Приватизација ФК Црвена звезда?

Део форума посвећен ФК Црвена звезда
Locked
garnett
Стара гарда
Posts: 2307
Joined: Wed May 22, 2013 11:37 pm

Re: Приватизација ФК Црвена звезда?

Post by garnett »

dacha od bosne wrote:Ni meni to nije jasno. Mislim, da ulože u razvoj sporta? Kog? Koga? Ako će da ulože u VK, RK, OK, KK, HK ili neki drugi K Crvene zvezde, onda ok, ali ne da mi razvijaju komšije i neke ine klubove od naše prodaje.
pa to ti kaem, al problematika je u tome sto se aludira na sve ostale klubove u svim sportovima...
zasto bi se od prodaje zvezde namirivali ostali klubovi? jos bi mi tu najmanje dobili..
al naravno svima je jasno o cemu se tu radi.. od tih 40m za vracanje duga nece ni 10m otici na dugove a ostatak se zna gde ce, kao sto bi tesko i od tih 20m vise od eventualno 2m eura otislo na tzv razvoj sporta u srbiji...

missim ja sam prvi za privatizaiju, al ovo ce biti takva jedna mucka da je to zajebalo vek...
User avatar
Il genio
Стара гарда
Posts: 2241
Joined: Sun Mar 17, 2013 2:47 pm

Re: Приватизација ФК Црвена звезда?

Post by Il genio »

Meni taj tekst deluje nerealno i ne bih mu pridavao znacaja...

Ono sto mene interesuje je kakva prava imaju clanovi kluba, ne samo ovi u poslednje tri godine od kada je obnovljeno clanstvo medju kojima sam i ja, vec i oni od pre 20-30 godina. Dalje, dosta ljudi ima potvrdu od kluba da su kupovinom ciglica ucestvovali u gradnji stadiona, verovatno i oni polazu neka prava. Sve su to mali akcionari, treba ih evidentirati, napraviti spiskove i zastititi njihova prava.

Takodje treba popisati imovinu kluba, crno na belo. Od najbitnijih stavki kao sto je stadion i zemljiste, do kosilica za travu... Onda proceniti vrednost imovine, pa onda utvrditi ko sve ima hipoteke na Zvezdinu imovinu i u kom iznosu.

Jos jedna bitna stvra je da se pokrene javna rasprava o privatizaciji Zvezde i Partizana, sto podrazumeva sednice skupstine, tv emisije, tribine po gradovima... Mora se pitati za misljenje svakog ko se razume u materiju i tek onda usvojiti zakon o sportu koji bi regulisao samu privatizaciju. Takav proces bi trajao bar godinu dana sto znaci da se privatizacija ne sme izvrsiti preko noci. Pre par godina na referendumu je usvojen ustav, ljudi su glasali a nisu imali pojma za sta glasaju jer nije postojala javna rasprava... Sad isti ti koji su pisali taj ustav kazu da ne valja, a uskoro cemo opet usvajati nov. Mi nemamo pravo na gresku, neuspesna privatizacija Zvezde, slicna onima koje smo vidjali u Srbiji bi verovatno znacila nas definitivni kraj.

Ko bi trebao da pokrene sve to? Pre svih drzava, pa onda redom Zvezda, Partizan, Vojvodina, ostali klubovi i mediji...

Tako bi se radilo u nekoj nornalnoj zemlji, a nas ce verovatno privatizovati preko noci i ispod zita kao sto to obicno biva u zemlji Srbiji.
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: Приватизација ФК Црвена звезда?

Post by Либурнија »

Ипак, клуб као Звезда је под већом лупом јавности него неко "обично" предузеће и политиканти ће о томе морати да воде рачуна. Ту може много политичких поена да се изгуби и то на дуги рок ако приватизација буде неуспјешна. Обрни-окрени, много тога је до Делија пошто једини имају неку реалну снагу и организацију да покушају да се супроставе дивљој приватизацији.
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
User avatar
Najdoski dr. Ilija
Стара гарда
Posts: 2983
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:37 pm

Re: Приватизација ФК Црвена звезда?

Post by Najdoski dr. Ilija »

Либурнија wrote: Обрни-окрени, много тога је до Делија пошто једини имају неку реалну снагу и организацију да покушају да се супроставе дивљој приватизацији.
Јел стварно верујеш у ово?
И на небу том на које идем ја, сија моја Звезда Црвена!
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Приватизација ФК Црвена звезда?

Post by dacha od bosne »

Aman, ljudi...kada krene privatizacija, nema te snage koja će je zaustaviti. Znači ni Delije to neće moći. Shvatite, koliko god mi bili npr. protiv evropeizacije zbog svega lošeg što ona nosi, toliko su to stvari tj. događaji koji će uzeti svoje mjesto i u Srbiji, kao i u Sloveniji i Hrvatskoj. Samim time, zbog silnih dugova, a vjerovatno i zbog nekog, od nas skrivenog, dogovora svih onih koji su uključeni u rad našeg kluba + političara, doći će do neminovne privatizacije. Ona je sa jedne strane veoma dobra, a sa druge se mora paziti na taj ugovor koji će biti potpisan. Ja sam mišljenja da će on biti ok po nas i da se neke temeljne stvari vezane za Crvenu Zvezdu neće mijenjati. Ali, neće navijači tu imati nikakvu ulogu. Nemojte se zavaravati oko toga.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Приватизација ФК Црвена звезда?

Post by crazynorth75 »

A ne znam ni zašto bi imali, kad se nisu suprostavili kad je trebalo, već su najgori 3 godine čuvali mjesto da ne ostanemo na vjetrometini i Toletu na milost i nemilost :smeh: , a u međuvremenu se nakupilo 30 miliona duga, klub devastiran po svim osnovama, a zamijeniše ih isti... Skupština kluba je sprdačina koja služi samo da se izabere upravni odbor, članstvo niko ne jebe ni z'glave, a i njima/nama odgovara takav status, bole nas baš. Svi čekaju/mo da nešto padne sa neba...Trenutno na djelu nemamo divlju privatizaciju, već samo divljinu...Tako da, ono, kao, hm...
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: Приватизација ФК Црвена звезда?

Post by Либурнија »

Врло прецизно сам се изразио. Ако неко има организацију и снагу да бар ПОКУША да се супростави ДИВЉАЧКОЈ приватизацији, онда су то Делије. Ја знам да код нас ствари функционишу по принципу, ако западна амбасада нареди да се безусловно поједе говно, оно ће се безусловно појести, можда чак и брже од тога. Међутим, ако се приватизација изведе лоше и противно вољи народа (можете то сад да интерпретирате како хоћете), ризик губљења политичких поена је велик. И то ниједна власт неће сметнути с ума, вјерујте ви мени. Као друго, западне амбасаде прилично боли туки за наше фудбалске клубове па са те стране неће бити притисака а то је једино што наше властеле извршавају без поговора и приговора.

Приватизација се више не може зауставити, то је већ сада прилично извјесно. Моје мишљење је да су власти намјерно затварале очи пред пљачком клубова, чак и послале своје емисаре у њих да обаве прљави посао, е да би онда приватизација постала неминовна и отпор сведен на минимум. По свој прилици, иза свега овога што је рађено од клуба, постојао је ПЛАН. Ми као навијачи не можемо неке ствари спријечити и неке токове битно промијенити али можемо да одиграмо ипак неку улогу да се приватизација изведе што сериозније и солидније. На крају крајева, не морамо ни да долазимо више на стадион, оснујемо СФК Јунајтед оф Ред Стар, ако ме раазумијете шта хоћу да кажем. То никоме не треба осим онима који су дошли искључиво по земљиште а ту фазу смо ваљда превазишли?!

П.С. Или оно са Динамом, Лига шампиона а 7 кила људи на стадиону...Значи могу то чак и пургери. Зар смо постали веће овце од пургера?!
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
User avatar
Константин
Члан клуба
Posts: 1989
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:11 pm

Re: Приватизација ФК Црвена звезда?

Post by Константин »

Либурнија wrote:Врло прецизно сам се изразио. Ако неко има организацију и снагу да бар ПОКУША да се супростави ДИВЉАЧКОЈ приватизацији, онда су то Делије.
Ове Делије сигурно не. Да трибину воде озбиљнији људи и екипа која не троши енергију на гомилу бескорисних глупости, активности у вези приватизације би можда и имале меку тежину. Смијешно је очекивати неке паметне потезе од екипе која је сачувала Весића, па очи вадила да се излази на Весићеве изборе, а сада се не чешу чак ни да се одржи та Скупштина каква год да јесте.
Врста која изумире
User avatar
Najdoski dr. Ilija
Стара гарда
Posts: 2983
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:37 pm

Re: Приватизација ФК Црвена звезда?

Post by Najdoski dr. Ilija »

Приватизација Звезде неће бити од посебног интереса страних амбасада већ великих и јаких интересних група.
У то ће свакако бити укључена амбасада земље из које долази евентуални купац јер то и јесте један од главних послова амбасада, да заступају интересе појединаца и групација у земљи домаћину!
Друга ствар је да је моћ Делија пренадувана али то је шира тема.
Ко је желео то је могао да види баш на примеру Горана Весића, нису њега успели да отерају а замислите какве ће тек але да се појаве у случају приватизације!
Ако пак нису желели, то је онда хммм...
Наравно то неће бити представљено ни као "пораз" ни као "предаја" већ ће се вероватно пеглати као "најбоље у интересу Звезде"!
Мада чисто сумњам да би се "у интересу Звезде" прешло преко сукоба са Пиксијем, на пример.
А видим и многе предходне владе су пале због упропашћавања Звезде!
У сваком случају, ко пита жабу кад се бара исушује?
Ко мисли другачије, у великој је заблуди!
И на небу том на које идем ја, сија моја Звезда Црвена!
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: Приватизација ФК Црвена звезда?

Post by Либурнија »

Najdoski dr. Ilija wrote:У сваком случају, ко пита жабу кад се бара исушује?
Ко мисли другачије, у великој је заблуди!
Ја ћу први да бојкотујем ако приватизација буде лоповска и шлампава. Јербо ако то нећемо да урадимо, барем то колико је у нашој моћи, онда то више није тај клуб и тај народ ако то народом још може уопште да се назове. У таквој причи више не проналазим себе. Прилично сам сигуран да нисам једини који тако размишља.
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Приватизација ФК Црвена звезда?

Post by dacha od bosne »

Braćo, navijače neće više niko pitai kada bude krenula privatizacija. Onaj ko nas preuzme imaće za cilj 1. zaradu za sebe 2. dil sa političarima i ljudima u klubu (da ih ispoštuje kako bi ostao vlasnik) 3. uspjeh kluba (ovo se može spojiti sa tačkom 1.)

Elem, kako ova privatizacija bude uzimala maha, budite sigurni da će polako da se mijenja stanje oko navijača i njihovih ispada. Možda se to neće desiti rapidno brzo, ali će se sigurno desiti. Tako da ni "najvjerniji" neće imati više te snage da bilo šta mijenjaju.
Nemojte se začuditi ako se polako budu počele sprovoditi i mjere zabrane ulaska na stadion i sličnih stvari. Kažem, možda neče sve to biti za godinu-dvije, ali će se desiti. Idemo put Evrope u kojoj koliko god da ima dobrih stvari, vjerovatno duplo ima lošijih.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Najdoski dr. Ilija
Стара гарда
Posts: 2983
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:37 pm

Re: Приватизација ФК Црвена звезда?

Post by Najdoski dr. Ilija »

Либурнија wrote:
Najdoski dr. Ilija wrote:У сваком случају, ко пита жабу кад се бара исушује?
Ко мисли другачије, у великој је заблуди!
Ја ћу први да бојкотујем ако приватизација буде лоповска и шлампава. Јербо ако то нећемо да урадимо, барем то колико је у нашој моћи, онда то више није тај клуб и тај народ ако то народом још може уопште да се назове. У таквој причи више не проналазим себе. Прилично сам сигуран да нисам једини који тако размишља.
То је већ твој став и ја га поштујем.
Могу да кажем да се чак и слажем са њим!
А ово у вези народа, очигледно да дуго неживиш овде! ;)
И на небу том на које идем ја, сија моја Звезда Црвена!
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: Приватизација ФК Црвена звезда?

Post by Либурнија »

dacha od bosne wrote:Braćo, navijače neće više niko pitai kada bude krenula privatizacija. Onaj ko nas preuzme imaće za cilj 1. zaradu za sebe 2. dil sa političarima i ljudima u klubu (da ih ispoštuje kako bi ostao vlasnik) 3. uspjeh kluba (ovo se može spojiti sa tačkom 1.)

Elem, kako ova privatizacija bude uzimala maha, budite sigurni da će polako da se mijenja stanje oko navijača i njihovih ispada. Možda se to neće desiti rapidno brzo, ali će se sigurno desiti. Tako da ni "najvjerniji" neće imati više te snage da bilo šta mijenjaju.
Nemojte se začuditi ako se polako budu počele sprovoditi i mjere zabrane ulaska na stadion i sličnih stvari. Kažem, možda neče sve to biti za godinu-dvije, ali će se desiti. Idemo put Evrope u kojoj koliko god da ima dobrih stvari, vjerovatno duplo ima lošijih.
Све ја то знам али не говорим овдје само о навијачкој групи већ о свеколиком народу. Ако Звезда шаптом падне а ми не бекнемо, мене ће бити срамота! Не бојкотују само БББ Мамића, бојкотује га већина обичне раје. И свака им част на томе! Није их успио купити ни силним учешћима у Лиги шампиона и Европе. Какви су да су, показали су да воле свој клуб и да имају кичму.

Оно што је рекао Ил Генио - шта је са људима који имају потврде о циглама и градњи Маракане, шта је са старим чланством као и са новим?! Оћемо да ћутимо ако Вучић узме кајмак од 20 милиона евра и то намјени развоју "српског спорта"?! Оћемо да ћутимо да је држава заправо дужна нама милионе које је измузла од нас деведесетих?! Је л Звезда Вучићева (билочија) бабовина?!
Najdoski dr. Ilija wrote: А ово у вези народа, очигледно да дуго неживиш овде! ;)
Вјероватно. Дође ми да се испишем из таквог народа али не издају се такве исписнице.
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Приватизација ФК Црвена звезда?

Post by crazynorth75 »

Либурнија wrote:
dacha od bosne wrote:Braćo, navijače neće više niko pitai kada bude krenula privatizacija. Onaj ko nas preuzme imaće za cilj 1. zaradu za sebe 2. dil sa političarima i ljudima u klubu (da ih ispoštuje kako bi ostao vlasnik) 3. uspjeh kluba (ovo se može spojiti sa tačkom 1.)

Elem, kako ova privatizacija bude uzimala maha, budite sigurni da će polako da se mijenja stanje oko navijača i njihovih ispada. Možda se to neće desiti rapidno brzo, ali će se sigurno desiti. Tako da ni "najvjerniji" neće imati više te snage da bilo šta mijenjaju.
Nemojte se začuditi ako se polako budu počele sprovoditi i mjere zabrane ulaska na stadion i sličnih stvari. Kažem, možda neče sve to biti za godinu-dvije, ali će se desiti. Idemo put Evrope u kojoj koliko god da ima dobrih stvari, vjerovatno duplo ima lošijih.
Све ја то знам али не говорим овдје само о навијачкој групи већ о свеколиком народу. Ако Звезда шаптом падне а ми не бекнемо, мене ће бити срамота! Не бојкотују само БББ Мамића, бојкотује га већина обичне раје. И свака им част на томе! Није их успио купити ни силним учешћима у Лиги шампиона и Европе. Какви су да су, показали су да воле свој клуб и да имају кичму.
Zbog blizine i tv ponude, često ispratim Hr ligu, pa moram da reagujem - ovo boldovano i nije baš najtačnije, protiv Austrije na Maksimiru 22.000 gledalaca, kolo prije toga, protiv Šerifa - 11.000, znači slična posjeta kao što su komšije imale protiv Ludogoreca i onih prije njih, kako god se zovu. Nerijetko se dešava da kada Bojsi na utakmicama krenu da ga prozivaju, da dobiju zvižduke sa zapada. Neke stare Dinamovce sam i upoznao, oni apsolutno ne podržavaju rat bojsa protiv ovoga. To navodim samo kao primjer, lično me zabole i za Mamićem i za bojsima, ali da je neko Zvezdi donio par učešća u LŠ, pa par učešća u LE, da skoro deceniju dominira srpskom ligom, sumnjam da bi dobio neki negativan publicitet.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: Приватизација ФК Црвена звезда?

Post by Либурнија »

Да не одемо сувише у ОФТопик - Мамић је обрао кајмак али је бар Динаму нешто дао. Ипак, то не мијења чињеницу да је Динамо државни пројекат већ 2 деценије, да је Мамић лопов и да га већина пургера не готиви. С обзиром на то шта је постигао, посјета је више него мизерна. БББ чак и долазе на стадион да га испрозивају али гдје су остали? Тако да...пургери су своје дали. Ускоро ћемо имати прилику да видимо од каквог смо ми материјала.
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
Locked