Црвена звезда - Хајдук(К) Маракана 03.04.13 у 17:30ч

User avatar
Константин
Члан клуба
Posts: 1989
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:11 pm

Re: Црвена звезда - Хајдук(К) Маракана 03.04.13 у 17:30ч

Post by Константин »

Ништа специјално али ипак гледљиво, сва 3 гола лијепа. Види се ипак да немамо снаге за пресинг када они имају лопту због вируса са скајпа. Ипак, види се идеја. А наставак покушаја стварања акција, дефинитивно радује. Дауда, лаза и Гаридо убједљиво најбољи, тим редом.
Бајко-пензија
Вешовић-права је штета што код Робија (као ни сада) нисмо имали 2 крштена штопера, могао би се до сада утегнути за бека без обзира што за сада не постоји ни лијева нога ни лијева страна.
Младеновић-даје знаке живота од када оживјеше бокови након јанкосана, ја сам убијеђен да би могао и сакрити своју дуел игру у дефанзиви да имамо јаке и брзе штопере
Микић-нема квалитет за штопера
Спајић-види се по игри која није клизећи или скок, да су му задњих пар година били тренери Кљаја у Сопоту и јанкосан у 1. тиму, кључ је искусан штопер поред њега да дечко учи јер је борен и може се нешто очекивати
Гаридо-врло добра партија, видио сам и пар финих пасова
Милијаш-имао је капитен асистенцију али и неколико лоших пасова а покушај да се исправи у дефанзиви су комични. Са њим се види и рецидиви прошлости када му играчи враћају лопту док он стоји
Каду-данас лош, чини се да је неспреман и да је за њега велики залогај одиграти 2 добра меча у неколико дана
Милуновић-танко
Лаза-врло добро, рекох послије јанкосана оживјеше бокови а Лаза је играч да је у стању да пробије 1 на 1, офанзивно орјентисан онако како и желимо
Дауда-играч утакмице, 2 сјајна гола, јак у дуелу, напада окомито, а за мене је потез дана 3. гол који је постигао Лаза на његову асистенцију. Нисмо одавно гледали на Мари да играч узме лопту на 50м окрене се окомито према голу, гледа лијево десно, асистира Лази а и овај лијевом ногом након уласка у 16 лагано поентира. Једноставно а ефикасно.
Надам се да и она измјена капитена од стране Са Пинтуа у 60. и неком минуту нешто говори.
Врста која изумире
User avatar
tsva
Члан клуба
Posts: 1776
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:13 pm

Re: Црвена звезда - Хајдук(К) Маракана 03.04.13 у 17:30ч

Post by tsva »

nema sanse da Milijas ne igra dok je tu. Vise me intresuje sta ce biti kad se oporavi Milivojevic. Hoce li Kadu nazad na levo ili ce ipak Sa Pintu pokazati da on sastavlja tim.
“Navijači Zvezde imaju izreku i ona glasi: ‘Zvezda je bolest kojoj leka nema’, i to vam je najveća istina. Što si gori, to su navijači sve privrženiji. To je mazohizam kakvog nema nigde na svetu. Ni ja se po tome ne razlikujem od njih”,-Robi
User avatar
Il genio
Стара гарда
Posts: 2241
Joined: Sun Mar 17, 2013 2:47 pm

Re: Црвена звезда - Хајдук(К) Маракана 03.04.13 у 17:30ч

Post by Il genio »

Na Marakani se ponovo igra fudbal! Necu prezaliti sto Stojadinovic nije dobio podrsku uprave da se zahvali Bobijevom malom jos posle blamaze protiv OFK-a... :( U buducnosti voleo bih da gledam ovaj tim ali sa par izmena i to Maksimovic(Jovanovic), Milivojevic i Kasalica umesto Mikica, Milijasa i Milunovica. Cestitke Sa Pintu, kao da ne igraju isti igraci od pre par nedelja.
User avatar
Велики Делија
Члан клуба
Posts: 449
Joined: Sun Mar 17, 2013 1:30 pm
Location: Братислава

Re: Црвена звезда - Хајдук(К) Маракана 03.04.13 у 17:30ч

Post by Велики Делија »

Какав је то осећај, поново видети фудбал на Маракани, јеботе. Као да је прошло сто година од последњих правих фудбалских утакмица. Фудбал, фудбал бре! Хоћу још фудбала, хоћу још бољи фудбал, хоћу да видим Звезду која гази све толелигаше редом!

Напред Звездо!
Пољак
Новајлија
Posts: 2
Joined: Thu Apr 04, 2013 12:22 am

Re: Црвена звезда - Хајдук(К) Маракана 03.04.13 у 17:30ч

Post by Пољак »

Добро вече свима ;)
Гледао сам данашњу утакмицу... што је очигледно, фудбалери Звезде више трчали него обично, изашли су са пеном на уснама, хтели су одмах показати да су бољи и да ће после 90 минута бити само један победник.
Размишљам који је разлог те промене. Знам већ менталитет играча у Пољској и плашим се да ће у том случају бити слично, мада надам се да ће бити баш супротно. Наиме наши пољски фудбалери кад дође нови тренер прве 2, 3,4 утакмице показују све што могу, умирају од умора после утакмице, али кад добију место у првом саставу опет се враћају на ниво који су показивали пре промене тренера.

Ипак тврдим да ова утакмица је била једна од бољих утакмица Црвене звезде коју сам гледао, надам се да ће 27. априла бити још боља и да уништимо Доњи Срем ;)

Север цели.. :zastavaDS:
User avatar
Beara_Vladimir
Члан клуба
Posts: 1828
Joined: Sat Mar 16, 2013 2:10 pm

Re: Црвена звезда - Хајдук(К) Маракана 03.04.13 у 17:30ч

Post by Beara_Vladimir »

Колико је само мало требало да се врати тај осећај кад сви једва чекамо наредну утакмицу! РП је почео одлично, само нека овако настави. Чим се спустила лопта на земљу, чим смо почели да играмо фудбал, одма то личи на нешто што може да се гледа. Има ту, наравно, много простора за напредак, али ово је за сада врло добро. Што се појединачног учинка тиче, Дауда, Гаридо и Лазовић су били убедљиво најбољи. Стојадиновић је, изгледа, погодио са појачањима. Дауда 2 гола, асистенција, много добрих потеза, учествовао у игри стално, одлично! Гаридо одрадио посао у дефанзиви, имао и добрих пасева напред. Посебно ми је драго што је Лазовић живнуо. Све у свему, поново играмо фудбал, и за сада сам задовољан.
IDOLOPOKLONIK VELIKOG ŽUTOG!
User avatar
Pravednik
Члан клуба
Posts: 505
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:55 pm

Re: Црвена звезда - Хајдук(К) Маракана 03.04.13 у 17:30ч

Post by Pravednik »

Pred nama je još mnogo posla. Sve ove igrače Milovce (Milijaš, Milunović,Milivojević) treba pod hitno otjerati jer oni su tipični egoisti, a ovo je timski sport.
Drago mi je što novi trener ne obraća pažnju na prošlost i molim Boga da se sa Čavom nekako sredimo jer je on Pintu neophodan.
Sva pojačanja koja je doveo 101 za sada su ekstra, Jovanovića i Maksimovića pod hitno vratiti kao štoperski par jer ova dva što su danas igrala nikada halfovi biti neće. Spajiću sine osnovno što half mora da ima je procjena leta lopte i to imaš ili nemaš, na žalost ti to nemaš. Borben si i trudiš se ali nije to to, krvav je put pred tobom.

Očekujem do kraja sezone da trener kaže ova 5-6 zadovoljavaju ostali ćao, jer više sigurno biti neće.
naka
Члан клуба
Posts: 854
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:56 pm

Re: Црвена звезда - Хајдук(К) Маракана 03.04.13 у 17:30ч

Post by naka »

Pomak u odnosu na prošlu utakmicu i to je već dovoljno. Činjenica je da je Hajduk bio baš loš (ne znam koliko im se tim razlikovao u odnosu na onaj protiv groblja). Vidi se konačno ko gde stoji tj ko bi trebao gde da stoji, što je posle elementarne nepogode koja nas je pogodila u vidu nerada i neznanja prethodnika, uspeh. U takvim okolnostima su najbolji, najbolji, prosečni-prosečni i Milijaš-Milijaš.

Bajko-bez pravog posla.

Vešović-protiv ovakvih ekipa-solidan. Problem je što je taktički neobučen za beka. Pinto ga je nekoliko puta zvao da bliže priđe igraču koji treba da primi loptu na krilu, dok ga on čeka da se okrene. Da je neko počeo ranije da radi sa njim na beku, možda bi nešto i bilo.

Mikić- ne može mučenik štopera da igra. Trudi se al je spor i ne zna brate. U retkim trenucima kad imaju loptu on pusti igrača do 16 i onda ko blesav krene agresivno. O pokrivanju beka nema ni govora.

Spajić- sigurniji al i dalje ne vidim ekstra potencijal.

Mlađa- uvek agilniji u napadu kad Milijaš ne kreira igru. Opet i tu mu je mnogo lakše bilo kad je Laza bio pored, za razliku od Milunovića. Nudio se, otvarao. Pozadi sasvim pristojan i agresivan. Tako da se vidi da je i on bolji i bolji.

Garido-agresivnost, uklizavanje i jedan zid za protivnika koji partner kapiten pokušava da probuši bolje nego protivnici, svojom besmislenom igrom u defanzivi. Ono što mi se posebno svidelo je igranje glavom u par situacija gde je u odbrani spuštao loptu saigračima u skoku. Ono što mu se MORA naglasiti, da nesretni kapiten je kapiten samo zato što ga je prethodnik postavio i da nije nikakav igrač tako da ne mora svaku loptu koju oduzme ili dobije da da njemu. U jednom trenutku je Pinto poludeo kad je video da su ova dvojica na 20 cm jedan od drugog gde mu Garido ostavlja loptu.

Produžena ruka Jankosana- u duhu njegovog mentora. Nema ga u defanzivi, u predaji lopte u sledećem proseku. Pogodi jednu dugu na bok dobru. Da tri pasa u prazno gde nema nikog. Da tri pasa igračima ili iza ili da izlome neoge da je prime. I naravno tri pasa njihovim u noge. Koliko pogubno deluje na tim vidi se tek uživo kad se posmatra. Vrlo ozbiljan problem.

Milunović- dečko za sad ima samo njuh za gol. On nema brzinu a van 16 je malo upotrebljiv. Činjenica je da je dobar momak ali...

Kadu- meni se svidelo kako je odigrao. Nisu to bili pasovi kakve znamo da očekujemo od njega ali je uvek bio prvi u visokom presingu i često ostavljen da sam isti vrši uz pomoć Daude. Naravno kad je u blizini Laze da to deluje mnogo bolje. Sasvim solidan.

Laza-drago mi je da u ovakvoj Zvezdi mogu gledati igrača koji odskače kvalitetom u odnosu na ostalih 21. Jednostavno protiv ovakvih ekipa uvek se nešto očekuje kad je lopta kod njeg. U tom prvom koraku ostavi igrača po dva metra. U normalnim uslovima kakvi su bili danas gde mu se Kadu nudi kao opcija, a mlađa povuče igrača dok Dauda očekuje centaršut on može da pokaže sve dok u uslovima kad ga je kod prethodnika Milijaš gađao visokim loptama gde je on udvojen normalno je da nije mogao ništa. Svaka čast.

Dauda- četri više nego fudbalska poteza (2 prava gola, prava asistencija i pravi šut). Naravno u svetlu onoga što smo gledali dosad, fantazija.. ono što mi se posebno svidelo je ipak to da se sasvim pristojno otvarao i tražio loptu. Čovek do prvog gola, dok je Miki glavni pokretač akcija bio, mislim da nijednom nije primio loptu. No bez obzira kretao se i otvarao. Odličan je bio u prijemu i odlaganju, a delovao je dosta opasno i kad bi se okrenuo ka golu. Ono što mi je zamerka a to je da u nekim situacijama kad odloži loptu dosta sporo ide u 16. Posebno kad Laza ko brzi voz prođe.

Mićko-vidi se da je stegnut ali ono iznošenje i pas tamo gde treba ukazuje da će biti vrlo brzo onaj stari. Naravno da se to neće desiti jer bi morao kapiten napolje ali...Do tad bi ga stavio na štopera.

Maksa-ono iživljavanje od strane fudbalskih stručnjaka kojima su novine koje su hvalile Murinja napunile glavu mi je ... Dečko zna i može. Najškolovaniji je od svih za tu poziciju. Da sam predsednik ili Sd kao što nisam, izašao bih na konferenciju za štampu i rekao sledeće: Što se nas tiče, Maksimović je trenutno igrač Zvezde koji maksimalno radi na treninzima jer ga u suprotnom ne bi Pinto ubacio. Za ono što ga je Spajić optuživao, Spajić će snositi posledice formalno, ako je to istup u javnosti a neformalno ako je tako dospeo do javnosti. Mi smatramo da je to bila jedna pogrešna procena u utakmici gde su svi bili očajni a poebno trener. Tako da ne smatramo da je "prodao Zvezdu". Ako je neko to uradio, to je onaj bednik koji se našom krivicom nalazio duže na klupi nego što treba a trebao je biti najuren kad i njegovi poslodavci."

Ako to nije tačno, i ZNA se da ga je boleo qrac, da je pustio gol i slično, onda reći Pintu da ga ne ubacuje zbog tih i tih razloga. To bi Pinto preihvatio bez problema (kao u slučaju Čave).

No zbog svega toga mi nismo predsednici i sportski direktori i drago mi je da će "stručni ljudi" uvažiti naše vapaje kao i za jankosana. Ipak su oni tu da ne kreiraju konflikte nego da ih rešavaju. ;)
Sa Pinto
Новајлија
Posts: 10
Joined: Mon Mar 18, 2013 10:32 pm

Re: Црвена звезда - Хајдук(К) Маракана 03.04.13 у 17:30ч

Post by Sa Pinto »

Dobra analiza, i slažem se sa većinom. Nije mi baš najjasnije ovo oko Maksimovića. Naime, ne smeta mi, neka igra, ja mu nisam zviždao. Ali čemu? Dečko je već prodat a mi igramo manje više nebitne utakmice gde bi trebalo, kao, da neke igrače proverimo, a neke stavimo u izlog. Zar za Zvezdu nije celishodnije da forsira Mrvu radi eventualne prodaje i Krnetu, da konačno vidimo ima li nekog kvaliteta u tom momku?
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Црвена звезда - Хајдук(К) Маракана 03.04.13 у 17:30ч

Post by crazynorth75 »

Poslednjih nekoliko postova je prebačeno na temu o igračima - ''Ti dole na terenu Zvezdin grb što nosiš''...
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
musemic
Члан клуба
Posts: 1088
Joined: Mon Mar 18, 2013 8:44 am

Re: Црвена звезда - Хајдук(К) Маракана 03.04.13 у 17:30ч

Post by musemic »

Otvarajte temu za narednu utakmicu - uzeleo sam se Zvezde i fudbala, jedva cekam vikend :zastavaGRB:
Locked