12. коло KLS: Црвена звезда телеком - Мега Визура

X-Z
Новајлија
Posts: 70
Joined: Fri May 10, 2013 2:41 pm

12. коло KLS: Црвена звезда телеком - Мега Визура

Post by X-Z »

У недељу играмо ваљда против најпријатнијег изнанеђења наше лиге, и свакако дужницима из првог дела АСЛ-а. У утакмицу ваљда улазимо у релативно добром расположењу, јер нас прати она прича која се врло очито односила на нас, о неплаћању казни и нерегистровању 11. кола. Међутим, претпостављам да Човић није луд да им дозволи да нам одузму победу због 3000 евра, осим ако заиста нема неког заједничког интереса да Раднички поново игра АБА лигу. Међутим, нисам неки љубитељ теорија завере, тако да ћемо то оставити по страни.
Што се недељног противника тиче, ја чак не бих рекао да смо изразити фаворити. У првом делу су нас одучили од кошарке, а при том, делује да се Величковић враћа из мртвих. Такође, у прошлој утакмици су одлично затворили рекет, и Марјановић је био доминантна фигура. Сигурно је да ће и у недељу да га користе, а не видим ко би од наших центара могао да га сачува, нити угрози у нападу. Можда би вредело покушати са Савовићем на центру, бар неко време. Свакако, Радоњић јесте одличан дефанзивни тренер, и претпостављам да ће наћи неко решење. Сигурно ће опет већи део утакмице Мега користити зону, и за то морамо наћи решење, а да то по могућству не буде Симоновићево испуцавање док не погоди таблу. Оно што ипак забрињава је предност коју морамо стићи уколико желимо друго место, а то је 8 разлике! Мислим да није реално да ту предност неутралишемо, али добро. Многи причају како предност домаћег терена против Меге неће бити битна, али ја не мислим да је то случај, јер они форму само дижу, и ми ћемо морати да их добијемо бар једном у гостима, што је до сада само Партизану успело. Но, плеј оф је далеко, прво их у недељу морамо добити. Утакмица почиње у недељу, у 19 часова, улазнице су бесплатне и при том клинци добијају неке ваучере за зоолошки врт, а за оне који неће ићи у Пионир, преноси Арена, и чини ми се РТС.
Last edited by X-Z on Sun May 19, 2013 8:31 pm, edited 1 time in total.
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: 12. коло АСЛ: Црвена звезда телеком - Мега Визура

Post by dacha od bosne »

U prvom dijelu smo mi bili u velikom padu igre, tako da nismo znali gdje glavom udaramo. Elem, biće veoma interesantno vidjeti Novicu kako će se snaći na našu odbranu koji smo mi definitivno podigli na viši nivo, plus imamo samopouzdanje nakon pobjeda protiv komšija i Radničkog.
Takođe će biti veoma interesantno kako će Radonjić da pripremi odbranu na Marijanoviću s obzirom da je Milovanović nije baš nešto upotrebljiv u tom segmentu.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: 12. коло АСЛ: Црвена звезда телеком - Мега Визура

Post by crazynorth75 »

Od kako nas je Radonjić preuzeo, skoro nikako nismo igrali zonu, tako da bi se možda moglo pokušati ukoliko Bobi Marjanović bude pravio veće probleme. Evidentno je da je igra u odbrani podignuta na dosta viši nivo, tako da bi ključ mogao da bude spuštanje protivnika na 70ak poena maksimum, na ove poslednje 3 utakmice smo spustili protivnike na ispod 70, ako to uradimo i ovima, pobjeda ne bi trebala doći u pitanje. Igra u napadu će se opet svetsi na naš magični trio, a očekujem da na ovoj utakmici i Savović da svoj ofanzivni doprinos sa nekim trojkama i napadom dole na Veličkovića. Igramo na svom terenu, forma je počela da se diže, ja nimalo ne sumnjam u pobjedu.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: 12. коло АСЛ: Црвена звезда телеком - Мега Визура

Post by Ганац »

Ideja vodilja DR-a jeste da se protivniku omoguci sto manje poseda (sto bi rekao Edin),a samim tim i da se utakmica ogranici na maksimalnih 130 poena(da se izrazim kladionicarski), u tim vodama on je na svom,vec ako bude vise poena od 65-70 predstavlja problem a taj problem je bio i TM ove ekipe i prethodnog trenera.
E sad tu ekipu treba prvo ubediti da igra odbranu,sto je izgleda i uspeo a zatim objasniti da je odbrana vise od pola pobede.
Sto se tice Mege,oni igraju preslikanu igru Partizana iz sezone sa Vranesom i zato i igraju zonu a DR verujem da ima lek,osim toga mi ipak podizemo formu i procente suta tako da ja bas i ne brinem za nacin kako razmontirati zonu.Sto neko gore primeti DR je svakom dodelio ulogu i toga se moraju drzati a on kao trener snosi svu odgovornost za uspeh/neuspeh i to isgleda pocinje da funkcionise (pogledi pleja za pozivanje akcije i slicne stvari),mi Megu dobijama od 10-15 razlike i to samo zato sto jos ne igramo u kontinuitetu,inace po meni je +20 za nas realno stanje.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
X-Z
Новајлија
Posts: 70
Joined: Fri May 10, 2013 2:41 pm

Re: 12. коло АСЛ: Црвена звезда телеком - Мега Визура

Post by X-Z »

Није битан крајњи резултат ове утакмице, али је леп шамар свима који говоре да нам не треба предност домаћег терена против Меге. Итекако ће бити проблематично и на нашем терену, а камоли у (вероватно) две утакмице у гостима.
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: 12. коло АСЛ: Црвена звезда телеком - Мега Визура

Post by Либурнија »

Побиједишмо али "само" са 6 разлике. Ако будемо изједначени са њима, они би били испред нас и имали 2 пута предност домаћег терена. То и није баш небитно. Има ли шансе да они још негдје киксну?
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: 12. коло АСЛ: Црвена звезда телеком - Мега Визура

Post by dacha od bosne »

Znaš kako, Liburnija...igraćemo protiv njih u Kragujevcu, a tamo ne da nije domaća atmosfera nego če malte ne cijela hala navijati za nas. Ako ih ne možemo pobjediti neka ide sve u Honduras.
Nisu oni mačiji kašalj, ali je evidentno da pred komšijama skidaju gaće, a protiv nas grizu kao da im se o životu radi. Ali neka, ima dana za megdana.

Igrač utakmice definitivno DeMarkus Nelson...6 koševa a index 23 (12 asistencija i 8 skokova).
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: 12. коло АСЛ: Црвена звезда телеком - Мега Визура

Post by crazynorth75 »

Либурнија wrote:Побиједишмо али "само" са 6 разлике. Ако будемо изједначени са њима, они би били испред нас и имали 2 пута предност домаћег терена. То и није баш небитно. Има ли шансе да они још негдје киксну?
Teško, dočekuju Vojvodinu, potom idu u Užice, tako da su šanse za poraz minimalne.

Iščupasmo nekako pobjedu, mada smo dosta griješili, u jednom momentu imali i potrebnih +8, potom im dozvolili da nas stignu i prestignu. Nedostajao nam je dvocifren Nelson, mada je pružio jako dobru partiju gdje je pored 6 poena imao i 8 skokova i 12 asista. Raško se dobro nosio sa Bobijem, dosta su nam problema napravili u skoku. Ne znam zašto Radonjić uopšte ne pokušava sa zonom, bar nekoliko napada, da iznenadi protivnika. Milojević opet, cijelu utakmicu forsirao zonu, a takvi tipovi me žešće nerviraju :kreza: Vidi se da nam igra prilično pada zamjenom Nelson / Vuk. Valjda će ovaj šut Simonovića značiti njegove bolje partije.

Dačo igraće ovi u Kruševcu - lapsus calami :srbinosm:
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: 12. коло АСЛ: Црвена звезда телеком - Мега Визура

Post by dacha od bosne »

Ma da...Kruševac... :jelenko:
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
X-Z
Новајлија
Posts: 70
Joined: Fri May 10, 2013 2:41 pm

Re: 12. коло АСЛ: Црвена звезда телеком - Мега Визура

Post by X-Z »

Биће врло тешко. Не видим нас као фаворите у том двомечу. Они баш и немају у преосталим колима где да киксну, али ми имамо НС. Како играмо, кикс ме не би изненадио. Ја имам неки утисак да би нам у полуфиналу много више легао Партизан, јер њих не би потценили, а чини ми се да је у овој, а и у првој нарочито било потцењивања од стране наших играча.
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: 12. коло АСЛ: Црвена звезда телеком - Мега Визура

Post by dacha od bosne »

X-Z wrote:Биће врло тешко. Не видим нас као фаворите у том двомечу. Они баш и немају у преосталим колима где да киксну, али ми имамо НС. Како играмо, кикс ме не би изненадио. Ја имам неки утисак да би нам у полуфиналу много више легао Партизан, јер њих не би потценили, а чини ми се да је у овој, а и у првој нарочито било потцењивања од стране наших играча.
Pa i ja bih radije Partizan...al' vidjećemo....mislim da ćemo i Megu da odvalimo ako nam oni dođu.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: 12. коло АСЛ: Црвена звезда телеком - Мега Визура

Post by Ганац »

Dobismo ih na jedvite jade i to pre svega zahvaljujući nelsonu,Rašku i Simonu.Vučina je u takvom kanalu da je to strašno,on nemože ni da prevede loptu a organizovanje napada je bila misaona imenica koju e nemoguće izvršiti.
U prvoj četvrtini Savović uđe i u četiri napada četiri puta šutne i promaši,svi otvoreni šutevi 3 pokušaja za tri i 1 za dva i od +8 dođemo na +4,onda uđe Vuk i "organizuje" naš napad tako da izgubimo par lopti i tako u krug.
Rakoč nije silovao loptu a klinci iz Mege su baš bezobrazni,sudije su tolerisale tuču u reketu tako da mislim da su svima ruke plave a Savović i Raško su se često držali i za glavu.
Zonu su igrali kad god je Bobi bio u igri sa Cakićem su igrali čoveka,u zadnjoj četvrtini Novica je flopovao ispred Neškovića i nije dobio tehničku koju bi morao dobiti za to ili ličnu u napadu mislim Savoviću,sudije su odlično vagale da pobedi CZV ali sa ne dovoljnom razlikom.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: 12. коло АСЛ: Црвена звезда телеком - Мега Визура

Post by crazynorth75 »

Kzš
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DWhjNttSGTA[/youtube]

i ''reportaža''
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=JDln6354Bwk[/youtube]
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: 12. коло АСЛ: Црвена звезда телеком - Мега Визура

Post by crazynorth75 »

Odlično je prošao Simonović u ovoj situaciji, kako je ružno pao...

Image
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Ariljac
Звездаш
Posts: 184
Joined: Mon Mar 25, 2013 6:25 pm

Re: 12. коло АСЛ: Црвена звезда телеком - Мега Визура

Post by Ariljac »

Slazem se,puk`o je o parket domacinski...Dobro je proslo...
NIT SESELJA NITI DRASKOVICA,MI SMO VOJSKA DRAGANA DZAJICA!!
Locked