2. коло КЛС: Црвена звезда - Партизан

User avatar
Константин
Члан клуба
Posts: 1989
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:11 pm

Re: 2. коло КЛС: Црвена звезда - Партизан

Post by Константин »

Причати о судијама је депласирано иако није било без грешке. Прво мало кад суђење прође без грешке, а друго комшије су се понудиле када смо их стигли:без Бертранса, Вестермана, Лучић није играо од почетка а нису имали ни Гордона. И дунстер једини не види да Нелсон мора у игру да одигра одбрану на Гордићу који је сам све убацио у 4/4. Само због тренера нисмо наставили низ од 4 побједе (не 7-8 како неко написа), па да онда планирамо даље.
и анализирајте како смо добили претходне 3: прва код њих кренуо нас шут странци их урнисали, другу Нелсон извукао исто имали расположеније играче за шут, трећу у купу да није било понављања већ тешко, и сада када нисмо имали расположених појединаца лагано пораз. Са овим ростером на овај начин сваки тренер може водити звезду, чекаш само да крене 2 играча.
Бишоп wrote: Више од самог пораза боли ме то што су Делије постале залутали "навијачи" на кошаркашкој утакмици. Срамно навијање колико и наша игра. Јебао их "север цели сада се весели ... " .
Поптуно си у праву, а све је то логично када се годинама изопштаваш из кошарке због неких разлога на које не могу и не треба да утичу. Кошарка је динамичан спорт и притисак се највише производи звиждањем док траје противнички напад а не неким пјесмицама поготово овим новим од 10 строфа које праве контраефекат јер се противнику чини да је публика незаинтересована.

Иначе читам ово:
http://www.b92.net/sport/kosarka/vesti. ... _id=701671" onclick="window.open(this.href);return false;
Само се потврђује какав нам је тренер дунстер каже комшије одмакли са искуством :shock: , а бившем капитену недостајало енергије!? :? На дербију немају енергије а чека нас борба за евро лигу и домаћу лигу гдје морамо прекинути деценијску доминацију :nindza:
Врста која изумире
naka
Члан клуба
Posts: 854
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:56 pm

Re: 2. коло КЛС: Црвена звезда - Партизан

Post by naka »

odlično je što se desilo upravo sinoć. Glavni razlog je taj što su i nerealni i napaljeni konačno mogli kroz rezultat da vide ono što se naslućuje od nove godine a to je jedan kontra ritam najblaže rečeno, u kome se tim nalazi. Veći problem je taj što Vlada ne zna da reaguje.

Osim prvog derbija, gde smo bili autsajderi, svi ostali su bili problematični. U Kragujevcu smo bili u kanalu ali se desio prekid. Pretposlednji smo dobili na preokret i uz dosta sreće (oni promašili 6 bacanja na -15). A sinoć smo izgubili bez njihovog glavnog igrača. Problem je utoliko veći što imamo znatno jači tim na svakoj poziciji a uspeli smo da glat izgubimo u situaciji kad odlučujućih 6 miniuta pri egal rezultatu oni igraju bez dva najbolja (francuza i bertransa). Sramno.

U fudbalskom prevodu, videli smo šta Lazović igra kod jednog a šta kod drugog trenera. Ovde je osećaj da naši igrači ispoljavaju 20-30% mogućnosti. Ako to nije do trenera, onda ne znam šta je.

Mali milion puta je dosad morao da vidi koje su mogućnosti pojedinaca. Svaku završnicu koju smo igrali sa Vukom mi smo ili izgubili ili jedva spašavali pobedu (setimo se groblja u Kragujevcu). Čovek može u najboljem slučaju da odigra par minuta i odmah napolje. Zašto? Pa on će ako promaši dve-šutirati i treću i četvrtu bez blama, a ako pogodi kao sinoć, onda će šutirati sa centra sledeće tri. Opet neshvatljivo je da kod 17-13, šest uzastopnih napada završavamo šutem za tri i većinom teških pozicija. Od toga pored njega šutiraju tri.

Sinoć smo više nego zasluženo izgubili a igrački smo jači za 20 razlike bez nekih posebnih problema. Zašto se to ne reflektuje na terenu, nek pojasne stručne službe.
User avatar
Najdoski dr. Ilija
Стара гарда
Posts: 2983
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:37 pm

Re: 2. коло КЛС: Црвена звезда - Партизан

Post by Najdoski dr. Ilija »

Нака је дао најбољу анализу Вукове игре!
И на небу том на које идем ја, сија моја Звезда Црвена!
User avatar
Rajko
Члан клуба
Posts: 622
Joined: Sun Mar 17, 2013 4:29 pm

Re: 2. коло КЛС: Црвена звезда - Партизан

Post by Rajko »

Константин wrote:Само због тренера нисмо наставили низ од 4 побједе (не 7-8 како неко написа)
Две утакмице у Јадранској лиги, финале купа, затим следе ове две утакмице у регуларном делу лиге, и највероватније финале плејофа које се игра на 3 добијене (могућих 5 утакмица), а онда и (врло) могуће финале АБА лиге. Да мораш да бираш једну коју ћемо да изгубимо, од минимално 9 утакмица које играмо са њима, шта би изабрао?

http://www.twitlonger.com/show/lfmiau" onclick="window.open(this.href);return false; :!:
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: 2. коло КЛС: Црвена звезда - Партизан

Post by crazynorth75 »

Šta treba da znači ovaj postavljeni tvit? Da ga se ne smije kritikovati, i o kakvih 20 dobrih utakmica govori? Ako je to Igorov tviter uopšte?

edit: sad vidim i u medijima da jeste...Kapitenu bi bolje bilo da se pozabavi svojom izvedbom u derbiju i da manje tvituje, a fino mu je Čović rekao :travka:
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Rajko
Члан клуба
Posts: 622
Joined: Sun Mar 17, 2013 4:29 pm

Re: 2. коло КЛС: Црвена звезда - Партизан

Post by Rajko »

Игоров је твитер, и то је одговор људима који га од синоћ непрестано пљују и вређају тамо. Вероватно зато што је њему забрањено да одигра лошу утакмицу.

Многи су себи допустили да им Вујошевић обликује мишљење о слабом Партизану који нема пара и има млад и неискусан тим. Што је далеко од истине. Они су ове године одиграли егал са Барселоном и ЦСКА, са истим овим тимом. То су две екипе које су главни кандидати да освоје Евролигу ове сезоне. Шта ли би наши људи рекли за тренере те две екипе (Пасквал и Месина), кад са толико квалитетнијим тимом не успеју да их "отресу 15 разлике"? Ал ваљда смо ми јачи од њих. Ми их у том делу сезоне добисмо 15 разлике пред њиховим навијачима. Једноставно, они уопште нису тако лоши као што се говори. Имају неке од најталентованијих играча у Европи, и како време пролази њихова форма експоненцијално расте. Они су сад дупло бољи него у првом делу сезоне. Наша је срећа што им је отишао Гордон. Јесте, синоћ им није играо ни Лучић, били смо велики фаворити и требало је да добијемо. Ал десила се лоша утакмица.


Они су погодили поново велики број немогућих шутева. Бертанс погађа из окрета на истеку напада, Милосављевић (?!) погађа тројку у последњој секунди, а Гордић одигра утакмицу живота. Све су то ствари које уништавају морал противничке екипе. Ал ето, опет смо били близу преокрета, и наше грешке су нас одвеле у пораз. Они су добили на срећу и борбеност синоћ и то је опет плус за нас. Са друге стране, као што сам рекао већ, два наша најбоља играча су одиграла најгоре утакмице у сезони. Мислим на Нелсона и Игора. Слажем се да је Влада требало да врати Нелсона на крају, али можда је имао разлог (неки проблем са повредом). Не свиђа ми се ни што је (очигледно уплашени) Митровић био на терену у тренуцима кад су се одлепили. Не свиђа ми се ни што је Симоновић велики део утакмице преседео на клупи, као ни то што је Браун добио мало минута. Ал лако је после битке бити капетан...

Пуна подршка Влади, Игору и целом тиму! Кад сам могао оним момцима који су се борили за опстанак пре неколико сезона да дајем безрезервну подршку само зато што су се борили, могу вала и овима сад. На борбености ретко ко може да им замери (причам о целој сезони).
User avatar
Najdoski dr. Ilija
Стара гарда
Posts: 2983
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:37 pm

Re: 2. коло КЛС: Црвена звезда - Партизан

Post by Najdoski dr. Ilija »

Друже наравно да ћемо сви да наставимо да их подржавамо.
Ово је била само оправдана критика њихове синоћ бледе партије а опште је познато да пораз од пацова доноси и мало емотивнији суд.
Тога је било и биће увек само што је у време нових технологија то уочљивије.
Играчи то свакодневно прате и морају да схвате на прави начин па део тога и да превиде баш због свести о емотивнијем навијачком наступу због пораза у дербију!
И на небу том на које идем ја, сија моја Звезда Црвена!
naka
Члан клуба
Posts: 854
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:56 pm

Re: 2. коло КЛС: Црвена звезда - Партизан

Post by naka »

Ja bih se ogradio o kritika upućenih igračima. Svi negativni komentari vezani su za loše vođenje ekipe i to ne taktičko koliko za operativno u dužem roku. Kao što Rajko reče, grobari rastu. I to ne u kvalitetu koliko im se diže forma. A mi smo u konstantnom padu. Dakle, krivica je na treneru i njegovom pretpostavljenom stručnom konusltantu.

Igrači mogu imati deo krivice ali je on zanemarljiv. Samo budale ih mogu prozivati. To je kao kad su se proozivali igrači kako ne trče dok ih je vodio Jankosan. Ovde je glavna adresa Vlada i Čović, jer je problem sistemski.
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: 2. коло КЛС: Црвена звезда - Партизан

Post by crazynorth75 »

Igor je pojasnio svoj tvit,
Međutim, Rakočević je istakao da ove reči nisu bile upućene svim navijačima nego samo pojedincima koji su mu uputili uvrede.
"Da ne bude zabune, konkretno sam mislio na par osoba sa Tvitera sa svojim komentarima. Hvala pravim Delijama i Zvezdašima na stalnoj podršci bez obzira na sve“, napisao je kapiten Zvezde na svom Tviter profilu.
a slažem se da je problem sistemski i da bi trebalo dobro da se zamisle predsjednik i trener.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
carapan
Стара гарда
Posts: 2930
Joined: Mon Mar 18, 2013 10:28 pm

Re: 2. коло КЛС: Црвена звезда - Партизан

Post by carapan »

Mene to i mnogo boli.. Sto mi imamo MNOGO bolji tim od klosara preko puta, a dozivimo da ne mozemo da ih pobedimo pred nasim navijacima.. Postujem ja Vladu Vukoicica, ali voleo bih da od nove sezone, gledam nekog drugog na njegovom mestu..Nije mi licno problem jucerasnja utakmica, vec odavno mislim da njemu fali nesto, sto je potrebno ovom timu, a to je znanje uklopiti ga u celinu !!
"Odlazak Roberta Prosinečkog je najveća tragedija za naš klub od raspada Jugoslavije naovamo". Cort0 Maltese
ЦПСШ
Новајлија
Posts: 84
Joined: Sun Mar 17, 2013 7:18 pm

Re: 2. коло КЛС: Црвена звезда - Партизан

Post by ЦПСШ »

Константин wrote: Са овим ростером на овај начин сваки тренер може водити звезду, чекаш само да крене 2 играча.
Eto tako.
naka wrote:odlično je što se desilo upravo sinoć.
Sinoc je bio poslednji termin kad smo mogli da izgubimo od njih jer svaki sledeci je provalija.
Rajko wrote:Они су погодили поново велики број немогућих шутева. Бертанс погађа из окрета на истеку напада, Милосављевић (?!) погађа тројку у последњој секунди, а Гордић одигра утакмицу живота. Све су то ствари које уништавају морал противничке екипе. (...)
Они су добили на срећу и борбеност синоћ и то је опет плус за нас.
Unistava moral sujetne ekipe!
Nasi igraci znaju da su bolji,svesni su rostera koji im se suprotstavio sinoc i krenuli sa "lako cemo". (Ne potcenjujem zasluge trenera za sinocnju predstavu,ali imamo dosta iskusnih igraca koji sebe radi ne smeju ono da dozvole)
Partizan je dug niz godina imao isti odnos (i veci!) kvaliteta na svojoj strani,a kad vode 20 razlike - oni grizu za 30,jer poraz od slabije Zvezde nije opcija.

Ja ne volim njihov nacin zbog neophodnih mu zacina - ali nas je druga krajnost. Iako oni nikad za nas nece imati znacaj kao mi za njih - cinjenica je da Mi DANAS nemamo nista,a ponasamo se kao da je 1956 godina!

Sutevi na isteku vremena nisu relevantni - ne doprinose analizi.Oni su samo posledica.
User avatar
Rajko
Члан клуба
Posts: 622
Joined: Sun Mar 17, 2013 4:29 pm

Re: 2. коло КЛС: Црвена звезда - Партизан

Post by Rajko »

ЦПСШ wrote: Nasi igraci znaju da su bolji,svesni su rostera koji im se suprotstavio sinoc i krenuli sa "lako cemo". (Ne potcenjujem zasluge trenera za sinocnju predstavu,ali imamo dosta iskusnih igraca koji sebe radi ne smeju ono da dozvole)
Partizan je dug niz godina imao isti odnos (i veci!) kvaliteta na svojoj strani,a kad vode 20 razlike - oni grizu za 30,jer poraz od slabije Zvezde nije opcija.

Ja ne volim njihov nacin zbog neophodnih mu zacina - ali nas je druga krajnost. Iako oni nikad za nas nece imati znacaj kao mi za njih - cinjenica je da Mi DANAS nemamo nista,a ponasamo se kao da je 1956 godina!

Sutevi na isteku vremena nisu relevantni - ne doprinose analizi.Oni su samo posledica.
Први болд. Не знам какве ово има везе са синоћном утакмицом, и одакле ти да се наши играчи не би исто понашали? Свих тих претходних година кад су они били доминантни, они су имали вишеструко јачи тим од нас. Та разлика је била много већа него данас. И сваке од тих година смо ми добили најмање један дерби у сезони. Да ли је то зато што су се они опуштали? Једноставно, дерби је специфична утакмица, и не може једна екипа да направи неку баш велику серију победа, поготову не кад је квалитет екипа скоро изједначен. Они су нас добили једном у 4 утакмице, а да ли ће нас добити још неки пут до краја сезоне...то је велико питање.

Други болд. Последица чега? Ми смо у тим тренуцима играли одличну одбрану. Били у пуном налету, такви кошеви уништавају морал сваке екипе. Пре тројке Милосављевића је Нелсон украо лопту, али је направио грешку и поново је изгубио. Њима је остало 3 секунде до краја напада, а били су на својој половини. И погодили су тројку...Милосављевић који погађа једном у 10 пута. Да смо се одбранили, ко зна шта би било. И онда уместо да водимо пола коша (имали смо контру), ми губимо 4 разлике. То су тренуци који су ломили утакмицу, и никако нису небитни.


Иначе се слажем да се поједини људи понашају као да смо у 56-ој. Што међу нашим навијачима, што међу гробарима. Синоћ лом коментара о томе како је срушен "државни пројекат". Да, државни пројекат који 11 година није освојио титулу. Који су то испрани мозгови... Али ако мислиш да се наши играчи понашају тако, ту не могу да се сложим. Ја то не видим.
ЦПСШ
Новајлија
Posts: 84
Joined: Sun Mar 17, 2013 7:18 pm

Re: 2. коло КЛС: Црвена звезда - Партизан

Post by ЦПСШ »

Rajko пише:
Свих тих претходних година кад су они били доминантни, они су имали вишеструко јачи тим од нас. Та разлика је била много већа него данас. И сваке од тих година смо ми добили најмање један дерби у сезони.
Tu je glavni nesporazum jer je tvoje polazno stanoviste da smo mi bara-bara sa njima,dok ja mislim da smo upravo visestruko jaci.NE sto smo mi izuzetni - nego sto su oni sklepani kao da je tim sastavljan sa nekog foruma -topic low budget skauting.Nas je bar dobro zamisljen,a to sto nisu ispujena ocekivanja - sklon sam na FK primeru da optuzim trenera (upravo je Naka naveo primer).
Ne bih bas ronio statistiku jer (nadam se!) ovde svi raspravljamo konstruktivno i nema dvostrukih agenata ;) - ali sve nesto imam utisak da smo mi godisnje dobijali tu jednu utakmicu - ali -ne najmanje vec NAJVISE jednu (a cini mi se da ima jedna sezona gde nismo niti jednu!A igramo po 10 godisnje.)

Niti umem niti hocu da objasnim sta smo mi sinoc hteli,ali mislim da mi nemamo ideju ni u globalu ni u pojedinacnim utakmicama (lise Dinamo u EK)...
Mi nemamo nista prepoznatljivo! Ni vise onih koji mogu da pogode trojku ni manje trojki -tamo smo oko 10 mesta(mislim?), ,iskusne koji grese,centre koji ne skacu(al zagradjuju - aj nek bude),MVP koji se uobraze kad su na tromedji reprezentacija ,sestog igraca koji je u stvari 12.-ako uopste udje....Ali aj da ne polemisemo o tome...

Tvrdim da nije moglo biti "lomljenja utakmice" jer nasi nisu igrali utakmicu sinoc (a nama je lom proteklih 2 meseca) i ono sto se cini da je "lom" jeste najobicniji dasak neiskoriscenog kvaliteta u sudaru sa 100% skoncentrisanim,motivisanim,usredsredjenim - ali po svim drugim parametrima : prosecnim timom !
Da su nasi u farmerkama sinoc igrali - sa po jednom rukom u dzepu - ne sto bi ishod bio isti - nego i sam tok! Opet bi u nekom trenu bilo izjednaceno,pa bi prevagnulo na njihovu stranu.
Jer je tako predodredjeno : da oni koji igraju u farmerkama sa jednom rukom u dzepu moraju da izgube! Nema potrebe prepoznavati "lom" i analizirati detalje.

Ostalo na pm ,da ne gusim fin svet

edit : jedina svetla tacka sinoc je bilo gadjanje loptom svinje ,jer da toga nije bilo : morali bi onog idiota novinara da gledamo na pocasnim mestima do u nedogled ! (sinoc napisah 30 godina :)

http://www.mondo.rs/s285019/Sport/Kosar ... acije.html" onclick="window.open(this.href);return false;

EDIT 2 : NEMOJTE MNOGO DA CITATE!!:) Vidite kako neko ko mnogo cita snagom volje,a nije predodredjen da promislja - ima ponasanje jednako onome koji ne ume ni da cita ,a ma jednaku snagu volje i karaktera ( The Reader (2008) IMdb).
Zbuni se covek pa upadne u kontradikciju : "prihvatiti,a ne oprostiti" ,"zaboraviti ,a ne prihvatiti" "prihvatiti i zaboraviti" "zaboraviti ,a ne oprostiti" ...

A jedanput je lepo procitao "Oprostiti,ali ne zaboraviti"...:) ,ali zajebano je bubetat tol'ke citate - vazda s emoze malcice ,kad ih ne dozivljavas nego mlatis s njim da impresioniras neuke.
User avatar
ajkula
Члан клуба
Posts: 1282
Joined: Sun Mar 17, 2013 8:12 pm

Re: 2. коло КЛС: Црвена звезда - Партизан

Post by ajkula »

odigrali smo jako lose. moguce da ce ovaj poraz odluciti 1. mjesto u regularnom dijelu.
nije strasno.
ono sto meni ne daju nadu u osvajanje nase lige je to,sto mi nijednu veliku utakmicu osim 1. derbija nismo dobro zapoceli. pogotovo one u kojima su bile i delije na tribinama.

ili su igraci psiholoski nestabilni ili je trener u pitanju.

ali ok tako je kako je. za sledecu sezonu treba dovest nekog ko to moze da regulise.

ono sto je meni strasno je sto je neko dosao iz publike,usao u teren i gadjao protivnickog trenera loptom.
to je strasno. sta je sledece. neko ce uci i zveknuti rakoca jer je dao 25 koseva.

zaista neverovatna situacija i po meni sve ostalo je sitnica u odnosu na to.
Znas,velika je razlika u navijanju za Zvezdu i u navijanju za Zvezdinu pobedu.
by belaggio
Valter
Члан клуба
Posts: 214
Joined: Sat Mar 16, 2013 7:04 pm

Re: 2. коло КЛС: Црвена звезда - Партизан

Post by Valter »

Srećom pa postoji još poneko normalan u ovoj zemlji

http://www.b92.net/sport/kosarka/vesti. ... _id=701936" onclick="window.open(this.href);return false;

inače bi usled sveopšte histerije još Dule™ bio umalo proglašen za jagnje i divnog čoveka.

p.s. na stranu majmunisanje onog novinara, ali ovo dupelizanje grobarima je prevršilo svaku meru. Mondo je za mene pobednik. Takva količina smeća davno nije poslata na internet kao kod njih od trenutka kada je Vesić pao za slobodu.
Locked