Звезда у Евролиги 2019/20

User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Звезда у Евролиги 2019/20

Post by dacha od bosne »

I zaboravih da ti napišem još nešto, vezano za košarku. Pred utakmicu sa Panatom, u studiju su bili Kuzmanović, Kovačić i onaj komentator (ne sjećam mu se imena). I povela se priča kako u stvari EL traži da se na utakmicama malte ne ne zviždi (možda sada karikiram, ali tako nešto) i da ne žele nikakve uvrede i sl. Kada su valjda pitali Bartomeua oko pjevanja za vrijeme himne EL, rekao je sve je dobro dok se ne zviždi. Očito da pokušavaju da umrtve sve što ima veze sa strašću koja je kod nas sastavni dio kada se sporta tiče.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Звезда у Евролиги 2019/20

Post by Ганац »

Da ne čitam članak Dejo ne može u istu rečenicu sa Kalinom. Dejo, Piksi, Robi (da ne nabrajam dalje) su legenda našeg kluba i tako se sa njima treba ophoditi. Dejo i Robi su sada građani drugiih država ali su sebe utkali u veliku Crvenu Zvezdu, Piksi je naš državljanin i veliki igrač ostavio je dubok trag u klubu a opet je oteran iz kluba na ne primeren način u čemu su imali i Delije uticaja.
Kalinić sa druge strane je osoba koja je za tih godinu dana ostavio trag svojim igrama ali je daleko od legende ili da stoji rame uz rame sa gore pomenutim trojcem.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Звезда у Евролиги 2019/20

Post by dacha od bosne »

Ganac, nisam mislio na Kalinu kao legendu, nego kao nekoga ko je ipak Zvezdu nekim svojim potezima doveo do trona u jeku kada je groblje očajnički htjelo da zadrži primat. Da nije neko ko je nečemu vrijedio, ne bi ga Delije ni prozivale. Ovaj tekst sam više napisao jer sam htio da naglasim da nikome ovo nije potrebno i da se svako treba baviti svojim poslom - Delije nvijanjem za Zvezdu, Kalina igranjem, a Dejo obavljanjem predsjedničke funkcije FSCG. Neka se svi manu politike i mirna Bosna :mrgreen:
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
penal
Звездаш
Posts: 113
Joined: Tue Jul 19, 2016 9:54 pm

Re: Звезда у Евролиги 2019/20

Post by penal »

Ocigledno da moj odgovor nije shvacen. Sto se tice politike, napisah da je Kalinic bar rekao sta misli, za razliku od mnogih koji govore ovako ili onako, a tek kada se budu desavale neke stvari, pokazace svoje pravo lice. I moj upis se nije uopste bavio Kalinicem kao "politicarem". Ono o cemu sam ja pisao su njegove poruke da "Patrijarh treba da umoci q***c u zejtin pa da osvesta tenk" i slicne, kojih je bilo poprilicno. Ja preko takvih uvreda bas i ne mogu da predjem, niti da ih tako lako zaboravim. Moja prva reakcija na *te* poruke je bila bes, pa ljutnja, a onda jedan veliki prezir prema Kalinicu. I zato je dobio sta je trazio, po meni. Jos jednom, ovo nema veze sa politikom.
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Звезда у Евролиги 2019/20

Post by dacha od bosne »

penal wrote:Ocigledno da moj odgovor nije shvacen. Sto se tice politike, napisah da je Kalinic bar rekao sta misli, za razliku od mnogih koji govore ovako ili onako, a tek kada se budu desavale neke stvari, pokazace svoje pravo lice. I moj upis se nije uopste bavio Kalinicem kao "politicarem". Ono o cemu sam ja pisao su njegove poruke da "Patrijarh treba da umoci q***c u zejtin pa da osvesta tenk" i slicne, kojih je bilo poprilicno. Ja preko takvih uvreda bas i ne mogu da predjem, niti da ih tako lako zaboravim. Moja prva reakcija na *te* poruke je bila bes, pa ljutnja, a onda jedan veliki prezir prema Kalinicu. I zato je dobio sta je trazio, po meni. Jos jednom, ovo nema veze sa politikom.
:thumbsup:
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Звезда у Евролиги 2019/20

Post by dacha od bosne »

Konfuzna igra, jako loš nastup Gista, oba Brauna, Odža...Beron totalno van forme. I opet smo imali loptu za pobjedu. Ne znam šta se dešava, ali valjda ćemo se podići i pokazati da možemo mnogo bolje od ovoga protiv Makabija, Panatinaikosa i Budućnosti.

https://www.czbg.net/2019/10/17/konfuzn ... roduzetku/" onclick="window.open(this.href);return false;
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Звезда у Евролиги 2019/20

Post by Ганац »

Gist se povredio u 1/4, Lorenca je Omri Kaspi odvalio laktom isto u 1/4 i onda uđe Junior i Odžo i dođe do raspada, izgledali smo kao deca naspram seniora. Kada je Tomić video da je vrag odneo šalu uveo je Đenku na mesto pleja, Stratosa na poziciju 3 i Fajea na poz 4. Tako smo stabilisali malo odbranu a u napadu se svelo na to šta Stratos izmisli.
Ipak stabilizacijom odbrane krenuli smo koš za koš i po neki višak koša te smo do 3/4 smanjili na jednocifren zaostatak u utakmici na mali broj poena. U 4/4 je opet na mestu pleja bio Junior koji je sa dva šuta za tri poena pokrenuo tim ali je između pravio gluposti koje su mu postale tm, ulaz sa loptom na vrh table (valjda je očekivao da mu kao u ABA ligi sude mrke poglede), neke lob pasove koji ne prolaze ali značajno bolje nego njegov prvi ulazak u igru. Stigli smo ih i čak su bili upali u paniku a mi imali šut za pobedu....
U produžetku smo se kvalitetno raspali (kao i početkom utakmice) jer je Junior krenuo sa nekom hero ball igrom, kako bi verovatno dokazao onim nevernim Tomama da je on ipak kvalitet za Zvezdu...
Nikada on neće biti kvalitet za Zvezdu i samo zahvaljujući Senioru Čoviću je u timu.
I zato kod njega u memoriji na tel stoji ova pesma:
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=ulMbSLau5-s[/youtube]
https://www.youtube.com/watch?v=ulMbSLau5-s" onclick="window.open(this.href);return false;
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Звезда у Евролиги 2019/20

Post by dacha od bosne »

Loši plejevi nas odveli u poraz https://www.czbg.net/2019/10/24/zvezda- ... luvremenu/" onclick="window.open(this.href);return false;
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Звезда у Евролиги 2019/20

Post by Ганац »

U prvom poluvremenu, dok je Lorenco igrao, mi smo imali i igru i rezultat. Boriša je pokdao i u odbrani i u napadu, Lorenco organizovao. Razdvojeni Filip i Odžo i ovaj drugi je malo bolje izgledao. Onog trenutka kada je Lorenco zaradio drugu ličnu i bio zamenjen kreću naši problemi, Filip u igri i problemi i u odbrani i u organizaciji napada (o prenošenju lopte neću ni da pišem). Koliki mi je negativan indeks ne znam ali nije mali. Drugim ulaskom Lorenca mi stabilizujemo igru ali on pravi dva brza faula i sebe isključuje iz igre i nama nastaje potop. Jednostavno, FMP (Filip must play) nema fizičke predispozicije za košarku na ovom nivou i mi smo se kvalitetno raspali u 3/4.
Situacija posle utakmice , kada je grupa navijača verbalno napala Juniora je sramna za kapitena koji poziva navijača napolje "da mu objasni"...samo me interesuje gde je bio taj Lazić da tako zaštiti Stefaa Jankovićaa (kasnije Mustafu) kada je stao u klinč sa klimoglavcem? Prodao si se Laziću za sitno, ne valja to.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: Звезда у Евролиги 2019/20

Post by Dennis Rodman »

dacha od bosne wrote:Loši plejevi nas odveli u poraz https://www.czbg.net/2019/10/24/zvezda- ... luvremenu/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uh, iako nisam prezadovoljan Braunom, nikako na ovaj način ne bih stavljao njega i Filipa u isti kontekst. Dok Lorenco igra, mi kako-tako i možemo, Filip kad god uđe, počinje pravi sunovrat. Filip može poslužiti u ABA, ali imamo li taj luksuz da u rosteru držimo igrača potpuno neupotrebljivog u Evroligi?! Nije problem poraz od Barselone, poraz od Makabija... problem je što će nam cijela sezona, i cijela ekipa u koju je puno uloženo, izgleda stati u jednu crnu rupu, u najslabiju kariku zbog koje ćemo bez ikakve potrebe izgubiti ko zna koliko utakmica, koje ne bi trebalo. Što se prije razriješi FIlipov status, bolje za sve.
Zvezdaš. Robista.
User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: Звезда у Евролиги 2019/20

Post by МоСа ВерСе »

Сјајних 18 минута утакмице и онда у наредне 22 суноврат. Добро смо кренули са Боришом и Оџом, изненадили Барсу, играли жестоки пресинг на плејмејкеру који није плејмејкер и тако стварали разлику. Џенкинсов брзоплети шут на +13 и крећу кола низбрдо. Стижу нас на три и ту је било јасно шта нас следи.
Плејмејкери јуче ужас, пуно изгубљених лопти и нервозе због њихове игре. Наравно, Филип гори и сва срећа да смо изгубили како не би Гавриловића оставили на клупи. За решавање овог проблема је потребан страни тренер који ће Филипу појаснити да није ни за овакав ФМП а камоли за евролигашку Звезду. Наћи још једног плејмејкера и окренути моментум који је сада много лош. Чим су навијачи скочили на Филипа, биће тога још. Народу је пукло да гледа њега и потпуно их разумем јер виде људи да би могао да зезне целу сезону.
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
User avatar
Beara_Vladimir
Члан клуба
Posts: 1828
Joined: Sat Mar 16, 2013 2:10 pm

Re: Звезда у Евролиги 2019/20

Post by Beara_Vladimir »

Upravo ovo što Mosa kaže, a ja znam da ne priča napamet. Da se razumemo, lično protiv Filipa nemam ništa. Svu mu sreću želim u karijeru, ali za Zvezdi nije.

Da dodam samo da je Kari onog klinca na pleju držao samo kada je Filip bio u igri. I to nešto govori.
IDOLOPOKLONIK VELIKOG ŽUTOG!
User avatar
Мики
Члан клуба
Posts: 552
Joined: Thu Jan 05, 2017 10:30 am

Re: Звезда у Евролиги 2019/20

Post by Мики »

Мало се претерује ту са Филипом. Није да браним њега и његове наступе, али ако погледате реално, видећете да он није ту јер он то жели. На крају крајева, шта је у овом мечу против Барсе могло другачије да се уради на месту плеја? Чини ми се, при +4 за нас Лорензо добија 4. личну и ту је фактички једино могао да одигра Филип јер се Џенкинс јадан уморио од одличне одбране. Ми немамо другог плеја и фали нам као хлеб насушни.
Оно што мене забрињава је превелика ротација у утакмицама. Знам да имамо пуно играча, али мислим да ротација не би смела да буде таква да се само гледа да сви добију приближну минутажу, а очито да је тако. Мајку му стару, мора да се гледају добитне комбинације. Против Барсе је Симанић почео одлично и онда га нигде нема. Ту ми негде губимо и зато нам треба тренер који ће укомпоновати ову екипу.
Ја нисам против да Гавриловић остане, али мислим да се он не може снаћи управо са овим проблемом од 15 играча у ростеру, где скоро свако очекује минутажу.
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Звезда у Евролиги 2019/20

Post by Ганац »

Još jedan poraz u EL ovaj put od Efesa, ipak vidi se neko svetlo na kraju tunela. Filip nije ulazio u drugom poluvremenu a mi smo u 3/4 čak i u vođstvo prešli ali nismo imali snage da se tu ustalimo. Nedostajala nam je podrška još jednog pleja kako bi zdržali naš tempo igre, ovako se Lorenco prilično umorio. Gavrilović je konačno rešio da Filipa ne uvodi jer samo odmaže, da li je tim postupkom sebi potpisao da neće biti prvi trener?
Ono što posebno raduje je nastup Kuza, koji je sasvim dobro odigrao to vreme koje je proveo na parketu.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Звезда у Евролиги 2019/20

Post by dacha od bosne »

U ovoj utakmici loš je bio i Boriša, pa na četvorci nismo imali ama baš nikakvu korist. U jednom trenutku su na 4 i 5 igrali Gist i Kuzmić, što ne treba da se dešava.
Veliki, ali veliki problem nam je i forma Berona. On u posljednje vrijeme ne može otvorene šuteve da pogodi. To baš brine.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
Locked