14. kolo KLS: Vojvodina - Crvena zvezda

Locked
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

14. kolo KLS: Vojvodina - Crvena zvezda

Post by crazynorth75 »

Poslednje kolo ASL karavana dovodi našu ekipu u Novi Sad na odlučujući meč u borbi za kotu 2. i prednost domaćeg terena pred plej of. Vojvodina, malo ćudljiva ekipa, slavila je iznenađujuće u prošlom kolu u gostima protiv Mega Vizure i time definitivno ovjerila plasman u ABA ligu iduće sezone, što je za njih svakako veliki uspjeh. U prvom susretu sa njima, napravili su nam dosta problema, na kraju smo i sretno slavili sa pola koša u utakmici gdje je briljirao kapiten Igor sa 33 poena, a kojeg sutra neće biti u sastavu zbog povrede. Doduše, tada smo bili u dosta lošijoj formi, ekipa je u poslednjih 20ak dana ipak počela da se diže i pokazuje određeni Radonjićev pečat na našu igru. U odsustvu Igora sva teret pada na Nelsona i Raška i neophodno je da se još neki igrač priključi košgeterski kako bi se nadoknadilo Igorovih 20+ poena. Simonović nagovještava solidnu formu, Savović se vraća, moramo realizovati prednost pod košem. Odbranu stežemo, tako da, ako eliminišemo neke padove koncentracije, pobjeda ne bi trebala doći u pitanje.

Image

Što se tiče Vojvodine, najbolji igrač im je naš bivši šlan Nikola Kalinić sa prosječnih 10,6 poena i 4,3 skoka, ta Zeković sa 13 poena i 3,7 skokva i upravu su nam njih dvojica uz još jednog našeg bivšeg igrača Nikolu Markovića i napravili najviše problema u 1. susretu. U centarskoj liniji je još i dobro poznati Mile Ilić koji nije pokazivao u veće dijelu lige ništa posebno, mada je bljesnuo u prošlom kolu protiv Mege uz sasvim pristojan učinak protiv Bobija.

Utakmica se igra u subotu, u hali Klisa sa početkom u 18 časova, bez tv prenosa.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: 14. kolo ASL: Vojvodina - Crvena Zvezda, subota 25.05. u

Post by Ганац »

U ovu utakmicu ulazimo bez kapitena a sa željom da potvrdimo drugo mesto,ovo je zaista prilika koju ovaj TIM mora iskoristiti (ne pobedu zbog drugog mesta) zbog dokazivanja samom sebi da tim nije samo kapiten i da igraju košarku njih 12.
Ovo sve nepišem zbog Igora već zbog ostalih igrača koji moraju da preuzmu njegovih 20-tak poena,moraju sebi dokazati da vrede i ukoliko to učine mi dobijamo na kvalitetu i raznovrsnosti šzo će DR lako i rado uklopiti.Nadam se Skotovom vaskrsnuću(igračkom) pošto ga nema pola sezone,odbranu igra za sve pare ali je u napadu stelt tehnologija,takođe se nadam da će još neki igrač da "eksplodira" i da će ga to držati do titule.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
X-Z
Новајлија
Posts: 70
Joined: Fri May 10, 2013 2:41 pm

Re: 14. kolo ASL: Vojvodina - Crvena Zvezda, subota 25.05. u

Post by X-Z »

Moramo pobediti da bi imali prednost domaceg terena, ali igramo bez Igora, a pri tom, informacije o njegovoj povredi variraju od 5 do 20 dana. Bice vrlo tesko i veceras, a kamoli u polufinalu protiv Vizure, i jos pri tom mozda i bez Rakoca. To moze da ima i dobre strane, jer ce neko morati konacno da preuzme odgovornost, jer se uglavnom u odlucujucim trenucima ide na Igora, a to zna lose da se zavrsi. Sada neko mora da preuzme na sebe. Samo da to ne bude Nelson ili Katic sa 40 minuta, ili Simonovic sa svojim divljanjem.
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: 14. kolo ASL: Vojvodina - Crvena Zvezda, subota 25.05. u

Post by dacha od bosne »

Image
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: 14. kolo ASL: Vojvodina - Crvena Zvezda, subota 25.05. u

Post by crazynorth75 »

Rutinski odrađen Novi Sad, ono što se da primjetit je da su bacanja i dalje rak rana :nene: , a ni šut za 3 nije išao, 4/16. Simonović opet na 30+ minuta, možda je to ono što njemu i treba, ovaj put i Lazić dobio 31 minutu. Standardno najbolji Nelson i Raško. Nadati se da će Igorova povreda biti riješena do utorka, valjda će se i Skot vratiti, a jel zna neko kakva je situacija sa Cveletom, kad njega da očekujemo?
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: 14. kolo ASL: Vojvodina - Crvena Zvezda, subota 25.05. u

Post by dacha od bosne »

Ne znam da li će svi ovdje vidjeti ove slike, ali možete ih naći na našoj fejsbuk stranici
Image

Image

Image
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: 14. kolo ASL: Vojvodina - Crvena Zvezda, subota 25.05. u

Post by Ганац »

Uspeo je Radonjić da stegne odbranu i time nadoknadi neigranje Igora,neko će reći bez Igora bolje igramo odbranu a neko će reći sa Igorom igramo bolje u napadu.I jedni i drugi su u pravu a na DR-u je da to uklopi u dobru mašinu i čini mi se da uspeva, odbrana iz utakmice u utakmicu bolje deluje,pojedini bitni igrači (Nelson,Savović,pa može se reći i Simonović)dižu formu iz utakmice u utakmicu,jedina neplanirana stvar je povreda Rakoča (srećom nije teška).
I ta povreda Rakoča koja se desila protiv mege desila se u situaciji kada je na njega pao Bobi,tada to nije delovalo stašno on je nastavio da igra ali već na utakmici protiv MeNtalca videlo se da po malo vuče levu nogu i kad se zagreje onda igra ok ali kad ne zagrejan uđe bilo je primetno da se muči i zato već sad kapitenu HVALA za kompletnu sezonu i prikazano ove godine.Uvek sam cenio ljude kao što je on,Lazović(iz Fk-a koga neki nevole) zato što stavljaju klub iznad ličnih interesa,zbog svega toga sam ubeđen da ćemo se u finalu radovati kad Rakoč podigne pehar.
Lazovića sam morao pomenuti i ako je ovo tema o košarci ali čovek koji sebe na taj način daje klubu rizikujući karijeru zaslužuje poštovanje.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
daba
Звездаш
Posts: 147
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:16 pm

Re: 14. kolo ASL: Vojvodina - Crvena Zvezda, subota 25.05. u

Post by daba »

Image

Image


Image

Image

Image

Image

Image

Image
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: 14. kolo ASL: Vojvodina - Crvena Zvezda, subota 25.05. u

Post by crazynorth75 »

''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: 14. kolo ASL: Vojvodina - Crvena Zvezda, subota 25.05. u

Post by crazynorth75 »

Demarkus Nelson MVP poslednjeg ligaškog kola sa indeksom 25. Nadam se da će taj indeks u plej ofu ići uzlaznom putanjom.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
Locked