његов рекорд – уз осмех каже Лазић.

Имате специфичан режим навика?

- Не привлаче ме ноћни клубови и кафане, тамо ме нећете наћи. Викенд ми служи за утакмице и одмор.

Реткост у фудбалу?

- Жртвоваћу све да успем у фудбалу, биће прилике за провод.

Мало је недостајало да у лето 2013. године и не будете прикључени првом тиму Црвене звезде?
- Спремао сам се да идем кући у Смедеревску Паланку и видим шта даље, имао сам само стипендијски уговор са Црвеном звездом и омладински стаж. Изненада ме је позвао секретар стручног штаба Мирко Абрамовић и рекао да се пакујем за припреме.

Дошли сте на припреме као десни бек, сезону почели као штопер?

- Више сам играо као бек у млађим селекцијама, па сам очекивао и да будем резерва Вешовићу. Није ми било страно да будем штопер. На последњим утакмицама у Словенији улазио сам мало, па сам се нашао у чуду кад ми је на турниру у Швајцарској Стојановић доделио место стартера против Грасхоперса и Базела. Одиграо сам добро.

Испуњен је сан да дебитујете пред више од 40.000 људи на Маракани?

- Нисам знао где пре да гледам кад сам изашао из тунела на мечу са Исланђанима, трема је била јака у првих десетка минута.

Кад се чинило да вас нико неће избацити из круга стартера, дошла је груба грешка на Врачару против Вождовца. Навијачи су скинули дресове играчима, заостатак за Партизаном се повећао, како сте „преживели“ ту ноћ?

- Није била тешка само једна ноћ, већ комплетна недеља. Старији играчи су ми много помогли да испливам. Појединци који су требали да причају са мном, нису. Нема везе, нећу о њима...

Мислите на чланове бивше управе?

- Да. Промашили смо пет стопостотних шанси, да је било 3:1 не би се придавао значај мом киксу. Млади играч се на грешкама учи.

Тренер Стојановић је одлучио да вас изостави на наредним утакмицама из круга кандидата за тим. Да ли сте разумели одлуку?

- Разговарали смо, рекао ми је да то чини како не бих „изгорео“. Нисам разумео у том тренутку.

Мислите да је неко из тадашње управе суфлирао тренеру да вас „склони“?

- Не. Требало је да се вратим у тим против Чукаричког, истегао сам ложу на тренингу...

Били сте, ипак, стартер у дербију. Одвијала се психолошка драма?

- Грешка са Врачара је, логично, стајала у подсвести. Пролазило је кроз главу: „Шта ако се промаши лопта поново?“ Ту су и противнички навијачи, на терену све пршти, тензија се осећала два, три дана пре почетак утакмице.
А партнер уд одбрани Јован Крнета, такође са товаром грешке за памћење на леђима?

- Били смо, вероватно, два играча која нико од наших навијача није желео да види у тандему. А одиграли смо добро, нису нам створили много шанси. Једино је било опасно кад је у финишу шутирао Лука...

Добили сте најслађи црвени картон у каријери?

- Можда нисам морао тако оштро да стартујем, али је на крају све испало добро. Звао сам Салета Илића и извинио му се. Прегрмели смо дербије са Партизаном и Војводином, били су то преломни детаљи сезоне.

После припрема у Словенији, послали су вас на позајмицу у Суботицу?

- Рекли су ми да морам на позајмицу. Поручио сам им да не желим у Спартак и да бих више напредовао у Звезди. Тражио сам да останем и добијем шансу ако је заслужим на тренинзима. Нисам, на крају, имао избора.

У Спартаку сте одиграли осам првенствених утакмица, мање него што се очекивало?

- Стигао сам кад је већ тим био формиран, није било логике да играм прве две, три утакмице. Услови за рад су били лошији него у Звезди. Било је и лепих тренутака, не мислим ништа лоше о Спартаку.

И овог лета се говорило о другим штоперима. Допиру ли до вас приче да је Звезди потребнији бољи штопер?

- Научио сам да се носим са таквим притиском. Нормално је да се прича, моје је да покажем колико знам – закључио је Дарко Лазић.

ВОЛИМ КИШУ

Дерби у Новом Саду није обележио само сјајан гол Ђорђа Ракића, већ и беспрекорна игра Дарка Лазића у дефанзиви. Понео је епитет играча утакмице против Војводине.

- Многи ми кажу да је то била моја најбоља игра од кад сам у Звезди, али било је и грешака. Одговарало ми је што је терен био клизав, волим да играм по киши.


ИНДИВИДУАЛНИ РАД

Много сати индивидуалног рада је иза Дарка Лазића, наставља да се усавршава.

- Остајао сам после сваког тренинга у Спартаку да радим са Видаком Братићем. Захвалан сам и људима из „Физио центра“, са Спиром Грујићем радим на техници.


БИО САМ И ШПИЦ

Нема позиције на којој Дарко Лазић није играо у младим селекцијама Црвене звезде, од 2005. до 2013. године.

- Био сам и крило, и леви бек, и задњи везни, и шпиц. Ишао сам у напад код тренера Момчиловића кад смо јурили резултат, било је и голова. Најбоље се сналазим, ипак у одбрани.

Image


"Večiti derbi", najveći na svetu!
Autor: mondo.rs
Fudbalski fanatici iz produkcije "Copa 90" odabrali srpski "večiti derbi" kao najveći na svetu! A, obišli su mnoge velike utakmice! Pogledajte njihov Top 10, kao i najsnažnije utiske iz Beograda.

Image
Foto: MONDO

Kvalitet domaćeg fudbala odavno je nizak (najblaže rečeno), ali je zato strast ista kao u slavnija vremena. I strance oduševljava!

Grupa entuzijasta iz produkcije "Copa 90" posetila je Beograd prošlog proleća i uživo pratila 146. "večiti derbi", odigran u Humskoj.

"Ovi ljudi možda ne gledaju najbolji fudbal, ali imaju nešto što nema niko", konstatovali su ushićeno.

Nekoliko meseci zatim, napravili su top listu najboljih derbija i okršaj beogradskih timova svrstali na sam vrh. Nazvali su ga "najvećim derbijem"!

"Broj jedan je neverovatan derbi, u neverovatnom gradu, između dva istorijska tima. To su Partizan i Crvena zvezda. To je beogradski derbi. Ta dva tima imaju najstrastvenije moguće navijače. Morate videti spektakl beogradskog derbija da bi poverovali u to. Ako steknete priliku, potrudite se da i lično prisustvujete toj utakmici", savetovano je navijačima širom sveta, uz upozorenje:

"Samo, ne nosite sa sobom ništa zapaljivo".

Top lista Copa 90:

10. Galatasaraj - Fenerbahče
9. Ujpešt - Ferencvaroš
8. Barselona - Real Madrid
7. Penjarol - Nasional
6. Roma - Lacio
5. Al Ahli - Zamalek
4. Flamengo - Fluminense
3. Seltik - Rendžers
2. Boka - River
1. Partizan - Crvena zvezda

[youtube]https://www.youtube.com/watch?feature=p ... orMz13TOtE[/youtube]

Image


Антић - Добра атмосфера ми много значи
Један од фудбалера који је дебитовао за Црвену звезду у Москви против Спартака је и Никола Антић.

Image
Леви бек Црвене звезде је такође пропустио првих неколико утакмица на почетку првенства због административних проблема, али они су решени и Ненад Лалатовић на Антића сада може у потпуности да рачуна.

Антић је у Москви оставио добар утисак против веома квалитетног противника.

- Утакмица против Спартака је, уз финале европског првенства које смо прошлог лета освојили, једна од најупечатљивијих у мојој каријери. Стадион на којем никада нисам играо, велики број навијача, квалитетан противник који је у својим редовима имао и доста репрезентативаца, су све фактори који су утицали да ми та утакмица доста значи на пољу искуства. Играти по први пут у животу пред скоро 40.000 људи је нешто најупечатљивије што сам доживео, и то ми је, наравно, само подстрек да наставим да напредујем и развијам се као фудбалер. Осетио сам да имам циљ у животу - играти дуги низ година на неком стадиону као што је овај. Наравно, желим да истакнем и то да је Маракана и даље остварење сна великом броју фудбалера, и сигуран сам да ћу бити још и више импресиониран када будем истрчао на терен, уз ветар у леђа пуне Маракане - рекао је Антић, који задовољан својом партијом.

- Изашао сам на терен са мотивом да одрадим све оно што ми је шеф Лалатовић задао. Већ доста дуго играм ову позицију, и знам шта треба да радим. Трудио сам се да будем фокусиран сваке секунде свог боравка на терену. Играо сам 60 минута и ја сам задовољан иако, наравно, увек може боље и тога сам свестан.

На тренинзима се готово није ни примећивало да је Антић на Маракану стигао овог лета. Другарска атмосфера је оно што, по његовим речима, смањује период неопходне адаптације на нову средину.

- Рекао сам и када сам долазио да се радујем сарадњи са Николом Мијаиловићем, и он је у потпуности испунио оно што сам очекивао. Помаже ми сталним саветима и својим искуством. Када год сам га нешто питао, изашао ми је у сусрет. Сама атмосфера је одлична, уклопио сам се у тим у којем се налази доста младих играча, као и неки искуснији који су много комуникативни, и желе да нам помогну. Осећам се као да сам ту већ пар сезона, и зато ми је много лакше да тренирам када се осећам као део екипе - рекао је Антић.

Следећи тест за Антића и екипу биће гостовање Напретку из Крушевца. Звездин дефанзивац је свестан тежине и важности коју ова утакмица доноси.

- Пред нама је тешко гостовање. Играћемо пред пуним стадионом где ће скоро сви бити против нас, и очекујем "паклено" гостовање. Ми ћемо, наравно, и поред тога ићи на победу. Она нам је потребна како бисмо задржали максималан учинак. Покушаћемо да наметнемо нашу игру, и да испунимо све задатке које шеф пред нас постави - закључио је Антић.

http://crvenazvezdafk.com/vesti/najvazn ... 4%8Di.html" onclick="window.open(this.href);return false;
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
Locked