Црвена звезда-Раднички 1923, субота 30.03.13. , 18 Ч

РС Либурнија

Црвена звезда-Раднички 1923, субота 30.03.13. , 18 Ч

Post by РС Либурнија »

И послије Радничког - Раднички...

Након паузе у првенству, у којој се српски фудбал практично опростио од још једног великог такмичења, весели караван звани ЈСЛ наставља свој пут и враћа се својим радним задацима као да ништа није ни било. А зашто и не би када је већини актера баш лијепо?!

Један од актера који баш и не ужива у овом веселом друштву је наш мучени клуб све са нама испаћеним навијачима залуђеницима. Налазимо се сви опет на старом мјесту широм трибина храма фудбала у Љутице Богдана 1а вођени надом да ће прољећно сунце донијети неки нови мирис и полет, да ће Звезда коначно заиграти ФУДБАЛ и да ће ово коначно бити почетак почетка васкрсења Звезде послије вишегодишње голготе. Као да нам није било доста свих других мука, шлаг на торту ударила је особа која је обитавала на нашој клупи задњих 7 мјесеци успјевши да за то вријеме убије у Звезди оно мало фудбала што га је играла, а нас навијаче да убије у појам задржавши на крају и неке, који спадају у вишедеценијски стадионски инвентар, подаље од стадиона.

Image

Спортски директор је био вриједан и довео нам на клупу новог мештра од кухиње, господина из Португала што се вика Рикардо Са Пинто. Господин долази из земље гдје се одувијек играо, и за разлику од Србије, још увијек игра добар и племенит фудбал. Задње радно мјесто било му је у Спортингу из Лисабона гдје је добио отказ послије дебакла против мађарског Видеотона. Но добро, луксуз би био да се ми у нашој ситуацији типа "дај шта даш" бавимо разлозима отказа новог тренера у великану португалског фудбала. Први стидљиви гласови са тренинга тима јављају да се тренира опет фудбал, кретња, пас, пријем лопте, грађење, ударци на гол у ситуацијма један на један. И тако, нови тренер је засукао рукаве и не мрзи га да са професионалном прволигашком екипом која је некада харала старим континентом, отвори буквар и учи азбуку.

Image

У суботу је, значи, нови почетак, нова срећа, нова стрепња, нова нада...као и обично, навикли смо на то, зар не?! Далеко је то од еуфорије пред прву званичну утакмицу Робијеву на нашој клупи али се у ваздуху осјећа нека тензија, нека притајена нада. Противник...ето дошло је вријеме да се морамо и противницима бавити када играмо на Маракани. Па добро, противник је екипа Радничког из Крагујевца која нам је проше сезоне однијела са Маракане 2 бода изједначивши након корнера у надокнадном времену. Јесенас, под палицом претходног тренера, добили смо их у Крагујевцу 3-0, много теже но што то резултат говори. Дуго смо водили 1-0 а онда је њима искључен један па други играч и ту смо онда затворили утакмицу убједљиво. Екипа је то која се не склања и која против Звезде увијек даје све од себе као да је финале ЛШ. Тако и треба, нека увијек играју тако и нема проблема. А за остало требало би да се побрине Звезда вођена старом фудбалском узречицом и истином да "противник увијек игра онолико колико му дозволиш". Ах, да, нема нам Касалице и Џонија Петковића...кога нема без њега се мора а и нек се одморе мало.

Е па браћо цигани, не морам вам ништа говорити, знате шта вам је чинити у суботу...

Image


НЕМА ВЕЛИКЕ ЗВЕЗДЕ БЕЗ ПУНЕ МАРАКАНЕ! СВИ НА СТАДИОН!
:zastavaGRB: :psihodelija:
User avatar
Najdoski dr. Ilija
Стара гарда
Posts: 2983
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:37 pm

Re: Црвена звезда-Раднички 1923, субота 30.03.13. , 18 Ч

Post by Najdoski dr. Ilija »

Братски свака част за најаву!
Ја очекујем једну комотну победу и стварно верујем да ће бити видног напретка у нашој игри!
Ово се највише односи на агресивност и хтење а волео бих да Пинто испроба неке нове комбинације играча на терену!
И на небу том на које идем ја, сија моја Звезда Црвена!
User avatar
Ariljac
Звездаш
Posts: 184
Joined: Mon Mar 25, 2013 6:25 pm

Re: Црвена звезда-Раднички 1923, субота 30.03.13. , 18 Ч

Post by Ariljac »

I od mene cestitke za najavu.Slazem se sa Ilijom,ocekujem i ja laksu pobedu,boljitak u igri,da se lopta spusti na zemlju i da pocnemo liciti na tim.Znam da je kratko vreme ali cim trener ima znanje boljitak je odmah primetan.Posto Rikardo nije rob formacije ocekujem 2 napadaca napred Kadua od starta te mnogo kreativniju Zvezdu. :zastavaGRB:
NIT SESELJA NITI DRASKOVICA,MI SMO VOJSKA DRAGANA DZAJICA!!
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Црвена звезда-Раднички 1923, субота 30.03.13. , 18 Ч

Post by crazynorth75 »

Za nas izgleda neće igrati ni Mikić, a biće interesantno vidjeti kako će odigrati i naše vedete na pozajmici u redovima Kragujevčana, Đuričković i Mirić.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Трапа
Члан клуба
Posts: 465
Joined: Sat Mar 16, 2013 9:55 pm

Re: Црвена звезда-Раднички 1923, субота 30.03.13. , 18 Ч

Post by Трапа »

Коначно ћу активирати сезонску и отићи на стадион овог пролећа. Не очекујем ништа епохално, само да видим идеју тренера и жељу код играча да се игра фудбал. Пошто смо се опет срозали до нивоа да нумемо да спојимо три паса, требаће време и утакмице да се види напредак у игри, а досад је прошло само пар тренинга. Такође бих волела да не видим Милијаша на терену, ал он је капитен (досадашњи) па је то верујем (још увек) немогуће.
User avatar
tsva
Члан клуба
Posts: 1776
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:13 pm

Re: Црвена звезда-Раднички 1923, субота 30.03.13. , 18 Ч

Post by tsva »

Ocekujem da cemo barem pokusati da igramo nesto sto lici na fudbal i da cemo 90 minuta pokusavati da budemo Crvena Zvezda. Meni ce to biti dovoljno a rezultat mi je apsolutno u drugom planu. Fraza "vazan je rezultat" te uglavnom dovede u situaciju da istog nema. Mene rezultat intresuje samo kao plod kvalitetnog rada. Ocekujem i da se Dauda upise.
“Navijači Zvezde imaju izreku i ona glasi: ‘Zvezda je bolest kojoj leka nema’, i to vam je najveća istina. Što si gori, to su navijači sve privrženiji. To je mazohizam kakvog nema nigde na svetu. Ni ja se po tome ne razlikujem od njih”,-Robi
User avatar
EmptyClip
Члан клуба
Posts: 748
Joined: Sat Mar 16, 2013 3:40 pm
Location: Рума (нови сад)

Re: Црвена звезда-Раднички 1923, субота 30.03.13. , 18 Ч

Post by EmptyClip »

Коначно Маракана. ОК је Пионир и баскет и све то, Али Мара је мама!
User avatar
Константин
Члан клуба
Posts: 1989
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:11 pm

Re: Црвена звезда-Раднички 1923, субота 30.03.13. , 18 Ч

Post by Константин »

Није ни битно хоће ли нови тренер одмах да таргетира кандидате за клупу, просто много је играча било са репрезентацијама а човјек је тек дошао. Најбитније од свега је да покушамо да играмо фудбал, то ће се препознати. До краја сезоне ће се већ видјети можемо ли у томе и успјети и хоће ли постојати логистика.
Нада је својствена само човјеку. :zastavaGRB:
Врста која изумире
Цоавуја
Новајлија
Posts: 32
Joined: Wed Mar 27, 2013 12:44 pm

Re: Црвена звезда-Раднички 1923, субота 30.03.13. , 18 Ч

Post by Цоавуја »

Волео бих да буде овако говњиво време и у Суботу, па да се пребројимо.
бишоп wrote: Свако ко те воли сада је са нама ту :zastavaGRB:
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Црвена звезда-Раднички 1923, субота 30.03.13. , 18 Ч

Post by crazynorth75 »

Pa najavljuje se nešto bolje vrijeme u Beogradu, u subotu :srbinosm: Mada ja vjerujem da će Sa Pintov debi i premijera, nadamo se, bar malo drugačije Zvezde privući solidan broj gledalaca.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
naka
Члан клуба
Posts: 854
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:56 pm

Re: Црвена звезда-Раднички 1923, субота 30.03.13. , 18 Ч

Post by naka »

Isto kao i Trapa. Vraćam se posle odlaska malog ljigavca. Samo da nađem pretplatnu. Svi koji apeluju i pozivaju što iz kluba što iz skupštine mogu da me upišu pa da se nadmudruju ko je koliko zaslužan za više ljudi. Muka mi je od reči mobilizacija i sad pomoći kad je najteže, a u suštini sami smo sebe ubili.

naravno da će biti bolje i to samo za dozu agresivnosti. Ne očekujem da će Panta napraviti rezove i poslati našeg kapitena na klupu. Ipak on ne čita forume i misli da volimo takvog genija. A takođe i kapiten zna engleski pa razume šta čovek kaže. E sad što ne zna da broji pa umesto dva kontakta mora 4, to je već druga stvar. "Reprezentativci" nisu bili tu i ne očekujem značajniji iskorak ali posle tri utakmice će se videti da li je čovek beskompromisan ili sklon trulim srpskim kompromisima tj kombinacijama.

Očekujem pobedu. Ne ubedljivu, ali sigurnu.
User avatar
tsva
Члан клуба
Posts: 1776
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:13 pm

Re: Црвена звезда-Раднички 1923, субота 30.03.13. , 18 Ч

Post by tsva »

odlazak Jankisana silnog ce biti magnet za sve koji su se razbezali jesenas
“Navijači Zvezde imaju izreku i ona glasi: ‘Zvezda je bolest kojoj leka nema’, i to vam je najveća istina. Što si gori, to su navijači sve privrženiji. To je mazohizam kakvog nema nigde na svetu. Ni ja se po tome ne razlikujem od njih”,-Robi
РС Либурнија

Re: Црвена звезда-Раднички 1923, субота 30.03.13. , 18 Ч

Post by РС Либурнија »

naka wrote:Isto kao i Trapa. Vraćam se posle odlaska malog ljigavca. Samo da nađem pretplatnu. Svi koji apeluju i pozivaju što iz kluba što iz skupštine mogu da me upišu pa da se nadmudruju ko je koliko zaslužan za više ljudi. Muka mi je od reči mobilizacija i sad pomoći kad je najteže, a u suštini sami smo sebe ubili.
Пихх, ја овдје наложим људе а онда банеш ти и искусно замрачиш. :nindza: :dedica: Уписаћу те ја на свој конто, да и ја мало поправим салдо. :matis:
User avatar
ledeni
Новајлија
Posts: 33
Joined: Sun Mar 17, 2013 2:05 pm

Re: Црвена звезда-Раднички 1923, субота 30.03.13. , 18 Ч

Post by ledeni »

Otišao je Janković ali su ostali igrači.
http://www.njuz.net/odlaskom-lukica-otk ... rtuoznost/
User avatar
EmptyClip
Члан клуба
Posts: 748
Joined: Sat Mar 16, 2013 3:40 pm
Location: Рума (нови сад)

Re: Црвена звезда-Раднички 1923, субота 30.03.13. , 18 Ч

Post by EmptyClip »

Дуплирам пост, јбга за исту ствар је а такође на нашем форуму.




Ја долазим да поздравим паметан потез управе мог клуба. Резултати до краја првенства ми тренутно нису најбитнија ствар, не долазим због тога и нећу се наљутити и баталити ако сутра изгубимо 4:0. Далеко важнија утакмица нашег клуба игра се ван терена. Наљутићу се и баталити ако управа крене да се заје*ава и лоше ради. Е онда им поклањам једну празну столицу на нај је*бено лепшем фудбалском здању у историји универзума. Све што тражим је да се боре, да раде, да кидају гребу вуку и туку да се вадимо из гована. Кад они као врх клуба буду то радили ја ћу доћи да их уместо празном столицом наградим аплаузом, узвиком, псовком и песмом. Па макар пропали скроз, ал бар смо дали све од себе да се извучемо. Ал ако управа не повуче, може 355 иљада да нас буде на стадиону и не вреди.

Моје је мишљење да ми као навијачи, а и то је слаба реч јер ово што се шири међу људима превазилази те оквире, не смемо своју подршку давати било коме. И исто тако ми као навијачи овог клуба морамо знати да оценимо да ли неко заслужује ту подршку на основу свог рада, а лествица треба да буде прилично високо јер ем је ово Црвена Звезда ем смо у катастрофалној ситуацији и треба неко ко ће да ради изванредно да би се спасавали. Е ал кад неко заслужи подршку онда се десе еуфорије као ова сада кад људи полете, опије их вера у боље, уствари жеља за бољим. И онда се дешавају ствари које се памте као 40 иљада против Спартака (ел Спартак беше?) и слично.

Закључак ми је да ми нисмо упитни, Цигани умеју да дају подршку и то више него што треба. Проблем је што еј мало оних који ту подршку и заслуже. Е па помоз Бог и да ствари крену на боље почев од суботе тридесетог.

Кажу биће 20 степени. Ситниш за карту до БГа, сендвич који, лименке у парку, Север 150 динара. За славу Црвене Звезде.

Једва чекам, ужелео сам се Маре само тако.
Locked