"Управа је вредна..." - председник, спортски директор и УО

Део форума посвећен ФК Црвена звезда
Locked
naka
Члан клуба
Posts: 854
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:56 pm

Re: "Управа је вредна..." - председник, спортски директор и

Post by naka »

carapan wrote:
Рад жели договор са Звездом, а како MOZZART Sport сазнаjе, клуб с Бањице предложио jе следећи договор: да се одрекне потраживања према црвено-белима, да Звезди Милоша Димитриjевића и Александра Пантића уступи у пуно "власништво", али да се вицешампион Србиjе одрекне Луке Миливоjевића, тачниjе да сав новац од продаjе младог везисте иде Раду.
Ja bi ovo koliko odmah prihvatio.. Oprastaju nam sav dug koji imamo, daju dva igraca u nasem vlasnistvu, a da im damo sav novac od Luke.. Jbga, znam da nije bas najjpovoljnije, ali u ovakvoj situaciji ja bih prihvatio bez razmisljanja.. Prodamo Cavu ili Pantica i kupimo Garida koji igra na Lukinom mestu..

To bi znacilo ovako:

1.600.000 nas dug Radu + 35% od Pantine prodaje + 30% od Cavine prodaje bi sada bilo nase.. Da ovo recimo ne prihvatimo mi imamo dug Ranku 1.600.000 plus ovi procenti, i plus za Luku 40% sto je priznacete jako veliki dug.. Bolje da mi sada se sve fino dogovorimo i molim lepo..
Slažem se.

Interesantan ovaj Stojić. Kad nama realnima da temu za razmišljanje sa više nepoznatih, mogu da pretpostavim šta je radio sa "stručnjacima" koji em su bahati, em ne znaju, em ih baš briga..

Ako je ovo tačno. Šta je realno? Od Čave ne možemo uzeti ništa jer ćemo kompenzovati eventualni odlazak za plate koje smo dužni. Od Pantića se može uzeti u dalekoj budućnosti možda do 2 mil (hipotetički). Luka se može prodati za maksimum 3 za dve-tri godine. Tačnije mi ga možemo prodati za maksimum tri iako bude u timu sve vreme. Na papiru to izgleda ako sve bude idealno. Od Luke 60% (1,8)+Pantić 65% (1,3)-plate 500.000-1,5 miliona dug Stojiću=plus 1 milion (u idealnim uslovima). Druga kalkulacija: pantić 2 Zvezdi, čava ništa, Milivojević ništa.

Dakle Ranko je dao pošten predlog. Zašto? Pa vidi se da ima u Turskoj "kombinaciju" kad je zavalio "čaušića". Tako da Luku on može sad prodati za 2.5 (pretpostavljam) i dolazi do para. fantastičan potez. Opet i nama odgovara ako procenimo da nešto možemo uraditi od Pantića. Milivojević je imao potencijal veći od svih ali je nedorečen. Može igrati samo zadnjeg veznog ali je loš u defanzivi. Mora mnogo da se radi na njemu. Pre će Mićko naučiti pas unapred nego ovaj da igra odbranu. Možda sam sklon da prihvatimo predlog uz malu korekciju: da koriguje dug za 200-300.000 a da Čavu on proda uz procenat. Bolje će ga prodati nego mi, a I biće motivisan. Na taj način bi uzeli neki dinar I od njega I uz korekciju duga mislim da bi pristao jer mu je Luka zlatna koka.
Ključ je Pantić ali bez obzira, sa ovakvim procentima nijedan igrač nije isplativ tako da bi prihvatio bih predlog (uz korekciju :travka: ). Pogotovo što imamo Mićka I Garida. Naravno ako ponuda stoji.
User avatar
Константин
Члан клуба
Posts: 1989
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:11 pm

Re: "Управа је вредна..." - председник, спортски директор и

Post by Константин »

Анализе су јасне. Ја бих додао да се будуће сређивање ростера се и уклапа у Ранкову понуду јер се мора брзо реаговати. Буцкове фиктивне пројекције о вриједностима играча су једно а реалност друго, поготово у овој ситуацији. Можемо да мислимо о Ранку шта год хоћемо али очигледно да му у Србији нема равна у овом послу.
п.с. такође Стојадин је закувао са довођењем играча који нису били приоритет за овај ростер, ма како желио да се потврде и Гаридо и Дауда
Врста која изумире
User avatar
Najdoski dr. Ilija
Стара гарда
Posts: 2983
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:37 pm

Re: "Управа је вредна..." - председник, спортски директор и

Post by Najdoski dr. Ilija »

Мислим да су обојица доведени јер се проценило да на њима може добро да се заради него што су стварно били потребни.
Мада ако ћемо реално Мићко је био један од ретких наших играча за кога је постојало какво такво интересовање и можда је постојала могућност да буде продат па се морало имати резерва за ту позицију.
На шпицу имамо доста играча али и сами знамо да ту нема никога на кога може да се ослони озбиљније.
Мудрински, Касалица и Милуновић знају да га умуљају али реално њихов допринос самој игри је јако упитан.
Михајловић је млад и неискусан и треба га правилно дозирати да неизгори.
Значи велики квантитет али неизвестан квалитет.
Е сад нама су требали штопер и леви везни (крило) али понављам, питање је дал је у датом тренутку могао да се нађе играч колико толико извесног квалитета под условима под каквим су дошла ова двојица.
Мислим да је ту пропуштена добра прилика са првим "пакетом" она 3 јужно-американца!
И на небу том на које идем ја, сија моја Звезда Црвена!
User avatar
Константин
Члан клуба
Posts: 1989
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:11 pm

Re: "Управа је вредна..." - председник, спортски директор и

Post by Константин »

Najdoski dr. Ilija wrote:Мислим да су обојица доведени јер се проценило да на њима може добро да се заради него што су стварно били потребни.
Мада ако ћемо реално Мићко је био један од ретких наших играча за кога је постојало какво такво интересовање и можда је постојала могућност да буде продат па се морало имати резерва за ту позицију.
На шпицу имамо доста играча али и сами знамо да ту нема никога на кога може да се ослони озбиљније.
Мудрински, Касалица и Милуновић знају да га умуљају али реално њихов допринос самој игри је јако упитан.
Михајловић је млад и неискусан и треба га правилно дозирати да неизгори.
Значи велики квантитет али неизвестан квалитет.
Е сад нама су требали штопер и леви везни (крило) али понављам, питање је дал је у датом тренутку могао да се нађе играч колико толико извесног квалитета под условима под каквим су дошла ова двојица.
Мислим да је ту пропуштена добра прилика са првим "пакетом" она 3 јужно-американца!
Након тог пакета, тј. Робијева екипа од љетос је морала бити база за финални апгрејд (у складу са могућностима)! Због будала опет Јово наново. што се тиче нових Стојадинових појачања, још јендом кажем дај Боже да буду најбољи странци икада. Али ми смо и тада били у никад већој були, са великим обавезама према џиновском ростеру и готово без шанси за титулу. Морао је гањати искусног штопера и лијевог везног. Мени се тај штопер скоро гади и поменути, па ја не знам у задњих неколико година на колико смо утакмица упарили 2 права штопера у 11, да не помињем квалитет. А крај првенства ће брзо, а и Европа у сезони купања са никада мањим коефицијентом...
Врста која изумире
User avatar
Najdoski dr. Ilija
Стара гарда
Posts: 2983
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:37 pm

Re: "Управа је вредна..." - председник, спортски директор и

Post by Najdoski dr. Ilija »

На жалост то је наша реалност.
Опет понављам мора да се сагледа целина која се ових дана назире.
Рашчишћавање играчког кадра од менаџерских проценташа јер они морају да се продају за повече паре да би се и Звезда нешто овајдила.
Сви знамо колика је тренутна вреднос нашег играчког кадра као и ко је и како срозао.
А финансије су такве какве су и само нам добра продаја доноси какав такав бољитак.
За стандардног репрезентативца хондураса који ће вероватно да игра СП ми можемо да добро овајдимо, у сваком случају много боље него од Мићка и Луке кад се одбију сви % и провизије.
А да су приоритети били другачији то се сви слажемо!
А то питање штопера ме подсећа на питање петице у баскету до пре извесног времена.
Чекајући Годоа! :strika:
И на небу том на које идем ја, сија моја Звезда Црвена!
User avatar
carapan
Стара гарда
Posts: 2930
Joined: Mon Mar 18, 2013 10:28 pm

Re: "Управа је вредна..." - председник, спортски директор и

Post by carapan »

"Moramo da nađemo rešenje i neophodno je da svi pomalo popustimo, a sve su prilike da ću više morati ja. Rad ima udeo u ugovorima Luke Milivojevića, Aleksandra Pantića i Miloša Dimitrijevića. Osim toga Zvezda našem klubu duguje u 1.400.000 evra. Pare nisu dali ni za Milivojevića, ni za Pantića, a ostalo je nešto duga i od Dimitrijevića".
Evo, i Stojic javno kaze koliki je nas dug prema njima...Ako jos vazi ona ponuda, ja bih ljudi da mi prihvatimo...
"Odlazak Roberta Prosinečkog je najveća tragedija za naš klub od raspada Jugoslavije naovamo". Cort0 Maltese
Valter
Члан клуба
Posts: 214
Joined: Sat Mar 16, 2013 7:04 pm

Re: "Управа је вредна..." - председник, спортски директор и

Post by Valter »

Sačekaj malo

"Moramo da nađemo rešenje i neophodno je da svi pomalo popustimo, a sve su prilike da ću više morati ja."

Nek još "malo" popusti :smeh: .
User avatar
tsva
Члан клуба
Posts: 1776
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:13 pm

Re: "Управа је вредна..." - председник, спортски директор и

Post by tsva »

lepo je on na nama zaradjivao u proslosti na nasu stetu. Ko ga jebe. Nece nam on sastavljati ekipu.
“Navijači Zvezde imaju izreku i ona glasi: ‘Zvezda je bolest kojoj leka nema’, i to vam je najveća istina. Što si gori, to su navijači sve privrženiji. To je mazohizam kakvog nema nigde na svetu. Ni ja se po tome ne razlikujem od njih”,-Robi
User avatar
Трапа
Члан клуба
Posts: 465
Joined: Sat Mar 16, 2013 9:55 pm

Re: "Управа је вредна..." - председник, спортски директор и

Post by Трапа »

Док је завртао Лукића и харизматичног како је хтео није се оглашавао по новинама, нити се ко од бурегџија питао "да ли је у реду то што Ранко (иначе велики звездаш) ради". А сад се сви утркују да пишу како се Звезда бахато понаша.

10% од милион или 40% од нуле, на Ранку је да одлучи :)
gorance
Новајлија
Posts: 47
Joined: Fri Apr 05, 2013 1:58 pm

Re: "Управа је вредна..." - председник, спортски директор и

Post by gorance »

Prvo da pozdravim sve forumase ,

a onda da se "zahvalim" svim clanovima uprave koji su ostavili najvecu trenersku neznalicu na planeti Zemlji da unisti ionako unisten klub

nadam se da ce taj, odnosno ti koji su ga ostavili u decembru nakon 0 3 sa voshom, smoci snage da u javnost izadju i da kazu javno da su pojeli govna, i to obilato da su ih pojeli i da se izvine crveno beloj naciji , to je najmanje sto trebaju da urade

tacno da smo doveli recimo Sa Pinta u decembru, mozda smo bi smo i imali realne sanse sada za trofej neki , ovako mozemo samo da se smejemo sami sebi kako smo opet sami sebe pljunuli u lice

Ej Lukuci, ej Vesicu, sta uradiste od kluba, jebao vas Murinjo da vas hebao i njegova Milijas Mudrinski osovina, sa sve milijasenjem u igri
Sve sto su uradili je za krivicno gonjenje , sistematski unisten klub od neznalice na klupi i neznalice u upravi , mi jeste da nismo neki nesto posebno dobar tim, jeste da imamo gomilu nemaca pojma , ali opet je sramotno na sta nam je licio tim u vreme murinja , kakvi da smo ipak toliko losi nismo da ne mozemo 2 pasa da spojimo i da posteno potrcimo na terenu

Znaci, Murinjo, zaobidji Maru molim te , i nemoj vise da joj pomazes, ti i takvi zvezdini vojnici su je unistili

A za upravu bolje da ne pisem sta mislim, i o potezu da ostave ovog dunstera na klupi
User avatar
keyser_soze
Звездаш
Posts: 183
Joined: Thu Mar 21, 2013 6:19 pm

Re: "Управа је вредна..." - председник, спортски директор и

Post by keyser_soze »

http://www.kurir-info.rs/dzajic-nisu-mi ... nak-730213" onclick="window.open(this.href);return false;

Dragane, Dragane......eto kocnicara za obracun sa Lukicevom upravom, ljudima , Murinjom .....Treba se povuci lagano, nije ovo vreme za njega
Dok srce kuca u nama ti Zvezdo ni sama, krv tece moja crveno - belih boja
User avatar
Константин
Члан клуба
Posts: 1989
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:11 pm

Re: "Управа је вредна..." - председник, спортски директор и

Post by Константин »

И то је доказ да немамо снагу да нађемо људима праву улогу у некада познатом систему Црвене Звезде. За хируршки рез на свим нивоима (посебно у спортском од пијетлића до првотимаца) да не помињем, само се вртимо у зачараном кругу сопствених бесмислица :smrc:
Врста која изумире
User avatar
Beara_Vladimir
Члан клуба
Posts: 1828
Joined: Sat Mar 16, 2013 2:10 pm

Re: "Управа је вредна..." - председник, спортски директор и

Post by Beara_Vladimir »

Стварно треба да се повуче. Није ово више за њега. Све има свој рок трајања, па тако и Џајић. Осим тога, сујета му је никад већа. Председниковање клубом никад и није било за њега.
IDOLOPOKLONIK VELIKOG ŽUTOG!
User avatar
keyser_soze
Звездаш
Posts: 183
Joined: Thu Mar 21, 2013 6:19 pm

Re: "Управа је вредна..." - председник, спортски директор и

Post by keyser_soze »

Naravno....sujeta ubija ....to danasnji biznis ( a sport je to ) ne dozvoljava .....osim ako nisi Roman Abramovic pa ti se moze
Dok srce kuca u nama ti Zvezdo ni sama, krv tece moja crveno - belih boja
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: "Управа је вредна..." - председник, спортски директор и

Post by crazynorth75 »

Funkcija počasnog predsjednika bila je idealna, ne razumijem zašto se uopšte uvlačio u sve ovo. I biologija i sve što mu se događalo učinili su svoje, ovako je dozvolio sebi da raspisuju izbore sa jednim kandidatom, da onu ljigu ostavi na klupi, da se nagurava/tuče sa Čovićem, da brani Lukića... Veliki dio zvezdaške populacije će uvijek imati određeni senzibilitet prema Džaji i to je normalno, ali on jednostavno nije za predsjednika.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
Locked