2. коло КЛС: Црвена звезда - Партизан

User avatar
Nickcooler
Bloger
Posts: 193
Joined: Mon Mar 18, 2013 1:08 am
Location: Лозница- Београд
Contact:

2. коло КЛС: Црвена звезда - Партизан

Post by Nickcooler »

Пионир је превише мали да станемо сви који бисмо желели, па смо за све који немају сезонску карту обезбедили комплет карата за Индију и Пакистан


Image



Молим две карте за Индију и Пакистан!

Отварам очи, или боље речено покушавам да их отворим, док руком тражим проклетињу да се јавим или да је бацим о зид. Пошто сам ипак смогао снаге да померим капке схватам да друг зове. Делија, Ужичанин.

"Хеј брате, шта ћемо радити за карте, јеси чуо да неће бити продаја сем сезонских?!" "Ма не знам брате, очи још нисам отворио, а и за среду сам изгледа заузет..." "Дај брате, па дерби је! Ти и твоје обавезе...", наставио је да прича, а ја сам махинално руком дохватио оковратник мајице и схватио да сам мокар до голе коже. И да сам целу ноћ преспавао на каучу уместо у свом кревету. Ако сам уопште и спавао...

Јер те ноћи пред дерби... Тешко је склопити очи, а ја да будем искрен ни сам не знам када сам склопио моје.

Само знам да сам сањао страшан сан. Нестваран, а опет готово опипљив.

Узимам лопту испод коша и крећем у дриблинг у десно. Пробијам. До самог коша. Два поена за нас. Следећи напад већ знам, ићи ћу у лево. Поново сам бржи од чувара. Милан је сам у ћошку. Тројка. Знам да он то не промашује. Одбрана је агресивна, на лопту, на дужину руке. Чиста лопта. Још један кош за нас. То је то, играмо. Бољи смо. Друго полувреме као посластица. Полувреме. Судије се враћају, али делују некако уплашено, у очима им се то види. Као да су добрих десетак минута провели у нечијем гепеку. Почињемо поново. Узимам лопту испод коша и крећем дриблинг у десно, судија свира кораке. Примамо кош. Поново се окрећем да узмем лопту, али сада већ уместо Милана Тадија изводи лопту. Овај пут крећем у лево, кораци. Тројка у наш обруч. Бићу паметнији, размишљам, док се враћам и трећи пут до нашег коша. Пустио сам да лопта одскочи о паркет, а онда сам наставио да водим. Добро је, пиштаљка се није огласила. Ипак имају мало морала. Удвајање. Не, ту си најтањи, неко виче у мојој глави. Ролинг, што даље од замке, и секирица по мојој руци. Гледам у судију, он ме не примећује. Вичем, али моју вику надгласава псовка човека задриглог и са тамним обрисима зноја испод пазуха. Заћутим, ипак сам ја другачије и господскије васпитан. Зато се тако и понашам. Борим се заједно са својим друговима до краја. Неизвесно је. Кош је за кош. Сви виде да је аут. И они то виде, али не... Свему је крај. У задњој секунди, из аута. Судију зовем, али он као да не чује... Саиграче зовем, али њима није до приче. Марко, Немања, Тадија, Малина. Сви седе на паркету. Плачу. Искрено. Сломљено. Није срамота. Није срамота...

"Није срамота брате да замолимо њега, он има велико срце, помоћи ће да уђемо некако." "Ок, зови га", а кога је заправо требало да зове не знам. Мени је и даље срце притискала иста црна мисао од ноћас. Исти сан.

Само, ноћ је прошла одавно, на то сам, ваљда по навици живота у мраку током 11 година, заборавио. Напољу сија сунце, већ три дана после дербија. Најјаче од када га ја памтим.

Image

Поново звони телефон. Више ми се Лени Кравиц не чини тако одбојним. Поново исти, познати глас.

"Брате, ништа од свега. Нема ни он карте. Изгледа да ћемо морати да гледамо код куће, или да се нађемо негде у граду". "Ма ништа не брини брате, ти купи пиво, а ја доносим карте..." "Нашао си преваранту стари!" "Тако некако... Ти само спреми пасош. Индија и Пакистан нас очекују!"
Last edited by Nickcooler on Tue Apr 02, 2013 12:57 pm, edited 1 time in total.
Југовић, Југовић до Панчева, Југовић... Просинечки је ту, Просинечки... Михајловић у средину... 2:2! Гол, гол, гол, гол... Небо се отворило! Стадион је експлодирао!
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: 2. коло КЛС: Црвена звезда - Партизан

Post by crazynorth75 »

Nakon jako dugo vremena, došao je i taj dan da smo favoriti u derbiju i to sasvim opravdano. Dobili smo 3 u nizu, imamo bolji igrački kadar, iskusniji, igraćemo pred puno halom cigana. Što se tiče mana i prednost, Partizan je mnogo bolji defanzivno, Zvezda opet ofanzivno i ako se bude igrala utakmica na veći broj poena tu je svakako naša prednost. U dosadašnje 3 utakmice smo imali prednost u reketu, Brown i Raško, uz Savovića, su kvalitetniji od njihovog tria Gagić - Musli - Milutinov, a tu je i Francuz Lovernj koji je dosta solidan u skoku, znao je u prošlosti pogađati i spolja, mada je pitanje koliku slobodu će imati za to kod Vujoševića. Kod Partizana je pod znakom pitanja nastup Lučića zbog povrede, mada je vjerujem da će nastupiti, jer su njihove prednosti upravo pozicije 3 i 4, te mladi Bogdanović na kog treba obratiti posebnu pažnju jer je riječ o velikom talentu. Poseban defanzivni teret treba iznesu Scott i Simonović na Bertansu, a očekujem i njihov solidan ofanzivan učinak. Nelson je komandant parade koji treba da odredi ritam utakmice, Igorova uloga je svima poznata. Ono što ne bismo trebali dozvoliti je mlak ulazak u utakmicu, što nam se dešava već neki period, da nam protivnik ubaci po 40-50 poena za poluvrijeme, pa da se onda trgnemo. Znači pametno, skoncentrisano, ovo je sezona u kojoj imamo idealnu priliku da pošaljemo Partizan tamo gdje im je i mjesto, a to je iza Zvezde, prilika da uzdrmamo koncept makabizacije i ne vjerujem da će nam se uskoro pružiti slična prilika, zato samo pametno i hrabro.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Константин
Члан клуба
Posts: 1989
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:11 pm

Re: 2. коло КЛС: Црвена звезда - Партизан

Post by Константин »

Тачно тако, само да уђемо најјаче могуће у меч. Када смо то урадили против њих у првом мечу сезоне нису се могли вратити иако су се својски трудили. То очекујем од Вукоичића већ неко вријеме, да доведе мотивацију на максимум одмах на почетку меча. Ово сада је лакши задатак јер је у питању дерби. Само да сви дају свој максимум и требали би да добијемо јер смо квалиттенији ростер. Иако глодари играју добро одбрану, надам се да би Браун могао да има запажену ролу против њихових центара.
Ајмо момци! :zastavaGRB:
Врста која изумире
User avatar
Najdoski dr. Ilija
Стара гарда
Posts: 2983
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:37 pm

Re: 2. коло КЛС: Црвена звезда - Партизан

Post by Najdoski dr. Ilija »

Увек је леп осећај поцепати пацове.
Имамо квалитетнији тим а биће и подршке навијача.
Пацови имају младу екипу али играју јако чврсту тимску игру.
Ово је само још један међусобан окршај у низу и биће их још доста до краја и коначног циља па се чини да овај и није толико битан сем са аспекта престижа и психичке стабилности.
Што би рекли моји предходници само чврсто да се уђе у утакмицу и тешко да ће они моћи да се врате!
И на небу том на које идем ја, сија моја Звезда Црвена!
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: 2. коло КЛС: Црвена звезда - Партизан

Post by crazynorth75 »

Vidim da je Vujošević aka Gebels, u svom najboljem bijednom maniru odbio ponuđenih 400 ulaznica za navijače partizana uz ponovno podgrijavanje nekih strasti, a onda se kao licemjer ibreti za događaje u Kragujevcu...Nema veze, naše je da budemo pametni, da ih dobijemo 4. puta u nizu i to je već poprilično prebacivanje pritiska u finišu sezone na njihove igrače.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Najdoski dr. Ilija
Стара гарда
Posts: 2983
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:37 pm

Re: 2. коло КЛС: Црвена звезда - Партизан

Post by Najdoski dr. Ilija »

Ма да бре, дебели смрад игра психолошку игру.
Свестан је он да нама више значи наших 400 него њима њихових 5000.
Дефинитивно ако их сутра поцепамо бићемо у великој психолошкој предности и за АБА и за финиш наше лиге!
И на небу том на које идем ја, сија моја Звезда Црвена!
User avatar
keyser_soze
Звездаш
Posts: 183
Joined: Thu Mar 21, 2013 6:19 pm

Re: 2. коло КЛС: Црвена звезда - Партизан

Post by keyser_soze »

http://www.sportal.rs/news.php?news=97624" onclick="window.open(this.href);return false;

Stoki je otkinuta glava kad je u pitanju partizan - drzavni projekat...ostalo je da im pokidamo veze koje su uspostavili sa savezima gde njihov glas vredi kao americki u svetskim institucijama...Znaci sad se prekida derbi??? A kad ste na svakoj utakmici vredjali Gurovica i Karija ,a kasnije Covica nikome nije smetalo...Sada smeta jer govedo debelo najvise mrzi kad je nemocan kao u sadasnjem odnosu ekipa....Ranije mu je mozda i bilo zanimljivo da ga vredjamo a onda nas pobede i on se sepuri i seta kao paun..Ovo sada je vec drugacije ,dobijes ga i jos ga izvredjas ,e to debela svinja ne moze da istrpi i odamh se uvode nova pravila zbog njega ....To su te njihove pozicije koje su zadrzali po savezima ,obzirom da njihova veza sa drzavom nije tako jaka kao ranije
Udri stoku
Dok srce kuca u nama ti Zvezdo ni sama, krv tece moja crveno - belih boja
User avatar
Najdoski dr. Ilija
Стара гарда
Posts: 2983
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:37 pm

Re: 2. коло КЛС: Црвена звезда - Партизан

Post by Najdoski dr. Ilija »

бишоп wrote:Ма ко га јебе, мислим да му уопште више не треба придавати значај. Нека се пати, па то је његова душевна храна када му неко придаје значај. Требали би одрадити транс онако цигански, шмекерски , мангупски типа " Знаш ти знаш само се правиш будала! "

Из све снаге на њих, разгузити их на паркету, а он нека размишља у себи због чега је циганима небитан постао.
+1
Од А до Ш
И на небу том на које идем ја, сија моја Звезда Црвена!
User avatar
keyser_soze
Звездаш
Posts: 183
Joined: Thu Mar 21, 2013 6:19 pm

Re: 2. коло КЛС: Црвена звезда - Партизан

Post by keyser_soze »

бишоп wrote:Ма ко га јебе, мислим да му уопште више не треба придавати значај. Нека се пати, па то је његова душевна храна када му неко придаје значај. Требали би одрадити транс онако цигански, шмекерски , мангупски типа " Знаш ти знаш само се правиш будала! "

Из све снаге на њих, разгузити их на паркету, а он нека размишља у себи због чега је циганима небитан постао.
Pazi ovo uopste ne bi bio los transparent " Dule..znas ti znas ... "
:kolo:
Dok srce kuca u nama ti Zvezdo ni sama, krv tece moja crveno - belih boja
User avatar
Najdoski dr. Ilija
Стара гарда
Posts: 2983
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:37 pm

Re: 2. коло КЛС: Црвена звезда - Партизан

Post by Najdoski dr. Ilija »

keyser_soze wrote:
бишоп wrote:Ма ко га јебе, мислим да му уопште више не треба придавати значај. Нека се пати, па то је његова душевна храна када му неко придаје значај. Требали би одрадити транс онако цигански, шмекерски , мангупски типа " Знаш ти знаш само се правиш будала! "

Из све снаге на њих, разгузити их на паркету, а он нека размишља у себи због чега је циганима небитан постао.
Pazi ovo uopste ne bi bio los transparent " Dule..znas ti znas ... "
:kolo:
Да, да, преко целе трибине:
:utata: :urra:
И на небу том на које идем ја, сија моја Звезда Црвена!
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: 2. коло КЛС: Црвена звезда - Партизан

Post by crazynorth75 »

On svjesno ide da isprovocira incident, jer u takvim uslovima oni najbolje mogu da muljaju i neće on ni tokom utakmice biti s mirom. Evo sad opet neki sastanci, idiotske neke ideje dal' da se igra ili ne, znači opetr zazivanje atmosfere vanrednog stanja...Zato idiota treba maksimalno iskulirati, i posvetiti se svome timu. Svjedoci smo i da su sve ove godine bili debelo gurani od sudija u srpskoj ligi, tako da ne bi bilo na odmet možda staviti i Milovanovića u ekipi, čisto da se ima centar više u eventualnoj rotaciji.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
keyser_soze
Звездаш
Posts: 183
Joined: Thu Mar 21, 2013 6:19 pm

Re: 2. коло КЛС: Црвена звезда - Партизан

Post by keyser_soze »

Treba ih iskarati par puta za redom i skandirati " Dule ostani", kao sto rekoh njemu najvise smeta nemoc....navikla je svinja da svaku situaciju resi u svoju korist ili preko saveza ili preko sudija ili na drugi nacin
Dok srce kuca u nama ti Zvezdo ni sama, krv tece moja crveno - belih boja
User avatar
Константин
Члан клуба
Posts: 1989
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:11 pm

Re: 2. коло КЛС: Црвена звезда - Партизан

Post by Константин »

crazynorth75 wrote:On svjesno ide da isprovocira incident, jer u takvim uslovima oni najbolje mogu da muljaju i neće on ni tokom utakmice biti s mirom. Evo sad opet neki sastanci, idiotske neke ideje dal' da se igra ili ne, znači opetr zazivanje atmosfere vanrednog stanja...Zato idiota treba maksimalno iskulirati, i posvetiti se svome timu. Svjedoci smo i da su sve ove godine bili debelo gurani od sudija u srpskoj ligi, tako da ne bi bilo na odmet možda staviti i Milovanovića u ekipi, čisto da se ima centar više u eventualnoj rotaciji.
За Миловановића се и ја слажем, још је Кари на оним предавањима (и то пред гебелсом)помињао како су клубови против Партизана улазили експресно у бонус након неколико пикова. Иначе за дебелу верзију гебелса је једини лијек пораз његове екипе.
4. у низу остварити па нек' прди колико год хоће.
Врста која изумире
musemic
Члан клуба
Posts: 1088
Joined: Mon Mar 18, 2013 8:44 am

Re: 2. коло КЛС: Црвена звезда - Партизан

Post by musemic »

Večeras teži trening, 15+!
User avatar
Ariljac
Звездаш
Posts: 184
Joined: Mon Mar 25, 2013 6:25 pm

Re: 2. коло КЛС: Црвена звезда - Партизан

Post by Ariljac »

Sportal kaze da definitivno Lucic ne igra..
NIT SESELJA NITI DRASKOVICA,MI SMO VOJSKA DRAGANA DZAJICA!!
Locked