BSK - Crvena Zvezda, Nedelja 21.04.2013 ,16:00h

User avatar
ajkula
Члан клуба
Posts: 1282
Joined: Sun Mar 17, 2013 8:12 pm

BSK - Crvena Zvezda, Nedelja 21.04.2013 ,16:00h

Post by ajkula »

У БОРЧУ ЗА ПРОДУЖЕЊЕ СНА


Пре тачно месец дана велика већина играча,функционера ,па и оних најзараженијих заљубљеника у црвено-беле боје је вероватно престало да сања титулу после бламаже у Нишу, а кутију са сновима о шампионској титули оставило у неки сигурни кутак своје собе да би је сачували за неке боље дане. Топле августовске .
Ипак пулени чика Црног су успели да изгубе 7 бодова за 7 дана и тако нас натерали да кутију извадимо пуно раније и да поново почнемо да сањамо о титули.

Image

Иако се сви надамо да ће дерби одлучити на коју ће страну брда титула отићи, до тада има неколико препрека које се морају прескочити да би та утакмица на ЈНА добила епитет одлучујуће. Прва од њих се налази у Борчи против екипа која већ 4. сезону опстаје у лиги на неки начин. Никад бољи од 11. и никад лошији од 12.места. Противник који је у првом делу првенства понижен на Маракани и који ће сасвим сигурно покушати да што скупље прода кожу на свом стадиону и да освоји бодове који им пуно значе у борби за опстанак. Противник који би на својој страни требао да има само терен на којем је тешко играти фудбал,а Звезда је у задњих пар недеља почела да га игра. Ништа спектакуларно и са пуно грешака ,али ипак фудбал . Противник против кога је рецепт врло једноставан. Бити стрпљив и не срљати јер неки слуцајно примљен гол може да однесе много тога . 90 минута је сасвим довољно да разлика у квалитету додје до изражаја. Одиграти мирно ,додати гас пар пута по 10-15 минута и завршити посао.

Image

Тако би то требало да изгледа међутим наши момци су нас много пута уверили да су непредвидиви и да се никад не зна како ће ући у утакмицу и како ће и када из ње изаћи. Биће интересантно видети на кога ће рачунати Португалац у овом мечу. У задњој линији вероватно нема превише дилема. Вешовић,Спајић,Петковић,Младеновић би требали бити сигурни. У средини Гаридо и Милијаш. И вероватно Каду. У нападу зависи од тога да ли ће Лазовић и Дауда бити спремни за меч. Ако буду онда њих двојица сигурна а дилема је између Касалице који на овом терену нема ста да тражи јер му је пријем лопте и на пуно бољим теренима проблематичан. Можда би се могла шанса дати Мудринском који би могао да скочи,да задржи лопту,одигра повратни пас за Милијаша,Кадуа ( Миливојевића). Такође би у прекидима био кориснији од Касалице ,а прекиди ће бити јако битан дио игре.
Проблем ће настати ако Дауда или Лазовић не буду могли играти. За њих двојицу у овом моменту нема алтернативе и ако обојица буду ван строја до побједе ће бити изузетно тешко доћи. Али колико год ми са стране то сматрали проблемом, верујем да стручни штаб има решење и за такву ситуацију и да победа у Борчи неће доћи у питање ,и да ће се до ње доћи са пуно мање потрошене снаге и живаца него она извојевана у Смедереву.

Image

Убедљива победа би била значајна јер би вероватно донела додатан притисак комшијама који немају игру која им може гарантоват сигурне бодове било где,а нашима би донела још више самопоуздања да наставе ову ,надајмо се, шампионску серију. Зато,сви који могу нека у недељу дођу у Борчу и помогну да наши момци наставе овај низ који се на крају може показати као историјски,а онда би ону кутију са почетка могли предати неком другом.

СВИ У БОРЧУ ЗА ПРОДУЖЕЊЕ СНА! :psihodelija:

Image
Znas,velika je razlika u navijanju za Zvezdu i u navijanju za Zvezdinu pobedu.
by belaggio
User avatar
tsva
Члан клуба
Posts: 1776
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:13 pm

Re: BSK: Crvena Zvezda, Nedelja 21.04.2013 ,16:00h

Post by tsva »

Ko ce sad docekati nedelju :pop:

Izgleda da cemo biti desetkovani tako da je samo vazno uzeti 3 boda na njivi manjih dimenzija mozda i bez dva najbolja igraca koji su ucestvovali u barem 80% golova od kad je najuren onaj ko ne zna.

Bice nam jako tesko a bojim se da ce nam barem 2 gola trebati za 3 boda.
“Navijači Zvezde imaju izreku i ona glasi: ‘Zvezda je bolest kojoj leka nema’, i to vam je najveća istina. Što si gori, to su navijači sve privrženiji. To je mazohizam kakvog nema nigde na svetu. Ni ja se po tome ne razlikujem od njih”,-Robi
User avatar
carapan
Стара гарда
Posts: 2930
Joined: Mon Mar 18, 2013 10:28 pm

Re: BSK: Crvena Zvezda, Nedelja 21.04.2013 ,16:00h

Post by carapan »

Ocekujem tvrdu utakmicu, sa malim brojem golova.. Filijala ce na onoj oranici od terena dati sve od sebe, da nam otkine bod..Moramo biti bas dosta skoncentrisani i pametni..
"Odlazak Roberta Prosinečkog je najveća tragedija za naš klub od raspada Jugoslavije naovamo". Cort0 Maltese
User avatar
Константин
Члан клуба
Posts: 1989
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:11 pm

Re: BSK: Crvena Zvezda, Nedelja 21.04.2013 ,16:00h

Post by Константин »

Колико сам сконтао Лазовић неће бити у комбинацији сигурно а Дауда можда. То су била 2 понајбоља играч од када је преузео тим Сапи. Ако се то потврди јако ме занима коју ће промјену да извши тренер, јер губи играча који је најбољи 1 на 1, који може направити вишак и играча који најбитнији за реализацију.
Нападати аутобус (још филијалин), није никоме једноставан посао и обично се рјешава брзом пас игром, много кретања без лопте и покушава се чим се направи вишак на брзину нешто направити, асистирати, центрирати или шутирати.
Можда се одлучи на класичан 4-4-2 и Мудринском прикључи Ожеговића или Асамоу.
У сваком случају биће тешко и врло је битно метнути га на вријеме. Уз борбеност, ја задовољан и са минималном побједом над мафијашким клубом на ораници.
Врста која изумире
User avatar
Najdoski dr. Ilija
Стара гарда
Posts: 2983
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:37 pm

Re: BSK: Crvena Zvezda, Nedelja 21.04.2013 ,16:00h

Post by Najdoski dr. Ilija »

+1 за Константинов коментар.
С обзиром на околности ова лимитираност у избору играча ће бити велики тест за нашег тренера!
Мафијашка филијала, играмо без пар најбољих играча, мислим та ову утакмицу добија права тактика.
И на небу том на које идем ја, сија моја Звезда Црвена!
User avatar
Kile
Новајлија
Posts: 56
Joined: Tue Apr 16, 2013 4:04 pm

Re: BSK: Crvena Zvezda, Nedelja 21.04.2013 ,16:00h

Post by Kile »

Bice jakoo, jako teska utakmica! Mene iskreno plasi neigranje Laze i Daude. Kao sto rece Konstantin, ipak su to trenutno nasi najbolji igraci! Pravi test za Pintaru!! :konjanik:
Milojko Pantic: " U nasoj reprezentaciji trenutno na terenu igraju dva Dejana, Dejan Stankovic i Goran Djorovic..."
User avatar
Rajko Janjanin
Новајлија
Posts: 77
Joined: Fri Apr 12, 2013 4:55 pm

Re: BSK: Crvena Zvezda, Nedelja 21.04.2013 ,16:00h

Post by Rajko Janjanin »

Iskren da budem, ja ni ne znam gde se ta poljana uopste nalazi, tako da verujem da ce to biti prva utakmica posle jako dugo vremena koju cu gledati preko TV...bice tesko bez Lazovica i Daude, ali se ovo jednostavno mora dobiti, cak i da ne jurimo titulu. Umesto Daude Mudrinski, umesto Lazovica Milunovic, i vozi. Ako ne mozemo ove indijance da dobijemo (bez obzira i na oranicu i na filijalu i na mafijase), o kakvoj tituli mi pricamo uopste?
Zvezda ima svoga sina, svoga Rajka Janjanina!
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: BSK: Crvena Zvezda, Nedelja 21.04.2013 ,16:00h

Post by crazynorth75 »

Ja imam neke fiks ideje :jelenko: , ukoliko Dauda i Laza ne budu mogli igrati, da počne sa Asamoom, Ožegovićem i Milunovićem, gdje bi sva trojica mijenjala pozicije u toku utakmice. Znači jedan u špicu, dvojica po krilima, pa se mijenjaju, taktika zbuni protivnika, ovi ne bi znali gdje se ko nalazi :o Volio bih vidjeti i Maksimovića u tandemu sa Spajićem, trebaće nam skok u prekidima na onoj maloj njivi. I kao što neko reče u različitim intervalima udarati im jak visoki presing i ima samo na zbunjozu da im uvalimo 3 komada.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
Mandrak
Новајлија
Posts: 38
Joined: Fri Apr 12, 2013 8:24 am

Re: BSK: Crvena Zvezda, Nedelja 21.04.2013 ,16:00h

Post by Mandrak »

Nasem treneru nek je bog na pomoci. Jedino krilo koje imamo je povredjeno, Dauda pod znakom pitanja, odbrana :nindza:
Jedina taktika za koju imamo igrace je bez krila. Da igramo romb u sredini (kao sto je Milan igrao sa Pirlom) i u napadu dva centarfora.
Neka nam je sa srecom jer ce nam trebati.
User avatar
Stenly
Члан клуба
Posts: 632
Joined: Thu Apr 11, 2013 12:44 am

Re: BSK - Crvena Zvezda, Nedelja 21.04.2013 ,16:00h

Post by Stenly »

Bice nam zeznuto zbog autobusa, pa jos filijala i td. ali ako Pintu nastavi sa svojoim praksom, a to je da ako do 60min ne bude golova ubaci sve raspoložove snage napred, i Ožega i Asamou ili koga većod napadača, biće golova i 3 boda. I samo je to važno.

Kad bi zabiberili do 20minuta, sve bi rešili, a rkuženje oko busa, može da nas dovede u situaciju kao protiv SD. Ali valjda neće! I mudrom je dobra prilika da se dokazuje, sto ranije nije bio slucaj, sada nema zacementirano mesto. Nervira me samo sto se igra u nedelju...
Stenly come back!
Shuger, thank you!
Liburnija, thank you, too!

https://www.youtube.com/channel/UCwsqqc ... ZHn5oGyDfQ" onclick="window.open(this.href);return false;
naka
Члан клуба
Posts: 854
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:56 pm

Re: BSK - Crvena Zvezda, Nedelja 21.04.2013 ,16:00h

Post by naka »

Naravno da je problem neigranje daude i laze, jer su jedina opasnost bili u prethodnim utakmicama. Ovde će se videti stav i način razmišljanja Pinta. Ipak je već neko vreme sa "drugarima" i zaočekivati je da zna šta ko može. Isto tako zna šta se može očekivati od ovih preko puta. Svaki trener ima neku ideju a on je dosad štelovao postavljeno. U ovoj situaciji gde ne igra Lazović koji je uvek i jedini bio okrenut ka golu, postoji opasnost od povratka u bazni Miki mod.

Setimo se kad je Robi došao posle nekoliko pobeda (slična situacija kao sad) pa em su bili umorni, em povređeni i mi se pribojavali gostovanja a on najavi i izvede drugi-specifičan tim i lagano dobije. Tu se videlo da možda nije trenutno "pravi trener" ali ima kapaciteta da to postane. Tako da očekujem da vidim kako će se Pinto postaviti u situaciji gde se moramo ubrzati a imamo ono sa trakom.

Ono što mi već uveliko ide na nerve je laprdanje uprave o premiranjima i filijalama. Shvatili su da retorika Lukića samo može dobra doneti. Nek zajebu tu...Bez premiranja i filijala mi smo trebali dosad slaviti titulu da nisu zajebali, tako da je bolje da malo olade i da nam ne vređaju inteligenciju. Još se oporavljamo od njihovog našedetezvezdaš projekta.
nyc
Члан клуба
Posts: 830
Joined: Thu Mar 21, 2013 12:33 am

Re: BSK - Crvena Zvezda, Nedelja 21.04.2013 ,16:00h

Post by nyc »

Ajkula: "nikad bolji od 11. i nikad lošiji od 12. mesta"

:smeh:
User avatar
ajkula
Члан клуба
Posts: 1282
Joined: Sun Mar 17, 2013 8:12 pm

Re: BSK - Crvena Zvezda, Nedelja 21.04.2013 ,16:00h

Post by ajkula »

pa da. to im je lepeza plasmana u superligi srbije odkada su usli .
Znas,velika je razlika u navijanju za Zvezdu i u navijanju za Zvezdinu pobedu.
by belaggio
РС Либурнија

Re: BSK - Crvena Zvezda, Nedelja 21.04.2013 ,16:00h

Post by РС Либурнија »

Нешто ми говори да ће управо ова утакмица бити преломна. Уколико ово добијемо, а сматрам да баш овакве утакмице унапред добивене и на њиви баш као и она у Смедереву могу да буд јако зезнуте, ми настављамо да идемо у добром правцу. Е сад, да ли ће то резултирати титулом не зависи само од нас пошто Партизан има све још у својим рукама и ако не рачунамо дерби али не треба ни то искључити као могућност ако се коцкице поклопе.

Не треба свакако губити основни циљ из вида а то је филтерисање кадра и стварање неке игре за љето. Наши проблеми су познати и хронични - лоша одбрана, немање штопера, немање лијевог крила...Тешко је те рупе закрпити, направити неку игру и бити резултатски успјешан. Ево сад нам фали Лаза и ми смо већ у фрци шта ћемо и како ћемо. Сасвим оправдано пошто алтернативу, ако је уопште и имамо, нисмо пронашли нити уиграли. Због тога сам и био за то да убацимо Асамоу у Смедереву десно па...С друге стране, помисао на пар крила Асамоа-Касалица...да је амерички фудбал у питању па ајде али сокер.. :nene: Мсм, ко ће да уштопа лопту за њих па још по оном орању?! Значи, шта да се ради? Ја бих на Пинтовом мјесту помјерио Дауду лијево, Мудринског у средину а десно бих пробао са Касалицом који бар не би морао да игра на супротну ногу па...можда би и одиграли неки фудбал. Дауду онда извадио ако видим да не може али ставити га од почетка и пробати дати гол на вријеме а не га уводити ако буде стани-пани. А могло би да буде уколико кренемо са тројцем Касалица-Мудрински-Милуновић у шпицу па још подвучено Милијашем иза њих. Наравно да су противници немачи појма али се та разлика у квалитети и не осјети толико када се игра на ораници. Све у свему, бићу задовољан ако ово преживимо и добијемо било како.
User avatar
Limun
Члан клуба
Posts: 203
Joined: Thu Apr 18, 2013 7:04 pm

Re: BSK - Crvena Zvezda, Nedelja 21.04.2013 ,16:00h

Post by Limun »

I pored izvesnog izostanka Lazovica i moozda Daude sve osim pobede nasih momaka bi bilo neprijatno iznenadjenje i razocarenje.Sigurno da ce ovi biti naostreni i da ce derati koljena posebno zbog ovih napisa poslednjih dana. Sve u svemu razlika u klasi mora doci do izrazaja (iako nas ceka oranica, a ne teren) protiv ekipe koja je odavno trebala biti u ligi sa Banatom i kompanijom. Srecno Zvezdo! :vitez:
Locked