Црвена звезда-Доњи Срем, Маракана, 27.04. у 19ч

User avatar
Beara_Vladimir
Члан клуба
Posts: 1828
Joined: Sat Mar 16, 2013 2:10 pm

Re: Црвена звезда-Доњи Срем, Маракана, 27.04. у 19ч

Post by Beara_Vladimir »

Није се моја реченица ни односила на то, може ли певање утицати на то да они науче основне ствари, већ на нешто друго, али, као што кажеш, да не идемо баш превише ван теме.
IDOLOPOKLONIK VELIKOG ŽUTOG!
User avatar
Kile
Новајлија
Posts: 56
Joined: Tue Apr 16, 2013 4:04 pm

Re: Црвена звезда-Доњи Срем, Маракана, 27.04. у 19ч

Post by Kile »

Evo nam sanse, grobari remizirali u Novom Pazaru! Mada, bice jako tesko....sada nam ide tezak raspored.

Evo rasporeda.....

26. коло: Јагодина - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - 04.05.2013
27. коло: ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ОФК Београд - 11.05.2013
28. коло: Партизан - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - 18.05.2013
29. коло: ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - Слобода Поинт - 22.05.2013
30. коло: Војводина - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - 26.05.2013


26. kolo: Partizan Radnički Niš
27. kolo: Radnički 1923 Partizan
28. kolo: Partizan C.zvezda
29. kolo: Smederevo Partizan
30. kolo: Partizan Spartak ZV
Milojko Pantic: " U nasoj reprezentaciji trenutno na terenu igraju dva Dejana, Dejan Stankovic i Goran Djorovic..."
РС Либурнија

Re: Црвена звезда-Доњи Срем, Маракана, 27.04. у 19ч

Post by РС Либурнија »

Beara_Vladimir wrote: Шипка је то, највеће зло клуба.
Не улазећи у анализу "шипке" и уз дужно поштовање - ово је идеологија а не аргументација. Шта је било прије, кокош или јаје? Је л "шипка" руинирала клуб и, ако хоћеш, државу? Је л "шипка" крива што су старије генерације дозволиле да кућа изгори и фамилија се растури? Је л "шипка" крива што, на свој неки начин, препознаје кућу и фамилију као нешто важно и зашто се вриједи борити и изградити? Је л "шипка" крива што су јој срања, која су стварале генерације њихових очева и дједова, сада испливала пред њима и што "шипку" та срања почесто надрастају? Сад је најлакше опљунути по "шипки" као узрочнику свих зала, прижељкивати позориште на стадиону, уосталом то је данас и идеолошки пожељно, само, то је замјена теза и гурање главе у пијесак.
nyc wrote:Da li je moguća varijanta da su naši sokolovi već počeli sa tihim bojkotom Pintare, poučeni i ohrabreni saznanjem da je takva strategija upalila protiv Zemana? Mislim, Pinto je odmah pokazao da je čovek od reči i dela i da kod njega nema zajebavanja. Rad rad i samo rad... ali, to kod nas nikada nije palilo. Dobro, ne "nikada!", nego u poslednjih 20 godina.
Био сам један од првих који је споменуо ту варијанту. Данас сам погледао снимак и морам признати да узрок лоше игре није била безвољност и мањак трчања већ незнање. Они су стварали шансе из контри из 2 разлога који нису нови: погубљеност наше одбране у постављању и недотатак притиска на њихов средњи ред прије свега од стране капитена. Бога да молимо да нам се Лаза и Дауда што прије опораве :!:
User avatar
Ivan Vasev
Стара гарда
Posts: 2662
Joined: Sat Mar 16, 2013 11:34 pm

Re: Црвена звезда-Доњи Срем, Маракана, 27.04. у 19ч

Post by Ivan Vasev »

Vala, imamo strahovito težak raspored do kraja, igramo protiv pet najboljih ekipa u ligi, od čega tri strašno teška gostovanja. Bila bi ironija da dobijemo derbi, a da kiksnemo protiv Vojvodine u zadnjem kolu. Trebaće nam mnogo, mnogo sreće, pošto nam znanje očigledno manjka.
Sta je sest godina bez titule kraj sest decenija njihove patnje?!
User avatar
tsva
Члан клуба
Posts: 1776
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:13 pm

Re: Црвена звезда-Доњи Срем, Маракана, 27.04. у 19ч

Post by tsva »

ako dobijemo sledece tri zadnja nece odlucivati nista jer ce se oni raspasti ko Jugoslavija
“Navijači Zvezde imaju izreku i ona glasi: ‘Zvezda je bolest kojoj leka nema’, i to vam je najveća istina. Što si gori, to su navijači sve privrženiji. To je mazohizam kakvog nema nigde na svetu. Ni ja se po tome ne razlikujem od njih”,-Robi
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Црвена звезда-Доњи Срем, Маракана, 27.04. у 19ч

Post by crazynorth75 »

Zato je po meni, ključna upravo utakmica u Jagodini. Tu je pobjeda imperativ. Nevjerovatno kako smo ovu sezonu lako mogli biti prvaci, tako malo je trebalo, ali i pored svih naših gluposti opet imamo šansu.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Pravednik
Члан клуба
Posts: 505
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:55 pm

Re: Црвена звезда-Доњи Срем, Маракана, 27.04. у 19ч

Post by Pravednik »

Po meni u derbi ulazimo sa istim brojem bodova, i tada počinje rasplet. Ne znam u kakvom stanju ćemo biti, odbrana nam je loša, napad cirkus bez Daude i Lazovića. Sve me ovo jako zbunjuje i djeluje čudno, biti prvaci sa ovakvom krš igrom i jankosanovim nasljedstvom :zbunjen:
User avatar
Beara_Vladimir
Члан клуба
Posts: 1828
Joined: Sat Mar 16, 2013 2:10 pm

Re: Црвена звезда-Доњи Срем, Маракана, 27.04. у 19ч

Post by Beara_Vladimir »

РС Либурнија wrote:
Beara_Vladimir wrote: Шипка је то, највеће зло клуба.
Не улазећи у анализу "шипке" и уз дужно поштовање - ово је идеологија а не аргументација. Шта је било прије, кокош или јаје? Је л "шипка" руинирала клуб и, ако хоћеш, државу? Је л "шипка" крива што су старије генерације дозволиле да кућа изгори и фамилија се растури? Је л "шипка" крива што, на свој неки начин, препознаје кућу и фамилију као нешто важно и зашто се вриједи борити и изградити? Је л "шипка" крива што су јој срања, која су стварале генерације њихових очева и дједова, сада испливала пред њима и што "шипку" та срања почесто надрастају? Сад је најлакше опљунути по "шипки" као узрочнику свих зала, прижељкивати позориште на стадиону, уосталом то је данас и идеолошки пожељно, само, то је замјена теза и гурање главе у пијесак.
:
Клуб је од шипке имао више штете него користи. Колико пута је Звезда плаћала њихове казне? Колико њих живи на рачун Звезде? О бојкоту фудбала на Велику Суботу, певању о повратку славних дана на 0-3 у Суботици, да и не говорим. Где сам ја рекао да прижељкујем позориште на стадиону? Нити сам то рекао, нити сам мислио тако. То са овим о чему причам, нема апсолутно никакве везе. Ово о чему ја причам има везе са криминалцима и лоповима који испирају мозак великој већини тих клинаца који их подржавају.
IDOLOPOKLONIK VELIKOG ŽUTOG!
РС Либурнија

Re: Црвена звезда-Доњи Срем, Маракана, 27.04. у 19ч

Post by РС Либурнија »

Beara_Vladimir wrote:
РС Либурнија wrote:
Beara_Vladimir wrote:
Клуб је од шипке имао више штете него користи. Колико пута је Звезда плаћала њихове казне? Колико њих живи на рачун Звезде? О бојкоту фудбала на Велику Суботу, певању о повратку славних дана на 0-3 у Суботици, да и не говорим. Где сам ја рекао да прижељкујем позориште на стадиону? Нити сам то рекао, нити сам мислио тако. То са овим о чему причам, нема апсолутно никакве везе. Ово о чему ја причам има везе са криминалцима и лоповима који испирају мозак великој већини тих клинаца који их подржавају.
Теби је то познато или си то ипак негдје само прочитао?

Да се разумијемо, сваки навијач па тако ни сваки вођа није цвећка. Међутим оваквим генерализацијама криминализирати вођство навијачке групе и покрета је нетачно а и дубоко погрешно. И на трагу пропаганде који дио медија води против навијачког покрета уопште. Дозволићеш да се уопште не сложим са овим твојим ставом и сматрам га нетачним и извученим из рукава.

Што се тиче позоришта - ја га не желим и далеко било а поменуо сам га у оквиру шире расправе о атмосфери на стадионима. Мени је много готивна атмосфера коју праве Грци, Турци, Аргентинци па и ми а о укусима не вриједи расправљати.

Клуб је плаћао казне? Јесте али је клуб имао и велике користи, не само маркетиншке, што се стадиони широм Србије задњих година пуне навијачима Звезде. Велика већина тих људи нема никакве материјалне користи од утакмица и гостовања већ само губитке а на ову кризу. Знаш, најлакше је пљунути по томе свему и назвати их криминалцима. А ово ти све говорим као неко ко се не слаже са "шипком" ни како је требало да се ради са Весићем ни са Јанкосаном и још око неких ствари које би већ повукле ширу дискусију о навијачком животу а то ипак није примарна сврха овог виртуелног мјеста.
User avatar
Beara_Vladimir
Члан клуба
Posts: 1828
Joined: Sat Mar 16, 2013 2:10 pm

Re: Црвена звезда-Доњи Срем, Маракана, 27.04. у 19ч

Post by Beara_Vladimir »

Наравно да ми је познато. Познато ми је да је један од њих палио бакљом човеку лице. Знам ја врло добро и каква је наша полиција, али то не сме бити оправдање. Познато ми је такође да је на тој истој трибини било и пуцњаве где, хвала Богу, нико није настрадао. Појединци имају материјалне користи и живе на рачун Звезде само тако.
IDOLOPOKLONIK VELIKOG ŽUTOG!
User avatar
Beara_Vladimir
Члан клуба
Posts: 1828
Joined: Sat Mar 16, 2013 2:10 pm

Re: Црвена звезда-Доњи Срем, Маракана, 27.04. у 19ч

Post by Beara_Vladimir »

За разлику од неких размишљам својом главом и само износим своје мишљење, на шта имам право. Теби ако моји уписи сметају, прескочи их и мирна Бачка.
IDOLOPOKLONIK VELIKOG ŽUTOG!
РС Либурнија

Re: Црвена звезда-Доњи Срем, Маракана, 27.04. у 19ч

Post by РС Либурнија »

Тај "што је палио бакљом човеку лице" је, под број један, своје одлежо. Под број два, поновљеним поступком утврђено је да тај ипак "није гурао никоме бакљу у уста" нити да се ради о покушају убиства и казна је ублажена са 10 на 5 и по година ма шта пропаганда и дан данас тврдила успркос материјалним чињеницама. Ја никада нисам чуо паролу "СЛОБОДА ЗА УРОША" већ само "ПРАВДА ЗА УРОША". Шта мислиш зашто? Да, било је пуцњаве, то нам је свима познато из медија а да ли ти је познато како је санкционисан онај који је пуцао унутар саме навијачке групе? Или то није било у новинама па као да није ни било? Све су то неке ствари које очигледно не познаш из прве руке и износиш паушалне ставове што је твоје право али то не значи да је то што износиш и истина.

Да ли допушташ могућност да постоје људи, па и на овом форуму, који се твојом паушализацијом и генерализацијом осјећају неправедно нападнути? Баш као и што би се ти осјетио неправедно нападнутим и то с правом када би те неко прозивао као рецимо "педера са запада" (што наравно на овом форуму неће бити дозвољено)?!

Значи, нико не доводи у питање да и у навијачком житу има кукоља и да и навијачка група чини грешке, али се доводе у питање пропагандне флоскуле наших "слободних" медија у циљу демонизације навијачке групе а на основу којих онда доста људи гради став према навијачкој групи. Твоје право је да изнесеш свој став али и моје право је да ти одговорим а покушавам да то учиним аргументима а не догмама. А мислим да би могли сада полако да приведемо крају ову причу пошто смо ионако већ одавно изашли из оквира овог форума. Нисам за то да се икоме нешто брани ни да се круто држимо правила али неке смјернице треба и мора да се поштују.
User avatar
Beara_Vladimir
Члан клуба
Posts: 1828
Joined: Sat Mar 16, 2013 2:10 pm

Re: Црвена звезда-Доњи Срем, Маракана, 27.04. у 19ч

Post by Beara_Vladimir »

То како је тај који је пуцао санкционисан унутар навијачке групе ме уопште не занима. Мене много више занима да ли је он санкционисан на суду, и да ли је и колико одлежао за то што је урадио? Појединци имају дебеле користи од Звезде и живе на њен рачун, о њима ја говорим. Слажем се да би могли да приведемо ово крају, јер смо у дебелом оф-у.
IDOLOPOKLONIK VELIKOG ŽUTOG!
РС Либурнија

Re: Црвена звезда-Доњи Срем, Маракана, 27.04. у 19ч

Post by РС Либурнија »

Да ли појединци имају корист не знам, али СИГУРНО знам да велика већина нема ама баш никакве материјалне користи од навијања за Звезду, чак напротив. Значи, може се негдје и рећи да смо приближили ставове а и да се није држало круто правила као "пијан плота" па је допуштено да се оде и у офтопик да би се испоштовала слобода мишљења. То одлажење у Офтопик треба ипак да има неку мјеру па, ако смо заборавили на смјернице форума, да подсјетим:

czb tv wrote:О НАВИЈАЧКИМ ТЕМАМА
Момци, само да вас обавијестим (а пошто правилник још није донешен): наш интерни договор је да се засада неће коментарисати навијачке активности нити активности других звездашких медија. Ту се прије свега мисли на улажење у детаље и ниподаштавање навијача било које врсте и подврсте и ту ћемо бити јако консеквентни. Жеља и циљ нам је да будемо СПОНА која ће омогућити отворен и уљудан дијалог, а не коска раздора.

Уопштени утисци о атмосфери на самој утакмици као и размишљања о стању свијести навијача, нису проблем, само без претјераног зачикавања.

Ово је јако деликатна ствар пошто, иако имамо најчистију намјеру да уређујемо "ни по баби ни по стричевима", шта год да кажеш или урадиш може лако да буде протумачено да "неком држиш страну" и онда оде маст у пропаст.
http://crvenazvezdabeograd.tv/forum/vie ... p?f=2&t=95" onclick="window.open(this.href);return false;




Значи, ово је КРАЈ овог Офтопика.Надаље само о текми а , што се тиче навијања, само о атмосфери.
nyc
Члан клуба
Posts: 830
Joined: Thu Mar 21, 2013 12:33 am

Re: Црвена звезда-Доњи Срем, Маракана, 27.04. у 19ч

Post by nyc »

Атмосфера је била феноменална. Јел ово ОК?

:kravica:
Locked