Црвена звезда-Раднички 1923, субота 30.03.13. , 18 Ч

naka
Члан клуба
Posts: 854
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:56 pm

Re: Црвена звезда-Раднички 1923, субота 30.03.13. , 18 Ч

Post by naka »

Al u vezi svesti i zatrovanosti..

Juče povedem između ostalih i klinca od 6 godina. U jednom trenutku Milivojević ima loptu, prilaze mu dva igrača a između Milijaš sam i naravno Milivojević u duhu stare srpske škole fudbala vrati nazad štoperima. Ja coknem, a klinac kaže "je li tata? ako je ovaj ovde a ovaj drugi ovde (pa pokazuje na ruci pozicije protivničkih igrača), zašto ovaj nije dodao ovom između njih?". Druga situacija. Dauda prima loptu sam na njihovoj polovini gde mu trojica prilaze i stručnjacio sa zapada počnu "ajde, ajde..i gde on izgubi loptu a oni "vadi ga napolje jeboga ko ga doveo". Moj drugar kaže "pa teško mu je protiv svih njih. pogledaj koliko je".

Fudbal je jednostavna igra i tako ju je najteže igrati. Od kad je bata đorina struka počela da priča o dubini, širini, toničnosti, karakteru i ono malo što su znali ljudi su zaboravili. Oni koji znaju ne geldaju, sem par mazohista. a oni koji ne znaju i ne trude se da nauče.

Na skandiranje severa. Javi se zapade i ustanite delije on ustaje a gospoda počinju "tole lopove". Rekao sam mu da sedne. Do daljnjeg obustava odlazaka..ne treba mu to. Još je mali da razume toničnost, karakter, podvaljivanje toleta dodeljivanjem jankosana i slično..
User avatar
keyser_soze
Звездаш
Posts: 183
Joined: Thu Mar 21, 2013 6:19 pm

Re: Црвена звезда-Раднички 1923, субота 30.03.13. , 18 Ч

Post by keyser_soze »

Цоавуја wrote:Јел могуће да овде не може културно да се расправља без речи "дебил" и сличних?
Искрено, мени је мало мучно то да читам, а има ко ће да одлучи да ли ће такав речник бити дозвољен.
Јер ако ти не можеш да објасниш шта мислиш без погрдних назива, онда то говори доста о степену твоје фрустрације из које произилазе такве речи.
И није ово упућено никоме појединачно, 2-3 члана су користила погрдан речник.

@Keyser Rose

То што ти пишеш је забрањено да се пише на свком форуму који постоји, и сам знаш да би се пар људи надовезало и одговорило на твој пост, тако да нема потребе за тим, ово је тема о утакмици и форум о Звезди.
Ne znam sta je zabranjeno na svim forumima? A pogotovo koji su to forumi....Drugo ,to sto pises o izrazima "debil" i sl. je potpuno besmisleno.....Ovde su se skupili ljudi koji inace idu na utakmice , i koji na tim utakmicama psuju i govore ruzne reci ...ne vidim zasto to ljudi ne bi pisali i ovde ...To sto se neko tako izrazava nema veze sa sustinom izrecenog ....Mozda covek ubaci pogrdne reci u post ,a pogodi srz stvari ....Jednostvano ovo je forum navijaca i ne vidim zasto bi se drugacije izrazavali nego na utakmici
Dok srce kuca u nama ti Zvezdo ni sama, krv tece moja crveno - belih boja
User avatar
Rajko
Члан клуба
Posts: 622
Joined: Sun Mar 17, 2013 4:29 pm

Re: Црвена звезда-Раднички 1923, субота 30.03.13. , 18 Ч

Post by Rajko »

naka wrote: Na skandiranje severa. Javi se zapade i ustanite delije on ustaje a gospoda počinju "tole lopove". Rekao sam mu da sedne. Do daljnjeg obustava odlazaka..ne treba mu to. Još je mali da razume toničnost, karakter, podvaljivanje toleta dodeljivanjem jankosana i slično..
Слажем се са свим што си рекао, само, скандирање Толету није било због тога што смо ми изгубили титулу, него због свега што се дешава са репрезентацијом. Барем сам ја то тако схватио. Испаде да се једини ми боримо против ових лопова који нам уништише и оно мало фудбала што смо имали. Очекивао се пунији стадион, и да цела Маракана још једном пошаље поруку савезу.

Вођа је у једном тренутку рекао: "Ајде навијајте, не очекујте сад да ћемо да их разбијемо, још су то исти они балвани од пре 14 дана из Ниша." Сигуран сам да је свима јасно да ове године за нашу изгубљену титулу није крив нико други, до ми сами.

Зато ми није јасно што теби то скандирање смета у ствари?
User avatar
Константин
Члан клуба
Posts: 1989
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:11 pm

Re: Црвена звезда-Раднички 1923, субота 30.03.13. , 18 Ч

Post by Константин »

Rajko wrote:
Зато ми није јасно што теби то скандирање смета у ствари?
Рајко, прошла управа се слизала са Толетом, позајмљивало се од њега. Ангажман прошлог тренера је по сопственом признању омогућио Толе лично(био је на челу младе репке). Прошла управа је као ниједна до сада имала подршку док нисмо ево сада близу стечаја. Бивши тренер је дочекан је транспарентом као мало који.
"Толе лопове" више нема тежину иако је лопов неопјевани.
Врста која изумире
User avatar
Rajko
Члан клуба
Posts: 622
Joined: Sun Mar 17, 2013 4:29 pm

Re: Црвена звезда-Раднички 1923, субота 30.03.13. , 18 Ч

Post by Rajko »

Константин wrote:
Rajko wrote:
Зато ми није јасно што теби то скандирање смета у ствари?
Рајко, прошла управа се слизала са Толетом, позајмљивало се од њега. Ангажман прошлог тренера је по сопственом признању омогућио Толе лично(био је на челу младе репке). Прошла управа је као ниједна до сада имала подршку док нисмо ево сада близу стечаја. Бивши тренер је дочекан је транспарентом као мало који.
"Толе лопове" више нема тежину иако је лопов неопјевани.
Па да, тачно је и то што ти кажеш. Али, ја као појединац немам ништа с тим што је лоповска управа радила, нити с тим што је неко од навијача истакао тај транспарент. Како ће нормални људи који воле фудбал да се боре против оне гадости на челу савеза? Маракана је једино место где се може чути онакво скандирање. Ал јбм ли га сад...
User avatar
Ivan Vasev
Стара гарда
Posts: 2662
Joined: Sat Mar 16, 2013 11:34 pm

Re: Црвена звезда-Раднички 1923, субота 30.03.13. , 18 Ч

Post by Ivan Vasev »

Rajko wrote:
naka wrote: Na skandiranje severa. Javi se zapade i ustanite delije on ustaje a gospoda počinju "tole lopove". Rekao sam mu da sedne. Do daljnjeg obustava odlazaka..ne treba mu to. Još je mali da razume toničnost, karakter, podvaljivanje toleta dodeljivanjem jankosana i slično..
Слажем се са свим што си рекао, само, скандирање Толету није било због тога што смо ми изгубили титулу, него због свега што се дешава са репрезентацијом. Барем сам ја то тако схватио. Испаде да се једини ми боримо против ових лопова који нам уништише и оно мало фудбала што смо имали. Очекивао се пунији стадион, и да цела Маракана још једном пошаље поруку савезу.

Вођа је у једном тренутку рекао: "Ајде навијајте, не очекујте сад да ћемо да их разбијемо, још су то исти они балвани од пре 14 дана из Ниша." Сигуран сам да је свима јасно да ове године за нашу изгубљену титулу није крив нико други, до ми сами.

Зато ми није јасно што теби то скандирање смета у ствари?

Sam si odgovorio na postavljeno pitanje. Dosta nam je više teorija zavera i zaklanjanja iza dežurnih krivaca, hajde da potegnemo pitanje sopstvene odgovornosti, da vidimo ko je kriv za napravljeni dug, lošu selekciju kadrova, izgubljene titule, propast omladinske škole, urušavanje kluba na svim nivoima... Hajde da se mi najpre izborimo sa sopstvenim lopovima i lopužama, jer je njima Tole lopov njima samo alibi...A pitanje je da li se i kod Karadžića radi o svesnoj nameri ili "samo" nesposobnosti.
Sta je sest godina bez titule kraj sest decenija njihove patnje?!
User avatar
keyser_soze
Звездаш
Posts: 183
Joined: Thu Mar 21, 2013 6:19 pm

Re: Црвена звезда-Раднички 1923, субота 30.03.13. , 18 Ч

Post by keyser_soze »

Potpuno se slazem .....prvo treba pogledati u svoje dvoriste ...to pisem vec duze vreme....Izboriti se sa nasim lopovima ......Po ceo dan kukas "Tole lopove" a ovi nasi kradu li kradu , pa se niko nije setio da skandira nekom nasem lopovu....Da nasi lopovi nisu napravili ovaj dug ,da imamo lovu da kupimo kvalitetne igrace i dobrog trenera , skandiranje " Tole lopove " bi bila samo jedna vrsta dobre zabave , a ne vrsta frustracije kao danas
Dok srce kuca u nama ti Zvezdo ni sama, krv tece moja crveno - belih boja
User avatar
Rajko
Члан клуба
Posts: 622
Joined: Sun Mar 17, 2013 4:29 pm

Re: Црвена звезда-Раднички 1923, субота 30.03.13. , 18 Ч

Post by Rajko »

Аман људи, ја говорим да се њему скандира као председнику савеза и некоме ко је уништио репрезентацију. Покушавам да кажем да то скандирање нема везе са тренутним стањем у Звезди. То што ви причате је тачно и ја се слажем с тим. Али то су две скроз различите ствари.
User avatar
ledeni
Новајлија
Posts: 33
Joined: Sun Mar 17, 2013 2:05 pm

Re: Црвена звезда-Раднички 1923, субота 30.03.13. , 18 Ч

Post by ledeni »

Ivan Vasev wrote: Sam si odgovorio na postavljeno pitanje. Dosta nam je više teorija zavera i zaklanjanja iza dežurnih krivaca, hajde da potegnemo pitanje sopstvene odgovornosti, da vidimo ko je kriv za napravljeni dug, lošu selekciju kadrova, izgubljene titule, propast omladinske škole, urušavanje kluba na svim nivoima... Hajde da se mi najpre izborimo sa sopstvenim lopovima i lopužama, jer je njima Tole lopov njima samo alibi...A pitanje je da li se i kod Karadžića radi o svesnoj nameri ili "samo" nesposobnosti.
Ne treba, svi su krivi. Ajde da umesto toga ova uprava radi nešto, a ne da istražuje ko je nesposoban i ko je lopov. Npr, da se tačno zna ko je sačuvao Jankovića zimus i da taj odgovara? Da se uradi nešto po pitanju omladinske škole, da se treneri šalju na usavršavanje, da se oteraju oni treneri koji traže pare za guranje igrača, da igrači imaju toplu vodu, da se zna ko ima prava na igrače...
User avatar
trotter
Члан клуба
Posts: 456
Joined: Sun Mar 17, 2013 6:22 pm

Re: Црвена звезда-Раднички 1923, субота 30.03.13. , 18 Ч

Post by trotter »

@ rajko

Onda lepo neka odu na utakmice reprezentacije i tamo skandiraju "Tole lopove" . Pravo mesto za izražavanje nezadovoljstva funkcionisanjem fudbalskog saveza.
User avatar
Rajko
Члан клуба
Posts: 622
Joined: Sun Mar 17, 2013 4:29 pm

Re: Црвена звезда-Раднички 1923, субота 30.03.13. , 18 Ч

Post by Rajko »

trotter wrote:@ rajko

Onda lepo neka odu na utakmice reprezentacije i tamo skandiraju "Tole lopove" . Pravo mesto za izražavanje nezadovoljstva funkcionisanjem fudbalskog saveza.
Ако си гледао утакмице репрезентације, чуо си то скандирање. А с обзиром да репрезентација игра два пута у 6 месеци, не мислим да је то довољно. Ал ако си ми рекао! ;)
User avatar
Ivan Vasev
Стара гарда
Posts: 2662
Joined: Sat Mar 16, 2013 11:34 pm

Re: Црвена звезда-Раднички 1923, субота 30.03.13. , 18 Ч

Post by Ivan Vasev »

Ma najveći problem ovog foruma je u tome što smo svi uglavnom zreli ozbiljni ljudi i što slično razmišljamo, pa nema onih žestokih, vatrenih polemika na koje smo navikli na nekim drugim mestima.

Ma nije se skandiralo Toletu kao predsedniku saveza, nego Toletu kao metafori sveg zla u ovoj državi. Ne mogu da se složim da je Tole uništio naš reprezentativni fudbal, pogotovo ne da to radi svesno i namerno. Urušavanje srpskog fudbala je proces koji traje već 20 godina, od Miljana na ovamo a Toletu zameram jedino to što se prihvatio posla kome nije dorastao, kao i nespremnost da pogleda istini u oči i prizna vlastitu nesposobnost.

Liga ti je među najgorima u Evropi, klubovi topovska hrana u Evropi, reprezentacija propušta drugo veliko takmičenje, a on ima hrabrosti da kaže kako u Srbiji nema boljeg predsednika od njega. Ako je to zaista tako i ako takav predsednik uživa jednoglasnu podršku fudbalskih radnika, onda srpskom fudbalu nema spasa!
Last edited by Ivan Vasev on Sun Mar 31, 2013 5:05 pm, edited 1 time in total.
Sta je sest godina bez titule kraj sest decenija njihove patnje?!
User avatar
trotter
Члан клуба
Posts: 456
Joined: Sun Mar 17, 2013 6:22 pm

Re: Црвена звезда-Раднички 1923, субота 30.03.13. , 18 Ч

Post by trotter »

@ rajko

Naravno, ali to skandiranje je pi*kin dim u odnosu na organizovano izražavanje nezadovoljstva.

Prethodni post sam napisao zato što mislim da to naše skandiranje u prvenstvu nema veze sa reprezentacijom već sa Toletom kao neprijateljem Zvezde zbog koga nismo osvajali titule itd.


Samo bez svađe... :srbinosm:
Николај Кузњецов

Re: Црвена звезда-Раднички 1923, субота 30.03.13. , 18 Ч

Post by Николај Кузњецов »

ОК, јесмо ли елаборирали Толета? Ако ћемо још о Толету и Звезди има тема а ако о Толету и репрезентацији такођер има тема. Другари, важи? Важи! :ziveli:

Цоавуја - на теми "Приједлози форумаша" можеш да поставиш питања о изражавању. Одговорићу ти тамо.
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Црвена звезда-Раднички 1923, субота 30.03.13. , 18 Ч

Post by crazynorth75 »

Poslednjih par postova o radu Toleta i saveza su prebačeni - ovdje.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
Locked