Војводина - Црвена звезда 26.05.2013.

User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Војводина - Црвена звезда 26.05.2013.

Post by crazynorth75 »

A pazite isto jedno stvar, koja je još jedan pokazatelj našeg pada. Ovi omladinci i nisu oni koji su projektovani za tu generaciju. Da nije bilo glupiranja, nama bi okosnica bila klasa '95,, tako da bismo juče gledali Jankovića, Simića, Maksimovića (drugog), Šuljagića, Šakića, Golubovića, ne znam ni šta je sa halfom Milutinovićem...I da zaboravih da napiše juče, Mićko za mene apsolutno naš najbolji igrač protiv Vojvodine.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
naka
Члан клуба
Posts: 854
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:56 pm

Re: Војводина - Црвена звезда 26.05.2013.

Post by naka »

Odlično je juče ono što se desilo, kako bi pobornici teorije vađenja uz pomoć nadaleko čuvene zvezdine škole, malo urazumili. Odigrali smo utakmicu protiv prosečno angažovane Vojvodine,Koja je prosečnog kvaliteta sa ispod prosečnim trenerom. rezultat nije toliko ponižavajući koliko situacija da za 90 minuta nismo ugrozili gol. Nije problem ni 5:0 ali da si bar došao do šanse. Ovako je bilo jadno i prejadno.

Pre neki dan sam ukazivao na školu kojoj je glavni rezultat 0:0. Juče se ne vidi potez, ideja, a tražiš bar jebeno nešto. Na kraju i izmisliš, ali to je svetlosnu godinu od komšijskih klinaca, a da ne govorim o ozbiljnom fudbalu. Jedan Pižon je sa 17 došao tramvajem na utakmicu i pobedio sam Real iz Madrida. Od ovih naravno da ne očekujemo to, ali da za sat i po jedino se primete u padanju i raspravljanju sa sudijom, onda nema šta da pričamo. Kako sam u derbiju vapio za bar 15 minuta fudbala (i nisam dobio ni minut), juče se tražilo bar 15 minuta (i to da se sabere) nečega što bi ličilo na kakav takav fudbal u više nego prijatečljskoj utakmici. Nije bilo ni toga.

Vesić-po meni iako je odbranio nešto, izuzetno mi je nesiguran. No najbolje je okarekterisao igru kad je u 80tom čuvao loptu kad je izašla da ne bi primio još neki. 5.5

Jakšić- ništa. Bar smo beka mogli napraviti. Vidi se da je samo žustar i fizikalac. Kontrola lopte ne postoji. Svako vođenje od bar dva metra mu je pobegla. 5

Maksimović-solidan danas. trudio se i zatvaro pozadi koliko je mogao. Videlo se da ima brzinu za štopera i za visinu i očigledno se zadesio u pogrešno vreme u pogrešnoj situaciji kad je naš klub u pitanju. 6

Lazić-neubedljiv, loš u skoku, loš u postavljanju. Ništa. 5

vešović- obzirom da je igrao na levom beku dosta dobro je zatvaro pozadi iako je onaj njihov odličan igrač. Za trud, želju i borbenost 6

Grujić- jedan dva poteza smislena ali mi ne odaje utisak keog kvaliteta. Kad god je mogao gledao je nazad da je vrati. Ličio mi na Jokana iz mladosti. No ostavljam ogradu za njega. 5.5

Mijailović- kapitenski. trudio se, trčao, uzimao uklizavao, nije se mnogo bunio kod sudije. 7

Asamoa-teško je kad si dešnjak i to špic, da igraš levo krilo i da se vraćaš nazad. Dosta je trčao i trudio se. Pomagao Vešoviću, ali napred ništa. 5.5

Ožegović-ima cim i tu je tačka. Nema znanje, nema kontrolu, na zemlji bio više nego u igri. Na sve to izuzetno iritantan i bezobrazan. Podhitno mu se zahvaliti na saradnji. 5

Savićević- vidi se da ima smisla tj da razmišlja u određenim situacijam fudbalski, ali ni blizu da sprovede u delo. Može ponekad ali davanje direktno u noge gde nema pritiska je neverovatno. Ninković iz komšiluka je svetlosnu godinu ispred njega. 5

Mudrinski- trudio se, kretao posebno u prvom. Nije ni imao lopte. ajde 6

Ovi koinci što su ušli ništa. Karaklajića bih istakao. Video sam par promena pravca tj kretnje koja su bile fudbalske. U odnosu na ostale dovoljno. 6

Ova deca budućnost nisu. milijaš budućnost nije. Da li su se bar komšije zahvalile Lukiću, vesiću, stefanoviću, Jankoviću i novoj upravi na uspešnoj dosadašnjoj saradnji. Red je bilo da ih pozovu na proslavu titule.
Last edited by naka on Mon May 27, 2013 11:22 am, edited 1 time in total.
musemic
Члан клуба
Posts: 1088
Joined: Mon Mar 18, 2013 8:44 am

Re: Војводина - Црвена звезда 26.05.2013.

Post by musemic »

Predlazem temu "Sezona 2013/14" - nama ce, po svemu sudeci, biti potrebna reorganizacija ovog politbiroa na celu Kluba i najmanje 10-ak novih igrača, ako hoćemo da budemo u prve tri ekipe, od kojih 5-6 za prvu postavu.
Ko će to skautirati, ko će pregovarati i, na kraju, ko će plaćati te igrače ja ne znam a ne verujem i da neko u upravi zna...
U situaciji kad je predsednik fikus, gensek -ko je to?, sportski direktor i trener u nekakvom svom filmu, za tandem Kokeza/Tončev i njihove operativne zadatke se moramo informisati u kultnoj emisiji "kod Anđusa" koji je, ujedno, i portparol Kluba...
Znači, Klub je svake godine u slobodnom padu i, što bi rekao Naka, situacija kad je došao Lukić je bila poput Bajernove u odnosu na danas...
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Војводина - Црвена звезда 26.05.2013.

Post by crazynorth75 »

Aj i ja da ocjenim,
- Vesić - 6,5, šta ja znam nije meni loš bio, odbranio nekoliko teških lopti, izlazio na centaršuteve, ima problem sa degažiranjem, al' ko ga trenira, nije ni čudo.
- Jakšić - 6, nije bio loš pozadi, kao i kod ostalih klinaca prisutna trema, poveo bih ga na pripreme.
- Lazić 6 - nije bio loš, ali nije bio ni nešto primjetan, poslati negdje na pozajmicu.
- Maksimović 6 - šteta je sve ovo što se izdešavalo, mogli smo imati mnogo više korisrti od njega ove sezone.
- Vešović - 6,5 - u 1- poluvremenu mnogo bolji, trudio se dosta, igrao povrijeđen, bez obzira na sve igračke nedostatke - pošten prema dresu koji nosi.
- Mijailović - 7, kao što napisah, naš ponajbolji igrač u ovom neravnopravnom dvoboju, ako je imalo pameti u ovom klubu, ona kapitenska traka od juče, iduće sezone neće mijenjati.
- Grujić - 6, napravio kardinalnu grešku koja je koštala golom, u 1. poluvremenu stegnut, poslije se malo opustio, ja čim vidim veznjaka koji loptu primi i pogleda oko sebe, a ne šikne je momentalno u bunar, taj ima plusić. Priključiti ga 1. timu i voditi na pripreme.
- Ožegović - 5,5 - od onolikih hvalospjeva i kritika ka Robiju što ga ne forsira, ne vidjeh ništa. Izgleda da Robi ipak više zna od mnogih stručnjaka. Više na zemlji, gubio lopte, ovih pola ocjene mu je kredit pošto nije igrao na svojoj poziciji centafora. Ukoliko iskrsne mogućnost prodati ili poslati na pozajmicu.
- Asamoah - 5,5 - također nije igrao na svojoj poziciji, dosta se trudio, pomagao odbrani, pošten odnos, ali nije nam potreban za iduću sezonu, ili prodati ili pozajmiti.
- Mudrinski - 5,5 - imao jedan šuta izvan 16erca, trudio se, nije puno pokazao, prodati na ljeto.

izmjene -
- Brajović - 6,5 - od klinaca, najviše mi se svidio, ubacivao se naprijed, mlad igrač - nepunih 17 godina, ljevak, obavezno priključiti 1. timu za iduću sezonu.
- Stojković - 6, nije bio loš, ali ako ostane Mićko i vratimo D.Srnića, to je jedan zadnji vezni viška. Povesti ga na pripreme, pa ako se nametne i jes dobro.
- Karaklajić - 6, što reko naka, djeluje fudbalski,njega bih poveo na pripreme, a poslije na pozajmicu.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
harper lee
Звездаш
Posts: 139
Joined: Wed May 08, 2013 2:32 am

Re: Војводина - Црвена звезда 26.05.2013.

Post by harper lee »

naka wrote:Odlično je juče ono što se desilo, kako bi pobornici teorije vađenja uz pomoć nadaleko čuvene zvezdine škole, malo urazumili.
Apsolutno. Vec odavno je pocela ozbiljno da smara ta prica o nekakvim vunderkidovima koji odlaze ili prete da ce da odu jer im se ne daje sansa kakvu zasluzuju. Valjda ljudi misle da je svaki klinac Djuricic ili Mijailovic.

Gledam ovaj sastav koji je Crazynorth postavio, uporedjujem ga sa onim koji je zavrsio prethodnu sezonu i dodje mi da zaplacem ili da nekog prebijem od muke. Dovoljno je da se uporede imena, raspolozenje medju navijacima nakon kraja sezone (iako smo i tada glatko izgubili sezonu) i projekcije perspektiva pa da i onaj koji nije odgledao jednu utakmicu u zivotu shvati sta smo mi sebi napravili ove godine. Jos ako iz kluba oteraju jedina dva coveka koji uopste znaju sta je fudbal, Stojadina i Pinta, FK Crvena Zvezda moze komotno da promeni delatnost i postane ugostiteljski objekat, gradjevinsko preduzece, auto-lakirnica, menjacnica ili kladionica (izbor profesija je napravljen u skladu sa znanjem i profesionalnim iskustvom sadasnjih potpredsednika Zvezde).

U sledecu sezonu ulazimo bez tima, bez profesionalne i sposobne uprave i vrlo verovatno bez sadasnjeg trenera i sportskog direktora. Kad se to doda na vec postojece probleme u Zvezdinoj infrastrukturi, kao sto su preglomazna administracija, diletantizam u strucnom pogonu, oronula fizicka infrastruktura i ogroman finansijski dug, jasno je da bi svaka takmicarska ocekivanja bila neumesna i besmislena. Mi smo, na zalost, odavno dosli u situaciju kada nas vise nikakav posten rad, trud i vizija ne mogu izvuci iz bule, zahvaljujuci minulom radu, i da je bukvalno jedina mogucnost da Zvezda totalno ne krahira neka parapoliticka, paradrzavna, polulegalna i siledzijska vratolomija koja ce znacajno da sasece dugove i rastereti klub. Tek onda bi ovi mutni likovi koji su sad u Zvezdi trebalo da prepuste mesto profesionalcima i da u nesto povoljnijem okruzenju ti profesionalci zategnu klub na svim nivoima i pocnu da rade ozbiljan posao.

Koliko je to realno - zakljucite sami. Morale bi da se dese bar tri ili cetiri neverovatne stvari da bi se to ispunilo. Prvo, morala bi ova drzava koja upravo pise rebalans budzeta, posto je zaglavila big time, da na ovaj ili onaj nacin nekako preusmeri izmedju 25 i 30 miliona Zvezdinog duga, bilo da pomogne klubu da ga isplati ili da mu bude oprosten. Drugo, ova uprava bi morala da stvori pretpostavke za neku novu generaciju da moze da krene kao greenfield profesionalna investicija a, trece, takodje bi morala i da tim ozbiljnim ljudima dobrovoljno prepusti upravljanje klubom. I cetvrto, ali ne i najmanje, treba naci makar nekoliko postenih, sposobnih i marljivih profesionalaca sa ogromnom ljubavlju prema Zvezdi koji bi preuzeli klub, a posto nisam nigde procitao da Robi ima nameru da se klonira i to ce biti ozbiljan problem. Dakle, morale bi da se dogode cetiri stvari, i to ne jedna ili dve od cetiri vec sve cetiri zajedno, koje se u obimu i kontinuitetu kakav je potreban Zvezdi nikada nisu dogodile u Srbiji da ja znam.

Not bloody likely.
User avatar
trotter
Члан клуба
Posts: 456
Joined: Sun Mar 17, 2013 6:22 pm

Re: Војводина - Црвена звезда 26.05.2013.

Post by trotter »

Savićević, Grujić. Ovaj prvi ima određeni talenat i može postati dobar klupski igrač (uz dosta mukotrpnog rada) . Dok se kod Grujića vidi nešto što ostali igrači nemaju. Kako kontroliše loptu, kako dodaje, pa kada je jednom izuzetno elegantno oduzeo loptu i predriblao igrača vojvodine... U njega treba ulagati i priključiti ga prvom timu...


klupski igrač: Standardan prvotimac koji se ne izdvaja nešto posebno od ostatka tima ali radi posao.

grujić: onaj koji se izdvaja.



ostali tanko... (naravno mislim na "nove" likove)


Da ne zaboravim da pomenem i našu napadačku trojku. :pop: Standardni prvotimci a najgori na terenu.
User avatar
Stenly
Члан клуба
Posts: 632
Joined: Thu Apr 11, 2013 12:44 am

Re: Војводина - Црвена звезда 26.05.2013.

Post by Stenly »

Zanimljiv je Asamoa, nekako jedini nije onako da kazem izgubljen u smislu beznadja, i da igra onako sa bledim pogledom. Ne, juce a i kada god je igrao, kidisao je jadan koliko ga noge nose, na stranu da li zna ili ne zna, ali po mom misljenju borio se ko za mesto u nekom klubu kome je zagarantovana grupa LS.

Ako nemamo nikoga, mozda ga i treba za nekog dzokera, nesto tako, barem zuji po terenu...naravno to je kada nemas pare, pa drzi i jednog Asamou...jbga...

@musemic
U situaciji kad je predsednik fikus, gensek -ko je to?, sportski direktor i trener u nekakvom svom filmu, za tandem Kokeza/Tončev i njihove operativne zadatke se moramo informisati u kultnoj emisiji "kod Anđusa" koji je, ujedno, i portparol Kluba...


BRAVO, pravi skener nase Uprave!

U kultnoj emisiji, "kod Anđusa" :truba: :truba:
Pokidao sam se :urra:
Last edited by Stenly on Mon May 27, 2013 8:13 pm, edited 1 time in total.
Stenly come back!
Shuger, thank you!
Liburnija, thank you, too!

https://www.youtube.com/channel/UCwsqqc ... ZHn5oGyDfQ" onclick="window.open(this.href);return false;
lucky#13
Члан клуба
Posts: 1734
Joined: Sun May 26, 2013 7:05 pm

Re: Војводина - Црвена звезда 26.05.2013.

Post by lucky#13 »

Ako su ovi klinci buducnost crvene zvezde,onda je ta buducnost CRNA!

Nije problem da suprimili i 5 golova,vec je problem sto nisu mogli da sastave 2 pasa na terenu! To nema veze sa uigranoscu i ne znam cime,vec iskljucivo sa kvalitetom!
User avatar
Rajko
Члан клуба
Posts: 622
Joined: Sun Mar 17, 2013 4:29 pm

Re: Војводина - Црвена звезда 26.05.2013.

Post by Rajko »

Stručnjaci, pa gde ste do sad...


""Zvezda je juče poražena od Vojvodine. Ubedljivo, 3-0.
Strelci Oumaru, po rečima komentatora "reprezentativni kalibar" Alivodić i Trajković.
Sa druge strane - Vesić, Jakšić, Lazić, Grujić, Brajović, Stojković, Karaklajić imaju utakmica u seniroskom fudbalu manje nego što najmlađi među njima ima godina.
Da ne pričam o momcima na klupi - Grčić, Stojanović, Čikić, Ristić.
Ožegović i Savićević su, među njima, "iskusni".



Na to dodajte krajnje nezainteresovanog štopera (Maksimović), desno krilo koje zadnje dve sezone igra desnog beka kao levog beka (Vešović), kapitena koji je praktično celu sezonu (nezasluženo) u drugom planu (Mijailović), momka za kog se do pre mesec dana nije znalo da li će uopšte smeti da se bavi profesionalnim fudbalom (Asamoa) i Mudrinskog (suvišno je opisivati), i dobijete ekipu od koje niko ko iole prati fudbal neće očekivati ne znam kakav rezultat. Štaviše, sve sem poraza od Vojvodine koja izađe u praktično najjačem sastavu, bilo bi ravno čudu.


Ne ulazim ovde u razloge iz kojih Vojvodina ima toliko više omladinaca od Zvezde (doduše, treba uzeti u obzir i to što igrači Vojvodine nemaju nikakav rezultatski imperativ te mogu da istrpe veliki broj omladinaca), niti osuđujem to što je izvedena ekipa koja je i šestostrukog šampiona države tukla na njegovom stadionu, priliku da se pobedom oproste od svojih navijača treba oberučke iskoristiit. Pogotovo kada su pred vas dovedeni jaganjci, na vama je samo da dovršite posao.



Ono što upada u oči je način ponašanja prema deci koja su juče nosila plavi dres sa grbom Crvene zvezde kako od strane navijača crveno - belih, tako i od strane pojedinih medija.
Pošto sam na nekoliko mesta pročitao mišljenja kako "za Zvezdu, na osnovu jučerašnje igre, nema nade", ne mogu a da se ne zapitam - gde ste vi do sad?
Jer, mene iskreno fascinira kada neko ima sposobnost da proceni igrača od šesnaest ili sedamnaest godina i, sa nepokolebljivom sigurnošću, kaže da li neki fudbaler ima potencijala, na osnovu prve seniorske utakmice u ekipi skrpljenoj od omladinaca i igrača koji su praktično celu sezonu u drugom planu.
Ali dobro, valjda ne treba sumnjati u onu narodnu da su "svi Srbi rođeni političari i fudbalski selektori".



Ako to uzmemo kao tačno i prihvatimo mišljenje svih onih koji "znaju" kao merodavno, meni ne preostaje ništa drugo nego da im uputim javni poziv da se više ne kriju iza nadimaka na forumima ili tekstova po medijima, nego da se prihvate posla i da, na sledećoj skupštini Crvene zvezde i Fudbalskog saveza Srbije, kandiduju sebe i predstave svoje revolucionarne ideje. Jer ste upravo vi ono što našem sportu generalno - ne samo fudbalu - nedostaje kako bi na pravi način opravdali nadimak "evropski Brazilci".

Vi ste naše suvo zlato. Ne Grujić, Jakšić ili bilo ko od tih mladića koji će sutra igrati za reprezentaciju, ukoliko se sa njima bude kvalitetno radilo.
Vi ste oni koje vredi čuvati.
A ja se unapred izvinjavam zbog kritike i povređenih osećanja - zaboravio sam na trenutak koliki je pritisak na vama, drage kolege.
Ali dobro, još sam mlad, nadam se da ću vremenom naučiti od vas kako se zaista uviđa talenat. Pošto, na moju žalost, isti videh u plavim dresovima na Karađorđu.
Talenat, ponavljam. Ne formirane igrače. A dug je put od talenta do formiranog igrača što momci od kojih se neki, verovatno, do sad nisu ni jedan jedini put obrijali, složićete se - nisu.


Najiskusniji - Srđan Mijailović


A poruka onim "nestručnim", koji ipak vole da sagledaju malo širu sliku - talenat u Ljutice Bogdana postoji, isto kao što postoji i u Humskoj, Novom sadu, svakom klubu u Srbiji. Samo, treba ga istrpeti, raditi sa njim, podržati. Inače, teško će doći do nekih novih Džajića, Šekularaca, Vukotića, Mancea...


http://24sport.rs/sport/Fudbal/Domace/3 ... ad....html" onclick="window.open(this.href);return false;


Да не испадне да качим вести на погрешном месту - ово је од речи до речи мишљење са којим се ја слажем. Играо сам много утакмица против Малденовића, Лазовића, Марковића... И оно што сам рекао 1000 пута до сад, и поновићу још једном - нико од њих није био најбољи у својој генерацији. Ретко ко је од њих очекивао да дођу до сениора. А сад ми причате о врхунским играчима и талентима? Е па сваки наши клинар који је био на терену против Војводине је бољи него што су горе наведени били у њиховим годинама. И веома је јасно да нико од њих неће постати играч ако врло брзо не добије шансу да игра озбиљан фудбал и ако се са њима не буде озбиљно радило. Али, маните ме приче да нема талента, молим вас!
harper lee
Звездаш
Posts: 139
Joined: Wed May 08, 2013 2:32 am

Re: Војводина - Црвена звезда 26.05.2013.

Post by harper lee »

бишоп wrote:Десило се управо оно чега сам се и највише бојао када Је СаПи најавио да ће играти са клинцима. Нисам се бојао резултатске катастрофе ( мада је била у најави ) већ тога да ћемо све те момке након само 90 минута сениорског фубала окарактерисати као неталентоване и тоталне промашаје. Па у овој екипи се неби снашли ни она двојица - тројица талентованих момака из комшилука (које хвалите на сва уста, а заборављате да стасавају поред искусних играча) , и они би деловали погубљено и фрустрирано да поред себе имају остатак овакве екипе. Када би се закључци доносили након само једне одигране утакмице и то у утакмици у којој је изведен тим који је склепан за ову прилику и никад више многи талентовани играчи никада терен више неби видели. Не кажем да ови момци убијају својим талентом већ само то да се након ових 90 минута не може донети адекватан закључак о њиховом теленту.
Koliko je koji igrac talentovan odlucuje trener koji ga vodi a ne ekipa s tribina. Spisak Zvezdinih vrhunskih igraca koji su sa tribina pljuvani kao netalentovani ukljucuje i neka od nasih velikih imena, tako da se ne treba uznemiravati oko toga. Savrseno je nebitno sta ko od nas amatera misli o ovim Zvezdinim klincima, ono sto je bitno je kako se sa njima radi u klubu. Tu treba da bude fokus kritike. Igrace treba kritikovati samo kad imaju sve uslove za nesmetan razvoj a ne iskoriste ih zbog svojih licnih ogranicenja. Posto svi znamo kakvi su uslovi za njihov razvoj treba se uzdrzavati od kritika igraca. Ima krivice i kod pojedinih igraca ali sve dok u klubu nema nikoga ko ce im ukazivati na ono u cemu grese besmisleno je kritikovati ih.
harper lee
Звездаш
Posts: 139
Joined: Wed May 08, 2013 2:32 am

Re: Војводина - Црвена звезда 26.05.2013.

Post by harper lee »

бишоп wrote:Не капирам чему спомињање екипа са трибине и сл. али ваљда ти знаш. Ја искључиво говорим о ових 90 минута који су многима послужили да осују дрвље и камење по овим клинцима и њиховом таленту и мој фокус је био у том правцу да се за 90 минута не може видети ништа тј. скоро ништа јер једино смо јуче видели да момци још увек нису стасали за сениорски фудбал, а разлоге можемо тражити и у томе да нису спремани за овакав ниво такмичења. Наравно ово не амнестира чињеницу да се већ дуго дуго у нашој омладинској школи не ради како треба.

А како тренер нпр. зна да процени таленат говори прича Ћиро-Роби

У остатку поста се слажем са тобом да најпре треба довести талентоване а не татине клинце, затим им омогућити адектван рад и подједнак третман, у исто време развијајући како играчке тако и људске квалитете.
Mislim na navijace koji pljuju po igracima po navici, nevezano za to sa koje su tribine. Uvek je bilo toga na stadionima, a kako se razvio internet sad ima toga i po drustvenim mrezama. Moja poenta je da ne treba trositi vreme i pisati gnevne tekstove na racun onih koji kritikuju igrace, s razlogom ili bez njega. Ozbiljni klubovi se ne obaziru na te stvari. Navijaci Bajerna pljuju Robena mesecima pa im je na kraju vratio tako sto im je doneo Ligu Sampiona.

Dakle, manje-vise sam se slozio s tobom, samo sto ne mislim da treba obracati toliku paznju. Sta ce napisati ovaj ili onaj forumas nece ni na koji nacin uticati na karijeru bilo kojeg od ovih klinaca koji su juce istrcali na teren protiv Vojvodine. Ljudi su jednostavno ocajni zbog ovoga sto se desava u klubu i ne vide nista dobro ni na kojem mestu. Ionako, ako se nesto ne promeni u strucnom radu u Zvezdi ja sad mogu da ti garantujem da od tih klinaca nece biti nista, osim ako ne odu iz Zvezde smesta.
User avatar
EmptyClip
Члан клуба
Posts: 748
Joined: Sat Mar 16, 2013 3:40 pm
Location: Рума (нови сад)

Re: Војводина - Црвена звезда 26.05.2013.

Post by EmptyClip »

Јбга реплициран на пост од пре 2 стране ал расписали сте се прилично. А и дође ми ко шлагорт па таман..
Константин wrote:
EmptyClip wrote:Ја сам данас видео да ми немамо нити једног играча који уме са лоптом. Фудбалера.
Данас ти није мјеродавно јер су клуб и екипа у тоталном распаду да не помињем танку омладинску школу. За лопту у Европи још нисмо, али ове године се титула могла "лагано" узети са све овогодишњим ростером. До нас је било.
Константине мислио сам на кинце. Први тим је такав какав је и слажем се да би са Евандром Борхом и Тошићем могли дузмемо титулу. Али причам о клинцима.
Нико са лоптом не зна. Савићевић нешто мало, остало тропа. Нема да видиш играча да прими лопту па да повуче напред. Све тркачи и задњи везни. Немају технике, а то се види у пријему и у пасу. Много су слаби на лопти.
Разумем ај да је много њих одједанпут набвацану у први тим и да су вероватно имали и трему и све те околности, и разумем да лопта не слуша да ноге дрхте, али да целу утакмицу не покажеш потез то не може.

Има ту играча који могу, али немаш ниједног који би одма могао да игра и да кажеш да би могао да буде опасан по противника. Ниједан да одскаче по таленту. Ниједан 'Пижон' да уше и да два гола.
User avatar
Rajko Janjanin
Новајлија
Posts: 77
Joined: Fri Apr 12, 2013 4:55 pm

Re: Војводина - Црвена звезда 26.05.2013.

Post by Rajko Janjanin »

Nisu klinci krivi - a treba imati na umu i to da je svako ko je i od te dece iz omladinske skole mogao, vec je otisao.

Problem je naravno, mnogo veci. Ja se zaista trudim da pohvatam ko u Zvezdi donosi odluke i nikako mi ne polazi za rukom. Portparol prekida sportskog direktora u pola recenice, Kokeza i Toncev cine nekakvu komisiju koja je tom istom sportskom direktoru nadredjena i koja treba da aminuje svaki njegov potez, Dzajic cuti, Covic se bavi licencom, medjusobno ne komuniciraju. Tako da zaista ne vidim kako moze da nam ovolika "policenticnost" uprave donese ista dobrog. Mnogo babica, kilavo dete. Osnova svakog uspesnog menadzmenta je jasna podela odgovornosti i sema subordinacije. Toga kod nas nema, barem ja ne vidim da se ista desava na organizacionom planu. Ko ce da nam radi prelazni rok? Sa kojim novcem? Gde je Gasprom? Ko sa njima pregovara? Sta radi Dzajic, zasto se ne oglasava nedeljama? Ko i zbog cega busi Stojadinovica? Koja je tacno funkcija Kokeze i Tonceva u klubu, sta je njihovo podrucje odgovornosti?

Jasno je da smo u buli, ali hajde bar da napravimo ono sto u ovoj situaciji mozemo - a to je bar da formiramo model unutrasnje organizacije upravljackih struktura kluba. Nije to nuklearna fizika. Mislim da je to uslov svih uslova funkcionisanja, cak i da imamo novac, ili cak i kada bi nam nekakav novac kojim neverovatnim sticajem okolnosti stigao.
Zvezda ima svoga sina, svoga Rajka Janjanina!
naka
Члан клуба
Posts: 854
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:56 pm

Re: Војводина - Црвена звезда 26.05.2013.

Post by naka »

slažem se da je teško oceniti nečiji kvalitet na osnovu jedne utakmice. Ipak neke sitnice se mogu videti, neke igrače smo već gledali, a juče smo u svakoj liniji tima imali po jednog iskusnog. Za sat i po se mora napraviti bar dve šanse pa da se igra protiv Bajerna. Ja nisam video juče ništa. Sigurno da Savićević, Karaklajić mogu biti pristojniji igrači tj da budu među 25, a ako se sa njima pravilno radi da budu i u protokolima, ali ne vdim ekstra talenat. Čini mi se da smo zaslpeljeni komšijskim uspehom sa klincima i da jedva čekamo da nekog izguramo pa i po cenu da čitav tim strada. Mislim da je to pogrešno. Činjenica je da ozbiljnije rade sa klincima, tj činjenica je da mi ne radimo ništa. Ajde juče možemo reći pa klinci su, pa jadni pa neuhranjeni i slično. Pokazatelj naše škole se vidi u tome da omladinci Zvezde nisu dominatni ni u omladinskom delu. Ma kakvi dominantni, skor 12-6-5. Da nisu dobili Timok imali bi situaciju da su na 22 utakmice u takvoj ligi postigli 32 gola. Jadno je to..

Ono što mi je posebno iritantno je to njihovo ponašanje. Mihajlović napušta trening a ubačen u prvi tim i gde smo videli posle 15 minuta da ima problem. Ožegović napušava, pada, širi ruke i onako se bezobrazno smeje. Da ne napominjem da se "šali" bacajući dres jer ima neko mlađi da podigne. Savićević ne može da izdrži nijedan duel a kuka sve vreme na sudiju. To i ne čudi kad se setimo tuče Vošinih klinaca na utakmici omladinaca.

Moramo poći od toga da ih naučimo da budu ljudi, pa tek onda igrači. Ako su ljudi onda će se lako snaći u ovom kolektivnom sportu. Ovako, to je red isticanja svetog dresa, pa red bacanja istog, pa red istaicanja sebe nauštrb svih, pa prenošenja kako su pogrešno razumeli novinari koji naginju komšiluku.
User avatar
trotter
Члан клуба
Posts: 456
Joined: Sun Mar 17, 2013 6:22 pm

Re: Војводина - Црвена звезда 26.05.2013.

Post by trotter »

бишоп wrote:Нама је највећи проблем, поред већ овог расула у клубу, то не како препознати талент већ како га задржати. Сведоци смо да већ годинама уназад све оно што колико толико поседује таленат бежи из клуба главом без обзира. Разлози су вишеслојни, најпре несређено стање у клубу, затим јурањава родитеља и клинаца за новцем као и то да се фудбалери не продају више само ако играју за Звезду или оне у комшилуку, већ то чине и мањи клубови. Све већи број клинаца се опрељује за играње у тим мањим клубовима јер су свесни да ће пре добити шансу у њима него нпр. код нас , јер ти исти не играју са морањем да буду први, па је и сам развој играча много бржи и лакши. Уз то додајте да код нас већ годинама нема неког баш претерано квалитетног рада са млађим категоријама и добићете ово што управо имамо. Да смо јуче имали квалитетних 8 играча на терену веома лако би се у то уклопила и три клинца и утисак о њима би вероватно био другачији.

evo jedan svež primer koji govori o ozbiljnosti ljudi koji vode brigu o klincima (Čuka je napisao na rsb-u) :

Јел тај Стојадиновић вајни или било ко у клубу мисли на реорганизацију и улагање у омалдинску школу јбт ? Па ђе су паре које је Газпром намијенио само млађим категоријама клуба ?

Данас су кадети играли против Радничког у КГ 2:0, оба гола Жерађанин. Иначе како сам чуо дечко једини из поставе нема неког менаџера. Лука Јовић просјечан, изгледа да му се данас није играло. Елем, оно прво сам написао јер су клинци после утакмице питали имају ли неки ручак или сендвиче, наравно није било ништа. Морали су колективно до пекаре пред пут назад у БГ. Дакле родитељи пошаљу клинце од 16-17 година на пут у КГ, 4 сата вожње, утакмица сат и по и оно ресто пола сата, округло 6 сати уз физички напор БЕЗ ХРАНЕ ! И онда се питамо што нам одлазе клинци или зашто бољу омладинску школу има један Рад а да не причам о Партизану.
Locked