1. finalna utakmica: Partizan mts-CRVENA ZVEZDA TELEKOM

User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

1. finalna utakmica: Partizan mts-CRVENA ZVEZDA TELEKOM

Post by dacha od bosne »

Image
Hala "Pionir", srijeda 05.06.2013, u 19.00
KADA ZVEZDO IGRAŠ TI...

Eto, dođosmo i do tog finala sa komšijama. Do duše, dosta teže nego se očekivalo. Mega nas je propisno namučila, a namučili smo i sami sebe. Roster nam je povredama Igora i Cveleta dosta skraćen, a i na centarskim pozicijama smo ostali samo na Rašku. Skot je u kanalu (šuterski), Nelson igra skoro pa svih 40 minuta, Vuk je čardak ni na nebu ni na zemlji. Simonović i Savović ili briljiraju, ili im se ruke skrate pa sjevaju air ball-ovi. Luka malo igra, a Lazić i Subi su negdje između svega gore navedenog.
Komšije sa druge strane brda garant trljaju ruke, puni samopouzdanja kako će još jedared osvojiti titulu prvaka Srbije, a mi Cigani (čitajući komentare po ostalim forumima) skidamo gaće i prognoziramo 3:1 ili 3:0 za komšije.

Ali...BIĆE "RATA" KAŽU SVI...

Image

Vjerovatno mnogi misle na nerede između navijačkih grupa, ali ja mislim da će tog rata ipak mnogo više biti na parketu hale Pionir, kada naši momci, i pored svega gore navedenog, i pored svih problema, nedaća i nedostataka, istrče na parket puni samopouzdanja i željni "krvi" protivnika. Kada se bude zaboravilo sve ono što sputava nas, a podiže protivnika...kada se izađe sa mentalitetom ratnika koji ispred sebe ima samo jedan cilj - POBJEDITI I VRATITI PEHAR TAMO GDJE MU JE MJESTO!

Biće to dani kada će se posebno zbijati redovi, kada će se igrati do posljednje kapi znoja.
Dani kada će svi morati da budu jedan i jedan svi. Dani kada "neprijatelj" ne smije probiti naše redove.
Image

Srijeda, hala Pionir (vrijeme ćemo naknadno objaviti kada se informacija pojavi na sajtu KSS-a), prva utakmica finale plej of serije.

Može li naša Zvezda do pobjede? MOŽE!

Imaju ovi momci kvaliteta. Potrebno je samo da budu skoncentrisani i ispune zadatke koje im Dejan Radonjić bude dao.
Činjenica je da, otkada je on na klupi, igramo mnogo bolju odbranu nego pod vodstvom Vlade Vukoičića. Skot će gotovo sigurno čuvati Lučića, a Simon možda i najopasnijeg njihovog igrača Bertansa. Admiral bi trebao da stavi u džep onog Francuza, a Raško da na svojim plećima ponese Gagića, Muslija i Lovernja.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=m5IqIv87uXw[/youtube]

Na tribinama će takođe biti zanimljivo. Sa jedne strane "veliki" dvornaski i evropski navijači protiv "šake jada" sa druge strane. Samo što ta "šaka jada" ima srce i dušu, grla i dlanove koji su dovoljni da se utiša onih 5000 evropskih i dvoranskih "navijača".

SAMO HRABRO, SAMO NAPRIJED...IDEMO DO POBJEDE!!!
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: 1. finalna utakmica: Partizan mts-CRVENA ZVEZDA TELEKOM

Post by Ганац »

U prvoj utakmici koja nam sledi smatram da bi neigranje Rakoča bilo bolje po Zvezdu, ili njegovo učešće svesti na 10-tak minuta druge i treće četvrtine,nikako u prvoj kada su DMB i Bogdanović odmorni i kad bi se prilepili kapitenu za leđa da nebi mogao ni da diše i više bi lopti potrošio, i štete načinio nego dobrog doneo.U prvoj četvrtini moraju izaći ratnici oni koji će na tuču odgovoriti još jače,kako njihov vrhovni derviš reče "preko granice bola", naterati ih da zakukaju sudijama i odmah im staviti do znanja da batina ima dva kraja,znači pobeda se kuje iz odbrane.
Počeo sam da pišem rat,borba,bol,ovo/ono a u suštini najmanje će biti košarke u prvoj utakmici koja može odrediti celi tok finala PO, zato ih DR mora pripremiti i na provokacije i na tuču i na performanse njihovog vrhovnog derviša i na sudijske odluke a ne da se Lazić kao sinoć svađa sa sudijama.Verujem u bar tri tehničke greške u toj prvoj utakmici baš zbog naboja (njihov derviš,DR i Katić),njima će cilj biti da izbace iz koloseka Raška na sve načine tako da njegovu tehničku očekujem i biće za mene iznenađenje ako se to ne desi.
Biće foliranja faula u napadu/odbrani kad god budu mogli pokušaće to da izprovociraju,ako te zamke izbegnemo mi ćemo pobediti.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
trotter
Члан клуба
Posts: 456
Joined: Sun Mar 17, 2013 6:22 pm

Re: 1. finalna utakmica: Partizan mts-CRVENA ZVEZDA TELEKOM

Post by trotter »

Rakočević ne treba da igra. On je apsolutno preveliki rizik kada nije full. U napadu ća ga zatvoriti (izmoriti) a u odbrani konstantno napadati. I kad je zdrav su igrali preko njega a kamoli sada (mega je tako sinoć otvorila utakmicu i deca su nabila samopouzdanje) .

Raško kralj ako mu je ostalo još malo snage neka povuče kada ostali ne smeju a Nelson neka bude 40 minuta agresivan. (tu pre svega mislim na napad uz standardnu odbranu)

Očekujem i dosta veću minutažu Mitrovića.

Ključ za osvajanje titule: Igra Nelsona u napadu i koliko toliko svež Raško za odlučujuće trenutke u utakmici...
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: 1. finalna utakmica: Partizan mts-CRVENA ZVEZDA TELEKOM

Post by crazynorth75 »

Slažem se da bi Igora, bar na prvoj utakmici trebalo maksimalno poštedjeti, a ovaj tim ima kvalitet da i bez njega trijumfuje, a njega nekla na klupi, ipak prisustvo kapitena znači. Prethodne utakmica sa njima su pokazale da domaći teren ne predstavlja nikakvu prednost jer su oba tima pobjeđivali kad su bili gosti. Naši moraju ući u utakmicu hladne glave, maksimalno naloženi na pobjedu, ne smijemo dozvoliti nikakvu zbunjenost, niti da nam se oni odlijepe odmah na startu, kako što smo dozvoljavali Megi.
I oni će sigurno pokušavati sa zonom, mislim da smo se valjda već adaptirali na igranje protiv zone, a ključ je ipak u odbrani, a onda u tranziciju i ubrzavanje igre. Demarkusa bi u pojedinim momentima mogao odmijeniti i Đokić, on je onako živahan i brz plej, jer će oni sigurno igrati agresivno na naše plejeve, sa onim udvajanjima oko centra terena.Vidjećemo kakav će biti kriterijum suđenja, sa usamljenim Raškom na petici je problem u najavi ako mu na brzaka odsviraju neke faulove, tako da će vjerovatno ponovo u petorci početi Milovanović. Dosta očekujem defanzivno od Simonovića i Skota na Bertansu, ako njega izbacimo iz ritma, veliki posao smo odradili.
Prenos utakmice standardno ide na rts2 i arenasport1.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
Nolle
Кошаркашки експерт
Posts: 1178
Joined: Tue May 21, 2013 8:47 pm

Re: 1. finalna utakmica: Partizan mts-CRVENA ZVEZDA TELEKOM

Post by Nolle »

Dođe i to finale.

DeMarcus Nelson - Igrač koji u poslednje vreme igra sjajno, i takav nam treba, da povuče tranziciju, da maltretira (limitira) Westermanna što je više moguće. Kada on igra, Zvezda igra, kada on da svojih 15 poena, siguran sam u pobedu. U poslednje vreme počeo je da razigrava, mada protiv zone sa pravilnim protokom lopte to ide lakše + lako dolazi do asistencija u tranziciji.

Vuk Radivojević - Trebaće nam njegova energija minimum 15-ak minuta na svakoj utakmici, da odmara Nelsona pogotovo!!! Vuka ne treba siliti da igra vdojku, može Igor (bar 10-15 minuta), tu je Lazić, može da se spusti Scott. Izuzetno će biti bitna uloga Vuka za nas u toj skraćnenoj spoljnoj rotaciji, ako Rakočević ne bude mogao da igra punu minutažu (25 minuta). Treba nam motivisan Vuk, Vuk koji će da digne intenzitet kada Nelson nije na terenu, da se ne oseti odsustvo, da pogodi tu neku svoju "ludu" trojku, da nas digne, a njih malo spusti. Kao ona trojka u poslednjem derbiju. Vuk je dosta bitan igrač u rotaciji, i nadam se da će dobiti svoje mesto!

Igor Rakočević - Kod njega sve zavisi od stanja u kom je, ali nama će on značiti bar da odigra prvih par minuta svake četvrtine, a onda će već nešto u rotacijama da se smisli. Nelson-Lazić, Nelson-Vuk, Nelson - Scott, Vuk-Lazić, Vuk-Scott. Ima opcija, ali Igor nam je potreban bar na prva 3 minuta u svakojčetvrtini da preuzme huk sa tribine na sebe, pogotovo u prvoj utakmici.

Branko Lazić - Ne znam, meni je on omiljeni igrač, trebaće nam da ne uđe u problem sa faulovima, a to lako može da se desi. Nadam se da je u ova 2 dana nameštao ruku, jer svaka njegova trojka za nas je bitna ii zlata vredna. Uvek on povuče tom trojkom. Prošle sezone u Kragujecu u polufinalu u Jezeru, ove sezone u Laktašima u polufinalu. Vreme je da sa polufinala pređe na finala.

Marko Simonović - Radonjić ga je promenio. On je uvek mogao ovo, i zato sam kroz čitavu sezonu govorio da možda nije kvalitetniji od Kešelja, ali može mnogo više stvari na terenu da uradi. Izuzetno će biti bitan njegov procenat šuta za 3 poena, kao i odbrana na Lučiću/Bertansu. Bertans po meni kao Navaro treba da se čuva, da ne primi loptu.

Mike Scott - On je zaista naš faktor X. Ako on bude imao minute i bude u rotaciji, njegova energija naš momentum diže jedan stepen više. U odbrani će on značiti dosta, pogotovo ako se budemo odlučivali na neke zone sa njim i Nelsonom na pleju i dvojci (duge ruke), gde će plej teško probijati tu prvu liniju zone i onda će biti prinuđeni da loptom rukometno kruže oko nje, jer lopta neće moći da se spusti na kapicu centru (nešto što smo mi protiv Mege nažalost provalili tek u drugom poluvremenu treće utakmice da može - mda i to je dokaz da sa fizikalijama ta zona izgleda dobro i da nije baš lako spustiti oni su imali Vasu i Dangubića + Bobija u centru zone). Mike je dosta bitan u rotaciji za nas, i možda je finale taj momenat za izlazak iz kanala. Jbg, Zvezdaški se nadam. Jer ako Rakočević ne bude mogao ful minutažu, Scott će morati da iskorači.

Boris Savović - Vodiće rovovsku bitku sa Lovernjom. Jedan od bitnijih duela za ishod finala, uz Nelson vs Westermann i Katić vs Musli&co. Izlazi iz povrede, diže formu, Lovernj ima probleme sa donjim leđima. Savović ako prikaže igru iz prve utakmice polufinala, gde je stavio Novicu u džep i odlično skakao, biće. Napadački mora dosta tvrđe u reketu, da završava na obruču, u finalu nema mesta za polaganja i pipkanja. Nek se seti samo onog kucanja u prvom derbiju sezone posle bacanja, dole će morati SVAKU tako da završava u finalu.

Bojan Subotić/Luka Mitrović/Milan Milovanović - Biće izuzetno bitni u rotaciji visokih igrača. Oni ako nešto isporuče u napadu biće dobro, pogotovo Mitrović npr u nekim minijaturama na low postu kada ga čuvaju trojke Partizana, odnosno Lučić i Bertans. Subi je jak momak i verujem da može da se nosi sa Gagićem, a Muslija zna iz juniorskih dana, i zna mu sve cake na low postu. To može biti dosta bitno, ako se Radonjić odluči da Subotića koristi kao back up peticu. Nadam se da hoće, jer Raletu treba odmor. Milovanović verujem da će samo počinjati utakmice, i da će možda pokušavati nešto protiv Milutnova i to je sve.

Raško Katić - Centarska linija nam se svela na jedno slovo. Sve što mogu da kažem, jeste: Rale izdrži, izdrži pljuvanja, provokacije, udaranja kojih će biti da bi te izbacili ličnim iz igre. Ne padaj, igraj svoju igru, pa šta bude! Nemoj da bude kao u prvoj utakmici, tada se nije osetilo, tada je tu bio Elton. Ne sme da mu pukne koncentracija, mora da bude fokusiran, i igra košarku.

Radonjić mora da proširi rotaciju, da ne rotira kratku klupu, već da je proširi.
User avatar
Константин
Члан клуба
Posts: 1989
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:11 pm

Re: 1. finalna utakmica: Partizan mts-CRVENA ZVEZDA TELEKOM

Post by Константин »

Не знам у каквом је стању Ракочевић. Ако не останемо без његовог учинка имамо шансу за брејк одмах на почетку.
Врста која изумире
Many
Новајлија
Posts: 6
Joined: Fri May 10, 2013 8:52 am

Re: 1. finalna utakmica: Partizan mts-CRVENA ZVEZDA TELEKOM

Post by Many »

Kada se pogleda unazad, ovu sezonu definitivno možemo označiti kao veliki iskorak ka lepoj budućnosti našeg KK.
Organizaciono, finansijski i tokom većeg dela sezone igrački KK CZ stoji čvrsto na zemlji.
EL je obezbeđena, što potpuno menja sliku našeg kluba i na evro-sceni gde se nadam da će uprava odraditi dobar posao kako bi ekipa bila konkurentna nekim veoma jakim timovima koje smo do juce mogli samo da sanjamo u Pioniru kao protivnike nase Zvezde.

Finalna serija dolazi kao nagrada za do sada učinjeno.
Nažalost, kadrovska situacija nije sjajna gde je pre svega problem sa napadačkim potencijalom u kome Igor ima najvažniju ulogu. Nadam se da će tokom bar dela serije biti na svom nivou, mada je realnost nešto drugo. Godine sigurno čine svoje i sada je jasno da njegovo forsiranje u nekim "manje" važnim mečevima apsolutno nije bilo potrebno.
Mislim da i na poziciji centra slabo stojimo samo sa Raškom, koliko god on bio dominantan tokom cele sezone i imao kvalitet da igra protiv bilo kog komšijskog centra.
Odgovornost je na nekim greškama u koracima koje su se dešavale ranije, ali sad nema vraćanja nazad.

Realno je da odbrana odigra važnu ulogu, te da zaustavimo Partizanovu spoljnu liniju u akcijama ka košu i sa centrima i Lovernjom.
Radonjić je posložio kockice kada je odbrana u pitanju, ali napad jeste problematičan kao i odgovor na kombinaciju u odbrani protivnika.
Partizan će sigurno pokušati da nas osujeti i određenom zonom, ali svakak ne onakvom koju igra Mega. Tu će Nelson, kao i u dosadašnjim mečevima sa KKP imati najvažnije mesto.
Njegov repertoar u napadu nije ni najmanje naivan i on zaista sjajnoradi ono što se od njega očekuje. Od njega najviše i zavisi.

Bilo bi sjajno razviti tranziciju koja nas je u više navrata protiv KKP vodila do pobede, a prvi meč će definitivno biti od velikog značaja.

Motiv za ovakav meč (mečeve) nije potrebno komentarisati, vreme je da momci izađu na parket puni samopouzdanja i da se do poslednje sekunde bore za pobedu i Zvezdin grb koji nose na dresu!

Ni titula u tom slučaju nije daleko!

NAPRED, ZVEZDO!!! :zastavaGRB:
musemic
Члан клуба
Posts: 1088
Joined: Mon Mar 18, 2013 8:44 am

Re: 1. finalna utakmica: Partizan mts-CRVENA ZVEZDA TELEKOM

Post by musemic »

Ni jedan razlog ne postoji da ih se plašimo, sa Igorom ili bez njega -čak mi ne deluje loše što oni brane domaći teren!
Možemo igrati s njima i kad su na maksimumu... to što su se prošetali kroz ligu je dukljaninova strategija da se nabija samopouzdanje -
kvalitetniji smo i iskusniji, samo smireno i neće biti problema.
Prognoziram 3:1 u seriji!
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: 1. finalna utakmica: Partizan mts-CRVENA ZVEZDA TELEKOM

Post by crazynorth75 »

''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: 1. finalna utakmica: Partizan mts-CRVENA ZVEZDA TELEKOM

Post by Ганац »

Evo šta se sve dešava u zemlji Srbiji:

Наиме, како сазнајемо, Бранко Јовановић, председник Судијске комисије КСС, захтевао је да у предстојећем плејофу буде само техничко лице, а због учесталих притисака намерава да се на крају сезоне повуче са функције на којој се налази.
На још драстичнији потез одлучио се судија Урош Обркнежевић, који чак планира да се због jучерашњег готово отвореног медијског позива на линч, али претњи упућених члановима своје уже породице јавним писмом обрати и премијеру Ивици Дачићу како би заштитио, пре свега, безбедност своје породице.

Čisto sumnjam da su to naši,ovo sam preneo sa drugog foruma,na moj upit da li je to iz njuz neta,odgovorio mi je da je ozbiljno a ne šala,ovo je više od igre za grobare.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: 1. finalna utakmica: Partizan mts-CRVENA ZVEZDA TELEKOM

Post by dacha od bosne »

O ovome možemo nastaviti na temi "ksl", ali upravo zbog onog što oni rade, naši trebaju dati sve od sebe da ih pregaze u ovom finalu. Samo smirene glave i skoncentrisano. Bolji smo.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
naka
Члан клуба
Posts: 854
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:56 pm

Re: 1. finalna utakmica: Partizan mts-CRVENA ZVEZDA TELEKOM

Post by naka »

Po meni najbitnija utakmica. Zato, odoh...
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: 1. finalna utakmica: Partizan mts-CRVENA ZVEZDA TELEKOM

Post by Либурнија »

http://crvenazvezdabeograd.tv/forum/vie ... ?f=10&t=75" onclick="window.open(this.href);return false;
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: 1. finalna utakmica: Partizan mts-CRVENA ZVEZDA TELEKOM

Post by dacha od bosne »

Izvinjavam se...otvorena je tema...
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Pravednik
Члан клуба
Posts: 505
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:55 pm

Re: 1. finalna utakmica: Partizan mts-CRVENA ZVEZDA TELEKOM

Post by Pravednik »

Ovo sam i očekivao, oni koji su najviše plaćeni na velikim utakmicama najlošiji, Rakočević,Savović,Simonović au brate toliko para a ono drugoligaši sa malim jajima. Ovo su utakmice zbog kojih su dovedeni. Jao bre Pešiću gdje si ...............................
Molim te Dacho nemoj više pompezno da najavljuješ utakmice jer više mi mazohizma preko glave. Kada nam na nekoj sledećoj sudije budu navlačile za njih sjetite se današnje utakmice i nemojte komentarisati suđenje živi bili.
Locked