Приватизација ФК Црвена звезда?

Део форума посвећен ФК Црвена звезда
Locked
naka
Члан клуба
Posts: 854
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:56 pm

Re: Приватизација ФК Црвена звезда?

Post by naka »

Goxy wrote:Ко је тај ко ће да доведе државу Србију у ред, а самим тим и Звезду као огледало земље?
Obzirom da zagovornici postojećeg modela privatizacije predlažu model po kome će država se dovesti u red i da je to ključ, zamolio bih ih da odgovore na Goxijevo pitanje.

Pre mesec dana sam rekao da mi je čudno da se ljudi protive privatizaciji a mi smo privatni već dugi niz godina. Sad im je to potvrdio i Vujin, jedan od privatnika. Preslikano na državu, slična je situacija bila i u Slobino vreme. Najveći deo privatizacije je obavljen po Slobinom-Vujin modelu. Podeljene su akcije radnicima, država je tadržala 30-40%, a kontrolni paket su držali privatnici tj direktori. 99% tih privatizacija koje su bile odrađene pod plaštom patriotskih osećanja radnika je okončano ili čerupanjem onog što je ostalo, ili ozakonjivanjem faktičkog stanja kupovinom od direktora ili prodajom trećim licima direktnom pogodbom gde su se gle čuda opet javili građani tj direktori kao čuvari nepokolebljivog stava sindikata da se nećemo prodati jer vredimo mnogo. Apsolutna podudarnost.

Zvezda je kako jedan od tvoraca privatizacije i čuvara blaga njegovog klijneta advokat Vujin reče, privatan klub čiji su vlasnici udruženje građana. I to je činjenica. Sad što armija normalnih ljudi nije ni pitana a kamoli zadovoljna kako se privatnici iz udruženja građana odnose prema tome to i nema veze. Ko su oni da sumnjaju u vlasnika tj udruženje nebitno dal se ono zvalo udruženje građana Džaja, Vujin& company, pa preko pixija, Toplica do vesić, Lukić and company, naravno uz participiranje u vlasništvu od udruženja "delije sever".

Idelan model je promena svesti od strane udruženja delije sever koje je trebalo biti motor za kreiranje poštenog modela od strane države. Pošto se oni nisu mogli promeiti ni za jotu i podržavali su pljačkaški model privatizacije od strane Lukića a naravno i sad, a kako je država nesposobna da se promeni, sasvim je normalno da je jedina opcija promena postojećeg modela.

Država je nesposobna i lopovska već duuuugi niz godina. Još kao klinci kad smo gledali serije (tipa kamiondžije, sve je ukazivano na krađu, lopovluk i bezobrazluk). Naravno da su ti isti samo unapredili model kojim su svoje ukradene pare ozvaničili i postali uspešni privrednici. Naravno da su to omogućili zahvaljujući patriJotskim osećanjima glupog naroda koji je davao legitimitet njihovoj bahataosti tako što bi svakog normalnog ko ukaže da "to baš i nije u redu" proglašavao izdajnikom i neprijateljem. Samim tim su normalni, nestali (odselili se, povukli, izgubili želju za borbom). I ostala je lopovska država, sa zatucanim narodom i mnoštvom tašna mašna likova koji na uvlakačko hoštaplerskim temeljima njihovih roditelja nastavljaju da sprovode oprobani recept komesarske edukacije naroda uz poznati slogan "mislite svojom glavom".

Država se promeiti ne može jer da bi se promenila potrebni su ljudi tj sistem ljudi koji bit to inicirao a kolektivna svest za sprovođenje. To je apsolutno NEMOGUĆE. Tako da ostaje da sam zadovoljan i mrvicom promene koja se najavljuje. Naravno šokiran kako se za stvari za koje bi prethodnik bio streljan sad kaže da je to u redu. Možda se stvarno i menja svest samo ja nisam svestan. Ipak biće da nije. Nego stado, kad kaže predvnodnik "ovuda" sluša. Pravi predstavnici nebeskog naroda. Još bolji predstavnici su oni koji su dovedeni pred klanje govoreći im da je to Diznilend, a oni dok njihove drugare kolju i deru, govore sebi "ma sigurno je ovo lepo-bar su naši noževi i koljači". SrBski.

Noževi i koljači SrBski?! Ово је задња "зајебанција" оваквог типа па макар и у виду "метафоре". 1 дан због политичарења i вријеђања
User avatar
Константин
Члан клуба
Posts: 1989
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:11 pm

Re: Приватизација ФК Црвена звезда?

Post by Константин »

naka wrote: Idelan model je promena svesti od strane udruženja delije sever koje je trebalo biti motor za kreiranje poštenog modela od strane države. Pošto se oni nisu mogli promeiti ni za jotu i podržavali su pljačkaški model privatizacije od strane Lukića a naravno i sad, a kako je država nesposobna da se promeni, sasvim je normalno da je jedina opcija promena postojećeg modela.
Ово је суштина ман'те се метафора и "принципа".
Креирање поштеног модела од стране државе не само да је пропуштено него је и подржавана превара и пљачка. Некада прије никада не бих ни помислио на ово сада рјешење, али ово су између осталих плодови рада Звездиних војника, нужно зло.
Врста која изумире
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: Приватизација ФК Црвена звезда?

Post by Либурнија »

Goxy wrote:Ко је тај ко ће да доведе државу Србију у ред, а самим тим и Звезду као огледало земље?
Чу ко... па ваљда "Елиот Нес"?!
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
User avatar
Goxy
Члан клуба
Posts: 311
Joined: Sun Mar 17, 2013 7:01 pm

Re: Приватизација ФК Црвена звезда?

Post by Goxy »

Ја сам озбиљно питао.

Немам став о приватизацији. Плашим је се веома, али са друге стране не видим алтернативу.

Утопијска прича по којој ће Звезда да се среди када нам се среди и држава, за мене није алтернатива, јер ће то да се деси никад.
-Бивши форумаш-
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: Приватизација ФК Црвена звезда?

Post by Либурнија »

Ја сам наравно био ироничан али не према теби већ према медијском хору који врти ову мантру. Не мора баш све да се среди, наравно да је то у овом моменту утопија. Али нека похапси и скине са трона пар кључних гробароидних њушки, нека нам повуче из клуба Кокезу, Тончева, Антића, Весића...Васиљевића, остави нам Џају и Човића и да им коначно одријешене руке а не да им поставља страначке војнике као надзорнике и дефакто управнике. Ако не може ни то (а може), онда немамо шта да причамо ни о приватизацији ни о неприватизацији.
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
User avatar
Константин
Члан клуба
Posts: 1989
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:11 pm

Re: Приватизација ФК Црвена звезда?

Post by Константин »

Либурнија wrote:Ја сам наравно био ироничан али не према теби већ према медијском хору који врти ову мантру. Не мора баш све да се среди, наравно да је то у овом моменту утопија. Али нека похапси и скине са трона пар кључних гробароидних њушки, нека нам повуче из клуба Кокезу, Тончева, Антића, Весића...Васиљевића, остави нам Џају и Човића и да им коначно одријешене руке а не да им поставља страначке војнике као надзорнике и дефакто управнике. Ако не може ни то (а може), онда немамо шта да причамо ни о приватизацији ни о неприватизацији.
Па што то да ради када Скупштина све то подржава.
Врста која изумире
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: Приватизација ФК Црвена звезда?

Post by Либурнија »

Ништа...можда да опет узме димне бомбе и багере и доведе Курте умјесто Мурти?!

edit: bez političarenja
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
User avatar
Najdoski dr. Ilija
Стара гарда
Posts: 2983
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:37 pm

Re: Приватизација ФК Црвена звезда?

Post by Najdoski dr. Ilija »

Аха све момчине да их сваки родитељ за зета пожели!

edit: takođe...bez Brankice i politike...
И на небу том на које идем ја, сија моја Звезда Црвена!
User avatar
Goxy
Члан клуба
Posts: 311
Joined: Sun Mar 17, 2013 7:01 pm

Re: Приватизација ФК Црвена звезда?

Post by Goxy »

Либурнија wrote:Ја сам наравно био ироничан али не према теби већ према медијском хору који врти ову мантру. Не мора баш све да се среди, наравно да је то у овом моменту утопија. Али нека похапси и скине са трона пар кључних гробароидних њушки, нека нам повуче из клуба Кокезу, Тончева, Антића, Весића...Васиљевића, остави нам Џају и Човића и да им коначно одријешене руке а не да им поставља страначке војнике као надзорнике и дефакто управнике. Ако не може ни то (а може), онда немамо шта да причамо ни о приватизацији ни о неприватизацији.
Па, и то је Утопија. Нико ту није невин, и свако држи у шаци свакога. Када би сви они пали, морали би да падну и много озбиљнији људи, што је нереално. Зато и кажем да ће се то десити никад...
-Бивши форумаш-
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Приватизација ФК Црвена звезда?

Post by dacha od bosne »

Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Аки
Новајлија
Posts: 7
Joined: Thu Oct 10, 2013 11:30 pm
Location: Beograd

Re: Приватизација ФК Црвена звезда?

Post by Аки »

Privatizacija je mnogo škakljiva tema, ali ja trenutno ne vidim nikakvu alternativu. U nekoj drugoj, sređenoj državi gde nema korupcije bi mogla da se sredi liga sigurno, ali kod nas nema teorije o tome. Jeste postoji pitanje, šta ako se desi Kardif, Anži itd. ali iskreno ako dođe do prodaje Zvezde, misilm da država to neće dozvoliti.

Samo me zanimaju ovi koji su protiv privatizacije da mi argumentovano odgovore, kako vratiti 45 miliona duga? Nikako. Po meni je privatizacija jedno jedino rešenje. Čak i kad bi se desio Anži, bolje živeti jedan dan kao car nego deset kao pas.
Crvenu zvezdu, jadnu i bednu mogu da spasu samo privatizacija i regionalna liga. Čekajući bolje dane...
lucky#13
Члан клуба
Posts: 1734
Joined: Sun May 26, 2013 7:05 pm

Re: Приватизација ФК Црвена звезда?

Post by lucky#13 »

Evo Cukaricki ti je privatan klub. Sredili su stadion, sad dolazi Borozan za SD. Bice ozbiljna ekipa koja ce za 1,2 godine da se umesa za titulu. Njihova greska je sto to nisu uradili s nekom ekipom van Bg.
Nolle
Кошаркашки експерт
Posts: 1178
Joined: Tue May 21, 2013 8:47 pm

Re: Приватизација ФК Црвена звезда?

Post by Nolle »

Ako za 3 godine (već prošlo 6 mesci) Čukarički ne bude igrao Evropu, ti privatnici izlaze iz kluba.
User avatar
Najdoski dr. Ilija
Стара гарда
Posts: 2983
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:37 pm

Re: Приватизација ФК Црвена звезда?

Post by Najdoski dr. Ilija »

Ако наставе овако да раде играће европу скоро сигурно!
И на небу том на које идем ја, сија моја Звезда Црвена!
User avatar
Константин
Члан клуба
Posts: 1989
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:11 pm

Re: Приватизација ФК Црвена звезда?

Post by Константин »

Због изјава ових дана ова тема би требала опет на врх.
Генерално када си дужан 1 годишњи буџет у великом си проблему али паметном стратегијом и стрпљењем чупају људи фирме. Са дугом од 2 годишња буџета кандидат си за стечај, али опет у спорту има и тај фактор изненађења па уз неке посебне резултате уз велики рад и одговорност створи се барем шанса за опоравак. Дуг у износу од 5 годишњих буџета је једноставно потоп и морају се дешавати револуционарне ствари. Уласком у фазу кресања буџетских ставки од стране државе јасно је као дан да овако даље неће ићи ако ћемо навијати за жив клуб.
Када је овакво уређење клубова као код нас, кључ је да имаш одговорне и лојалне клубу људе на челу и да постоји и свијест код навијача да би се разним притисцима управо обезбјеђивала лојалност клубу људи који га воде. То је одувијек била и моја жеља, на челу лојални Звездаши а навијачи са свијешћу да се понекад притисну они који музу клуб без икакве одговорности јер је то прва претпоставка за здраву транзицију која мора доћи кад тад, идеално мјешавина приватног капитала и истинска прича са "социосима".
То је сада наравно прошлост, на челу клуба смо имали свакакве ликове који су некада чак били све неодговорнији како је клуб тонуо дубље. Навијачи су (не)свијесно неријетко и подржавали гелиптере, са трибина или форума свеједно и неки од њих постали и саучесници у пропасти. Суштинске ствари су једноставно прохујале за промјене и никаква накнадна памет не помаже.
Довели смо се у ситуацију да је приватизација по сваку цијену једини излаз, што је жалосно. И приватизација може бити јако лоша са врло неизвјесним исходом са становишта опоравка клуба, али једино извјесно је да овако више неће моћи. Причамо већ годинама па не бих сада дубљу анализу али узмите само да ове године узмемо предуго очекивану титулу. Коефицијент због звездиних војника нам је мањи него икада и иако су квалификације за ЛШ лакша варијанта од улазак у групе ЛЕ, имаћемо 2 врло озбиљна круга до сна (мајко моја докле смо догурали да европски шампион сања ЛШ). Ростер нам је такав да имамо солидних првих 11, али са врло танком клупом. Од ових 11 неки ће отићи на крају сезоне. Замјена у омладинском погону немамо годинама а 50М дуга је таква цифра да ће увијек бити борба са повјериоцима. Чак и када би дошао бинго у виду Етихада, увијек ће нам неко тражити своје новце. А ми хоћемо у ЛШ да бисмо се спасили, значи требамо да уложимо у тим. ЈСЛ није тржиште за ЛШ, значи остаје иностранство а сваки иоле озбиљан играч (не класа) кошта...
Ни за приватизацију више немамо времена и практично сада испада да је најбитније да се престане спиновати у вези земљишта око Маракане и погурати и убрзати максимално да се од тога профитира у процесу приватизације, не само финансијски него и у договору око будућег модела клуба. Мијењају се и геополитички интереси у Европи...
Врста која изумире
Locked