Други пишу... како Танјуг јавља... вести, вести, вести

Део форума посвећен ФК Црвена звезда
Locked
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Други пишу... како Танјуг јавља... вести, вести, вести

Post by crazynorth75 »

Sa Pintu: Nema stajanja, napadački do kraja!

02. april 2013. 14:42 > 15:23

"Hoću da vidim ozbiljnost kod igrača čak i ako prvi damo gol. Nema stajanja, idemo napred od početka do kraja", rekao je trener Crvene zvezde Rikardo Sa Pintu dan uoči utakmice sa Hajdukom na "Marakani".

Image
Sa Pintu pripremio je i drugu utakmicu na "Marakani" u četiri dana.

Posle kragujevačkog Radničkog, koji je savladan rezultatom 2:0, ali uz visoku cenu povreda dvojice ključnih veznih igrača Luke Milivojevića i Nenada Milijaša, crveno-beli pripremaju se za probijanje još jednog bloka postavljenog na 30-40 metara od Bobana Bajkovića.

Predvođeni portugalskim trenerom, fudbaleri Crvene zvezde pokušaće u sredu od 17.30 i treći put ove sezone da pobede kulski Hajduk, koji su jesenas dva puta teško slavladali u gostima. Prvo 0:1 u Superligi, pa 0:2 u osmini finala Kupa Srbije.

Uvid u ono što bi moglo da očekuje njegove igrače, Pintu je mogao da vidi u nedelju kada je Partizan ostavio dva boda u Kuli - 1:1.

"Gledao sam tu utakmicu i imali je šta da se vidi. Video sam i Hajduk i Partizan. Bila je dobra utakmica, sa jakim intenzitetom u lošim uslovima za igru. Nije baš mogao da se igra kvalitetan fudbal po takvom terenu, ali sam primetio da naš pritivnik voli duel, 'tuču' i da pokazuje veliku želju", rekao je Pintu i naglasio:

"U modernom fudbalu ne postoji protivnik kojeg lako pobedite. U svakom meču morate da budete spremni na borbu".

Da brzo upija sve oko sebe, Pintu je potvrdio i analizom igre Kuljana. Kao što je pred meč sa Radničkim znao prezimena i karakteristike najboljih igrača svog kolege Dejana Đurđevića, tako je i ovog puta naglasio od koga preti najveća opasnost.

"Adamović, Veselinović i Sekulić se ističu kao lideri Hajduka, igraju sa iskustvom, igraju čvrsto. Zato će nam biti jako teško ako ih od starta ne shvatimo ozbiljno. Neće biti dovoljno ni ako 85 minuta budemo bili koncentrisani na igru", upozorio je Pintu i naglasio:

"Hoću da vidim ozbiljnost kod igrača čak i ako prvi damo gol. Nema stajanja, idemo napred od početka do kraja".

Pintu se posle nekoliko treninga od kada je stigao u Ljutice Bogdana požalio sportskom direktoru Zoranu Stojadinoviću na fizičku pripremu igrača. Sada, kaže...

"Kako vreme bude prolazilo, bićemo bolji. Neću da pričam o prošlosti i radu mog prethodnika, to nije put. Imam svoje ideje kako bi ekipa trebalo da igra i težićemo da to ostvarimo što pre, kroz trening, ali i utakmice. A, vidite i sami da je raspored takav da nema mnogo vremena da se stvari suštinski menjanju. Moramo da idemo korak po korak, a rezultati će doći vremenom", ponovio je Pintu priču i sa predstavljanja i sa prve konferencije za medije pred meč sa Radničkim.

"Igrači moraju da shvate šta želim od njih i moramo da budemo strpljivi na tom putu. Oni na treninzima pružaju maksimum i veoma sam zadovoljan kako se ponašaju. Sve ide onako kako želim".

U delu na koji ne može da utiče, Portugalac ne može ni da se pohvali da stari idu u dobrom smeru. Za kratko vreme u subotu izgubio je Milivojevića zbog preloma nosa i Milijaša zbog potresa mozga.

Da li bi to moglo u prvi plan da izbaci zaboravljenog Srđana Mijailovića?

"Svako ko bude u 18 za meč imaće šansu da počne utakmicu", kratko je rekao i dodao:

"Polako upoznajem ekipu pa i one najmlađe. Nemam vremena da organizujem kontrolni meč kako bih mogao da vidim sve igrače na delu, odmah su počele utakmice i nisam smeo da rizikujem ubacivanjem igrača koje nisam mogao da vidim na delu. Za sedam dana imamo tri meča...", objasnio je Pintu i dodao da je prezadovoljan kako rade Ognjen Ožegović (dobio šansu protiv Radničkog), pomenuti Mijailović i takođe zaboravljeni Stefan Mihajlović, najbolji strelac ekipe zimus na pripremama.

"Jako su vredni i rade odlično. Svi su krenuli od nule. Ako dobiju priliku moraće da je iskoriste, kao što je to uradio Ožegović protiv Radničkog. On neće biti u protokolu za meč sa Hajdukom, jer ima problema sa povredom", vešto je Pintu najavio ko neće igrati, ali ne i ko hoće, pa samim tim i Mijailović.

Pintu je rekao da Milivojevića i Milijaša neće koristiti protiv Hajduka, već možda za vikend...

"Ko ne bude potpuno zdrav, neće igrati. Potrebni su mi igrači koji mogu da pruže 100 odsto mogućnosti, ne 90..."

Onaj koji je zdrav, ali ko nije igrao od poslednjeg kola jesenjeg dela prvenstva i poraza od Vojvodine na "Marakani" (0:3) je Nikola Maksimović. Iako je povremeni reprezentativac Srbije, koji je prodat Apolonu, a potom ostavljen do kraja sezone u Srbiji, bio "precrtan" posle pomenutog meča, Pintu je rekao da i za njega važi da "svi kreću od nule".

"On je specifičan fudbaler u specifičnoj situaciji. Mi smo porodica i nekad mi je teško da donesem odluke, jer sam bio igrač i znam kako je njima i šta očekuju. Volim kada vidim da su spremni i onda me stave na slatke muke kada biram tim. Verujte da će jedini kriterijumi biti moja ubeđenja i ideje", još jednom je Pintu odbio da direktno odgovori na pitanje i tako ostavi javnost, ali i protivnika, u nedoumici kada je sastav tima u pitanju.

Pored Pintua sedeo je mladi štoper Uroš Spajić koji je imao oštar verbalni sukob sa Maksimovićem posle pomenutog poraza od Voše. Sada, kaže, njih dvojica nemaju nikakvih problema...

"Nemamo problem u međusobnim odnosiuma, sve što je bilo je iza nas. On trenira sa nama od kada smo se vratili iz Antalije, konkuriše za takmičarski tim i sve što je bilo je prevaziđeno".

(MONDO, foto: MN Press)
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
Николај Кузњецов

Re: Други пишу... како Танјуг јавља... вести, вести, вести

Post by Николај Кузњецов »

I Milijaš konkuriše za Hajduk

02 april 2013 | 19:08(0)

Image

Trener Crvene zvezde Rikardu Sa Pintu može da odahne. Jedan od dvojice ključnih igrača u vezi spreman je za utakmicu protiv Hajduka. Kapiten Nenad Milijaš se oporavio od lakšeg potresa mozga koji je zaradio u duelu protiv Raničkog, i nalazi se na spisku igrača koji konkurišu za meč sa "Ponosom ravnice". Portugalski strateg lišen je pomoći Luke Milivojevića koji je operisao nos i male su šanse da se pojavi u timu i za naredni duel u Smederevu. Zbog povreda van tima su Petković, Pantić i Kasalica.

Na spisku igrača Zvezde za utakmicu 21. kola sa Kuljanima se nalaze:

Bajković, Kirovski, Spajić, Krneta, Maksimović, Mikić, Mladenović, Vešović, Mijailović, Lazović, Milijaš, Kadu, Garido, Savićević, Dauda, Milunović, Mihajlović, Asamoa, Mudrinski.

Извор СПОРТАЛ
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Други пишу... како Танјуг јавља... вести, вести, вести

Post by crazynorth75 »

Dauda: Jako mi je važno bilo da postignem prvenac! Na Marakani je prava ludnica!
| mozzartsport.com
Nigerijac posle veličanstvene partije, dva gola i jedne asistencije, kaže da je milina igrati pred Delijama

Image

Junak Zvezdine pobede nad Hajdukom, dvostruki strelac i asistent Abiola Dauda, rekao je posle meča da je za njega mnogo važno bilo da postigne prvenac u crveno-belom dresu, jer je znao da će posle toga sve ići mnogo lakše.

"Taj prvi gol bio mi je mnogo bitan. Kada sam pogodio i drugi put utakmica je već bila rešena. Video sam da imam dosta prostora, bio brži od čuvara i ima sreće da pogodim na atraktivan način", istakao je Nigerijac.

Na pitanje da uporedi atmosferu na Marakani i onu u Švedskoj, gde je igrao za Kalmar, gorostasni napadač je kroz osmeh poručio:

"Ovo je zaista ludo. Nemam prave reči da opišem navijače. Neverovatno je videti kako pevaju od prvog do poslednjeg minuta. Milina je igrati u takvom ambijentu", zaključio je Dauda.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Други пишу... како Танјуг јавља... вести, вести, вести

Post by crazynorth75 »

03.04.2013
Са Пинту - Хоћемо да нападамо константно
Шеф стручног штаба Црвене звезде Рикаро са Пинту, био је задовољан издањем својих изабраника на данашњем мечу против Хајдука.

Image
Ипак, португалски стручњак сматра да екипа има још пуно простора за напредак и побољшања свих сегмената игре.
- Честитам играчима на победи после свега неколико дана од претходне утакмице. Овакве победе су нам потребне да бисмо добили још више самопоуздања, и да бисмо играли још офанзивније, онако како желим. Играчи су почели да повезују добре потезе, схватили су моје идеје и полако почињу да их примењују на терену, што се могло видети и у транзицији. Заслужено смо победили. У нападачком смислу, 25 минута другог полувремена је правац игре којој тежимо - да циркулација иде брже, са једним или што мање додира. Хајдук је покушао да нападне Звезду, и тиме се отворио простор за наше нападе. Покушали смо дубинским лоптама и брзом игром да решимо ситуације када противник постави дефанзицни блок. Играчи морају да осете кад је ривал у паду, и да тада нападну још јаче, а ја им на то скрећем пажњу. Када смо у паду, морамо да станемо на лопту, а када се осети снага екипе, тада треба још више напасти и докрајчити противника. Битно ми је да имамо баланс и да дамо што више голова. Желим да играмо са што више лопти у ногама, и да нападамо константно - рекао је Са Пинту, и додао да га радују голови Нигеријца, као и да поред њега у екипи има још тројицу одличних нападача.
- Сви у екипи живе за гол. Дауда је данас постигао два поготка, сутра ће можда поново он, или Мудрински, или Ожеговић, или Михајловић. Нисам заборавио Мудринског који је у претходном периоду био најбољи стрелац. Подразумева се да су нападачи задужени за голове, али и везни и крилни играчи морају да учествују у томе.

http://crvenazvezdafk.com/vesti/najvazn ... antno.html" onclick="window.open(this.href);return false;
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Други пишу... како Танјуг јавља... вести, вести, вести

Post by crazynorth75 »

DAUDA ZA ČUDA? Kakav je raspored i može li Zvezda da prestigne Partizan u šampionskoj trci?
| mozzartsport.com

Evidentno je da su crno-beli u krizi i da je promena trenera i ubacivanje Nigerijca u špic prenulo crveno-bele. Šampionu sledi mnogo teži raspored nego timu sa Marakane i do 18. maja i derbija u Humskoj bi moglo svašta da se desi

Image

Ko bi rek’o čuda se dese? Crvena zvezda je i dalje u debelom bodovnom minusu u odnosu na Partizan i zaostaje sedam bodova za večitim rivalom u šampionskoj trci, ali posle 21. prvenstvenog kola, klima je definitivno drugačija nego recimo pre dve nedelje. Razloga za to je više. Od promene trenera u Zvezdi, preko fudbalske eksplozije Abiole Daude, do krize Partizana koja je evidentna.

Partizan i dalji ima sigurnu bodovnu zalihu, ali forma dve ekipe je ono što može da ide na ruku Crvenoj zvezdi. Podsetimo da je razlika prošle nedelje bila 11 bodova. Dva uzastopna remija crno-belih su koliko toliko vratila neizvesnost i tračak nade Crvenoj zvezdi. Tradicija koja Partizanu ide na ruku je petogodišnja dominacija u odnosu na večitog rivala, a tradicija koja može da bude vetar u leđa crveno-belima je čuvena pričao o “Zvezdinom proleću”. Ali, zanemarimo tradicije i istorije i fokusirajmo se na realnost, sadašnjost i budućnost.

Najbitnije stvari u kalkulacijama šampionske trke su forma i raspored. Zvezdi obe stvari idu na vodenicu i samo iz tih razloga može da se nada čudu i prekidu crno-bele dominacije. Relano, kvalitet ekipe je na strani Partizana, ali očigledno je da Vermezović čestim rotacijama ne koristi taj kapacitet maksimalno. Nasilno razigravanje Šćepovića u trenucima kada su Kojić i Mitrović u daleko boljoj formi se obilo o glavu Partizanovom treneru.

Sa druge strane, Zvezda je promenom trenera izašla iz krize bez obzira što je za rivale imala katastrofalni Radnički i “B tim” Hajduka. Ono što najviše može da raduje trenera Sa Pinta je golgeterska eksplozija januarske akvizicije Abiole Daude koji je doneo neku novu energiju timu. A, tu je i osetan napredak u formi Darka Lazovića.
Image
Podjednako bitan faktor pored forme dva tima je i raspored. A, on je kako stvari stoje, na Zvezdinoj strani. Posle dva pomenuta lagana rivala Radničkog i Hajduka, očekuje ih i najgori tim lige Smederevo, dok Partizanu gostuje nezgodna Vojvodina, koja je od prethodna tri gostovanja u Humskoj pobedila dva puta. Zvezdin tračak nade zavisi i od Vojvodine, jer ako Lale ukoče šampiona, tračak bi dobio još više sjaja.

I u nastavku prvenstvene trke, raspored ide na ruku crveno–belih. Dočekuju Spartak što će biti prvi iole ozbiljniji test za Sa Pinta i prilika da vidimo od kog trenerskog materijala je satkan, mada je jasno da je Zvezda uvek favorit na Marakani. U istom kolu, Partizan gostuje neugodnom Javoru na čijem terenu su večiti često ostavljali bodove. Potom Partizan dočekuje Rad, a Zvezda ide u Borču. Opet je lakše crveno-belima. Lakši raspored za Zvezdu se nastavlja, pa na Marakanu stiže Donji Srem, a Parni valjak ide na vatreno gostovanje Novom Pazaru, koji nema kvalitet, ali uz fanatike sa tribina može da odigra i iznad sopstvenih mogućnosti.

Jasno je da je Partizanov raspored u aprilu daleko, daleko teži nego Zvezdin. Ali, ako crveno-beli hoće titulu, moraće da pokažu i kvalitet kojim bi je zaslužili, jer samo maksimalan broj bodova u aprilu bi bio uspeh, a svaki prosuti bod bi bio debeo minus Sa Pinta i pulena.

U maju, Partizan može malo da odahne, pošto ima duele sa dva Radnička: Nišlijama u Humskoj i Kragujevčanima na Čika Dači. I potom sledi derbi!

Zvezdin maj je teži jer gostuju Jagodini i dočekuju OFK koji su ih pobeđivali u jesenjem delu šampionata, a Romantičari im čak držali i fudbalske lekcije. Ali, ako Zvezda u aprilu osvoji maksimalan broj bodova, a Partizan nastavi da krčmi ugled, sigurno je da će tim sa Marakane u znatno boljem raspoloženju i formi dočekati večiti derbi 18. maja u kojem bi mogao da juri pobedu koja bi mu eventualno donela titulu.
Image
Ono što je definitivno je da su Zvezdino podizanje forme od dolaska Sa Pinta i Partizanova posrtanja, vratili neizvesnost i da prvenstvo nije “ubijeno”.

RASPORED DO KRAJA SUPERLIGE

PARTIZAN

7. april: Partizan – Vojvodina
13. april: Javor – Partizan
20. april: Partizan – Rad
27. april: Novi Pazar – Partizan
4. maj: Partizan – Radnički Niš
11. maj: Radnički K. – Partizan
18. maj: PARTIZAN – CRVENA ZVEZDA
22. maj: Smederevo – Partizan
26. maj: Partizan – Spartak

CRVENA ZVEZDA

6. april: Smederevo – Crvena zvezda
13. april: Crvena zvezda – Spartak
20. april: BSK Borča – Crvena zvezda
27. april: Crvena zvezda – Donji Srem
4. maj: Jagodina – Crvena zvezda
11. maj: Crvena zvezda – OFK Beograd
18. maj: PARTIZAN – CRVENA ZVEZDA
22. maj: Crvena zvezda – Sloboda
26. maj: Vojvodina – Crvena zvezda

(FOTO: MN Press)
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Други пишу... како Танјуг јавља... вести, вести, вести

Post by crazynorth75 »

Karte za meč u Smederevu i na “Marakani”
V. N. | 04. april 2013. 18:33 |

Ulaznice za susret u Smederevu navijači crveno-belih mogu od petka kupiti na blagajnama "Marakane" i to po ceni od 300 dinara za južnu i 400 dinara za istočnu tribinu

CRVENA zvezda gostuje u Smederevu u nedelju od 15.00 časova.


http://www.novosti.rs/vesti/sport.294.h ... a-Marakani" onclick="window.open(this.href);return false;
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Други пишу... како Танјуг јавља... вести, вести, вести

Post by crazynorth75 »

Stojić: Zvezda nas ucenjuje!

"Pantić nije ozbiljno povređen i mogao bi da igra. Ako su ga ljudi iz Zvezde sklonili iz tima kako bismo to shvatili kao ucenu, moraće da promene politiku. Nadam se da to ipak nije slučaj. I oni i ja znamo da ako bih im sad tražio novac ne bi imali šta da nam daju", rekao je čelnik kluba sa Banjice

Finansijer Rada Ranko Stojić vidno je nezadovoljan načinom na koji uprava Crvene zvezde želi da smanji vlasnički udeo Građevinara u ugovorima bivših igrača kluba sa Banjice Aleksandra Pantića, Luke Milivojevića i Miloša Dimitrijevića, za koje je nedavno potpredsednik crveno-belih Slaviša Kokeza rekao da su štetni po klub iz Ljutice Bogdana.

Proteklih dana sa Marakane je stizala informacija da mladi reprezentativac Srbije Aleksandar Pantić ne igra za ekipu Rikarda Sa Pinta zbog povrede, ali Stojić u razgovoru za Informer tvrdi da je istina znatno drugačija.
"Pantić nije ozbiljno povređen i mogao bi da igra. Ako su ga ljudi iz Zvezde sklonili iz tima kako bismo to shvatili kao ucenu, moraće da promene politiku. Nadam se da to ipak nije slučaj. I oni i ja znamo da ako bih im sad tražio novac ne bi imali šta da nam daju. Nikad im čak ni menicu nismo pustili, a nismo dobili ništa kada je legao novac od Gasproma", rekao je Stojić.

Ipak, finansijer Rada se nada da će dve strane doći do dogovora.
"Moramo da nađemo rešenje i neophodno je da svi pomalo popustimo, a sve su prilike da ću više morati ja. Rad ima udeo u ugovorima Luke Milivojevića, Aleksandra Pantića i Miloša Dimitrijevića. Osim toga Zvezda našem klubu duguje u 1.400.000 evra. Pare nisu dali ni za Milivojevića, ni za Pantića, a ostalo je nešto duga i od Dimitrijevića".

Stojić poručuje da bi bila šteta da zbog preraspodele novca trpi karijera dvojice reprezentativaca.
"Pantić iga za mladu, a Milivojević za A reprezentaciju. Čak ga je Siniša Mihajlović zvao da ga pohvali. Suludo je da ne igraju zbog toga što njihovi ugovori ne odgovaraju Zvezdi. Ne mislim ja da čelnici kluba imaju lošu nameru, ali me malo podsećaju na mene kad sam tek došao u Rad. Grešio sam i ja u to u prvih pet, šest godina, a ne pet, šest meseci".

Crvena zvezda mora da reguliše brojna dugovanja kako bi stekla uslov za dobijanje licence UEFA. Stojić smatra da im je u interesu da naprave nove sporazume, jer dugovanja iz 2013. godine još ne moraju da se isplaćuju.
"Ovi ugovori su napravljeni najkasnije 2012. godine. Ukoliko bismo sada napravili nove sporazume ne bi bilo prepreka da Zvezda dobije licencu. To je verovatno jedan od razloga zbog kojih žele da razgovaramo", zaključio je Stojić za Informer.

http://www.mozzartsport.com/vesti/stoji ... s-ucenjuje" onclick="window.open(this.href);return false;
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
Николај Кузњецов

Re: Други пишу... како Танјуг јавља... вести, вести, вести

Post by Николај Кузњецов »

Kokeza odgovara Stojiću: Pantić je povređen, neozbiljna je priča o uceni

05 april 2013 | 14:35(16)

Image

Na izjavu finansijera Rada Ranka Stojića za Informer da Crvena zvezda ucenjuje prvoligaša iz Crnotravske, potpredsednik Crvene zvezde Slaviša Kokeze za SPORTAL.RS kaže:

- Neozbiljna je insinuacija gospodina Stojića da Aleksandar Pantić nije "toliko povređen" da ne bi mogao da igra, već da se radi o uceni zbog štetnog ugovora po crveno-bele ovog i ostalih igrača Rada. Naš fudbaler je povređen i to znaju sve službe u klubu, a pre svih zdravstvena, koja mu je odreidila i sprovodi adekvatnu terapiju, kako bi što pre mogao da zaigra. To može da potvrdi i sam igrač.

Kad će Pantić biti spreman da se uključi u takmičarski pogon?

- Po proceni naše medicinske ekipe Pantić bi od utorka mogao da se priključi u redovan trenažni proces, a kad će zaigrati zavisi od njegove spremnosti i trenerove procene da li je u ovom trenutku spreman za prvu postavu.

Kakva je onda poruka iz ove novonastale situacije?

- Zvezda nikad više neće biti poligon na kojem će razni pojedinci, klubovi ili menadžeri zarađivati novac na našu štetu i na našoj muci. Želimo korektnu i sportsku saradnju sa svima, ali u granicama nekog uobičajenog sportskog i poslovnog fer-pleja. Ne mogu drugi preko naše "grbače" da se bogate, a mi da propadamo. Zadovoljni moraju da budu svi, da bi posao bio korektan i uspešan.

Očekujete li ipak dogovor sa Radom?

- Mi smo otvoreni za svaki častan i pošten dogovor i svi koji žele da sa nama tako pričaju, dobro su došli.

Извор СПОРТАЛ
naka
Члан клуба
Posts: 854
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:56 pm

Re: Други пишу... како Танјуг јавља... вести, вести, вести

Post by naka »

Lukić: Spasao sam Zvezdu od uništenja!
Bivši predsednik FK Crvena zvezda Vladan Lukić dao je za sutrašnje izdanje dnevnog lista Sport intervju u kojem je govorio o vremenu u kome je predvodio Zvezdu, problemila sa kojima se suočavao i napadima na njega i upravu koju je prevodio.
Image
Odgovarajući na pitanje novinara "da li ga bole napadi na njega i njegovu upravu", Lukić je rekao:
- Naravno da me bole, ali me ne čude. Mi smo Srbi. Moja uprava je Zvezdi ostavila dva kupa, tim vredan preko 25 miliona evra, najveći generalni sponozorski ugovor u regionu i skoro deset miliona evra prihoda od sponzora koje će klub da dobije narednih godina. Ja to nisam imao kada sam došao u klub, zatekao sam oko 200 hiljada evra sponzorskih ugovora. Vidim da klub za sada živi samo od tih ugovora i od prodaje Maksimovića. Kad me već napadaju, neka bar pošteno kažu hvala, jer četiri meseca primamo pare od ugovora koje si ti Lukiću potpisao i ugovorio. Ja nisam imao ni dinar od prethodnika. Ljudi moji, pa mi smo se preko tri godine borili sa nemaštinom, krizom na fudbalskom tržištu, nedostatkom prihoda od Evrope i sada kada smo održali klub Lukić i njegovi su najgori. E to neće moći tako - rekao je Lukić i dodao:
- Spasao sam klub od uništenja, a imovinu od otimanja. Ušao sam u klub u bankrotu, a uspeo sa svojim saradnicima da ga podignem, da plaćamo evropsku licencu četiri godine, da osvojimo dva kupa i da budemo, osim poslednje sezone, konkurentni za titulu. Svako zna kako nam je prve sezone ukradena titula. Uprava koju sam ja vodio je vratila publiku na Marakanu, mi smo promenili Statut kluba i obezbedili da članovi koji plaćaju članarinu da biraju organe kluba i doveli smo najjače sponzore u istoriji kluba, među kojima i najveću svetsku kompaniju Gazprom. Ostavio sam 26 reprezentativaca u svim kategorijama.
Kompletan intervju sa Vladanom Lukićem, prvi koji je dao za medije u Srbiji od novembra 2011. godine, biće objavljen u sutrašnjem izdanju Sporta.

Izvor:pres

http://www.pressonline.rs/sport/fudbal/ ... tenja.html" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Други пишу... како Танјуг јавља... вести, вести, вести

Post by crazynorth75 »

Lazović za MONDO: Borićemo se, bez osvrtanja

05. april 2013. 17:51 > 17:59
Posle dva uzastopna remija Partizana u Superligi, as Crvene zvezde žali što učinak ekipe ovog proleća nije bio stoprocentan. "I ovako nema predaje, voleo bih da do derbija razlika bude još manja".
Image

Abiola Dauda.
On je pokupio naslove u sredu uveče i četvrtak ujutru zbog dva lepa gola i asistencije u pobedi fudbalera Crvene zvezde nad Hajdukom iz Kule (3:0) u vanrednom, 21. kolu Jelen Superlige.

Samo zbog toga, možda i nezasluženo, u drugom planu ostao je Darko Lazović.

Zvezdin brzonogi dribler odigrao i konkretno (postigao gol) i lepo za oko. Podsetio je navijače na ono što može, ali odbio u razgovoru za MONDO da hvali sebe i, za razliku od trenutka kada je igrao ispod očekivanja i kada nije imao nikakav problem da bude samokritičan.

"Jeste, odigrao sam dobru utakmicu, ali ne volim to da doživljavam kao lični uspeh. Istina je samo ta da smo Dauda i ja iskočili u trenutku kada je cela ekipa odigrala dobro, opušteno, nadahnuto... Ko zna kako bi sve to izgledalo da, kao i nekoliko puta ovog proleća, nismo bili na svom nivou", skromno je Lazović odgovorio na pohvale za nastup.

"Mogu samo da pohvalim celu ekipu, jer smo u sredu odigrali možda i najbolju utakmicu ovog proleća. Tome nam je pomogao rani gol u prvom poluvremenu, posle čega je sve bilo lakše. Delovali smo dosta sigurnije s loptom i, što je možda i najvažnije, drugi put zaredom dobili utakmicu bez primljenog gola. To nam je svima podiglo samopouzdanje, jer kao da osećamo da se vraćamo u formu koju smo u jednom trenutku negde izgubili", dodao je.

Da li je Dauda za nastup zaslužio pohvale?

"Sigurno! I čestitam mu, dobar je igrač definitivno. Ali, moram da kažem da pored njega imamo još mnogo dobrih rešenja u napadu. Dok je bio standardan, Mudri je bio prvi strelac lige, sada je na drugom mestu, dao je deset golova, a ne treba zaboraviti ni dva mlada napadača koja imamo, Ožega i Mihu. Od njih mnogo očekujem u budućnosti i tvrdim da će Zvezda s njima imati uspeha", setio se Lazović i igrača koji su trenutno u drugom planu: Ognjena Mudrinskog, Ognjena Ožegovića i Stefana Mihajlovića.

Sa strane gledano, delovali ste znatno opuštenije na terenu. Kako to objašnjavaš? U kojoj meri vam je novi trener Rikardo Sa Pintu u tome pomogao?

"Nisam siguran da je samo do promene trenera, jer nam je i Sale (Aleksandar Janković prim. aut) o tome pričao, da bi trebalo da budemo opušteni, da verujemo u sebe i da će onda sve doći na svoje. Iz ovog ugla mi se čini da je Sale više verovao u ekipu od nas samih. Nisam siguran šta je razlog, ali novi trener uspeo je da napravi pomak u tom smislu i iskreno verujem da možemo mnogo bolje, već u narednoj utakmici, u Smederevu".

Da li ti je iz ove perspektive žao što je taj pomak došao tek kada je Partizan stekao 11 bodova prednosti i kad ste u prva četiri kola ovog proleća ispustili četiri boda? Igrom slučaja, sada ste na sedam bodova zaostatka, ali hipotetički šampionska trka uoči 22. kola mogla je da bude znatno neizvesnija...

"Potpuno si u pravu. Nama je najviše žao što u ovom trenutku nemamo manju razliku za Partizanom, naročito kad smo videli da su vezali dva remija. Ali, šta da radimo? Nećemo se osvrtati, ima još mnogo da se igra i daćemo sve od sebe da ostvarimo svaku pobedu do kraja šampionata, pa ćemo videti... Iz ovog ugla ne deluje da imamo mnogo šansi da ih stignemo, ali ko zna. Dok ima i teoretskih izgleda, borićemo se", poručio je Lazović i nadovezao se:

"Uostalom, kada igraš za Crvenu zvezdu potpuno je nebitno kakve su ti šanse uoči naredne utakmice - moraš da ideš na pobedu".

Image
Ukoliko se ispostavi nemogućim lov na titulu posle "minus 11", da li bi nova uzastopna pobeda u "večitom derbiju" bar malo popravila stvari i raspoloženje u klubu i među igračima?

"Titula ne može da se poredi ni sa čim i sigurno nećemo razmišljati već sada u stilu - hajde bar da dobijemo derbi... I sa i bez pobede u derbiju ostao bi veliki žal ako bismo ostali bez titule. A i rano je da mislimo na derbi. Kada dođe vreme za to, sigurno da ćemo imati puno samopouzdanja jer smo dobili četiri u nizu. Najviše bih voleo da do tada zaređamo pobede i dodatno smanjimo razliku, pa da igramo i za titulu i za derbi. Zato je najbolje da sada razmišljamo samo o prvoj narednoj utakmici".

Jedno pitanje Lazoviću nije bilo potrebno postaviti, odgovor je izašao spontano iz mladog fudbalera...

"Ja bih samo hteo na kraju da se zahvalim navijačima. Njih mi je najviše žao i često se loše osećam kada vidim kakvu nam podršku pružaju, a znam da im je teško. Pet godina nismo osvojili titulu, zaostajemo 11 bodova za Partizanom i njih dođe 15, 20 hiljada. To nema niko i to nas sve obavezuje da nastavimo da se borimo, pa šta bude... Ali biće mi jako žao ako se dogodi da na kraju ni oni, ni mi, ne proslavimo titulu", zaključio je Lazović.

Čačanin rođen 15. decembra 1990. godine ove sezone odigrao je 19 utakmica, postigao tri gola i zabeležio pet asistencija u crveno-belom dresu. U proškol je na 27 mečeva stigao do sedam golova i šest asistencija. Ukupno, a u Zvezdi je od 2009. godine, na 92 utakmice zabeležio je 16 golova i 22 asistencije.

Ukoliko bude igrao svaku utakmicu do kraja Superlige, u pretposlednjem kolu zabeležio bi jubilarni 100. nastup. Da li će na broju 100 ili 101 ostati, biće poznato u letnjem prelaznom roku.

(N. Janković - MONDO, foto: MN Press)
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Други пишу... како Танјуг јавља... вести, вести, вести

Post by crazynorth75 »

LUKIĆ ZA “SPORT”: Spasio sam Zvezdu bankrota, morao sam da dajem procente. Zašto Džaja sada ćuti?
| mozzartsport.com, Sport
Bivši predsednik crveno-belih konačno progovorio po odlasku sa Marakane i istakao da mu smeta hajka koju nova uprava vodi protiv njega, a i sama pravi greške kao što je ona sa Filipom Jankovićem. Pročitaje šta je rekao o Vesiću, Prosinečkom, neprijateljskom odnosu države, Pižonu, Adžiću…
Image
Pet meseci pošto se povukao sa predsedničke funkcije Crvene zvezde na kojoj je proveo tri i po godine, Vladan Lukić je otvorio dušu. U ekskluzivnom razgovoru za “DSL Sport”, Lukić je odgovorio i na optužbe aktuelne uprave i njenog sportskog sektora, koji za mnoge stvari poput “štetnih ugovora” prvotimaca krive svoje prethodnike. Lukić je izašao iz medijske ilegale kako bi prema njegovom mišljenju navijači Zvezde saznali i drugu stranu medalje. Kaže da mu smeta hajka koja se vodi protiv njega i njegovih saradnika, plasiranje podataka bez pokrića i presing da će ga uhapsiti. Prenosimo vam najzanimljivije detalje iz Lukićevog intervjua “Sportu”, s napomenom da će u pomenutom dnevnom listu u sredu izaći i drugi deo intervjua sa Lukićem.

“Kada sve sagledam najveći uspeh je što sam sa svojim saradnicima spasao klub od bankrota. Uspeo sam da ga podignem, da plaćam evropsku licencu četiri godine, da osvojimo dva Kupa Srbije i da budemo osim poslednje sezone konkurentni za titulu. Svako zna kako nam je prve sezone ukraden ovaj trofej”, istakao je Lukić na početku razgovora za “Sport”.

“DOVELI SMO GASPROM I RADILI U NEMOGUĆIM USLOVIMA”

Posebno se diči činjenicom da je Zvezda za vreme njegovog predsedničkog mandata dovela na Marakanu moćni Gasprom od čijeg sponzorstva i dan danas klub preživljava…
“Prvo, moja Uprava je vratila publiku na stadion. Krenuli smo u akciju i uspeli da nađemo najvećeg sponzora Gasprom, da promenimo Statut, pa tako članovi kluba biraju organe kluba. Plan je bio da se oslonimo na našu decu, ali su nam otimali talente koji su nešto vredeli. Zasukali smo rukave, pa sam tako ostavio 26 reprezentativaca u svim kategorijama.”

Prvi problem sa kojim se Lukićeva uprava susrela bio je ogroman minus u kasi…
“Zaposlenima se dugovalao sedam plata, blokada je bila 1.2 miliona evra, igrači su vraćani sa aerodroma, a klub je imao loš imidž. Na grudima smo nosili znak Tojote bez para samo sa korišćenjem automobila i ukupna vrednost sponzorstava bila je bizarna samo 200.000 evra. Imali smo veoma neprijateljski odnos države prema klubu, pa tako nismo mogli ni kod koga da otpisujemo dugove ili da ih reprogramiramo.”

Podaci su izašli na videlo tek posle nekoliko meseci?
“Bivši generalni sekretar Kozić je u proleće 2009. godine rekao da klub duguje 22,3 miliona evra, da je u periodu 2007. godine potrošeno 50 miliona evra, da su plate podignute zaposlenima i fudbalerima duplo, da su samo krediti bankama bili 12 miliona evra i da je četiri miliona evra potrošeno na pojačanja koja su propala. Sačekao me ogroman broj sudskih sporova, čak pedesetak koje niko nije vodio u knjigama kao dugovanje što nas je posle koštalo još dodatnih deset miliona evra. Uvođenje finansijskog fer pleja od UEFA terao nas je da sve do 31. marta plaćamo ili regulišemo prema bivšim igračima, trenerima, državi klubovima i zaposlenima.”

“IZGUBILI SU JANKOVIĆA ZA 12.000 EVRA, A MENE OPTUŽUJU ZA PROCENTE”

Bivši predsednik Zvezde se osvrnuo i na priču koji plasira aktuelna uprava, a posebno njen sportski resor na čelu sa Kokezom i Stojadinovićem o štetnosti ugovora Zvezdinih igrača.
“Sve te priče koje se iznose sada su zlonamerne. Nisu to bili štetni već realni ugovori u skladu sa tadašnjim mogućnostima. Ja sam Zvezdino dete, odrastao sam na severu i jedini sam fudbaler u Srbiji koji se u vreme bombardovanja vratio u zemlju, ostavio milionski ugovor i uzeo pušku u ruku da branim zemlju. I sada će mene da pljuju? Pre bih odsekao ruku nego dozvolio da Zvezda bude oštećena. Ti koji sada pričaju o tim ugovorima ne znaju da smo radili u nemogućim uslovima, ulazili smo iz blokade u blokadu, sa računa nam je skinuto više stotina miliona dinara, a pored mnogo muka smatram da smo obezbedili kvalitetan tim za 1,5 milona evra, uglavnom sačinjen od mladih reprezentativaca.”

Aktuelna je priča o procentima koji su ustupljeni menadžerima…
“Tačno je i to rade svi klubovi na svetu kada nemaju pare. Ili imaš pare, pa kupiš igrača i potpuno je tvoj ili nemaš, pa platiš i ostaviš procente. I nije tačno da je to samo radila Zvezda. Pre godinu dana smo se „tukli” sa Partizanom za jednog mladog golmana i traženo nam je 80.000 evra i 30 odsto za taj klub. Bilo nam je mnogo, a Partizan je dao 100.000 evra i 30 odsto. Kada sam video Dejana Lekića rekao sam Pižonu i Adžiću da je igrač za Zvezdu. Otišao sam u Zemun i tražili su mi više stotina hiljada evra. Nismo imali ni evro, a onda su nam ga dali bez dinara i tražili 35 odsto. Ako Uprava koja nas je nasledila bude imala milione neće imati problem da svi budu samo Zvezdini. Ja im to od srca želim.”

Spominje se da su menadžeri bogato zarađivali na proviziji posle prodaje?
“Nije tačno sve je potpisivano sa klubovima, a ja nikome ne mogu da zabranim da posle prodaju svoje vlasništvo. Borac iz Čačka nas je obavestio da su prava ustupili jednoj agenciji za Darka Lazovića i da su dobili novac pošto ne mogu da čekaju. Sada Maksimović, Kasalica, Mudrinski, Milivojević, Mladenović... vrede mnogo više. Kada pričamo o šteti Janković je izgubljen za 12.000 evra od strane aktuelnog rukovodstva, a bilo je zvaničnih ponuda da se zaradi dva ili tri miliona. Ne pada mi na pamet da kažem da je namerno, ali eto desilo se i niko nije na crnoj listi. Poslovanje kluba je imalo nekoliko kontrola. Nije samo Lukić odlučivao već Uprava, a da bi parirali bogatijim za Kasalicu, Maksimovića, Milivojevića i Mudrinskog, koga nije hteo Prosinečki već Janković, morali smo da rizikujemo. Ova praksa je bila i ranije i niko me nije pitao koliko je Žigić bio Zvezdin, pa Vujadin Savić samo 50 odsto, pa Tomović... Ne vidim da je to sada problem već samo Milivojević.”

“DŽAJU SAM ZVAO KADA MU DRŽAVA NIJE DALA DA PRIĐE PUTINU, A SADA ĆUTI”

Lukić je prokomentarisao i odnos njega i njegove uprave prema Draganu Džajiću.
“Moja uprava je pozvala Džajića na stadion na koji nije dolazio godinama. Imali smo mnogo problema zbog toga, ali smo ćutali. Pogotovo kada je dolazio Putin. Tada je bila organizovana čitava akcija da mu on slučajno ne priđe. A poslao sam i pismo sudu da nije oštetio Zvezdu. I ponovo bih to uradio. Očekivao sam posebno od Džajića da sada podigne glas, kada se protiv mene, iz njegove Uprave vodi hajka jer on najbolje zna šta je hajka ili da kaže zvanično da stoji iza svih tih ružnih izjava. Ništa više. Nismo se skoro čuli, a njemu lično i Zvezdi stojim uvek na raspolaganju”.

Potenciraju se sada priče i o visokim platama i premijama, milionskim kreditima...
“Od kada sam u Zvezdi, dakle od osamdesetih godina deo rukovodioca u administraciji dobija 10 do 20 odsto od premija. Taj sistem sam nasledio i prvi uveo da nema premija kada Zvezda nije prva. Gro igrača ima primanja od 30 do 90.000 evra. Bruto plate iznose oko tri miliona za igrače. Kredite sam podizao jer nisam hteo da budem prvi predsednik koji je Zvezdi onemogućio da igra u Evropi. Preuzeo sam rizik želeći rezultat, pa da se posle sve naplati i vrati ulaskom u Ligu šampiona ili Ligu Evrope. Tri minuta u Bordou nas je delilo od 6 miliona evra.”

“VESIĆ NIJE BIO IZNAD MENE, DVA PUTA SAM MOLIO ROBIJA DA NE IDE”

Spočitavalo se Lukiću i da klubom u njegove vreme vedrio i oblačio Goran Vesić kao siva eminencija…
“Naš odnos je bio samo u cilju da se stabilizuje Crvena zvezda. I kada sam imao dilemu uvek sam hteo da presečem preuzimajući rizike, a nikada nisam dozvoljavao saradnicima da budu pojedinačno iznad kluba ili da nekim potezima urušavaju ugled koji je bio nizak zbog raznih stvari iz prošlosti”.

Zašto je došlo do rastanka sa Adžićem i da li je smena Vladimira Petrovića odrađena pod pritiskom?
“Adžić je rekao da će ako izgubimo od Partizana podneti ostavku. Ja ga nisam terao na to niti bi ga bilo kada terao. Izgubili smo, on je održao reč i otišao. Odlazak Pižona smatram kao iznuđen potez. Pokušali smo šok terapijom da dođemo do titule, ali nismo uspeli.”

Da li se lutalo sa trenerima i izborom igrača?
“Sa ove vremenske distance, kada pogledam do dolaska Roberta Prosinečkog i jesmo lutali, a svakako da je bilo loših poteza kada su u pitanju igrači. Sebi nikada neću da oprostim što prve godine, kada niko nije očekivao titulu nismo pokušali da napravimo mlad tim kao 2012. godine i da kažemo tada bićemo peti, ali pravimo tim. Nismo to uradili jer smo bili prvi 25 kola, ponela nas je euforija i pogrešili smo. Sa Robijem nije bilo nesuglasica, on mi je prijatelj, dugogodišnji saigrač... Dva puta sam razgovarao sa njim da promeni odluku o odlasku, jer sam smatrao da kao predsednik imam pravo da ga pitam nasamo neke stvari. Sam je otišao i mogu vam reći da mi je bilo mnogo žao, ali to je život. Verovao sam da možemo zajedno da radimo i drago mi je da je posle Zvezde u Kajseriju uspeo i da smo mu sa pravom dali priliku da vodi ekipu pored silnih pritisaka”, zaključio je Lukić u intrevjuu za “Sport” u čijem sutrašnjem štampanom izadnju možete da pročitate kompletan prvi deo intervjua.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Други пишу... како Танјуг јавља... вести, вести, вести

Post by crazynorth75 »

Milivojević od ponedeljka ponovo "u stroju"
05 april 2013 | 17:24(2)


Vezni fudbaler Crvene zvezde Luka Milivojević polako se oporavlja posle operacije nosa i od ponedeljka bi, prema najavama, trebalo da bude u trenažnom procesu. Trener Zvezde Rikardo Sa Pinto, naravno, neće imati na raspolaganju reprezentativca Srbije za meč protiv Smedereva u nedelju, ali bi odlični vezista mogao da se nađe u kombinaciji za kolo posle, protiv subotičkog Spartaka u Beogradu.
Image
U ponedeljak Milivojević ima zakazan pregled i na osnovu stanja nosa lekari će doneti odluku da li će istog dana moći da se vrati treninzima.

Iako mu je nos otečen, Milivojević insistira na tome da, pošto bude počeo sa treninzima, radi bez zaštitne maske, koju će, ipak, morati da nosi na utakmicma.

Jedan od najboljih igrača Zvezde ove sezone doživeo je frakturu nosne kosti u sudaru sa jednim fudbalerom Radničkog iz Kragujevca.

http://sportal.rs/news.php?news=97895" onclick="window.open(this.href);return false;
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Други пишу... како Танјуг јавља... вести, вести, вести

Post by crazynorth75 »

Са Пинту и Лазовић уочи Смедеревa, састав
Највише из разлога што су јој многи већ уписали три бода Црвену звезду сутра очекује тежак меч против екипе Смедерева. Унапред добијене утакмице у којима један тим слови за апсолутног фаворита умеју са собом покажу неизвесност и неочекивани расплет. Последњепласирани тим "оклопника" у претходној недељи променио је тренера, што сигурно говори о томе, да још увек гаје амбиције о могућем опстанку у елити.

Image
Тренер Са Пинту и првотимац Дарко Лазовић најавили су да ће на стадиону "Крај Железаре" учинити све да забележе нову, трећу победу у низу.

- Црвена звезда у сваком мечу иде на победу. Победнички менталитет је предуслов за добру игру и освајање нових бодова. Наш сутрашњи противник је променио главног тренера што сигурно говори о томе да су им потребни бодови и да се нису још увек предали када је опстанак у лиги у питању. Располажемо и информацијама да нас сутра чека тежак терен услед великих киша, међутим наш циљ је да дођемо до тријумфа - рекао је португалски стручњак.

Смањење бодовне разлике у односу на првопласирани тим, по речима Португалца ништа не мења у његовим и плановима његове екипе.

- После две везане победе које смо остварили имам утисак да се у ваздуху осећа да може нешто да се деси. Међутим, ми не размишљамо још увек о томе, сконцентрисани смо само на нас и на првог наредног противника. Идемо на победу и не смемо себи да дозволимо да се опустимо - нагласио је млади стручњак.

У претходном дуелу против Хајдука из Куле навијачи црвено-белих у најбољем светлу после неколико мечева паузе могли су да виде Дарка Лазовића. Одлични крилни нападач очекује да и сутра у Смедереву настави са добрим играма.

- Сматрам да нас сутра чека тешка утакмица из разлога што играмо против последњепласиране екипе и већ смо унапред проглашени за победнике. Из искуства знам да то није увек тако, и да никога није лако победити уколико нисте максимално сконцентрисани и борбени. Верујем да ћемо ући у утакмицу на прави начин и остварити трећу везану победу - очекује повремени репрезентативац Србије.

Са Пинту је још једном поновио да се не оптерећује бодовним заостатком на табели, јер на тај начин не жели да изгуби фокус на много битније ствари.

- Усредсређени смо само на наредног ривала и идемо корак по корак, из утакмице у утакмицу. Фокусирани смо само на први наредни сусрет - подвукао је тренер Црвене звезде, који је пред сутрашњи дуел у карантин повео 19 фудбалера. На списку се налазе:

Бајковић, Кировски,
Спајић, Крнета, Максимовић, Микић, Младеновић, Вешовић,
Мијаиловић, Лазовић, Милијаш, Каду, Гаридо, Савићевић,
Дауда, Милуновић, Михајловић, Асамоа, Мудрински.

http://crvenazvezdafk.com/vesti/konfere ... astav.html" onclick="window.open(this.href);return false;
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Други пишу... како Танјуг јавља... вести, вести, вести

Post by crazynorth75 »

Lukić za Sport: Ne plašim se hapšenja!
DLS - M. MARKOVIĆ | 07. april 2013. 07:00 |
Upravni i Nadzorni odbor su kontrolisali poslovanje, a Pravna komisija je davala konačan sud. Policiji mogu da pomognem, ako je to interesuje... – kaže bivši predsednik Crvene zvezde

Image
Vladan Lukić

Već duži period policija „češlja” poslovanje Crvene zvezde, a bivši predsednik Vladan Lukić tvrdi da su pozvani samo da pregledaju dokumentaciju njegovih ugovora, koje je, kaže, sam predao naslednicima u novembru posle napuštanja „Marakane”.


U nastavku intervjua za „Sport”, posle godinu dana ćutanja, ističe da nema od čega da se brani i da je ovo što se sada dešava „ogroman pritisak da se pod tepih gurnu neke stvari iz prošlosti”.

- I treba da gledaju svaki papir, da provere svaki transfer i svaki potpisani ugovor. Od najmanjeg do najvećeg. Ostavio sam urednu dokumentaciju, zna se gde je otišao svaki dinar. Ja se ne plašim hapšenja, jer, sve je čisto. Znam da će biti problema kada krenu u proveru ranijih godina - priča Lukić.

Da li su i ostali organi kluba, pored revizorske kuće, bili upućeni u odrađene transakcije?

ĐILAS I TADIĆ NISU ODGOVORILI NA PISMA
Tokom rukovođenja Crvenom zvezdom Lukić je, kaže, kucao na mnoga vrata u cilju da se klub stabilizuje na svim nivoima, ali nije naišao na razumevanje brojnih tadašnjih članova vlasti u Srbiji.
- Razgovarao sam samo sa Ivicom Dačićem da se reše problemi, dok Dragan Đilas i Boris Tadić nikada nisu odgovorili ni reč na moja pisma.
- Imali smo još dve kontrole. Upravni i Nadzorni odbor su kontrolisali poslovanje, a Pravna komisija je davala konačan sud. Policiji mogu da pomognem, ako je to interesuje... U moje vreme neće naći ofšor kompanije koje se zovu „FC Red star”, a koje klub nikada nije osnovao sa sedištima u Švajcarskoj i Moskvi.

Kako se, onda, „trgovalo” kada je račun bio u blokadi mesecima?

- Pre mene su postojali dupli računi, više puta su fakturisani jedni te isti radovi na pojedinim pozicijama stadiona - tvrdi bivši čelnik Crvene zvezde. - Mi smo se snalazilili i pozajmljivali da preživimo pakleni period, a danas jedan rukovodilac iz aktuelne uprave pozvao je državne organe, sve u cilju da se ranije brljotine sklone. Znam da to neće proći. Istina je samo jedna.

Priča se da je poslovanje sa minusom prouzrokovalo „uvaljivanje” igrača od raznoraznih menadžera?

- Tvrdim da ne fali ni pepeljara! Opaske pojedinaca u medijima su nefer, ali ih ne uzimam za zlo. Kada bih pričao koliko smo imali problema, dobijali pretnji sa ulice, koliko smo puta upozoravani da nam se spremaju problemi što otpuštamo neke igrače i da smo neovlašćeno prisluškivani... Ja sam principijelan i ne lažem, ali, isto tako, nisam plašljiv da bih se okretao za raznim podmetanjima. Živim spokojno u Sopotu.

Koliko se grešilo kod dovođenja pojačanja? Pojedini su kasnije odlazili i bez minimalne zarade...

SUDIJSKE KRAĐE BILE OČIGLEDNE
Često je Lukić ulazio, posle utakmica, u polemiku sa kolegama iz Partizana i, pogotovo, predsednikom FSS Tomislavom Karadžićem. - Ukazivao sam da mora da se promeni sistem takmičenja i da ne smeju da se tolerišu sudijske krađe. Neke su bile očigledne i niko nije više platio nego Zvezda, a da li sam preterivao, pokazaće vreme...
- Brojni evropski klubovi plaćaju desetine miliona evra igrače koje sutra proglašavaju za promašaje ili za milione prodaju igrače koje su manje platili. Tako je u fudbalu. Da li ja danas treba da budem kriv što je Pašeko, koji je odigrao 42 utakmice za Flamengo kada je taj klub osvojio titulu, na prvoj pripremnoj utakmici polomio nogu?

Smatra se da su skupe investicije bili i Evandro i Borha...

- Njih dvojica su doneli kup, što jeste malo ako nema titule, ali nismo mogli da prođemo jeftinije. Čim nam je iz UEFA signalizirano da neće biti licence ukoliko se ne smanji budžet, zajednički smo dogovorili rastanak i tako uštedeli na njihovim visokim platama. Pokušali smo nekoliko puta da ih „unovčimo”, a falilo je malo da budemo sa njima bar na nuli.

Zašto, i pored ulaganja, nije osvojena titula tri godine?

- Trebalo je vremena da se napravi ekipa, a i nismo imali uticaj u FS Srbije prve dve godine. Za poslednju godinu smo sami krivi. Ja sam najviše nezadovoljan rezultatima koji nisu bili na nivou Crvene zvezde.

Napadi na vašu upravu i dalje su aktuelno, traju mesecima...

PROTEST ZBOG HAJKE PROTIV MENE
Od podnešene ostavke u novembru 2012. Lukić nije dolazio na „Marakanu”. Sve Zvezdine utakmice prati preko televizije.
- Dva su razloga. Prvo, pomalo sam se umorio i osećam zasićenje, a drugo, to je moj protest zbog ružne hajke protiv mene i moje uprave. Vratio sam Dragana DŽajića u ložu, a vidim da je sada cilj nekih da ja ne dolazim.
- Vidim da se sada živi od „mojih” ugovora. Najvećeg sponzorskog u regionu i od prodaje Maksimovića. Neka bar pošteno kažu da se četiri meseca oslanjaju na ostavštinu od Lukića i neka ne lažu zaposlene da sam ja kriv što dobijaju minimalce. Niko ne želi da kaže da su neki moji saradnici oprostili dug, koji nije mali. Nisam, takođe, dozvolio da umesto „Marakane” nikne šoping centar, dok su neki klub gurali u naručje za privatizaciju.

Kakav je bio uticaj navijača?

- Nikada od mene nisu ništa tražili, niti su ikada uticali na neku odluku. Ako je neko nešto uradio nedostojno, on je to uradio kao pojedinac koji ima ime i prezime. Nemojmo da žigošemo čitav navijački pokret zbog nekih incidenata. Imali smo uvek iskren odnos, znali su da neću nikad da ih slažem i to su poštovali i kada se nismo slagali.

Iz kojeg razloga se niste povukli ranije, nego ste se kandidovali ponovo za predsednika prošlog maja?

- Zato što niko nije hteo, a klub ne može da bude napušten. Čim sam video da se sklapa nova uprava i da se Zvezdi onako sudi protiv Jagodine, za mene je to bio znak da se povučem. Imao sam plan da, ako eliminišemo Bordo, odem sa uspehom. Nije mi se posrećilo. Ali, nisam čuvao fotelju do poslednjeg dana i sada sam srećan da se država zainteresovala da „pomogne” velikoj Crvenoj zvezdi - poručuje njen bivši predsednik Vladan Lukić.

http://www.novosti.rs/vesti/sport.294.h ... e-hapsenja" onclick="window.open(this.href);return false;
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Други пишу... како Танјуг јавља... вести, вести, вести

Post by crazynorth75 »

Da, da, da… Opet Dauda! (VIDEO)
| mozzartsport.com

Nigerijac pogotkom u 89. minutu utakmice u Đurđevom gradu primakao Zvezdu na minus četiri. Partizan pod pritiskom
Image
Nigerijac Abiola Dauda ponovo je junak Crvene zvezde, pošto je pogotkom u 89. minutu gostovanja kod Smedereva prekinuo agoniju gostiju iz Beograda i četi Rikarda Sa Pinto doneo treću pobedu u nizu kojom je zaostatak za Partizanom smanjen na svega četiri boda – 0:1 (0:0) u 22. kolu Superlige.


Nenad Milijaš je centrirao sa desne strane, a do tog trenutka perfektni golman Mladen Živković pogrešno procenio putanju lopte (zasmetao mu je i mladi Stefan Mihajlović), pa ju je na suprotnoj stativi sačekao Dauda i glavom sa metra ćušnuo u nebranjenu mrežu za erupciju oduševljenja među navijačima crveno-belih.

Veliki kamen sa srca crveno-belih pao je u tom trenutku obzirom da se činilo da će majstorije Živkovića spasiti Oklopnike poraza, iako su još od 57. minuta igrali sa 10 fudbalera obzirom da je Dragan Radosavljević potpuno bespotrebno na sredini terena šutnuo Kadua sa leđa, a vrlo nesigurni sudija Novak Simović se bez razmišljanja uhvatio za džep i izvadio crveni karton.
Image
Do tog trenutka Zvezda je bila potpuno apatična, pa osim šuteva Nikole Mikića u 27. i Daude u 55. minutu i dve prve parade Mladena Živkovića, nije prikazala apsolutno ništa. Delom i zbog toga što je Rikardo Sa Pinto protiv fenjeraša Superlige meč počeo sa izrazito defanzivnom postavom i Luisom Garidom i Srđanom Mijailovićem u prvih 11.

Pozadi je Zvezda zato delovala prilično sigurno, pa Smederevo nije uputilo niti jedan šut u okvir protivničkog gola, ali je možda i oštećeno u 44. minutu kada Simović nije svirao penal za Oklopnike posle očiglednog igranja rukom Uroša Spajića. Nenamernog, ali očiglednog.

Po izlasku Radosavljevića Sa Pinto je morao da se odluči na rizik, pa je u igru uveo još dva špica Ognjena Mudrinskog i Stefana Mihajlovića, ali je bedem pred golom Živkovića popustio tek kada je iz igre zbog povrede morao i danas odlični Roberts Omega, koji je dobio gotovo sve duele sa crveno-belima.

Bez Omege, Smederevo nije moglo da izdrži sve žešće nalete gostiju, iako je Živković nastavio da skida zicere rivalima i zaustavlja udarce Mihajlovića i Daude, koji je u 81. minutu uzdrmao i prečku.

Međutim, jedina pogrešna procena Živkovića surovo je kažnjena, pa je Smederevo moralo da se pomiri sa porazom uprkos hrabrom otporu favorizovanim gostima.

Lopta je sada u dvorištu Partizana, koji će morati da se posle dva remija uspravi protiv najtežeg rivala u dosadašnjem toku prolećne sezone - Vojvodine.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=9UyEGVp4LK8[/youtube]
SMEDEREVO – CRVENA ZVEZDA 0:1 (0:0)
/Dauda 89’/


Stadion: Kraj stare Železare;
Sudija: Novak Simović;

Smederevo: Živković, Božović, Omega (od 77’ Gegić), Blagojević, Ristić, Osman, Miljković, Atanacković (od od 8’ Milosavljević), Čukić (od 84’ Živković), Radosavljević, Sikimić;

Crvena zvezda: Bajković, Vešović, Mikić, Spajić, Mladenović, Garido (od 60’ Mudrinski), Mijailović’(od 46’ Kadu), Lazović, Milijaš, Milunović (od 74’ Mihajlović), Dauda.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
Locked