Црвена звезда - Слобода Ужице

User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Црвена звезда - Слобода Ужице

Post by dacha od bosne »

Либурнија wrote:
dacha od bosne wrote:A da mi ovdje uvedemo hrićansku etiku i vjeronauk? Ja se sa ovim nič ne slažem Liburnija. To što se neko kritički osvrne na nekoga ne čini ga alkatrazom i zabranjenim, a posebno ne grobarom.
Уопште није била поента у томе нити сам то у лудилу некоме импутирао. Поента је била да се не гађамо међусобно г....ма, може све да се каже и на нормалан неки начин.
Znaš kako, u narodnom jeziku postoje različiti izrazi, a oni se obično koriste i po forumima. Nije to gađanje g.....
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Rajko Janjanin
Новајлија
Posts: 77
Joined: Fri Apr 12, 2013 4:55 pm

Re: Црвена звезда - Слобода Ужице

Post by Rajko Janjanin »

Либурнија wrote:
Rajko Janjanin wrote:Ja sam nov na ovom forumu i zaista mi nije jasno kako je to dozvoljeno o igracima, bivsim igracima, trenerima, clanovima uprava itd. pisati na najgrdji moguci nacin najrazlicitije kletve, uvrede, psovke itd (uglavnom sa potpunim pravom i punim pokricem) a o organizovanim navijacima nije? Potpisujem sve sto je napisao Li Harper osim ovo za Bordo - bio sam na utakmici i ne nalazim se nimalo odgovornim za bilo sta. Naprotiv, odrao sam grlo kada je Robi mahao iz loze.
Да, дозвољено је, баш да не би испало да дрвимо с тиме. Уосталом они су јавне личности , добивају и паре за то што раде, па морају да узму у обзир и да ће бити гађани јајима и парадајзом, да не кажем нечим горим. О организованим, неорганизованим, источњацима, западњацима, фотељашим и било којим навијачима Црвене звезде није дозвољено изражавати се увриједљиво. Зато што је ово звездашки форум а не гробарски да не кажем Алкатраза и "Забрањених" гдје је вријеђање Звездиних навијача пожељно и радо виђено.
Bas zato sto je zvezdaski forum mislim da treba otvoreno diskutovati o svim problemima sa kojima se Zvezda suocava. A jedan od velikih problema jesu i organizovani navijaci, tj. onaj njihov deo koji sebi daje za pravo da odlucuje ko je za Zvezdu a ko nije i sl. Licno se trudim da izbegavam psovke i uvrede ali ako dozvole sebi da vlastite igrace (i to u situaciji kojoj su debelo i oni kumovali slepom podrskom Lukicu i ekipi) postrojavaju i gadjaju bakljama i cime sve ne, onda su se u mojim ocima itekako kvalifikovali za svaku pogrdu. Zbog toga se ne smatram niti grobarom niti manjim zvezdasem. Naprotiv.
Zvezda ima svoga sina, svoga Rajka Janjanina!
User avatar
Константин
Члан клуба
Posts: 1989
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:11 pm

Re: Црвена звезда - Слобода Ужице

Post by Константин »

EmptyClip wrote:Нисам ни очекивао да ће Север да поведе нешто (чак се десила контра ситуација - ђубре је добило транспарент подршке) ал сам очекивао да ће Исток и Запад да дигну глас па да ми остали на Северу то испратимо (као што се радило кад кад је покретано ужичко са бочних трибина).
Јесте да је оф за ову тему али је ред да се зна да се то десило пар пута са запада. Једном лично и персонално повео скандирање(нас пар), прихватио добар дио са запада, Роби неколико пута одмахивао (из ћошка гдје су га закуцали). Додуше скромно и ненаметљиво, ваљда није у клубу од 8. године...
п.с. Сваки нормалан клуб би сачувао Робија уз нову управу и наставио се бавити фудбалом, а ова тема би била слављеничка сигуран сам јер за ову титулу је требало никада мање!
Last edited by Константин on Thu May 23, 2013 2:57 pm, edited 1 time in total.
Врста која изумире
harper lee
Звездаш
Posts: 139
Joined: Wed May 08, 2013 2:32 am

Re: Црвена звезда - Слобода Ужице

Post by harper lee »

Либурнија wrote:
harper lee wrote:
Либурнија wrote:Није ријеч о томе(зна се и моје мишљење и о витезу и о ватерполисти и савјетнику) већ да нема називања билокојих навијача на овом форуму дебилима, пичкама и слично. Има нас овдје са свих трибина и неће бити дозвољавано да се ИКО напушава. Врло једноставно - критичка дискусија о навијању и навијачима да али не испод појаса.

Харпер ЛИ - не да није дозвољено вријеђати Делије, већ није дозвољено вријеђати билокога од навијачких групација или појединаца укључујући и тебе.
OK, hvala sto si mi rekao na vreme da ne bih ovde gubio isto.
Не мораш да се нађеш увријеђен. Ово си све могао да видиш у смјерницама форума које су постављене. Уопште ме не води у овоме свему сујета, потреба за откивањем топле воде или жеља да глумим дрвеног адвоката навијачкој групи. "Јед је јед, а ред је ред..."
Nisam ja uopste uvredjen. Problem je u tome sto se veoma dobro zna moj stav o organizovanim navijackim grupama, pa i o Delijama i ako je ovo forum na kojem one imaju poseban status to onda nije mesto na kojem ima smisla da ucestvujem. Mene oni, iskreno, ne zanimaju mnogo, ali pre ili kasnije ce doci do toga da cu ih komentarisati u skladu sa onim sto mislim o njima i onda ce da nastane nepotrebna svadja i rasprava koja ce nas odvlaciti sa onoga sto treba da bude kljucni fokus. Prosto se o tome radi.
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: Црвена звезда - Слобода Ужице

Post by Либурнија »

Rajko Janjanin wrote:
Либурнија wrote:
Rajko Janjanin wrote: Zbog toga se ne smatram niti grobarom niti manjim zvezdasem. Naprotiv.
Извини ако си то овако схватио, уопште ми није била намјера то некоме да импутирам већ да нагласим нешто сасвим друго. Потребу нормалне критике и дијалога или како ти кажеш "отворене дискусије" (значи то нисам ни оспоравао) а не пљување.

Харпер Ли:

Мени заиста није познато ко си ни шта мислиш о навијачким групама али то и није битно. Критикуј колико хоћеш али покушај без тих увриједљивих квалификација.Зар је то толико велики захтјев и греда?! Уопште није случај да су Делије овдје једини "заштићени" Звездаши, заштићени су СВИ, СВИ, СВИ!
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
harper lee
Звездаш
Posts: 139
Joined: Wed May 08, 2013 2:32 am

Re: Црвена звезда - Слобода Ужице

Post by harper lee »

Либурнија wrote:Мени заиста није познато ко си ни шта мислиш о навијачким групама али то и није битно. Критикуј колико хоћеш али покушај без тих увриједљивих квалификација.Зар је то толико велики захтјев и греда?! Уопште није случај да су Делије овдје једини "заштићени" Звездаши, заштићени су СВИ, СВИ, СВИ!
Bojim se da to nije tacno jer sam neuporedivo gore kvalifikacije uputio na racun clanova ove sportske komisije pa se niko nije javio da ih stiti i da se poziva na pravila foruma. O tome sta se pise o igracima da i ne govorim. Argument da su igraci i rukovodioci javne licnosti a Delije nisu ne stoji, zato sto Delije jesu javni subjekt i za njih treba da vaze ista pravila kao i za druge ucesnike u javnosti. Drugo, kao sto ako neko pljuje po DS-u ili SNS-u to ne znaci da pljuje po svakom clanu ili glasacu stranke, tako i kad se pljuju Delije ne znaci da se pljuje po svakom pripadniku te navijacke grupe. Drugim recima, Delije imaju hijerarhiju i ako se pljuje onda se pljuje ono sto je vrh te hijerarhije odlucio u ime svih clanova te grupe, a taj koji pljuje smatra da je to protivno interesima Zvezde. I to smatra toliko zestoko da ne bira recnik.

Nemojte od ovoga da pravite neku veliku pricu. Ako je delijaski forum OK, nemam nista protiv, samo meni na njemu nije mesto. Ako nije onda i za njih moraju da vaze ista pravila kao i za druge, pa i da se na njihov racun izricu uvredljive kvalifikacije kad za to ima osnova.
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: Црвена звезда - Слобода Ужице

Post by Либурнија »

Не могу да се успоређују играчи и функционери са навијачима. Једни су ту из љубави и ту љубав плаћају а други су ту можда и из љубави, али за ту љубав добивају плату. Када сам рекао СВИ мислио сам на све навијаче Звезде. Још једном понављам, нико није заштићен од критике али сви навијачи су заштићени од вријеђања.
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
harper lee
Звездаш
Posts: 139
Joined: Wed May 08, 2013 2:32 am

Re: Црвена звезда - Слобода Ужице

Post by harper lee »

Либурнија wrote:Не могу да се успоређују играчи и функционери са навијачима. Једни су ту из љубави и ту љубав плаћају а други су ту можда и из љубави, али за ту љубав добивају плату. Када сам рекао СВИ мислио сам на све навијаче Звезде. Још једном понављам, нико није заштићен од критике али сви навијачи су заштићени од вријеђања.
Ja organizovane navijacke grupe uopste ne smatram primarno navijacima Zvezde, a najmanje ih smatram takvim navijacima koji su tu iz ljubavi. Imam teoriju po kojoj navijac koji je clan organizovane grupe primarnu lojalnost duguje toj grupi ciji je clan, a ne klubu. Takodje, mislim da nisi shvatio o cemu sam ti govorio u prethodnom postu. Navijac je jedna stvar, registrovana organizovana navijacka grupa je nesto sasvim drugo, koliko god se Delije upinjale da sve druge ubede u suprotno. Izmedju te dve stvari jednostavno ne moze da postoji znak jednakosti.

Uostalom, kad bih vredjao navijace Zvezde vredjao bih i sebe, a imam vise navijackog staza nego sto vecina vodja sa Severa ima godina zivota.
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: Црвена звезда - Слобода Ужице

Post by Либурнија »

Не слажем се да члан групе дугује прије свега лојалност групи па онда клубу. И ако има таквих који припадништво групи стављају испред оданости клубу, то је мањина. Но добро, твоје мишљење.

Твој навијачки стаж свакако поштујем и око тога и није била тачка спорења.
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
harper lee
Звездаш
Posts: 139
Joined: Wed May 08, 2013 2:32 am

Re: Црвена звезда - Слобода Ужице

Post by harper lee »

Либурнија wrote:Не слажем се да члан групе дугује прије свега лојалност групи па онда клубу. И ако има таквих који припадништво групи стављају испред оданости клубу, то је мањина. Но добро, твоје мишљење.

Твој навијачки стаж свакако поштујем и око тога и није била тачка спорења.
To je nebitno. Bitno je:

1. da li se vredjanje Delija ovde shvata kao vredjanje navijaca Zvezde i
2. da li se na racun Delija mogu iznositi podjednako uvredljive kvalifikacije koliko i na racun drugih javnih subjekata.

To su dva pitanja na koja bih voleo da mi odgovoris kao admin, da bih znao kako stoje stvari.
User avatar
Константин
Члан клуба
Posts: 1989
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:11 pm

Re: Црвена звезда - Слобода Ужице

Post by Константин »

Ову расправу пребацити на одговарајуће мјесто. Рекао сам прије мјесец дана и понављам и сада, доћи ће вријеме када морамо погледати истини у очи и причати отворено о свему, клуб, играчи, управа, навијачи. Нема више времена, клуб је иде као оној тачки са које нема нормалног повратка. Хируршки резови, да нас Бог види.
Врста која изумире
naka
Члан клуба
Posts: 854
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:56 pm

Re: Црвена звезда - Слобода Ужице

Post by naka »

Nisam administrator ali po meni kritika apsolutno treba da stoji ali da bi bili "širokih shvatanja" tj uključili širi aspekt zvezdaške populacije možda treba izbaciti vređanje (iako znam harpere da im se Robi ne može oprostiti). Iz prostog razloga što bi došli do situacije da se polarizujemo, I onda gubimo fokus, što bi ti rekao.

Ovde na forumu je mahom starija ekipa zvezdaša. Niko nije pripadnik organizovane grupe. Po meni naša grupa je Zvezda. E sad, imamo neke koje misle možda da su delije krive za ovo što se dešava. Po nekima nisu imale nekog uticaja, a po nekima su bili i jesu bastion odbrane od gašenja zvezde. Moje mišljenje je da su bili nesvesni saučesnici u ovome što se desilo klubu. Nisu imali kapacitet da vide dalje a uvek su isticilai da im je to glavna prednost. Smetali su mi dvostruki standardi gde se neko juri posle dve nedelje a nekom se dozvoljava da uništava klub par godina. naravno da je degutantno brojanje krvnih zrnaca Robiju a pružanje podrške "zvezdašu" od koga je Robi veći Zvezdaš milion puta. No bez obzira, nisu oni doveli Lukića, ni Jankovića a bogme ni zadržali Jankovića. Doduše dovodili su Kristića... ;)

iskreno meni je juče bilo muka a i inače mi je muka kad dolaze na slavlje ili maltretiranje. Ako nam ne odgovara izviždimo. Ako su loši rezultati, uprava je adresa. Tako je bilo i biće. Ovako se gađa Asamoa koji je igrao 15 minuta a pre toga je nekoliko puta spašavao Jankosana, a nije isti gađan. Da je pošteno, trebali bi pozvati Lukića, Vesića, saleta Zvezdaša, pa one koje su ih ostavili, pa... ili bar napisati transparent neslaganja. Ovako ajde da udarimo po igračima a oni su totalno nebitni u celoj priči.

Moje mišljenje je da nađemo srednje rešenje u komunikaciji kako bi dolazili do srži problema i ne razvodnjavali diskusije.
User avatar
Rajko
Члан клуба
Posts: 622
Joined: Sun Mar 17, 2013 4:29 pm

Re: Црвена звезда - Слобода Ужице

Post by Rajko »

naka wrote:Moje mišljenje je da nađemo srednje rešenje u komunikaciji kako bi dolazili do srži problema i ne razvodnjavali diskusije.
И шта онда? Закључићете да је проблем у Делијама и да они треба да се распусте. Онда ћете заједно да одете код њих и да им то кажете? У целој овој причи око навијача мени није јасно шта ви хоћете да постигнете? А мислим да је свима вама врло добро јасно да, у тој причи, никад нећемо сви наћи заједнички језик, и једина ствар до које може да се дође је свађа и међусобне увреде.

Ајде сад да дозволимо харперу да каже све што хоће, да их извређа и попљује. И шта смо постигли? Ја не знам никога од вас, ал видим да сте сви старији људи, па не бих да звучим као да неког нападам овде. Само ако може неко да ми појасни који би био циљ свега тога.

Што се мене тиче, такође бих имао много тога лошег да кажем за групу. Али група је 1000 људи, шта ћемо са осталих 10-15 хиљада људи на северу, где сам и ја? Сви смо ми индијанци због тога што се неко не слаже са ставовима појединаца из врха групе? Да није те трибине, јуче би на стадиону било 500-600 људи, а у просеку би их било мање од 2000 током целе сезоне. Ја, искрено, нисам сигуран да би клуб данас живео да није било свих тих људи на северу ових последњих 6 година. А опет многи покушавају да пљуну по трибини кад год им се укаже прилика, и још једном питам, зашто? Ајде отворите ту посебну тему и нека они који хоће да пљују кажу све што имају.
User avatar
tsva
Члан клуба
Posts: 1776
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:13 pm

Re: Црвена звезда - Слобода Ужице

Post by tsva »

Kako nazvati nekoga ko pali baklje na stadionu pri ovakvoj finansijskoj situaciji?

Navijac Zvezde sigurno nije jer da jeste ne bi joj stetio svojim ponasanjem.
“Navijači Zvezde imaju izreku i ona glasi: ‘Zvezda je bolest kojoj leka nema’, i to vam je najveća istina. Što si gori, to su navijači sve privrženiji. To je mazohizam kakvog nema nigde na svetu. Ni ja se po tome ne razlikujem od njih”,-Robi
nyc
Члан клуба
Posts: 830
Joined: Thu Mar 21, 2013 12:33 am

Re: Црвена звезда - Слобода Ужице

Post by nyc »

tsva wrote:Kako nazvati nekoga ko pali baklje na stadionu pri ovakvoj finansijskoj situaciji?

Navijac Zvezde sigurno nije jer da jeste ne bi joj stetio svojim ponasanjem.

Telefonom?
Locked