"Дошо је и тај дан..." Партизан - Црвена звезда 18.05.2013

User avatar
Хлад Малиганович
Члан клуба
Posts: 200
Joined: Sun Mar 17, 2013 2:23 pm

Re: "Дошо је и тај дан..." Партизан - Црвена звезда 18.05.20

Post by Хлад Малиганович »

То што ја Робија сматрам за лошег тактичара, и што ми се није допадала игра кад је он био тренер, то је мање битна ствар, исто као што је мање битно што га као особу готивим.

Али велика је замка, и потпуно погрешан став да је Роби стварао неки систем, и да није отишао, ми бисмо сад славили. Не бисмо, десило би се нешто што је много ближе ономе што је Иван написао. Систем не може да створи тренер сам. То је много дубља прича, и о томе сам писао још док је он био тренер. Систем, то је идеја, која се спроводи кроз селекцију играча, тренинг, и планирање. Од та три ми смо имали.... па ниједно. Имали смо само његову идеју о пас игри, која се на овим играчима примала као палма на Арктику. Систем је, колико год то болно изгледало, оно што има Партизан. Овај Дерби од јуче, Партизан је исто тако играо и '93 године. Исто. Само тада са много бољим играчима, наравно. У међувремену, ми смо имали и Љупкову дефанзивну варијанту, и Зенгину Жигић игру, и Робијеву тика-таку, и Јанковићево ништавило, и још пун *** привремених решења. Нека су била боља, нека лошија, али систем нисмо успоставили.

Ево вам једна ментална шббкбб игра. Замислите да је ситуација јуче била потпуно обрнута. Ми на плус 2 и игра се на Мари.
Како би изгледала та утакмица, тј како бисмо ми играли? Ја могу лево јаје да дам да би нас 8 од 10 произвољно одабраних генерација Гробара нападало, а да бисмо ми тактизирали, и вероватно и победили. Али оно што су они нама урадили у другом полувремену јуче, то ми њима у истој ситуацији никад не би приредили.

Ја не сумњам у Робијеву добру намеру, али далеко је та прича од стварања система у Клубу.
C'mon Yano, c'mon honey, let's sell the house.
User avatar
Stenly
Члан клуба
Posts: 632
Joined: Thu Apr 11, 2013 12:44 am

Re: "Дошо је и тај дан..." Партизан - Црвена звезда 18.05.20

Post by Stenly »

Nije tacno za Robija! Robi je nesto napravio, dakle nesto, a ovi NISTA!

Dalje, ovi su to nesto samo degradirali i ono najvaznije, imao je Robi -10, kada groblje nije mogao izgubiti nijedan bod, jer je imao 9 filijala. Jel bilo tako, jeste i sta hocete?

A da je situacija kao danas, gde je koliko/toliko manje zatvorenih tekmi, bilo bi drugacije, normalno da bi bilo.

Nemojte...

Juce je samo Pintu izgubio utakmicu i niko vise. Pa zamislite AJ na klupi, sta bi mi rekli, rekli bi gde ces s Kaduom na krilu, gde ces bez Daude da pocnes, sta ce ti roviti Lazovic, sta ce ti Petkovic koji ne zna nista i td...

Sve je jasno. Videcete, sa Pintom se necemo najesti hleba, zar Vam to ne govore zadnje utakmice. OK, nema tima, ali mogao je neku igru napraviti, pa da budemo egal sa OFK-om sa raznim radnickijima i td, s njima bi bar trebali, kad ono nista ni od toga!

@HLAD
Уз то се прославио и довођењем Мирића, Чаве и Ненадића.

E nije tacno da je ronalda doveo Robi vec Bucko u dogovru sa menadjerima kao kolateralna steta, i to svi znamo!!!
Stenly come back!
Shuger, thank you!
Liburnija, thank you, too!

https://www.youtube.com/channel/UCwsqqc ... ZHn5oGyDfQ" onclick="window.open(this.href);return false;
X-Z
Новајлија
Posts: 70
Joined: Fri May 10, 2013 2:41 pm

Re: "Дошо је и тај дан..." Партизан - Црвена звезда 18.05.20

Post by X-Z »

Da li Robi zna ili ne zna, pa... Pogledajte tim koji vodi u Turskoj, kakve je ambicije imao, a na kojoj je sada poziciji. Tu se prica o njegovom znanju zavrsava. Ako vec neki ne mogu da se sete da su ovi igraci mogli da se dodaju, a danas ne mogu na udaljenosti vecoj od 3 metra, onda je bar ovaj njegov novi klub dokaz da itekako zna sta radi.
User avatar
EmptyClip
Члан клуба
Posts: 748
Joined: Sat Mar 16, 2013 3:40 pm
Location: Рума (нови сад)

Re: "Дошо је и тај дан..." Партизан - Црвена звезда 18.05.20

Post by EmptyClip »

Роби је инсистирао на игрању фудбала. Можемо да дискутујемо о томе дал је успео да му екипа игра фудбал ал бар се у идеју разликује од свих тренера у последњих 20 година. Зато га људи воле. Фудбал.
User avatar
Rajko Janjanin
Новајлија
Posts: 77
Joined: Fri Apr 12, 2013 4:55 pm

Re: "Дошо је и тај дан..." Партизан - Црвена звезда 18.05.20

Post by Rajko Janjanin »

Robert Prosinecki ne staje u istu recenicu sa Jankovicem i ostalima. Da preskocimo mudre reci o sistemu, samo cu reci da ne treba biti vrhunski fudbalski znalac da bi se golim okom videlo da je covek forsirao igru koja je imala kakavog-takvog smisla i, uz sve probleme i povremene pogresne procene, unutrasnju koherenciju - prosto receno ta igra, kakva god da je bila, imala je glavu i rep, znalo se ko sta i zbog cega radi. I sto je najvaznije od svega, igraci su iz utakmice u utakmicu rasli i pojedinacno i kao grupa. Nisu to naravno bili vasionski uzleti jer je (uz izuzetak dva-tri momka) rec o veoma limitiranom kadru, ali je uspeo iz njih da izvuce prokleto blizu maksimuma. To se ni na koji nacin ne moze porediti ni sa zalizanim elokventnim demagogom ali bogami ni sa onim samoponizavanjem sinoc. Uostalom, sa manje vise istim timom Robi je skoro pa redovno dobijao Partizan. Tako da je svako poredjenje sa Robijevim periodom u startu deplasirano. Tuzan je dan kada je otisao, a koliko zna ili ne zna, vec je receno, najbolje se vidi na osnovu toga sto je u turskoj ligi koja je neuporedivo jaca od nase svoj klub doveo od zone ispadanja do Evrope.
Zvezda ima svoga sina, svoga Rajka Janjanina!
User avatar
Najdoski dr. Ilija
Стара гарда
Posts: 2983
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:37 pm

Re: "Дошо је и тај дан..." Партизан - Црвена звезда 18.05.20

Post by Najdoski dr. Ilija »

Све је јасно ко шамар!
Сада убирамо плодове рада бивше "харизматичне управе" и њихових "обожавалаца, послушника, следбеника и дупеувлака"!
А има и сада неких који су наставили њиховим утабаним стазама.
И на небу том на које идем ја, сија моја Звезда Црвена!
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: "Дошо је и тај дан..." Партизан - Црвена звезда 18.05.20

Post by Либурнија »

Хлад Малиганович wrote: И није тачно да он није имао великог удела у формирању овог садашњег тима. Младеновић, Максимовић, Кас, Милун, Бајко, то су његови играчи. Уз то се прославио и довођењем Мирића, Чаве и Ненадића.
Зар је могуће да заиста вјерујеш у спин да је он довео Мирића и Ненадића?! И да је њега суштински неко нешто питао?! Оно, Роби, немамо пара, има овај за Џ или за 15 кила као бек ап и онда Роби, будала и наивчина која је вјеровала у добронамјерност оних, каже, ај добро...и ови реализирају комбинацију. Друго, чињеница је да је Роби рекао да је осовина тима за ову сезону Евандро-Тошић-Борха и да је тим окупљен око те осовине играо на граници својих могућности па су и Касалица, Милуновић и несрећни Млађа дјеловали као готивни фудбалери, а сада, окупљен око јанкосана, Милијаша и Микића, распали се (а што друго?!). Тај "шифоњер" Борха и "Карлеуша", орали су терен и јели су траву гдје су стигли и вукли онај тим напријед. Коначно су дошли и резултати, одбрана се скоцкала, по гробљу се почело пишати на терену. И шта се онда дешава? На сцену ступа концентрисано незнање, сујета, безобразлук, лицемјерје, малограђанштина и бескрупулозност весићеваца и они растурају све, и осовину и Робија и доводе јанкосана. То је било вријеме када је требало дати знак за узбуну, урлати и упозоравати људе шта нам раде, навијачи извршити притисак на њих. А не јести спинерима из руке зло преливено чоколадним преливом. Сад је касно кукати.

Роби не зна? Дошо му је тим са 15. на 5. мјесто у лиги која је равна лиги СФРЈ из најбољих времена. И игра му тим фрајерски. Мени довољно. Био је прави човјек на правом мјесту али у погрешно вријеме тј. са (по)грјешним људима.
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
User avatar
Beara_Vladimir
Члан клуба
Posts: 1828
Joined: Sat Mar 16, 2013 2:10 pm

Re: "Дошо је и тај дан..." Партизан - Црвена звезда 18.05.20

Post by Beara_Vladimir »

У време кад је Роби имао -10, Партизан бода једног није изгубио. Ако се не варам тада су имали на крају полусезоне само један пораз (од Слободе беше?) и све остало победе. Имали су Крстајића, Тејга, Вукића, Томића, више него добру екипу за ову нашу лигу. Сећам се тог дербија кад нам је Вукић дао први, а Шћеповић други гол. Па тада је Борха промашио гомилу шанси, надиграли смо Партизан тада, али нисмо имали среће. То се касније вратило оним победама на пролеће. Срећа мора и да се заслужи преданим радом и трудом. Он је тај тим прошле године учио да играју фудбал! Тек ове сезоне су требали да се уберу плодови тог рада. Наравно, требало је сачувати екипу и надоградити је, по могућности. Сви знамо шта се десило. У нову сезону смо ушли са далеко слабијим тимом, без окоснице екипе (Тошић, Борха, Евандро). Робијев рад је био смерница за то како направити солидан тим, и како бар у овој нашој лиги, направити резултат и узети титулу.
IDOLOPOKLONIK VELIKOG ŽUTOG!
User avatar
Хлад Малиганович
Члан клуба
Posts: 200
Joined: Sun Mar 17, 2013 2:23 pm

Re: "Дошо је и тај дан..." Партизан - Црвена звезда 18.05.20

Post by Хлад Малиганович »

На том дербију (0-2) у првенству на Мари, смо толико добро одиграли да је то једна од ретких утакмица после које је терана управа од стране Севера (Аџић и Весић). Имали смо један смешно досуђен пенал у нашу корист, и то је све. Па је онда отеран Аџа, Весић се повукао на место саветника, и кренуло се са новим маркетиншким пројектом "Просинечки тренер- СД".

Најбоље одигран Дерби под Просинечким је онај у Купу на ЈНА, када смо пукли исто, 2-0. Тад је Борха имао хрпу шанси, и Евандро.

Јако се добро сећам те јесени 2011. и просто ми је невероватно да је користите као аргумент за одбрану Просинечког. Примера ради, јесен се завршила срамотним поразом од Војводине на Мари, који је веома сличан овом од прошле јесени, са Јанкосаном. Минус десет, еј. За пола првенства. Где одоше критеријуми...
Last edited by Хлад Малиганович on Sun May 19, 2013 8:20 pm, edited 1 time in total.
C'mon Yano, c'mon honey, let's sell the house.
User avatar
Beara_Vladimir
Члан клуба
Posts: 1828
Joined: Sat Mar 16, 2013 2:10 pm

Re: "Дошо је и тај дан..." Партизан - Црвена звезда 18.05.20

Post by Beara_Vladimir »

Зашто не спонемеш шта је претходило таквој јесени? Човек је од како је дошао у клуб тражио штопера, нису му га довели. Па онда случај Вилотић, где му је багра урушила ауторитет потпуно. Партизан заврши полусезону са скором 15-0-1, и то треба рећи. Тада бода једног изгубили нису. Како се не сећаш Борхина два зицера у другом полувремену те утакмице? Кад већ помињеш куп, ту смо испали исто због тога што му јајаре нису довеле нормалног штопера, па је Ћосић морао да чува Тејга. Погледај ту екипу Партизана и упореди је са овом. Свако поређење Великог Жутог са француском собарицом треба да буде најстроже кажњиво.
IDOLOPOKLONIK VELIKOG ŽUTOG!
User avatar
Хлад Малиганович
Члан клуба
Posts: 200
Joined: Sun Mar 17, 2013 2:23 pm

Re: "Дошо је и тај дан..." Партизан - Црвена звезда 18.05.20

Post by Хлад Малиганович »

Не, свако поређење сваког са сваким је добродошло, а свака идолатрија, заслепљеност и једноумље су погрешни.

Јесен 2011, је нагори могући аргумент против Робија. Прошао је цео циклус, летње припреме, а онда за целу јесен није успео да победи ни једног противника из првих 5 места на табели. Све то што се дешавалои са Вилотићем, завршило се тако што га је Роби уврстио у први тим у том истом мечу са Гробљем, и Шћепакадабра нам га метнуо преко њега. Ако је то урадио под притиском- није за тренера Звезде. Ако је својом вољом- опет није за тренера Звезде. Не добијеш никог од првих пет на табели, какве то везе има са тим каво је Гробље? Па сваки други тренер би био разапет, а Робију је дато да буде шатро "тим менаџер", шта ли, и та зајебанција се завршила бисерима са Нафтаном, кад је пола Западне трибине хтело стадион да запали од доброг фудбала.

Али јбг, кад почне идолатрија, престаје анализа.
C'mon Yano, c'mon honey, let's sell the house.
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: "Дошо је и тај дан..." Партизан - Црвена звезда 18.05.20

Post by Либурнија »

Хлад Малиганович wrote:
Најбоље одигран Дерби под Просинечким је онај у Купу на ЈНА, када смо пукли исто, 2-0. Тад је Борха имао хрпу шанси, и Евандро.

Јако се добро сећам те јесени 2011. и просто ми је невероватно да је користите као аргумент за одбрану Просинечког. Примера ради, јесен се завршила срамотним поразом од Војводине на Мари, који је веома сличан овом од прошле јесени, са Јанкосаном. Минус десет, еј. За пола првенства. Где одоше критеријуми...
Најбоље одигран дерби под Робијем био је реванш купа на Мари 1-0 када је сабио пацоја и његове у мишју рупу каи реванш купа на ЈНА 0-2 када смо их искусно урнисали.

Пораз од Војводине десио се пред празним трибинама гдје је психички каналисана екипа након губитка дербија слабо одиграла. Под јанкосаном је екипа урнисана, све пред навијачима и срамотног двоструког дебакла против ОФК. Воша нас је згазила као плитак поток и реалан резултат би био 1-6 а то је бламажа епских размјера. Под Робијем нико није испишавао се по нама и играо се мачке и миша па и када смо губили. Гробље је имало далеко бољу екипу прошле сезоне а и антологијски низ од 15-0-1 чега би се и берлински Динамо постидио у напону снаге Хонекера и штазија. И у тако суморној Робијевој полусезони Звезда је освојила бод више него под Јанкосаном прошле јесени. А јанкосан је имао -6 а Роби -10! Па то када бурегџије упакују и прочитају неки нови клинци, помислиће стварно да је јанкосан бољи тренер од Робија иако јанкосан уопште и није тренер. Па нам је то јанкосан трећи пут у најави...
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: "Дошо је и тај дан..." Партизан - Црвена звезда 18.05.20

Post by crazynorth75 »

Nikakva idolatrija nije u pitanju fino je analiziran i obrazložen Robijev trenerski staž u Zvezdi, jedini kontra argument je - to nije sistem i to sigurno ne bi upalilo već bi završio isto kao ljigavac i Robi nije nikakav trener jer je imao -10....
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Rajko Janjanin
Новајлија
Posts: 77
Joined: Fri Apr 12, 2013 4:55 pm

Re: "Дошо је и тај дан..." Партизан - Црвена звезда 18.05.20

Post by Rajko Janjanin »

Hlade Maliganovicu, pa nece biti da je svako ko vidi, razume i ceni ono sto je Robi u svom trenerskom mandatu napravio u Zvezdi zaslepljeni idolopoklonik. Dovoljno je samo uporediti igru i rezultate, kao i "sitnicu" da je direktno niotukuda izmislio Lazovica ili Mijailovica. A posto pominjes analizu, mozda ne bi bilo lose da analiziras kako i zasto su taj isti Lazovic, Mijailovic ili recimo Kadu, Mladenovic i jos neki igrali pod njegovom trenerskom palicom a kako pod Jankovicem. To se prosto naprosto ne da porediti.
Zvezda ima svoga sina, svoga Rajka Janjanina!
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: "Дошо је и тај дан..." Партизан - Црвена звезда 18.05.20

Post by Либурнија »

Мени уопште није јасно како се Роби и АЈ уопште могу успоређивати у било чему?! АЈ је доведен као маркетиншки трик "каризматичних" у циљу умиривања навијача након џукачког тјерања Робија. То да су и један и други били маркетиншки трик као и да им је плата била подједнако висока :pop: једино им је заједничко и ту свака сличност престаје.
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
Locked