"Добродошли на стадион Црвене звезде!" Звезда-Спартак

User avatar
tsva
Члан клуба
Posts: 1776
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:13 pm

Re: "Добродошли на стадион Црвене звезде!" Звезда-Спартак

Post by tsva »

sama pobeda vise nece biti zadovoljavajuca

ocekuje se pomak u igri i jasna ideja kako da igramo

da se spusti lopta lepo na zemlju i da se forsira Lazovic kad vec na drugoj strani nema nikoga.


problem cemo imati ako se u sredini pored Garida nadju M&M.
“Navijači Zvezde imaju izreku i ona glasi: ‘Zvezda je bolest kojoj leka nema’, i to vam je najveća istina. Što si gori, to su navijači sve privrženiji. To je mazohizam kakvog nema nigde na svetu. Ni ja se po tome ne razlikujem od njih”,-Robi
Mandrak
Новајлија
Posts: 38
Joined: Fri Apr 12, 2013 8:24 am

Re: "Добродошли на стадион Црвене звезде!" Звезда-Спартак

Post by Mandrak »

Pomak u igri smo odmah dobili, tj kako smo dobili trenera tako smo poceli da igramo fudbal. Lopta je u vecini slucajeva na zemlji i kad igramoo duge lopte one idu na krilo i u 80% su uspesne. Darko je poceo da igra fudbal od prve utakmice kako je Pintu na klupi, a bice on sve bolji i bolji kako vreme bude odmicalo.
User avatar
tsva
Члан клуба
Posts: 1776
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:13 pm

Re: "Добродошли на стадион Црвене звезде!" Звезда-Спартак

Post by tsva »

90% lopti iz zadnje liinije i 75% lotpi od Milijasa su bunar lopte tako da je jos nismo spustili a ni pasovi na krilo nisu tako uspesni. Pasovi na krilo po zemlji su mnogo uspesniji a njih uglavnom igra Kadu. Ironicno je da kad treba visoka lopta u vicu centarsuta sa krila u 16 metara, nje nema ili je kilava. Spartak je ozbiljniji protivnik pa nam se problemi mog desiti pozadi posto je duo Mikic & Spajic jedan od najgorih u TSL
“Navijači Zvezde imaju izreku i ona glasi: ‘Zvezda je bolest kojoj leka nema’, i to vam je najveća istina. Što si gori, to su navijači sve privrženiji. To je mazohizam kakvog nema nigde na svetu. Ni ja se po tome ne razlikujem od njih”,-Robi
Mandrak
Новајлија
Posts: 38
Joined: Fri Apr 12, 2013 8:24 am

Re: "Добродошли на стадион Црвене звезде!" Звезда-Спартак

Post by Mandrak »

tsva wrote:90% lopti iz zadnje liinije i 75% lotpi od Milijasa su bunar lopte tako da je jos nismo spustili a ni pasovi na krilo nisu tako uspesni. Pasovi na krilo po zemlji su mnogo uspesniji a njih uglavnom igra Kadu. Ironicno je da kad treba visoka lopta u vicu centarsuta sa krila u 16 metara, nje nema ili je kilava. Spartak je ozbiljniji protivnik pa nam se problemi mog desiti pozadi posto je duo Mikic & Spajic jedan od najgorih u TSL
Nebi se bas slozi sa tobom. Znacajno se smanjio broj dugih lopti od dolaska trenera na nasu klupu. Nemoj da gledas zadnjih pola sata protiv Smedereva jer po onom terenu smo jedino tako mogli dati gol.
Mikic i Spajic jos nisu primili gol, sad im dolazi prvi ozbiljan protivnik pa da vidimo. Svo ovo vreme govorim da nama kod demagoga nije bio problem u zadnjoj liniji vec u tome sto je odbranu igrala jedino zadnja linija, a sad je poceo ceo tim da igra. Mozes ti imati 4 najbolja defanzivca na svetu kad oni jedino igraju defanzivu dzaba. Ima svi da te izbuse sto se nama i dogadjalo. Nisu ovi igraci zaboravili da igraju fudbal vec mi jedno duze vreme igramo hrkljus, a ne fudbal.
User avatar
Rajko Janjanin
Новајлија
Posts: 77
Joined: Fri Apr 12, 2013 4:55 pm

Re: "Добродошли на стадион Црвене звезде!" Звезда-Спартак

Post by Rajko Janjanin »

Slazem se sa Mandrakom: cim smo se resili onog slepca Murinja poceli smo da igramo nesto nalik fudbalu i pomak je bio vidljiv vec na prvoj utakmici. A ono sto mi se ne svidja pred danasnju utakmicu jeste da su objavili da nece produziti ugovor sa bez konkurencije najkreativnijim igracem - Kaduom - zbog "visokih primanja" i sto je mali Mihajlovic napustio ekipu.
Zvezda ima svoga sina, svoga Rajka Janjanina!
РС Либурнија

Re: "Добродошли на стадион Црвене звезде!" Звезда-Спартак

Post by РС Либурнија »

Идемо на праћење текме:

http://crvenazvezdabeograd.tv/forum/vie ... &start=285" onclick="window.open(this.href);return false;
РС Либурнија

Re: "Добродошли на стадион Црвене звезде!" Звезда-Спартак

Post by РС Либурнија »

Побједи се у зубе не гледа али она не смије да нас завара. Могло је и да се закомпликује на почетку. Врло лоше се постављмо у одбрани и дува нам са свих страна. Посебно су проблематичне високе лопте иза леђа одбране. Тај сегменат се још није много поправио у односу на Јанкосана, једина промјена је што је Микић нешто окретнији као штопер плус Гаридо који је покрпио чудо тога. Има ту још много да се рмба. О даљем непостојању лијеве стране да и не причамо. Ипак, имамо сада страшну контру у виду Лазе и Дауде. Много лакше долазимо до гола и то све игром по земљи. Ипак, одбрана мора да се утегне и то ће ићи тешко. Да нам је остао Тошић и да није доведен Јанкосан и тако примљено брдо голова, ладно би узели титулу (толико о исправности теорије да штопер не осваја ТСЛ титулу).
User avatar
tsva
Члан клуба
Posts: 1776
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:13 pm

Re: "Добродошли на стадион Црвене звезде!" Звезда-Спартак

Post by tsva »

Dobismo i ovu, mnogo teze nego sto rezultat govori. Posle utakmice ostade vise briga nego zadovoljstva.

Da pocnem sa poslednjih 20 minuta utakmice. Sramotno je da FKCZ na svom terenu pred velikim brojem ljudi, ubija igru, odugovlaci i krade vreme. Tako se ne vraca publika na stadion. Za ovo ne postoje opravdanja. Sibicarski mentalitet i nista vise. I trener ima veliki udeo u ovome jer su nas njegove izmene urnisale. Izvaditi Kadua je bilo OK ali uvesti Milivojevica je bilo nepotrebno ako vec ostaje Milijas. Onda izvodi Lazovica a ostavlja Kasalicu koji je crkao u 15 minutu. Lepo je sto je Laza dobio ovacije ali utakmica traje 90 minuta.

Fizicka sprema nasih fudbalera je katastrofalna. Osim Garida niko ne moze istrcati iole ozbiljniju utakmicu. Ne znam da li je u BG danas bilo sparno ili vruce ali smesno je i zalosno koliko ne mozemo da trcimo. To nam i ubija igru jer imamo kvalitet da igramo sasvim solidan fudbal. Presing udarimo jednom u pola sata i to u trajanju od 10 sekundi. Nedeovoljno ni za shaban ligu. Danas je izgledalo kao da Spartak ima dva igraca vise u prvom poluvremenu. Najgore od svega je sto se to sada ne da popraviti.

Odbrana nam je apsolutno tragicna. To je skup losih fudbalera sa nisikim fudbalskim IQ. Uzasno se postavljaju, kasne, daleko su od igraca, a kad imaju loptu tu tek nastaje problem. Moram ipak da pohvalim igru u zraku. Danas je to izgledalo sigurno. Ovde nam treba remont jer ce nas iole ozbiljnija ekipa urnisati. Naravno da tu ima odgovornosti srednjeg reda jer osim Garida niko ni ne pomaze.

Bilo je i dobrih stvari. Dosta smo kvalitetni napred kad igramo preko Laze po zemlji. Da imamo i suprotnu stranu upola pokrivenu bilo bi mnogo lakse. Dali smo lepe golove, centarsut u 16 je bio sasvim solidan.

Utakmica je bila sasvim ravnopravna do ne dosudjenog penala za Spartak. To je prelomilo utakmice. Odnam posle smo u 3 minuta dali dva gola i to je bio kraju. Sudija je bio los a linijski prema severu vise nego katastrofalan.

Bajkovic - je noc ocigledno proveo za Mrvom. Ja nemam drugo objasnjenje za cirkus koji nam je priredio. Odbranio je nista, kod gola lose reagovao a posle se glupirao i krao vreme.

Mladenovic je danas imao problema sa protivnikom, loptom, gravitacijom i samim sobom. Jako losa partija. Nije sluzio nicemu.

Vesovic - dosta bolji pogotovo u ofanzivi. U odbrani standardno lose postavljanje, daleko od igraca. Lep centarsut za prvi gol.

Spajic - ozbiljno pojacanje za rukometnu sekciju. Nista on bolji od Krnete nije. Pokusao je i koji pas po zemlji danas ali mnogo sirovo.

Mikic - ko Mikic, standardno nikakav. Zasto njemu produzujemo ugovor ja ne znam.

Garido - bruka je koliko je momak fizicki spremniji od saigraca. Odlican u defanzivi standardan u ofanzivi, pas bez rizika, na sigurno.

Milijas - 3 komada metnuo ali se meni opet smucio. Valjda ce neko da ga kupi.

Kadu - fizicki nespremam, imao par impulsa ali nedorecen

Kasalica - jako los. Cak nije imao ni brzine ni startnosti. Imao nikakav ucinak i krepao nakon pola sata. Trebao da izadje na poluvremenu

Lazovic - veliki majstor

Dauda - opak napadac. Uzivanje ga je gledati. Ponisten mu je cist gol. Cini nas tim barem 30% jaci.

Petkovic - usao i nastavio gde Mikic stao, jebo ga bunar na pamet.

Milivojevic - beskoristan a nije uneo ni borbenost ni agresivnost

Ozebovic - usao kad smo vec krali vreme

7 dana do sledece. Treba poradiiti i na fizickoj spremi ako je ikako moguce.
“Navijači Zvezde imaju izreku i ona glasi: ‘Zvezda je bolest kojoj leka nema’, i to vam je najveća istina. Što si gori, to su navijači sve privrženiji. To je mazohizam kakvog nema nigde na svetu. Ni ja se po tome ne razlikujem od njih”,-Robi
User avatar
trotter
Члан клуба
Posts: 456
Joined: Sun Mar 17, 2013 6:22 pm

Re: "Добродошли на стадион Црвене звезде!" Звезда-Спартак

Post by trotter »

Iako rezultat to ne pokazuje ovo je meni bilo dosta loše. Tipična Jankosan pobeda na domaćem terenu. Jedina razlika je da imamo špica koji zna da povuče kontru i da uputi tačan pas na vreme tj. da spoji igrača sa golom. Mnogo nam znači dauda. Svaka čast za ovo pojačanje. Kada sam pohvalio jednog stranca onda kod drugog imamo malo spuštanje na zemlju. Ok je ta famozna defanziva ali on je u napadu neupotrebljiv. To se najbolje videlo kada je u onoj kontri vukao loptu čitavu večnost i tek kad je došao do šesnaesterca uputio je mlitav pas ka lazoviću na stranu. Ja bih i dalje tražio na toj poziciji jer već imamo jednog domaćeg igrača sa istim karakteristikama. Bar da to pojačanje malo više bude korisnije sa loptom u nogama.

Definitivno najveći dobitak iz ove utakmice je punjenje statističke kolone kod nenada milijaša. Nadam se da će se na leto neko upecati.

Da nije spartak igrao protiv nas bilo bi mi žao da na ovakav način izgube. Ljudi su nas u većem delu meča nadigrali i nisu imali sreće...
Rekao sam odmah po dolasku pinta da bi bilo nerealno očekivati napredak u igri za kratko vreme. I to jeste tako bez obzira na činjenicu da se sa vremena na vreme izvedu najnormalniji fudbalski potezi. Treba nam nekoliko kvalitetnih pojačanja da bi imali realnu osnovu za pravljenje igre.

Koentrao je izdominirao danas. Naravno u negativnom smislu. Lazović se u nastavku rastrčao u prvom poluvremenu loš. Milijaš za statistiku. Kasalica ništa. Dauda solidan (može dosta bolje) . Garido solidan pozadi, napred neocenjen. Odbrana loša izuzev vešovića koji je veoma koristan kada ne misli previše. Kadu onako (slažem se gosn Slavišom oko rastanka) .

Ko je gledao danas i nas i komšije mislim da mu je dosta fudbala do sledećeg vikenda. Srpski fudbal je u velikom ku*cu i mislim da će ova sezona ostati upamćena po najlošijem šampionu posle dosta godina. Nadam se da ćemo to biti mi ali za evropu smo mnogo tanki.

Štoper, levi bek, očvrsnuti i ubrzati sredinu (milijaš out – instant pojačanje in (ninković) , zamena za kadua (ne zanosim se vukanom kao ozbiljnim igračem za sledeću sezonu)) , levo krilo, ako ide lazović onda i desno. Malo nam treba, zar ne? :smrc:
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: "Добродошли на стадион Црвене звезде!" Звезда-Спартак

Post by crazynorth75 »

Slažem se da ovo nije bilo dobro izdanje, čak mislim da je bilo lošije od prethodnih utakmica, a ostvarili smo najubjedljiviju pobjedu. Ono što raduje je Lazovićeva forma, Daudin kvalitet, kapiten iskusno uvalio 3 komada... Kasalica danas beskoristan totalno, sa Spajićem se mora porazgovarati, mada po meni ono nije bilo za penala, sam sebe je napucao u ruku, izmjene nam nisu donijele apsolutno ništa, niti agresivnost,a to je prvo što se očekuje od izmjena...Posjeta dosta dobra za jsl uslove, a ono što najviše i mene nervira je ono otaljavanje u poslednjih 20ak minuta, isto tako su se i u Smederevu momentalno povukli kad su dali gol, i to sa igračem više
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Rajko
Члан клуба
Posts: 622
Joined: Sun Mar 17, 2013 4:29 pm

Re: "Добродошли на стадион Црвене звезде!" Звезда-Спартак

Post by Rajko »

Само да кажем да је податак о 22000 навијача смешан. Испод 30 000 није било. Толико.
User avatar
EmptyClip
Члан клуба
Posts: 748
Joined: Sat Mar 16, 2013 3:40 pm
Location: Рума (нови сад)

Re: "Добродошли на стадион Црвене звезде!" Звезда-Спартак

Post by EmptyClip »

Мени од свега највећи утисак да на 2 узастопне утакмице нису свирани пенали за наше противнике.
Ал тешим се некако да на прошлој ниеј навлачено јер да јесте свирали би онај индирект, а да је овај данас ни тамо ни вамо пенал.


Штостиче утакмице, Лазовић Дарко и Дауда.
User avatar
ajkula
Члан клуба
Posts: 1282
Joined: Sun Mar 17, 2013 8:12 pm

Re: "Добродошли на стадион Црвене звезде!" Звезда-Спартак

Post by ajkula »

ja sam bio na utakmici i strasno sam se smorio.
jedino sto sam vidio interesantno je da se lazovic vraca u zivot i da je daida odlican igrac.
i da ipak znamo odigrat kontru sto je kod jankovica bila misaona imenica.
ne vidim po cemu nas je spartak nadigrao u bilo kom dijelu meca. oni ama bas nista odigrali nisu.
Znas,velika je razlika u navijanju za Zvezdu i u navijanju za Zvezdinu pobedu.
by belaggio
User avatar
Трапа
Члан клуба
Posts: 465
Joined: Sat Mar 16, 2013 9:55 pm

Re: "Добродошли на стадион Црвене звезде!" Звезда-Спартак

Post by Трапа »

Rajko wrote:Само да кажем да је податак о 22000 навијача смешан. Испод 30 000 није било. Толико.
Ни мени ово није јасно, зашто побогу драстично смањујемо бројност? А немогуће је да је њих 10 хиљада ушло за џ.
Locked