"Добродошли на стадион Црвене звезде!" Звезда-Спартак

РС Либурнија

"Добродошли на стадион Црвене звезде!" Звезда-Спартак

Post by РС Либурнија »

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - СПАРТАК, 13.04.'13 У 18.ОО ЧАСОВА

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ll4HIJkDDIY[/youtube]

Ово су били дани великог ентузијазма, прегалаштва и енергије а све на поларно ледених -10. Противник на трави Маракане били су суботички голубови, на клупи је сједио велики Жути, улаз је био бесплатан. Сада нам "маринци" опет долазе у госте, зима је много блажа са својих -4, на клупи опет сједи нормалан тренер а много навијачке енергије проћердано је отада захваљујући медиокритетима који су водили клуб а ни улаз није бесплатан. Значи, ситуација је на први поглед боља а да ли је? Хоћемо ли барем допола напунити стадион без обзира на исход у Ивањици? Требали би браћо, тим прије што опет постоји та нада, не само ова резултатска, већ уопште у и око клуба. Противник није нимало наиван. Суботичани су знали да прихвате бачену рукавицу и нашу и комшијску и углавном се нису либили да уђу у клинч са јачим. А како то може болно да буде, осјетили смо и на 2 задња гостовања у Суботици. Претпрошле сезоне, у кобној увертири, изгубили смо 2-0 (додуше из измишљеног пенала) а прошле јесени почео је баш у Суботици наш ход по трњу када су нам голубови лупили незапамћен шамар и прегазили нас са 3-0! Не побиједили, прегазили! На нашим играчима и тренеру је сада да нађу рецепт како похватати голубове и позатварати их у крлетке.

Image

Наш португалски Маестро покушао је са троуглом Гаридо-Мићко-капитен као мотором екипе у Смедереву. Не чини се то идеалним рјешењем али добро, испробано је. Није прво смедеревско полувријеме било посве за заборав, видјело се јасно ко коси а ко воду носи а и било је пар покушаја који су мирисали на гол. Међутим било је више него јасно да се офензивна моћ екипе мора повећати и убачен је, сходно томе, брат Каду а касније још 2 нападача - Мудрински и Михајловић! И офанзива је награђена касним али заслуженим голом Дауде вриједним 3 бода. За сваку је похвалу Пинтово вођење утакмице, правовремене и адекватне измјене, значи, без претјераног калкулисања већ са јасном намјером да се противник нападне из свих оружја пошто је, у ситуацији у којој јесмо, један бод готово исто као ниједан. Е, "то је Црвена звезда".

Image

Добро је, што за разлику од Смедерева, текма против Спартака није унапријед добивена и тога је већина нас свјесна. Јесмо фаворити али противник ће да вреба на своје шансе из контри и полуконтри, у то не треба сумњати. Самим тим охрабрује чињеница да се наш шарени и принудни одбрамбени квартет Вешовић-Микић-Спајић-Младеновић показао као несавладив у ове 3 утакмице. Много тога још нама фали, јасно је то, посебно недостатак првог паса из задње линије, кубуримо и даље са том лијевом страном...међутим, оно што храбри, јесте чињеница да "свакога дана у сваком погледу све више напредујемо".

Да вас не бих више много замарао: нада живи, и нека игра сада постоји, субота је навече идеалан термин да се одвоји неколико сати за оно што се воли, да "из копа песма ори се са нашег Севера" а исток и запад се начичкају звездашким свијетом. У то име:

"ЈУРИШАЈ, САД ТИ СЕ БОРИ И НИКАД НЕ КЛОНИ..."

Image

Нек нам је са срећом! :ziveli:
User avatar
EmptyClip
Члан клуба
Posts: 748
Joined: Sat Mar 16, 2013 3:40 pm
Location: Рума (нови сад)

Re: "Добродошли на стадион Црвене звезде!" Звезда-Спартак

Post by EmptyClip »

Једва чекам, свега ми.
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: "Добродошли на стадион Црвене звезде!" Звезда-Спартак

Post by crazynorth75 »

Što bi se reklo ''Svako proljeće na Zvezdu miriše.'' Da li će ovo biti to proljeće koje tako dugo i željno čekamo, vrijeme će pokazati, Zvezdino je da igra fudbal i napada, sve ostalo kako bude - bude. Subotičani nisu naivna ekipa, imaju nekoliko spretnih napadača za JSL uslove, ekipa koja je godinama u gornjem dijelu tabele. Kod nas se u ekipu nakon povreda vraćaju Kasalica, Ožegović i Milivojević, ovaj put izostaje Luka Milunović zbog kartona, vjerovatno će neko od dvojca Kasalica - Ožegović zauzeti njegovo mjesto, doduše, tu je i Asamoa. Nadam se nastavku pokušaja igranja fudbala, euforija će biti na vrhuncu ukoliko stignu povoljne vijesti iz Ivanjice.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Константин
Члан клуба
Posts: 1989
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:11 pm

Re: "Добродошли на стадион Црвене звезде!" Звезда-Спартак

Post by Константин »

Искрено, баш ме интересује кога ће Сапи да упари са Даудом умјесто Милуновића? Буде ли лазовић играо офанзивно, цијеним да би то могао бити Касалица, уколико буде опкушао 4-4-2 онда би то могао да буде Ожеговић или Асамоа. Мудриниски и мали Михајловић су некако типични централни шпиц играчи а сумњам да ће Дауда изгубити мјесто. Због бојазни тренера за нашу бушну одбрану претпостављам да ћемо у средини играти затвореније (можда опет са 2 фамозна задња везна)и волио бих да капитен уколико нас не изненади сопственом промјеном игре, буде замијењен барем у 2.ПП (мада су још увијек мале шансе).
Надам се да ће бити добра посјета јер најављују око 18 фино вријеме:
http://foreca.com/Serbia/Belgrade?details=20130413" onclick="window.open(this.href);return false;
Ипак о 41+ нажалост нема ни говора, чак ни да пусте бесплатно улаз као прошле године јер навијачка енергија није перпетум мобиле (ко је рекао весић).
Ајмо момци Мара је направљена за добар Фудбал и добро навијање! :zastavaGRB:
Врста која изумире
nyc
Члан клуба
Posts: 830
Joined: Thu Mar 21, 2013 12:33 am

Re: "Добродошли на стадион Црвене звезде!" Звезда-Спартак

Post by nyc »

У, бре, Бишопе, расплака ме! :smrc: :srbinosm:
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: "Добродошли на стадион Црвене звезде!" Звезда-Спартак

Post by crazynorth75 »

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=uRm0qkfVIu0[/youtube]

За утакмицу конкурише следећих 19 играча: Бајковић, Весић,
Петковић, Спајић, Микић, Младеновић, Вешовић,
Мијаиловић, Лазовић, Милијаш, Каду, Миливојевић, Гаридо, Савићевић,
Дауда, Касалица, Ожеговић, Асамоа, Мудрински.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Rajko Janjanin
Новајлија
Posts: 77
Joined: Fri Apr 12, 2013 4:55 pm

Re: "Добродошли на стадион Црвене звезде!" Звезда-Спартак

Post by Rajko Janjanin »

Pozdrav svim zvezdasima. Kakve su procene za sutra - ne mislim na rezultat, nista osim pobede naravno da ne dolazi u obzir - vec na broj gledalaca...radi se o tome da ne propustam nijednu utakmicu u BG, idem i na poneko blize gostovanje, ali nikada ne kupujem sezonsku kartu - nekako imam osecaj da vise pomazem klubu ako platim kartu svaki put, buduci da skoro stalno idem na zapad. I redovno mi se desava da zakasnim - jedino sam na vreme usao protiv Kule, ali tad je bilo smesno malo ljudi. To ima veze i sa subjektivnim i sa objektivnim okolnostima: subjektivno, posteno govoreci, prekasno krenemo iz kafane, objektivno - i kada dodjemo na vreme zajebu nas na blagajni - te guzva , te ovde nema dovoljno zapada, predji tamo isl. A ako ista mrzim to su tapkarosi. Imajuci u vidu da je potera pocela, da su razne akcije privlacenja publike u toku, da je prolece, da li je realno ocekivati sutra preko 30.000? Ili sam previse optimistican?
Zvezda ima svoga sina, svoga Rajka Janjanina!
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: "Добродошли на стадион Црвене звезде!" Звезда-Спартак

Post by crazynorth75 »

Dobrodošao Janjaninu, ja tipujem na 20 - 25 hiljada, mada ako se groblje oklizne u Ivanjici, moguće je da ta cifra naraste. Konstantin reče da se najavljuje lijepo vrijeme, svi preduslovi za dobru posjetu su tu.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
EmptyClip
Члан клуба
Posts: 748
Joined: Sat Mar 16, 2013 3:40 pm
Location: Рума (нови сад)

Re: "Добродошли на стадион Црвене звезде!" Звезда-Спартак

Post by EmptyClip »

Добродошлица.

Реално је. Ја мислим да неће бити, али уопште није немогуће. Поготово што ће бити и прави леп топао пролећни дан.
Ејбре, за нас млађе то је бања. Понесеш сендвиче, у БГу купиш пиво и у парк. Милина божија.
User avatar
Rajko Janjanin
Новајлија
Posts: 77
Joined: Fri Apr 12, 2013 4:55 pm

Re: "Добродошли на стадион Црвене звезде!" Звезда-Спартак

Post by Rajko Janjanin »

Bolje vas nasao. Tako nesto i ja cenim, iako sumnjam da ce oni cije se ime ne pominje izgubiti bodove u Ivanjici - em Javor igra bez dvojice najboljih igraca, em se cuvaju za Kup u sredu, em im ovi duguju ozbiljnu lovu, tako da mislim da ce tu da padne setnjica, ali to je neka druga prica. Ali svejedno ocekujem mnogo sveta. Na onu utakmicu sa Spartakom, kada je doslo 40.000, usao sam tek u 20om minutu, i to na - jug. Tako da cu da poteram ove moje iz kafane sutra ranije :)
Zvezda ima svoga sina, svoga Rajka Janjanina!
User avatar
Najdoski dr. Ilija
Стара гарда
Posts: 2983
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:37 pm

Re: "Добродошли на стадион Црвене звезде!" Звезда-Спартак

Post by Najdoski dr. Ilija »

Ја имам неки осећај да ће цифра бити ближа 30 000 него 20 000!
И на небу том на које идем ја, сија моја Звезда Црвена!
User avatar
Ariljac
Звездаш
Posts: 184
Joined: Mon Mar 25, 2013 6:25 pm

Re: "Добродошли на стадион Црвене звезде!" Звезда-Спартак

Post by Ariljac »

Sa Pintu:- Čeka nas veoma težak duel. Spartak je tim koji igra čvrsto u defanzivi, koji pokušava brzim kontrama i greškama rivala da dođe do pobede. Moramo obratiti pažnju na njihove brze kontranapade i prekide. Imaju nekoliko igrača koji su veoma opasni u skoku, a tu pre svega mislim na Šarca i na Torbicu. Takođe moramo obratiti pažnju i na napadača Despotovića, koji odlično barata sa loptom i beka Puškarića, koji je pouzdan u oba smera.
Eh sta ti je radnik...Nista mu tesko nije.E sad,stoji i to da bi,u odnosu na predhodnika,cak i ja bio radnik. :D Ocekujem lepu utakmicu,nadam se da cemo ih otvoriti na vreme te ih posle prebiti.Ali sa njima se tradicionalno tesko igra,taman kad pomislim da cemo im naplatiti za sve poraze,mi nesto zeznemo.Trener ih je izanalizirao,igraci su motivisani,publike ce biti,kontam 25-30 hiljada pa nek nam igraci ulepsaju sve to jednom lepom igrom i pobedom.
:zastavaGRB:
NIT SESELJA NITI DRASKOVICA,MI SMO VOJSKA DRAGANA DZAJICA!!
Mandrak
Новајлија
Posts: 38
Joined: Fri Apr 12, 2013 8:24 am

Re: "Добродошли на стадион Црвене звезде!" Звезда-Спартак

Post by Mandrak »

Pozdrav Braco!
Pobeda nad Spartakom nebi trebala da dolazi u pitanje jer napokon imamo trenera. Nisu oni ni malo naivni, ali na Mari nemaju sanse.
Polako nasi igraci pocinju da se vracaju u zivot i pocinjemo da licimo na tim. Nebi smeli sebi da dozvolimo opustanje i moramo sto pre da ga metnemo da ne bude grc kao u predhodnoj utakmici.
Mislim da ce Kas i Ozeg podeliti minute na levom krilu u odnosu 60-30 i da cemo krenuti sa kapitenom na zadnjem veznom, a Kadu na pleju. Nek Dauda nastavi seriju isto kao i odbrana, a boga mi i smradovi nek nastave sa kiksevima i eto nama titule :ziveli:
Last edited by Mandrak on Fri Apr 12, 2013 11:27 pm, edited 1 time in total.
User avatar
tsva
Члан клуба
Posts: 1776
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:13 pm

Re: "Добродошли на стадион Црвене звезде!" Звезда-Спартак

Post by tsva »

Mandrak wrote:Pozdrav Braco!
Pobeda nad Spartakom nebi trebala da dolazi u obzir jer napokon imamo trenera. Nisu oni ni malo naivni, ali na Mari nemaju sanse.
Polako nasi igraci pocinju da se vracaju u zivot i pocinjemo da licimo na tim. Nebi smeli sebi da dozvolimo opustanje i moramo sto pre da ga metnemo da ne bude grc kao u predhodnoj utakmici.
Mislim da ce Kas i Ozeg podeliti minute na levom krilu u odnosu 60-30 i da cemo krenuti sa kapitenom na zadnjem veznom, a Kadu na pleju. Nek Dauda nastavi seriju isto kao i odbrana, a boga mi i smradovi nek nastave sa kiksevima i eto nama titule :ziveli:

obzir ili pitanje

malo si me zbunio ovim

na vreme dati gol
“Navijači Zvezde imaju izreku i ona glasi: ‘Zvezda je bolest kojoj leka nema’, i to vam je najveća istina. Što si gori, to su navijači sve privrženiji. To je mazohizam kakvog nema nigde na svetu. Ni ja se po tome ne razlikujem od njih”,-Robi
Mandrak
Новајлија
Posts: 38
Joined: Fri Apr 12, 2013 8:24 am

Re: "Добродошли на стадион Црвене звезде!" Звезда-Спартак

Post by Mandrak »

tsva wrote:
Mandrak wrote:Pozdrav Braco!
Pobeda nad Spartakom nebi trebala da dolazi u obzir jer napokon imamo trenera. Nisu oni ni malo naivni, ali na Mari nemaju sanse.
Polako nasi igraci pocinju da se vracaju u zivot i pocinjemo da licimo na tim. Nebi smeli sebi da dozvolimo opustanje i moramo sto pre da ga metnemo da ne bude grc kao u predhodnoj utakmici.
Mislim da ce Kas i Ozeg podeliti minute na levom krilu u odnosu 60-30 i da cemo krenuti sa kapitenom na zadnjem veznom, a Kadu na pleju. Nek Dauda nastavi seriju isto kao i odbrana, a boga mi i smradovi nek nastave sa kiksevima i eto nama titule :ziveli:

obzir ili pitanje

malo si me zbunio ovim

na vreme dati gol
U PP kad bi dali mislim da nebi imali problema i gotovo sigurno bi dali jos 2-3 komada.
Long time no see tsva
Locked