Crvena zvezda vs Mega Vizura, 1/2 serija plej of-a KLS

User avatar
Rajko
Члан клуба
Posts: 622
Joined: Sun Mar 17, 2013 4:29 pm

Re: Crvena Zvezda vs Mega Vizura, polufinalna serija plej of

Post by Rajko »

crazynorth75 wrote:Smorila me ova utakmica ko da sam je ja igrao, ubila psihički totalno... Atmosfera u hali ekvivalentna,a možda čak i gora od igre...Ponovo nas izvadio brat Demarkus, indeks 34, 20 poena, 7 skokova i 6 asista, vidjela se od početka kod njega želja za pobjedom. Raško nas sa njim pokrenuo, Simonović pogodio neke trojke, ukrao onu loptu, kad smo stegli odbranu, došao je i preokret, tu je finu defanzivnu rolu imao Skot koji je ipak podigao agresivnost...Izostala tranzicija, neka se nesigurnost uvukla, na kraju se iščupasmo na kvalitet i iskustvo, a dobrano nam je u korist išlo i neigranje Veličkovića. Očekujem mnogo bolje partije protiv groblja, možda je čak i plust za nas što oni imaju prednost domaćeg terena.
Јеси био на утакмици или си гледао на тв-у? Због те приче о атмосфери у хали питам. Невероватно ми је да неко ко је био вечерас у Пиониру изјави тако нешто. Атмосфера је била равна оној против Галатасараја у Еврокупу, лудница целу утакмицу. А Пионир је био толико пун да није имала игла где да падне. У неколико наврата су и ватерполисти поред терена устајали и скакали јер их је носила атмосфера. Е сад, како је то звучало на тв-у, стварно не знам.


Што се тиче игре...шта рећи. У потпуности сам разочаран тиме да Радоњић ни након четврте утакмице са Мегом, не може једну добру акцију да смисли, која ће да разбије ову зону. Па мајку му, да ли се ми уопште припремамо за утакмицу? Сваки напад се своди на исто. Плеј држи лопту до 10 секунди до краја напада, онда одигра дупли пас са беком, дода неком, и тај неко шутне преко руке. Ма дај бре! Вечерас смо имали и расположене шутере, могли смо да их добијемо 30 разлике, само да смо мало брже играли у нападу.
Одбрана данас лошија него на претходне две утакмице, што ће рећи да смо назадовали прилично, а не напредовали. У оба правца. И морам да признам да су нас у неким кључним тренуцима судије погурале, а ко зна шта би било да није било тако.


Опет, ово не мора ништа да значи пред финале, то ће бити потпуно другачије утакмице. А верујем да ће много тога бити јасно већ у среду након првог меча. Можемо до титуле.
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Crvena Zvezda vs Mega Vizura, polufinalna serija plej of

Post by crazynorth75 »

RADONJIĆ HVALIO ODBRANU U DRUGOM POLUVREMENU

Crvena zvezda Telekom je u finalu! Crveno-beli su u trećoj, odlučujućoj utakmici polufinalne serije plej-ofa savladali ekipu Mega Vizure rezultatom 77:68. Navijači koji su do poslednjeg mesta ispunili halu Pionir, dali su igračima dodatni vetar u leđa da slome izuzetno neugodnog i motivisanog protivnika.
Image
Utakmicu, koja je bila neizvesna skoro do samog kraja, između ostalog su prelomili ofanzivni skokovi. Najbolji skakač u timu Zvezde još jednom je bio Boris Savović, koji je uz 10 skokova, postigao i 12 poena, uz 2 asistencije. Savović je pre svega želeo da čestita Zvezdinim šampionskim vaterpolistima koji su u Pioniru proslavili osvajanje evropskog trona:

- Napravili su veliki uspeh, nadam se da ćemo i mi nastaviti njihovim, šampionskim putem. Takođe bih želeo da se zahvalim navijačima na podršci – izjavio je Savović, a potom nastavio sa utiscima:

- Daćemo sve od sebe da se u finalu dobro suprotstavimo Partizanu. Što se tiče ekipe Mega Vizure, igraju atipično, nezgodno. Svaka utakmica je bila neizvesna. Čestitam im na fer i korektnoj igri, a takođe čestitam i svojim saigračima na uspehu – rekao je Boris Savović posle pobede.

I trener crveno-belih, Dejan Radonjić, želeo je pre svega da čestita vaterpolistima Crvene zvezde na fantastičnom rezultatu, a nakon toga je započeo svoju analizu utakmice koja je tim odvela u finale nacionalnog šampionata:

- Utakmica je bila fenomenalna tokom svih 40 minuta. Ušli smo jako nervozno u meč, kao rezultat toga smo imali jako slabu odbranu. Dozvolili smo protivniku da uđe dobro u utakmicu i da stekne samopouzdanje, što im je bilo jako potrebno. Došli su do prednosti koja je ukazivala na to da će utakmica biti neizvesna do samog kraja – konstatovao je Radonjić, a potom je dao svoje mišljenje o tome šta je bila prevaga u drugom poluvremenu:

- Samo 25 primljenjih poena u drugom delu meča je razlog zašto smo slavili, prelomili meč i plasirali se u finale. Sada imamo jedan dan da se odmorimo pred finalnu seriju i to ćemo maksimalno da iskoristimo. Evidentno je da rotacija nije idealna za ovakav način igranja utakmica. Čestitam igračima na pobedi, nadam se da ćemo biti spremni, zdravi i igrati dobro u finalu – izjavio je strateg Crvene zvezde. Radonjić smatra da je prerano da se detaljnije priča o narednom protivniku:

- Zbog zgusnutiog rasporeda polufinalne serije naš status je pod određenim znakom pitanja, ali naš tim ima jak karakter što ćemo staviti u funkciju. Mislim da prvo treba da uradimo regenraciju tima, a onda ćemo pričati o našim šansama. Ne treba još pričati o tom meču jer zbog igranja utakmica u kratkim vremenskim intervalima naš status je pod određenim znakom pitanja – zaključio je Radonjić, koji je pričao i o statusu povrede Igora Rakočevića:

- Rakočević je napravio pauzu. Skoro čitavo to vreme je trenirao individualno. U ovom trenutku nije moguće da njegova partija bude idealna, tako da je igrao onoliko koliko je bilo potrebno za našu pobedu. Zdrav je, ali nije još potpuno spreman, analiziraćemo njegovo stanje i doneti pravu odluku o tome koliko će da igra – izjavio je Radonjić.

http://kkcrvenazvezda.rs/index.php/arti ... oluvremenu" onclick="window.open(this.href);return false;
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Il genio
Стара гарда
Posts: 2241
Joined: Sun Mar 17, 2013 2:47 pm

Re: Crvena Zvezda vs Mega Vizura, polufinalna serija plej of

Post by Il genio »

Ne znam sto ste nezadovoljni navijanjem, ja sam bas imao drugaciji utisak, jos uvek mi zuji u usima... Bio sam ispod kosa, skoro do terena, bas je grmelo veci deo utakmice. Sto se tice same utakmice, znali smo i pre pocetka da ce biti tesko, cini mi se da je Novica igrao da bi bio egal do samog kraja. Ono sto me brine je to da nam se ko zna koji put dogadja da odigramo ocajno pred punim tribinama. Na poluvremenu sam pomislio da ce nam se ponoviti Galatasaraj. Ako nastavimo da ovako igramo bitne utakmice na domacem terenu, nemamo sta da trazimo u finalu. Jasmo je da nam za titulu treba jedan brejk, ali dva ili tri tesko...
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Crvena Zvezda vs Mega Vizura, polufinalna serija plej of

Post by crazynorth75 »

Rajko wrote:
crazynorth75 wrote:Smorila me ova utakmica ko da sam je ja igrao, ubila psihički totalno... Atmosfera u hali ekvivalentna,a možda čak i gora od igre...Ponovo nas izvadio brat Demarkus, indeks 34, 20 poena, 7 skokova i 6 asista, vidjela se od početka kod njega želja za pobjedom. Raško nas sa njim pokrenuo, Simonović pogodio neke trojke, ukrao onu loptu, kad smo stegli odbranu, došao je i preokret, tu je finu defanzivnu rolu imao Skot koji je ipak podigao agresivnost...Izostala tranzicija, neka se nesigurnost uvukla, na kraju se iščupasmo na kvalitet i iskustvo, a dobrano nam je u korist išlo i neigranje Veličkovića. Očekujem mnogo bolje partije protiv groblja, možda je čak i plust za nas što oni imaju prednost domaćeg terena.
Јеси био на утакмици или си гледао на тв-у? Због те приче о атмосфери у хали питам. Невероватно ми је да неко ко је био вечерас у Пиониру изјави тако нешто. Атмосфера је била равна оној против Галатасараја у Еврокупу, лудница целу утакмицу. А Пионир је био толико пун да није имала игла где да падне. У неколико наврата су и ватерполисти поред терена устајали и скакали јер их је носила атмосфера. Е сад, како је то звучало на тв-у, стварно не знам.


Што се тиче игре...шта рећи. У потпуности сам разочаран тиме да Радоњић ни након четврте утакмице са Мегом, не може једну добру акцију да смисли, која ће да разбије ову зону. Па мајку му, да ли се ми уопште припремамо за утакмицу? Сваки напад се своди на исто. Плеј држи лопту до 10 секунди до краја напада, онда одигра дупли пас са беком, дода неком, и тај неко шутне преко руке. Ма дај бре! Вечерас смо имали и расположене шутере, могли смо да их добијемо 30 разлике, само да смо мало брже играли у нападу.
Одбрана данас лошија него на претходне две утакмице, што ће рећи да смо назадовали прилично, а не напредовали. У оба правца. И морам да признам да су нас у неким кључним тренуцима судије погурале, а ко зна шта би било да није било тако.


Опет, ово не мора ништа да значи пред финале, то ће бити потпуно другачије утакмице. А верујем да ће много тога бити јасно већ у среду након првог меча. Можемо до титуле.
Na tv-u brate ko uspavanka neka, vazda ista pjesma, bez praćenja ritma utakmice i nisam bio usamljen u tom utisku, pogledaj temu ''Praćenje uživo'' svi su se poprilično smorili navijanjem, čak se i škripa patika i udaranje lopte o parket čulo. Jedini put kad je pravo grmilo je kad su vaterpolisti ušli. Takav je utisak sa tv-a.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Rajko
Члан клуба
Posts: 622
Joined: Sun Mar 17, 2013 4:29 pm

Re: Crvena Zvezda vs Mega Vizura, polufinalna serija plej of

Post by Rajko »

Веруј ми да није било тако. Одавно није била боља атмосфера. Пратила се игра, сваки њихов напад се звиждало, биране су добре песме, стварно немам замерки. Сем оног за Чеду, ал изгледа да без тога не може.

Утисак вечери је последња четвртина и песма "Године пролазе моје" када је цела хала навијала, и то оно када се пола песме чучи, а онда сви скачу ко нездрави. :) То је стварно слика која се памти, најежим се кад се сетим.
User avatar
tsva
Члан клуба
Posts: 1776
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:13 pm

Re: Crvena Zvezda vs Mega Vizura, polufinalna serija plej of

Post by tsva »

Zna li se koliko je placen i koliko kosta Boban Marjanovic?
“Navijači Zvezde imaju izreku i ona glasi: ‘Zvezda je bolest kojoj leka nema’, i to vam je najveća istina. Što si gori, to su navijači sve privrženiji. To je mazohizam kakvog nema nigde na svetu. Ni ja se po tome ne razlikujem od njih”,-Robi
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Crvena Zvezda vs Mega Vizura, polufinalna serija plej of

Post by crazynorth75 »

''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Crvena Zvezda vs Mega Vizura, polufinalna serija plej of

Post by crazynorth75 »

''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Crvena Zvezda vs Mega Vizura, polufinalna serija plej of

Post by dacha od bosne »

Rajko wrote:Веруј ми да није било тако. Одавно није била боља атмосфера. Пратила се игра, сваки њихов напад се звиждало, биране су добре песме, стварно немам замерки. Сем оног за Чеду, ал изгледа да без тога не може.

Утисак вечери је последња четвртина и песма "Године пролазе моје" када је цела хала навијала, и то оно када се пола песме чучи, а онда сви скачу ко нездрави. :) То је стварно слика која се памти, најежим се кад се сетим.
Rajko, naš utisak je takav jer...kada su vaterpolisti ušli u halu, čula se grmljavina sa tribina. Da, čula si i grmljavina na tu pjesmu "godine prolaze moje"...šta se desilo sa ostatkom prenosa, ne znam, ali je zaista izgledalo kao uspavanka. Sve ovo govorim jer je navijanje na prethodnim utakmicama zvučalo dijametralno suprotno od ove.
U stvari, 4/4 je zvučala onako kako treba...jedino da ovi nisu prve 3/4 izgasili mikrofone...

U ostalom, sad pogledah sa sajta Delija, pa evo šta kaže generalštab:

DRAGAN 1389 wrote:
Вечерас могу рећи просечно издање у Пиониру,тек на моменте је грмело,али добро то је и разумљиво,3 дана заредом на трибинама,што Бањице сад и Пионира,пре тога и она прва текма са Визуром у Пиониру сад ми изгледа последња утакмица у фудбалу као да је била пре ихаха времена а уствари била пре недељу дана толико је тога испраћено,стварно невероватан ритам за Делије,али не посустајемо!Следећи су гробари!!!

Генералштаб reply:
Као барселона смо!Навијамо колико нам треба! Very Happy Тачно се осетило презасићење и умор код свих,али кад је требало било је и изнад просека у неким тренуцима.Сигурно је умор учинио своје,али ипак и на Бањици два пута и у Пиониру вечерас...крцато!То је знак показатељ наше снаге!Сада следи финале...ту нема опуштања,опуштајте се након освојене титуле!!!
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Crvena Zvezda vs Mega Vizura, polufinalna serija plej of

Post by Ганац »

dacha od bosne wrote:
Rajko wrote:Веруј ми да није било тако. Одавно није била боља атмосфера. Пратила се игра, сваки њихов напад се звиждало, биране су добре песме, стварно немам замерки. Сем оног за Чеду, ал изгледа да без тога не може.

Утисак вечери је последња четвртина и песма "Године пролазе моје" када је цела хала навијала, и то оно када се пола песме чучи, а онда сви скачу ко нездрави. :) То је стварно слика која се памти, најежим се кад се сетим.
Rajko, naš utisak je takav jer...kada su vaterpolisti ušli u halu, čula se grmljavina sa tribina. Da, čula si i grmljavina na tu pjesmu "godine prolaze moje"...šta se desilo sa ostatkom prenosa, ne znam, ali je zaista izgledalo kao uspavanka. Sve ovo govorim jer je navijanje na prethodnim utakmicama zvučalo dijametralno suprotno od ove.
U stvari, 4/4 je zvučala onako kako treba...jedino da ovi nisu prve 3/4 izgasili mikrofone...

U ostalom, sad pogledah sa sajta Delija, pa evo šta kaže generalštab:

DRAGAN 1389 wrote:
Вечерас могу рећи просечно издање у Пиониру,тек на моменте је грмело,али добро то је и разумљиво,3 дана заредом на трибинама,што Бањице сад и Пионира,пре тога и она прва текма са Визуром у Пиониру сад ми изгледа последња утакмица у фудбалу као да је била пре ихаха времена а уствари била пре недељу дана толико је тога испраћено,стварно невероватан ритам за Делије,али не посустајемо!Следећи су гробари!!!

Генералштаб reply:
Као барселона смо!Навијамо колико нам треба! Very Happy Тачно се осетило презасићење и умор код свих,али кад је требало било је и изнад просека у неким тренуцима.Сигурно је умор учинио своје,али ипак и на Бањици два пута и у Пиониру вечерас...крцато!То је знак показатељ наше снаге!Сада следи финале...ту нема опуштања,опуштајте се након освојене титуле!!!
Nemogu da verujem da oni se, be zovu "Generalstab",sta su oni ? Sta imaju vojno ustrojstvo?Ljudi mi smo navijaci a ne vojska,neidemo u borbu vec idemo da ucestvujemo u jednom sportskom dogadjaju, da mali doprinos navijanjem damo tom istom sportskom dogadjaju gde NAS tim ucestvuje,nadajuci se i verujuci u pobedu.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
EmptyClip
Члан клуба
Posts: 748
Joined: Sat Mar 16, 2013 3:40 pm
Location: Рума (нови сад)

Re: Crvena Zvezda vs Mega Vizura, polufinalna serija plej of

Post by EmptyClip »

Брате то је ник на форуму. Каква војска црна.
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Crvena Zvezda vs Mega Vizura, polufinalna serija plej of

Post by crazynorth75 »

''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Crvena Zvezda vs Mega Vizura, polufinalna serija plej of

Post by Ганац »

EmptyClip wrote:Брате то је ник на форуму. Каква војска црна.
Jbg ispalio sam se ,izvinjavam se i osobi koja je uzela taj "nik".
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
Rajko
Члан клуба
Posts: 622
Joined: Sun Mar 17, 2013 4:29 pm

Re: Crvena Zvezda vs Mega Vizura, polufinalna serija plej of

Post by Rajko »

dacha od bosne wrote:
Rajko wrote:Веруј ми да није било тако. Одавно није била боља атмосфера. Пратила се игра, сваки њихов напад се звиждало, биране су добре песме, стварно немам замерки. Сем оног за Чеду, ал изгледа да без тога не може.

Утисак вечери је последња четвртина и песма "Године пролазе моје" када је цела хала навијала, и то оно када се пола песме чучи, а онда сви скачу ко нездрави. :) То је стварно слика која се памти, најежим се кад се сетим.
Rajko, naš utisak je takav jer...kada su vaterpolisti ušli u halu, čula se grmljavina sa tribina. Da, čula si i grmljavina na tu pjesmu "godine prolaze moje"...šta se desilo sa ostatkom prenosa, ne znam, ali je zaista izgledalo kao uspavanka. Sve ovo govorim jer je navijanje na prethodnim utakmicama zvučalo dijametralno suprotno od ove.
U stvari, 4/4 je zvučala onako kako treba...jedino da ovi nisu prve 3/4 izgasili mikrofone...

U ostalom, sad pogledah sa sajta Delija, pa evo šta kaže generalštab:

DRAGAN 1389 wrote:
Вечерас могу рећи просечно издање у Пиониру,тек на моменте је грмело,али добро то је и разумљиво,3 дана заредом на трибинама,што Бањице сад и Пионира,пре тога и она прва текма са Визуром у Пиониру сад ми изгледа последња утакмица у фудбалу као да је била пре ихаха времена а уствари била пре недељу дана толико је тога испраћено,стварно невероватан ритам за Делије,али не посустајемо!Следећи су гробари!!!

Генералштаб reply:
Као барселона смо!Навијамо колико нам треба! Very Happy Тачно се осетило презасићење и умор код свих,али кад је требало било је и изнад просека у неким тренуцима.Сигурно је умор учинио своје,али ипак и на Бањици два пута и у Пиониру вечерас...крцато!То је знак показатељ наше снаге!Сада следи финале...ту нема опуштања,опуштајте се након освојене титуле!!!
Ма видео сам ја то на форуму делија и пре него што сам писао овде. Ал неће мени ни генералштаб ни тв пренос покварити утисак од синоћ. :) Стварно ми није јасно како толико различитих мишљења људи има. Видео си овде упис форумаша Il genio, а ево и део коментара једног форумаша са рсб-а:
"Сјајна атмосфера у Пиониру вечерас. Дворана је била крцата, као против Галате, навијање феноменално. Та снага коју годинама нисмо имали се полако вратила, и биће још јача са Евролигом. Спона између тима и навијача је поново моћна и мора резултирати синергијом, баш као што је то у случају са ватерполистима.
Кад су у дворану ушетали Шампиони Европе, хала је прокључала! Мислим да смо момке поштено наградили за све што су нам донели. Видео се жар у њиховим очима, сјај јачи од она 3 пехара која су са собом носили. Милина ми је било гледати их како певају Звездине песме са нама! Да се човек најежи!"

Тако да стварно не знам шта је у питању, али се цело друго полувреме осећало да навијачи носе ове на терену, и ја сам убеђен да није имало шансе да добијемо да није била онаква атмосфера. Ал стварно је то небитно сад, окрећемо се следећој утакмици. :zastavaDS:
User avatar
ajkula
Члан клуба
Posts: 1282
Joined: Sun Mar 17, 2013 8:12 pm

Re: Crvena Zvezda vs Mega Vizura, polufinalna serija plej of

Post by ajkula »

meni se sa tve cinjelo da su samo povremeno navijali kako treba. ostalo je bilo pjevanje bez pravljenja nekog pritiska.

i brate smorili su sa onom pjesmom dje se ceka titula.
Znas,velika je razlika u navijanju za Zvezdu i u navijanju za Zvezdinu pobedu.
by belaggio
Locked