Црвена звезда - Хајдук(К) Маракана 03.04.13 у 17:30ч

РС Либурнија

Црвена звезда - Хајдук(К) Маракана 03.04.13 у 17:30ч

Post by РС Либурнија »

Апелујемо на све Звездаше који желе да прате утакмицу преко интернет-стрима да то чине преко zvezda.tv и на тај начин помогну клубу:

http://www.redstarshop.rs/ci/zvezdatv.html" onclick="window.open(this.href);return false;



BAJKO, DO YOU UNDERSTAND?

...упитао је, бар се тако прича, нови капетан наше хаварисане лађе нашег Бајка на тренингу. Није га добри Бајко изгледа разумио али није ипак испао проблем. Оно што је наш симпатични голман свакако усвојио и разумио су ријечи великог Љубе Тадића како "увек треба волети Црвену звезду" и то без савременог додатка "до послиједњег динара/евра" а и то је већ велика ствар у овим временима осеке доброг фудбала и перманентних турбуленција, како у свлачионици тако и по канцеларијама, а изван капија Маракане боље и да не виримо овом згодом пошто ћемо завршити ко зна гдје а овдје је ипак првенствено ријеч о новој представи у храму фудбала у Љутице Богдана 1а.

Image

Па добро, шта је с тим фудбалом? Нови капетан лађе из Магељанове постојбине такођер је понешто схватио па је промијешао карте. Одмах је уочио да Звездини бекови морају да играју офанзивно и сасма исправно турио Вешовића и Младеновића у тим и дао им наређење да се убацују напријед. Е сад...то што Вешке и није похватао најбоље када треба да се убацује и то што је мучени Млађа, при својим излетима на половину противника, више гледао иза себе у страху од отварања рупе и простора за противничку контру но према голу Радничког, може да се припише и њиховим лимитима, али и траумама од деструкције фудбалске игре које су доживјели под командом бившег тренера српско-португалског надимка. Брат Каду је силом прилика стављен лијево а бивши капитен Микић на штопера...но добро то је наша свакодневница, толико смо се очеличили да се, на сам помен ријечи штопер или лијево крило, само кисело насмијемо. Судбина је хтјела да се повриједи Лука Миливојевић и да Каду буде прекомандован иза нападача (лијево иде Ожеговић) и гле, опет се заиграло фудбала и видјело и дупли пас и неколико задњих лопти иза леђа противничке одбране, лопта је коначно спуштена на земљу а тиме прекинуто и вишемјесечно уништавање Дарка Лазовића! Откада то нисмо гледали на Маракани и на другим стадионима гдје је играо наш тим?! Како фудбал може да буде једноставан а ипак атрактиван, видјело се већ и у тих неколико тренутака Кадуове и Лазине инсирацилије. Истина и Бог, нешто много више и нисмо видјели те суботње вечери, али било је опет јасно видљиво ко коси а ко воду носи. Није то ни мало од стране болесника који је тек почео са рехабилитацијом након тешке седмомјесечне болести.

Image

У сриједу очекујемо да се то још мало слегне и, наравно, сигурну побједу. Миливојевић сигурно изостаје, капитен Милијаш се можда и опорави до прекосутра, враћају се у конкуренцију за тим Петковић и Касалица. Противник је Хајдук из Куле, чедо легендарног голубара. Знали су да нам приреде хладан туш у прошлости, није да нису, а нису штедјели ни труда ни зноја да нам преотму неки бод. Овај пут се они ипак неће много питати већ, прије свих, наш маестро од кухиње, горепоменути мистер Са Пинто. Да видимо каквав рецепт ће у сриједу да нам презентира. Преостаје нам само да се уздамо у његово разумијевање фудбалске игре и смисао за импровизацију.

Звезда је тешко болесна, и у финансијском и у фудбалском смислу. Мали фудбалски (а у међувремену изгледа и финансијски) помак се догодио у суботу, довољан да се опет надамо да ћемо ипак некад угледати то свјетло на крају тунела. Каква год да је Звезда и шта год се с њом догађало, наша је, и људски и звездашки је пружити јој руку и покушати јој помоћи да устане. Заправо, другачије и не можемо. Ово је апел прије свега Звездашима Београђнима - пуните све трибине људи! Омладина на Северу и навијачи из унутрашњости дали су и дају своје, сада је и радни дан, утакмица прилично рано и вријеме да се покаже оно што јесте вишедеценијски факат -

БЕОГРАД НАВИЈА ЗА ЗВЕЗДУ! СВИ НА СТАДИОН!
:zastavaGRB: :psihodelija:

Image
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Црвена звезда - Хајдук(К) Маракана 03.04.13 у 17:30ч

Post by crazynorth75 »

Po viđenom iz utakmice Hajduka sa komšijama, nimalo laka utakmica nas ne očekuje. Tamo su Kuljani bili sasvim ravnopravni, a imali su čak u finišu i priliku za trijumf. Po onome što sam vidio dva igrača se izdvajaju, centarfor Veselinović i Nenad Adamović, koji je veoma brz i može da budu opasan na širokom prostoru. Dosta čvrsta ekipa, čini mi se da su tanji na bokovima i tu bi trebalo opet Laza da donese prevagu. Nadam se i postavci bez dva zadnja vezna, samo sa Garidom, Kadua naravno iza špiceva, a trebalo bi i Ožegović da počne opet na krilu. Ono što meni izaziva zebnju je Mikić na štoperu, nadam se da će Maksimović što prije ući u formu i da će se riješiti status Pantića.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
tsva
Члан клуба
Posts: 1776
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:13 pm

Re: Црвена звезда - Хајдук(К) Маракана 03.04.13 у 17:30ч

Post by tsva »

Ja mislim da svaka ekipa koja zeli biti ravnpravna s komsijama to moze i da uradi sto se pokazalo i na zadnjem derbiju jesena tako da ta igra hajduka nista ne znaci. Bez Milivojevica i nadam se Milijasa ja ocekujem da nam bude bolje i jedva cekam utakmicu u kojoj mi je rezultat u trecem planu. Zelim da vidim duel dve neravnopravne ekipe, dominaciju moje i ako bog da malo vise fudbala. Da li ce to biti dovoljno za 3 boda - zabole me.
“Navijači Zvezde imaju izreku i ona glasi: ‘Zvezda je bolest kojoj leka nema’, i to vam je najveća istina. Što si gori, to su navijači sve privrženiji. To je mazohizam kakvog nema nigde na svetu. Ni ja se po tome ne razlikujem od njih”,-Robi
User avatar
Ariljac
Звездаш
Posts: 184
Joined: Mon Mar 25, 2013 6:25 pm

Re: Црвена звезда - Хајдук(К) Маракана 03.04.13 у 17:30ч

Post by Ariljac »

Trener je imao malo vise vremena da se upozna sa reprezentativcima,ova dvojica su povredjeni tako da ce biti novih imena.Svi igraci su na testu ovih 10 utakmica i ovo treba da bude cisto isprobavanje raznih taktickih varijanti.Voleo bih da na svakoj utakmici vidim ponesto novo,neku novu akciju,kretanje igraca bez lopte itd.Hteo bih da vidim i Asamou pa i Cikica,sto da ne,mozda jos nekog mladjanog igraca.Ne mozemo nista da izgubimo a mozemo mnogo da dobijemo..
NIT SESELJA NITI DRASKOVICA,MI SMO VOJSKA DRAGANA DZAJICA!!
User avatar
carapan
Стара гарда
Posts: 2930
Joined: Mon Mar 18, 2013 10:28 pm

Re: Црвена звезда - Хајдук(К) Маракана 03.04.13 у 17:30ч

Post by carapan »

Ocekujem Micka i Savicevica u prvih 11... Ocekujem pobedu... :zastavaGRB:
"Odlazak Roberta Prosinečkog je najveća tragedija za naš klub od raspada Jugoslavije naovamo". Cort0 Maltese
User avatar
Константин
Члан клуба
Posts: 1989
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:11 pm

Re: Црвена звезда - Хајдук(К) Маракана 03.04.13 у 17:30ч

Post by Константин »

Једино што бих волио да у првих 11 играју најбољи по избору тренера и да видим више фудбала, акција али и борбе када немамо лопту, свега онога што је надам се започето у суботу.
Врста која изумире
User avatar
Nickcooler
Bloger
Posts: 193
Joined: Mon Mar 18, 2013 1:08 am
Location: Лозница- Београд
Contact:

Re: Црвена звезда - Хајдук(К) Маракана 03.04.13 у 17:30ч

Post by Nickcooler »

Баксуз, не могу да стигнем на фудбал, а таман сам се обрадовао одласку оног што себе назива тренером и брже- боље отрчао на Мару да гледам мало фудбала против КГ. Мало фудбала сам и видео. Нека видим толики помак у овој утакмици у односу на суботњу против КГ и ја сам задовољан. Ипак смо превише дуго били уништавани да бисмо играли одмах не знам какав фудбал.

Победа, па да будем искрен, и не интересује ме толико, колико да видим да се коначно ствари постављају на своје место. Кад то кажем мислим и на то да нпр. Са Пинту, Пинто, јбм ли га како се презива човек исправно, не знам (и извињавам се овом приликом) не прави грешке типа стављања Кадуа на лево крило или игру са два задња везна на Маркани.

Желим мали, малецки помак у сваком сегменту и то је једино што ме интересује. Ако победа дође, дошла је, али фудбалских ствари мора да буде!
Југовић, Југовић до Панчева, Југовић... Просинечки је ту, Просинечки... Михајловић у средину... 2:2! Гол, гол, гол, гол... Небо се отворило! Стадион је експлодирао!
naka
Члан клуба
Posts: 854
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:56 pm

Re: Црвена звезда - Хајдук(К) Маракана 03.04.13 у 17:30ч

Post by naka »

Očekujem sličnu utakmicu od subote. Teško ali sigurno. Još ako kapiten ne igra eto odmora i za živce (al mislim da nismo te sreće). Pitanje koje se postavlja je da li su se ključni igrači (Kadu i Laza) oporavili od subote, obzirom da se zna kako su pripremljeni. Bez njih dvojice teško probijamo bunker. Garido treba sam da igra na zadnjem veznom sa Kaduom ispred kao centralnim. Možda zbog toga što nemamo krštenog štopera uključiti i Mićka, ali onda je ceo teret na Lazi. Ne ide.

Ono što sam video na početku meča protiv radničkog trebalo bi da bude konstanta ali u dalekoj budućnosti. A to je presing kad se izgubi lopta. U jednom trenutku smo izgubili i krenuli su 5 igrača da vrše presing. Naravno jedan od njih je Milijaš.,drugi Luka i lako smo ispali. Kasnije je pokušano još jednom-dva puta a posle nije ni bilo snage. Za visok presing bitna je koncetracija svih i da znaju gde se kreće uz snagu. Mi trenutno nemamo nijedno, ali sam primetio ideju.
РС Либурнија

Re: Црвена звезда - Хајдук(К) Маракана 03.04.13 у 17:30ч

Post by РС Либурнија »

Тај покушај пресинга сам и ја примјетио. Првих 20 минута ваљда. Послије је високи пресинг вршио још једино Каду пошто је, је л те, Сале прошао цијеле припреме у Анталији. Сад бих почео нешто са "Бем те фудбале..." али бих био банован због вријеђања.
User avatar
Najdoski dr. Ilija
Стара гарда
Posts: 2983
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:37 pm

Re: Црвена звезда - Хајдук(К) Маракана 03.04.13 у 17:30ч

Post by Najdoski dr. Ilija »

Што рече ТСВА после извесног времена поново жељно очекујем нашу фудбалску утакмицу.
Нека буде минималног помака у односу на прошлу као што је и она била помак на период пре ње и ја задовољан.
Не бих имао ништа против ни да играмо са 2 задња везна нпр. Гаридо и Мићко са Кадуом на плеју, Лаза и Ожег по крилима и Мудри или Дауда у шпицу.
Мислим да то дал ће да буду 2 или један ЗВ нама сада и није толико битно колико то да ми играмо пресинг и да нам игра буде смислена, односно да се зна ко шта и где ради.
Чак мислим да би Гаридо и Мићко и донели неопходну агресивност на којој СаПи инсистира.
Капитену желим да се што пре опорави али што касније уђе у конкуренцију за тим! :travka:

Сад прочитах ова два уписа пре мог па да едитујем:
Чини ми се да смо најбољи пресинг вршили првих 15-20 минута другог полувремена када су притискли и Дауда и Ожег и Каду и Бекови.
Чини ми се да је Дауда 2-3 пута добро испратио играча, уклизао и одузео лопту.
За Гарида се створила фама да игра исувише дфанзивно али је дечко и сам изјавио да је то тренер захтевао од њега. Иначе његова контрола лопте па и онај пас кад је избацио Лазу по крилу код првог гола наговештавају да би могао да буде користан и у офанзиви.
Ако га којим случајем сутра упаре са Мићком верујем да ће он бити офанзивнији а да ћемо тиме добити и побољшање у високом пресингу.
И на небу том на које идем ја, сија моја Звезда Црвена!
naka
Члан клуба
Posts: 854
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:56 pm

Re: Црвена звезда - Хајдук(К) Маракана 03.04.13 у 17:30ч

Post by naka »

Mislim da je Kadu izbacio Lazu kod prvog i ispratio ga za gol.
User avatar
Najdoski dr. Ilija
Стара гарда
Posts: 2983
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:37 pm

Re: Црвена звезда - Хајдук(К) Маракана 03.04.13 у 17:30ч

Post by Najdoski dr. Ilija »

Сад погледах, у праву си брате!
И на небу том на које идем ја, сија моја Звезда Црвена!
User avatar
Najdoski dr. Ilija
Стара гарда
Posts: 2983
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:37 pm

Re: Црвена звезда - Хајдук(К) Маракана 03.04.13 у 17:30ч

Post by Najdoski dr. Ilija »

Сад видех на Пинтуовој конференцији пред Хајдук да је Ожеговић повређен и да неће бити у конкуренцији сутра! :smrc:
И на небу том на које идем ја, сија моја Звезда Црвена!
User avatar
Ariljac
Звездаш
Posts: 184
Joined: Mon Mar 25, 2013 6:25 pm

Re: Црвена звезда - Хајдук(К) Маракана 03.04.13 у 17:30ч

Post by Ariljac »

Бајковић, Кировски,
Спајић, Крнета, Максимовић, Микић, Младеновић Вешовић,
Мијаиловић, Лазовић, Милијаш, Каду, Гаридо, Савићевић,
Дауда, Милуновић, Михајловић, Асамоа, Мудрински.
To je sastav za Hajduk.
Izgleda da smo se dzaba nadali da ce kapiten biti van kombinacije.Vidim da su tu i Krneta i Miha i Micko i to me raduje.Videcemo koliko mogu,nadam se da ce poceti bar dvojica od pomenute trojice.
NIT SESELJA NITI DRASKOVICA,MI SMO VOJSKA DRAGANA DZAJICA!!
User avatar
Beara_Vladimir
Члан клуба
Posts: 1828
Joined: Sat Mar 16, 2013 2:10 pm

Re: Црвена звезда - Хајдук(К) Маракана 03.04.13 у 17:30ч

Post by Beara_Vladimir »

Искрено, за резултат ме заболе Црвен Бан. Оно што ме занима јесте да напредујемо из утакмице у утакмицу, и да се трудимо да играмо фудбал. Да не гледамо више Звезду која је равноправна са јсл лигашима. Волео би да не гледам Милијаша, али то су и даље само жеље. Бар још неко време ћемо бити принуђени да гледамо капитена како диригује. Бићу задовољан ако видим било какав помак у односу на претходну утакмицу.
IDOLOPOKLONIK VELIKOG ŽUTOG!
Locked