Приватизација ФК Црвена звезда?

Део форума посвећен ФК Црвена звезда
Locked
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Приватизација ФК Црвена звезда?

Post by crazynorth75 »

ajkula wrote:upecani su samo oni koji vjeruju da ce zvezdi biti bolje ako ostane nicija kao do sada.

ja ne znam kako ljudi ne vide da ako ostane ovoko zvezde nece biti jer ce za koju godinu biti na zadnjoj mogucoj margini i 90 posto naroda ce da zabole ona stvar sto ce da rascerupaju i malo sto je ostalo.
ovo je poslednja sansa da se ipak proda i da se pokusa postati klub koji ce da zivi svojim zivotom a ne kucati posudjenim srcem.

i opet se vezujete za covjeka a ja za princip. ova drzava nema vise luksuz da izdrzava ova dva sisavca. idealno bi bilo da drzava daje pare i ljude koji ce da rade u interesu klubova a ne samih sebe ali to je nemoguce. zato prodat naravno uz jasne uslove .

zar kk,rk ,vk nije dovoljna opomena...
I mene prvoboldovano :kreza: nervira, il' je Vučić, il' su Arapi... eto zli Vučić 'oće da nas uvali arapima i da se tu još ogrebe, a mi ćemo njima biti igračka koju će oni odbaciti kad im dosadi. Niđe veze...Sreća pa sada nismo ničija igračka... A drugi bold je poenta, koja se vješto izbjegava...
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Хлад Малиганович
Члан клуба
Posts: 200
Joined: Sun Mar 17, 2013 2:23 pm

Re: Приватизација ФК Црвена звезда?

Post by Хлад Малиганович »

ajkula wrote:
dacha od bosne wrote:Ajde ti po tačkama nama objssni šta je rješenje, može? Ja ga u ovom trenutku ne vidim sem privatizacije. Kod nas je inače sve do sada bilo divlje, pa me ne čudi da se desi divlja privatizacija ili da ostsne divlje stanje.
Ja se ponavam, u privatizaciji ćemo barem znati čiji smo. A čiji smo sada?
pa kako ne znas. mi smo prcija zloga vucica .
Тачно. Мада ми се више свиђа да га зовем морални пигмеј и емотивна луда. Уништитељ у размерама од око 10 Весића, на скали.

Решења нема, јер су нас довели у такву ситуацију. Решење је промена у држави, или да будем прецизнији настанак државе. Знате оно, закони, војска, полиција. А не да једна емотивна луда објављује да продаје два удружења грађана, на тв-у, и да му се сви диве, да прича како хапси, процесуира. Него она фора, као закон, мало. То је решење, ал неће га буде.
C'mon Yano, c'mon honey, let's sell the house.
User avatar
ajkula
Члан клуба
Posts: 1282
Joined: Sun Mar 17, 2013 8:12 pm

Re: Приватизација ФК Црвена звезда?

Post by ajkula »

ko je zvezdu doveo u ovakvu situaciju?

ti toliko mrzis vucica da te to u potpunosti diskvalifikuje po pitanju ovog problema.
Znas,velika je razlika u navijanju za Zvezdu i u navijanju za Zvezdinu pobedu.
by belaggio
User avatar
Хлад Малиганович
Члан клуба
Posts: 200
Joined: Sun Mar 17, 2013 2:23 pm

Re: Приватизација ФК Црвена звезда?

Post by Хлад Малиганович »

Ја не мрзим никога. Али за оно што тај човек ради, мржња је слаба реч, да опише оно што осећам.

Звезду су у овакву ситуацију довели људи на скали од 0,1 до 10 Весића. МПИЕЛ је десетка.
C'mon Yano, c'mon honey, let's sell the house.
User avatar
ajkula
Члан клуба
Posts: 1282
Joined: Sun Mar 17, 2013 8:12 pm

Re: Приватизација ФК Црвена звезда?

Post by ajkula »

dade ti njemu bas kompliment. za godinu dana je uspio vise da unisti nego ovi za 20 godina .
izgleda da ga ipak ne mrzis.
Znas,velika je razlika u navijanju za Zvezdu i u navijanju za Zvezdinu pobedu.
by belaggio
User avatar
Хлад Малиганович
Члан клуба
Posts: 200
Joined: Sun Mar 17, 2013 2:23 pm

Re: Приватизација ФК Црвена звезда?

Post by Хлад Малиганович »

Не читаш шта пишем. Нисам рекао да је успео да уништи више, али ће успети, можда. У ономе што он хоће да уради, нико од претходника није могао да успе, ни близу. И зато је он одликован са 10 Весића.
C'mon Yano, c'mon honey, let's sell the house.
User avatar
ajkula
Члан клуба
Posts: 1282
Joined: Sun Mar 17, 2013 8:12 pm

Re: Приватизација ФК Црвена звезда?

Post by ajkula »

dobro, i sta je po tebi resenje? posle streljanja vucica?
Znas,velika je razlika u navijanju za Zvezdu i u navijanju za Zvezdinu pobedu.
by belaggio
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: Приватизација ФК Црвена звезда?

Post by Либурнија »

ajkula wrote: naveo si AEK. a ja bih naveo mancester,celzi,siti,psg,monako, lejkerse,seltikse...
Навео си као параметар клубове из Енглеске, Француске и САД...Наградно питање гласи: да ли су наведене државе сличније Србији или је то Грчка?

Оно што погријешно тумачите у Хладовим и мојим постовима јесте то да се критикује Вучић из политичких разлога. Ма није него! Вућић се критикује из моралних разлога зато што је бескичмењак и што је оличење оних који су нас прво уништавали да би нас сада "приватизовали". Држава нам пошаље Весића, Антића, Кокезу, Тончева у клуб а онда одједном изађе Вучић (који их је довео) и каже - ма види шта раде! Одједном нису његови?! Како да не...

Питате за алтернативу иако добивате одговор на тањиру - држава која функционише и која ће почисти мафију, нормализује ове садашње, накарадне односе. У оваквој ситуацији приватизација је шарена лажа , олако обећана брзина. Приватизација је проблематична и утолико што нам долази 99% сигурно неко коме циљ није фудбал већ нешто друго, прије свега пик на земљиште. не због тога што ће да нас пресели, већ зато што ће му фудбал бити 9. рупа на свирали. Да не дужимо, нема чаробних еликсира и чуда док се не среди овај неред и политички волонтаризам који влада у држави умјесто да влада и проводи се закон.
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
User avatar
ajkula
Члан клуба
Posts: 1282
Joined: Sun Mar 17, 2013 8:12 pm

Re: Приватизација ФК Црвена звезда?

Post by ajkula »

hlad mrzi vucica to je ocigledno. a ni ti nisi daleko cim za datum propadanja zvezde stavljate dolazak njegovih ljudi u klub,odnosno dolazak ove ekipe na vlast.

to da li bi zvezda bila prodata da bi na marakani pasle krave ni ti ni ja ne znamo.

to je nesto sto vlast treba da uredi . da obezbedi da zvezda ostane zvezda tu gdje jeste i da radi ono sto radi od 1945.
e sad ako ova vlast proda klub nekome ko ce da sve to srusi i da se bavi necim drugim ,a ne zastiti zvezdu ugovorom onda moze da se kritkuje.
ali kritikovati covjeka zato sto je rekao da drzava ne treba da daje pare vise u dva kriminogena drustva je meni malo nejasno.

recimo i da ta ideja o sredjenoj drzavi nije utopija ( a jeste) opet ne vidim razlog da se pare poklanjaju drustvima koja mogu bit profitabilna.
sto sredjenija drzava bude ona ce trazit vise para.
Znas,velika je razlika u navijanju za Zvezdu i u navijanju za Zvezdinu pobedu.
by belaggio
User avatar
Хлад Малиганович
Члан клуба
Posts: 200
Joined: Sun Mar 17, 2013 2:23 pm

Re: Приватизација ФК Црвена звезда?

Post by Хлад Малиганович »

ajkula wrote: recimo i da ta ideja o sredjenoj drzavi nije utopija ( a jeste) opet ne vidim razlog da se pare poklanjaju drustvima koja mogu bit profitabilna.
sto sredjenija drzava bude ona ce trazit vise para.
Мит о сређеној држави... :)

Друштва "нису профитабилна" јер их контролишу исти они који контролишу и државне институције.
C'mon Yano, c'mon honey, let's sell the house.
User avatar
ajkula
Члан клуба
Posts: 1282
Joined: Sun Mar 17, 2013 8:12 pm

Re: Приватизација ФК Црвена звезда?

Post by ajkula »

zato i kazem da je cekanje da se drzava sredi utopija do cijeg ce ostvarenja zvezda ostat samo uspšomena.
Znas,velika je razlika u navijanju za Zvezdu i u navijanju za Zvezdinu pobedu.
by belaggio
User avatar
Goxy
Члан клуба
Posts: 311
Joined: Sun Mar 17, 2013 7:01 pm

Re: Приватизација ФК Црвена звезда?

Post by Goxy »

Ко је тај ко ће да доведе државу Србију у ред, а самим тим и Звезду као огледало земље?
-Бивши форумаш-
User avatar
Alan Ford
Звездаш
Posts: 172
Joined: Wed Mar 20, 2013 3:22 pm

Re: Приватизација ФК Црвена звезда?

Post by Alan Ford »

Krenulo aktivnije od onog mog upisa, pa da malo sumiram...

Srbija nece biti normalna zemlja...narednih 40god sigurno, za dalje ne znam, ali ovo je 105%...
Dakle, taj scenario otpada...

Niko se nije dohvatio REVOLUCIJE...

Ne protiv drzave, ne protiv Vucica, nego kontra ocajnog vodjenja kluba...
Ajde, ako treba da zamolim, da iznesete neko misljenje na tu temu...predloge...
Ja znam samo da mora da bude siroko, front kao solunski...i svi sa nase strane i sever i zapad i istok...svi...
Mozda ne ni sve odjednom...ja sam recimo mislio da Fondacija oko dece, moze da bude trojanski konj ka ozdravljenju...iznutra, a jacanje i pozicije unutar kluba...

EDIT: oko fondacije, samo onima kojima nije u dubinu objasnjeno...prve godine je valjalo da bude 4-5 klinaca, koji nikome u moru dece u omladinskoj skoli ne bi smetali...mislim na menadzere...
Za 3-4god. bi se doslo do znacajnije cifre (svake godine, plus nego povecanje), ali bi onda vec bilo kasno...zakoteljalo bi se dosta, puno bi ljudi bilo u prici i ne bi bilo mogucnosti da se ugusi, niti samo par ljudi potkupi, uceni ili sl.
Za 5-6god. skoro komplet omladinska skola bi bila pod pravom kontrolom...em, ogroman broj dece, em drugi deo koji pokriva edukaciju trenera...
User avatar
Константин
Члан клуба
Posts: 1989
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:11 pm

Re: Приватизација ФК Црвена звезда?

Post by Константин »

Alan Ford wrote: Niko se nije dohvatio REVOLUCIJE...

Ne protiv drzave, ne protiv Vucica, nego kontra ocajnog vodjenja kluba...
Ajde, ako treba da zamolim, da iznesete neko misljenje na tu temu...predloge...
Ja znam samo da mora da bude siroko, front kao solunski...i svi sa nase strane i sever i zapad i istok...svi...
Mozda ne ni sve odjednom...ja sam recimo mislio da Fondacija oko dece, moze da bude trojanski konj ka ozdravljenju...iznutra, a jacanje i pozicije unutar kluba...
Све фино речено.
Али бих да подсјетим прије пар година на нешто што још није ни близу револуције, на скандирање са запада против олоша из управе (који неки сада стављају знак једнакости са овима што хоће да нас продају), било је чашћавања са Циганске пичке. На Бордоу на ужичко опет са Запада, подигне се транспарент о Салету Звездашу. Значи на мала два покушаја гласа разума, оба пута пацке. Скупштина званично ћути и не одржава се.
Дакле, шансе су...
Врста која изумире
srbin sk
Звездаш
Posts: 127
Joined: Sun Apr 21, 2013 10:38 pm

Re: Приватизација ФК Црвена звезда?

Post by srbin sk »

Privatizacija tesko moze da se odvoji od politike, a ja niti zelim da pricam o politici, a verovatno i nemam moralno pravo zato sto nisam iz Srbije. Ali dacu sebe za pravo na osnov iskustva koji mi imamo dole da kazem da PPV je pravljen po jednoj istoj matrici koja bazira na klasicni populizam, prica ono sto ljudi zele da cuju, kao radi danonocno, a sustini ne uradi nista ili uradice samo ono sto "treba da uradi".
Ali ono sto je vazno za nas je da on sa svojom pricom i nacinom na koji sada utice na klub i ono sto zeli da uradi je da vredja nasu intelegenciju. Definitivno nije on taj koji nas doveo u ovakvoj situaciji,ali ako nastavi ovako bice upamcen kao neko koji je sahranio Zvezdu.
Svako ce da pita, koji je izlaz.
Drzava je duzna zato sto je ona DIREKTNO kriva za nasu situaciju, da pomogne u ozdravljenje. To ne znaci prvenstveno finansiski (iako je to neophodno), nego pre svega organizaciono i stvaranje teren da mi mozemo da funkcionisemo nezavisno od drzavnu pomoc. Na pocetku da sklone kriminalne politikante, mogucnost da dodju skolovane profesionalce da vode klub, da pomogne drzava pre svega u reprogramiranju dugova prema bankama i jos puno tehnickih stavri oko zemljista.
Inace koja je to fraza da drzava daje novac, a Zvezda (uprava - drzava) to trosi. Zasto bi drzava to radila. Prvo nek drzava spreci da Zvezda (uprava-drzava) krade novac. Drugo kako drzava moze da pomogne da tipovi kao Bajatovic, Ruzic, Djilas uzimaju za godinu dana ako ne celi onda bar pola Zvezdin budzet. Kako moze da trosi ogroman novac za partijske vojnike u administraciii. I mnogo toga jos.
Druga dimenzija je na osnovu kog zakona ce biti ta prodaja. Formalno pravno Zvezda je privatna svojina (udruzenje gradjanja) ima svoji UO, koji ne spominje nikakvu prodaju, razgovor sa eventualnih kupaca. Kakva ce biti prodaja, sa zemljistem, sa stadionom, samo brend, sta? Jel prodaja se vrsi u cetiri oka i koji je taj kupac? Koja je cena, ko je uradio procenu vrednosti naseg kluba, ko je ovlascen da pregovara u nase ime, zasto je to tajna. I oni koji prave sporedbe sa Mssncesterom, Celsijem, Lejkerse, dal misle da kod njih je prodaja bila na taj nacin.
I na kraju krajeva i da mora da dodje do toga mora da sve bude javno, transparentno, da budu ukljuceni mnogo vise ljudi, da to ne bude preko kolena, da ima mnogo vise vremena da se dobro osmisli jer nasa Zvezda je mnogo vrednija od jednog politicara koji je danas mocan, a za neko vreme (bilo kada da to bude) bice bivs. Samo da i mi tada ne budemo bivsi.
Locked