АБА лига 2012/2013

zolla
Новајлија
Posts: 12
Joined: Thu May 09, 2013 10:06 pm

Re: АБА лига

Post by zolla »

dozvolićete mali off da se ne bismo frljali netačnim kvalifikacijama ...

kk crvena zvezda nije u stečaju.

KKCZ je na osnovu odluke skupštine kluba a na predlog predsednika samostalno inicirala stečajni postupak sa unapred pripremljenim planom reorganizacije.

nakon glasanja o planu reorganizacije, ukoliki je isti usvojen, stečajni sudija jednim istim rešenjem otvara stečajni postupak, potvrđuje usvajanje unapred pripremljenog plana reorganizacije i obustavlja stečajni postupak, sve na osnovu člana 160. stav 3, a u vezi sa članom 166. stav 2. Zakona o stečaju.

onog momenta kada je naš plan reorganizacije usvojen kkcz više nije u stečaju...

nosilac našeg brenda kkcz, koji je i subjekt reorganizacije, je u stanju mirovanja a nosilac brenda je postao fmp na osnovu ugovora o poslovno-tehničkoj saradnji... nakon isteka pomenutog ugovora, odnosno nakon okončanja roka trajanja plana reorganizacije kkcz će ponovo preuzeti svoj brend i što je najbitnije nastaviti tamo gde je stao fmp kao nosilac brenda ...

da ne bude zabune - brend je esencija jednog kluba i on objedinjuje sve ono što jedan klub čini... brend ne treba poistovećivati sa nosiocem ...brend je spoljašnja pojava jednog kluba i njegov nosilac, odnosno pravno lice koji se istim koristi je ništa drugo nego pravna forma koja dozvoljava brendu da funkcioniše u pravnom prometu... nosilac je instrument brenda a ne obratno, tako da mi nismo postali fmp niti je fmp postao zvezda, nego je fmp jedan običan instrumentašeg funkcionisanja dok se plan reorganizacije na dosadašnjem nosiocu ne okonča... ... neće zvezda biti u problemu nakon okončanja ugovora o poslovno-tehničkoj saradnji, zvezda egzistira i na pravnom i na sportskom nivou, a nakon isteka pomenutog ugovora i plana reorganizacije samo će ponovo biti izvršena rokada na mestu nosioca njenog brenda.
User avatar
Ivan Vasev
Стара гарда
Posts: 2662
Joined: Sat Mar 16, 2013 11:34 pm

Re: АБА лига

Post by Ivan Vasev »

ZVEZDIZMI


Zamena teza? To je kad " Svinja" tvrdi da je trinaesto prase!?
Sta je sest godina bez titule kraj sest decenija njihove patnje?!
User avatar
Rajko
Члан клуба
Posts: 622
Joined: Sun Mar 17, 2013 4:29 pm

Re: АБА лига

Post by Rajko »

Закукали дебела свиња и Даниловић Пеђа,
Нема више Борхана и екипе да чувају леђа,
Лову више нема ко да им даје,
Тадићев пројекат напрасно стаје!

Мишеви се скењали, нема оптимизма,
Ближи им се ближи, велика катаклизма,
Ни трибину више нема ко да плаћа,
Осташе без гаћа, црно-бела браћа!

Крали су, отимали, деценију и више,
Сурова казна сад за вратом дише,
Све се враћа, све се плаћа, одувек је тако,
Ниједном малом фрањевцу данас није лако!

Другим су говорили да катанац стиже,
А њима је данас, никада ближе,
Сви лоповски пројекти у месту су им стали,
ЗАУВЕК ОНИ ОСТАЋЕ, ТЕК КОМШИЈА МАЛИ!


Не знам ко је ово писао, али тако личи на Бору Чорбу. :mrgreen:
User avatar
EmptyClip
Члан клуба
Posts: 748
Joined: Sat Mar 16, 2013 3:40 pm
Location: Рума (нови сад)

Re: АБА лига

Post by EmptyClip »

zolla wrote: nosilac našeg brenda kkcz, koji je i subjekt reorganizacije, je u stanju mirovanja a nosilac brenda je postao fmp na osnovu ugovora o poslovno-tehničkoj saradnji... nakon isteka pomenutog ugovora, odnosno nakon okončanja roka trajanja plana reorganizacije kkcz će ponovo preuzeti svoj brend i što je najbitnije nastaviti tamo gde je stao fmp kao nosilac brenda ...

da ne bude zabune - brend je esencija jednog kluba i on objedinjuje sve ono što jedan klub čini... brend ne treba poistovećivati sa nosiocem ...brend je spoljašnja pojava jednog kluba i njegov nosilac, odnosno pravno lice koji se istim koristi je ništa drugo nego pravna forma koja dozvoljava brendu da funkcioniše u pravnom prometu... nosilac je instrument brenda a ne obratno, tako da mi nismo postali fmp niti je fmp postao zvezda, nego je fmp jedan običan instrumentašeg funkcionisanja dok se plan reorganizacije na dosadašnjem nosiocu ne okonča... ... neće zvezda biti u problemu nakon okončanja ugovora o poslovno-tehničkoj saradnji, zvezda egzistira i na pravnom i na sportskom nivou, a nakon isteka pomenutog ugovora i plana reorganizacije samo će ponovo biti izvršena rokada na mestu nosioca njenog brenda.
Не слажем се са овим. Ми смо једноставно ФМП. Мени није проблем да то признам просто јер не видим нешт страшно лоше у томе. Кулије би ми било да смо кренули од бетона ал може и овако.
User avatar
Banex
Члан клуба
Posts: 1072
Joined: Wed Jun 12, 2013 11:56 pm
Location: Novi Sad

Re: АБА лига

Post by Banex »

Zolla je sve lepo objasnio, a mi ni u kakvom slučaju nismo samo i jedino fmp ! Ni u pravnom smislu, ni u bilo kom drugom ! A to što bi bilo kulije da smo krenuli od betona uopšte nije postojalo kao realna opcija jer da smo otišli u stečaj ne bi postojali danas uopšte, znači ne bi mogli ni u beton, a kamoli da igramo Evroligu i da se pripremamo za pune Arene u evroligaškoj jeseni koja nas očekuje. Pa ti sad još jednom razmisli koja opcija nam je bila bolja.
"Mladenović vara Liveranija !"
User avatar
EmptyClip
Члан клуба
Posts: 748
Joined: Sat Mar 16, 2013 3:40 pm
Location: Рума (нови сад)

Re: АБА лига

Post by EmptyClip »

Зашто не би постојали?
User avatar
Il genio
Стара гарда
Posts: 2241
Joined: Sun Mar 17, 2013 2:47 pm

Re: АБА лига

Post by Il genio »

Izabran je najbolji moguci model, alternativa je bila da se ugasimo i da pocnemo iz pocetka, sto su predlagali neki clanovi UO na celu sa bivsim premijerom Zivkovicem. Svima je biilo jasno da ne bismo mogli da funkcionisemo sa 18 miliona evra douga, sa raznim tuzbama i arbitraznim komisijama... Ovako je postenije prema poveriocima, dobice neki dinar, da smo se ugasili ne bi dobili nista.
User avatar
Banex
Члан клуба
Posts: 1072
Joined: Wed Jun 12, 2013 11:56 pm
Location: Novi Sad

Re: АБА лига

Post by Banex »

Pa zato što bi se ugasili. BANKROTIRALI ! I mnogi to i danas zaboravljaju kada besomučno pljuju Nebojšu Čovića..
"Mladenović vara Liveranija !"
User avatar
EmptyClip
Члан клуба
Posts: 748
Joined: Sat Mar 16, 2013 3:40 pm
Location: Рума (нови сад)

Re: АБА лига

Post by EmptyClip »

Па добро, угасили би се и кренули испочетка. Сад се нисмо угасили, дали смо свој идентитет другом клубу. Не видим како је једно од ова два епохално боље од другог.
User avatar
Banex
Члан клуба
Posts: 1072
Joined: Wed Jun 12, 2013 11:56 pm
Location: Novi Sad

Re: АБА лига

Post by Banex »

Epohalna razlika je na primer što bi taj nov klub koji bi "krenuo ispočetka" izgubio pravo na sve trofeje koje je osvojila Crvena Zvezda u svojoj bogatoj istoriji, i taj klub bi zauvek bio ugašen.
"Mladenović vara Liveranija !"
User avatar
Il genio
Стара гарда
Posts: 2241
Joined: Sun Mar 17, 2013 2:47 pm

Re: АБА лига

Post by Il genio »

EmptyClip wrote:Па добро, угасили би се и кренули испочетка. Сад се нисмо угасили, дали смо свој идентитет другом клубу. Не видим како је једно од ова два епохално боље од другог.
Prvo, da smo se ugasili i krenuli iz pocetka, formalno gledano, da li bismo bili isti klub?
Ustupili smo brend drugom klubu, ali smo sacuvali svoj, koji se za 3 godine vraca oslobodjen milionskog duga. Ja mislim da je to mnogo bolja opcija nego gasenje pa restart iz beton lige. Koliko godina bi nam bilo potrebno da se vratimo u Jadransku ligu, a koliko da izborimo EL? Treba biti realan, niko nije srecan sto smo usli u ovakav dil sa FMP-om iako to nije nista protivzakonito, ali muka nas naterala.
Ova varijanta je mnogo bolja od one druge i tu nema diskusije... Ostaje pitanje sta ce biti na kraju petogodisnjeg ugovora, ali i da dodje do razlaza sa Covicem, mislim da smo profitirali. Dobili bismo klub bez dugova koji ce nastaviti takmicenje koje je igrala KKCZ Telekom, sve trofeje koji su osvojeni u medjuvremenu, malo li je?
Last edited by Il genio on Fri Jun 28, 2013 12:14 am, edited 1 time in total.
User avatar
EmptyClip
Члан клуба
Posts: 748
Joined: Sat Mar 16, 2013 3:40 pm
Location: Рума (нови сад)

Re: АБА лига

Post by EmptyClip »

Oкej.
zolla
Новајлија
Posts: 12
Joined: Thu May 09, 2013 10:06 pm

Re: АБА лига

Post by zolla »

EmptyClip wrote:
zolla wrote: .
Не слажем се са овим. Ми смо једноставно ФМП. Мени није проблем да то признам просто јер не видим нешт страшно лоше у томе. Кулије би ми било да смо кренули од бетона ал може и овако.
Zašto smo mi (jednostavno) FMP? Ja mislim da je status KKCZ sve samo ne jednostavan čak i za nas koji se bavimo tom materijom i mislim da kontraargument zahteva da bude malo detaljniji od tog "jednostavno je tako"

da ponovim ... FMP je nosilac brenda KKCZ ... čak i da je raniji nosilac brenda ugašen (što je i bila jedna od opcija) Zvezda bi nastavila da živi kroz novog nosioca...

beton liga je u nekoj situaciji i mogla da prođe kao rešenje (da ne obrazlažem detaljnije zadugo bi mi trebalo) ali mislim da je ova opcija daleko bolja ... a da je tako dokaz je da će narodne godine zvezdaška publika gledati EL...

ne znam za vas - za mene je to neverovatan rezultat
User avatar
EmptyClip
Члан клуба
Posts: 748
Joined: Sat Mar 16, 2013 3:40 pm
Location: Рума (нови сад)

Re: АБА лига

Post by EmptyClip »

Зола ја Звезду доживљавам као клуб, не као бренд. Не може Звезда да скаче са клуба на клуб, она је сама по себи клуб.
User avatar
Banex
Члан клуба
Posts: 1072
Joined: Wed Jun 12, 2013 11:56 pm
Location: Novi Sad

Re: АБА лига

Post by Banex »

Da li se zna kada kreću pripreme za novu sezonu i kada igramo prvu zvaničnu utakmicu ?
"Mladenović vara Liveranija !"
Locked