"Маракано туристичко место" - наш стадион, наша кућа

Део форума посвећен ФК Црвена звезда
Locked
Николај Кузњецов

"Маракано туристичко место" - наш стадион, наша кућа

Post by Николај Кузњецов »

Тема о Љутице Богдана 1а и пратећим објектима и теренима.
User avatar
ajkula
Члан клуба
Posts: 1282
Joined: Sun Mar 17, 2013 8:12 pm

Re: "Не треба нам плаћена титула" -Звезда, ФСС, систем такми

Post by ajkula »

danas sam bio na marakani oko 2 sata. i bilo je struje:).

malo sam prosetao stadionom,i uzas sta se tamo ima vidjet...
Znas,velika je razlika u navijanju za Zvezdu i u navijanju za Zvezdinu pobedu.
by belaggio
User avatar
Najdoski dr. Ilija
Стара гарда
Posts: 2983
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:37 pm

Re: "Не треба нам плаћена титула" -Звезда, ФСС, систем такми

Post by Najdoski dr. Ilija »

У ком смислу?
Па брате подели то са нама!
И на небу том на које идем ја, сија моја Звезда Црвена!
User avatar
ajkula
Члан клуба
Posts: 1282
Joined: Sun Mar 17, 2013 8:12 pm

Re: "Не треба нам плаћена титула" -Звезда, ФСС, систем такми

Post by ajkula »

vlaga,smrad,smece,otpadniti plafoni,izlupane stolice i fotelje...
Znas,velika je razlika u navijanju za Zvezdu i u navijanju za Zvezdinu pobedu.
by belaggio
User avatar
carapan
Стара гарда
Posts: 2930
Joined: Mon Mar 18, 2013 10:28 pm

Re: Бивше управе, председници, спортски директори

Post by carapan »

Marakana stadion je zreo za popravku, i to temeljnu..
"Odlazak Roberta Prosinečkog je najveća tragedija za naš klub od raspada Jugoslavije naovamo". Cort0 Maltese
User avatar
Константин
Члан клуба
Posts: 1989
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:11 pm

Re: "Маракано туристичко место" - наш стадион, наша кућа

Post by Константин »

бишоп wrote:
Nije samo to problem. Ako stojite u Premijer ligi, možete biti izbačeni sa stadiona. Slikanje aparatom vas može dovesti u problem. Zastave su zabranjene.
Ово није истина, не знам шта прича овај амерички новинар.
Истина је да је цијена улазница исфилтрирала структуру навијача и да неки брачни пар у 60-тим неће бити громогласан као нека екипа из паба која није у могућности да себи приушти то задовољство.
Врста која изумире
User avatar
Хлад Малиганович
Члан клуба
Posts: 200
Joined: Sun Mar 17, 2013 2:23 pm

Re: "Маракано туристичко место" - наш стадион, наша кућа

Post by Хлад Малиганович »

Јеси био некад на утакмици у Енглеској? Искрено, ја никада нисам био на Острву, и волео бих да неко ко је био напише о чему се тамо ради. Колико знам, њима се цео навијачки свет данас смеје, чак сам прочитао да на Емирејтсу постоји СМС служба за цинкарење ако је неки од посетилаца утакмице много непристојан, па стално стоји, или се дере, вређа неке играче, итд. Трагедија. Преноси нису претерано меродавни, али на свим међународним утакмицама из Енглеске које гледам, чују се искључиво гостујући навијачи, домаћи само направе жагор кад је гол, па онда поседају као бабе и фрау Шиловичке на оне њихове ушорене трибине. Имам осећај да трачаре док траје меч, свега ми.

Eво, погледајте ово:

http://www.mozzartsport.com/vesti/navij ... vija-video


Серем им се у колевку фудбала.
C'mon Yano, c'mon honey, let's sell the house.
User avatar
EmptyClip
Члан клуба
Posts: 748
Joined: Sat Mar 16, 2013 3:40 pm
Location: Рума (нови сад)

Re: "Маракано туристичко место" - наш стадион, наша кућа

Post by EmptyClip »

Мени је овде најјачи превод. На транспаренту пише Gooners, а на моцарту су то превели као Одлазећи :lol:
User avatar
Константин
Члан клуба
Posts: 1989
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:11 pm

Re: "Маракано туристичко место" - наш стадион, наша кућа

Post by Константин »

@Хлад
Јесам, био сам прошле године.
Као што сам и обећао пошто је "у духу Звездаштва данас" уклоњена прича са једног другог виртуелног мјеста, чим стигнем поновићу причу, па ћу се осврнути и на ово што генерализујеш. Овде ћу:
http://www.crvenazvezdabeograd.tv/forum ... f=24&t=101" onclick="window.open(this.href);return false;
Врста која изумире
РС Либурнија

Re: "Маракано туристичко место" - наш стадион, наша кућа

Post by РС Либурнија »

Хлад Малиганович wrote:Јеси био некад на утакмици у Енглеској? Искрено, ја никада нисам био на Острву, и волео бих да неко ко је био напише о чему се тамо ради. Колико знам, њима се цео навијачки свет данас смеје, чак сам прочитао да на Емирејтсу постоји СМС служба за цинкарење ако је неки од посетилаца утакмице много непристојан, па стално стоји, или се дере, вређа неке играче, итд. Трагедија. Преноси нису претерано меродавни, али на свим међународним утакмицама из Енглеске које гледам, чују се искључиво гостујући навијачи, домаћи само направе жагор кад је гол, па онда поседају као бабе и фрау Шиловичке на оне њихове ушорене трибине. Имам осећај да трачаре док траје меч, свега ми.

Eво, погледајте ово:

http://www.mozzartsport.com/vesti/navij ... vija-video


Серем им се у колевку фудбала.
Немој тако. "Захватила их је западњачка река". Није још речено да и ми ту тужну судбину нећемо доживјети, мсм на стадионе, пошто другдје ионако...

Иначе, имам другара који је Олијевац ("хулиган") и који је неколико година студирао у Манчестеру. Исто и он ово прича. Позориште. Е мој горди Албионе. Ал да не причам превише пошто, као што рекох на почетку...
nyc
Члан клуба
Posts: 830
Joined: Thu Mar 21, 2013 12:33 am

Re: "Маракано туристичко место" - наш стадион, наша кућа

Post by nyc »

Nije mi jasno kako to da niko od silnih "navijača" još uvek nije došao na ideju da organizuje grupu i da krenu sa čišćenjem stadiona. Tu su kad treba da se prave koreografije, bacaju petarde i da se peva, ali kad treba nešto uraditi za klub - to je scifi? Ili im je to ispod časti?
User avatar
Ivan Vasev
Стара гарда
Posts: 2662
Joined: Sat Mar 16, 2013 11:34 pm

Re: "Маракано туристичко место" - наш стадион, наша кућа

Post by Ivan Vasev »

Možemo mi da se dičimo atmosferom, koreografijom, da se busamo u grudi junačke, ali taj isti Mančester od jedne "pozorišne predstave" prihoduje naš godišnji budžet?
Sta je sest godina bez titule kraj sest decenija njihove patnje?!
nyc
Члан клуба
Posts: 830
Joined: Thu Mar 21, 2013 12:33 am

Re: "Маракано туристичко место" - наш стадион, наша кућа

Post by nyc »

I ja bih uvek pre birao "pozorišnu predstavu + prihod" nego "sjajnu koreografiju + kaznu zbog ubačernih petardi".
РС Либурнија

Re: "Маракано туристичко место" - наш стадион, наша кућа

Post by РС Либурнија »

Па имали сте позоришне представе на Маракани прије 10-ак и више година када се на сјеверу стадиона окупљало 1000 а на западу 100 људи. Вјероватно прижељкујете то пошто у држави гдје је платежна моћ људи таква каква је и квалитет фудбала такакв какав је, нешто друго а да буде позориште није могуће.
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: "Маракано туристичко место" - наш стадион, наша кућа

Post by crazynorth75 »

Пола века од прве утакмице на Маракани

1 сеп, 2013
Одиграла је Црвена звезда много великих утакмица. Долазили су на њен стадион и највећи тимови и највећи фудбалери на свету. Много пута се није питало колико кошта карта, само да се некако уђе на њене трибине.

Image
Без западне трибине: овако је изгледао Звездин стадион када је на њему почело да се игра (Фотодокументација „Политике”)

Али никада се неће поновити оно одбројавање сати и минута као за њен сусрет с Ријеком, 1. септембра 1963. А био је то обичан меч – треће коло првенства државе.
Међутим, оно што тај сусрет издваја за сва времена је то што је тада отворен данашњи Звездин стадион. Онај стари, који је саградио још Спорт клуб Југославија 1926, више није био за употребу.
Није ни чудо. Преживео је немачко бомбардовање у априлу 1941, па савезничко на Васкрс 1944. Преправљан је и дотериван више пута, али то није могло унедоглед.
И после пет подстанарских година, које је провела играјући углавном на стадиону Југословенске народне армије (данас Партизана) „звездаши” су дочекали да поново имају свој дом, свој стадион.
Против Ријеке, а и још неко време потом није било западне трибине. Али, то никоме није сметало.
Драган Џајић је тада тек почињао блиставу каријеру. Дебитовао је у последњој утакмици претходног првенства, против Будућности из Подгорице (тада Титограда) и то на Омладинском стадиону (0:0).
Свој други меч за „црвено-беле” је одиграо на Стадиону ЈНА, у првом колу новог шампионата, против Хајдука (1:1). Трећи је био у Загребу, против Трешњевке, који је Звезда добила (3:2). И онда је дошао меч с којим ниједан други не може да се упореди.
– Ту утакмицу против Ријеке смо ишчекивали као нешто историјско. Јер тим који истрчи на терен улази у историју, биће записан за сва времена као први који је играо на новом стадиону – сећа се Џајић тих тренутака наде и стрепње која је владала међу Звездиним играчима.
– Грађење стадиона је изазивало велику пажњу, стално се питало када ће бити отворен, када ће почети да се игра на њему. Мени је било веома стало да играм на отварању стадиона. Трему нисам имао. Ону због дебија сам већ прошао против Будућности, ону другу врсту, кад се игра против великог противника, кад је дерби, такође је остала иза мене, јер смо се на почетку новог шампионата састали с Хајдуком из Сплита, али овај меч против Ријеке је, ипак, изазивао узбуђење, јер се коначно играло на нашем стадиону.
Звезда три године није била првак. Победа је била неопходна не само да се добро крене у шампионату и врати титула. Али, све је то мог
ло и да се поправи у току сезону, али не и неуспех у првој утакмици на свом стадиону.
– Било је веома лепо, иако је стадион био недовршен. Али, игралиште и све оно што је било урађено било је идеално. Међутим, није било лако. Вероватно због значаја тог историјског тренутка за клуб Ријека нам је изгледала као Реал – каже Џајић.
– И чак је она повела. Цео наш тим је играо стегнуто, чак и они најискуснији играчи. Плашили смо се да не кикснемо. Ипак, Маравић је изједначио, а потом смо дали и победоносни гол. Мислим да тај догађај заслужује да се стави спомен-плоча, која би подсећала на ту прву утакмицу на нашем стадиону.
Звезда је те сезоне не само постала првак, него је освојила и „дуплу круну”. Финале је 1964. одиграно на њеном стадиону, а она је савладала Динамо из Загреба с 3:0.
На њеном стадиону су одиграна и два европска финала. Ајакс је с Кројфом у Купу шампиона 1973. победио Јувентус с 1:0, а Чехословачка је 1976. постала европски првак пошто је савладала Бекенбауерову Западну Немачку на пенале.
Одлучујући гол је дао Антоњин Паненка, који се тада прославио, јер је први на свету с беле тачке лобовао голмана и то чувеног Мајера.

У финишу до победе
Прву утакмицу на свом садашњем стадиону Црвена звезда је одиграла у саставу: Ћосић, Милићевић, Томић, Чоп, Васовић, Поповић, Мелић, Прљинчевић, Костић, Маравић и Џајић (тренер Павић).
У 31. минуту је судија Таслиџић (Осијек) искључио играча гостију Лукарића, али је Ријека ипак прва дала гол. Стрелац је био Вукоје у 65. „Црвено-бели” су изједначили у 80. пошто је после Маравићевог шута лопта погодила Вранковића и отишла у мрежу, а победоносни погодак (2:1) постигао је Прљинчевић у 85.
За госте су играли: Јантољак, Милевој, Брнчић, Радаковић, Шангулин, Вранковић, Лукарић, Задел, Вукоје, Наумовић, Гец (Гулин). Било је око 50.000 гледалаца.

http://www.zurnal.rs/2013/09/01/pola-ve ... index.html" onclick="window.open(this.href);return false;
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
Locked