2012/13 - (РЕ)КАПИТУЛАЦИЈА

User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: 2012/13 - REKAPITULACIJA

Post by dacha od bosne »

Mi lutamo jer ne radimo na duge staze. Sistem se ne gradi preko noći, a mi cigani za to nismo imali strpljenja. Posebno je tome kulminiralo i što smo imali za upravu ljude koji tom poslu nisu dorasli.

Šta da ti kažem, matoriji su vezani za Robija jer su u njemu vidjeli spas. U njemu su se vidjele neke naznake igre koja se zove fudbal. I zato ga vjerovatno toliko i pominjemo.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
EmptyClip
Члан клуба
Posts: 748
Joined: Sat Mar 16, 2013 3:40 pm
Location: Рума (нови сад)

Re: 2012/13 - REKAPITULACIJA

Post by EmptyClip »

То је сад до схватања фудбала и тога шта је за неког ок а шта не.

За мене је ок Мићко, и ок је Лазовић који је израстао у топ 3 играча лиге. Ето ти избачени играчи. Више него Пижон Сале Кристић и Кратко заједно.
И ок је постављање система игре. То је до њега. Систем у клубу ниме вазе са њим. А систем игре није на овом простору виђен... па ја га не памтим а почео сам пре 15 година да пратим фудбал.

Е сад за мене су то неке назнаке фудбала а нешото слично нисам видео откад пратим Звезду. И за сво то време откад пратим Звезду надао сам се тако нечему. И дође Жути почетник и донесе то. Да су га други испратили можда би и било нешто. Овако је испао Нафта који је последица много ствари а не само Робијевог рада.
harper lee
Звездаш
Posts: 139
Joined: Wed May 08, 2013 2:32 am

Re: 2012/13 - REKAPITULACIJA

Post by harper lee »

Хлад Малиганович wrote:Робијево подизање Звезде кулминацију је доживело пролажењем Нафтана са шест примљених комада, и још једним лошим почетком сезоне. Јбт, ви као да патите од колективне амнезије. Наравно да је долазак Мувиња грешка, али овде се ствари своде на бајку или теленовелу. Телевиса пресента- Робијеве сузе.

Даље, нисам видео да се систем за Робијевог мандата мења по дубини. Није да није било времена. Омладинска школа је наставила да пропада, није успостављен никакав систем рада у клубу. Не кажем да он то није хтео, можда је и спречен, не знам. Али никакав систем прављен није, осим на нивоу игре првог тима. А тај систем није дао резултат, ма шта ко причао.
Играча избачено- нула. Трофеја освојено- један куп. По мени испод нивоа Пижоновог учинка, ма колико ми Жути био симпатичнији.

Али то је, као што сам и у старту рекао, сасвим друга тема. Поента приче је да ми лутамо. Никакве стратегије, ни заједничког плана- нема. Од година Весићеве владавине, осим потпуног материјалног урушавања, остао нам је у аманет још и један веома опасан вирус. А то је схватање да су маркетинг и стратегија развоја једна иста ствар. Другим речима, српски- важније им је било да успешно замазују људима очи, него да било шта ураде. Тај вирус је још у клубу.
Poslednje godine Robijevog boravka u klubu sve nase mladje kategorije osim jedne su osvojile svoja prvenstva. U prvi pogon je tematski uvedeno i na pripreme odvedeno osam igraca iz omladinskog sastava od kojih su neki (Mijailovic, Spajic) sada u prvom timu a neki se povremeno skinu za prvi tim. Od igraca kao sto je Lazovic, kojeg smo u Pizonovo vreme zamalo prodali u Svajcarsku za 200.000, napravio je igraca za kojeg smo (na zalost) odbili 3.5 miliona, sto danas ne bismo skupili ni da prodamo ceo tim djuture. Kad vec pominjes strategiju.

Naftan, Rad, Omonija, sve je to post festum. Robijev boravak u Zvezdi se zavrsio u februaru, kad su Lukic, Vesic i ekipa srecnih dobitnika premija za prvo mesto koje su podelili za ono jedno kolo kad smo bili na prvom mestu u ligi doneli odluku da ga oteraju zbog onog famoznog sastanka sa Skundricem i predstavnicima GAZPROM-a, na kojem je Robi podneo program revitalizacije strucnog rada u Zvezdi koji Lukic nije hteo ni da procita. Valjda je bilo vise od dve strane teksta pa da se ne muci. Sve ostalo je bilo samo pitanje nacina na koji ce ga izbusiti i vremena koliko ce im biti potrebno za to.
User avatar
carapan
Стара гарда
Posts: 2930
Joined: Mon Mar 18, 2013 10:28 pm

Re: 2012/13 - REKAPITULACIJA

Post by carapan »

Kako je pocela sezona, tako nam se i zavrsila

Posle osvajanja KUP-a, cinilo se da imamo tim konacno, kako na terenu, tako i na klupi, jer dok je taj tim igrao, tacno je imao ko da udje sa klupe, i da se to ne oseti na terenu..Posle KUP-a svi u klubu su pricali o zadrzavanju kostura tima koji su tada cinili Tosic, Evandro, Borha i Lazovic.. Svi su samo pricali, pricali i obecavali.. Ne da nije okosnica sacuvana, vec je pod ko zna kojim izgovorima ta ista okosnica oterana sa laznim razlozima za raskid saradnje, a da se u klub dovela sumnjiva pojacanja koja su bila na nivou seoskog nekog (Nenadic, Babalj).. JOs tada smo upozoravali, da je ovo izuzetno bitna sezona, i da mi u "rat" krecemo sa pistoljima na vodu..

Posle teranja Prosineckog, a dozivanja spasioca Saleta, odjednom eto nam i pojacanja. koja su dovedena samo radi njiima znanih kombinacija, i zaokruzili smo sa spasiocem uzasnu seriju igranja baluna, gde nas nije pobedio samo onaj ko nije hteo, gde smo gubili kuci od Jagodine, Vojvodine, gde nas je demolirao Spartak, OFK, Radnicki iz NIsa, i sa juniorima Rada igrali nereseno.. Price da se nisu odradile pripreme sa timom, da on nije selektiran od strane trenera su bile magla, za ko zna koje kombinacije u nasem klubu...Oteran je kondicioni trener, a po pozivu na skajpu su odradjivane pripreme do zimske pauze... Prica se o tonicnosti u igri, o provociranju protivnika, o visokoj travi, o vetru koji duva u pogresnom smeru...

Dolazi nova uprava, skupljena na jedan telefonski poziv.. Ta ista uprava, umesto da odmah po dolasku, iste veceri da sutne demagoga i neznalicu, ona ga sotavlja, i daje mu se sansa da odradi pripreme u Turskoj... Pripreme odradjenje, ali rezultat i dalje uzasan, gde igraci nemaju snage za 90 minuta, gde nema igre, pasa u prostor, ama bas nicega, i mi posle mucenja i odlaska na -11 demagogu i neznalici konacno dajemo nogu..

Dolazi Pinto, sa ciljem da tim spremi za sledecu sezonu...Pobedjujemo, ali nista posebno i ne igramo, vec vise imamo srece u nekim situacijama, no pameti i znanja.. Ukazuje nam se sansa da se direktno borimo za titulu, i naravno da mi tu useremo stvar, igrom bez igre, i ne stvorivsi iole pristojnu sansu na utakmici,a treba nam pobeda..Ostalo od juce sve znate..

U ovoj sezoni smo imali i upravu koju je bolela ona stvar za igrace i za klub..Bitno je samo da su u fotelji, da ih neko brani, ako ih obicni navijaci napadaju na utakmici, i da njima bude dobro..Laganja koja su dolazila iz naseg kluba su bila gotovo za rubriku verovali ili ne..Prvi put nam se pod njima desava i strajk fudbalera, gde na igrace ne ide predsednik, vec zakrvavljenih ociju neko drugo lice, koje i neki mesec posle toga ladno kaze da Evandro pati a porodicom i domovinom, i da zato ide, a on uslikan na aerodromu sa zenom i detetom... Jedna bedna, oloska i ohola uprava, koja nam je pojela klub i koja ce biti upamcena kao najjbolja uprava u istoriji FK Partizana.

Dolazi nam nova uprava, koja radi kao rastimovani orkestar, gde niko pojma nema sta treba da radi,a li tu je..Dal nam trebaju pojacanja, dal na ne trebaju..Ko i kako da se plati? Skidamo menice i blokade... Jurimo se po kancelarijama i bijemo...Nema plana i rasporeda.. Ocekivanja zvezdasa ogromna, ucinak osim da nema novog zaduzivanja skoro ravan nuli, jer niti ima ikakvog plana i cilja..

Sve u svemu, hteo sam da dam ukratak sazetak uzasne sezone, od pocetka do kraja, i da licno i u svoje ime oznacim krivce, za sramotu i bruku, koja je ne njima naneta, jer oni i dalje lagodno zive svi, zezaju se i gledaju kako da svakog dana imaju bar 100 eura vise no juce, vec bruku koja je nama zvezdasima naneta evo sestu godinu, gde nam bride obrazi od zezanja i ponizenja na svakom koraku.. Vise smo mi forumasi videli odavde, nego oni iz kluba..Vise smo se mi sekirali i plakali, pili bensendine nego ijedan od njih, jer dok smo se mi nervirali i sakrivali od poziva grobarskog sljama, oni su splavarili sa cigaretama u rukama mrtvi pijani, dok je neko od bivse uprave kupovao stanove i sirio se od naseg novca odvojenog za sve zvezdaske potrebstine..

Rodjen sam daleke sada 74-te godine... Pamtim Zvezdu kao kroz maglu sa finala KUP-a UEFA..Plakao sam kao kisa protiv magle i MIlana, proklinjuci taj klub.. Plakao sam posle revansa u Madridu kada smo izgubilisa 2-0... Plakao danima posle Kelna...Ali sam bio uzasno ponosan sto sam doziveo Bari licno, i Tokio budeci se rano ujutru... Mislio sam da nikada nece doci nesto ovako u nas klub, i da svako onaj ko kroci na Marakanu , oseca sta znaci ime FK Crvene Zvezde..Mislio sam..I necu vise nista da mislim, jer ne zelim da ostatak zivota provedem na luzere, gubitnike, splavare i neznalice...Hocu da uzivam u zivotu, vaspitavajuci svoju decu da ce jednog dana kad-tad ponovo doci do izrazaja Moja Crvena Zvezda..

Valjda !!
"Odlazak Roberta Prosinečkog je najveća tragedija za naš klub od raspada Jugoslavije naovamo". Cort0 Maltese
harper lee
Звездаш
Posts: 139
Joined: Wed May 08, 2013 2:32 am

Re: 2012/13 - REKAPITULACIJA

Post by harper lee »

бишоп wrote:@harper lee

Ништа нисам помешао, већ само како су људи написали ја тако пренео. Криво је и мени што је Роби отишао или боље речено што ништа није успео да уради ( још тада сам писао да је дошао у погрешно време, окружен погрешним људима ) и сећам се и оних мучења под његовим вођством али ми је некако лакше било да то подносим са њим него ето без њега али људи немојмо ићи у крајност, ја руку у ватру могу да ставим да би ове године исти сценарио био и да је Роби остао, а тада би многи коју ми се данас клањају тражили његову смену. Њему све најбоље у наставку каријере али ништа и нико изнад Звезде.
Slazem se sa tobom da je za njega odlicno sto je otisao i da bi scenario bio isti. Robi je mesecima sistematski busen i ne bi napravio nista sve i da je Murinjo licno (pravi Murinjo, ne ona fukara koja ga je nasledila na klupi). Ovako danas njegov izlazak iz ugovora sa Kajzerijem mogao bi da kosta Besiktas 5 miliona dolara, kolika je otkupna klauzula. On se covek spasio, a mi smo ovde gde smo. Pa sad ti vidi koliko se radi o tome da li je neko iznad Zvezde ili nije i o cijem interesu pricamo.

Ja nemam nikakvog interesa da forsiram Prosineckog. Coveka uopste ne poznajem, nikad rec nisam razmenio sa njim i najblize sam mu bio gledajuci ga sa tribina kao igraca i trenera. Moj jedini razlog zasto i danas pizdim zbog toga sto je oteran iz Zvezde je upravo Zvezdin interes.
Zvezdas sa Istoka
Новајлија
Posts: 38
Joined: Sun May 26, 2013 11:00 pm

Re: 2012/13 - REKAPITULACIJA

Post by Zvezdas sa Istoka »

Prvo da vas sve pozdravim, vidim da se fino drustvo sklupilo. Hvala Dachi na pozivu.

Sto se tice sezone za nama, ona je za zaborav iz vise razloga. Vec je receno da je Robi bio svetlo u mrklom mraku i neka nada da cemo poceti da igramo fudbal. Taman je krenuo u dobru selekciju igraca, u sistem iz koga nesto moze da se izrodi, stekao je poverenje navijaca i podrsku za svoj rad i onda su ga konacno oterali. Verujem da Lukic-Vesic ekipa je to davno htela da uradi, a onda su i uspeli. Onih 20ak minuta KZS na kojoj se Robi oprostio, privremeno nadam se, od Zvezde su najemotivniji momenat u poslednjih 20ak godina.
Posle sunca dolazi mrak i kisa, postaviti Nesposobnog Jankovica na mesto trenera su mogli samo idioti poput Lukic-Vesic bande. Covek nikakvih dodirnih tacaka nema sa fudbalom, taktikom, odnosom prema igracima, procenom talenta i perspektive bilo kog igraca. Unistio je ono malo samopouzdanja sto je Robi uspeo da vrati za godinu i nesto i na kraju usao u istoriju kao najgori trener u Zvezdi ikada.
Sadasnji UO na celu sa Dzajom je napravio gresku decenije time sto je pustio Nesposobnog da bude trener posle polusezone, da je tada dosao Pintu ili neko drugi, makar bi igrali bolji fudbal i ovi dunsteri bi makar imali snage za celu utakmicu. Ovako su izdrzali 3-4 kola i onda je usledio pad i hladan tus na Derbiju i sramote na Markani i u NS.

Sve u svemu sezona za zaborav i za opomenu da ako se nesto korenito ne promeni, da nam se mogu desavati i gore stvari od izjednacenja po broju titula sa Partizanom ili duga od 50 miliona evra.
Sada se malo ljutim kad neko kaže: bili smo evropski šampioni. Nismo mi bili evropski šampioni, nego smo mi evropski šampioni - zauvek! Mi, Real, Bajern, Milan…To je naše društvo, a ovo što igramo ovde, to nam je za pripreme.

Ljuba Tadic
User avatar
ajkula
Члан клуба
Posts: 1282
Joined: Sun Mar 17, 2013 8:12 pm

Re: 2012/13 - REKAPITULACIJA

Post by ajkula »

Хлад Малиганович wrote:Робијево подизање Звезде кулминацију је доживело пролажењем Нафтана са шест примљених комада, и још једним лошим почетком сезоне. Јбт, ви као да патите од колективне амнезије. Наравно да је долазак Мувиња грешка, али овде се ствари своде на бајку или теленовелу. Телевиса пресента- Робијеве сузе.

Даље, нисам видео да се систем за Робијевог мандата мења по дубини. Није да није било времена. Омладинска школа је наставила да пропада, није успостављен никакав систем рада у клубу. Не кажем да он то није хтео, можда је и спречен, не знам. Али никакав систем прављен није, осим на нивоу игре првог тима. А тај систем није дао резултат, ма шта ко причао.
Играча избачено- нула. Трофеја освојено- један куп. По мени испод нивоа Пижоновог учинка, ма колико ми Жути био симпатичнији.

Али то је, као што сам и у старту рекао, сасвим друга тема. Поента приче је да ми лутамо. Никакве стратегије, ни заједничког плана- нема. Од година Весићеве владавине, осим потпуног материјалног урушавања, остао нам је у аманет још и један веома опасан вирус. А то је схватање да су маркетинг и стратегија развоја једна иста ствар. Другим речима, српски- важније им је било да успешно замазују људима очи, него да било шта ураде. Тај вирус је још у клубу.
vrlo mi je tesko da ti repliciram jer od svih forumskih likova najvise volim da citem tebe i izvesnog kauboja sa nekog drugog foruma.
medjutim,da li zbog animoziteta prema prosineckom, ili prema samoj ideji idealizovanja pojedinca kojom se neke stvari cine ljepsima nego sto jesu, (verujem da je u pitanju ovo drugo jer i mene takve stvari porilicno nerviraju i smtram ih neprimjerenim ljudima nasih godina) previdjas par cinjenica u vezi prosineckog.

po prvi put posle dugo vremena imali smo neku igru . nesto sto je licilo na fudba iako je stalno imao podmetanja od uprave koja nikako da mu ispuni neke zelje( niko me moze ubjedit da nismo mogli dovest krstenog stopera a mogli duplo skupljeg milijasa) da odrzi kontinuitet igara. mislis da bi sa normalnim stoperom primili tih famoznih 6 golova od naftana?

Zvezda je tek trebala da dozivi kulminaciju ali nije mu omoguceno da nastavi posao. moguce da bi epilog bio isti. ne znam. ali da bi bili ovako jadni da je ostao on i jos samo dva igraca tipa evandro i tosic mislim da titula ne bi dosla u pitanje. ali to su nagadjanja i sta bi bilo kad bi bilo pa ne bih o tome duzio.

medjutim imamo cinjenice koje se ne slazu sa nekim tvojim konstatacijama.
igra pod prosineckim je bila puno bolja od ovog danas i igraci su u tom sistemu izgledali puno bolje i vredjeli su vise.
kazes nije izbacio nikog? lazovica je digao iz mrtvih,bajkovica isto,tosic se vratio u zivot,mijailovicu je dao sansu i trpio ga pored svih njegovih limita. polako je poceo da prikljucuje timu omladince ( bar one koje nisu pobjegli iz zvezde).
a ove sezone smo najbolje vidjeli koliko nam svi ti omladinci vrijede.
dakle nije bas da nije izbacio nikog.
trofej 1 kup. malo. slazem se . samo koliko je partizan gubio utakmica sa drugim protivnicima tih godinu i po?

dalje spominjes naftan. primili smo 6 golova.jesmo. desava se. ibajern je dao 7 komada barsi ,a izgubio na pocetku sezone od bate borisova sto je u dansnjem odnosu snaga mnogo vece iznenadjenje nego tih 6 golova od naftana.
rad? igrali 2:2 . u igri u kojoj iako smo gubili 2:0 ipak dosli do izjednacenja i znalo se da mozemo da damo 2 ili 3 gola.
los pocetak sezone? pogledaj kako je milan poceo sezonu a kako je zavrsio. barem smo mi zvezdasi navikli da nam sezona pocne lose pa posle dodajemo gas.

i apsolutno nije bilo vremena da se za godinu i po dana promjeni sistem po dubini u tolikom aparatu kao sto je zvezda. pa cak i da mu je to omoguceno. a nije. to budi 100 posto siguran.

nije on bio,niti je neki vrhunski trener ali je za ono sto nam je trebalo i treba u datom momentu bio idealan.osim onoga na terenu bitno je i sta je pokrenuo na tribinama i kod vecine navijaca zvezde.
uprava je trebala da uradi samo dvije stvari ato je d aobezbede malo vise para da ostanu dva igraca od ona 4 koja su otisla ,i da redovnije placa,i da ga ostave na miru da radi a ne da ga izbacuju iz sale za sastanke kad je pitao kad ce pare igracima.

dakle,prosinecki je bio jedini nacin da se sa malo para nesto pokrene i uradi. jedino je on mogao da pokrene energiju koja nas je pratila proslo proljece. ne samo na terenu. tih godinu i po dana su jedino od 2007 da je bio jedan period kada se sa igrom i atmosferom oko kluba islo prema gore a ne prema dolje. valjda nam je i ovaj pad zato tezi pa iz tog razloga jedan veliki dio nas ( kazem nas jer svi smo mi jedno ipak) idealizuje robija i daje mu neke ocjene i epitete koje u ovom trenutku ne zasluzuje.
jednostavno trazimo nesto za sta cemo se uhvatit . mozda i poslednju granu nade da necemo prestat da postojimo.
i jos kad uporedimo igru posle njegovog odlaska sa njegovom ispada da je to bio svemirski fudbal ( iako je daleko od toga) pa ga jos vise idealizujemo.
jednostavno nije mu dopusteno da ostvari ono sto je naumio zbog stvari koje si naveo u ostaku tog posta sa kojim se ( kao d aje to bitno) potpuno slazem.
a ko je koga postavljao na noge, mi jejga ili on nas pokazace vrijeme.ako vec nije pocelo pokazivat.
Znas,velika je razlika u navijanju za Zvezdu i u navijanju za Zvezdinu pobedu.
by belaggio
harper lee
Звездаш
Posts: 139
Joined: Wed May 08, 2013 2:32 am

Re: 2012/13 - REKAPITULACIJA

Post by harper lee »

Meni je potpuno neshvatljivo da ziv covek koji gleda fudbal godinama uopste moze da uporedjuje igru ovog tima kod Robija i kod njegovih naslednika. U vreme kad je tim konacno poslozen (prolece prosle godine) jedina briga koju smo imali je hocemo li na vreme dati gol kako bismo otvorili nevidjene bunkere u koje smo zatvarali bukvalno sve protivnike osim Partizana. Danas covek ne zna od cega da pocne da brine.

Ovaj deo oko igre nisam ni hteo da komentarisem jer mi je prosto tesko da poverujem da neko moze tu igru da kritikuje u odnosu na ono sto smo gledali poslednjih nekoliko meseci. Imali smo i kod Robija uzasnih utakmica, narocito pre nego sto je sastavljen ovaj tim, ali to je bio atomski fudbal u odnosu na poslednja izdanja.
User avatar
Константин
Члан клуба
Posts: 1989
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:11 pm

Re: 2012/13 - REKAPITULACIJA

Post by Константин »

Ајкула фино објаснио, само да додам да нема никаквог идолопоклонства. Мислим да је већина која га и данас помиње једноставно копча да је за данашње вријеме без новца за евро тренера просто права премија имати на клупи искреног Цигана, вриједном и преданом послу, који покушава играти фудбал знајући шта је била и шта треба да буде Црвена Звезда, не скривајући ни емоције. Није се вадио на претходнике, припреме, трпио је чак довођење играча које није желио да не помињем да је радио за џ. Све супротно од тренера који је нажалост обиљежио ову сезону иако је много људи од првог дана наслутило шта ће да се деси. Некада је била расправа како је тешко у управи наћи човјека а тренера ето има колико хоћете, ја вјерујем и да је и свим тим наивчинама(или барем већини) јасно да је Роби био случајна премија коју је само требало испоштовати минимално, значи да ради у нормалном окружењу а ова сезона је била зицер за финални апгрејд екипе која би дошла до титуле. "Почетник" чак у првој години у једној озбиљној лиги показује напредак, а ми Звездаши смо наставили вишегодишњу праксу непрепознавања квалитета људи који су на онај или овај начин залутали у нашу никада гору Звезду у њеној историји.
Поред искреног Звездаштва и какавог таквог напретка да се игра фудбал, ми смо изабрали деклеративно Звездаштво(од 8 године) и урнисање фудбала које је страно Једној Јединој читаву њену историју. Зато нам је тако како нам је, и зато се у рекапитулацији дотакнемо и човјека који је унио толико позитивне енергије и наде за боље сутра. Ко то не препознаје чак и не присјећајући се окружења у коме је радио, онда хбг...
Врста која изумире
lucky#13
Члан клуба
Posts: 1734
Joined: Sun May 26, 2013 7:05 pm

Re: 2012/13 - REKAPITULACIJA

Post by lucky#13 »

harper lee wrote:Meni je potpuno neshvatljivo da ziv covek koji gleda fudbal godinama uopste moze da uporedjuje igru ovog tima kod Robija i kod njegovih naslednika. U vreme kad je tim konacno poslozen (prolece prosle godine) jedina briga koju smo imali je hocemo li na vreme dati gol kako bismo otvorili nevidjene bunkere u koje smo zatvarali bukvalno sve protivnike osim Partizana. Danas covek ne zna od cega da pocne da brine.
Ziva istina i to prolece do poslednjeg kola je pokazalo da se moze i bez poraza sa jakom odbranom! Nismo imali srece u mnogim utakmicama koje su zavrsene nereseno,ali smo imali igru i posed!
User avatar
tsva
Члан клуба
Posts: 1776
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:13 pm

Re: 2012/13 - REKAPITULACIJA

Post by tsva »

Nije se ni jednog trenutka postavljalo pitanje na terenu ko je Zvezda i ko parkira autobuse raznih vrsta. Na terenu nisu bile ravnopravne ekipe. Ko god je pokusao otvoreno brzo je shvatio da je to pogubno. I sve to bez plata igracima. To sto je Robi napravio tesko bi i Koperfild uspeo.
“Navijači Zvezde imaju izreku i ona glasi: ‘Zvezda je bolest kojoj leka nema’, i to vam je najveća istina. Što si gori, to su navijači sve privrženiji. To je mazohizam kakvog nema nigde na svetu. Ni ja se po tome ne razlikujem od njih”,-Robi
User avatar
Константин
Члан клуба
Posts: 1989
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:11 pm

Re: 2012/13 - REKAPITULACIJA

Post by Константин »

Успио је јер је изградио повјерење и код играча и навијача али ваљда дио људи још увијек мисли да је нормално играти без примања јер ето ни ми обични навијачи немамо редовне плате у својим фирмама. :roll:
Врста која изумире
User avatar
Хлад Малиганович
Члан клуба
Posts: 200
Joined: Sun Mar 17, 2013 2:23 pm

Re: 2012/13 - REKAPITULACIJA

Post by Хлад Малиганович »

Распад који је уследио након Робија, је једини аргумент који ја овде видим. Ако је успех да се испред нашег тима паркира аутобус, што је тако од када ја пратим фудбал, онда треба сви да се поубијамо одмах. Ако је успех да за полусезону не победиш ни једну од првих пет екипа на табели, онда исто треба да се посамоубијамо. Ако је успех да и на пролеће освојиш мање бодова од Гробља, а на јесен си имао минус 10.... Ако је успех да у наредну сезону опет уђеш са најавом катастрофе... онда јбг.

Ја више нећу писати о Робију, јер сте учинили да испада да га ја не волим. А ја једноставно одговарам на појаву да људи који пљују апсолутно све везано за Црвену звезду, из потпуно необјашњивих разлога пишу сасвим нереалне хвалоспеве о њему.
C'mon Yano, c'mon honey, let's sell the house.
User avatar
Константин
Члан клуба
Posts: 1989
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:11 pm

Re: 2012/13 - REKAPITULACIJA

Post by Константин »

Хлад Малиганович wrote:Распад који је уследио након Робија, је једини аргумент који ја овде видим. Ако је успех да се испред нашег тима паркира аутобус, што је тако од када ја пратим фудбал, онда треба сви да се поубијамо одмах. Ако је успех да за полусезону не победиш ни једну од првих пет екипа на табели, онда исто треба да се посамоубијамо. Ако је успех да и на пролеће освојиш мање бодова од Гробља, а на јесен си имао минус 10.... Ако је успех да у наредну сезону опет уђеш са најавом катастрофе... онда јбг.

Ја више нећу писати о Робију, јер сте учинили да испада да га ја не волим. А ја једноставно одговарам на појаву да људи који пљују апсолутно све везано за Црвену звезду, из потпуно необјашњивих разлога пишу сасвим нереалне хвалоспеве о њему.
Хладе уз дужно поштовање чини се да не видиш шуму од дрвета.
Да ти поставим другачије питање. У условима тоталне беспарице која је дошла и до непримања плата, најлошијих резултата и најдуже негативне серије против комшија у историји, у условима када је изнад тебе скуп шибицара и незналица који те (не)намјерно подривају катастрофалним вођењем клуба-који тренер би по твом мишљењу боље обавио посао? Какав тип тренера и личности је требао да буде умјесто Робија па да имамо љепшу и бољу игру и бољи резултат?
Роби је знао шта је Црвена Звезда и ћутећи и радећи је барем покушао да споји њено величанство са његовим величанством фудбалом, оно што је направило од Звезде европског великана. Лакше је додуше и у животу за неуспјехе скривати се и окривљивати другог, али то је одувијек била одлика малих људи/клубова...
Врста која изумире
User avatar
Beara_Vladimir
Члан клуба
Posts: 1828
Joined: Sat Mar 16, 2013 2:10 pm

Re: 2012/13 - REKAPITULACIJA

Post by Beara_Vladimir »

Годину и по дана Робијевог крвавог рада и труда је уништено доласком оне јајаре, и зато смо све ово што нам се дешава потпуно заслужили. Испраћен је са ''ћао Просинечки'', док је собарица дочекана са ''добродошао Сале делијо''. Са Робијем смо играли фудбал, на терену се знало ко је Црвена звезда. Намучио се да усади овим играчима победнички менталитет. Играчи су код Жутог изгледали неупоредиво боље. У једном тренутку су се неки озбиљнији клубови интересовали за пола овог тима, а сада не можемо да продамо никога, све и да хоћемо. Једноставно нисмо смели да дозволимо да га они криминалци онако отерају. Само је требало сачувати осовину тима и надоградити то са двојицом играча, и ми би се ове године кроз овакву лигу прошетали са Жутим само тако. Наша прошлогодишња екипа би овакав Партизан добила и не би се уопште постављало питање ко ће бити шампион. Али, ми ништа боље од оне јајаре јанкосана нисмо ни заслужили. Немамо нити једно право да сада кривимо ни Толета, ни државу, ни политику, зато што смо за ово сада криви ми и само ми.
IDOLOPOKLONIK VELIKOG ŽUTOG!
Locked