Crvena zvezda vs Mega Vizura, 1/2 serija plej of-a KLS

User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Crvena zvezda vs Mega Vizura, 1/2 serija plej of-a KLS

Post by Ганац »

Image

Negde avgusta meseca prosle godine na jednom drugom forumu su bili egzaltirani dovodjenjem Plazmamena kao nekog ko ce sam drzati reket i ubacivati 20 + koseva po utakmici i minimum 10 skokova. Elem poceh ovako zato sto smo ostali sa jednim krstenim centrom i jednim mladim kome treba skolovanje. Mega Vizura tim za respekt, spoj mladosti i iskustva i to upravo iskustva na pozicijama 4 i 5 gde su Novica, Bobi i Cakic. Znamo da ce do besvesti peglati zonu (cirka 37/38 minuta), znamo da ce u napadu ici na Bobija, znamo da ce Admiral da zaustavi Micica, Simon njihovu trojku, Novica ce da ubaci nekih 15-tak poena, ali Rale koliko god imao veliko srce ne moze izdrzati 35-40 minuta u igri. Tu moramo mladog Milovanovica drzati u igri koliko god mozemo (ne na ustrb rezultata), i videli smo da DR voli sa 2 cetvorke da odigra. Takodje bitan sraf moze biti sa svojom minijaturom i mladi Mitrovic koji moze kao i Svovic kontrolom skoka da dosta pripomogne timu. Sto se tice napada verujem da je DR konacno uspeo da slozi sve kockice i da je nasao resenje za njihovu zonu. Takodje moracemo da resimo i hendikep u vidu neigranja kapitena. Kad kazem neigranja kapitena tu mislim na njegov ofanzivni doprinos ekipi koji moraju preuzeti ostali igraci ili stegnuti odbranu i svesti protivnika na 60/65 poena.

Dobra stvar sto nam se vraca Skot koji je jako bitan sraf u odbrani(eh kad bi i ofanzivno proradio).

Prva utakmica polufinala plej of-a igra se u Pioniru 29.05 u sredu uvece u 21.00, ulaz slobodan. Dodjimo u sto vecem broju i dajmo podrsku nasim igracima.
Image
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Crvena Zvezda vs Mega Vizura,1/2 plej of-a,Pionir

Post by dacha od bosne »

Biće teško bez Rakoča (sa jedne strane), ali mislim da to može da zavara Megu (sa druge strane). Nadam se da će DeMarkus i Raško biti na visini zadatka, kao i da će im se u tome pridružiti ostatak ekipe i tako nadoknaditi izostanak Igora.

Napred Zvezdo!!! :psihodelija:
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Crvena Zvezda vs Mega Vizura,1/2 plej of-a,Pionir

Post by crazynorth75 »

Biće jako zajebano igrati 1. utakmicu bet Igora. Faliće njegovi šutevi na zonu, njegova energija i iskustvo u napadu, na kraju njegovih 20+ poena. Volio bih da nam ovi spolnji prolupaju i da ih zaspu trojkama, npr. Skot, Simonović, Savović, zašto ne i Nelson i Lazić. Pod košem će se voditi velika borbu, na poslednjem susretu oni su dobili tu bitku, ali su izgubili rat, tako da nemam ništa protiv da se isti scenario ponovi i sutra. Na njihovu zonu najbolji odgovor bila bi jaka odbrana i tranzicija pa nek je materi Milojević igra 40 minuta. Iako mu to nije navika, možda ne bi bilo loše da i Radonjić proba sa zonom kao faktor iznenađenja u pojedinim dijelovima utakmice, čisto zbog Bobija. Interesantno će biti vidjeti i kriterijum suđenja u plej-ofu.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
Nolle
Кошаркашки експерт
Posts: 1178
Joined: Tue May 21, 2013 8:47 pm

Re: Crvena Zvezda vs Mega Vizura,1/2 plej of-a,Pionir

Post by Nolle »

Crvena zvezda, mora da dobije Megu 2:0, sve i da ne igra Igor Rakočević obe. DeMarcus Nelson, Vuk Radivojević, Branko Lazić, Mike Scott, Marko Simonović, Boris Savović, Raško Katić. Izvinite, ali ako to nije dvoljno za "napaljene klince" na 2 domaća terena (Kruševac ćemo opet okupirati), onda titulu i ne zaslužujemo. Ako ja danas treba da se zentam Mege, a sutra da igram sa Real Madridom, o čemu dalje da pričamo.

Oni će opet 40 minuta igrati 2-3 zonu. Što pre nađemo odgovor, pre ćemo ih slomiti. Jedini razlog zašto je u poslednjoj utakmici bilo gusto jeste zato što je Vasa pogodio neke trojke, a imali su i ultra mega giga Bobija, i imali su Novicu koga sada cela srpska košarkaška javnost želi u reprezentaciji. Njihova ekipa se svodi na zonu, i 3 slova u napadu.

Mi jesmo u poslednje vreme imali 3 slova u napadu (Raško, Rakac, Nelson), ali igrački kvalitet je dalekooo u našu korist.

Izgubili smo u Kruševcu? Tada smo bili druga ekipa u odnosu na danas! Danas imamo po meni u viđenju i glavu i rep, imamo najozbiljnijeg trenera koji nas je vodio posle Karija! Imamo sve preduslove da osvojimo titulu, i ja treba da se bojim Mege, zato što nam ne igra Igor Rakočević.

Uz svo dužno poštovanje Igoru i njegovom kvalitetu, ali ja i bez njega u naredne 2 utakmice kombinovano očekujem 40 razlike. Vreme je da opet zasijamo, ušli smo u pobednički ritam, imamo samopouzdanje. Savović se polako vraća, Radonjić nam je dao napadačkog Nelsona i Simonovića. Još samo da dobijemo Scotta i Mitrovića ili Subotića i spremni smo za finale.

GAZI ZVEZDO !
User avatar
Rajko
Члан клуба
Posts: 622
Joined: Sun Mar 17, 2013 4:29 pm

Re: Crvena Zvezda vs Mega Vizura,1/2 plej of-a,Pionir

Post by Rajko »

Ако још увек није дефинитивно објављено да Ракоч неће играти, ја мислим да ће он ипак бити у тиму да припомогне ако затреба. Мада мислим да можемо и без њега. Убедљиво највећи проблем ће нам бити Марјановић. Али, уколико Рашко успе да га затвори на почетку, мислим да је пола посла већ готово. Прилично сам сигуран да ће се Радоњић трудити да одигра са две четворке кад год Марјановић није у игри. Што се тиче Новице, он стално одигра добро против нас. И уколико њега крене, биће нам много теже. Он је играч који може да убаци више од 20 поена било ком тиму, и притом да одигра одличну одбрану. Надам се да му сутра неће бити дан, а неких 10-15 поена можемо да истрпимо. Остатак тима НЕ СМЕ да нам претставља проблем. Мицић је жестоко прецењен играч, и њега ће Нелсон ставити у џеп. Можда убаци 2-3 тројке, али ће их зато промашити бар 6-7. Губи много лопти по утакмици (ту мислим и на промашене неизграђене шутеве), и ако успемо да искористимо те поклоне, биће много лакше. Аврамовић је одиграо претходне две утакмице против нас врло добро, али мислим да ће сутра имати огромну трему пред пуним Пиониром, и да од њега неће претити опасност (пре неко вече смо причали о утакмици).

Мали Дангубић је већ сад врхунски играч, и ако би мене неко питао, у 10 од 10 случајева бих пре довео њега него Мицића. И он сутра може да нам направи проблем, али се надам да ће Лазић успети да га смири.

Све у свему, најгори могући противник за нас. (чак и Партизан нам више лежи) Највише због тога што имају тако конструсан тим да су најјачи тмо где смо ми најслабији. Овај меч сутра се мора добити по сваку цену, и онај ко сутра победи ће и у финале, то је моје мишљење. Не верујем да ће бити неког опуштања с наше стране, с обзиром да нас је Мега прописно намучила у другој нашој утакмици, док су нас у првој разбили. Свако ко има могућност да дође на утакмицу, треба то да уради. Подршка је преко потребна тиму.
X-Z
Новајлија
Posts: 70
Joined: Fri May 10, 2013 2:41 pm

Re: Crvena Zvezda vs Mega Vizura,1/2 plej of-a,Pionir 29.05,

Post by X-Z »

Nisam siguran da treba Rakoc da igra ako je bio povredjen. Rizikujemo eventualno pogorsanje, a ne znam koliko je trenirao, i da li bi nam doprineo uopste necim kvalitetnim ako nije. Ja bih probao sa Savovicem na Marjanovicu, bar neko vreme, a Subotica poslao da pegla Novicu. Bice tesko, jer oni uopste nisu losi. Ne ocekujem 2:0, ocekujem teske dve pobede kuci, a tamo mozda i laganiji poraz. Mada, protiv Vose smo odigrali odlicno, bar po statistici i pbp-u, i izgleda da ih je Radonjic poceo uciti odbrani. Videcemo... Nas ocekuju verovatno tri teske utakmice, a groblje dve lagane protiv Vose, koje ce dobiti sa 50% snage. To moze da ima i svoje prednosti, i mane.
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Crvena Zvezda vs Mega Vizura,1/2 plej of-a,Pionir 29.05,

Post by crazynorth75 »

RADONJIĆ: RESPEKT ZA MEGA VIZURU


Razigravanje za titulu šampiona Srbije za košarkaše Crvene zvezde Telekom počinje u sredu od 21 sat. U dvorani Pionir crveno-beli u prvoj utakmici polufinalne serije plej-ofa dočekuju Mega Vizuru. Besplatan ulaz na tribine beogradskog hrama košarke biće prava prilika da navijači ispune halu i izabranicima trenera Dejana Radonjića pruže preko potrebnu podršku.
Image
Crveno-beli neće imati nimalo lak zadatak na šta je upozorio i trener Radonjić:

- Mega Vizura je postigla sjajan rezultat u Superligi. Osvajanjem trećeg mesta, plasmanom u plej-of i ABA ligu pokazala je visok kvalitet - počeo je priču Radonjić i dodao:

- Dve utakmice koje smo igrali sa njima su pokazale da se radi o sjajnom timu koji ima kvalitet. Napravili su odličan spoj mladosti, iskustva i kvaliteta. Imaju nekoliko veoma talentovanih igrača i par igrača sa vrlo visokim rejtingom. Odlično su ukpomponovani i taj rezultat koji su ostvarili je najbolji pokazatelj da se radi o timu koji zaslužuje apsolutan respekt.

Crvena zvezda Telekom je u trijumfalnoj seriji od osam uzastopnih pobeda što svakako hrabri sve u taboru crveno-belih pred start plej-ofa:

- Treba reći da smo ne tako davno bili u poziciji da se praktično borimo za mesto među prve četiri ekipe i plasman u plej-of. To nas je uslovilo da svakom meču prilazimo na način da moramo da pružimo i više od maksimuma kako bismo obezbedili rezultat koji se od nas s pravom i očekuje. Na kraju se ispostavilo da smo uz ispravan pristup i naporan rad došli do drugog mesta na tabeli. Bili smo koncetrisani na naš cilj, nismo razmišljali o drugim stvarima i sa tog aspekta smo zadovoljni što smo uspeli da dođemo do ovog rezultata – kratko je zastao Radonjić i potom nastavio:

- Međutim, tu se sada završava taj deo priče, kreće plej-of. U ovom trenutku se pripremamo za duele sa Mega Vizurom uz veliko poštovanje prema protivniku. Svesni smo da moramo da pružimo 100 odsto svojih mogućnosti kako bismo zabeležili pobedu i zato ću tražiti od igrača da imaju takav pristup od prvog minuta. Nadam se velikoj podršci naših navijača, to nam je jako potrebno jer nas očekuju teški mečevi protiv kvalitetnog rivala.

U prilog onoga što je rekao Radonjić govori podatak da Mega Vizura u svojim redovima osim reprezentativca Novice Veličkovića, supertalentovanih Micića, Dangubića i Krstića ima najkorisnijeg igrača Superlige – Bobana Marjonovića, centra visokog 222 centimetra.

- Dobro su nam poznate sve specifičnosti njegove igre i u okviru tih saznanja ćemo pokušati da napravimo najbolju mogaću pripremu meča kako bismo na kraju utakmice mi bili zadovoljni. Igramo na našem parketu, pred našim navijačima, daćemo sve od sebe da zabeležimo pobedu i povedemo u seriji.

Na pitanje o zdravstvenom biletnu u ekipi Radonjić je rekao:

- Igor Rakočević se veoma dobro oporavlja, Skot se već u ponedeljak priključio treninzima. U ovom trenutku najjači sastav će se suprotstaviti Mega Vizuri ali i da je suprotna situacija, svi koji izađu na teren imaju obavezu da daju sve od sebe kako bismo savladali ekipu Mega Vizure – zaključio je Radonjić.
http://www.kkcrvenazvezda.rs/index.php/ ... ega-vizuru" onclick="window.open(this.href);return false;
Po ovom boldovanom, postoji izgleda mogućnost da Igor zaigra već sutra, mada se ne bih ja zajebavao, bolje ga sačuvati za 2. utakmicu.

Evo Radonje i live -
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=dlwM8zpF ... e=youtu.be[/youtube]
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
CHIVAS REGAL
Новајлија
Posts: 13
Joined: Wed May 22, 2013 4:25 pm

Re: Crvena Zvezda vs Mega Vizura,1/2 plej of-a,Pionir 29.05,

Post by CHIVAS REGAL »

Zna li neko kakva je povreda kod Igora i kada se vraca,jer vidim da se dosta sprekulise oko toga
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Crvena Zvezda vs Mega Vizura,1/2 plej of-a,Pionir 29.05,

Post by crazynorth75 »

CHIVAS REGAL wrote:Zna li neko kakva je povreda kod Igora i kada se vraca,jer vidim da se dosta sprekulise oko toga
Naiđoh sad na ovo u žurnalu -
Ракочевић: Тешко за први меч

28 мај, 2013
Готово је извесно да Игор Ракочевић због руптуре мишића неће сутра моћи да помогне. А, дужину одсуства је рано прогнозирати.
(ФОТО: Н. Неговановић)
- Терапија даје резултате, све тече према плану и боље се осећам. Напредак је евидентан, надам се да ћу ускоро моћи да се прикључим тиму. Ипак, још увек је тешко рећи када ћу бити спреман. Тешко за први меч, али није немогуће – рекао нам је Ракочевић.
Иако ће први меч доигравања испратити у улози навијача, капитен је пун оптимизма.
- Екипа ради одлично, атмосфера је сјајна, сигуран сам да ће се то видети против Меге.
Добра вест за стручни штаб црвено-белих је опоравак Скота. Американац се опоравио и сутра ће бити у тиму.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
draganans
Новајлија
Posts: 9
Joined: Fri May 17, 2013 8:52 am

Re: Crvena Zvezda vs Mega Vizura,1/2 plej of-a,Pionir 29.05,

Post by draganans »

Pozdrav, evo i ja da se upišem :D
Očekujem da naši momci shvate ovo polufinale ozbiljno od početka i da razbiju Megu u dve utakmice. Sa ili bez Igora mi imamo dobar tim i ne bi trebalo da pustimo Megu da se razmaše odma na početku, već od starta stisnuti odbranu i ozbiljno igrati u napadu.
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Crvena Zvezda vs Mega Vizura,1/2 plej of-a,Pionir 29.05,

Post by crazynorth75 »

Pozdrav Dragana, dobro nam došla :ziveli:

Meni najviše interesuje kako će se naša ekipa prilagoditi na utakmicu sa jačim protivnikom bez Igora. Malo smo se previše oslanjali na njega i kad treba, a bogami na nekim utakmicama ove sezone kad i nije bilo potrebe. Vjerujem u Radonjića, jedina šteta je što nije ranije došao.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Crvena Zvezda vs Mega Vizura,1/2 plej of-a,Pionir 29.05,

Post by Ганац »

Pozdrav Draganans,Što se tiče izdanja naše ekipe protiv 37/38 minuta zone možemo očekivati da će Nelson i Raško preuzeti teret lidera na sebe uz po koju trojku Simona i to je to što se tiče napada a u odbrani moramo Bobija izgurati iz reketa i time eliminisati njihovu prednost u visini,po potrebi skupljati oko Bobija i terati ga na greške na početku utakmice.Ako uspemo da ga nateramo u prva dva/tri napada koja budu išla preko njega da napravi grešku on će upasti u kontra ritam i biće bezopasniji nego ove utakmice u ligaškom delu.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
tsva
Члан клуба
Posts: 1776
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:13 pm

Re: Crvena Zvezda vs Mega Vizura,1/2 plej of-a,Pionir 29.05,

Post by tsva »

Ovaj novi trener izgleda dosta ozbiljno i kao da zna sta radi. To je dobar znak.
“Navijači Zvezde imaju izreku i ona glasi: ‘Zvezda je bolest kojoj leka nema’, i to vam je najveća istina. Što si gori, to su navijači sve privrženiji. To je mazohizam kakvog nema nigde na svetu. Ni ja se po tome ne razlikujem od njih”,-Robi
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Crvena Zvezda vs Mega Vizura,1/2 plej of-a,Pionir 29.05,

Post by dacha od bosne »

Kad hoćemo, možemo. Samo je potrebno da se drži koncentracija i da se ne dozvoljavaju oni padovi kada ih bukvalno mi vraćamo u igru.
Prezadovoljan sam odbranom, ali prezadovoljan. U napadu je falio Igor, ali čim proradi neko (kao Savović), ni napad nije problem.
Roster nam je danas bio dosta skraćen...Skot, Igor, Luka, Smiljanić, Đokić...Dobro ovo izgleda kada se ovi problemi uzmu u obzir.
Nelson je doktor. Savović je nebeski skakač.
Sa malo ozbiljnosti dobijamo ovo u Kruševcu.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
draganans
Новајлија
Posts: 9
Joined: Fri May 17, 2013 8:52 am

Re: Crvena Zvezda vs Mega Vizura,1/2 plej of-a,Pionir 29.05,

Post by draganans »

Na kraju ubedljiva pobeda, odlična igra Simonovića i Nelsona .Katić je odigrao najlošiju utakmicu ove sezone i nadam se da će već u petak pokazati da mu je bio samo loš dan. Idemo dalje , nadam se da ćemo završiti posao u petak.
Locked