"Дошо је и тај дан..." Партизан - Црвена звезда 18.05.2013

User avatar
tsva
Члан клуба
Posts: 1776
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:13 pm

Re: "Дошо је и тај дан..." Партизан - Црвена звезда 18.05.20

Post by tsva »

Izmedju ostalog smo zato i propali koliko smo propali jer uopste dolazi do ovakvih poredjenja. Koliko su vredili igraci kod Robija akoliko vrede danas. Mladje generacije nasih navijaca se sve slabije i slabije rauzumeju u fudbal. Da li je to posledica raznih menadjera i video igrica ili cinjenice da je vecini Mrtvijas najbolji igrac koga su gledali u nasem dresu ja ne znam ali je problem.
“Navijači Zvezde imaju izreku i ona glasi: ‘Zvezda je bolest kojoj leka nema’, i to vam je najveća istina. Što si gori, to su navijači sve privrženiji. To je mazohizam kakvog nema nigde na svetu. Ni ja se po tome ne razlikujem od njih”,-Robi
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: "Дошо је и тај дан..." Партизан - Црвена звезда 18.05.20

Post by Либурнија »

tsva wrote:cinjenice da je vecini Mrtvijas najbolji igrac koga su gledali u nasem dresu ja ne znam ali je problem.
Тај аргумент ипак не пије воде поготово не у ери кладионица, кабловских телевизија и сличнога гдје ти се малтене из сата у сат врте утакмице лига петице по екранима. Клинци познају боље саставе Челзија и Манчестера него наш и самим тиме требало би да знају шта је прави фудбал. Мсм, реално, имају више могућности да погледају добре текме него што је то била ситуација прије 25 година.

Не, критерије су снизиле бурегџије и они који им плаћају тај бурек. Њима је у интересу да медијски набилдују шиптареве, Стојићеве, Бамбалића...пулене пошто су масне паре и уграђивања у питању. И кад ти неко 100 пута каже да је Шћепакадабра Ибракадабра, човјек мора да помисли, чекај, можда и има ту нешто... Из те перспектива више је него јасно одакле скоро унисона повика бурегџија и домаће "струке" на "зле странце". Па онда та медијска фабрика снова претвара јанкосана у Салета и српског Муриња кано жабу крастачу у лијепог принца. А хрватског(обавезно нагласити пошто људи, је ли, не знају оклен је Роби) стручњака Просинечког у тикву без коријена тј. немача батађорине лиценце.
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
User avatar
tsva
Члан клуба
Posts: 1776
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:13 pm

Re: "Дошо је и тај дан..." Партизан - Црвена звезда 18.05.20

Post by tsva »

jedno je kad gledas fudbal na TV a drugo kad ga gledas uzivo
“Navijači Zvezde imaju izreku i ona glasi: ‘Zvezda je bolest kojoj leka nema’, i to vam je najveća istina. Što si gori, to su navijači sve privrženiji. To je mazohizam kakvog nema nigde na svetu. Ni ja se po tome ne razlikujem od njih”,-Robi
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: "Дошо је и тај дан..." Партизан - Црвена звезда 18.05.20

Post by crazynorth75 »

A u prilog Liburnijinih riječi oko buregdžija ide i to da su u žurnalu Milijaš i Milivojević dobili ocjenu 6,5, da su istu ocjenu dobili i Vešović, Spajić, Petković :smeh:, Kadu i Dauda, da su Bajko i Kasalica dobili po sedmicu... Žalosno...

I da, Mitrović dobio osmicu,a L.Marković 7,5 :smeh: :smeh:
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: "Дошо је и тај дан..." Партизан - Црвена звезда 18.05.20

Post by Либурнија »

tsva wrote:jedno je kad gledas fudbal na TV a drugo kad ga gledas uzivo
Па добро, уживо може боље да се упрати појединац и његове могућности али на ТВ-у ипак можеш да видиш шта је фудбал. Уосталом види се и на ТВ-у да рецимо Касалица није добар дургар са лоптом.
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
User avatar
tsva
Члан клуба
Posts: 1776
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:13 pm

Re: "Дошо је и тај дан..." Партизан - Црвена звезда 18.05.20

Post by tsva »

da ali opet imas brdo ljudi kojima je on dobar igrac i koji to ne vide
“Navijači Zvezde imaju izreku i ona glasi: ‘Zvezda je bolest kojoj leka nema’, i to vam je najveća istina. Što si gori, to su navijači sve privrženiji. To je mazohizam kakvog nema nigde na svetu. Ni ja se po tome ne razlikujem od njih”,-Robi
Sundance_kid
Новајлија
Posts: 3
Joined: Fri Apr 12, 2013 11:17 pm

Re: "Дошо је и тај дан..." Партизан - Црвена звезда 18.05.20

Post by Sundance_kid »

Zvezdi nedostaje kontinuitet strucnog rada, kontinuitet stvaranja ekipe. Upali smo u zacarani krug velikih ocekivanja koje hocemo da postignemo na brzinu, na silu, stihijski... Menjamo igrace vrlo cesto, najbolji igraci odlaze odavde cim nesto odigraju, treneri su prisiljeni da za pola godine - godinu nesto naprave sa novim igracima od kojih vecina ne moze da se nosi sa pritiskom velikog kluba. Razlika izmedju nas i Partizana nije velika, razlika je sto oni za razliku od nas imaju omladinsku skolu koja im izbacuje prvotimce naviknute na igranje u tom klubu. Mitrovic, Markovic, Jojic...nisu ih doveli nego napravili. Ko nas jebe sto nam omladinska skola sluzi za bogacenje korumpiranih trenera, nije to nesto sto ne moze da se sredi da neko hoce da mrdne onom stvari i uradi nesto. Ko nas jebe sto nam skauting sluzba sluzi za miran zivot bivsih igraca. Za to vreme talentovana deca Srbije zavrsavaju u Teleoptiku gde se sa njima nesto i radi i gde se i napravi koji igrac.
Prosinecki je bio idealan trener za Zvezdu, idol masa, vodja, pobednik. Imao je viziju, ko nas jebe sto klub nije mogao da ga isprati, da mu dovede seniorskog stopera, da mu zadrzi Tosica itd. Ne moze ni on napraviti nista kad stalno mora iz pocetka, kao sto nece nijedan. Kad klub postane ozbiljan doci ce i ostalo.
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: "Дошо је и тај дан..." Партизан - Црвена звезда 18.05.20

Post by Либурнија »

tsva wrote:da ali opet imas brdo ljudi kojima je on dobar igrac i koji to ne vide
Мислим да томе ипак није главни узрок немање могућности гледања доброг фудбала, већ маст што цури из бурека.
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
User avatar
Rajko Janjanin
Новајлија
Posts: 77
Joined: Fri Apr 12, 2013 4:55 pm

Re: "Дошо је и тај дан..." Партизан - Црвена звезда 18.05.20

Post by Rajko Janjanin »

tsva wrote:Izmedju ostalog smo zato i propali koliko smo propali jer uopste dolazi do ovakvih poredjenja. Koliko su vredili igraci kod Robija akoliko vrede danas. Mladje generacije nasih navijaca se sve slabije i slabije rauzumeju u fudbal. Da li je to posledica raznih menadjera i video igrica ili cinjenice da je vecini Mrtvijas najbolji igrac koga su gledali u nasem dresu ja ne znam ali je problem.
Ukoliko se ovo odnosilo na moj prethodni post, rec je bilo o tome kako su odredjeni igraci igrali pod Robijem a kako igraju danas, a ne koliko su vredeli, kao sto lepo pise. Razlika je bitna. Ukoliko nije, izvinjavam se.
Zvezda ima svoga sina, svoga Rajka Janjanina!
User avatar
Rajko
Члан клуба
Posts: 622
Joined: Sun Mar 17, 2013 4:29 pm

Re: "Дошо је и тај дан..." Партизан - Црвена звезда 18.05.20

Post by Rajko »

tsva wrote:jedno je kad gledas fudbal na TV a drugo kad ga gledas uzivo
Е нек сам ово чуо од тебе! :lol: Годинама се понашаш као да све најбоље знаш о Звездиним играчима, а ни једну утакмицу уживо ниси погледао. Док велика већина оних са којима се расправљаш гледају утакмице на стадиону. Надам се да си сам свестан тога.

Ништа лично и ништа лоше, само примедба. :D
User avatar
tsva
Члан клуба
Posts: 1776
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:13 pm

Re: "Дошо је и тај дан..." Партизан - Црвена звезда 18.05.20

Post by tsva »

Rajko wrote:
tsva wrote:jedno je kad gledas fudbal na TV a drugo kad ga gledas uzivo
Е нек сам ово чуо од тебе! :lol: Годинама се понашаш као да све најбоље знаш о Звездиним играчима, а ни једну утакмицу уживо ниси погледао. Док велика већина оних са којима се расправљаш гледају утакмице на стадиону. Надам се да си сам свестан тога.

Ништа лично и ништа лоше, само примедба. :D
Velika vecina ide na sever i ne gleda fudbal niti ide na utakmice zbog fudbala nego zbog bakljada i koreografija

Ja mozda ne idem na stadion ali retko gresim sa procenama. Da vas ne nabrajam koji ste pricali kako je Jankosan dobar kad su ga opet vratili. Pa onda Mrtvijas bolji od Evandra itd... Zvezda igra katastrofalno a dobija aplauze. Citav sever pokazao da pojma o fudbalu nema tj da ga ne gleda niti ga intresuje. Dzaba idete na stadion. Nista licno i nista lose. Samo primedb.
“Navijači Zvezde imaju izreku i ona glasi: ‘Zvezda je bolest kojoj leka nema’, i to vam je najveća istina. Što si gori, to su navijači sve privrženiji. To je mazohizam kakvog nema nigde na svetu. Ni ja se po tome ne razlikujem od njih”,-Robi
User avatar
Rajko
Члан клуба
Posts: 622
Joined: Sun Mar 17, 2013 4:29 pm

Re: "Дошо је и тај дан..." Партизан - Црвена звезда 18.05.20

Post by Rajko »

Слажем се, само што и са севера можеш да видиш многе ствари које на тв-у не можеш. Ал није битно, нећу уопште да улазим у такву расправу јер нема потребе.

Само, рећи да сам ја подржавао Јанковића је безобразлук.
User avatar
Хлад Малиганович
Члан клуба
Posts: 200
Joined: Sun Mar 17, 2013 2:23 pm

Re: "Дошо је и тај дан..." Партизан - Црвена звезда 18.05.20

Post by Хлад Малиганович »

Па не, ако поредиш Јанковића и Робија, значи да си, под 1. Незналица ; под 2. Подржаваш Јанковића.

Ево ја их поредим, и кажем да је Роби далеееко бољи тренер. Такође, не свиђа ми се оно што је Роби радио у Звезди.

Као неко ко је ишао на гро утакмица на Маракану док је Роби био тренер, могу да кажем да се многима на Западу није допадала наша игра, а то нити су балавци, нити су навијачи. Све је кулминирало против Нафтана, када смо се буквално распали, и тај распад је потрајао, ево до јуче. Не мислим да је Роби кривац за то, само тврдим да он није био решење, и да је игра док је он био тренер била мало боља од никакве. Куп који је освојио је најсрећније освојен Звездин трофеј, од када ја пратим фудбал, и спреман сам да то такмичење анализирам меч по меч, укључујући и дуеле са Партизаном, који се представљају као некакво Робијево врхунско достигнуће.
C'mon Yano, c'mon honey, let's sell the house.
naka
Члан клуба
Posts: 854
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:56 pm

Re: "Дошо је и тај дан..." Партизан - Црвена звезда 18.05.20

Post by naka »

Либурнија wrote:
tsva wrote:da ali opet imas brdo ljudi kojima je on dobar igrac i koji to ne vide
Мислим да томе ипак није главни узрок немање могућности гледања доброг фудбала, већ маст што цури из бурека.
Klinci mogu gledati fudbal na tv, ali njih fudbal generalno ne interesuje. Em se ne razumeju jer ga ne igraju na ulici, em im je dosadan, pa se rukovode naslovima koje uhvate u autobusima ili na internetu. To burekdžisanje traje duže vremena a mi zaboravljamo da u prethodnom mandatu uništavača Milijaša i Jankosana neki danas punoletni klinci su bili u osnovnoj školi.

Na severu je puno takvih klinaca. Nit se razumeju nit se trude. A bogme od koreografija i ne vide 70% utakmice. Skoro sam pitao jednog malog "šta misliš, ko je najbolji?" Odgovor je "pa naravno Milijaš". Taj klinac jedino za njega i zna i dok nije našao devojčicu bio je zaokupljen pravljenjem koreografije. Sad već ima onaj fazon, "ma mator sam ja za to" (kao što su imali nekad neki koji su se vraćali iz vojske". Ali dolaze nove internet generacije...

Još jedan primer je izjava mog prijatelja koji je dugo na severu u tim "navijačkim vodama" i koji se razume u fudbal (doduše jedan od retkih). Kaže "pa ja se vama divim koji dolazite da gledate utakmice sa zapada. Šta onde ima da se gleda? Ja sam gledao 10minuta i bila mi je muka".

Dalje, u vezi utakmice i Robija. Oni igrači juče, za pojmove normalnog poznavaoca fudbala su neznalice. Takvi nikad u Evropi ne mogu igrati nešto. Naglasak je na Evropi. Za komšiluk koji igra bez stranaca i koji je u raspadu oni su više nego ozbiljni. Taj Robi koji se proziva iz ne znam kog razloga je sa klincima iz priprema tukao 3 puta10 puta ozbiljniji Partizan sa Avramom Grantom. Taj Partizan je poslednji put tad imao šansu da počne da liči na ozbiljniji klub. Mislim da je i Grant imao problem koji je i Robi imao a to je da se izbaci iz glave batađorina fudbalska koncepcija koja je svoju ekstazu imal preključe. dakle, ta Zvezda i taj Milivojević, Maksimović, Milunović, Kasalica, vešović, Mikić..su igrali i kod Robija i dobili tri puta uzastopno Partizan. Dakle nema govora o nekom kompleksu. Činjenica je i da je bilo sreće, ali 3 puta je tri puta i to uzastopno u kratkom periodu.

Dakle, pobeđene komšije u 4,5 sata fudbala. Šta se desilo u subotu? Vapili smo za 15 minuta fudbala, a ni to nismo imali. Kakva je razlika u odnosu na prethodni period? jankosan (Pinto) i Milijaš. Zbog Milijaša imamo 3 igrača koji ga pokrivaju a nemamo napad jer ga on kreira. Kad se na to nadoveže očajni štoperski tandem, onda je normalno da svi moramo da sedimo u krilu Bajkovića. kad sam rekao harizmatičnom da ne dovode Milijaša i Jankosana jer će uništiti i tim i igru, odgovor je bio "ma dobar je miki, zavalićemo ga u Kinu posle". Miki će otići u Kinu, a mi smo otišli u pičku materinu...

Na ovu poslednju izjavu kad se nadoveže očajan rad sa mladim selekcijama eto rezultata. (u vezi sandesovog upisa)
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: "Дошо је и тај дан..." Партизан - Црвена звезда 18.05.20

Post by Либурнија »

Хлад Малиганович wrote:Ево ја их поредим, и кажем да је Роби далеееко бољи тренер. Такође, не свиђа ми се оно што је Роби радио у Звезди.
Meni se svidja ono sto je Robi pokusavao da napravi u Zvezdi i to je trebao da bude pravac. Ne kazem da je uvijek to radio dobro i da nije grijesio, naravno da jeste a ponekad je bio i nefleksibilan. Ja bih njega rado usporedio sa jankosanom ali jankosan nije trener vec novinarska (Andjusova) patka.

Ono sto mene smeta sto su se i kod ozbiljnih ljudi primili spinovi tipa "Robi selektirao", "Robi tim-menadzer", "Robi doveo Mirica i Nenadica", "Robi kriv zbog Vilotica", "Robi unistio Causica, Ozegovica i nasu decu naustrb zlocestog stranca Borhe (koji ima srce ko Juzna Amerika i licno postenje a uz to je za Kasalicu fudbalski Mocart)", "Robi ne trenira prekide (iako ih je itekako doveo u red)"...pa kad su sredjeni prekidi onda "Robi jaran sa Bajkom, zajedno puse (a ovaj ga izvadio iz naftalina ilansirao ga da nam mnogi put spase dupe)", "Robi ne radi takticke treninge (pa urnisemo groblje na taktiku)", "Robi podrzao strajkace ( a iskusno se precutkuje da im je davao 20 iljada evra iz svog dzepa posto su ih "karizmaticni" ispalili)", "Robi utupio sa Krnetom (a ovi doveli nespremnog i rovitog alkoholicara umjesto Tosica)"...da bi sve kulminiralo u kresendu - "Robi pobjegao pred mec sezone"! :nindza: A sve se zna iz cije i kakve kuhinje su te konstrukcije izasle. A kako i ne bi kada " u sebi nisu vidjeli greske". Nisu bili vrijedni cipele da mu ciste a prvo su ga tiho minirali a onda otjerali manirom zadnjih ljiga kada vec nije moglo sve da se mete pod tepih zvani Robi i kada im je, sto je kod takvih likova jako bitno, stao na sujetu u vezi prepirke sa Dejom i podrske igracima nakon ispale za pare poslije osvajanja kupa. Imenom - Lukic, Stefanovic, Vesic i Vasilijevic. 4 jahaca apokalipse.
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
Locked