Звезда у Евролиги 2019/20

User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: Звезда у Евролиги 2019/20

Post by Dennis Rodman »

Baš me dobro izbila utakmica od sinoć, kako nije odavno. Šta i kako se sve desilo, ne znam, nisam pametan. Dosta manjka koncentracije u određenim trenucima. Nije ovaj Asvel za baciti, fizička ekipa s kojom je teško igrati, ali opet, imali smo sve u svojim rukama i to više puta. Nismo znali zatvoriti utakmicu. I dalje mislim da se mora potražiti iskusan trener, koji će spriječiti da gubimo dobijeno. Alimpijevićeva sezona stalno pred očima, a ova čak i nije toliko dobra u regularnom dijelu...
Zvezdaš. Robista.
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Звезда у Евролиги 2019/20

Post by Ганац »

Još jedan poraz, jooš jedno sramno izdanje, još jedna amaterska igra i jedno amatersko vođenje tima.
Tragično smo odigrali, Gavrilović ili ne gleda utakmicu i radi izmene na pamet ili je glup. Ne znam čime je zaslužio ovoliku minutažu Filip? Odžo je toliko neartikulisan da nije čudo što je čoveku izbio zub (mislim da će ovaj od njega imati noćne more).
Nebojša, da se ne ljubimo, povedi sina i Gavrilovića i .... sretan put, hvala ti za sve dobro učinjeno ali više nisam siguran da je to dovoljno. Tvoja samovolja i tvoj apsolutizam uz nepotizam doveo je do ovakvog stanja i igara.
Nego, da te priupitam, negde ti reče da je budžet 8 miliona Evra, pa bih rad bio znati gde ih potroši?
Ovo poslednje je retoričko jer njega zabole šta mene interesuje a njegovi dupeuvlakači sigurno neće smeti da ga pitaju ne to nego bar zašto je Gist morao da ostane u BG.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: Звезда у Евролиги 2019/20

Post by Dennis Rodman »

Nevjerovatno brzo smo došli, od obećavajuće sezone sa nikad većim ambicijama, do granice katastrofe. Koju smo možda i prešli, s obzirom na već sramno malokrvne igre. I to sve zbog čega, možda zbog par jako loših odluka, koje kompletnu ekipu povlače nazad. Filip Čović ne može da igra Evroligu, smiješan je momak, pati se. Nemam ništa protiv njega, štaviše, najčešće sam ga i branio jer nije toliko nesposoban kako mu je većina pripisivala - ali za ovaj nivo, jeste, i to pokazuje iz utakmice u utakmicu. Svaki put kad uđe, to više nije strepnja, već siguran pad. Andrija Gavrilović već nije smiješan kao trener, ali je očigledno nedovoljno dobar za klub ovakvih ambicija. Ovo već ne liči ni na šta.

Nešto se mora rješavati, i to brzo, ili ćemo možda gledati i kraj ere Nebojše Čovića u KK CZ. Valjda i on sam zna da i pored svih godina igranja EL, uzimanja titula, još uvijek ima taj balast političara sa svim pratećim epitetima, da i dalje nije suviše omiljen i vrlo lako može doći na udar navijačkih masa. Lično ne bih volio da dođe do toga, jer mislim da je klub uglavnom odlično vođen, od tog njegovog preuzimanja, međutim sad se rizikuje da se zbog par gluposti, sve izgubi.
Zvezdaš. Robista.
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Звезда у Евролиги 2019/20

Post by dacha od bosne »

Dobro je, pobjedismo u Kaunasu. Važna pobjeda. Samo smo na 2 poraza od top 8. Nije toliko strašno ako dođu plej i trener.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Звезда у Евролиги 2019/20

Post by Ганац »

Pobedismo u Kaunasu jednu ekipu koja je kao i mi u dubokom kanalu tj bili smo manje loš protivnik.
Nebojša Čović je prešao granice forsiranjem svog sina u rosteru i verovatno bolesne ambicije da mu isti igra u najjačem takmičenju u Evropi (u basketu).

Filip je limitiran fizičkim predispozicijama koje su baš slabe za ovaj nvo košarke. Nema visinu, nema brzinu, ne misli brže od protivnika i ima samo desni ulaz koji da budemo realni može samo u KLS i ABA ligi da prođe što je i dokazano u EL gde je redovno dobijao banane, a ako ne popije bananu pokušavao je svojim već čuvenim "bidermajer pasovima" da učini nešto.
Uglavnom je otvarao kontre protivničkim ekipama. Šut mu je sporadičan do loš.

Dakle odstranjivanjem njega iz tima i dovođenjem u tim pravog pleja još uvek se može spasiti sezona (ABA liga) a u EL se može sakupiti dvocifren broj pobeda. Ne bude li toga, odosmo mi u period uoči 2011 godine (toliko popularne Nebojši).

Gavrilović za sada ne pokazuje nešto, ne daje elemente opravdanosti postavljanja njega za kouča. Ne sumnjam u njegovo znanje ali je očito da su svi ti klubovi u kojima je radio odlično znali šta on može i koji su njegovi dometi i koja su njegova ograničenja. Dobar skaut u pomoćnik a loš kouč.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: Звезда у Евролиги 2019/20

Post by Dennis Rodman »

dacha od bosne wrote:Dobro je, pobjedismo u Kaunasu. Važna pobjeda. Samo smo na 2 poraza od top 8. Nije toliko strašno ako dođu plej i trener.
Malo mi je pao kamen sa srca kad smo dobili, ali, iskreno, ne znam koliko je to dobro. Baš zbog ovoga što si posljednje naveo - jer ako se desi ovako pobjeda s vremena na vrijeme, može zavarati, da nam ne treba zamjena za Filipa i trenera. Doduše, sumnjam da će se te pobjede u EL često dešavati, jer sad smo naletili na jednog iznenađujuće skromnog protivnika, u utakmici u kojoj je pobijedila manje loša ekipa, ne bolja.

Ne znam ni koliko je to sve dobro za Filipa... već mu je frustracije nabio prvi mandat u Zvezdi, sad priča prijeti da se ponovi. Mada, iskreno i nije da me nešto briga za njega. Čisto koliko da primijetim da čak posmatrajući i s njegove strane, ovo nema nikakvog smisla. Omrznuće ga ljudi skroz, džaba mu što je malo igrao Evroligu, ako možemo taj glagol upotrebiti za njegovo bivstvovanje na terenu. U trenucima kad nije kriminalan, on je samo nemoćan. Čak i ako se desi da u rijetkim trenucima uradi nešto dobro u napadu, poništiće to tako što će ga neko pregaziti na drugoj strani. Ne ide. Opet će se desiti da povuče ekipu za sobom u ponor, samo što će tad možda biti i kasno, da se spašava sezona.
Zvezdaš. Robista.
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Звезда у Евролиги 2019/20

Post by Ганац »

Pobedismo sinoć unatoč ošem izdanju većine igrača, naravno da je neko morao odigrati dobro i jesu. U trećoj četvrtini postava sa Zoom, Đenkom, Lazom, Gistom i Fajeo je napravila odličan posao u odbrani i u napadu i stigla na deset razlike (ili je bilo malo više, nebitno), ipak onog renutka kad su zamenili Zoa da se odmori i Lazu sve je palo jer Đenka nije mogao da organizuje dobar napad, Beron je gubio lopte kao na traci i očas posla su nas stigli. Davidovac, Dobrić i Beron su baaš bili loši ali zli Zo je pokazao muda kao što su igrači pod Radonjom pokazivali. Ovaj tim ima ogromne mogućnosti u odbrani i to upravo u ovom sastavu iz treće četvrtine (možemo i Simanu tu ubaciti umesto Moa ne bi pogrešili) a zašto je ne igra je više pitanje za trenere koji su ove sezone bili na klupi.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Звезда у Евролиги 2019/20

Post by Ганац »

Dobismo manekene (stare mušterije), odlična predstava Zoa i buđenje Derika kao i akcije nakon tajm auta su meni hajlajt ove utakmice. Odlična odbrana u 3/4.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
Мики
Члан клуба
Posts: 552
Joined: Thu Jan 05, 2017 10:30 am

Re: Звезда у Евролиги 2019/20

Post by Мики »

Добро је да смо после пораза од Цедевита-Олимпије показали знаке живота. Ово је трећа везана победа у ЕЛ, а следећа је Баскоња. Уколико победимо и њих, онда смо опет у игри за Топ 8. И даље овој екипи фали резервни плеј, као и да се мало уозбиљи у АБА лиги.
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Звезда у Евролиги 2019/20

Post by Ганац »

Jeste, međutim imamo mnogo oscilacija u igri, nakon EL utakmice kao po pravilu igramo očajnu utakmicu u ABA ligi i protiv FMPa smo porađali pobedu.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: Звезда у Евролиги 2019/20

Post by Dennis Rodman »

Upravo. Ajde, pošto je trener "svjež" i da je došao na već gotovu ekipu, moguće i on da traži dodatne kombinacije, još uvijek. Razloga za brigu sigurno ima, ali nas ipak obraduju ovim vrlo vrijednim pobjedama u EL.
U svakom slučaju vidi se napredak, polako ali sigurno.
Zvezdaš. Robista.
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Звезда у Евролиги 2019/20

Post by Ганац »

Koliko sinoć igrača ispalih iz forme, nekih koji još nisu ušli u formu i samo jedan koji vuče napred Zo. Na kraju se i on povredi, danak plaćen amaterskim radom uprave i "struke". Gist izgleda kao neki početnik, Derik se traži, Faje i ne može bolje, Dobrić pogubljen u svemiru, Davidovac ne zna gde se nalazi...Beron tanak u odbrani i jedinu svoju prednost dobar šut je izgubio (ispao iz forme).
I na to kao kakva trešnjica na kupu tribine i pozorišna atmosfera.
To je bilo što je do nas, a sudije su nikad odvratnije sudile, nikad u EL pristrasnije za jednu gostujuću ekipu, sve odluke ili - ili su donosili za Baskonju pa čak i mnoge koje su bile uočljive sa svemirske stanice Mir. Odvratno navlačenje (o kome euroliga neće ovaj put zucnuti ni reč)...Zbog nebojšiog cicijašenja i želje da mu sin ima mesto u 12 i pristojnu minutažu smo došli u situaciju da za narednu utakmicu nećemo imati pleja. Može se Filip volšebno izlečiti (što verujem da će se desiti) ali je on sve ali ne i legit EL plej.
U ovim trenucima (u ovom periodu) nam visi cela sezona (ono što je najbitnije visi nam ABA liga plej of).
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Звезда у Евролиги 2019/20

Post by dacha od bosne »

Užas kako je skautirana spoljna linija. Tačnije, zaista mi nije jasno što Davidovca ne pokušaju da guraju opet na keca?
Đenka je u napadu baš loš...tačnije oscilira ali više ka lošem nego ka boljem.
Beron je zbog akcija izgubio ono što je imao prošle sezone. Za odbranu znamo da je tanji od drugih.
Gist? Pa i Kuz i Odžo (mad aovog posljednjeg ne bih previše da komentarišem). Kod njih su dva problema. Nemamo pleja koji konstantno vrti pnr, niti imamo akcije za taj pnr. Mislim da se on dešava sporadično i to j najveći problem njihove neiskorištenosti.
Samim time i neki drugi igrači kao Beron, Dobrić, pa i Simana (koji prilikom tog pnr-a ostaju uglavnom sami), kada se taj pnr ne igra, ne mogu da dođu do izražaja.
Atmosfera? Nemam riječi.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Звезда у Евролиги 2019/20

Post by Ганац »

Verovatno su struka i predsednik UO kluba mislili da Filipsa svojim bidermajer pasovima može da vrti taj pik sa Odžom (pre svega) a zatim i sa Gistom. Naravno da ne može jer Filip ne može da izdrži kontakt i ne može da ostvari prednost kako bi odigrao ili rol za centra ili pop sa (recimo Derika) ili hitnuo u korner za Dobrića...sve to pada u vodu i mi nemamo pik igru. Zo je prihvatio odgovornost, zaigrao odbranu i pošto ima odličan dribling i voli kontakt a na obruču završava sa obe ruke dobro on je krenuo u obračun sam rotiv svih.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: Звезда у Евролиги 2019/20

Post by Dennis Rodman »

Tako je! Nema predaje! Nismo još gotovi. Onaj preokret budi nadu, mada je najviše napravljen rukama jednog igrača. Maestralna, inspirisana partija Zo-a. Još kad bi mu doveli kakvu dostojnu zamjenu, da ga povremeno odmori.
Sjajna stvar da nismo pali nakon onog ubjedljivog poraza, tačnije serije istih. Sad kako znamo i umijemo, vratiti stvari u ABA na svoje mjesto!
Zvezdaš. Robista.
Locked