"Дошо је и тај дан..." Партизан - Црвена звезда 18.05.2013

User avatar
carapan
Стара гарда
Posts: 2930
Joined: Mon Mar 18, 2013 10:28 pm

Re: "Дошо је и тај дан..." Партизан - Црвена звезда 18.05.20

Post by carapan »

Партизан : Црвена звезда 18. мај 2013, 19:30
Главни судија: Мажић Милорад
Помоћни судија 1: Радојчић Игор
Помоћни судија 2: Ристић Милован
Четврти судија:Глођовић Владо
Посматрач: Жутић Ђорђе
Делегат: Николић Ненад
"Odlazak Roberta Prosinečkog je najveća tragedija za naš klub od raspada Jugoslavije naovamo". Cort0 Maltese
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: "Дошо је и тај дан..." Партизан - Црвена звезда 18.05.20

Post by crazynorth75 »

''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Rajko Janjanin
Новајлија
Posts: 77
Joined: Fri Apr 12, 2013 4:55 pm

Re: "Дошо је и тај дан..." Партизан - Црвена звезда 18.05.20

Post by Rajko Janjanin »

Iskren da budem, nisam preterani optimista. Ni nas sutrasnji protivnik ne uliva strah u kosti, naprotiv, i oni su grupa gradjana, ali ono sto sam video u Jagodini i na Marakani protiv Srema i OFK-e je ispod svake kritike. I to ne u smislu igre, znamo da se radi o grupi zestoko limitiranih momaka, vec u smislu trcanja, borbenosti i zalaganja veceg broja igraca. E sad, da li ce im napokon doci odnekle u glavu da je i u njihovom krajnjem interesu da pobede te da izginu sutra videcemo.

O odbrani je ovde vec dosta bilo reci. Sou zivi, bekovi na stoperima, stoperi i spoljni na bekovima. To je rezultat "dalekovide" transfer-politike koja je jedna od nuspojava rasula u klubu. Koga su oni dovodili, to je neverovatno...Petkovica, koji je decko mentol nad mentolima, alkoholicara Jovanovica, gubitnika Maksimovica za koga niko pouzdano ni ne zna koji mu je status u klubu, Mikica koji je nivo Graficar-Trudbenik, a koji je tek u tandemu sa Spajicem tacno ono sto jedva ceka neko poput malog Markovica. Onog decka Pantica klinci iz OFK su prelazili kao na motoru u prvom poluvremenu, morao je da gleda u tribine ne bi li se orijentisao. Sa druge strane imamo Vesovica koji inicijalno i nije odbrambeni igrac. Mladenovica ne vredi ni pominjati, decko je u stalnom ratu sa loptom. Jedino je u formi Bajko (spasao nas je i protiv OFK i protiv Srema, a onaj "mali pad koncetracije" u Jagodini se trudim da potisnem; hteo sam da se obesim nasred Pomoravlja); ipak, iluzorno je ocekivati da moze i dalje da brani sve sto ide u gol i da doveka skida zicer za zicerom. Ne ide to tako.

Verujem da je i Sa Pintu svestan ovoga, pa ocekujem dva zadnja vezna kao "kontrolu stete", tzv. osigurace (Milijas i Milivojevic), Kadu ce biti zaduzen za kreaciju a Lazovic i Kasalica po bokovima. U centru napada Dauda. Samo hrabro. Nadam se ili Milijasevom prekidu, ili bombi Milivojevica posle odbitka ili kontrici Lazovic - Dauda. Dace Bog.
Zvezda ima svoga sina, svoga Rajka Janjanina!
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: "Дошо је и тај дан..." Партизан - Црвена звезда 18.05.20

Post by Либурнија »

Rajko Janjanin wrote: dva zadnja vezna kao "kontrolu stete", tzv. osigurace (Milijas i Milivojevic), .
:zbunjen:

Самоубиство са предумишљајем.
Rajko Janjanin wrote: Kasalica po bokovima.
Играч мање.

Елем, као што рече ББ, згуснути средину па на контре. За разлику од Илића на кога неко тј. Гаридо треба да припази, гробари немају тих проблема - на Милијаша не морају да троше играча. Оно што забрињаваа је то, што ми више немамо контролу игре, баш као код јанкосана. У првих пар мечева након доласка Пинта, знало се ко коси а ко воду носи тј. ми. Против Срема и Јагодине био је изједначен дуел а против ОФК-а ми смо били они који се бране, и то лоше да мука буде већа.

Наравно, лако је рећи згуснути средину али питање је с ким?! Имамо Миливојевића, Милијаша, Мићка, Кадуа и Савичевића. Милијаш згушњава средину маниром фигуре у столном фудбалу а и нападачки учинак на центру терена сличан му је дотичној фигури - рокни је напријед. Миливојевић може да трчи и крља (и то не сувише паметно), Мићко је шкартиран, Гаридо потрошен на Илића... Згушњавање средине имало је код Робија идеју да имобилише гробаре у нападу и да се држањем лопте и пас игром контролише средина и иде на контре. Ко сад то да ради? Имамо само Кадуа, Чава је прошлост а и Евандро "због породичних проблема". Кад смо већ код тога, још увијек убиремо плодове "мајсторске" селекције "харизматичног" и Мазе па смо долазили у ситуацију да нам иза нападача игра чак и Касалица. :nindza: Спаса нам нема, пропасти нећемо. Надам се да ће нас усрати а , кад је већ тако кренуло, ред је и да се настави и финишира а све против најлошије гробарске екипе у задњих 5-6 година.

Пошто смо лоши и немачи појма и они и ми, превагу ће дефинитивно однијети тренер који пронађе одговарајућу тактику. По свој прилици, требао би то да буде Пинто. Ако ништа, бар знамо да неће да јајари маниром домаће "струке".
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: "Дошо је и тај дан..." Партизан - Црвена звезда 18.05.20

Post by Либурнија »

РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
User avatar
Rajko Janjanin
Новајлија
Posts: 77
Joined: Fri Apr 12, 2013 4:55 pm

Re: "Дошо је и тај дан..." Партизан - Црвена звезда 18.05.20

Post by Rajko Janjanin »

Garido? OK, ako cemo da igramo strogi bunker, posto decko iz nekog razloga ne ume nista smisleno da uradi prema napred. Sve on uradi profi - i ukliza, ili presece, i iznese, i onda nastane problem. Ne zna ni sta bi ni gde bi ni kome bi. Sa druge strane, Milivojevic jeste drvo, ali brate ima sut sa obe noge iz daljine, to se videlo dosta puta, uostalom i na proslom derbiju. A to je ono sto moze da prelomi. Meni bi za ovu utakmicu on imao prednost i u odnosu na Garida i u odnosu na Mijailovica.
Zvezda ima svoga sina, svoga Rajka Janjanina!
User avatar
Rajko Janjanin
Новајлија
Posts: 77
Joined: Fri Apr 12, 2013 4:55 pm

Re: "Дошо је и тај дан..." Партизан - Црвена звезда 18.05.20

Post by Rajko Janjanin »

Sto se Kasalice tice, ni ja nisam njegov fan, ali on je pravi derbi igrac, rodjeni napaljenko, a takvi nam sutra trebaju. Uostalom, on je bio i strelac na dva derbija, ukljucujuci jesenas.
Zvezda ima svoga sina, svoga Rajka Janjanina!
User avatar
Beara_Vladimir
Члан клуба
Posts: 1828
Joined: Sat Mar 16, 2013 2:10 pm

Re: "Дошо је и тај дан..." Партизан - Црвена звезда 18.05.20

Post by Beara_Vladimir »

Гаридо мора да игра, јер неко мора Саши Илићу да дише за вратом. Милијаш и Миливојевић у везном реду су, као што Либурнија рече, равни самоубиству. Од свега, мене ипак највише брине наша одбрана. Тандем Микић - Спајић изгледа, у најмању руку, климаво.
IDOLOPOKLONIK VELIKOG ŽUTOG!
ciganin 1967

Re: "Дошо је и тај дан..." Партизан - Црвена звезда 18.05.20

Post by ciganin 1967 »

Сутра једноставно МОРАМО ПОБЕДИТИ. Ко год да буде играо, ко год да буде ушао са клупе, сутра једноставно речено - МОРА да игра и да све од себе.

НАПРЕД ЗВЕЗДО ДО ТИТУЛЕ!!!
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: "Дошо је и тај дан..." Партизан - Црвена звезда 18.05.20

Post by Либурнија »

Ова утакмица се не може добити без једног класичног задњег везног пошто ми на тандем Микић-Спајић не можемо да се ослонимо. Вешовић ће зауставити Марковића? Добро, а шта ћемо ако тај Марковић добије задатак да иде кроз средину?! Значи или Гаридо или Мићко пошто Милијаша и Миливојевића треба раздвојити, Милијаша гурнути истуреније иза нападача а Миливојевића упарити са Гаридом с тим да он буде та спона између дефензиве и офензиве, никако још спорији Милијаш. Каду да иде мало више улијево, Лаза да добије слободу као код Робија у реваншу купа да зуји и да мијења стране, прије свих са Кадуом, Дауда напријед. Треба нам све што нешто зна са лоптом. Касалица је у овој утакмици потребнији као резерва тј. замјена у шпицу за Дауду или Лазу прије свега због брзине. Он је на крилу потпуно бескористан у једној утакмици као што је ова.
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
User avatar
Rajko Janjanin
Новајлија
Posts: 77
Joined: Fri Apr 12, 2013 4:55 pm

Re: "Дошо је и тај дан..." Партизан - Црвена звезда 18.05.20

Post by Rajko Janjanin »

Po meni od ovog niceg cime raspolazemo najmanje los sastav bi bio: Bajkovic - Vesovic, Mikic, Spajic, Mladenovic - Milijas, Milivojevic, Kadu - Lazovic, Dauda, Kasalica. Sa Milunovicem i Garidom kao opcijama. To je ono sto bih ja sutra izveo, ako necemo da se zatvorimo skroz i ako hocemo da idemo na pobedu. Naravno, videcemo kako razmislja Sa Pintu.
Zvezda ima svoga sina, svoga Rajka Janjanina!
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: "Дошо је и тај дан..." Партизан - Црвена звезда 18.05.20

Post by Либурнија »

Нема шта да се затворимо већ да им само препустимо привидну и јалову теренску иницијативу тако што ћемо да се згуснемо, не оставимо простора Марковићу да је потегне и фластеришемо Илића. И онда их из те ситуације урнишемо контрама и полуконтрама преко Лазе и Дауде (а то је сегменат који нам је некад био мањкав а сада јача страна) користећи спорост Бугарина.
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: "Дошо је и тај дан..." Партизан - Црвена звезда 18.05.20

Post by Ганац »

Ми ћемо имати шансе једнаке и веће од гробара у случају да померимо напред Милијаша а иза њега ставимо Гарида и Миливојевића који би крпили ову нашу нинџа корњачу,пошто он изгледа мора да игра а Какаду ће се трудити у оба правца(док буде имао снаге).
Такође уколико ставимо на бека Ћофа а не Петка са Микићем, Спајићем и Вешовићем имамо шансе да не примимо гол.
Све у свему је верујем да Пинту пива Рашовић неможе да попије а да се не опије и не забрља.
И поред свих недостатака ја верујем у победу. :psihodelija: :psihodelija: :psihodelija:
Због још једне ствари верујем да их добијамо сутра а то је СТРАХ,боје нас се чак и нјихове фракције које су у крвавом рату ће навијати (по најавама)без варница упућених другој страни.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
carapan
Стара гарда
Posts: 2930
Joined: Mon Mar 18, 2013 10:28 pm

Re: "Дошо је и тај дан..." Партизан - Црвена звезда 18.05.20

Post by carapan »

Itekako verujem u pobedu, i itekako verujem da ovi momci uz sve nedostatke koje imaju, sutra postanu heroji i deo nase istorije... Drugacije ne mogu, i tako sam vaspitavan i tako vaspitavam...

Kada izadjete na teren, i pogledate nase navijace, setite se i nas miliona, koji Vas srcem bodrimo od nasih kuca, i koji nismo u stanju da budemo uz Vas na stadionu.. Setite se ovog decka, koji pije bromazepame, a sesti je raszred, i koji nije u stanju da uradi pismeni rad, jer veruje u Vas i veruje u titulu... Takvih ima na milione po celom svetu.. Ovo jako dugo cekamo, i dajte nam onaj osecaj da se posle nase pobede i titule u Srbiji vraca osmeh na lice..

Ja verujem u Vas !! :zastavaGRB:
"Odlazak Roberta Prosinečkog je najveća tragedija za naš klub od raspada Jugoslavije naovamo". Cort0 Maltese
X-Z
Новајлија
Posts: 70
Joined: Fri May 10, 2013 2:41 pm

Re: "Дошо је и тај дан..." Партизан - Црвена звезда 18.05.20

Post by X-Z »

Ja sam vec napomenuo da mi bitnu utakmicu nismo dobili valjda od Bajerna i Olimpika, i to je ono sto me najvise brine. Ocit je nedostatak kvaliteta na obe strane. Od 22 igraca koja ce sutra biti na terenu, ne bi mogao da se skupi jedan posten tim. Resenje za sutra, cini mi se da lezi u pritiskanju njihove jednako katastrofalne zadnje linije (kao sto je i nasa), ali ne i bezglavo jurisanje. Sutra ce dobiti strpljiviji, ali meni sve smrdi na 0:0, ili neki gol sa 30 metara. Markovic nam je i u prvom derbiju pravio strahovite probleme, i ocito je da mi nemamo resenje za brze igrace. Njega niti Mikic, niti Pantic mogu ispratiti. Vesovic moze, ali nije tako dobar u odbrani. Treba paziti na Mitrovica, jer je napaljenik kao i Kasalica, sa boljim killer instictom. Treba se cuvati i one nesrece od Scepovica, jer takve budale daju gol samo u bitnim utakmicama. No, ako Ilica zaustavimo, a to bi morao Garido da uradi, pola posla smo zavrsili. Markovic kao i Ilic nema snage za celu utakmicu, i imace sigurno ,,pauzu" u igri da dodje sebi.
Locked