BSK - Crvena Zvezda, Nedelja 21.04.2013 ,16:00h

User avatar
trotter
Члан клуба
Posts: 456
Joined: Sun Mar 17, 2013 6:22 pm

Re: BSK - Crvena Zvezda, Nedelja 21.04.2013 ,16:00h

Post by trotter »

Danas smo do izmene Milijaš-Asamoa (kakav antifudbaler) delovali dobro na terenu. Naravno kada se uzme u obzir da smo igrali bez jednog (i jedinog) krila i najboljeg napadača. Sve je dobro delovalo do našeg dolaska na 30 metara od protivničkog gola. Tada počinju muke pruzrokovane nedostatkom inteligencije i kvaliteta naših igrača. Prostora je bilo i ide mi na ganglije kada se pominje autobus. Ožegović levo- promašaj. On ne može ništa drugo da igra osim špica. Mudrinski očajan u svakom kontaktu sa loptom. On kada ne pogađa zicere je apsolutno igrač manje na terenu. Milunović osim gola je dosta usporavao igru. Previše se oslanjao na fenomenalnog vešovića. Priželjkivao ulazak kasalice a ovaj je po ko zna koji put pokazao da je brz i to je sve. Kadu mnogo loš. On ne može da igra konstanto dobro jer realno ne poseduje taj kvalitet. Garido dobar. Odbrana dobra. Kao što sam već rekao Vešović odličan na poziciji beka i treba ga zakovati na tu poziciju. Ne treba mnogo da se razmišlja i tu je mnogo koristan. Milijaš korektan danas (iako mi se ne sviđa kao igrač) i činjenica je da smo se raspali posle njegovog izlaska iz igre (iako je gol posle pao iz individualne akcije) . Iako sam kraj sezone odredio za neku ozbiljniju analizu trenera za sada mi ne deluje kao dobar taktičar. (takav ga glas bije i iz portugala ali ajde...)
User avatar
Limun
Члан клуба
Posts: 203
Joined: Thu Apr 18, 2013 7:04 pm

Re: BSK - Crvena Zvezda, Nedelja 21.04.2013 ,16:00h

Post by Limun »

Uhh dobro je. Znalo se da ce ovo biti tesko bez nasa 2 ponajbolja igraca,ali eto pregrmismo i ovu ,,termin" ekipu. Pokazalo se koliko nam je svih ovih godina trebao kvalitetan napadac sto Dauda jeste i sto njegova danasnja zamijena na zalost nije. Da krenem od odbrane koja je bila vr.dobra danas,Izdvojio bih Vesovica koji pokazuje izrazit voljni momenat.Vezni red nista posebno,Kadu 3 tekmu u nizu anemican, Milijas po meni bespotrebno zamijenjen Nejtom koji je pokazao da je mozda igrac za Borcu. Garido standardno dobar,nema oscilacija kod tog momka svaka mu cast.Milun u I pol. nista specialno ali eto doneo je 3 boda, odlicnim prodorom i jos boljom zavrsnicom. Kasalica u II usao i po ko zna koji put pokazao da decko sem brzine nema nista vise da ponudi. Uglavnom siromasna utakmica ali eto na srecu po nas uknjizena 3 boda koja ce da odrze ovo lepo raspolozenje medju ciganima.
РС Либурнија

Re: BSK - Crvena Zvezda, Nedelja 21.04.2013 ,16:00h

Post by РС Либурнија »

Утакмица као што сам и очекивао. Тијесно и уз потребну дозу среће. Срећом онај не свирну код оног старта Вешовића у казненом. Само да кажем и то, да су нама онако на Маракани улазили навијачи у терен, славили са играчима и шеткали се по терену, суспендовали би нам стадион.

Пинто је показао како се користи на најбољи начин оно чиме располажеш. Без Дауде и Лазовића, танко па ипак...то нам је што нам је. Тим је страшно лоше селектован и неизбалансиран. Имамо брдо неких нападача а једног правог. Штопера и лијево крило немамо, имамо 2 истовјетна задња везна а плеја..хмм, рецимо 2 с тим што један успорава игру а други је ван форме (што је ипак и нормално с обзиром на повриједу и дугу паузу). Да би освојили титулу мора да се деси неко лудило, нешто изванредно...нормалним путем - тешко.

Идеја са Милуновићем на десној страни се показала као добра пошто он ипак нешто зна са лоптом па није било потребе за бунарењем. Ипак било је потребе за грув-грув високим центаршутевима у казнени а но шта да се ради када играш са Мудринским у шпицу. Апропо Мудрински, дечко је ван форме, оне голгетерске прије свега.

Убацивање Асамое умјесто Милијаша је била добра идеја да би се убрзала игра а показало се да не играмо ништа много лошије и без плеја. Који ће нам мој плеј за овакву игру и против овакве екипе која се ионако само брани и којој мораш да га некако угураш, било како, пошто простора и потенцијала за нешто више ионако и немаш?!

Пишу се три бода и то је најважније па ћемо сад да видимо како и шта даље.
User avatar
Pravednik
Члан клуба
Posts: 505
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:55 pm

Re: BSK - Crvena Zvezda, Nedelja 21.04.2013 ,16:00h

Post by Pravednik »

Utakmica strogi hrkljuš, blago je reći katastrofa. Kapiten kao i obično igra sam za sebe, i zbog njegovog prisustva u ekipi sumnjam u trenerov autoritet. Stojadinović ima veliki uticaj na sastav tima u to sam siguran. Penal čist kao suza, ali vratio nam se onaj koji ne lomi preko kolena pa su počele zakulisane radnje. Onaj demagog uništio i ono malo fudbala u njima. Totalno su nespremni a tek kada igraju u formaciji 4 3 3 to dolazi do izražaja. Pa Pinto majku mu vraćaj na 4 4 2 vidiš da će neko da umre na terenu ionako jedini tvoj pečat je tvrdo pozadi i bez komplikovanja u odbrani. Ako nastavi da forsira 4 3 3 ima da svi kolektivno riknemo od nemoći i apatije.
I da ove klince koji su umislili da nešto znaju Ožegović, Savić, Mihajlović pod hitno ispleskati i puštati ih po 10 minuta pa neka pokažu šta znaju, a ne cijelu utakmicu da nam pkazuju da ništa ne znaju.
ciganin 1967

Re: BSK - Crvena Zvezda, Nedelja 21.04.2013 ,16:00h

Post by ciganin 1967 »

Битна је победа. Сада само не смемо да посустанемо и морамо одржати овај притисак над гробљем. Морамо им дисати за вратом.
Звезда може боље, али чињеница је да у Борчи никада и није могла да се очекује нека боља партија када се зна какав је терен и да ће противник да бункерише.
У сваком случају, честитке Пинтуу и момцима на још једној победи.
User avatar
Kile
Новајлија
Posts: 56
Joined: Tue Apr 16, 2013 4:04 pm

Re: BSK - Crvena Zvezda, Nedelja 21.04.2013 ,16:00h

Post by Kile »

Jako teska utakmica, kao sto se i ocekivalo. Bez Daude i Lazovica, mi smo sasvim prosecna ekipa. Danas Vesovic i Gauda najbolji!
Naravno, ne treba zaboraviti i spajica i Petkovica koji su iso tako pruzili solidnu partiju!
Idemo dalje....vazan je pritisak na Partizan, pa sta bude do kraja! :zastavaDS:
Milojko Pantic: " U nasoj reprezentaciji trenutno na terenu igraju dva Dejana, Dejan Stankovic i Goran Djorovic..."
User avatar
Il genio
Стара гарда
Posts: 2241
Joined: Sun Mar 17, 2013 2:47 pm

Re: BSK - Crvena Zvezda, Nedelja 21.04.2013 ,16:00h

Post by Il genio »

Cestitke Sa Pintu za izmene, konacno smo doziveli da kapiten odgleda zavrsnicu meca sa klupe. Nisam neko ko uziva u kritikovanju Milijasa, ali ono kako je danas odigrao je sramota. Dobro smo iscupali 3 boda imajuci u vidu da smo igrali bez krila i jednog stopera. Dobra partija Spajica i Vesovica, Milunovicu prelazna ocena zbog gola. Utisak dana livada izmedju tribine i terena na "stadionu" BSK-a.

Image
imam situaciju
Новајлија
Posts: 4
Joined: Fri Apr 19, 2013 12:39 am

Re: BSK - Crvena Zvezda, Nedelja 21.04.2013 ,16:00h

Post by imam situaciju »

Mozda ce nekoga zacuditi moje vidjenje utakmice, ali duboko verujem da se igracima ne bi moglo mnogo toga prigovoriti cak i da nismo uzeli tri boda. Podsetio bih vas da ovo nije bila namestena utakmica, niti je Borca nasa filijala koja dize noge cim nas vidi. Naprotiv, danas smo gostovali prvoligasu koji grebe rukama i nogama da ostane u ligi, igra sve bolje, a mozda je i premiran od svojih sefova iz Humske.

Kao takav, protivnik je zajebano stajao na terenu. Vezni red im se, za nase uslove, besprekorno pomerao u bloku, dobro pazeci na Milijasa i Kadua, a mi smo, pritom, bili bez Laze i Daude. Fudbaleri Borce su za samo deset minuta napravili vise klizecih startova na nasim igracima nego na ovima iz Partizana za celu sezonu. Onaj desni bek se cak uhvatio za prepone koliko je nenaviknut da toliko nasrce i uklizava. Da tako igraju protiv jugoslovenskog sportskog drustva, ne samo oni, vec i drugi, mislite li da bi nam fudbal i tabela izgledali ovako kako izgledaju sada?

Mi smo, s druge strane, ucinili sve sto treba da bismo dobili utakmicu. Imali smo kontrolu, sprecili smo ih da nam ugroze Bajka dobrih 85 minuta, kidisali smo na njih, stvarali sanse... To sto Mudrinskog nece gol ne znaci da je Zvezda igrala lose, jer da je pogodio ono sto mora da se pogodi, vodili bismo sa 2:0 pre 60. minuta.

Evidentno je da nam Dauda mnogo znaci, kao i da nam je falio Lazovic. Meni je, opet, zanimljivije to sto Kadu igra losije otkako je procitao u medijima da se na njega ne racuna za sledecu sezonu. Zaista ne znam sta stoji iza te poruke i da li je ona, u stvari, upucena Bozovicu, kako bi smanjio gas u pregovorima oko plate, ali ako se 101 odrice Brazilca, nema smisla da ga gura u vatru, pogotovo ako ga je prethodno ukanalio u novinama.

Nisam video da je neko o tome pisao, pa bih uzeo slobodu da napomenem i to sto su dva jedina upotrebljiva centarsuta stigla od Petkovica. Uopste nisam posebni ljubitelj njegovog lika i dela, ali ono sto jeste - jeste. Niko ga nije probio po njegovoj strani, a i ucestvovao je u napadu. Da je Mudrinski glavom aknuo onu Petkovicevu loptu u prvom poluvremenu, imam osecaj da bismo do kraja dali barem tri komada.

Sve u svemu, kad se okrenem unazad, imam rasta i da se radujem. I ne pada mi na pamet da osudjujem nas tim jer nije danas izgledao kao Barselona.
gorance
Новајлија
Posts: 47
Joined: Fri Apr 05, 2013 1:58 pm

Re: BSK - Crvena Zvezda, Nedelja 21.04.2013 ,16:00h

Post by gorance »

vesovic je ispravno reagovao kod one sanse, nije bio penal
jedno 10x sam vrtio snimak i jasno se vidi da je dok se ovaj namestao i cekao cekao i cekao, da je veske nogom zagradio lopte a onda ga ovaj opicio po nozi
User avatar
tsva
Члан клуба
Posts: 1776
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:13 pm

Re: BSK - Crvena Zvezda, Nedelja 21.04.2013 ,16:00h

Post by tsva »

pa da je Vesovic udario protivnika, ne bi se povredio. Ovaj put je sudija dobro procenio situaciju.
“Navijači Zvezde imaju izreku i ona glasi: ‘Zvezda je bolest kojoj leka nema’, i to vam je najveća istina. Što si gori, to su navijači sve privrženiji. To je mazohizam kakvog nema nigde na svetu. Ni ja se po tome ne razlikujem od njih”,-Robi
User avatar
Константин
Члан клуба
Posts: 1989
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:11 pm

Re: BSK - Crvena Zvezda, Nedelja 21.04.2013 ,16:00h

Post by Константин »

Pravednik wrote:Penal čist kao suza, ali vratio nam se onaj koji ne lomi preko kolena pa su počele zakulisane radnje.
И ја сам мислио да нам је прогледано кроз прсте, али прегледао сам неколико пута спорну ситуацију и зато мислим да је ово што си написао претјеривање.
Иначе очекивано мучење без Лазе и Дауде. Чак сам и погодио да ће играти Ожеговић и/или Асамоа, али сам мислио да ће један од њих бити други нападач уз корпулентнијег и бољег од себе, у овм случају Мудрог. Сапи се одлучио опет са 3 нападача а без поменутог двојца то врло тешко иде.
Мудри-данас лош и примјетно нервозан иако се трудио. Прошлу полусезону онакве шансе углавном рјешавао али континуитет је велика ставка код играча. Чини ми се да је чак неспреман јер се 2 пута усади на врх гузице.
Ожеговић-и он и Милуновић играчи за 4-4-2 да играју са неким у тандему и да покупе неки одбијанац или отпадак, по овом до сада што сам видио можда и сачекати прије него му се понуди нови уговор, лоше
Милуновић-сличан играч али ипак за нијансу бољи од Ожега и Асамое, па је један од ријетких пробоја крунисао и побједничким голом
Касалица-још један у низу нападача који нема квалитет да по боку сам нешто направи као Лаза нпр.
Каду-очигледно када није у топ спреми нема шта да тражи на њиви смањене површине
Мики-статистика изнад свега, данас слободњак са ћошка шеснаестерца директно на гол... То су радили редовно Михајловић и Роберто Карлос само што су они то радили најбоље на свијету. Штета био би кориснији да се подреди тиму.
Гаридо-срећа па стигне закрпити свашта иначе би би се штоФерима искривале вилице од промаје.
Вешовић-данас одличан, још чини ми се од Војводине у НС када га је Роби ставио на бека, видјело се да ту може да напредује. Данас играо једноставније него обично и видио се резултат
Петковић-ништа специјално али имао пар центаршутева
Спајић-стандардно борбен
Микић-доста борбен, пар финих потеза, а онда испадне ко мудо из подераних гаћа.
Бајко-против ових сва срећа беспослен, да играмо Европу имам осјећај да би се показало да није баш у некој форми
Пишу се 3 бода, чекамо са да Д.Срем и надамо се као дуплом чуду, да Пазарци са Ушкетом Вучићевићем и Бајром Жупићем на челу и Расимом у позадини откину бодове комшилуку.
Врста која изумире
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: BSK - Crvena Zvezda, Nedelja 21.04.2013 ,16:00h

Post by crazynorth75 »

''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Stenly
Члан клуба
Posts: 632
Joined: Thu Apr 11, 2013 12:44 am

Re: BSK - Crvena Zvezda, Nedelja 21.04.2013 ,16:00h

Post by Stenly »

Ja verovatno o fudbalu malo znam ali Mladja je za Petka tata u napadu. Mnogo prodornije igra nego Petko!

Znao sam da ce ovaka tekma da bude. Nismo igrali dobro, dali smo gol iz individulane akcije pojedinca.

Mudri nema pojma, a ni ostali nisu bili bolji! Ne valja, ali izgleda da su pola tima Laza (kada je raspolozen) i Dauda.

Vesovicu svaka cast, poginu covek danas!
Stenly come back!
Shuger, thank you!
Liburnija, thank you, too!

https://www.youtube.com/channel/UCwsqqc ... ZHn5oGyDfQ" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: BSK - Crvena Zvezda, Nedelja 21.04.2013 ,16:00h

Post by crazynorth75 »

Ono što mene žestoko nervira je povlačenje po autizmu, čim se postigne gol...Juče dominiramo cijelu utakmicu, i čim smo dali gol, svi odma' nazad. Bezveze se daje mogućnost protivniku da iz neke frljoke izjednači i dovede nas u problem. To je vjerovatno posljedica i psihološke nesigurnosti, pritiska i straha od neuspjeha, a i tako su učeni dobar dio svoje karijere, svi iza lopte i čuvaj rezultat, ali 'bem mu mater pa valjda je logičnije da te neće ugoziti ako imaš loptu i ugožavaš ti njega. I još jedan detalj oko Milijaševe izmjene, na prvu je djelovalo da je ozbiljno popizdio kad ga je izveo... Evo ga i sažetak -

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=bkHSfovqiOg[/youtube]
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
РС Либурнија

Re: BSK - Crvena Zvezda, Nedelja 21.04.2013 ,16:00h

Post by РС Либурнија »

Па добро, нисмо се баш забункерисали. Јесмо се мало повукли али се видјело јасно идеја да се проба дати још један гол из полуконтре и контре. Мислим чак да је то и била жеља тренера. Глупо би било срљати и остављати им простора за контру а знајући каква нам је одбрана, није речено да им нека не би прошла. Да "сакријеш" лопту не можеш, нити имаш кадар нити терен за такво што. Није чудо што је психолошки притисак велики - у овој смјехотресној лиги сваки изгубљени бод значи огроман хендикеп и корак уназад у борби за титулу.
Locked