Radnički KG - Crvena Zvezda Telekom 15.05. u 18 časova

User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Radnički KG - Crvena Zvezda Telekom 15.05. u 18 časova

Post by dacha od bosne »

Image

Sutra se igra utakmica protiv kragujevčana. Po meni veoma važna utakmica jer može dosta toga da odluči ili zakomplikuje.

Kragujevčane smo jedva pobjedili u prvoj utakmici, a oni se trenutno nalaze u veoma delikatnoj situaciji i protiv nas ima igra samo pobjeda jer mogu ostati bez aba lige.

A mi? Vidljivo je podizanje igre u odbrani. Dobili smo Partizan i Konstantin, mada se već protiv Konstantina vidjelo ponavljanje nekih slabosti iz prethodnih utakmica. Nadam se da će naši pristupiti maksimalno ozbiljno ovom susretu i obradovati nas pobjedom.



NAPRED ZVEZDO!!! :psihodelija: :zastavaDS: :zastavaGRB:

edit: direktan prenos utakmice je na Arena sport 2 i rts 2
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Radnički KG - Crvena Zvezda Telekom 15.05. u 18 časova

Post by crazynorth75 »

Po najavama Mute iz štampe, Radnički bi ovu utakmicu trebalo da nastupi bez Ćapina i Birčevića, što bi svakako predstavljalo veliki hendikep za njih, a veliku olakšicu za nas. Obzirom da je i Marković popio otkaz, ostaju samo sa Miljenovićem na pleju, te eventualno Jovićem, koji do sada nije dobijao značajniju minutažu. Očigledno da Ćapin plaća danak idiotskom Mutinom forsiranju po 40 minuta tokom cijele sezone. Izostankom Birčevića gube značajnog igrača u skoku. Radničkom je utakmica daleko bitnija nego nama, jer porazom se prilično udaljavaju od plasmana u ABA ligu. Izostankom Ćapina (eventualnim), sav ofanzivni potencijal će im se svesti na Vajta, Sinoveca i Borisova, za koje vjerujem da će prilično forsirati, tu je i naš Bivši Uroš Nikolić koji se solidno uklopio sa 12 poena i 5 skokova.

Kod nas, kao što je poznato sve zavisi od udarnog trija Nelson - Igor - Raško, a bilo bi dobro da i još neko iskoči i počne da hvata formu, jer svi ovi problemi Radničkog otvaraju mogućnost da i mi odmorimo neke igrače, a razigramo one čija forma i nije neka poput Skota i Simonovića, jer nam treba širina u finišu sezone i u plej ofu. Ponoviću se opet, ali volio bih da vidim više minuta za Milovanovića i Mitrovića. I ovu utakmicu u sastavu neće biti Cvetkovića zbog povrede.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
ajkula
Члан клуба
Posts: 1282
Joined: Sun Mar 17, 2013 8:12 pm

Re: Radnički KG - Crvena Zvezda Telekom 15.05. u 18 časova

Post by ajkula »

nama bas i ne odgovara da radnicki ne bude 4. bolje da oni igraju protiv partizana jer tu ne bili oni bas preveliki autsajderi.
Znas,velika je razlika u navijanju za Zvezdu i u navijanju za Zvezdinu pobedu.
by belaggio
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Radnički KG - Crvena Zvezda Telekom 15.05. u 18 časova

Post by Ганац »

Mislim da nasi niisu za neke kalkulacije,pokusacemo da odigramo posteno,eventualno da pokusamo da razigramo Skota ili Simona i ako uspemo da dobijemo rezervnu 5-icu u liku mladog Milovanovica kao i povratak u ritam Savovica (posle povrede)a ako pobeda dodje necemo je odbiti,mada RKG-u je pitanje biti ili ne biti (u bukvalnom smislu,posto bi poraz vrv znacio i adio ABA ligi a samim tim i pitanje opstanka kluba),zato ja ocekujem tvrdu utakmicu sa njihove strane i pristojnu minutazu Miljenovica koji je u izvanrednoj formi(bar sto se tice asistencija,protiv Partizana mi je delovao kao Teo sa onim njegovim dodavanjima bez gledanja)
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
musemic
Члан клуба
Posts: 1088
Joined: Mon Mar 18, 2013 8:44 am

Re: Radnički KG - Crvena Zvezda Telekom 15.05. u 18 časova

Post by musemic »

Ja bih, precutno, pustio Mutu tj. ne bih mnogo zapinjao...
Gre*ota je da oni ne budu u 4
Many
Новајлија
Posts: 6
Joined: Fri May 10, 2013 8:52 am

Re: Radnički KG - Crvena Zvezda Telekom 15.05. u 18 časova

Post by Many »

Neko će reći, a vidim da se i ovde piše o nekakvom puštanju, da je za Radnički ovo bitnija utakmica nego za Zvezdu.
Neću se složiti sa time, prevashodno zato što se radi o Zvezdi koja sa ovakvim sastavom mora biti favorit protiv bilo kog protivnika u domaćoj ligi i gde u svakom meču treba ići na pobedu.
Drugo, sa Radničkim je poslednja dva meča bilo na nož i u triler završnicama, a ne vidim da nas je Muta na F4 u Laktašima puštao da dobijemo i tako obezbedimo EL sledeće sezone, iako njima to uopšte nije značilo jer svakako ne bi igrali EL.

Po meni, veoma su neugodan rival na svom parketu, ali sa luzerskim predznakom i tu smo definitivno u prednosti.
Ne treba da nas zanima da li će se Mutini puleni plasirati među prva 4 tima, treba da se misli o osvajanju 2. mesta i lakši raspored tj domaći teren protiv Mege u 1/2 finalu.
Ništa ne treba prepuštati slučaju, pristup mora biti kao na poslednjem derbiju u Pioniru!

Verujem da će odbrana biti na zavidnom nivou najveći deo meča, Radonjić je uneo pozitivne promene po tom pitanju, te da će i neki uspavani igrači odraditi bolji posao u Kg-u u ofanzivi.

Napred, Zvezdo i pobedi! :zastavaGRB:
User avatar
amiga500
Новајлија
Posts: 95
Joined: Mon Mar 18, 2013 1:37 pm

Re: Radnički KG - Crvena Zvezda Telekom 15.05. u 18 časova

Post by amiga500 »

Ako se ne varam, 6 utakmica ove sezone sa Radnickim, dosadasnjih 5 smo dobili. Naravno, najznacajnija je bila ona u Laktasima, a ujedno i najneizvjesnija. Sto se tice danasnje utakmice, volio bi' da se ekipa razigra, da se neko prikljuci trojcu Nelson-Igor-Rasko.
TE 2013. GODINE JA I DALJE VJERUJEM U NJU
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Radnički KG - Crvena Zvezda Telekom 15.05. u 18 časova

Post by dacha od bosne »

Bravo m omci. Čim se odigra malo ozbiljnije sve dođe na svoje mjesto. Kapa dole Nelsonu i Katiću.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Radnički KG - Crvena Zvezda Telekom 15.05. u 18 časova

Post by Ганац »

Kao što sam i mislio DR je pokušao da oporavi Savovića,Vidi se njegov rukopis i u odbrani i u napadu,da loptu pre3vodi i organizuje napad plej,da je kapitenovo da lomi protivnika ali zato Vučinu probija ko hoće,ali da ne kukam zadovoljan sam željom i rezultatom a u pojedinim delovima utakmice i igrom (pogotovo u 3/4). :zastavaGRB:

Da dodam kao zanimljiv naslov:http://www.mondo.rs/s290151/Sport/Kosar ... drana.html
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Radnički KG - Crvena Zvezda Telekom 15.05. u 18 časova

Post by Ганац »

A sad 19.05 u Pionir, da odvalimo "Mega Frizuru",da polako i konstantno podižemo formu i da nas se grobari plaše a plaše nas se zato i pokušavaju sebi da podignu moral nekim pobedama sa preko 30 razlike,a onda im dođemo mi i dese se suze,neverica i nemoć.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Radnički KG - Crvena Zvezda Telekom 15.05. u 18 časova

Post by dacha od bosne »

Mi igramo MNOGO bolju odbranu otkako je došao DR. I mislim da nam se forma podiže i da ćemo odvaliti sve do kraja. Bitno je samo da igraju skoncentrisano i bez divljanja.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Константин
Члан клуба
Posts: 1989
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:11 pm

Re: Radnički KG - Crvena Zvezda Telekom 15.05. u 18 časova

Post by Константин »

Стигао погледати само задњу четвртину па небих нешто посебно.
http://www.kls.rs/box.php?id=224" onclick="window.open(this.href);return false;
У сваком случају најбитније је вратити континуитет побједа и из статистике се види да Радоња покушава вратити Симоновића(највећа минутажа) али безуспјешно...
Више бих волио да јури Скота и да га добијемо за плеј оф, да напокон направимо брејк у кошарци :zastavaGRB:
Врста која изумире
X-Z
Новајлија
Posts: 70
Joined: Fri May 10, 2013 2:41 pm

Re: Radnički KG - Crvena Zvezda Telekom 15.05. u 18 časova

Post by X-Z »

Mislim da je Skot igrac koji ima ulogu vise u odbrani nego u ofanzivi. Statistika iz Radnickog mu je bila drugacija zbog Mutine taktike. Sada cemo Skota istrpeti, ali ja mislim da ga necemo gledati sledece sezone u EL. Simonovi je ocigledno Radonjicev ljubimac, i pokusava da ga probudi, ali decko nije tako dobar suter, a u odbrani se gubi ponekad kao pocetnik. Prica se o Capinu kod nas, a ja ga zaista ne bih voleo, jer on svoju ,,impresivnu" statistiku pravi kada igra 40 minuta. Trebala bi mu jos jedna lopta. :) Kod nas tako ne bi mogao da igra, pogotovo ne u EL. E, sad, nije da bih se bunio da uzmemo nekog igraca kao bekap ako se RKG raspadne, u slucaju da ne igra ABA ligu. Medjutim, ni to nije realan scenario, jer Vosa nema para za ABA ligu.
Sve u svemu, vidi se Radonjicev rad na odbrani. Ova ekipa vise nema snage da se nadtrcava, i igra na 100+ poena, ali ipak znaju odbranu da igraju. Mutina taktika je ocajna. RKG zaista deluje kao skup indijanaca, cesto van bilo kakve kontrole. Sut sa 9 metara u 9. sekundi napada je sulud. Radnicki definitivno ima neki neobjasnjiv kompleks od nas, i mogu nas dobiti jednu od 7,8 utakmica, i to je to.
Ocigledno cemo sa Megom u polufinalu, sto i nije tako lose. Prednost domaceg terena protiv Partizana u eventualnom finalu svakako nece igrati ulogu.
daba
Звездаш
Posts: 147
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:16 pm

Re: Radnički KG - Crvena Zvezda Telekom 15.05. u 18 časova

Post by daba »

User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Radnički KG - Crvena Zvezda Telekom 15.05. u 18 časova

Post by crazynorth75 »

Dosta sigurna pobjeda, ako ne računamo zadnji minut, kada dvije greške umalo nisu bacile u vjetar sav uloženi trud do tada. Djelovalo je i cijelu utakmicu da im treba samo nekoliko minuta čvršće i odlučnije igre i imaju ih. Dobra stvar je i što smo dobili na gostovanju bez Igorovih 20+ poena, što odbrana počinje da se steže i što se Nelson vraća u formu. Ono što je nedopustivo su i dalje slobodna bacanja, opet katastrofalni procenti 13/23 - 56%. da je to juče samo, nego skoro cijelu sezonu je taj problem, koji se rješava samo radom i radom. Simonović i dalje ima veliki kredit kod Radonjića, nadam se da će se to povjerenje početi i isplaćivati, defanzivno i nekako, ofanzivno i dalje ništa. Najbitnije je da se ekipa vraća u formu pred rasplet super lige i moglo bi svašta biti u plej ofu.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
Locked