"Дошо је и тај дан..." Партизан - Црвена звезда 18.05.2013

User avatar
carapan
Стара гарда
Posts: 2930
Joined: Mon Mar 18, 2013 10:28 pm

Re: "Дошо је и тај дан..." Партизан - Црвена звезда 18.05.20

Post by carapan »

Sticajem okolnosti, juce sam ja licno imao dve utakmice o kojima se odlucivalo o prvaku.. Jedna je mog seoskog kluba, druga je naravno ova na cijoj smo temi..

I jedni i drugi su nosili zvezdine dresove, sa nasim grbom, stim da bi ove druge manekene sa splavova, i limitarane picopevce, trebalo da je sramota i da odmah prestanu da sutiraju loptu, kada bi videli kako su ovi "moji" momci pokidali protivnika gde se odlucivalo samo o prvom mestu i vecem rangu, gde nema ni plata ni premija, ni rucak posle utakmice, ama bas nista !!!!

Stariji sin mi ima 6.5 godina...Dete mi nije zapamtilo titulu, i juce smo gledajuci zajedno se nadali tome, i verovali..Verovali kome? Limitiranim i nabedjenim igracima FK Crvene Zvezde, kojih boli *** za titulu, i da obraduju milione navijaca... Onako se igra u utakmici sezone i decenije? Da, decenije, jer stoka nas sada stize po broju titula..Muka mi je vise da pisem o svemu sto ima veze sa ovom grupm rekreativaca, i da se ja pitam, sve to napolje odmah...

Ovu utakmicu je izgubio i Pinto.. Jesi dosao da se branisi cuvas rezultat, ili da napadas,a znas da samo pobeda nam otvara vrtata slavlja i istorije? Sto puta sam rekao da je mnogo bolje poginuti kao covek, a ne kao *****.. Zasto nije odmah na startu igrao sa dva centarfora? Sta je cekao? Da ga oni daju, a da mi posle jurimo? Da igramo na kontre? Jel ce to mozda oni da napadaju, treba im pobeda? Napadani frajeru, stisni ih, vrsi im pritisak od samog starta na stopere koi su im go *****..

Sve ja sto ovo pisem, samo je da se sto vise nerviram i da od sebe pravim budalom.. Valjda cu i ja docekati da se nekada radujem...Valjda !!
"Odlazak Roberta Prosinečkog je najveća tragedija za naš klub od raspada Jugoslavije naovamo". Cort0 Maltese
nyc
Члан клуба
Posts: 830
Joined: Thu Mar 21, 2013 12:33 am

Re: "Дошо је и тај дан..." Партизан - Црвена звезда 18.05.20

Post by nyc »

Braćo, ja sam se uradio.

Sve mi je sad OK.

:koka:
User avatar
Константин
Члан клуба
Posts: 1989
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:11 pm

Re: "Дошо је и тај дан..." Партизан - Црвена звезда 18.05.20

Post by Константин »

Гасили смо неколико година ватру са нечим што није ни вода ни противПП средство. Ни ову задњу годину нисмо направили хируршки рез на свим нивоима иако сада најмање боли и једино је сада пожељно радити радикалне ствари. Ово је само последица.


Bajko - 6,5 - кад се не глупира најбољи на челу оног зла од одбране
Vešović - 5 - давно рекао да је школован као бек много раније (а код нас је дошао да буде нападач по препоруци РБ), имао би неку шансу да постане играч, гомила нелогичних потеза и пасова
Mikić 5 - не игра на свом мјесту танко
Spajić - 5, у 2П испред мене на центру запада чиста лопта на чело и дечко избија у аут (ајд што "нови Видић" не зна спустити на ногу саиграчу). Јадна ли је одбрана коме је он командант, луда потреба да по сваку цијену имамо неког из нашег погона
Petković - 5 - џукела и незналица
Garido - 5 - лош иако се борио, била му гужва на задњим везним
Milijaš - 5 - 1000 евра дневница браво капитену либо те рацку, дај воде
Milivojević - 5 - на средини западне трибине близу центра сам био, али га видио нисам
Lazović -
Kasalica - 5 - бори се трчи али не зна, може само да игра 2.шпица уз бољег од себе и са оним који зна фудбала иза леђа
Kadu - 5,5, пробавао нема с ким
Dauda - 6 - да је имао тројицу који играју фудбал био би играч утакмице сигуран сам. Каду провалио да не можемо ништа па само њега и гађао, добар и са лоптом и без лопте али не игра се на мале голиће 4 на 4 па да се истакнеш сам
Maksimović - 5,5, јес наш није наш, јес пустио није пустио, код нас жена може бити мало трудна
Milunović - 5, играч за други план, сам

Немам снаге тренутно за узроке јер су то годинама прежвакане ствари али очигледно да ми не жваћемо него преживамо и то лаганини...
Врста која изумире
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: "Дошо је и тај дан..." Партизан - Црвена звезда 18.05.20

Post by crazynorth75 »

''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: "Дошо је и тај дан..." Партизан - Црвена звезда 18.05.20

Post by Либурнија »

Хлад Малиганович wrote:Који Роби, која пизда материна, како вам не досади више, па он их је селектирао, ово је Робијев тим
Кажи да се шалиш?! Нико њега није јебо за суву шљиву осим у оној мјери у којој су се
штеточине сакривале иза њега.
Хлад Малиганович wrote:минус оно киксерско говно од Карлеуше које нас је продавало где је стигло, (нисам годину дана хтео да пишем о томе, а и тад сам био убеђен да је он нпр. дао Бати последње коло против Воше)
Ако мислиш на Тошића, ово ми је заиста велика мистерија. Човјек је кидао на терену, био најборбенији играч, одбрана нам је била никад боља и примила 4 гола. Шта је могао да прода? Куп? Њега смо освојили. Првенство? Њега смо изгубили у 1. дјелу сезоне и - 10 када он и није био код нас, а и дефинитивно у Крагујевцу гдје смо одиграли 0-0. Била је и прича да је он био зачетник иницијативе да се играчи одрекну премија и да се њима премира Слобода против гробља. Продао ону текми Бати послије штрајка? Па који ће му то к...ц у животу?!
Хлад Малиганович wrote:Највеће зло које је нас задесило јесте Горан Весић. Он је човек који је читаву Звездашку популацију завео на погрешан пут, водећи лажне ратове, док је са друге стране темељно сјебао и последње трагове фудбалске фабрике коју је Звезда имала, и коју мора да има. Политику Горана Весића данас наставља Небојша Човић.
Добро пазите шта сам рекао, и стојим иза тога.
Слажем се 100 посто укључујући и ово болдовано. Не дјелим ентузијазам већине у погледу Човићеве личности. Гајим ипак наду да он, за разлику од Весића, нешто зна осим да продаје маглу, те да ће његова одлика што не воли да губи и што не подноси да му неко квари посао (па тако ни свиња) уз његов сопствени, донијети и нама неки бољитак (овдје мислим више на наш КК).
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: "Дошо је и тај дан..." Партизан - Црвена звезда 18.05.20

Post by crazynorth75 »

Robi jeste selektirao dosta ovih igrača, ali nikako ovo nije njegov tim. Robi kao prvo, nije selektirao Milijaša, niti bi ga ikad selektirao, a koji je veliki problem u igri Zvezde, Petković mu se nije naigrao i bio je škartiran, mjesto Garida igrao je Mićko, a u ekipi su bili Borha, Evandro, Tošić i Čava (koji, kakav god da je, je opet bolji i korisniji od kapitena), Kasalica je sjajno korišten kao džoker sa klupe, kad je protivnik umorniji i prostor za kontre dosta otvoreniji.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
X-Z
Новајлија
Posts: 70
Joined: Fri May 10, 2013 2:41 pm

Re: "Дошо је и тај дан..." Партизан - Црвена звезда 18.05.20

Post by X-Z »

Za razliku od Vesica, Covic bar poznaje sport, i kao sto je receno, ne voli da gubi.
Ovo je manje vise Robijeva selekcija, ali porediti igru pod njim, pred kraj proslog sampionata, pa cak i na pocetku ovog (iako je sa Radom bilo 2:2), i ovu tugu je van svake pameti. Danas je vidljiva Jankoviceva ruka. Nasa igra se zasnivala na pasovima, a danas ti isti igraci ne mogu da upute pas duzi od metar, dva, sudaraju se nekoliko puta na terenu, otimaju jedni drugima lopte... Cinjenica je da je Robi iz ovih nesrecnika koji su mu uvaljeni izvlacio vise od maksimuma, a danas njih bas zabole da igraju... Jednostavno, onakav odnos prema utakmici koja ti donosi titulu je sraman. Mi ako zelimo titulu naredne godine, ili za 7,8 godina, ne znam sta je plan, vec u startu, od sledece sezone bar 7 od jucerasnjih 11 startera ne sme da se nadje ni na klupi. Vesovic, Pantic, Mikic, Petkovic, Milivojevic, Milijas, Kasalica (super, borben je, ali to nam nece doneti titulu, jer nije takav u malim utakmicama), Kadu, Krneta, Maksimovic, Asamoa pa mozda i Mudrinski koji je u kanalu vec duze vreme, to su sve igraci koji u normlanom klubu nemaju mesta. Nas je ovakav partizan, sa smiljanicen, ilicem, miljkovicem, volkovim, jojicem i slicnim, koji ce sluziti za sprdnju nekom Samroku, otresao bez po' muke! O cemu dalje pricati?
musemic
Члан клуба
Posts: 1088
Joined: Mon Mar 18, 2013 8:44 am

Re: "Дошо је и тај дан..." Партизан - Црвена звезда 18.05.20

Post by musemic »

Robi je Kralj, kako je odjebavao ove dileje i polufudbalere sto su defilovali kroz Klub ili se nudili sami -
Petkovic, Mudrinski, Milijas...
Нешо
Новајлија
Posts: 17
Joined: Sun Mar 17, 2013 10:25 pm

Re: "Дошо је и тај дан..." Партизан - Црвена звезда 18.05.20

Post by Нешо »

Данимо сам причао о овој утакмици са друговима и сви смо, лаици за фудбал у смислу тактика и тих зајебанција, знали како ће Партизан играти.Вјерујем да је такав случај са огромном већином људи који су заинтересовани за овај спорт.
Дакле, затворено као и Станојевић, високи пресинг, тјерати наше штопере и бекове да испуцавају лопту, "сужавањем" средине терена и агресивном игром сјебати наш везни ред, чекати грешку - контру или полуконтру и то је то.Био сам убјеђен да ће наш гол угрожавати искључиво из контри и из прекида.Мора се признати да су они тај свој дио добро одрадили - агресивно, безобразно (како и треба), веома често се дешавало да око једног нашег играча буду по два-три противничка, максимално развлачење игре..Како је вријеме пролазило њихове шансе за успјех су биле веће.Очигледно је било, и то ми је у принципу први утисак, да су наши физички попадали негдје у 65 минуту након чега су они створили пар добрих прилика и видјело се да наш гол "виси".Лично, још од тог периода игре био бих задовољан са ремијем.Веома слична утакмица оној без наших навијача (на сјеверу) ономад.

Уз карактеристике наших играча које су такве какве су (описано више пута на овој теми) ја не могу да се отмем утиску да смо ми ужасно физички спремни: не можемо да играмо агресивно на противника, нема кретања без лопте, овакве утакмице као у огледалу покажу све мане нашег тима прије свега везног реда који је спор и некреативан до бола.Посебно у другом полувремену је било изражено да ми не можемо да их угрозимо и дођемо до гола мада је њихова задња линија јуче била све само не сигурна и јака.

Мажићу се може много шта замјерити јуче, неколико тотално нелогчних одлука и по мени промјењен критеријум суђења након првог полувремена.

У принципу, на основу показаног јуче, немамо за чим жалити јер заслужено нисмо побједили.
User avatar
keyser_soze
Звездаш
Posts: 183
Joined: Thu Mar 21, 2013 6:19 pm

Re: "Дошо је и тај дан..." Партизан - Црвена звезда 18.05.20

Post by keyser_soze »

Jednostavno igraci su se usrali i pogubili ...Oni su takvi i to se cak moglo i ocekivati od njih ...obicno sa znanjem ,utreniranoscu i uigranoscu dolazi i sigurnost i trema se suzbija ..ali u njihovom slucaju oni znanje nemaju ,a uigranost i utreniranost nije na posebnom nivou ...U prvom poluvremenu prilkom vodjenja lopte primecuje se da im cesto bezi i udaraju je jace u strahu da ne pogrese ...vidi se evidentna trema ....Naravno videla se i ona u izvesnom smislu kod njih ,ali njima je i bod igrao pa su imali nekog lufta .........Prilikom izvodjenja jednog auta primetio sam lica nasih igraca koja mole Boga da ne dobiju loptu.....Ovde ne treba prozivati ni Robija ni AJ i Pinta ..ovu utakmicu su bukvalno izgubili igraci i njihov strah naravno uz njihovo neznanje.....Ja sam pre utakmice ocekivao X i mozda je to realno ,ali nije ni nezasluzeno sto smo izgubili...Znao sam da ova ekipa nije takva da moze partizan da pobedi kada je potrebno...mozda bi ih dobili u velikom broju nevaznih utakmica .......Stara prica se nastavlja manje los tim je pobedio mnogo losiji tim...Smatram da se mozda preteruje u nekim "evropskim" analizama , te treba nam ovakav te onakav igrac ...ovo je bre jedna seoska liga i ne treba puno da se ova liga osvoji i ne treba puno da se u derbiju pobedi ..Ali onda se moze zamisliti koliko su ovo raspali igraci kada ni to ne mogu
Dok srce kuca u nama ti Zvezdo ni sama, krv tece moja crveno - belih boja
User avatar
Stenly
Члан клуба
Posts: 632
Joined: Thu Apr 11, 2013 12:44 am

Re: "Дошо је и тај дан..." Партизан - Црвена звезда 18.05.20

Post by Stenly »

Kazete daans se videla, tj juce AJ ruka!

A gde je Pintoova ruka, gde je???

Pojma on juce nije imao, blage veze, juce je bio gori od AJ.

Hlad, ti sto si navalio na Robija kada sam napisao da bi Robi juce 100 puta bolje odigrao, evo odgovora:

Napisao @crazynorth
Robi kao prvo, nije selektirao Milijaša, niti bi ga ikad selektirao, a koji je veliki problem u igri Zvezde, Petković mu se nije naigrao i bio je škartiran, mjesto Garida igrao je Mićko, a u ekipi su bili Borha, Evandro, Tošić i Čava (koji, kakav god da je, je opet bolji i korisniji od kapitena), Kasalica je sjajno korišten kao džoker sa klupe, kad je protivnik umorniji i prostor za kontre dosta otvoreniji.

Da smo imali juce Micka i Cavu, bilo bi bolje, ma ko sta mislio...a Rbijeve Borhu i Evandra da ne pricamo...

Nama treba sada Savicevic i Mihajlovic, i Ozeg, i deca, sa njima da se radi...
Stenly come back!
Shuger, thank you!
Liburnija, thank you, too!

https://www.youtube.com/channel/UCwsqqc ... ZHn5oGyDfQ" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
Хлад Малиганович
Члан клуба
Posts: 200
Joined: Sun Mar 17, 2013 2:23 pm

Re: "Дошо је и тај дан..." Партизан - Црвена звезда 18.05.20

Post by Хлад Малиганович »

Тачно, Роби је имао бољу екипу од ове, и завршио је првенство на минус двоцифреној разлици. Имао је каквог таквог офанзивног везног Евандра, и шифоњера Борху. За толико је био то бољи тим. И имао је гори резултат.

"Не имај идола." Хиљаду пута понављам, Роби је један од најпозитивнијих ликова у ФКЦЗ у последњих 20 година, али прича о његовом креирању некаквог система игре је само још један Весићев трик, у који се Роби сјајно уклопио. Да је то имало стварну подлогу, не би се тако лако порушило, и свело на ово што је сад. Тактички, Роби није никакав тренер, јер за мене није никакав тренер неко ко бандоглаво форсира исти систем, за који нема играче. Просто као пасуљ. И није тачно да он није имао великог удела у формирању овог садашњег тима. Младеновић, Максимовић, Кас, Милун, Бајко, то су његови играчи. Уз то се прославио и довођењем Мирића, Чаве и Ненадића. Овај тим су селектирали Роби, Јанкосан, и Стојадиновић, сваки као да не види шта су друга два урадили, и са чиме располаже.

Зато данас имамо играчки кадар са два и по штопера, четри дефанзивна везна, једним крилом (!), једним и по офанзивним везним (!!), и СЕДАМ шпицева. Седам јебених шпицева. Је л" треба да их набрајам? Има их на разним позицијама по терену и клупи, али та несрећна деца су ШПИ-ЦЕ-ВИ. Нису крила, нису централни и ни офанзивни везни. Њих седморица, младих.

Ово је екипа Франкенштајн селектирана мимо сваке логике и здравог разума, и не постоји тренер, мађионичар, окултиста, који је могао јуче да их постави боље против Гробља, поготово после повреде нашег јединог пробојног крила. О физичкој спреми и кретенском уделу Јанковића је сувишно и говорити, кад се у зме у обзир колико је овај "ростер" имбецилно скрпљен, да нормалан човек само седне и плаче кад види, како је ту рађено.
C'mon Yano, c'mon honey, let's sell the house.
User avatar
Pravednik
Члан клуба
Posts: 505
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:55 pm

Re: "Дошо је и тај дан..." Партизан - Црвена звезда 18.05.20

Post by Pravednik »

Znao sam da i poslije OFK-e imamo samo 30% šansi za titulu i da je samo oni sami mogu da nam daju. Mi smo nedorasli i jako loši a oni su za nijansu manje loši. Onaj ko je doveo Milijaša direktno se ugradio u njegov ugovor jer on je igrač oko koga bi se navodno trebalo sve da vrti a on se skriva i ne vidi po cijelu utakmicu , naravno tu je da izvodi prekide i penale.
O treneru nisam želio da pričam do poslije derbija, ipak je imao nekakve rezultate a od igre naravno ništa. Sada mogu da kažem da ga treba otjerati sad i odmah. Prvo, na -11 nije izbacio iz ekipe Milijaša najveće zlo od igrača (ispijača kafa sa bivšim predsjednikom vitezom) i pokušao da napravi sistem, valjda je zbog toga doveden. Dva, forsira totalno defanzivni fudbal i formaciju koju ovi igrači ne mogu da igraju ni pod razno. Treće, 101 mu sastavlja ekipu i daje glavne sugestije, umjesto da je samo prevodilac i da svako radi svoj posao za koji je plaćen. Četvrto, krećeš u derbi koji moraš da dobiješ sa ekipom koja nije fizički spremna i bez centralnog špica, sa tri defanzivna vezna i tražiš sreću koju si imao u predhodnih 8 kola ( e ne ide to tako dragi naš treneru). Peto, previše prepotentan i isti je bio takav kao igrač, trener je menadžer i autoritet, a ne agresivna ličnost sklona konfliktu i pametovanju.

Ali sve ovo je samo posljedica onog što je činio jedan čovjek koji je direktni krivac za sve ovo što nam se dešava. Dragana Džajić je čovjek koji je bio veliki fudbaler i direktor kluba u vrijeme najvećih uspjeha.Međutim on je jako sujetan i sebičan čovjek, koji stalno forsira priču kako je on isključivo zaslužan, kako je on postigao u stvari najviše golova, kako nije dovoljno poštovan itd. Zadnji ekser u naš kovčeg je udario kada je ostavio Jankosana na klupi i to se sada pokazalo kao ključno. Dozvolio je 90-tih da oni preuzmu dominaciju poslije naše Evropske titule. Gledao je uvijek samo svoju guzicu i o njoj razmišljao. Sve poslije toga je samo multipliciranje loših stvari i posljedica.
Onog trenutka kada on bude samo figura u klubu tj. čovjek za slikanje i eventualno za razgovor sa navijačima (pod uslovom da ih ne koristi u svoje svrhe) mi ćemo krenuti naprijed. Znam da Vas ovo sve boli ali ja sam to skapirao na proslavi u skupštini grada prije 3/4 godine.
Dakle mora da se uradi hirurški rez i da se od ovog ljeta krene sa mukotrpnim radom i velikom dozom žrtvovanja svih nas, igrača, trenera, direktora, predsjednika, navijača, obožavaoca jer nas čeka još teže vrijeme. Iskreno razmišljao sam da zamrznem status navijača dok je tu onaj koji ne lomi preko kolena, jer mi porodica mnogo trpi sve ovo, ali jebi ga lijepo reče veliki Žuti mi smo ti čudna sorta i teški mazohisti.
User avatar
Ivan Vasev
Стара гарда
Posts: 2662
Joined: Sat Mar 16, 2013 11:34 pm

Re: "Дошо је и тај дан..." Партизан - Црвена звезда 18.05.20

Post by Ivan Vasev »

Хлад Малиганович wrote:Тачно, Роби је имао бољу екипу од ове, и завршио је првенство на минус двоцифреној разлици. Имао је каквог таквог офанзивног везног Евандра, и шифоњера Борху. За толико је био то бољи тим. И имао је гори резултат.

"Не имај идола." Хиљаду пута понављам, Роби је један од најпозитивнијих ликова у ФКЦЗ у последњих 20 година, али прича о његовом креирању некаквог система игре је само још један Весићев трик, у који се Роби сјајно уклопио. Да је то имало стварну подлогу, не би се тако лако порушило, и свело на ово што је сад. Тактички, Роби није никакав тренер, јер за мене није никакав тренер неко ко бандоглаво форсира исти систем, за који нема играче. Просто као пасуљ. И није тачно да он није имао великог удела у формирању овог садашњег тима. Младеновић, Максимовић, Кас, Милун, Бајко, то су његови играчи. Уз то се прославио и довођењем Мирића, Чаве и Ненадића. Овај тим су селектирали Роби, Јанкосан, и Стојадиновић, сваки као да не види шта су друга два урадили, и са чиме располаже.

Зато данас имамо играчки кадар са два и по штопера, четри дефанзивна везна, једним крилом (!), једним и по офанзивним везним (!!), и СЕДАМ шпицева. Седам јебених шпицева. Је л" треба да их набрајам? Има их на разним позицијама по терену и клупи, али та несрећна деца су ШПИ-ЦЕ-ВИ. Нису крила, нису централни и ни офанзивни везни. Њих седморица, младих.

Ово је екипа Франкенштајн селектирана мимо сваке логике и здравог разума, и не постоји тренер, мађионичар, окултиста, који је могао јуче да их постави боље против Гробља, поготово после повреде нашег јединог пробојног крила. О физичкој спреми и кретенском уделу Јанковића је сувишно и говорити, кад се у зме у обзир колико је овај "ростер" имбецилно скрпљен, да нормалан човек само седне и плаче кад види, како је ту рађено.

Sve što si rekao je apsolutno tačno. Iza Robija je ostala iluzija da je mogao nešto da napravi, da povrati titulu na Marakanu. Oni koji su ga oterali, učinili su mu uslugu, kanonizovali su ga. Da je ostao, verovatno bi danas bio razapet na stub srama, isto kao i Janković.
Sta je sest godina bez titule kraj sest decenija njihove patnje?!
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: "Дошо је и тај дан..." Партизан - Црвена звезда 18.05.20

Post by crazynorth75 »

Хлад Малиганович wrote:Тачно, Роби је имао бољу екипу од ове, и завршио је првенство на минус двоцифреној разлици. Имао је каквог таквог офанзивног везног Евандра, и шифоњера Борху. За толико је био то бољи тим. И имао је гори резултат.

"Не имај идола." Хиљаду пута понављам, Роби је један од најпозитивнијих ликова у ФКЦЗ у последњих 20 година, али прича о његовом креирању некаквог система игре је само још један Весићев трик, у који се Роби сјајно уклопио. Да је то имало стварну подлогу, не би се тако лако порушило, и свело на ово што је сад. Тактички, Роби није никакав тренер, јер за мене није никакав тренер неко ко бандоглаво форсира исти систем, за који нема играче. Просто као пасуљ. И није тачно да он није имао великог удела у формирању овог садашњег тима. Младеновић, Максимовић, Кас, Милун, Бајко, то су његови играчи. Уз то се прославио и довођењем Мирића, Чаве и Ненадића. Овај тим су селектирали Роби, Јанкосан, и Стојадиновић, сваки као да не види шта су друга два урадили, и са чиме располаже.


Зато данас имамо играчки кадар са два и по штопера, четри дефанзивна везна, једним крилом (!), једним и по офанзивним везним (!!), и СЕДАМ шпицева. Седам јебених шпицева. Је л" треба да их набрајам? Има их на разним позицијама по терену и клупи, али та несрећна деца су ШПИ-ЦЕ-ВИ. Нису крила, нису централни и ни офанзивни везни. Њих седморица, младих.

Ово је екипа Франкенштајн селектирана мимо сваке логике и здравог разума, и не постоји тренер, мађионичар, окултиста, који је могао јуче да их постави боље против Гробља, поготово после повреде нашег јединог пробојног крила. О физичкој спреми и кретенском уделу Јанковића је сувишно и говорити, кад се у зме у обзир колико је овај "ростер" имбецилно скрпљен, да нормалан човек само седне и плаче кад види, како је ту рађено.
Apsolutno se ne slažem sa tvojim navodima Hlade, i nema to nikakve veze sa idolima. Doduše, morali bismo ponovo prežvakati milijardu puta prežvakane rasprave o Robijevom mandatu u Zvezdi, ali nije ni to problem. Robi jeste imao bolju ekipu od ove, ali da je imao lošije rezultate - nije. Osvojio je kup i dobio groblje 3 puta za redom što se nije desilo bog te pitaj od kada. Jeste zaostatak bio dvocifren, posljedica jahanja za vratom Lukića i ekipe, sjetimo se sumorne jeseni i slučajeva Vilotić, pa preloma noge najvećeg pojačanja Pašeka, hroničnog nedostatka štopera i lijevog beka. Na proljeće, kad je po prvi put urađeno nešto smisleno, imali smo totalnu dominaciju na svim poljima. Kad je to na ljeto trebalo nadograditi, a sam Robi je tražio samo 2 - 3 pojačanja, opet do izražaja dolaze vitez, njegov savjetnik, te harizmatični vaterpolista. Plate kasne, dobijamo slučaj Perović, smsovi zbog Krnete, za lijevog beka dobija Nenadića (ta priča da je Robi selektirao Nenadića i Mirića se može okačiti mačku o rep, a najbolji argument kontra toga je njihova minutaža). Ulazi u sezonu faktički bez klupe, i dalje plače za štoperom, kao nagradu dobija alkosa Jovanovića, ostaje bez najbitnijih igrača - Borhe i Tošića. I svi ovi igrači koji su došli pretprošle zime su prošlog proljeća igrali sjajno srpsku ligu i izdominirali nad mnogo jačim partizanom nego ovaj danas...

E sad sistem. Naravno da je Robi kao pravo Zvezdino dijete odmah po dolasku uočio šta sve nedostaje i koje su mane. Dovodi se jedan pa drugi kondicioni, zna se da u domaćem prvenstvu moramo loptu držati u nogama, ako ne žele da prime gol. Počinje se igrati od noge, osvajati teren kroz pas, što je za srpske fudbalere, koji se još od mlađih kategorija uče bunarenju i hrkljušu predstavlja hod po mukama. Protiv Bordoa pokušava tako igrati, doživljavam težak poraz u revanšu, koji ipak predstavlja dobru školu za trenera. Koji vremenom i svoj sistem igre prilagođava i ne pridržava ga se tvrdoglavo, što se najbolje vidjelo u proljetnim derbijima, te kad smo izbacili kvalitetniju ekipu od sebe - Omoniju, gdje smo na Kipru igrali 120 minuta na +40 bez klupe. I opet prođosmo, a pečat je viđen i protiv Bordoa, ljigavac Janković sa tom utakmicom nema previše dodirnih tačaka. Znači ni ta teza da se tvrdoglavo držao svog sistema, te da je Vesić tvorac te krilatice o Robijevom sistemu, ne stoji. Vesić je Robija doveo samo zarad spašavanja vlastite guzice nakon jeseni kod Kristića, jer je znao za njegovu veliku harizmu u vaskolikom zvezdaštvu.Ja Robiju jedino zamjeram što je, zarad mira u kući i ljubavi prema Zvezdi, ulazio u kompromise sa vitezom i njegovim smradovima.. Ovo je trebala biti sezona koja bi krunisala Robijev rad u Zvezdi i da je bilo samo malo vizije i poštenja, titulu bismo slavili prije mjesec dana još.

@Vasev - Robi nikad ne bi bio razapet na stub srama kao ljigavac jer između njih dvojice nema apsolutno ništa zajedničko i stavljati Robija sa ljigom u isti koš je neukusno.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
Locked