2012/13 - (РЕ)КАПИТУЛАЦИЈА

User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

2012/13 - (РЕ)КАПИТУЛАЦИЈА

Post by crazynorth75 »

Počelo Robijevim suzama, i to nas je i pratilo cijele sezone. Sezona Robijevog odlaska :smrc: , potom odlaska viteza od Sopota, dolaska Jankosana :evil: , Bordoa, radna grupa, Kokeza, Džaja, Čović, Stojadin, Pinto, izjednačenje groblja u broju titula, svašta se sručilo na napaćena Zvezdaška pleća. Vaše viđenje protekle sezone.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
harper lee
Звездаш
Posts: 139
Joined: Wed May 08, 2013 2:32 am

Re: 2012/13 - REKAPITULACIJA

Post by harper lee »

Iskreno, ovu cu sezonu pamtiti po tome da je u toku nje jedna ogromna Zvezdina legenda, za koju je i poslednji duduk mogao da vidi koliko je znacila klubu, oterana da bi grupa idiota makar na jos nekoliko meseci sacuvala svoja dupeta u klupskim foteljama i ni po cemu drugom. Sve ostalo sam odgledao sa vrlo malo paznje i gotovo bez ikakvih emocija, (sreca moja, da smo sa Robijem na klupi onako ispali od Bordoa mislim da bih umro iz mesta) uveren da dobro biti nece jer dobro nismo ni zasluzili. Uspeli smo da od sezone u kojoj je trebalo da skupljamo plodove Robijevog krvavog rada u selekciji tima i formiranju igre napravimo verovatno najgoru i najsumorniju sezonu u istoriji kluba na cijem kraju smo zabrinutiji za buducnost vise nego ikad.

Iskreno se nadam da vise nikada niko nece spominjati Toleta, drzavu, stranke, Dacica, sudije i bilo koji drugi izgovor za nase neuspehe. Niko, ali niko ne bi bio u stanju da nas toliko unisti i upropasti koliko smo to ucinili sami sebi, pa makar 24 sata dnevno mislio i radio samo na tome da nama smrsi konce.
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: 2012/13 - REKAPITULACIJA

Post by Ганац »

Nama nisu potrebni ni Tole ni Đura kada imamo "zvezdaše" koji vole Zvezdu do poslednjeg dinara,znam ja da je život surov, profesionalizam, nezna za milost ali mnogi od tih bi bili bezvredni patuljci da nije bilo Zvezde,samo da vrate delić onoga što su dobili od Zvezde i zbog Zvezde mi nebi imali problema,bili bi vrv stabilan klub i česti učesnici LE i LŠ.
Međutim svi ti "naši" veliki zvezdaši koji su tu samo za slikanje a sad i to retko vole tu istu Zvezdu samo dotle dok mogu nešto da zarade.Razumem ja surovost profesionalizma ali i đak i radnik bez materijalne koristi vole tu Zvezdu netražeći za uzvrat ništa, izvinjavam se očekujući samo malo sreće i zadovoljstva zbog uspeha voljenog kluba ali ni to malo nam nedaju,oteraše Robija,svu decu koja valja,razvlačeći ime kluba po blatu i ne mareći za to.
Najgore mi je što ne vidim tu iskru kao sa Robijem ali nada me ne napušta.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
Pravednik
Члан клуба
Posts: 505
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:55 pm

Re: 2012/13 - REKAPITULACIJA

Post by Pravednik »

Rekapitulacija prosta i jasna po onoj narodnoj: " Što posiješ to ćeš i da žanješ"
Otjeraš velikog Žutog, dovedeš prevarante i neznalice, nemaš love, oni koji su te uništili još uvijek u klubu. Veliki mag marketinga i njegov potrčko i dalje rade "Nasekirali se kao konj koji je prevrnuo kola puna sijena pa navali na isti da jede", ma uzimaju braća pikslu od drvne građe koja je u klubu. Vječiti rival te stigao po broju titula, kinje nas gdje god stignu a ja im onako šeretski kažem "Znate li u stvari da vi idete istom ulicom kojom smo i mi prošli ali to ne vidite, a vozači Vam Tole i Đura frizura". Oni onako zabrinuto gledaju u mene i zamislili se , a ja mislim u sebi "Ko nas guzi 6 godina i ko zna koliko će još". Pa jebote oni se još uvijek nas plaše.
Vrijeme je za vrhunske hirurge i da se uradi rez, zatvori rana i počne rehabilitacija. To Vam je kao sa dijetom, moraš biti disciplinovan, dosljedan, strpljiv, organizovan, odrediti od kada počinješ, s druge strane ne možeš 25 kg koje si nabacio od tinejdžerskih dana skinuti za 3 mjeseca jer bi te mogla strefiti srčka.
Vrijeme nam je da počnemo sa dijetom, a ovu sezonu punu masnog pečenja i rakije brlje što prije da zaboravimo.
User avatar
Константин
Члан клуба
Posts: 1989
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:11 pm

Re: 2012/13 - REKAPITULACIJA

Post by Константин »

Добро речено у уводу, Робијеве сузе које су нас пратиле читаву сезону. Шибицари су успјели у свом науму иако су се дуго трудили да га натјерају да сам оде и замажу очи наивним звездашима. Чаша је преливена тјерањем 3/4 окоснице тима (Евандро, Борха и Тошић остао само Лазовић) са лажљивим разлозима који су наравно осим одласка Робија условили и даунгрејд у самој екипи којој се уз све недостатке у ростеру и тактици назирала глава и реп и гдје смо тачно знали које нам је мјесто у екипи приоритет за фудбал који смо покушавали да играмо. Шибицари су успјели испиновати и убиједити добар дио Звездаша да макар буде равнодушан на Робијев одлазак јер "ето тренера ћемо лако наћи а у управу никога", па је од комбинација са Јанкосаном прогурана против Бордоа (са све чувеним транспарентом). Зато су покушаји да ужичко са Запада прерасте у нешто више једноставно испарили. Затим је зло на клупи који је са својим комбинацијама успио да урнише и играче и игру а уз 5 пораза у онаквој лиги смо успјели потући рекорд по броју примљених голова на полуесзони. Вучић након избора скупља неку екипицу за УО али се једноставно окреће својим приоритетима и препушта групу грађана да се неорганизовани гуше у сопственим сујетама неспособни да направе неопходни хируршки рез на свим нивоима. На крају с неба дар да се бориш за титулу, брзо је заслужено сторниран јер се срећа мора заслужити добрим радом а ми смо након Робијевих суза још оставили јанкосана да докрајчи ростер који је већином сачињен од момака који је врло солидно растао и у другом дијелу прошле сезоне показао да може.
И сада и даље лутамо, немамо цвоњка ни плана шта и како даље. Најсмијешније је да не постоји никаква одговорност а од Весића на овамо не позивају се на одговорност ни неформалним путем (као у неким другим случајевима раније) када се већ Скупштина не сикира. Никада гора лига и конкуренција у историји, не постоје непремостиве препреке да се узме титула уз нормалан рад у клубу, а ми никада гори не знајући ни шта ће бити сутра...
Врста која изумире
lucky#13
Члан клуба
Posts: 1734
Joined: Sun May 26, 2013 7:05 pm

Re: 2012/13 - REKAPITULACIJA

Post by lucky#13 »

Onog trenutka kad su otisli Evandro,Borha i Tosic sve ukupno za 600k evra meni je bilo jasno da ce ovo biti jos jedna tuzna godina! Dolazak Mudrinskog i Milijasa uz ostanak ove trojice verovatno bi nam doneo titulu,ali sta je tu je!
Drugi poguban potez je bio dovodjenje Murinja i njegov ostanak posle katastrofalne jeseni! Trener koji izgubi SAMO na marakani 3 utakmice (jagodina,ofk-a,vojvodina) jednostavno ne zasluzuje mesto trenera zvezde! Da ne pominjem njegove stalne rokade u odbrani,dolazak pantica i 24 primljena gola kao i mucenje na svimostalim utakmicama koje smo pobedili!
treci poguban potez je dolazak Dzajica i njegovog suraka koji je odmah probao da se uglavi za 500e kod plate Petkovica (svadja CovicVSDzajic). Ko je Kokeza da on odlucuje o tome ko ce da igra na utakmicama i ko ima kvalitet za zvezdu? Koje je njegovo fudbalsko znanje?

Pre sam znao mnogo stvari iz KK,sad iz KK ne znam skoro nista,ali zato znam milion stvari koje se desavaju u FK! Kad god saznam nesto novo,zanimljivo,a da moze da se iznese prenecu vam!

trenutno je situacija takva da bi bilo vise nego pozeljno da se Milivojevic,Pantic i Mudrinski prodaju sto pre
User avatar
tsva
Члан клуба
Posts: 1776
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:13 pm

Re: 2012/13 - REKAPITULACIJA

Post by tsva »

Dobili smo sto smo zasluzili.

Za vise detalja nemam snage.

Najpozitivnija stvar je da su napokon ubili nadu za bolje dane sto je pozitivno po moje zdravlje. Ravnodusnost stiti od srcanih bolesti.
“Navijači Zvezde imaju izreku i ona glasi: ‘Zvezda je bolest kojoj leka nema’, i to vam je najveća istina. Što si gori, to su navijači sve privrženiji. To je mazohizam kakvog nema nigde na svetu. Ni ja se po tome ne razlikujem od njih”,-Robi
User avatar
EmptyClip
Члан клуба
Posts: 748
Joined: Sat Mar 16, 2013 3:40 pm
Location: Рума (нови сад)

Re: 2012/13 - REKAPITULACIJA

Post by EmptyClip »

Ишчитам све и кад сам хтрео да напишем своје прочитам Тсвин пост... то је то у 2 реченице. Једино што не могу да будем равнодушам, не зато што нећу већ не могу, не умем. До доласка Робија сам успео да развијем ту равнодушност ал од тада до дана данашњег то не могу да поновим, не умем да дођем до тог стања.

Дакле, као што рече Тсва - убијена нада у боље сутра.
User avatar
Хлад Малиганович
Члан клуба
Posts: 200
Joined: Sun Mar 17, 2013 2:23 pm

Re: 2012/13 - REKAPITULACIJA

Post by Хлад Малиганович »

Читам ваше уписе, и не могу да се отмем утиску да ово место постаје фан страница Робија Просинечког. Посматрати ову сезону као некакву божију казну због одласка Робија је најблаже речено површно. Ова сезона је "убрала плодове рада" много дужег периода пропадања, и Клуба, а и окружења у коме се налази. Историја Звезде не почиње ни од Робија као и играча, а још мање од њега као тренера. Он је само један од ретких позитивних ликова, на позорници растакања и пропасти које траје пуних двадесет година.

И искрено, не разумем како је то некоме пораз од Бордоа лакше пао јер је Роби отишао. Мени исто тако Токио мање значи, јбг, јер је Роби отишао... Које су то приче...
C'mon Yano, c'mon honey, let's sell the house.
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: 2012/13 - REKAPITULACIJA

Post by crazynorth75 »

Mislim da te vara utisak, jednostavno višedecenijsko praćenje Zvezde, pogotovo u poslednjih nekoliko godina govorilo je da je to bacanje još jedne sezone niz vodu i približavanje kluba ambisu, čemu smo svjedoci ovih dana. Nema to nikakve veze sa idolopoklonstvom i ta paralela sa Barijem i Tokiom ne stoji, jer su asovima nakon Barija planski stigle zamjene u vidu najboljih mladih igrača u Jugi (Leković, Ivić, Bolić, i nešto stariji Ratković, Mihajlović došao 6 mjeseci prije). Sad je mjesto Robija došao jankosan :jelenko: tu se sva priča završava. Naravno, svako ima svoju percepciju Zvezde, ja sam eto poslije Bordoa (tada me još držalo i jako mi je teško palo sve ono) postao ravnodušan, jer se znalo da sa Jankovićem stvari idu samo ka gorem, njegovim odlaskom opet se ta iskra upalila, ali ne lezi vraže...Ljudi koji vode klub kao da se trude da je opet ugase...
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
harper lee
Звездаш
Posts: 139
Joined: Wed May 08, 2013 2:32 am

Re: 2012/13 - REKAPITULACIJA

Post by harper lee »

Хлад Малиганович wrote:Читам ваше уписе, и не могу да се отмем утиску да ово место постаје фан страница Робија Просинечког. Посматрати ову сезону као некакву божију казну због одласка Робија је најблаже речено површно. Ова сезона је "убрала плодове рада" много дужег периода пропадања, и Клуба, а и окружења у коме се налази. Историја Звезде не почиње ни од Робија као и играча, а још мање од њега као тренера. Он је само један од ретких позитивних ликова, на позорници растакања и пропасти које траје пуних двадесет година.

И искрено, не разумем како је то некоме пораз од Бордоа лакше пао јер је Роби отишао. Мени исто тако Токио мање значи, јбг, јер је Роби отишао... Које су то приче...
Ne radi se ovde uopste o Robiju vec o trendu. Sa njim smo, bar u sportskom delu, isli polako navise i sve je to prekinula nesposobnost uprave da obezbedi makar minimalne uslove za rad. Posle njega smo se strmoglavili za cirka nekoliko meseci u ovo sto danas gledamo. Gubitkom Robija izgubili smo minimum onih godinu i po koliko je njemu trebalo da iskoreni neke lose navike i koliko-toliko, pored svih podmetanja, stvori respektabilan i dobro spremljen tim. Trebalo je jos godinu dana bez potresa da postanemo i tim koji je konkurentan za titulu. Zaista konkurentan, ne tako sto nas u borbu za titulu dovede sticaj okolnosti. Sad ce nam, pod pretpostavkom da opet nadjemo nekog dovoljno ludog da pegla u klubu od jutra do sutra, opet trebati minimum te dve i po godine da dostignemo nivo igre i kvaliteta koji smo imali u poslednjoj polusezoni sa Robijem.

Inace, ja sam taj koji je lakse podneo Bordo zato sto Robi nije sedeo na klupi i ponosan sam zbog toga. Da dobijam srcani udar zbog kluba kojem je Robi Prosinecki a Jankovic Sale Delija ne pada mi na pamet. To je sve samo nije FK Crvena Zvezda za koju znam i navijam citav zivot.
naka
Члан клуба
Posts: 854
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:56 pm

Re: 2012/13 - REKAPITULACIJA

Post by naka »

tsva wrote:Dobili smo sto smo zasluzili.

Za vise detalja nemam snage.

Najpozitivnija stvar je da su napokon ubili nadu za bolje dane sto je pozitivno po moje zdravlje. Ravnodusnost stiti od srcanih bolesti.
Najpozitivnije po moje zdravlje u ovoj sezoni je situacija gde se "sale zvezdaš" postavlja na mesto na kome bi trebao biti trener tj neko ko se razume u fudbal. Tog trenutka sam kovertirao pretplatnu kartu i pratio sporadično šta se dešava i to posle mali milion godina. Iskreno znao sam da je Robi jedina nada da se možemo izvući, ali isto tako mi je bilo teško da ga gledam kako se muči sa onima što predstavljaju upravu.

desilo se što se desilo tj što je svako normalan očekivao. Upravu ne računam jer ko normalan danas može biti tamo. Čovek nas uništava, gubi utakmice, pljuje Robija, podjebava upravu i oni ga ostavljaju da uništi celu sezonu. Sa upadom druge garniture sam se aktivirao iako sam znao da je teško dugoročno biti bolje, ali da će se bar malo mrdnuti jer je i to dovoljno za komšiluk. Ali ne. Teško je pored tolikih stručnjaka i sujeta nešto uraditi, osim kukati na Toleta i neke nebitne likove koji "prave istoriju".

U ovoj sezoni nam je nuđena titula na tacni, a nama je umesto toga završena sezona kao jedna od najneuspešnijih u istoriji. Jankosan i Milijaš su došli da uzmu titulu i pominjali su da im ovu "neće niko oteti jer to oni neće dozvoliti". Jedan je otišao a njegov predstavnik je ostao do kraja da udari temelje propasti i sledeće. Ta dva uništavača kluba su koštala u ovakvoj sezoni zvezdu 500000 evra. I čudimo se što nam je ovako...

Za ozbiljni rad i evropske rezultate je potrbna dugorčna aktivnost. Za komšije i njihove satelite potrebna je aktivnost sa IQ oko 100 sa odustvom sujete i dva meseca smislenog rada. No, poznato je da je najlakši beg iz stvarnosti, kukati kako nas je Đura mutavi tj Đura šojić pardon Jojić zajebao...Mene bi bilo sramota da mi je onakav lik uzeo titulu i momentalno bi podneo ostavku.
User avatar
EmptyClip
Члан клуба
Posts: 748
Joined: Sat Mar 16, 2013 3:40 pm
Location: Рума (нови сад)

Re: 2012/13 - REKAPITULACIJA

Post by EmptyClip »

То су приче да је одласком Робија а довођењем оног џибера било јасно да идемо на доле. Бордо је ту тотално небитан, односно овде би завршили и да смо се пласирали у ту ЛЕ. Е сад ако мислиш да би се пропадање клуба зауставило да смо се пласирали у ЛЕ онда ово што сам претходно написао нема смисла.

Јбга ја сам веровао да ће се због Жутог десити нешто што ће повести клуб ка извлачењу из гована. ДОдуше пре ће бити да је то била само нада или сан, ал ето бар је био један разлог да се та нада роди. Сад је више немам.
harper lee
Звездаш
Posts: 139
Joined: Wed May 08, 2013 2:32 am

Re: 2012/13 - REKAPITULACIJA

Post by harper lee »

бишоп wrote:Равнодушан према Звезди нисам никад био нити ћу, седели на клупи Роби или Јанковић, играли Гума или Рамбо, исти жар, исти осећај, исте емоције... све исто. За мене је Звезда много више од свих њених легенди тако да вас у том погледу не разумем. Нема тражења здравља када навијаш за Звезду. Е сада да не идем баш скроз ван теме рећићу да се за овакве сезоне каже да су за заборав, и то можда важи за друге клубове али не и за нас, за нас је сезона за наук ( само што нажалост изгледа да нема ко ће то и да научи ). Како смо почели тако и завршили без правог плана, амбиције смо кројили не плански већ прилагођавањем разноразним дешавањима. Заостајемо 11 бодова, правимо тим за следећу сезону, приближимо се - јебеш следећу сезону јуримо титулу сада и остасмо и без врапца у руци и голуба на грани. У приватним разговорима, то поједини форумаши знају, говорио сам да не верујем у титулу и да нам је само други могу освојити , а не и ми сами. Па ипак пораз у дербију ме је толико сломио ( не пораз као пораз већ наша немоћ ) да више од недељу дана нисам био свој. Ништа светло у овој години осим навијача и звездаштва нам се није десило, па опет : "Године пролазе моје ..."
Nemoj mesati ravnodusnost i ocaj. Naravno da niko od nas niti je bio niti ce ikada biti ravnodusan kad je Zvezda u pitanju. Jednostavno je lakse podneti ovo u sta su nam napravili klub ako se malo distanciras. Mene licno odlazak Prosineckog je zaboleo koliko i poraz u finalu Kupa UEFA od Borusije Menhengladbah samo i iskljucivo zbog toga sto sam znao sta ce proizvesti. To su porazi od kojih se oporavljas godinama, a nekako ti je cak i lakse kad te porazi protivnik nego kad porazis samoga sebe.
User avatar
Хлад Малиганович
Члан клуба
Posts: 200
Joined: Sun Mar 17, 2013 2:23 pm

Re: 2012/13 - REKAPITULACIJA

Post by Хлад Малиганович »

Робијево подизање Звезде кулминацију је доживело пролажењем Нафтана са шест примљених комада, и још једним лошим почетком сезоне. Јбт, ви као да патите од колективне амнезије. Наравно да је долазак Мувиња грешка, али овде се ствари своде на бајку или теленовелу. Телевиса пресента- Робијеве сузе.

Даље, нисам видео да се систем за Робијевог мандата мења по дубини. Није да није било времена. Омладинска школа је наставила да пропада, није успостављен никакав систем рада у клубу. Не кажем да он то није хтео, можда је и спречен, не знам. Али никакав систем прављен није, осим на нивоу игре првог тима. А тај систем није дао резултат, ма шта ко причао.
Играча избачено- нула. Трофеја освојено- један куп. По мени испод нивоа Пижоновог учинка, ма колико ми Жути био симпатичнији.

Али то је, као што сам и у старту рекао, сасвим друга тема. Поента приче је да ми лутамо. Никакве стратегије, ни заједничког плана- нема. Од година Весићеве владавине, осим потпуног материјалног урушавања, остао нам је у аманет још и један веома опасан вирус. А то је схватање да су маркетинг и стратегија развоја једна иста ствар. Другим речима, српски- важније им је било да успешно замазују људима очи, него да било шта ураде. Тај вирус је још у клубу.
C'mon Yano, c'mon honey, let's sell the house.
Locked