Приватизација ФК Црвена звезда?

Део форума посвећен ФК Црвена звезда
Locked
User avatar
ajkula
Члан клуба
Posts: 1282
Joined: Sun Mar 17, 2013 8:12 pm

Re: Приватизација ФК Црвена звезда?

Post by ajkula »

za zadnja dva pasusa naklon do poda. napokon neko to da kaze.

uzimate pare od drzave,ne placate porezbogate se pojedinci a klubovi kad propadnu postaju drzavna briga.
Znas,velika je razlika u navijanju za Zvezdu i u navijanju za Zvezdinu pobedu.
by belaggio
User avatar
EmptyClip
Члан клуба
Posts: 748
Joined: Sat Mar 16, 2013 3:40 pm
Location: Рума (нови сад)

Re: Приватизација ФК Црвена звезда?

Post by EmptyClip »

Одличну дијагнозу је ударио. Е сад питање је шта је најбољи лек. Ту се дебело разилази Циганија, мада то еј и нормално јер тема није лака. А друго питање је да ли постоје услови да се тај лек примени.
User avatar
Alan Ford
Звездаш
Posts: 172
Joined: Wed Mar 20, 2013 3:22 pm

Re: Приватизација ФК Црвена звезда?

Post by Alan Ford »

dacha od bosne wrote:
"Ako neko misli da će država doveka da daje pare, a oni da troše kako hoće, da budu bogatiji, a klubovi siromašniji i država, to je nemoguće i to više niko neće da podrži", rekao je Vučić.
Ne pratim politiku i dešavanja, ali ovo je mnooooogo glupo pogotovo, jer dolazi od čoveka koji navodno može da hapsi....

Taj neko "ko misli da će bla-bla-bla", treba da ide u zatvor i tačka... Pametnom, dovoljno da izmedju redova vidi da se nešto zna, a neće ili ne može...


No...

Pomenuo pre neko vreme na neki Nakin upis... Revolucija...

I to je po meni realan naziv za ovu temu... Privatizacije imamo na sve strane, po svim forumima, a ovde kao znamo nešto više i malko smo stariji, iskusniji...

Elem, Zvezda nije u dugu, jer ne može i zato što proizvodi pegle koje nikom više ne trebaju nego, zato što se radi očajno... Neko namerno, a neko, jer nume (sto bi rekao Empti)...

Par klinaca, Evandro, Mijailović, itakodalje = 10miliona

Pritom, glupavi potpisi, zaludni raskidi...

Zvezda treba samo volju, iskrenu...posvećenost, Zvezdašku...

REVOLUCIJA

Kako? Ko?

Ne znam... Priznajem, manjak inteligencije...

Znam da tu ima mesta i za Delije, sigurno...možda ne možemo u istu kafanu, na iste književne večeri, ali znam da im je stalo do Zvezde...čak i više nego meni...
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: Приватизација ФК Црвена звезда?

Post by Либурнија »

Alan Ford wrote:
dacha od bosne wrote:
"Ako neko misli da će država doveka da daje pare, a oni da troše kako hoće, da budu bogatiji, a klubovi siromašniji i država, to je nemoguće i to više niko neće da podrži", rekao je Vučić.
Ne pratim politiku i dešavanja, ali ovo je mnooooogo glupo pogotovo, jer dolazi od čoveka koji navodno može da hapsi.......
Алал вера мајсторе! :ura: Управо ту и јесте квака када ми "ретроградни" сумњамо у транспарентност и намјере приватизације а ла ППВ и ту је сажета сва демагогија ове његове жваке. ППВ је заправо камелеон који ће да бургија увијек причу која је "у тренду". У неким другим временима и констелацијама, тај би се ватрено противио приватизацији. Баш као и Весић, баш као и Човић... Апсурдно је да су се на његову причу насукали и они који су некада шкргутали зубима чим би он присмрдио на километар од Маре или Пионира.
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
User avatar
Alan Ford
Звездаш
Posts: 172
Joined: Wed Mar 20, 2013 3:22 pm

Re: Приватизација ФК Црвена звезда?

Post by Alan Ford »

Либурнија wrote:
ППВ је заправо камелеон који ће да бургија увијек причу која је "у тренду". У неким другим временима и констелацијама, тај би се ватрено противио приватизацији. Баш као и Весић, баш као и Човић...
Zahvaljujem na pohvali, ali ja ću odmah da udarim kontru...


Ovo izdvojeno me ne zanima, niti je relevantno za Zvezdu i njen ugao...lični odnosi i netrpeljivost nas nigde neće odvesti, pa makar na kraju bili u pravu...

Uzdravlje!
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: Приватизација ФК Црвена звезда?

Post by Либурнија »

Но релевантно је због питања вјеродостојности кројача Звездине судбине. А твоја идеја, шта је с њом? Зар то није здрава прича иако се не одазива на чудесно име приватизација?! Има ли заинтересованих?
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
User avatar
ajkula
Члан клуба
Posts: 1282
Joined: Sun Mar 17, 2013 8:12 pm

Re: Приватизација ФК Црвена звезда?

Post by ajkula »

liburnija promasio si ceo fudbal.

jel ti mislis da drzava treba beskonacno da daje pare u klubove , a da se od tih para bogate pojedinci ?
i uz to istio ti klubovi ne placaju porez,utajivaju isti i ond aopet traze pare.
nasi velikani treba da se odluce . da li su amateri ili profesionalci. ako su amateri zna se koliko im pripada , a ako su profesionalci nek zaradjuju.

i vaznije firme od zvezde i partizana odu pod dobos kad lose posluju.
e sad kako neko ko je dobio sredstva za rad dzabe, zatim ima toliku bazu( navijaci) da zaradjuje sve to baci u vodu druga je prica.
Znas,velika je razlika u navijanju za Zvezdu i u navijanju za Zvezdinu pobedu.
by belaggio
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: Приватизација ФК Црвена звезда?

Post by Либурнија »

Ја мислим да држава треба да ради свој посао и да хапси лопове а не да их нам немилице шаље у клуб а онда нам нуди чудесни еликсир звани приватизација. Ајде, немој више да се правимо луди ако нас већ медији таквима праве. "Алајбегова слама" како нас назва овај "месија", била је у стању да се попне на врх Европе и свијета. Зашто? Не зато што је држава била социјалистичка, већ зато што је функционисала кудикамо боље него ова. Ова не само да не функционише већ има озбиљних индиција да намјерно саботира. Зашто не постоји новинар у Србији да упита овог гувернера остатка Србије да ли су држави смрдиле (зарађене) девизе које су нам исисали од златне генерације да би могли да плате пензије и војску?
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
User avatar
ajkula
Члан клуба
Posts: 1282
Joined: Sun Mar 17, 2013 8:12 pm

Re: Приватизација ФК Црвена звезда?

Post by ajkula »

ma koje devize ostale? pa sam cvele je rekao da to uopste nisu bile velike pare.
zvezda dala penzije. kako ne. uzmi digitron i vidi da li je to moguce .
uostalom to nema nikakve veze sa onim sto je vucic rekao.
ako su bila vremena kad je drzava davala pare u klubove ta su vremena prosla. pogotovo sto ovo sad nisu ti klubovi. onda je sportski motiv bio vazan a sad samo lopovluk i kradja. a fudbal kao fudbal je postao sporedan.

e sad ako ti smatras da treba i dalje drzava da daje za ta dva kluba 20 miliona godisnje to je drugo. ja bi radije da se da u neke neprofitabilne organizacije tipavrtici,skole, radna mjesta,trudnice, bolnice i slicno. da damo malo para nasoj djeci koja su u inostranstvu da se vrate i izgrade ovu zemlju.

i da pojasnim ( jer je tu ocigledno kod tebe malo politicka pozadina) pricam o principu a ne personalnim rjesenjima. sigurno da ovi sad osim mozda covica ne rade sto treba.
Znas,velika je razlika u navijanju za Zvezdu i u navijanju za Zvezdinu pobedu.
by belaggio
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: Приватизација ФК Црвена звезда?

Post by Либурнија »

А шта је Цвеле могао да каже а био је човјек система? Нису велике паре?! Што није рекао експлицитно цифру...нису "велике паре" за државу али за Звезду јесу. И кад нису "велике", што их је држава онда уопште дирала?

И којих то 10 милиона евра годишње држава даје Звезди? Гдје? Како? Откуд онда толики дуг поред тих силних пара?! Нема ту политичке позадине - ријеч је о Вучићу као о актуелном представнику државе и његовим изјавама. То уопште нема везе са некаквим политичким (не)наклоностима (а о болницама и вртићима могло би много тога да се каже али онда одошмо у чисту политику). Ствар је оваква - не постоји политичка воља и снага да се почисти фудбалска мафија и онда, ајде, приватизуј. Само, и приватизовани клубови могу да оду у булу, поготово у оваквом окружењу (Толе, "функционери", судије, менаЂери, бурегџије, уграђивачи..). Стечајна мафија, си чуо рецимо за то (а то је само дјелић)? И шта ћемо, не дај Боже, онда? Свиђало се то некоме или не, али стварност је брутална - приватизација, не приватизација, док се не створи иоле здраво и нормално окружење, нећемо на зелену грану.

Један примјер: у Грчкој су клубови приватни. То није спријечило АЕК да га исисају и униште, мафијаши буду предсједници (Макис Псомиадис) и да клуб сада притиснут са 70-80 милиона дуга добровољно иступи у 3. лигу и оде у стечај. Онакав клуб, поред оноликих навијача!
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
User avatar
ajkula
Члан клуба
Posts: 1282
Joined: Sun Mar 17, 2013 8:12 pm

Re: Приватизација ФК Црвена звезда?

Post by ajkula »

Koliko mislis da je to para zvezda imala na racunu? ajd da uzmemo digitron. da te podsetim da je vecina zvezdinih igraca stanovala tada,91. na mirijevu. znas li sta je mirijevo bilo 91.?

naravno da nema politicke snage i sve to stoji. i ne treba da ima jer energiju treba trositi na vaznije stvari od vjestackog odrzavanja 2 giganta .

naravno da privatni klub moze da propadne. ali sa njim odu pare vlasnika. a ne moje ili tvoje.

kako drzava daje 10 miliona? i kako je napravljen dug? ajde. mozda nije 10 ali 5 jeste. malo li je? a za pravljenje duga mogu elaborat da ti napisem ali mislim d anije potrebno. evo moze zolla . on je najpismeniji i pravnik je cini mi se.

i vraga bi tole i neki menadzeri moci da uvaljuju lazice i milijase da igraju coveku koji daje svoje pare.

navest cu ti primjer firme u kojoj radim. mala firma koja ima 20 objekata raznih. brodova,barzi i slicno. i svi ginemo za svaki dinar i litru goriva. zato sto su to nase pare. a objektivno u konkurenciji bekih drzavnih firmi ne bi bilo mjesta za nas. zasto? zato sto njih zabole uvo jer rade za platu i za koliko ukradu.

isto ti je i sa zvezdom.

da si ti vlasnik da li bi posao do trenera i pitao zasto igra lazic,milijas,zasto je doveden onjilo?
da li bi dozvolio da ti beze deca sa 17 godina u ovolikom broju?

da li bi dozvolio da neko tvojim parama pravi sebi vile i kupuje auta?

naveo si AEK. a ja bih naveo mancester,celzi,siti,psg,monako, lejkerse,seltikse...
Znas,velika je razlika u navijanju za Zvezdu i u navijanju za Zvezdinu pobedu.
by belaggio
User avatar
Хлад Малиганович
Члан клуба
Posts: 200
Joined: Sun Mar 17, 2013 2:23 pm

Re: Приватизација ФК Црвена звезда?

Post by Хлад Малиганович »

Alan Ford wrote:
Либурнија wrote:
ППВ је заправо камелеон који ће да бургија увијек причу која је "у тренду". У неким другим временима и констелацијама, тај би се ватрено противио приватизацији. Баш као и Весић, баш као и Човић...
Zahvaljujem na pohvali, ali ja ću odmah da udarim kontru...


Ovo izdvojeno me ne zanima, niti je relevantno za Zvezdu i njen ugao...lični odnosi i netrpeljivost nas nigde neće odvesti, pa makar na kraju bili u pravu...

Uzdravlje!

Човек је погодио суштину свега. МПИЕЛ (морални пигмеј и емотивна луда) је један популистички лажов, исти као и другар са студија му. Ало бре, иста банда која нас уништила, сада хоће да нас прода, а ви их још хвалите?!!?!? Кад треба да нас продају, онда смо државни, а кад се од нас дистанцира, јер смо омражени, онда смо у трећем лицу. Па како то може? Ко је у том клубу? "Они?" Који су то они?? МПИЕЛ прича причу коју велика већина жели да чује, јер су их медији и делатност битанги које владају, припремили на то. Многи желе смрт "злих близанаца", многима је мука од нашег фудбала, а сви се у фудбал ипак разумеју, и ту су да пљуну "хулигане због којих не могу на утакмицу" а не би ишли на утакмицу никад више од пар пута на годину, има много и оних које спорт не занима, и они су сви за то да се "растерети буџет, зар на то да се бацају паре", е, видите другари, њима се, пре свих, МПИЕЛ обраћа, а ви се успут пецајте, неће вас моја прича у томе спречити.
C'mon Yano, c'mon honey, let's sell the house.
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Приватизација ФК Црвена звезда?

Post by dacha od bosne »

Ajde ti po tačkama nama objssni šta je rješenje, može? Ja ga u ovom trenutku ne vidim sem privatizacije. Kod nas je inače sve do sada bilo divlje, pa me ne čudi da se desi divlja privatizacija ili da ostsne divlje stanje.
Ja se ponavljam, u privatizaciji ćemo barem znati čiji smo. A čiji smo sada?
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
ajkula
Члан клуба
Posts: 1282
Joined: Sun Mar 17, 2013 8:12 pm

Re: Приватизација ФК Црвена звезда?

Post by ajkula »

upecani su samo oni koji vjeruju da ce zvezdi biti bolje ako ostane nicija kao do sada.

ja ne znam kako ljudi ne vide da ako ostane ovoko zvezde nece biti jer ce za koju godinu biti na zadnjoj mogucoj margini i 90 posto naroda ce da zabole ona stvar sto ce da rascerupaju i malo sto je ostalo.
ovo je poslednja sansa da se ipak proda i da se pokusa postati klub koji ce da zivi svojim zivotom a ne kucati posudjenim srcem.

i opet se vezujete za covjeka a ja za princip. ova drzava nema vise luksuz da izdrzava ova dva sisavca. idealno bi bilo da drzava daje pare i ljude koji ce da rade u interesu klubova a ne samih sebe ali to je nemoguce. zato prodat naravno uz jasne uslove .

zar kk,rk ,vk nije dovoljna opomena...
Znas,velika je razlika u navijanju za Zvezdu i u navijanju za Zvezdinu pobedu.
by belaggio
User avatar
ajkula
Члан клуба
Posts: 1282
Joined: Sun Mar 17, 2013 8:12 pm

Re: Приватизација ФК Црвена звезда?

Post by ajkula »

dacha od bosne wrote:Ajde ti po tačkama nama objssni šta je rješenje, može? Ja ga u ovom trenutku ne vidim sem privatizacije. Kod nas je inače sve do sada bilo divlje, pa me ne čudi da se desi divlja privatizacija ili da ostsne divlje stanje.
Ja se ponavam, u privatizaciji ćemo barem znati čiji smo. A čiji smo sada?
pa kako ne znas. mi smo prcija zloga vucica .
Znas,velika je razlika u navijanju za Zvezdu i u navijanju za Zvezdinu pobedu.
by belaggio
Locked