Војводина - Црвена звезда 26.05.2013.

User avatar
ajkula
Члан клуба
Posts: 1282
Joined: Sun Mar 17, 2013 8:12 pm

Војводина - Црвена звезда 26.05.2013.

Post by ajkula »

U Novi Sad za obraz

Image

Posle gubitka derbija I definitivnog oprastanja od titule, usledio je jos jedan ruzan mec protiv Slobode koji je po ko zna koji put u poslednjih nekoliko godina potvrdio da ni igraci ni klub ne mogu da podnesu poraze na pravi nacin,vec da pad traje nekoliko kola. Po ko zna koji put ubila nas prevelika ambicija I nisam vise siguran da imamo snage za jos jedno Uskrsnuce.

Ono sto je porazavajuce je to sto je vise energije potroseno u aktivnostima van terena nego na njemu. Rezultat tih aktivnosti cemo tek da vidimo I tesko da ce biti povoljan.
Stvorila se atmosfera kako je klub dotakao dno I da povratka nema bar u neko dogledno vreme.

U takvoj atmosferi se igra poslednja utakmica u Novom Sadu protiv Vojvodine koja je nerijetko znala da nas pobedi I ponizi u zadnjih nekoliko sezona.
Nekako se cini da je ta utakmica puno bitnija od same borbe za 3 boda. Bar Crvenoj Zvezdi. Pobjeda bi ipak donela neko olaksanje,I neki mir u kojem bi se neke stvari van terena resile kako treba da se rese.

Ako ipak bude neke katastrofe koja se sve cesce predvidja jer niko,pa ni Sa Pinto ne zna kako ce izgledat ekipa to moze dovesti do konacnog sloma naseg kluba I oznaciti kraj jedne ere,a pocetak neke druge.

Bolje ili losije to niko ne zna. Znamo samo da nemamo tim ,nemamo novaca ,I nemamo omladinaca koji su u stanju da odgovore izazovima super lige. I sto je najgore nemamo ljude koji to mogu da promjene. Klub se igracki vraca na 2009,a li sa 3 puta vecim dugom iza sebe,a svi znamo kakvi su nam igraci onda dolazili.

Zato se valjda po prvi put u Zvezdinoj istoriji ide na neko gostovanje u Srbiji sa osnovnim ciljom da se sacuva obraz. Bar ovo malo sto je ostalo od njega posle ove blamaze sa Slobodom.
Intezivno pratim Zvezdu od onog gola Blagojevica Arsenalu tamo negde 1978. I nikad nisam osecao ovakvu mesavinu tuge I ravnodusnosti kao u poslednih 10 dana. Verujem da nisam jedini sto je potvrdila poseta na utakmici sa Užičanima.

Na ovim momcima koji ce nosit dresove sa grbom nekada evropskog velikana je da pokusaju da nam u tih 90 minuta daju neki razlog da sacuvamo nadu da ce na jesen biti bolje. Da li je to previse za njih vidjecemo. Nadam se da ce misliti na svoj obraz a da ce Vojvodina nastaviti sa losim igrama protiv malih timova.

I zato momci samo hrabro I posteno prema poslu kojim se bavite I bice dovoljno za pocetak. Ne dozvolite da se uspesno stvori prica da ste vi na terenu najodgovorniji za ovaj mrak u kome nasa Zvezda sve slabije svetli. Odigrajte junacki I sacuvajte to malo plamena sto je ostalo bar dok napokon ne dodje neko ko ce Zvezdu, našu Zvezdu ,iz tunela ponovo postaviti na nebo.
Znas,velika je razlika u navijanju za Zvezdu i u navijanju za Zvezdinu pobedu.
by belaggio
Nolle
Кошаркашки експерт
Posts: 1178
Joined: Tue May 21, 2013 8:47 pm

Re: Војводина - Црвена звезда 26.05.2013.

Post by Nolle »

Živo me zanima na šta će liliti naših 11 i kojih će 18 klinaca ići za NS.
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Војводина - Црвена звезда 26.05.2013.

Post by crazynorth75 »

Mene interesuje tandem halfova, formacijski su ostavljeni na treninzima samo Lazić ('94.) i Stojanović ('96.), a možda će Mićko igrati jednog od halfova. Elem očekivanja upravo Mićka i golmana Vesića -

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=mlbREEJYpGE[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=6sCDIVSYXFM[/youtube]
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
tsva
Члан клуба
Posts: 1776
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:13 pm

Re: Војводина - Црвена звезда 26.05.2013.

Post by tsva »

zasto je Garido u kombinaciji ako mu je receno da nece biti otkupljen? Kakva ce biti njegova motivacija?
“Navijači Zvezde imaju izreku i ona glasi: ‘Zvezda je bolest kojoj leka nema’, i to vam je najveća istina. Što si gori, to su navijači sve privrženiji. To je mazohizam kakvog nema nigde na svetu. Ni ja se po tome ne razlikujem od njih”,-Robi
User avatar
ajkula
Члан клуба
Posts: 1282
Joined: Sun Mar 17, 2013 8:12 pm

Re: Војводина - Црвена звезда 26.05.2013.

Post by ajkula »

moramo skupit 18 igraca.
Znas,velika je razlika u navijanju za Zvezdu i u navijanju za Zvezdinu pobedu.
by belaggio
User avatar
EmptyClip
Члан клуба
Posts: 748
Joined: Sat Mar 16, 2013 3:40 pm
Location: Рума (нови сад)

Re: Војводина - Црвена звезда 26.05.2013.

Post by EmptyClip »

Управо што Ајкула кае. А чињеница да је Гаридо остављен а не рецимо Миливојевић или неко други од сениора вероватно говори и о томе какав је чији однос према раду. Нека га, нек игра. Радије ћу њега да гледам него Миливојевића или Милијаша.
harper lee
Звездаш
Posts: 139
Joined: Wed May 08, 2013 2:32 am

Re: Војводина - Црвена звезда 26.05.2013.

Post by harper lee »

tsva wrote:zasto je Garido u kombinaciji ako mu je receno da nece biti otkupljen? Kakva ce biti njegova motivacija?
Taj ce da igra isto kao da je juce potpisao novi ugovor. Nisu to "nasa deca" kojima je sve bitnije od igranja fudbala.
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Војводина - Црвена звезда 26.05.2013.

Post by Ганац »

Ja ću biti zadovoljan ako tih 11 bude istrčalo na teren,ušlo u klinč sa igračima Voše bez bele zastave i ako zalaganjem i trčanjem budu dali svoj maksimum bez obzira na rezultat uz ogradu da ću biti razočaran ako bude igrao Ožegović.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
Stenly
Члан клуба
Posts: 632
Joined: Thu Apr 11, 2013 12:44 am

Re: Војводина - Црвена звезда 26.05.2013.

Post by Stenly »

Jel Kirovski u kombinaciji ? Kako to da je Vesic 2-gi golman ?
Stenly come back!
Shuger, thank you!
Liburnija, thank you, too!

https://www.youtube.com/channel/UCwsqqc ... ZHn5oGyDfQ" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
Rajko Janjanin
Новајлија
Posts: 77
Joined: Fri Apr 12, 2013 4:55 pm

Re: Војводина - Црвена звезда 26.05.2013.

Post by Rajko Janjanin »

I posle poraza u derbiju planirao sam da idem u NS. Ali posle onoga u sredu ne mogu da se nateram. Zaista. I pored najbolje volje. Celu ovu raspalu sezonu sam isao na utakmice (sve u Beogradu osim Borce i JNA), cak i neka gostovanja, ali onaj svinjski odnos pokazan neki dan je ispod svake kritike.

Ko god bude istrcao od klinaca pokazace vise zelje i elementarnog sportskog motiva i ljudskog morala. U to sam ubedjen.
Zvezda ima svoga sina, svoga Rajka Janjanina!
User avatar
EmptyClip
Члан клуба
Posts: 748
Joined: Sat Mar 16, 2013 3:40 pm
Location: Рума (нови сад)

Re: Војводина - Црвена звезда 26.05.2013.

Post by EmptyClip »

Ја због тих клинаца планирам и да одем.

Стенли повређен је Кировски. И тури онај бициклић!
User avatar
Stenly
Члан клуба
Posts: 632
Joined: Thu Apr 11, 2013 12:44 am

Re: Војводина - Црвена звезда 26.05.2013.

Post by Stenly »

Ukrali mi biciklo :D Nacicu ga ovih dana 8-)

Hvala za Kiru!

Iskreno, meni je ova utakmica posebna a verujem i Vama, bas da vidimo tu decu. Jedva cekam. Jedino da ne prave gluposti zbog nekog dokazivanja (mislim na sebicnost, to me nervira uzasno, i uvek se setim perfektnog drugarskog kolegijalnog odnosa Zigare i Pantele, kao dva brata su igrali, i to se setim onda kada neko udari po sebicnosti i to pred cist gol, zicer, a kod nas sve cesce toga ima), ali ne bi trebalo, nije im prvi susret u CZ!

Vosu bih voleo u full stanju, kako bi imali jakog protivnika. Mislim da ce nasa deca moci da ih pretrce, jer nisu svi prosli francusku skolu zimskih fizickih priprema :roll:
A kad mozes da pretrcis protivnika, pola stvari si zavrsio!
Stenly come back!
Shuger, thank you!
Liburnija, thank you, too!

https://www.youtube.com/channel/UCwsqqc ... ZHn5oGyDfQ" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
Константин
Члан клуба
Posts: 1989
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:11 pm

Re: Војводина - Црвена звезда 26.05.2013.

Post by Константин »

званични wrote:За ову утакмицу конкурише 19 фудбалера, а то су:

Милош Весић, Урош Грчић
Марко Вешовић, Немања Јакшић, Милош Стојановић, Дарко Лазић, Никола Максимовић, Милош Брајовић, Никола Караклајић,
Срђан Мијаиловић, Никола Стојковић, Марко Грујић, Вукан Савићевић, Михаило Ристић, Стефан Чикић, Душан Живковић,
Натаниел Асамоа, Огњен Ожеговић, Огњен Мудрински.
Да се барем назире стратегија за легендарну следећу сезону па да човјек и покуша нешто закључити...
Врста која изумире
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Војводина - Црвена звезда 26.05.2013.

Post by crazynorth75 »

Otkud sad Maksimović, mislio sam da je dobio 2 utakmice kazne?! Mada neka ga, treba pozadi neko iskusniji sa klincima. Nema Mihajlovića, doduše bio je valjda bolestan tokom prošle sedmice. Ni Asamoa nije neophodan ako već ne ostaje, ako ostaje - ok. Kontam da će Vešović ovaj put igrati krilo, a Jakšić ili Karaklajić beka. Ukoliko Lazić ili Stojanović budu igrali drugog štopera, lijevi bek će onda skoro sigurno biti Brajović.
Kzš -
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=3bsEap5A ... e=youtu.be[/youtube]
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
EmptyClip
Члан клуба
Posts: 748
Joined: Sat Mar 16, 2013 3:40 pm
Location: Рума (нови сад)

Re: Војводина - Црвена звезда 26.05.2013.

Post by EmptyClip »

Имамо ми Максимовића и у подмлатку мислим.
Locked