Црвена звезда - Слобода Ужице

Locked
garnett
Стара гарда
Posts: 2307
Joined: Wed May 22, 2013 11:37 pm

Re: Црвена звезда - Слобода Ужице

Post by garnett »

al meni je u svom ovom haosu najjaca ona budala andjus... u kakvom je taj samo tripu, kao sta me briga sto je dug 50 miliona, kad cemo mi da uzmemo titulu?! pa onda, sta me bole qrtaz sto je dug 50 miliona i sto nemamo pare za igrace, sto stojadinovic od svoji para ne dovede igrace porta i sportinga?! itede.. nachi brate :lol:
User avatar
Константин
Члан клуба
Posts: 1989
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:11 pm

Re: Црвена звезда - Слобода Ужице

Post by Константин »

EmptyClip wrote:А шта да се пева?
"Дотако сам дно живота", нешто веселије
Врста која изумире
User avatar
EmptyClip
Члан клуба
Posts: 748
Joined: Sat Mar 16, 2013 3:40 pm
Location: Рума (нови сад)

Re: Црвена звезда - Слобода Ужице

Post by EmptyClip »

Па да онда пишете како се Север цели сада весели док губимо? Било је и тога.
Песма је права за овај моменат.
User avatar
Rajko
Члан клуба
Posts: 622
Joined: Sun Mar 17, 2013 4:29 pm

Re: Црвена звезда - Слобода Ужице

Post by Rajko »

Песма је створена за овај тренутак. Као и ова, ал је много тешка за певање.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=N8daf-P8 ... ture=share[/youtube]

Страшан текст.

О утакмици не могу. Нећу се повратити једно месец дана након овога.
harper lee
Звездаш
Posts: 139
Joined: Wed May 08, 2013 2:32 am

Re: Црвена звезда - Слобода Ужице

Post by harper lee »

U principu Sa Pinto je rekao sve sto ima da se kaze. Kad je mene bilo sramota sto sam ovo gledao mogu da zamislim kako je bilo njemu. Neznanje kod igraca i moze da se oprosti jer ko ne zna a hoce da nauci na kraju koliko-toliko i sazna. Medjutim, nezalaganje, kurcobolja, bezobrazluk prema protivniku, neuroticno ponasanje, trash talk medju igracima (u cemu je Milunovic prednjacio), to su stvari koje ne smeju niti mogu da se oproste. Protiv Slobode se desilo bar desetak puta da tri igraca krenu u presing a iza njih niko ne povuce i ostane krater od 10 metara u koje igraci Slobode mirno usetaju i prime loptu, a ova trojica napred ispadaju magarci. Samo sam se bojao da u jednom trenutku nasi igraci ne pocnu da se biju medju sobom pa da blamaza bude kompletna.

No, kriviti igrace za ovo na sta su spali i igracki i mentalno bilo bi neposteno. Sve je bilo jasno onog trenutka kad smo doveli Jankovica, ovo sto sad gledamo samo su tuzne posledice igranja s klubom od strane i prosle ali i dela sadasnje uprave. Partizan nas je realno zajebao time sto je bezveze gubio bodove i naterao nas u trku za titulu, umesto da mirno odradimo selekciju i koliko-toliko takticki i fizicki oporavimo igrace. Videlo se vec u poslednja 3-4 kola da se igraci polako raspadaju i da nece na nogama docekati kraj sezone ali su nas malo zavarale neke slucajne i nezasluzene pobede samo da bi nas pad u derbiju kostao vise zivaca.
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Црвена звезда - Слобода Ужице

Post by dacha od bosne »

Rajko wrote:Песма је створена за овај тренутак. Као и ова, ал је много тешка за певање.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=N8daf-P8 ... ture=share[/youtube]

Страшан текст.

О утакмици не могу. Нећу се повратити једно месец дана након овога.
Kada sam bio na uzvratnoj utakmici polufinala kupa, na jna (prošle godine), pričamo Aragorn (sa rsb-a), jedan brat i ja i ide konstatacija kako su naše pjesme pravljene kao za San Remo (večina njih). Zna sever da zaguši sa pesmama, ali zna i da zagrmi...valjda i ove "vremenske prilike" utiču na sve to.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
carapan
Стара гарда
Posts: 2930
Joined: Mon Mar 18, 2013 10:28 pm

Re: Црвена звезда - Слобода Ужице

Post by carapan »

Kako je pocela sezona, tako nam se i zavrsila, iako ima da se odigra jos jedna utakmica, koja nema ama bas nikakav znacaj...

Posle osvajanja KUP-a, cinilo se da imamo tim konacno, kako na terenu, tako i na klupi, jer dok je taj tim igrao, tacno je imao ko da udje sa klupe, i da se to ne soeti na terenu..Posle KUP-a svi u klubu su pricali o zadrzavanju kostura tima koji su tada cinili Tosic, Evandro, Borha i Lazovic.. Svi su samo pricali, pricali i obecavali.. Ne da nije okosnica sacuvana, vec je pod ko zna kojim izgovorima ta ista okosnica oterana sa laznim razlozima za raskid saradnje, a da se u klub dovela sumnjiva pojacanja koja su bila na nivou seoskog nekog (Nenadic, Babalj).. JOs tada smo upozoravali, da je ovo izuzetno bitna sezona, i da mi u "rat" krecemo sa pistoljima na vodu..

Posle teranja Prosineckog, a dozivanja spasioca Saleta, odjednom eto nam i pojacanja. koja su dovedena samo radi njiima znanih kombinacija, i zaokruzili smo sa spasiocem uzasnu seriju igranja baluna, gde nas nije pobedio samo onaj ko nije hteo, gde smo gubili kuci od Jagodine, Vojvodine, gde nas je demolirao Spartak, OFK, Radnicki iz NIsa, i sa juniorima Rada igrali nereseno.. Price da se nisu odradile pripreme sa timom, da on nije selektiran od strane trenera su bile magla, za ko zna koje kombinacije u nasem klubu...Oteran je kondicioni trener, a po pozivu na skajpu su odradjivane pripreme do zimske pauze... Prica se o tonicnosti u igri, o provociranju protivnika, o visokoj travi, o vetru koji duva u pogresnom smeru...

Dolazi nova uprava, skupljena na jedan telefonski poziv.. Ta ista uprava, umesto da odmah po dolasku, iste veceri da sutne demagoga i neznalicu, ona ga sotavlja, i daje mu se sansa da odradi pripreme u Turskoj... Pripreme odradjenje, ali rezultat i dalje uzasan, gde igraci nemaju snage za 90 minuta, gde nema igre, pasa u prostor, ama bas nicega, i mi posle mucenja i odlaska na -11 demagogu i neznalici konacno dajemo nogu..

Dolazi Pinto, sa ciljem da tim spremi za sledecu sezonu...Pobedjujemo, ali nista posebno i ne igramo, vec vise imamo srece u nekim situacijama, no pameti i znanja.. Ukazuje nam se sansa da se direktno borimo za titulu, i naravno da mi tu useremo stvar, igrom bez igre, i ne stvorivsi iole pristojnu sansu na utakmici,a treba nam pobeda..Ostalo od juce sve znate..

U ovoj sezoni smo imali i upravu koju je bolela ona stvar za igrace i za klub..Bitno je samo da su u fotelji, da ih neko brani, ako ih obicni navijaci napadaju na utakmici, i da njima bude dobro..Laganja koja su dolazila iz naseg kluba su bila gotovo za rubriku verovali ili ne..Prvi put nam se pod njima desava i strajk fudbalera, gde na igrace ne ide predsednik, vec zakrvavljenih ociju neko drugo lice, koje i neki mesec posle toga ladno kaze da Evandro pati a porodicom i domovinom, i da zato ide, a on uslikan na aerodromu sa zenom i detetom... Jedna bedna, oloska i ohola uprava, koja nam je pojela klub i koja ce biti upamcena kao najjbolja uprava u istoriji FK Partizana.

Dolazi nam nova uprava, koja radi kao rastimovani orkestar, gde niko pojma nema sta treba da radi,a li tu je..Dal nam trebaju pojacanja, dal na ne trebaju..Ko i kako da se plati? Skidamo menice i blokade... Jurimo se po kancelarijama i bijemo...Nema plana i rasporeda.. Ocekivanja zvezdasa ogromna, ucinak osim da nema novog zaduzivanja skoro ravan nuli, jer niti ima ikakvog plana i cilja..

Sve u svemu, hteo sam da dam ukratak sazetak uzasne sezone, od pocetka do kraja, i da licno i u svoje ime oznacim krivce, za sramotu i bruku, koja je ne njima naneta, jer oni i dalje lagodno zive svi, zezaju se i gledaju kako da svakog dana imaju bar 100 eura vise no juce, vec bruku koja je nama zvezdasima naneta evo sestu godinu, gde nam bride obrazi od zezanja i ponizenja na svakom koraku.. Vise smo mi forumasi videli odavde, nego oni iz kluba..Vise smo se mi sekirali i plakali, pili bensendine nego ijedan od njih, jer dok smo se mi nervirali i sakrivali od poziva grobarskog sljama, oni su splavarili sa cigaretama u rukama mrtvi pijani, dok je neko od bivse uprave kupovao stanove i sirio se od naseg novca odvojenog za sve zvezdaske potrebstine..

Rodjen sam daleke sada 74-te godine... Pamtim Zvezdu kao kroz maglu sa finala KUP-a UEFA..Plakao sam kao kisa protiv magle i MIlana, proklinjuci taj klub.. Plakao sam posle revansa u Madridu kada smo izgubilisa 2-0... Plakao danima posle Kelna...Ali sam bio uzasno ponosan sto sam doziveo Bari licno, i Tokio budeci se rano ujutru... Mislio sam da nikada nece doci nesto ovako u nas klub, i da svako onaj ko kroci na Marakanu , oseca sta znaci ime FK Crvene Zvezde..Mislio sam..I necu vise nista da mislim, jer ne zelim da ostatak zivota provedem na luzere, gubitnike, splavare i neznalice...Hocu da uzivam u zivotu, vaspitavajuci svoju decu da ce jednog dana kad-tad ponovo doci do izrazaja Moja Crvena Zvezda..

Valjda !!
"Odlazak Roberta Prosinečkog je najveća tragedija za naš klub od raspada Jugoslavije naovamo". Cort0 Maltese
User avatar
Константин
Члан клуба
Posts: 1989
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:11 pm

Re: Црвена звезда - Слобода Ужице

Post by Константин »

EmptyClip wrote: Песма је права за овај моменат.
Још када би се препознао овај моменат и многи други ранијих година, гдје би нам био крај.
harper lee wrote:Partizan nas je realno zajebao time sto je bezveze gubio bodove i naterao nas u trku za titulu, umesto da mirno odradimo selekciju i koliko-toliko takticki i fizicki oporavimo igrace.
Сурово истинито.
Битно је да је Јанкосан један од приоритета у исплати дугова а лиценца за Европу виси. Кажем ја чисти мазо.
Врста која изумире
naka
Члан клуба
Posts: 854
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:56 pm

Re: Црвена звезда - Слобода Ужице

Post by naka »

harper lee wrote:Samo sam se bojao da u jednom trenutku nasi igraci ne pocnu da se biju medju sobom pa da blamaza bude kompletna.
Pozdrav instituciji i dobrodošao.

Ovo je meni posebno upalo u oči. Pa oni ne mogu da se gledaju. Svaki potez i dodavanje je bilo propraćeno raspravom učesnika događaja. Mladenović je odavno poznat po tome da su mu svi krivi i retko je iritantan lik. O Petkoviću da ne govorim. Ali je neverovatno da su Milunović i Mićko juče toliko gestikulirali i svađali se sa saigračima. Posebno mi je ostalo upečatljivo da kad god je Pinto imao komentare igrači nisu uopšte radili ono uobičajeno "klimne glavom i ode (a dal će uraditi nema veze), nego su se raspravljali sa njim pokazujući kao dete predškolskog uzrasta ko je kriv (a naravno oni nisu). Strašno.

Riba smrdi od glave, po svim sektorima. Ako ološka uprava postavi ološkog trenera a ološki trener postavi ološkog kapitena, šta drugo očekivati da se desi na terenu (među zaposlenima).
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Црвена звезда - Слобода Ужице

Post by Ганац »

Gledao sam samo 10/15 minuta drugog poluvremena i mnogo toga je bilo jasno (do drugog gola Slobode) evidentno je da mi izgledamo kao (trčanje ) ekipe 60-tih godina do zla boga sporo ali sa nadogradnjom igrači neznaju osnovne stvari u fudbalu:prijem lopte,pas,zagrađivanje,glava i pogled na teren a ne na lopti i to pored fizičke nespremnosti izgleda jezivo,mi bi ovakvi izgubili i od nekog zonaša,druga je stvar što kada nema rezultata izlaze na videlo i netrpeljivosti igrača (zvezdica i rudara).Nas je na ovoj utakmici nadtrčala ekipa koja u svojim redovima ima igrača od svojih 37 godina,znači fizička priprema i voljni momenat,problem je sa ovim igračima Mentalitet i to ne gubitnički već mentalitet i filozofija života stvorena i patentirana u Srbiji:"Dosta mi je dvajes' evra danas ne moram više ni da se trudim ".Ned'o bog da neko drugačije razmišlja da zapne biće crna ovca,gle budale što se primio...
Dokle god naši "igrači" budu imali stav da im je ugovor od 100-tinak hiljada evra krajnji cilj u životu imaćemo ovakve retarde u ekipi,kada budu razmišljali da trudom i napredovanjem mogu da zarade prvi milion imaćemo i nadu u bolje sutra.
Želim da pozdravim Harpera i biće milina čitati njegove postove kao što bi voleo i San Nikolu i njegove postove ovde da vidim.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
Pravednik
Члан клуба
Posts: 505
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:55 pm

Re: Црвена звезда - Слобода Ужице

Post by Pravednik »

Na moju veliku sreću nisam gledao utakmicu već samo kratki pregled. Šta da kažem mi nemamo plan A a kamoli rezervni plan B. Totalno rasulo od predsjednika pa sve do igrača. Kapiten se naravno sakrio kao i obično, propadanje nam teče od kapitena Psiholjuba do Mrtvijaša sve ljudi bez imalo časti i obraza , egoisti i ljudska đ.....
Šansu smo propustili dolaskom Zemana , ali onu pravu šansu jer je taj čovjek stvarao klubove ispočetka i zna kako da napravi sistem. Naravno tu su ga minirale igračke lopine koje su kod nas igrale sa stomačićema kod Rusa sa idealnom kilažom. Veliki Žuti je pokušao svojom energijom da pokrene stvari ali ga prevaranti, koji su bili i sami iznenađeni razvojem događaja, naravno otjeraše i sve nas ponižiše.

Mislim da je pacijent klinički mrtav i da se moraju dovesti najbolji ljekari jer ako ga budu liječile medicinske sestre i kuvarice, pacijent u najboljem slučaju će biti u nepromijenjenom stanju. Mi možemo da ga obilazimo, pričamo, donosimo voće, novu posteljinu, garderobu ali to mu neće pomoći. Velika je to bol za sve one koji mu dolaze u posjetu dok s druge strane ne mogu da ne dolaze jer je bio nabolji i zadužio nas je sve.
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Црвена звезда - Слобода Ужице

Post by Ганац »

Pravednik wrote:Na moju veliku sreću nisam gledao utakmicu već samo kratki pregled. Šta da kažem mi nemamo plan A a kamoli rezervni plan B. Totalno rasulo od predsjednika pa sve do igrača. Kapiten se naravno sakrio kao i obično, propadanje nam teče od kapitena Psiholjuba do Mrtvijaša sve ljudi bez imalo časti i obraza , egoisti i ljudska đ.....
Šansu smo propustili dolaskom Zemana , ali onu pravu šansu jer je taj čovjek stvarao klubove ispočetka i zna kako da napravi sistem. Naravno tu su ga minirale igračke lopine koje su kod nas igrale sa stomačićema kod Rusa sa idealnom kilažom. Veliki Žuti je pokušao svojom energijom da pokrene stvari ali ga prevaranti, koji su bili i sami iznenađeni razvojem događaja, naravno otjeraše i sve nas ponižiše.

Mislim da je pacijent klinički mrtav i da se moraju dovesti najbolji ljekari jer ako ga budu liječile medicinske sestre i kuvarice, pacijent u najboljem slučaju će biti u nepromijenjenom stanju. Mi možemo da ga obilazimo, pričamo, donosimo voće, novu posteljinu, garderobu ali to mu neće pomoći. Velika je to bol za sve one koji mu dolaze u posjetu dok s druge strane ne mogu da ne dolaze jer je bio nabolji i zadužio nas je sve.
Bojim se da si potpuno u pravu i ako se neko čudo ne desi možemo samo :pop: d održimo.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
EmptyClip
Члан клуба
Posts: 748
Joined: Sat Mar 16, 2013 3:40 pm
Location: Рума (нови сад)

Re: Црвена звезда - Слобода Ужице

Post by EmptyClip »

Константин wrote:
EmptyClip wrote: Песма је права за овај моменат.
Још када би се препознао овај моменат и многи други ранијих година, гдје би нам био крај.
Е за то мислим да не постоји довољно сиве масе.
User avatar
Константин
Члан клуба
Posts: 1989
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:11 pm

Re: Црвена звезда - Слобода Ужице

Post by Константин »

Е видиш у томе је поента, ја сам увијек да се енергија уложи у сиву масу а не у неке пјесмице. Некада је било оно Звееездааа(па није ништа било мање енергије када се пјевало), а звиждало се када је било незадовољство, играче је постројавао тренер наравно без бакљи.
Није Звезду задесила (далеко било) минхенска трагедија као некада МанЈунајтед па остала без играча и тренера, па као пјева се како пролазе године и сањају се титуле, фудбалска прича се почиње и завршава на терену а ми још запослених на истом имамо живих и здравих (и вишка). Зато никада неће Бог помоћи "да се врате славни дани" јер су лијеност и нерад-гријех.
Врста која изумире
User avatar
Rajko Janjanin
Новајлија
Posts: 77
Joined: Fri Apr 12, 2013 4:55 pm

Re: Црвена звезда - Слобода Ужице

Post by Rajko Janjanin »

Bio sam na utakmici, i slazem se sa vecinom konstatacija. Indoletno, bezvoljno, bezobrazno. Jedino sto treba dodati jeste da ovo nije nista novo i da se ne desava prvi put. Pamti li neko Karaburmu jesenas? Identicna stvar. I vreme je da se sa time prekine. Ne znate fudbal, to je ocigledno, ali cete morati da naucite da se ponasate - makar to. Ili mars iz Zvezde. Na kraju utakmice opet nekakva smesna postrojavanja pred severom. Ako. Nema veze, zasluzuju jedni druge. Pa drugi neka razmisle da li se treba uvlaciti delijama pri svakom bogovetnom javnom nastupu, da li treba pokazivati srednji prst zapadu ili napucavati loptu na istok, a prvi da li ce opet slepo podrzavati nekog novog Lukica do potpunog raspada kluba, da li ce terati sve sto valja iz skupstine jer im ti ljudi iz nekog razloga nisu po volji, da li ce terati jednog Piksija (da ne pricam o igrackim zaslugama, samo cu reci dve duple krune), da li ce se od jednog Robija oprastati nekakvom krpom sa prezimenom i odbijati da mu pevaju itd. Nedostojno Zvezde. Nedostojno.
Zvezda ima svoga sina, svoga Rajka Janjanina!
Locked