Приватизација ФК Црвена звезда?

Део форума посвећен ФК Црвена звезда
Locked
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: Приватизација ФК Црвена звезда?

Post by Либурнија »

И даље мислим да је ово спин. Па зар злочестим Русима аман, није им доста што су уништили наше национално благо НИС који сада пуни годишњи прорачун са безобразно мизерних 14 посто годишње, сад им и на Звезду зинуло дупе!
PUTIN PRELOMIO: Gasprom kupuje Crvenu zvezdu!


Image
FUDBAL14:43, 19.07.2014.Autor: Miloš Bjelinić,Foto: Srđan Stevanović,Foto: Reuters

Dolazak ruskog predsednika na naš najveći stadion biće ključan korak ka privatizaciji fudbalskog šampiona Srbije





Namera „Gasproma“ da privatizuje Crvenu zvezdu, o čemu je Kurir ekskluzivno pisao, sve je bliža realizaciji.

U prilog tome i podatak da će tokom zvanične posete Srbiji Vladimir Putin biti gost i srpskog šampiona! Prvi čovek Ruske Federacije do kraja godine dolazi u zvaničnu posetu Srbiji.

Kako saznajemo, čuveni svetski političar ponovo će, kao i u martu 2011. godine, biti gost Crvene zvezde. Još nije poznat tačan datum posete Putina, ali postoji velika šansa da to bude u oktobru.

Plan je da najtrofejniji srpski klub i Zenit odigraju prijateljsku utakmicu, kojoj bi prisustvovao i ruski predsednik.

Upravo će dolazak visoke delegacije, predvođene Putinom, u Srbiju i Crvenu zvezdu biti ključni korak ka dugo očekivanoj privatizaciji crveno-belih. Svetski naftni gigant „Gasprom“ želi da uzme Zvezdu pod svoje i vrati je na njeno mesto, među 32 najbolja kluba Evrope.

Image

Ruska kompanija posluje u Srbiji s velikim uspehom i isto to želi da nastavi u klubu iz Ljutice Bogdana.

Do dolaska Vladimira Putina u Srbiju očekuje se da bude donet zakon o privatizaciji sportskih klubova, što će biti ključan korak za konkretne korake „Gasproma“. Saznajemo, u delegaciji s predsednikom Rusije biće i Aleksej Miler, predsednik Upravnog odbora „Gasproma“. Upravo će Miler biti zadužen za razgovore o privatizaciji Zvezde.

Nije isključeno da se i pre dolaska Putina u Srbiju počnu pregovori. Bitnu ulogu u kompletnom procesu mogao da bi ima i Aleksandar Antić, ministar rudarstva i energetike. Antić je doskora bio član uprave crveno-belih i odlično je upućen u prilike na Marakani.

Otkako je „Gasprom“ preuzeo Zenit klub iz Sankt Peterburga doživeo je pravu renesansu. Igrati ozbiljnu ulogu u današnjem fudbalskom svetu moguće je samo ako uz sebe imate svetski „jakog“ vlasnika ili ako se zovete Real, Barsa, Bajern... Zvezdin spas je na vidiku.

Plan
NAJJAČI SASTAVI ZENITA I ZVEZDE

U martu 2011. godine Zvezda i Zenit odigrali su prijateljsku utakmicu na Marakani kojoj je prisustvovao Vladimir Putin. Tom prilikom ruski predsednik doživeo je višeminutne ovacije od 30.000 ljudi koji su došli na stadion. Treba napomenuti da su tada na megdan izašli mladi timovi dva kluba. Ovog puta plan je da igraju prve selekcije Zvezde i Zenita. To će, ipak, umnogome zavisiti i od obaveza ruskog kluba u evrokupovima.
Kod braće
PRVO SPARTAK, PA ZENIT

Crvena zvezda odigraće do kraja godine dve utakmice protiv ruskih klubova. Za 5. septembar u Moskvi zakazano je otvaranje novog stadiona Spartaka. Rival Moskovljana za tu priliku biće Zvezda. Ako tome dodamo i prijateljsku utakmicu sa Olimpikom iz Marselja, planiranu za kraj priprema, onda je jasno da crveno-beli, uprkos izbacivanju iz Evrope, neće ostati bez mečeva protiv jakih rivala.

http://www.kurir-info.rs/sport/fudbal/p ... ak-1469447" onclick="window.open(this.href);return false;
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
lucky#13
Члан клуба
Posts: 1734
Joined: Sun May 26, 2013 7:05 pm

Re: Приватизација ФК Црвена звезда?

Post by lucky#13 »

Ja u to ne verujem ni 1%. Oni idu tamo gde moze da se zaradi od fudbala u Srbiji ne moze!
Kad pricam o zaradi ne mislim na ovu zaradu sto kradu ovi nasi sitni lopovi sto nam se vuku po klubu godinama
User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Гаспром купује Звезду - приватизација

Post by МоСа ВерСе »

Fudbalski klub Crvena zvezda uskoro će biti privatizovan, odnosno preciznije – prodat ruskoj naftnoj kompaniji „Gasprom“ koja je trenutno generalni sponzor tima.

Prema informacijama do kojih je došao list „Blic“, čitav posao biće vredan oko 100 miliona evra. Država Srbija će na ime kompenzacije dobiti 40 miliona, a grad Beograd za zemljište 20 miliona evra dok će za dugovanja kluba „Gasprom“ izdvojiti 40 miliona evra.

Prema informacijama „Blica“, dolazak ruskog predsednika Vladimira Putina u Srbiju 19. oktobra, povodom dana oslobođenja Beograda, zapravo će označiti početak novog životnog ciklusa Crvene zvezde, pošto će tada biti saopšteno javnosti da je „Gasprom“ novi vlasnik jedinog srpskog fudbalskog prvaka Evrope u istoriji.

Ono što je u ovom trenutku izvesno jeste da je kompanija „Gasprom“ već generalni sponzor crveno-belih i to od 2010. godine. Aktuelni ugovor sa crveno-belima ističe 2015. godine, a Vladimir Putin je počasni predsednik našeg najtrofejnijeg kluba.

„Blic“ navodi i da ruski energetski gigant traži 100% vlasništvo nad klubom što znači da želi da pod kontrolom ima sve. U to je uključena kupovina zemljišta na kojem se nalazi stadion i objekti koji se nalaze u ulici Ljutice Bogdana.

Država Srbija će na ime kompenzacije dobiti 40 miliona, a grad Beograd za zemljište 20 miliona evra dok će za dugovanja kluba “Gasprom” izdvojiti 40 miliona evra, navodi list.


Изгледа је дошао крај нашим мукама и мислим да ћемо од следеће године моћи коначно да уживамо у фудбалу. Каква су ваша мишљења око свега овога?
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
musemic
Члан клуба
Posts: 1088
Joined: Mon Mar 18, 2013 8:44 am

Re: Гаспром купује Звезду - приватизација

Post by musemic »

Ja sam ZA!

- Uzdati se da ce kod nas proraditi svest ili nekakav drugi mehanizam pa da će se, konacno, poslovati savesno i u korist Kluba je suludo.
- Svi naši resursi su devalvirani i potrošeni, unazad 20 godina - navijači, simpatizeri, legende Kluba, stadion...
- Fudbal više nije igra kakva je prvobitno zamišljena.
- Na Marakani se tri sezone ne mogu usortati redari koji duplo provlače karte, i svi znaju za to...a i pričamo da li je privatizacija neophodna.


PS. Što sam stariji, mislim da je strah jedini mehanizam koji budi svest kod prosečnog pripadnika našeg naroda
User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: Гаспром купује Звезду - приватизација

Post by МоСа ВерСе »

Мислим само да су ове цифре бајке. Лично, да сам на месту Руса, држава би од мене добила ћуну.
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: Гаспром купује Звезду - приватизација

Post by Dennis Rodman »

Privatizacija može biti i loša, ali mislim da je manja šansa da Zvezdom vedri i oblači neki bogati orgijaš koji će da mijenja tri trenera po sezoni jer ne daju da pije glavni igrač kog on obožava, nego da Zvezdu na pravi put izvedu lukići, blokeze i terze.

Sad, zavisi kako se gleda... ako Gasprom privatizuje Zvezdu, možda to i nije "baš" privatizacija. Gasprom je državna firma :dedica: , i to ruska, a Srbi su iracionalni rusofili :tekila: :rakija: :ziveli: tako da bi prošlo to. :psihodelija:

Ne zanimaju me Gaspromove desetine miliona, Zvezdi ne treba operativan budžet preko 15 miliona, sve što treba je da se radi pošteno i stručno i ovakav gigant će se brzo oporaviti. Naravno, prvo da se reguliše dug. Btw fino taktički odrađeno, pred privatizaciju, neko će se naplatiti za ove Gavriće...
Zvezdaš. Robista.
User avatar
Il genio
Стара гарда
Posts: 2241
Joined: Sun Mar 17, 2013 2:47 pm

Re: Приватизација ФК Црвена звезда?

Post by Il genio »

Kao sto su od najveceg gubitasa NIS-a preko noci napravili najprofitabilnije preduzece u Srbiji, isto to mogu da urade i sa Zvezdom u sferi fudbala. Uz mnogo manja ulaganja od onih koja imaju u Salkeu i Zenitu, mi mozemo do pristojnih rezultata u Evropi. Primer su ovogodisnji ucesnici LS poput Bate Borisova, Ludogoreca, Maribora, a Zvezda ima n puta veci potencijal. Duzem obe ruke za privatizaciju, naravno najvise bih voleo da nas kupe braca rusi. :)
E sad sto nam je ovo vec 5-6 prodaja u novinama, ne znam koliko je ozbiljna cela prica. Ipak po izjavi Vujosevica pre nekoliko nedelja, kao i Dike od juce, izgleda da se nesto sprema.
Spoiler: show
malo sam ispao iz tokova, pre je Blic pisao protiv naprednjaka, jesu li u medjuvremenu promenili stranu? Ovakve ekskluzivne informacije(pod uslovom da su istinite) dobijaju samo oni koji su u talu sa rezimom.
lucky#13
Члан клуба
Posts: 1734
Joined: Sun May 26, 2013 7:05 pm

Re: Приватизација ФК Црвена звезда?

Post by lucky#13 »

Gazprom zvanicno rekao da ga FKCZ ne zanima!
garnett
Стара гарда
Posts: 2307
Joined: Wed May 22, 2013 11:37 pm

Re: Приватизација ФК Црвена звезда?

Post by garnett »

lucky#13 wrote:Gazprom zvanicno rekao da ga FKCZ ne zanima!
tako sam i missio. :twak: i koja onda budala plasira one lazi? :nindza:
musemic
Члан клуба
Posts: 1088
Joined: Mon Mar 18, 2013 8:44 am

Re: Приватизација ФК Црвена звезда?

Post by musemic »

lucky#13 wrote:Gazprom zvanicno rekao da ga FKCZ ne zanima!
Možda ih zanima parcela?
Čitao si portale ili imaš nekakvu informaciju?
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Приватизација ФК Црвена звезда?

Post by crazynorth75 »

garnett wrote:
lucky#13 wrote:Gazprom zvanicno rekao da ga FKCZ ne zanima!
tako sam i missio. :twak: i koja onda budala plasira one lazi? :nindza:
Ala brate, pa sve za tiraž i kliktaj...
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
lucky#13
Члан клуба
Posts: 1734
Joined: Sun May 26, 2013 7:05 pm

Re: Приватизација ФК Црвена звезда?

Post by lucky#13 »

musemic wrote:
lucky#13 wrote:Gazprom zvanicno rekao da ga FKCZ ne zanima!
Možda ih zanima parcela?
Čitao si portale ili imaš nekakvu informaciju?
citao ruske i nase medije...
Skroz je smesna ta prica da ce nas gazprom kupiti. Ne vidim koji im je motiv za to. FKCZ ne moze sam da se izdrzava jer je zemlja Srbija trula. Iskreno bas me zanima da li cemo nakon ove godine imati sponzorstvo uopste od gazproma!
Locked