"Управа је вредна..." - председник, спортски директор и УО

Део форума посвећен ФК Црвена звезда
Locked
Из прикрајка
Новајлија
Posts: 17
Joined: Sun Mar 17, 2013 4:10 pm

Re: "Управа је вредна..." - председник, спортски директор и

Post by Из прикрајка »

нажалост, приватизација у нашим условима гдје преовладава манипулација и махинација није могућа.
User avatar
shonetic
Новајлија
Posts: 3
Joined: Sun Mar 17, 2013 2:59 pm

Re: "Управа је вредна..." - председник, спортски директор и

Post by shonetic »

Из прикрајка wrote:нажалост, приватизација у нашим условима гдје преовладава манипулација и махинација није могућа.

Nažalost ima i toga al onda trpimo ovo. Treba vratiti 55 miliona nečega. A od čega ?
User avatar
tsva
Члан клуба
Posts: 1776
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:13 pm

Re: "Управа је вредна..." - председник, спортски директор и

Post by tsva »

РС Либурнија wrote:Постоји и трећи пут...

Да је Роби имао Стојадиновића поред себе да му одради играче а Џају и Човића иза себе да му обезбједе какав-такав мир, ми би сада можда већ уигравали тим за ЛШ..

Da je sacuvan tim od proslog proleca iz 2 pojacanja bili bi prvaci. Na zalost to se nije moglo desiti.

Izbacili smo Omoniju koja je jako gadna i zeznuta a neatraktivna ekipa sto mnogi uopste nisu shvatili ili nisu zeleli da shvate. I Bordo smo imali da nije bilo jajarskih zadnji minuta. Onda je struka resetovala mozak igraca i oni prestaju da igraju fudbal a pocinju da salju loptu pred sesnesterac protivnika. Sad smo ovde gde smo - nigde. Barem je dug jako zdrav.


Resenje je jednostavno a njega Naka ponavlja kao papagaj vec godinama ali ne vredi. Dobar, kvalitetan i place trener, mnogo dece iz omladinske skole i po jedan stranac u svakoj liniji i vreme. To sto ce nas neki stici po broju titula (nece naravno nikad jer kod nas klempo u muzeju spava) to treba da prestane biti tema. Sve dok se tako misli i dok je vazno da velikom odmoru izaci podignute glave u skolsko dvoriste, nema leba. Treba da se brinemo samo o nama i da sredimo nasu kucu. Zvezdasi ce podrzati zdrav projekat. Zvezdasima je pun quratz suplje price i antifudbala. Koji god trener da dodje i kakav god koncept da ima, na pocetku ce izgledati lose pa jos gore jer resetovati dobre navike u lose je lako. Od losih praviti dobre je tesko.

Da dodam da je svaki trener u ovoj konstalaciji koji govori srpski osudjen unapred na propast. Treba nam stranac. Za njega se moraju naci pare. Neka prodaju citav tim ako imaju kome. Nek igraju deca ali neka im se obezbedi sezona i onda polako. Biti sedmi ili drugi za FKCZ nema nikakve razlike jer je uvek u Zvezdi postojalo pravilo - ili si najbolji ili te nema. Nas nema odavno.
Goxy wrote:Мислим да Роби и Стојадиновић никада не би могли да буду у исто време ту, јер Роби не да да му неко саставља тим, а Стојадиновић не воли тренере којима не може да саставља тим.
i jedan i drugi bi bili zaposleni u klubu i kad bi se obaveze definisale i postavile kako treba ne bi bilo problema. Treneru treba profil igraca, SD treba da ga nadje. Treneru igrac vise nije u planovima, treba da se proda. Svako svoje radi. Tako je nekad funkcionisalo dok Dzajic nije postao predsednik. Od tada smo sastavili mozda 3-4 dobra trenera od kojih se Zeman nije zadrzavao. nekad je zvezda bila iznad svega. Vise nije. Prljavi ves se nosi u javne praonice poput Zurnala i Monda itd... Klubu treba predsednik koji nema pojma o fudbalu i struka koja ima.
“Navijači Zvezde imaju izreku i ona glasi: ‘Zvezda je bolest kojoj leka nema’, i to vam je najveća istina. Što si gori, to su navijači sve privrženiji. To je mazohizam kakvog nema nigde na svetu. Ni ja se po tome ne razlikujem od njih”,-Robi
User avatar
Najdoski dr. Ilija
Стара гарда
Posts: 2983
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:37 pm

Re: "Управа је вредна..." - председник, спортски директор и

Post by Najdoski dr. Ilija »

Goxy wrote:Мислим да Роби и Стојадиновић никада не би могли да буду у исто време ту, јер Роби не да да му неко саставља тим, а Стојадиновић не воли тренере којима не може да саставља тим.
Јел знаш нешто конкретно или је само извучено из контекста приче да је Стојадиновић стално у сукобу са Саленцетом и да стално потенцира квалитет својих аквизиција!
Стојадину је ово први мандат на месту СД у неком клубу па неверујем да већ може овако нешто да му се прилепи.
Ако и постоји таква тенденција сигурно би била умањена сразмерно количини ауторитета које носи име Робија или име Саленцета!
Тако је у животу уопште, озбиљним људима мора озбиљно и да се приступа а са кретенима ...
И на небу том на које идем ја, сија моја Звезда Црвена!
РС Либурнија

Re: "Управа је вредна..." - председник, спортски директор и

Post by РС Либурнија »

tsva wrote: Da je sacuvan tim od proslog proleca iz 2 pojacanja bili bi prvaci. Na zalost to se nije moglo desiti.
Нажалост. И умјесто да су, што би урадили иоле рационални и стручни људи, задржали у клубу Тошића, Евандра и Робија, надограђивали на прољеће достигнуто и оставили то све насљедницима у аманет, спинери су подивљали и оставили им кукавичија јаја у клубу у виду Милијаша, Јанкосана и здравог дуга.
User avatar
EmptyClip
Члан клуба
Posts: 748
Joined: Sat Mar 16, 2013 3:40 pm
Location: Рума (нови сад)

Re: "Управа је вредна..." - председник, спортски директор и

Post by EmptyClip »

Док је Џаја у клубу нема напред. То је мој утисак на основу доступних информација.. Џаба и прича о новом тренеру и економском опоравку и свему. Не мож да мрдемо од њега.
User avatar
Goxy
Члан клуба
Posts: 311
Joined: Sun Mar 17, 2013 7:01 pm

Re: "Управа је вредна..." - председник, спортски директор и

Post by Goxy »

Najdoski dr. Ilija wrote: Јел знаш нешто конкретно или је само извучено из контекста приче да је Стојадиновић стално у сукобу са Саленцетом и да стално потенцира квалитет својих аквизиција!
Пази овако, кад год нисам сигуран, или када мишљење доносим на основу новина, прича, чега већ, увек се оградим и то напоменем.

У овом случају знам конкретно. А знате и ви, проблеми на релацији Стојадиновић - Јанковић јављају се због покушаја састављања тима од стране СД-а.
-Бивши форумаш-
User avatar
Najdoski dr. Ilija
Стара гарда
Posts: 2983
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:37 pm

Re: "Управа је вредна..." - председник, спортски директор и

Post by Najdoski dr. Ilija »

Зато сам те и питао.
Ово што ја знам стварно јесте уплив СД-а у састављање тима али као што рекох питање је како би то било код некога са својим ЈА.
Мени ово личи на покушај да бар мало извади ситуацију с обзиром да није могао да га скине!
И на небу том на које идем ја, сија моја Звезда Црвена!
User avatar
tsva
Члан клуба
Posts: 1776
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:13 pm

Re: "Управа је вредна..." - председник, спортски директор и

Post by tsva »

Zadnju titulicu koju smo uzeli, taj kukavni kup nam je doneo uglavnom Kristijan Borha pre svih. Gledam danas ove tzv napadace koje imamo i taj Borha sa svim manama dve klase bolji igrac a jeftiniji od kapitena. Garido je dobra investicija na pogresnoj poziciji. Na njemu se moze zaraditi ali ne verujem da ce biti otkupljen. Nikoga nismo prodali ove zime jer nismo mogli. Sve to doprinosi teskoj situaciji. U takvoj situaciji sistematsko unistavanje Srdjana Mijailovica na racun bambalicevskih kombinacija sa drugim igracima je velika sramota. 10 putaj je bolji stoper od nesretnog Petka koji ce se jos barem 10 puta vracati u klub a nikad nece znati fudbal. Da smo preskocili Mrtvijasa i umesto njega isforsirali Savicevica bili bi u istoj situaciji na tabeli a imali bi jeftinijeg igraca sa perspektivom. Vazno je su se mazale oci jesenas.
“Navijači Zvezde imaju izreku i ona glasi: ‘Zvezda je bolest kojoj leka nema’, i to vam je najveća istina. Što si gori, to su navijači sve privrženiji. To je mazohizam kakvog nema nigde na svetu. Ni ja se po tome ne razlikujem od njih”,-Robi
User avatar
Najdoski dr. Ilija
Стара гарда
Posts: 2983
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:37 pm

Re: "Управа је вредна..." - председник, спортски директор и

Post by Najdoski dr. Ilija »

Довођење Гарида јесте велики парадокс.
Добили смо доброг, перспективног играча на позицији на којој нам је најмање требало појачање.
Слажем се са ТСВА, док је Милијаш на терену никаквог помака неће бити.
Мислим да би тројка на средини у саставу Гаридо(Мићко)-Миливојевић(Савићевић)-Каду много боље деловала!
И на небу том на које идем ја, сија моја Звезда Црвена!
User avatar
Goxy
Члан клуба
Posts: 311
Joined: Sun Mar 17, 2013 7:01 pm

Re: "Управа је вредна..." - председник, спортски директор и

Post by Goxy »

tsva wrote:U takvoj situaciji sistematsko unistavanje Srdjana Mijailovica na racun bambalicevskih kombinacija sa drugim igracima je velika sramota.
Слажем се... 100%.

Однос према Срђану Мијаиловићу, али и Урошу Спајићу је још један показатељ и наговештај како ће се родитељи у будућности постављати.

Па ко после може да их криви? Да ли бисте ви да су ваша деца у питању, хајде, искрено реците?
-Бивши форумаш-
User avatar
Najdoski dr. Ilija
Стара гарда
Posts: 2983
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:37 pm

Re: "Управа је вредна..." - председник, спортски директор и

Post by Najdoski dr. Ilija »

А овамо сви кад преузму клуб пуна им уста и заклињу се у омладинску школу и нашу децу!
И на небу том на које идем ја, сија моја Звезда Црвена!
User avatar
Велики Делија
Члан клуба
Posts: 449
Joined: Sun Mar 17, 2013 1:30 pm
Location: Братислава

Re: "Управа је вредна..." - председник, спортски директор и

Post by Велики Делија »

Najdoski dr. Ilija wrote:А овамо сви кад преузму клуб пуна им уста и заклињу се у омладинску школу и нашу децу!
То су све флоскуле које служе за придобијање јефтиних поена. Могло би да се каже да је то у истој равни и са митом о "Звездиним војницима".
User avatar
Goxy
Члан клуба
Posts: 311
Joined: Sun Mar 17, 2013 7:01 pm

Re: "Управа је вредна..." - председник, спортски директор и

Post by Goxy »

Па знају шта навијачи желе да чују.

Форсирање позајмљеног играча у ситуацији када имаш репрезентативца у својим редовима (који је исти тип играча, а који је и много млађи и има много више простора за напредак) је сулудо, а поготово је сулудо дати 300 хиљада за њега, а то су паре које немамо. Немамо. Да смо продали Мићка - па хајде, паре од продаје нам требају одмах. На Гариду можда и можемо зарадити, али то ће бити могуће тек за минимум годину и по.. Нама паре требају раније од тога.

Сваку утакмицу коју Мићко не заигра, губи на цени отприлике 50-100 хиљада (да се грубо изразим).
-Бивши форумаш-
User avatar
tsva
Члан клуба
Posts: 1776
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:13 pm

Re: "Управа је вредна..." - председник, спортски директор и

Post by tsva »

Najdoski dr. Ilija wrote:Довођење Гарида јесте велики парадокс.
Добили смо доброг, перспективног играча на позицији на којој нам је најмање требало појачање.
Слажем се са ТСВА, док је Милијаш на терену никаквог помака неће бити.
Мислим да би тројка на средини у саставу Гаридо(Мићко)-Миливојевић(Савићевић)-Каду много боље деловала!

Ja Milivojevica ne cenim ni kao igraca ni kao osobu. Mozda me utisak vara za osobu ali za igraca sigurno ne. Ima on odredjene kvalitete ali nama takvi ne trebaju. Uz to da dodam da bi u statut upisao crvenim slovom i prokleo svakoga ko udje u saradnju sa Rankom Stojicem jer to u 100% slucajeva ide na nasu stetu a meni je iskrenu pun kofer toga.
Sto se sredine terena tice, tu imamo problem jer se dovelo 100 igraca a ni jedan levi vezni. Kadar nam je napravljen za 4-4-2 i kod robija nam je kadar bio napravljen za to a jos se i Paseko povredi. Najbolje utakmice smo igrali u 4-4-2 gde je drugog spica glumio i to odlicno Lazovic koji je za manje od godinu dana unisten kao fudbaler. Dvomec sa omonijom je dokaz koliko Zvezdasa uopste nema pojma o fudbalu ali uopste. Mi smo izbacili jednu mnogo ozbiljnu ekipu bez da su nam cestitu sansu napravili a trcali smo na +40 120 minuta. Kondicioni je najuren jer jelte kome jos treba kondicija za 120 minuta na 40+ stepeni kad se na skajp konektujes cak i bez klika ako startuje zajedno sa kompom.

Riba smrdi od glave. To sto ja ovu upravu malo vise tolerisem od one jer pre svega barem u krupnom kadru nema top spin Vesica, ne znaci na oni nisu najodgovorniji posto jesu. Za sve su odgovorni a osim Covica donekle stice se utisak da nista ne rade.
“Navijači Zvezde imaju izreku i ona glasi: ‘Zvezda je bolest kojoj leka nema’, i to vam je najveća istina. Što si gori, to su navijači sve privrženiji. To je mazohizam kakvog nema nigde na svetu. Ni ja se po tome ne razlikujem od njih”,-Robi
Locked