9. коло КЛС: Партизан - Црвена звезда

User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

9. коло КЛС: Партизан - Црвена звезда

Post by crazynorth75 »

За грб погините, терен преорите ...Хала Пионир 08.05. у 21 час

Image
...jе најмање шта Звездин навијач очекује од играча, без обзира о ком се мечу ради. Нови дерби, нова страст, ново нервирање и радовање или туговање. Након бурних догађаја у претходној седмици долази нам и ова утакмица у прилично узаврелој атмосфери, гјде наши играчи излазе пред 5-6 хиљада навијача Партизана, пред њиховог ''гуруа'' и идеолога макабизације Вујошевића, у ситуацији кад су они у бољој форми, кад је наша екипа и прилично десеткована повредама. Све су то савршени предуслови да их побиједимо, јер нема ништа љепше него добити дерби у гостима и показати од чега си направљен.

Оно што морамо избјећи су партије из Лакташа, не смије бити збуњености никакве, Игор мора са Нелсоном преузети ствар у своје руке, никаквих алибија више нема. У дерби улазимо и значајно ослабљени на центарској линији са Рашком и Миловановићем као опцијама на петици, можда не би било лоше пробавати и са неком комбинованом зоном, како би се Рашко поштедио фаулова. серија пехова се наставља и са Цвелетовом повредом, који је таман почео добијати мало више минута и показивати неке солидне разигравачке могућности, кад не лези враже оде и он у аут на 3 недеље. вечерас је и неизвјестан наступ савовића и Вука, поготово Савовићев изостанак би нам могао направити велике проблеме у скоку. Кључ је, по мени, трио Нелсон - Игор - Рашко, све остало му дође као чист бонус којем се сви надамо, поготово кад су у питању Симоновић и Скот. Суботић је такођер у протеклом периоду најавио бољу форму, Лaзић би својој дефанзиви могао придодати и неке убачене тројке и то је то - имамо их :srbinosm:

Што се тиче професора љубави са друге стране, интересантно је да му је статистички најкориснији играч у супер лиги Француз Ловерњ са просјечних 10,6 поена и 6 скокова, ту је наравно и Бертанс са својим шутем споља, а након наших неколико погрешних процјена, сада су много јачи и на центарским позицијама гдје нас чекају - Мусли, Гагић, Ловерњ, Милутинов, значи далеко већа могућност ротације. не смијемо себи поново дозволити ни луксуз да нас пуне неки полуиграчи попут Гордића.

Значи храбро, сконцентрисано до краја и без обзира на све пехове и потешкоће, побједа би требала бити наша. Наравно на крају, мора се и узети у обзи и фактор суђења, Један од судија је и Нешковић и то је онда проблем у најави.

Утакмица почиње у 21 час, тв преноси иду на каналима ртс2 и аренаспорт 2.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: 9 коло КЛС: Партизан - Црвена Звезда

Post by dacha od bosne »

Bravo momci!!! Ovako treba da igrate protiv svih. Večeras ste upotpunili crveno-belu radost :psihodelija:
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Najdoski dr. Ilija
Стара гарда
Posts: 2983
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:37 pm

Re: 9 коло КЛС: Партизан - Црвена Звезда

Post by Najdoski dr. Ilija »

А јел исплаћујемо плате?
А јел долазе Миличић и Радман?
:tekila:
И на небу том на које идем ја, сија моја Звезда Црвена!
User avatar
Rajko
Члан клуба
Posts: 622
Joined: Sun Mar 17, 2013 4:29 pm

Re: 9 коло КЛС: Партизан - Црвена Звезда

Post by Rajko »

Очекивао сам овакву утакмицу на прошлом дербију, али је ипак закаснила мало. Кад кажем овакву, мислим на утакмицу која веома личи на први дерби сезоне. Ми у каналу, пун пионир комплксаша, они изразити фаворити и у врхунској форми... И онда бум. Надам се да ће овај пут серија трајати до краја сезоне.


Иако нисам превелики љубитељ лика и дела др Небојше Човића, и силних препуцавања преко медија...овај пут стварно желим да наш клуб настави да врши притисак на ову мафију у кошаркашком савезу и судијској организацији. Ако се овако настави, биће врашки тешко освојити првенство. По сваку цену тражити изузеће Нешковића ако је већ Белошевић наш "најбољи судија" и ако он мора да суди. Што мање лопова, то боље.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=pQw_0j2RnZI[/youtube]


Искрено се плашим за фудбалере у суботу с обзиром на вечерашње резултате...
Last edited by Rajko on Wed May 08, 2013 11:31 pm, edited 3 times in total.
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: 9 коло КЛС: Партизан - Црвена Звезда

Post by crazynorth75 »

Derbi prođe baš onako kako sam i očekivao. Zahvaljujući triju Nelson - Igor - raško imali smo kontrolu utakmice od samog početka. Bukvalno su sva trojica odigrali baš sve ono što treba da odigraju. Sjajan je bio doprinos Luke Mitrovića sa klupe, trebalo bi da dobije u nastavku lige značajnu prednost na četvorki u odnosu na Subotića. Ostali dali svoj doprinos, Vuk trojom sa skoro pola, Lazić odbrambeno, Milovanović onoliko koliko je mogao da odmori Raška, Na Simonovića više nemam snage da trošim riječi, na ljeto - šut karta. Iako je solidno odigrao odbrambeno, ofanzivno blago rečeno - katastrofa. Sjajna pobjeda, košarkaši i vaterpolisti uljepšali dananšnji dan :urra:
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Rajko
Члан клуба
Posts: 622
Joined: Sun Mar 17, 2013 4:29 pm

Re: 9 коло КЛС: Партизан - Црвена Звезда

Post by Rajko »

Још једна врло битна ствар. Задњи напад смо упропастили јер смо лагано могли тројку да убацимо, и заокружимо разлику на 10. То је битно због међусобног скора са њима који ће можда на крају одлучивати о пласману. Не знам зашто се није размишљало у том правцу, али је сад сигурно да нећемо бити први на крају. Они су први меч добили са 10 разлике.
User avatar
gazda
Site Admin
Posts: 136
Joined: Thu Aug 30, 2012 5:35 pm

Re: 9 коло КЛС: Партизан - Црвена Звезда

Post by gazda »

specijalna poruka za one koji vole da pricaju o ljubavi...

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Bpjt4YFiwHo[/youtube]
User avatar
Константин
Члан клуба
Posts: 1989
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:11 pm

Re: 9 коло КЛС: Партизан - Црвена Звезда

Post by Константин »

Ауу какво дивно вече! На сву срећу обистинило се да је капитенова игра кључ за побједу, за већину критичних напада преузимао је одговорност и био на висини задатка. Када га испрате стандардни Рашко и један од странаца (Нелсон) онда лакше амортизујемо и глупости у нападу од стране Суботе и Симоновића. Док Субота и послије еир бола се опет дигне за 3, Симоновић и даље има страх који је видљив и на лицу, невјероватно. Ја сам 100Х говорио да имамо бољи ростер и најбитнија је психа, али вечерас сам се прибојавао раног изласка Рашка који је уз неискусног Миловановића практично једини био центар. Морам признати да ме је Радоња пријатно изненадио са добром одбраном и врло покретним петоркама. Види се и да је велика штета што Митровић није имао адекватан статус у ранијем периоду. Врло, врло битна побједа без обзира што ћемо вјероватно бити 2. пред доигравање, битна јер на психолошком плану си растерећенији и знају како у доигравању.
Браво Игоре мајсторе, то је капитенско издање!
Браво Демаркусе, та разлика се од тебе и очекује!
Браво Рале, и срце и игра!
Браво Радоња и остали момци!

Дервиши послије Мише Ковача јуче и данас послије Дубровачких трубадура(које су пјевали јаче него химну), можда да запјевају борбене :truba:
Врста која изумире
User avatar
Константин
Члан клуба
Posts: 1989
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:11 pm

Re: 9 коло КЛС: Партизан - Црвена Звезда

Post by Константин »

gazda wrote:specijalna poruka za one koji vole da pricaju o ljubavi...

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Bpjt4YFiwHo[/youtube]
Иди до ђавола Жико :lol: :lol: :lol:
Врста која изумире
User avatar
Il genio
Стара гарда
Posts: 2241
Joined: Sun Mar 17, 2013 2:47 pm

Re: 9 коло КЛС: Партизан - Црвена Звезда

Post by Il genio »

Rajko wrote:Још једна врло битна ствар. Задњи напад смо упропастили јер смо лагано могли тројку да убацимо, и заокружимо разлику на 10. То је битно због међусобног скора са њима који ће можда на крају одлучивати о пласману. Не знам зашто се није размишљало у том правцу, али је сад сигурно да нећемо бити први на крају. Они су први меч добили са 10 разлике.
Ako je suditi po ovosezonskim rezultatima, bolje igramo na gostujucem terenu. :D
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: 9 коло КЛС: Партизан - Црвена Звезда

Post by crazynorth75 »

Završnica meča
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=SIi9ehKvIUQ[/youtube]
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
ciganin 1967

Re: 9 коло КЛС: Партизан - Црвена Звезда

Post by ciganin 1967 »

Одлично смо одиграли синоћњу утакмицу. Било је уживање гледати момке како побеђују пред њиховим навијачима.
Види се колико је Дејан стегао одбрану. Сада смо много много бољи у тој фази игре, него ли док нас је тренирао Влада.
Надам се да ће наставити са оваквим приступом и у следећим утакмицама и показати прави квалитет, и на крају освојити дуго чекану титулу.
naka
Члан клуба
Posts: 854
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:56 pm

Re: 9 коло КЛС: Партизан - Црвена Звезда

Post by naka »

Potvrda na žalost konstatacija posle Laktaša. Kad imamo jednog raspoloženog, gubimo 7-8. Uz dva bi odlučivao sudijski kriterijum. A uz tri, ne mogu ništa ni sudije, ni publika... Dakle, nije neophodno da Raško, Nelson i Igor briljiraju, dovoljno je da svako odigra svoju rolu što bi rekli naši komentatori.

Za Nelsona je bitno kako otvori utakmicu. Ukoliko se desi sinoćni slučaj, imamo ga celu. Ukoliko ne, imamo ga samo u odbrani. Kad te puste samog, šutiraj. Igor onako kako treba i kad se igraju utakmice za trofeje. Voleo bih da malo više stegne i odbranu. Za Raška veliki naklon. pametno igrao u odbrani, čuvajući se nepotrebnih faulova. U napadu većinu koševa dao na individualne akcije i gde je u 50% slučajeva bio pod faulom. Nije se bunio. Samo bi odmahnuo glavom i nastavio dalje. Cele sezone sam se pitao što ne ubacuje Vlada Mitrovića. Kad god je ušao nešto je odigrao. Vidi se lucidnost. Posle dve trojke, lepo je i pokušao. Nikad mi nije jasan taj stav da klinca zakucamo za klupu i da nema mesta bar 7-8 min po utakmici. Ili mu daj 7-8 ili ga oteraj. Vidi se odmah da li se može nadograđivati ili ne. Skot, odličan u odbrani, ali nam je potreban i u napadu i malo više u skoku. Vuk je priča za sebe. U odbrani ga nema, u napadu ima po neku asistenciju, ali čim je poslednji napad on će je šutnuti bez akcije sa pola. Ako ne može doturiti Katiću on će je zviznuti jer računa niko mu neće ništa reći jer je kraj. Ima 15 sekundi, drži loptu, nema dribling, i daje Miroviću loptu na 3 sekunde do kraja napada na 7 metara od koša koji mu je brže bolje vraća, i on daje trojku uz nadrkan stav "šta je mamu vam.."Još kad vidim da on savetuje igrače.

Radonjić postavio odbranu kako treba. Ono je ličalo na nešto bez čega nećemo moći igrati pristojnije evro ligu. Ono je odbrana komšija. Telo na telo, usta na usta, udvajanje, pomoć i brza kretnja u odbrani i na granici faula.
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: 9 коло КЛС: Партизан - Црвена Звезда

Post by crazynorth75 »

''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
daba
Звездаш
Posts: 147
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:16 pm

Re: 9 коло КЛС: Партизан - Црвена Звезда

Post by daba »

Sada dolaze na svoje mesto moje reci gde sam vam pricao da treba vera i podrska ovim momcima.
Momci su bili u kanalu psihickom pre svega sa ove tri vezane pobede sticu vise nego potrebnu sigurnost i bice to jos bolje.
Sinoc mozda i najbolja odbrana do sada u ovoj sezoni.
Momci iako oslab;jeni pokazali su srce i karakter.
Iskreno se nadam da ce sada pljuvaci lika i dela kapitena da makar malo pocrvene ako nisyta drugo.
Sinoc nas cigana jedno 100 tinjak ali smo prisustvovali casu kosarke nasih momaka.
Momcima od srca hvala.
Rakoc kapitenski, Nelson admiralski, Vuk kako i prilici jednoj legendi, mali Mitrovic sta reci nacionalno blago.
Rale sta reci za coveka sa srcem kao Sovjetski savez.

Momci od srca hvala.
Locked